'Bewind Iran laat lijken verbranden' Ministerie vraagt gemeenten om woonruimte asielzoekers Onderzoek VN gevraagd Vernielingen straaljagers bedragen 700.000 gulden Justitie looft tipgeld uit voor schilderijenroof 'Bedrijfsvereniging wordt tot onbeheersbare kolos' Trein schept rallycoureurs PAGINA 14 2iM!2iE!IïE!in!2IHZl!ES2ZE3Mi DINSDAG 3 JANUARI 1989 a BAGHDAD (AFP/ANP) - De Iraanse oppositiebeweging Mudjaheddin-Khalq heeft de Verenigde Naties opgeroe pen een VN-missie te sturen naar Iran om een onderzoek in te stellen naar de executies van politieke gevangenen. Dat staat in een communiqué dat gisteren door de organisatie is verspreid. WOENSDRECHT (GPD) - De twee oudere academici die zondagmor gen op de luchtmachtbasis Woensdrecht het nieuwe jaar met enkele goed gerichte bijlslagen op twee straaljagers inluidden, heb ben de luchtmacht voor minstens 700.000 gulden schade toege bracht. Dat hebben technici van de luchtmacht, die de twee beschadig de NF-5B straaljagers gisteren heb ben onderzocht, becijferd. De romp van beide kisten is be hoorlijk beschadigd. De actievoer ders hakten op de NF-5's in, omdat Nederland de toestellen aan Tur kije wil verkopen. En dat leger on derdrukt de Koerden, zo luidt de motivatie van de twee. Het schade bedrag kan nog meer oplopen, legt basisvoorlichter msyoor L. Baltus- sen uit. "Zo'n koepel van plexiglas heeft toch al gauw de prijs van een middenklasse-auto. Het is allemaal hoogwaardig materiaal. Keer op keer getest. Een gewoon boutje van 4 cent kost dan al snel bij wijze van spreken 4000 gulden. Daar komt bij dat de reparaties door bur gers moet worden uitgevoerd. De luchtmacht heeft daar geen capaci teit voor". De twee verdachten, de voorma lige legeraalmoezenier Kees Ko- nings (60) uit Eindhoven en de Am sterdamse arts Ko van Melle (61), zitten in een cel van de marechaus see in Putte. Ze maken deel uit van de Nederlandse afdeling van de North Atlantic De-fence Move- ment, die zich tot doel stelt oorlogs materiaal 'om te smeden tot ploeg scharen'. In Westbrabantse politiekringen wordt gezegd dat de mannen tot een 'harde kern' anti-militaristen behoren en al jaren actief zijn in Woensdrecht en op andere bases. Adjudant G. Ketellapper van de rijkspolitie kent ze al jaren van de maandelijkse blokkades voor de hoofdpoort van de basis. Een ook voor luitenant R. Moens van de ma rechaussee in Putte zijn ze geen on bekenden. Konings is de laatste maanden regelmatig opgepakt na acties op de basis. In de nacht van 27 november bekladde hij samen met anderen enkele straalvliegtui gen met verf. En op 9 december hanteerde Konings een enorme moker in een poging om de bun kers op de basis aan gruzelemen ten te slaan. De oud-aalmoezenier noemt zich overigens 'vredesactivist in dienst van werkgever Jezus Christus'. Mi litairen op de luchtmachtbasis den ken er wat anders over. "Had zo'n man niet eerst z'n hakbijl om moe ten smeden tot ploegje inplaats van er mee op een straaljager te hak ken", zegt een van hen. De marechaussee weet niet zo goed raad met de twee hooggeleer de vredesapostelen, die op elke vraag van de verhorende mare chaussees een getypte verklaring tevoorschijn halen waarop hun standpunt verwoord staat. Aan de justitie is gevraagd om de gevan genschap van de twee ouderen te verlengen met minstens nog twee dagen. Niet alleen luchtmacht, politie en marechaussee hebben met ver bijstering kennis genomen van de actie van Kees en Ko. Ook de echt genote van de Amsterdamse arts Van Melle neemt er afstand van. "Ik zit zelf ook in de vredesbewe ging, maar dit gaat me te ver. Ver nielingen keur ik af. Ko moet ech ter zelf weten wat hij doet". In de verklaring van de in de Iraak- se hoofdstad Baghdad gevestigde organisatie wordt onder meer een beroep gedaan op de publieke opi nie en alle internationale instellin gen om te bewerkstelligen dat er een einde komt aan de golf van te rechtstellingen in Iran. Volgens de Mudjaheddin-Khalq heeft het Iraanse regime sinds de ondertekening van het bestand met Iraq in augustus vorig jaar 12.000 gevangenen geëxecuteerd. Vorige week maakte de beweging een lijst bekend met 700 namen van slachtoffers. De Mudjaheddin- Khalq, die een guerrillastrijd voert tegen de regering in Teheran, ver klaarde zich bereid alle medewer king te verlenen aan het onder zoek. De Mudjaheddin-Khalq beschul digt de Iraanse regering ervan dat zij onlangs is begonnen met het verbranden van lijken van geëxe cuteerde mensen in „verbran dingsovens" in de gevangenis Evin. Dit niet alleen om de licha men te vernietigen maar ook om elk spoor vah marteling uit te wis sen. De verzetsbeweging vergelijkt de situatie in de gevangenissen met de concentratiekampen van Adolf Hitler aan het eind van de Tweede Wereldoorlog. Het regime weigert doorgaans na de executies de lichamen slachtoffers over te dragen aan de familieleden voor de begrafenis. Onlangs, heeft de directie van de gevangenis Evin in Teheran fami lieleden van 300 geëxecuteerde ge vangenen ingelicht over de terecht stellingen. De nabestaanden moch ten de lichamen niet meenemen en ook mochten zij geen rouwdien sten houden, aldus de Mudjahed din-Khalq. ARNHEM (ANP) - Justitie heeft een zeer fors bedrag beschikbaar voor in formatie die leidt naar de oplossing van de diefstal van de drie Van Gogh's die in december zijn gestolen uit het Kröller-Müllermuseum op de Hope Veluwe. Dat heeft de leider van het onderzoek naar de kunstroof, de Arn hemse officier van justitie mr. E. Gelderman, vandaag bevestigd. Mr. Gelderman wilde niet zeggen hoeveel geld er beschikbaar is. "De schilderijen zijn tussen de 200 en 250 miljoen gulden waard, dus het is dui delijk dat het geen bedragen van enkele tientjes zijn", aldus mr. Gelder- Volgens de officier van justitie wordt het beschikbaar stellen van tip geld vooralsnog niet aan de grote klok gehangen. Volgens hem is het vol doende dat het in kringen waar men mogelijk meer van de schilderijen roof afweet, bekend is dat er tipgeld beschikbaar is. Mr. Gelderman benadrukt dat in geval van grote misdrijven justitie al tijd tipgeld tot zijn beschikking heeft. In het geval van de Van Gogh-roof is in overleg tussen het recherche bijstandsteam dat de diefstal onder zoekt en het ministerie van justitie enige tijd geleden al besloten om tip geld te reserveren. Ook het ministerie van WVC heeft enige tijd geleden een tipgeld uitgeloofd. Dat bedraagt ongeveer 1 miljoen gulden. drachtsoorkonde. UTRECHT (ANP) - Bedrijfsvere nigingen dreigen onbeheersbare kolossen te worden, als de plannen van staatssecretaris De Graaf (soci ale zaken) doorgaan om het aantal bedrijfsverenigingen terug te bren gen tot vijf of zes. Dat moeten er minstens tien worden, zo zei drs. B. Vos, directeur van de bedrijfsvere niging voor detailhandel, ambach ten en huisvrouwen (Detam), giste ren in zijn nieuwjaarsrede. De De- tam voert het beheer en de admini stratie van dertig bedrijfspensioen- vut- en andere sociale fondsen. Staatssecretaris De Graaf wil het aantal bedrijfsverenigingen terug brengen tot vijf of zes. Dat zijn er echter te weinig. Door de grote om vang in personeel en organisatie zullen ze alle moeilijk beheersbare kolossen worden met alle bureau cratische uitwassen en hoge kosten van dien, zo vreest Vos. De Detam neemt dit jaar al een voorschot op de plannen van de staatssecretaris tot reorganisatie van de uitvoering met de opening van vijf nieuwe districtskantoren om zo de regionale positie te ver sterken. In 1988 steeg het aantal ziekmel dingen bij de Detam met een pro cent tot 700.000. Het aantal uitke- ringsdagen steeg met 4,7 procent naar negen mihoen. In totaal werd rond 530 miljoen gulden uitge keerd. Het aantal wao-trekkers (wet ar beidsongeschiktheid) steeg met vijf procent naar 46.350, goed voor in totaal 813 miljoen gulden aan uitkeringen. Het aantal mensen dat recht heeft op een aaw-uitkering Nixdorf krimpt in PADERBORN (DPA/ANP) - Het Westduitse computerconcern Nixdorf wil tot eind 1989 rond de 1000 arbeidsplaatsen schrappen. Deze maatregel vindt plaats in het kader van herstructurering van de bedrijfsactiviteiten. Ontslagen worden zoveel mogelijk voorko men. Er wordt gebruik gemaakt van natuurlijk verloop, zo heeft het concern gisteren bekendgemaakt. Voor de Nederlandse vestiging heeft de maatregel geen gevolgen, aldus een woordvoerster van Nixdorf in Vianen. De personeels sterkte van het concern vermindert door deze maatregel tot 29.400 werknemers, hetzelfde niveau als eind 1987. De onderneming heeft de laatste twee jaar meer dan 5000 werknemers aangetrokken. (algemene arbeidsongeschikt- heidwet voor zelfstandigen) steeg met 3,5 procent naar bijna 9300. Het totaal uitgekeerde bedrag op dit gebied daalde met 1,4 procent naar 156 miljoen. De Detam ontving 37.000 aanvra gen voor een ww-uitkering (werk loosheidswet), een daling van 18 procent. Het uitgekeerde bedrag steeg met 37 procent tot 336 mil joen. Het aantal uitkeringsdagen steeg met bijna de helft naar 5,7 miljoen. Deze stijgingen zijn vooral te wijten aan de langere duur van de uitkering. DEN HAAG (GPD) - In het afgelo pen jaar hebben zo'n 8000 vluchte lingen in ons land asiel aange vraagd. Dat is heel wat minder dan in 1987, tóen 12.500 asielzoekers naar Nederland kwamen. Toch rs er volgens het ministerie van justi tie geen sprake van een daling van het aantal asielzoekers, omdat 1987 een uitzonderlijk jaar was. De laatste weken van het afgelo pen jaar is het aantal asielzoekers toegenomen. Het ministerie van WVC, dat verantwoordelijk is voor de opvang van de vluchtelingen, heeft daarom opnieuw een drin gend beroep gedaan op de gemeen ten om woonruimte beschikbaar te stellen. Deze maand begint het mi nisterie met voorlichtingsbijeen komsten in het hele land. Van de 11.000 opvangplaatsen die de ge meenten het ministerie hadden toegezegd, zijn er in werkelijkheid slechts 5000 beschikbaar. De zeven centrale opvangcentra voor asielzoekers (Alkmaar, Schin- nen, Goes, Slagharen, Luttelgeest, Stevensbeek en Rijsbergen) zijn meer dan vol. Deze maand zal een nieuw centrum in Aalten worden geopend, dat plaats biedt aan 200 asielzoekers. Het ministerie ver wacht dat na verloop van tijd asiel zoekers zullen doorstromen naar particuliere woningen in gemeen ten. Toename De stroom vluchtelingen kan ove rigens nog groter worden, nu de rechtbank in Haarlem heeft be paald dat er geen wettelijke grond slag aanwezig is voor het vasthou den van asielzoekers in de transit- hal op de luchthaven Schiphol. De Koninklijke Marechaussee, die met de persoonscontrole op het vliegveld is belast, verwacht dat die uitspraak zal leiden tot een ster ke toename van het aantal asielzoe kers. Het ministerie is daar minder bang voor. Slechts een klein per centage vluchtelingen is in de (fi nanciële) gelegenheid om per vliegtuig naar ons land te reizen,. Niettemin is het ministerie in be- WOERDEN (ANP) - De provincie Utrecht is gisteren uitgebreid met de voormalige Zuidhollandse gemeente Woerden. Commissaris der koningin in Zuid-Holland Patijn (rechts), de Woerdense burgemeester Van Zwieten (midden) en commissaris der koningin in Utrecht Beelaerts van Blokland poseerden met de officiële over- (foto ANP) roep gegaan tegen de uitspraak. Het zal nog zeker enkele maanden duren, voordat het beroep wordt behandeld. Ook de Vereniging Vluchtelin genwerk Nederland is niet be vreesd voor een aanzuigende wer king van de rechterlijke uitspraak. "Het is sowieso al heel moeilijk om zonder visum voor ons land in een vliegtuig te stappen", zegt een woordvoerder. Mede daarom vindt hij het noodwetje dat staatssecreta ris Korte-van Hemel (justitie) vlak voor de kerstdagen door de Twee de Kamer heeft geloodst om asiel zoekers op Schiphol-Oost te kun nen vasthouden, erg overdreven. "Dat is alleen maar bedoeld om vluchtelingen te ontmoedigen om naar Nederland te komen". Volgens Vluchtelingenwerk biedt de huidige wetgeving de staatssecretaris voldoende moge lijkheden om asielzoekers vast te houden. "Vluchtelingen mogen drie dagen worden vastgehouden voor identificatie en verhoor. Als uit dat gesprek blijkt dat er een risi co is dat de vluchteling zal onder duiken, mag hij in bewaring wor den gesteld. Dat geldt ook voor de vluchteling, die om economische redenen naar Nederland is geko men en niet in aanmerking komt voor een verblijfsvergunning. Ook die mag, totdat de uitzetting wordt gerealiseerd, in bewaring worden gehouden". Maar volgens het ministerie zal het 'eerste oponthoud van 54 uur' voor de meeste asielzoekers geen belemmering zijn om naar ons land te vluchten. En het in bewaring ne men van alle asielzoekers is prak tisch onmogelijk. "We hebben wel wat extra capaciteit achter de hand in het huis van bewaring in Hoorn. Daar zijn 120 plaatsen beschikbaar voor vluchtelingen, die het land worden uitgewezen. Maar dat zou dan onvoldoende zijn". Aan die opvang in Hoorn komt overigens op 1 maart een einde. De gevangenis Schutterswei in Alk maar, waarvan de gedetineerden naar het nieuwe complex in Leeuwarden verhuizen, komt dan beschikbaar. Daar krijgt justitie ongeveer eenzelfde hoeveelheid plaatsen voor het vasthouden van asielzoekers en andere vluchtelin gen. VIETNAMVETERANEN - De Amerikaanse Vietnamveteranen die tijdens de oorlog met het ver delgingsmiddel „Agent Orange" in aanraking zijn gekomen en daar schadelijke gevolgen van hebben DEN HAAG (ANP) De tussen Ameland en Schiermonnikoog gezonken Westduitse kotter Paloma is gisteren ondervonden, zullen dit jaar - voor geborgen en naar de haven van Lauwersoog gebrachtAfgelopen woensdag verging de vissersboot na een aanva- zover zij nog in leven zijn en anders ring met de voormalige Wieringer (thans Westduitse) kotter Vertrouwen. In de Paloma werd zoals verwacht het hun nabestaanden - eindelijk een stoffelijk overschot aangetroffen van de 21-jarige Thomas Lieske, die bij de aanvaring sliep. schadevergoeding krijgen. De ver- Technici van het bergingsbedrijf Scheffer brachten het 27 meter lange en 100 ton wegende schip in de takels van goedingen worden betaald uit een de drijvende bok Amsterdam naar Lauwersoog. Daar wordt getracht het gat in de romp te dichten, waarna fonds van 180 miljoen dollar dat de Scheffer de Paloma drijvend zal afleveren. fabrikanten van Agent Orange in Omdat het schip onder de wrakkenwet was geplaatst en de eigendomsrechten zijn overgegaan op het rijk, komt 1978 ter beschikking stelden om de 106.000 gulden kostende berging geheel voor rekening van de staat. Het rijk zal trachten uit de verkoop van de verdere procesvoering te vermij- Paloma de bergingskosten te verhalen. <toto ANp> den. Toeristen Tibet gered na storm PEKING (Rtr) - Een Chinese red dingsploeg is er in geslaagd een groep gestrande toeristen, die in Tibet waren ingesneeuwd op de hoofdweg naar Nepal, te bevrijden. De meesten waren door de extre me koude bevangen. De 28 toeris ten, onder wie een Nederlandse, waren overvallen door de zwaarste sneeuwstormen in dit gebied van de laatste tientallen jaren. Hoe lang zij hadden vastgezeten werd niet gemeld. De reizigers werden over gebracht naar Zhangmu in het zui den van Tibet. Vandaar zullen ze worden overgevlogen naar Nepal. Meer controle op illegale import flora en fauna in haven Rotterdam ROTTERDAM (GPD) - De Rotter damse haven krijgt een intensieve re controle op de illegale doorvoer van beschermde dieren en planten. De Algemene Inspectiedienst (AID) van het ministerie van land bouw en visserij zal hiervoor twee man permanent in Rotterdam sta tioneren. Er wordt nog naar een kantoorruimte gezocht. De eerste van het tweetal is giste ren begonnen. De komst van zijn collega zal niet lang op zich laten wachten. De inspecteurs zullen op eigen initiatief controles uitvoeren, maar zijn ook oproepbaar door de douane als die twijfels heeft over aangevoerde zaken. De AID controleert al uitgebreid op de luchthavens, waaronder Zes tienhoven bij Rotterdam. De be hoefte om ook in de haven beter te controleren bestaat al langer, ook al omdat daar internationale af spraken over bestaan. Tot nu toe werd een inspecteur ergens vanuit de provincie opgeroepen als dat nodig was. De nieuwe werkwijze betekent dat er ook effectiever gewerkt gaat worden, omdat de communicatie sneller en beter wordt. De ver wachting is dat er meer doorvoer van beschermde dieren, maar ook de produkten daarvan als huiden, ivoor en eieren, kan worden voor komen. Roofoverval op bejaarde vrouwen POORTUGAAL (GPD) - Twee bejaarde zusters van 81 en 73 jaar oud zijn gisteravond in hun wo ning in Poortugaal overvallen. Twee onbekende mannen dwon gen hen geld en sieraden af te ge ven onder bedreiging met messen. De 81-jarige vrouw was bij haar zus op visite toen er werd aange beld. Toen de 73-jarige vrouw de deur opende, drongen de mannen binnen, sneden de telefoondraad door en sloten de gordijnen. Nadat een speurtocht niets opleverde, dwongen zij onder bedreiging met messen de vrouwen wat geld en sieraden af te geven. Nieuwe kerncentrale mogelijk hetzelfde type als Dodewaard ARNHEM (ANP) - Als regering en parlement tot de bouw van een nieuwe kerncentrale besluiten is de kans groot dat gekozen wordt voor hetzelfde type centrale als nu in Dodewaard staat. Volgens de directeur van het Arnhemse onderzoekinstituut Ke- ma, ir. J. Wijmans, zijn deskundi gen het er nationaal en internatio naal over eens dat Dodewaard goed beveiligd is. Wijmans zei dit gisteren tijdens de nieuwjaarstoe spraak voor het Kema-personeel. Volgens ir. Wijmans is het ont werp van Dodewaard zeer succes vol gebleken. Dat geldt zowel voor de veiligheid als voor de bedrijfsze kerheid. Dodewaard is volgens de Kema-directeur in 1988 voor meer dan 90 procent beschikbaar ge weest. Verder is volgens Wijmans uit studies gebleken dat het type centrale van Dodewaard een be langrijke rol zal spelen bij het ont werp van een nieuwe generatie kerncentrales. STOCKHOLM (AP) - Twee Belgi sche rally-rijders die zich in Zwe den voorbereidden op een wed strijd, zijn gisteren tijdens een trai- ningsrit met hun auto op een onbe waakte overweg gegrepen door een trein en overleden. Dat heeft de po litie meegedeeld. De slachtoffers werden geïdenti ficeerd als Georg Fernand Jose Mignot (40) en Bernard Charles de Lathuy (28). Het is het eerste dodelijke onge val uit de 39-jarige geschiedenis van de Zweedse rally, die vrijdag begint en zondagmiddag eindigt. De Fransman Patrick Tambay bij de auto's en de Italiaan Franco Picco bij de motoren waren giste ren de dagwinnaars in de woestijn- rally Parijs-Dakar. De vijfde etappe etappe ging over 535 kilometer door de woestijn van Teneré van Dirkou naar Termit-Kaoboul in Ni ger. In het autoklassement behield de Belg Jacky Ickx de leiding. Hij finishte maandag evenals zijn Fin se ploeggenoot Ari Vatanen in de zelfde tijd als Tambay. Was het voor de auto's een relatief gemak kelijke klus, de motoren hadden grote navigatieproblemen. Picco sloeg zich veruit het beste door de problemen, arriveerde met vijf mi nuten voorsprong bij de finish en nam de leiding in de algemene rangschikking. De Fransman Peterhansel, die bij de siart nog de leiding had, raakte twee uur achterop door een gebroken schokbreker. Bij de tallo ze valpartijen was ook de Franse fa voriet Cy rille Neveu betrokken. Hij viel veertig kilometer voor het ein de en verloor eveneens twee uur. Bij de start van de vijfde etappe in Dirkou waren al 136 van de 396 deelnemers uitgevallen. De groot ste moeilijkheden moeten nog ko- De hulptroepen van de organisa toren van Parijs - Dakar zochten maandag vergeefs naar twee Fran se motorrijders. Maandagavond waren Bernard Lebon en Patrick Basty al 36 uur zoek. Beiden waren voor het eerst in de woestijnrally gestart. Drejev pakt EK titel jeugdschaken ARNHEM (ANP) - Alexei Drejev uit de Sovjetunie is gisteren in Arn hem Europees jeugdkampioen schaken geworden. De 18-jarige speler uit Stavropol won in de slot- ronde overtuigend van de Neder landse kampioen Loek van Wely. Titelverdediger Boris Gelfand behaalde hetzelfde puntentotaal als zijn landgenoot. Hij werd echter de dupe van de regel, dat bij een ge lijk aantal punten het onderlinge resultaat de doorslag geeft. Van Wely werd de beste Neder lander van het toernooi. Hij eindig de op de elfde plaats. Regiorijders in Driebanentoernooi COLLALBO (ANP) - Een groep van zes gewestelijke rijders doet deze week mee aan de tweede en derde wedstrijd van h.et Drieba nentoernooi. Marcel Hogervorst (Lisse), Wijnand Kooiman (Berg ambacht), Pieter Pieterse (Noor den), Margo van Dijk (Den Bosch), Lisette Kansen (Bergen) en Jeanet- te Udema (Kropswolde) starten woensdag en donderdag op de nieuwe kunstijsbaan in Collalbo, Noord- Italië. Komend weekeinde wordt de vorige week in Inzeil be gonnen reeks in Innsbruck beslo ten. De zes hebben zich niet ge plaatst voor de Nederlandse af standskampioenschappen, die vrijdag, zaterdag en zondag in Heerenveen worden gehouden. Vetdrit in Munteüer 1Richard (Zwi) 1.04.47, 2. Van Bakel (Ned) op 0.24,3. Buechi (Zwi) 0.26,4. De Bie (Bel) 0.29,5. Runkei (Zwi) 0.38, 6. Baker (Gbr) 0.46,7. Zweifel (Zwi) 1.04, 8. Breu (Zwi) z.t. BUITENL. VOETBAL ENGELAND: Coventry Sheffield Wednesday 5- 0, Luton - Southampton 6-1, Middlesbrough - Manchester United 1-0, Millwall - Charlton 1-0, Newcastle - Derby County 0-1, Nottingham Fo rest - Everton 2-0, Queen's Park Rangers - Nor wich 1-1, West Ham United - Wimbledon 1-2, Ar senal - Tottenham Hotspur 2-0. Stand: Arsenal 19-40, Norwich 20-38, Millwall 19-33. 13e en laatste ronde: Gelfand (Sov) - Wahls (BRD) 1-0, Drejev (Sov) - Van Wely (Ned) 1-0, Delchev (Bui) - Lev (Isr) 1/2-1/2, Fabrego (Spa) - Wessman (Zwe) 0-1, Djurhuus (Noo) - Horvath (Hon) 0-1, Degraeve (Fra) - Mrva (Tsj) 1-0, Kontic (Joe) - Topakian (Oos) 0-1, Adams (Eng) - Kula (Pol) 1/2 - 1/2, Manca (Ita)- Mackay (Sch) 1/2 - 1/2, Thorhallsson (L- - - Van der Werf (Ned)- 1/2, Meessen (Bel) - Stafrace (Mal) 1-0, Ozanne (Gue) - Hansen (Den) 1/2 1/2. Eindstand- 1. Dreiev, 10.5 punten 2. Gelfand 10.5,3. Lev 8.5,4. Djurhuus, Fabrego, Horvath en Parijs-Dakar De klassementen na de vijfde etappe zijn: Au to's: 1. Ickx/Tarin (Bel) Peugeot 405 Turbo 16, 2. Vatanen/Berglund (Fin/Zwe) Peugeot 405 Turbo 16 op 4 17, 3. Zaniroll/Andrié (Fra) Lange Rover 200 op 2.01.04, 4. Tambay/Lemoyne (Fra) Mitsubishi Pajero 2.04.19, 5. Fontenay/Musmar (Fra) Mitsubishi Pajero 3.13.18,6. Kees en Mieke Tijsterman (Ned) Mitsubishi Pajero 3.51.44. Motoren: 1. Picco (Ita) Yamaha, 2. Laley (Fra) Honda op 53.45, 3. Teruzzi (Ita) Cagiva 1.15.47, 4. Magnaldi (Fra) Honda 118.26,5. Morales (Fra) Honda 1.19.28,6. Orioli (Ita) Cagiva 1.23.10.

Leidsch Dagblad | 1989 | | pagina 14