Justitie moet asielzoekers toch toelaten Dekzandkopjes, lage duinen en kreekruggen verdwijnen Vervalsen te duur makenalleen dat 9 Zes Syrische gezinnen duiken onder Dievenbende (18 man) op Schiphol opgerold Zeevogels slachtoffer van serie chemicaliën tom westen kapsalon Echtgenoot gedood: eis 12 jaar Curator KEP vraagt haast met paspoort ZATERDAG 31 DECEMBER 1988 BINNENLAND PAGINA 3 Vasthouden op Schiphol mag niet HAARLEM (GPD/ANP) Het ministerie van Justitie heeft gistermiddag alle 22 asielzoekers die gedwongen in de transitruimte op Schiphol verbleven, alsnog Nederland binnengelaten. LEERSUM (ANP) - Nederland ver- vlakt in een snel tempo. Als gevolg van de stadsuitbreiding, aanleg van wegen, vestiging van indus trieën; ontgrondingen, intensive ring van de landbouw en water- staatkundigé werken verdwijnen allerlei waardevolle landschaps- vormen. Dit constateert de Werk groep Gea, die zich de afgelopen achttien jaar bezig heeft gehouden met de inventarisatie van aardwe- tenschappelijk waardevolle 'onef fenheden' in het landschap. Met de publikatie van een lijvig rapport over dit soort objecten in de pro vincie Gelderland is het omvangrij ke werk voltooid. Kleine landvormen als kreekrug gen, dekzandkopjes, lage duinen, resten van vorstheuvels uit de laatste ijstijd en tal van andere na tuurlijke formaties in het land schap worden ten behoeve van de landbouw weggeploegd. Land schappelijk waardevolle ondiep ten vallen ten prooi aan de lust tot nivellering of worden gebruikt voor het storten van afval. In het toch al reliëfarme westen noorden van het land zijn sneltreinvaart voort omdat veel Inricht, tracht een halt toe te i graslanden moeten wijken bouwland. Een verontrustend voorbeeld van bodemnivellering door verstedelijking leg is de bebouwing van het unie ke, verwilderde riviersysteem uit het laatste deel van de ijstijd op het landgoed Duckenburg bij Nijme gen. Dit gebeurde nadat de Haarlemse rechtbankpresident mr. H.F. den Haak in een door drie Kanalisatie heeft het bestand aan beken al aardig uitgedund. Bijna alleen in natuurreservaten vindt men nog enkele stukken ongerept beekdal. Bij voorbeeld de Dinkel in Twente wordt door kanalisatie en allerlei andere aanslagen in toe nemende mate bedreigd. De werkgroep, in 1969 op initia- de achteruitgang bestaande, waardevolle aardvor- men. De regering is al eerder attent wegenaan- gemaakt op de vervlakking, maar dat heeft volgens de onderzoekers niet geholpen. Nog steeds worden militaire oefenterreinen aangelegd in natuurgebieden en worden we gen aangelegd in streken met grote natuur- en aardwetenschappelijk waarden, terwijl alternatieve mo gelijkheden voor handen zijn. gens terug naar de transitruimten. Rechter Van den Haak is met ad vocaat mr. N. Vermolen van oor deel dat de asielzoekers ook daar zonder wettelijke grondslag van hun fysieke vrijheid zijn beroofd, het Ook op Schiphol-Centrum is spra- j jn ke van illegale detentie, stelt de een rechter vast. De rechtbankpresi dent vindt dat asielzoekers in Ne derland de afloop van hun asielver- Volgens de Haarlemse rechter zoek mogen afwachten. kreekruggen al praktisch verdwe- tief van het Rijksinstituut v00r Na. De vervlakking gaat hier ;uurbeheer (RIN) in Leersum Enkele voorbeelden uit het laatste rapport over de aantasting van al lerlei waardevolle aardvormen in Gelderland maken volgens de werkgroep duidelijk dat bescher ming dringend nodig is. De 15 kilo meter lange, tijdens stormvloeden in de vijftiende en de twee daarop volgende eeuwen gevormde kust- wal langs het IJsselmeer is voor het grootste gedeelte aangetast of ver dwenen. De vele beekjes die des tijds vanaf de Veluwe naar de Zui derzee stroomden, zijn grotendeels genormaliseerd. De Elspeetsche Heide, met zijn in de ijsstijd ontstane grindheuvels uniek voor Nederland en daarbui ten, ondervindt schade van de mili taire activiteiten in dit gebied. De Appelsche Heide in de gemeente Nijkerk is een van de laatste ven- nengebiedjes in de Geldere Vallei. De andere moerassige gebieden zijn bijna alle in cultuur gebracht. De uiterwaarden van het vele eeu wen oude riviertje de Linge in de Betuwe, dat moet worden be schouwd als een voorloper van de huidige Waal, zijn op tal van plaat sen aangetast door vergraving, ont graving, bebouwing enzovoorts. De geologisch waardevolle groe ve Fransche Kamp bij Wageningen wordt momenteel opgevuld met huisvuil. De in de laatste ijsstijd ge vormde stuwwal van Arnhem is zeer sterk aangetast door vooral be bouwing en andere kunstwerken. Het gevarieerde landschap van de Oude Rijn bij Zevenaar is op nogal wat plaatsen aangetast. Hetzelfde geldt voor de Oude IJssel bij Gen- dringen. Grote delen van het rivier duingebied bij Wijchen zijn in meer of minder mate aangetast door vergraving, afgraving, bebou wing en wegenaanleg. De stand van 549.151 leden. Dit is de hoogste ledenstand uit de geschiedenis van deze omroep, die volgend jaar 65 jaar bestaat. De NCRV maakte dit gisteren bekend. De netto leden groei dit jaar bij de NCRV bedroeg 16.855 leden. Het oude record bij de NCRV dateert van 1983. De NCRV telde toen 533.271 leden. De KRO maakt zondag zijn cijfers bekend, VARA en AVRO maandag. delingen aangespannen kort ge ding had bepaald dat er ook in de transitruimte sprake is van on rechtmatige vrijheidsberoving, Het ministerie van justitie is oneens met de uitspraak en ze hoger beroep gaan, zo meldde woordvoerder. verschilt de situatie niet wezenlijk vangcentrum voor asielzoekers op Schiphol-Oost. Daarvan heeft de Hoge Raad op 9 december gezegd dat er sprake is van een vorm van gevangenhouding, waarvoor iede re wettelijke grondslag ontbreekt. Sindsdien worden asielzoekers die op de Schiphol aankomen eerst gedurende maximaal 54 uur over gebracht naar Schiphol-Oost ter vaststelling van hun identiteit. Wie ENSCHEDE (ANfc) - Zes Syrische gezinnen, die in Enschede verble ven, zijn ondergedoken om te voor komen dat zij Nederland worden uitgezet. De politie in Enschede heeft dit gisteren meegedeeld. Het de transithal kpJs°nPn Schadevergoeding Omdat de vreemdelingen illegaal van hun vrijheid zijn beroofd, heb ben zij recht op een schadevergoe ding. Vooralsnog heeft de Haar lemse refchter die vergoeding vast gesteld op 50 gulden voor elke dag dat de asielzoekers gedwongen in de transitruimte hebben doorge bracht. Gevolg van de uitspraak is dat al le asielzoekers in ieder geval tot 10 januari na het verhoor op Schip hol-Oost tot Nederland zullen wor den toegelaten. Ze worden dan on dergebracht in de zogeheten ROA- centra, waar ook vreemdelingen die zich aan de 'buitengrenzen' melden, terecht kunnen. Op 10 januari buigt de Eerste Ka mer zich over het voorstel om het asielcentrum op Schiphol-Oost een wettelijke basis te geven. De rege ring had de wetswijziging al willen invoeren, maar de Senaat weigerde de plannen op 21 december te be handelen. 140 die v ide DEN HAAG (ANP) - De 361 sterk vervuilde zeevogels, die tot gisteravond waren aange troffen langs de Noordzeestran den van Camperduin tot de Waddeneilanden, zijn be smeurd met drie en mogelijk met vier verschillende chemi caliën. Dat heeft het ministerie van verkeer en waterstaat be kendgemaakt. Een gespecialiseerd labora torium zal het komende week einde aan het departement rap porteren om welke chemicaliën het gaat. Het ministerie zegt aanwijzingen te hebben dat één of meer schepen hun tanks heb ben gespoeld met palmolie, hetgeen binnen bepaalde hoe veelheden is toegestaan. Nederlandse overheid te horen hebben gekregen dat ze naar Syrië terugmoeten. Tijdens een controle van de vreemdelingendienst van de politie in Enschede bleek dat de woningen van de zes gezinnen wa ren verlaten. De stichting Vluchtelingenwerk Enschede maakt zich ernstige zor gen over de Syriërs die nu zijn on dergedoken. "Deze mensen verlie zen hun uitkering en komen in fi nanciële problemen. Ze ontberen ook de medische zorg. Dit wordt op den duur een onhoudbare toe- Stand, temeer omdat er veel kinde ren bij zijn", zo stelt D. Turk van Vluchtelingen Enschede vast. De zes gezinnen hebben vergeefs geprobeerd in Nederland asiel te krijgen. Ze verblijven al enkele ja ren in ons land. Aidspatiënten Sinds zich in 1982 in Nederland het eerste geval van Aids voordeed, zijn 694 Aidspatiënten geregi streerd, zo blijkt uit cijfers van Volksgezondheid. In 1988 zijn er 274 nieuwe Aidspatiënten bijgeko men, van wie 18 in december. Het aantal gevallen van Aids is de afge lopen tijd gestegen van 308 medio 1987 tot 420 eind vorig jaar, 487 eind maart 1988, 605 eind septem ber en 694 nu. Henk Koning Staatssecretaris Henk Koning (be lastingzaken) is niet meer beschik baar voor een volgende ambtster mijn op het ministerie van financi ën. Hij vindt twee periodes op die stoel voldoende. Koning (55) treedt hiermee in het voetspoor van mi nister Ruding van finaniën, die eer der ook liet weten het na twee ambtstermijnen voor gezien te houden. Koning wil in 1990 na de verkiezingen voor de TweedeKa- DEN HAAq Voor het eerst sinds jaren is de fraude met betaalche ques en pasjes (banken en Post bank) in 1988 verminderd in verge lijking met voorgaande perioden. De fraude nam af van honderd mil joen naar vijftig miljoen gulden. De Gistermiddag spoelden ech ter ook vogels aan die zijn be smeurd met een minerale olie, mogelijk stookolié. Vogelcen tra langs de kust zeggen ook lijm- en verfachtige stoffen op de dieren aan te treffen. Het aantal door de vervuiling ge storven vogels bedroeg giste- i 20. Na vuiling, ogenschijnlijk zonder blijvende gevolgen. Op het strand van Terschelling is in middels ook een door de chemi sche vervuiling uitgeputte zee hond is gevonden. Het dier is overgebracht naar het zeehon dencentrum in Pieterburen. Overigens achten het minis terie en rijkswaterstaat de ver vuiling niet alarmerend. Vol gens beide instanties wordt er elk jaar tegen de winter een gro ter aantal vervuilde vogels op de stranden gevonden, terwijl in die periode geen toename van olielozingen kan worden vastgesteld. Geraadpleegde vogeldeskun- digen menen, dat duizenden vogels in november, december en januari dichter onder de kust verblijven en het slachtof fer worden van de gestage stroom chemische en bacterio logische vervuiling, die daar van zuid naar noord drijft. In de maanden november en december kost dat telkenjare 500 tot 1.000 zeevogels het le ven. Het departement en rijks waterstaat zeggen de meldin gen van vervuilde vogels nauw gezet te blijven volgen. ADVERTENTIE Kinderknipfeest: iedere eerste woensdag van de maand. Elke eerste woensdagmiddag van de maand reserveren we voor onze jongste klanten. Dan is het kinderknip feest voor jongens en meisjes t/m 10 jaar. We maken het extra gezellig met spelletjes, ballonnen en vrolijke muziek. En als u ze thuis even de haren wast, geldt het speciale lage tarief. Wel even van tevoren 'n afspraak maken. AMSTERDAM (ANP) - Met de ar restatie van 18 mensen denkt de rijkspolitie Dienst Luchtvaart op Schiphol een "belangrijke slag aan de criminaliteit op de luchthaven" te hebben toegebracht. Een woord voerder van de dienst maakte dit gisteren bekend. Al sinds 1986 werden vrachtbe- drijven op Schiphol geteisterd door diefstallen uit de loodsen. Daarbij werden vooral goederen als videorecorders, videocamera's, kleding en horloges en dergelijke met een totale waarde van meer dan twee miljoen gulden buitge maakt. De vele aangiftes hebben ertoe geleid dat de politie in 1988 een projectteam in het leven riep, dat zich met het onderzoek naar de da ders van de diefstallen bezig hield. Binnen enkele maanden tijd zagen de leden van dit team de kans de bende op te rollen. Van de gestolen spullen werden nog goederen ter waarde van twee ton teruggevon den. Het is volgens de woordvoerder van de rijkspolitie Dienst Lucht vaart nog niet precies bekend hoe de dieven te werk gingen. Wel is duidelijk dat de goederen gewoon met een gehuurde vrachtwagen werden opgehaald. "Het is op de luchthaven een aan- en afrijden van allerlei soorten vrachtauto's. Het is daarbij natuurlijk niet altijd duidelijk of het nou om legaal of il legaal meegenomen spullen gaat", aldus de woordvoerder. Hij verwacht dat nog meerdere aanhoudingen in verband met deze zaak zullen worden verricht. Inbrekers De politie in Amsterdam heeft een omvangrijke bende criminelen op gerold, die zich op grote schaal leiden: oegstgeest: wilhelrr napark alphen a/d rijn: 071132947 I lel 071 174270 56 let 01720 73848 UTRECHT (ANP) - Officier van justitie mr. M. Timmers heeft gisteren voor de rechtbank in Utrecht 12 jaar gevangenisstraf met aftrek van voor arrest geëist tegen twee 26-jarige vrouwen uit Amersfoort. Zij zouden op 10 september de echtgenoot van één.van hen om het leven hebben ge bracht. De vrouw had naar haar zeggen bij haar man een hondeleven. Hy mis handelde en vernederde haar en verwaarloosde zijn gezin, zo verklaarde zij voor de rechtbank. Zij was enkele malen met kinderen vertrokken naar een opvanghuis. Telkens achterhaalde haar man haar en bedreigde haar. Samen met haar buurvrouw kwam zij op" het idee dat de man weg moest. Zij diende haar man in karnemelk acht slaaptabletten en een kal meringsmiddel toe. Toen hij een keer zijn ogen opende en zei hen bij de politie te zullen aangeven, raakten de twee vrouwen in grote paniek. Na eerst met een injectiespuit lucht in een arm van de man te hebbemn gespoten, besloten de vrouwen ten slotte de man in zijn auto in het water te duwen. De bedoeling was de verdrinking op een ongeluk te laten ljj- ken, maar dat plan werd doorkruist door een getuige die de twee vrouwen bij de auto had gezien en zich dat herinnerde toen hij een foto in de krant ook open op maandag en koopavond zag. De rechter doet vrijdag 13 ja i uitspraak. Voor het eerst daling fraude met cheques en betaalkaarten schuldig heeft gemaakt aan inbra ken en heling. De rijkspolitie Am sterdam heeft dit vrijdag bekend gemaakt. In totaal werden 12 men sen uit Amsterdam en omgeving aangehouden. Zij worden ervan verdacht minstens 150 inbraken in Amsterdam en plaatsen in de wijde omgeving van de hoofdstad te heb ben gepleegd. Daarbij werd voor zo'n 2,5 miljoen gulden aan goede ren buitgemaakt. Een gedeelte van de gestolen spullen kon worden te ruggehaald. De inbraken werden onder meer gepleegd in woningen, foto-, juwie- liers- en modezaken. Direct daarna werd de buit in handen van helers gesteld. Onder de 12 verdachten bevinden zich drie helers. Bij één van de verdachten werden ook 2.500 valse 'snippen' aangetroffen. Slachtofferhulp moet per regio worden geregeld' AMSTERDAM (ANP) - In iedere regio in Nederland moet in de na bije toekomst een bureau voor slachtofferhulp komen. Die bu reaus moeten met elke burger die slachtoffer is van een ernstig mis drijf of van een-verkeersongeval, contact Opnemen. Dr. J. van Dijk, voorzitter van het bestuur van de Landelijke Organi satie Slachtofferhulp (LOS) schrijft dit in het blad Justitiële Verkenningen van het Weten schappelijk Onderzoek en Docu mentatiecentrum (WODC). In Nederland zouden totaal 70 bureaus voor de zogenoemde Eer ste Hulp bij Misdrijven moeten worden opgestart. De standaardbe zetting zal moeten bestaan uit min stens één beroepskracht en een team van vrijwilligers die geza menlijk zo'n 500 tot 1.000 slachtof fers hulp kunnen bieden. De Eerste Hulp bij Misdrijven wordt aangeboden aan ieder die er prijs op stelt. De hulp bestaat uit een combinatie van hulp bij emo ties, praktische en eerste juridische hulp en verwijzing. Daarnaast zal volgens Van Dijk in het kader van de slachtofferhulp gewerkt moeten worden aan bevordering van des kundigheid bij artsen, personeels chefs van bij voorbeeld bankem- ployees, pompbedienden en derge lijke. Doodslag De rechtbank i Utrecht heeft e 34-jarige Utrechter veroordeeld tot tijd lijkt voorbij dat met al of niet e£i gevangenisstraf van vijf jaar. vervalste pasjes en cheques vrij ge- Op 26 juni van dit jaar bracht hij makkelijk astronomische bedra- zijn voormalige vrouw met geweld gen achterover konden worden ge- om het leven, omdat hij dacht dat drukt. "We lijken het hoogtepunt zij het hield met een andere man en te hebben gehad," denkt groeps- dat maar niet verkroppen. Hij had commandant A. Hansma. Hij is de zijn vrouw, die bleef ontkennen, baas van de postale recherche in geschopt, geslagen, haar keel Zuid-Holland en Zeeland. dichtgeknepen en ten slotte met haar hoofd tegen een deur gesla gen. ,De vrouw overleed aan her senletsel. door Ron de Groot Zaakgelastigde De Surinaamse regering betreurt de aanhouding van de Nederlandse tijdelijk zaakgelastigde in Parama ribo, Van der Kroon, door de mili taire politie vorige week vrijdag. Dit blijkt uit een nota van de Suri naamse regering die de Surinaam se ambassadeur in Den Haag, Ram- kisoor, gisteren aanbood op het mi nisterie van buitenlandse zaken in antwoord op een Nederlands pro test naar aanleiding van deze kwes tie. Nederland beschouwt de kwes tie hiermee als gesloten. De laatste 'grote' slag is type rend: in september begon de posta le recheche met een reeks arresta ties (onder andere in Rotterdam en Nieuwerkerk aan den IJssel) waar mee een internationale bende che que-fraudeurs werd opgerold. Naar schatting hadden de (tot nu toe) 21 bendeleden de afgelopen twee jaar voor 2,5 miljoen gulden aan bankcheques en girobetaal kaarten bij argeloze beambten in het buitenland verzilverd. De alom geroemde PIN-code maakt het gebruik van een vals pasje haast onmogelijk, zolang een PIN-code-apparaat wordt ge bruikt. Tegenwoordig moeten re keninghouders hun cheques bij de bank of het postkantoor ophalen om te voorkomen dat de waardepa pieren door handige lieden uit de brievenbus worden gevist. Deze twee belangrijke maatregelen ma ken het de fraudeur moeilijk. Maar toch: vijftig miljoen blijft vijftig Hansma: "Fraude uitbannen is een utopie. Het meest adequate middel is het totaal afschaffen van het ge bruik van betaalkaarten. Maar dat is natuurlijk onzin. We hebben di verse maatregelen genomen, maar er blijven altijd mensen die daar iets tegenover weten te stellen. Geld of een betaalkaart blijft altijd na te maken". "Alles kun je namaken. Je moet alleen zorgen dat de methode om het na te maken zo ingewikkeld en duur wordt, dat het de moeite niet meer loont. Als ik een pasje zou moeten namaken, weet ik heus wel materiaal te vinden, maar dan moet ik zoveel investeren dat ik wel een verschrikkelijke klapper moet ma ken om het lucratief te houden. Als je zorgt dat ze die klapper niet kun nen maken, dan kun je de fraude bestrijden. Daarom heeft de che quefraude de afgelopen jaren ook zo'n opgang gemaakt. Het was alle maal erg simpel." 'Ponsen' en 'verwarmen' waren tot voor kort de belangrijkste sleu tels tot miljoenenfraudes. Met de pasjes met magneetstrip en PIN- code is daaraan een einde gemaakt. Voor zover bekend, is nog geen vervalser in staat gebleken een 'werkend' pasje met PIN-code gen met Noorse betaalkaarten in Nederland aan de balie komt, is het maar de vraag of je weet hoe ze er uit horen te zien. En als je dat al weet, is het moeilijk te controleren of ze ook echt zijn." Natuurlijk zijn inmiddels over de grenzen ook'de nodige maatrege len genomen om fraude te bestrij den. Zo kan tegenwoordig niet dan tweehonderd gulden per te maken. „Dat is ook onmogelijk," betaalkaart worden opgenomen, denkt Hansma. „De PIN-code zit terwijl altijd een paspoort moet niet in het pasje, dat is het punt. Het pasje is wel na te maken, maar een pasje dat werkt, nee. Theore tisch misschien wel, maar als dat werpt* voor elkaar wilt krijgen, ben je als het lukt de 100 jaar gepasseerd." worden getoond. Verder 'waarschuwingsnet' in het leven geroepen dat zijn zijn vruchten af- HanSma: "De meldingen van fraude komen op een centraal punt In de strijd tegen de fraude met binnen. De Franse postdienst zegt betaalkaarten van de giro jammer dat alleen dat PIN-codes wel in Nederland, maar absoluut niet elders in Europa op grote de kaarten zijn verzilverd. Dan kan bijvoorbeeld: valse cheques? Dat melden we aan de Postbank. Hier wordt bekeken schaal kunnen worden gebruikt. De beambte in het postkantoortje in het dorpje even ten noorden van Coimbra in Portugal is dus nog steeds met een 'verwarmd pasje' om de tuin te leiden. Waarschuwingsnet "Ja, maar je mag niet vergeten dat men daar onze produkten niet zo goed kent als hier. Als iemand mor- blijken dat de kaarten in dezelfde tijd zijn gestolen of dat op verschil lende plekken van het zelfde reke ningnummer geld is gehaald. Of dat het handschrift hetzelfde is. Op een gegeven moment worden betaalkaarten door oplettende be ambten niet meer uitbetaald. Als de ambtenaar het niet vertrouwt, neemt hij cheques en pasje in en controleert deze. Als hij dan naar achteren loopt, gaat DEN HAAG (ANP) - Curator mr. J. Mentink in het faillissement van paspoortfabriek KEP is "zeer ver baasd", dat er nogal altijd geen overeenstemming is tussen de ban ken, de Staat en de Staatsdrukkerij (SDU) over de toekomstige pro- duktie van het Nederlandse pas poort. Hij heeft de banken ëen brief gestuurd met de mededeling, dat "men met vuur speelt". Het wordt volgens de curator snel moeilijk om in een nieuwe op zet nog gebruik te maken van ma chines en personeel van KEP. Mentink: "Vanaf maandag worden uit de KEP-fabriek in Schiedam door schuldeisers de eerste machi nes weggehaald en vandaag nog moet ik een hoop contracten op zeggen. Ik weet ook, dat medewer kers van KEP bezig zijn te sollicite ren". Mentink's conclusie is dat "de zaak snel uit elkaar valt". Het wachten is nog altijd op het tekenen van een intentieverklaring tussen de Nederlandse staat en de Staatsdrukkerij (SDU), de beoogde nieuwe producent van het pas klant. Dat is een gevolg van de ver- poort. Het overleg daarover is nog zelfstandiging van de PTT per 1 ja- steeds gaande, aldus een woord- nuari. Dat heeft een woordvoerder voerster van het ministerie van van de PTT bevestigd. buitenlandse zaken. De bijna 100.000 PTT'ers waren tot nu toe als ambtenaar collectief verzekerd bij Ohra. Na 1 januari valt ongeveer 90 procent van hen onder de nieuwe cao. Wie onder de ziekenfondsgrens van 50.150 gulden per jaar valt moet zich verplicht bij een zieken fonds verzekeren. meestal al vandoor. Of als de amb tenaar terugkomt, staat er niemand meer. Dan blijven er dus spullen achter. In het buitenland wil nog wel eens een paspoort achterblij ven met fotootje erin. Dan gaat er een opsporing uit. Ze moeten toch een eigen foto in paspoort plaat sen". "De fraude in het buitenland is het inderdaad toegenomen. Maar hoe dat technisch opgelost kan worden, daar heb ik geen kijk op. Afschaffen even buiten beschou wing gelaten, zijn PIN-codes voor heel Europa misschien een goed middel". PTT'er uit Ohra ARNHEM (ANP) - De verzeke ringsmaatschappij Ohra in Arn hem verliest mogelijk meer dan de helft van de 94.000 PTT'ers als Er is voor het tekenen van een in tentieverklaring ook de de instem ming nodig van de banken, die een kleine 90 miljoen gulden in KEP investeerden. Het uitgangspunt is volgens de woordvoerster wel dat de verklaring zo snel mogelijk wordt getekend.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 3