Bush belooft vergelding bomaanslag Optreden president nieuwe tegenslag voor Papandreou Onrust in Sudan houdt aan 'Meedogenloze straf Vorig jaar in VS 3000 ongevallen kerncentrales Douane VS: wèl contacten Nederlandse smokkelaars Ondanks actie veel dronken rijders België Franse meisjes eindelijk terug in Frankrijk Shamir belooft weer te komen met vredesplan VRIJDAG 30 DECEMBER 1988 BUITENLAND PAGINA 5 WASHINGTON (GPD) De toekomstige president van de Verenigde Staten, de huidige vice-president George Bush, heeft verklaard dat alles in het werk wordt gesteld om de daders van de aanslag op de jumbo van PanAm te achterhalen en meedogenloos te straffen. WASHINGTON (AP) - Amerikaan se kerncentrales hebben vorig jaar bijna 3.000 ongelukken gemeld. In 430 gevallen moest een reactor met een noodstop worden stilgelegd. Dat blijkt uit een jaarlijks rapport van een Amerikaanse onderzoeks organisatie (Public Citizen) dat gis teravond is uitgebracht. Volgens de organisatie deed zich in 1987 een recordaantal van 104.000 incidenten vpÖr. waarbij personeel van kerncentrales aan radioactiviteit werd blootgesteld. Bovendien deden zich minstens 497 schendingen van de veilig heidsvoorschriften voor. Voor het jaarlijkse rapport over nucleaire veiligheid baseert de or ganisatie zich op gegevens van de Nuclear Regulatory Commission (NRC), de atoomcommissie van' de Amerikaanse overheid. Joan Clay brook, voorzitter van Public Citizen, zei bij de presenta tie van het rapport: „De publieke aandacht is sinds kort gericht op de slechte veiligheidsvoorzieningen in de kernreactoren die materiaal voor atoomwapens produceren. In 1987 echter bedreigden commer ciële kerncentrales dagelijks de veiligheid van de burgers, en dan met name de 96 miljoen Amerika nen die in een straal van 80 kilome ter rond een van die kerncentrales ligheidsvoorschriften incompleet en in tegenspraak met elkaar. NRC-woordvoerder Robert Ne- wlin zei dat hij het rapport van Pu blic Citizen eerst moest bestuderen voor hij commentaar kon geven. Hij zei wel dat de NRC „in het alge meen informatie aan het publiek verstrekt over alle veiligheids kwesties". Hij zei dat NRC de in- Public Citizen leverde kritiek op druk had dat het met de veiligheid de NRC omdat die weigerde be langrijke gegevens vrij te geven over de veiligheid in de centrales en ook geen samenvatting maakte van alle noodstops in kerncentra les. Volgens de organisatie zijn de openbaar gemaakte NRC-gege- vens over schendingen van de vei- de kerncentrales de goede kant op ging. In de Verenigde Staten wordt 20 procent van de elektriciteit door kerncentrales geleverd. Een groep deskundigen heeft de kerncentrale in de Sovjetrepubliek Armenië onderzocht en gezegd dat de centrale zo snel mogelijk moet worden verstevigd om beter be stand te zijn tegen aardbevingen, of anders direct moet worden ge sloten. Dat heeft het Sovjetpersbu reau Tass gisteren gemeld. De kerncentrale staat in de buurt van de hoofdstad Jerevan en niet ver van een scheur in de aardkorst. Sinds de aardbeving die het noor den van de republiek op 7 decem ber verwoestte, gingen er geruch ten dat de centrale door de beving beschadigd was geraakt. De centrale bij Jerevan levert meer dan eenderde van de elektri citeit die in Armenië wordt ver bruikt. De vice-voorzitter van de Academie van Wetenschappen, Velichov, zei dat de centrale nau welijks gemist kon worden bij de wederopbouw van de republiek na de aardbeving. Hij zei dat buiten landse en Russische experts in de kerncentrale zoudep blijven om toezicht te houden op het functio neren ervan en op de geologische omstandigheden. Inmiddels is een wereldwijde speurtocht op gang gekomen naar de daders die gezocht worden in de hoek van radicale Palestij nen die zich verzetten tegen de erkenning van Israël door PLO-leider Arafat. Maar de Amerikaanse autoriteiten moesten gisteren bekennen dat ze nog geen spoor van bewijs hebben tegen een mogelijke dader. Bij de ramp met de jumbo die boven het Schotse dorp Lockerbie neerstort te kwamen 270 mensen om het le- Amerikaanse luchtvaartmaat schappijen die gebruik maken van Britse luchthavens, hebben van het Britse ministerie van transport opdracht gekregen hun veilig heidscontroles nog verder op te voeren. Vooral bagage die in de vrachtruimen wordt vervoerd, diént meer aandacht te krijgen. De Amerikaanse Federale luchtvaart dienst FAA heeft een beloning van een half miljoen dollar uitgeloofd voor aanwijzingen die leiden tot de aanhouding van de dader(s). Britse zowel als Amerikaanse ex- plosievenexperts zijn na onder zoek van wrakstukken waarschijnlijk ontstoken met een op luchtdrukverschillen reageren de ontsteking. De deskundigen denken dat de neus van de Jumbo op bijna 10 km hoogte erafis gebla zen met de in Tsjechoslowakije ge produceerde springstof Semtex, verborgen in het metalen raam werk van een koffer. Plastische springstof is moeilijk waar te ne men op de schermen van de rönt genapparatuur op luchthavens. Het fel oranje gekleurde Semtex is bovendien reukloos, zodat snuffel honden geen uitkomst bieden. In het onderzoek wordt de anti terreurbrigade van Scotland Yard inmiddels officieel bijgestaan door de Amerikaanse binnenlandse vei ligheidsdienst FBI. Deze is door het Congres gemachtigd om in het buitenland op te treden omdat bij de aanslag Amerikanen het slacht offer zijn geworden. Daarnaast voert de politie van het nabij Loc kerbie geleden .Schotse plaatsje Dumfries een eigen strafrechtelijk onderzoek uit. Het onderzoek richt zich vooral op de Londense luchthaven He athrow en die van Frankfurt, waar MIAMI (GPD) - De onlangs in Mi ami gearresteerde Nederlandse za kenman die in de Verenigde Staten wordt vervolgd wegens het smok kelen van geavanceerde compu ters naar het Oostblok, heeft wel degelijk contacten gehad met de drie deze week in Boston en Rome gearresteerde Nederlandse high tech smokkelaars. De Amerikaan se douane (de US Customs Ser vice) beschikt over bewijzen dat de man regelmatig telefoneerde met een in Boston opgepakte smokke- |laar. Ook verstuurden zij over en weer telefax-berichten, aldus woordvoerder Lucas van de US Customs Service. De Amerikaanse justitie heeft tot nu toe enig ver band tussen beide zaken ontkend. Hoewel er kort na elkaar Neder landers zijn gearresteerd voor de smokkel van hoogwaardige tech nologie, wil Lucas niet zeggen dat ons land een centrum is in de ille- MOSKOUCAFP, De Sovjetautori- SostbSa^en" ,,S we weten Opnieuw leden Karabach-comité Armenië opgepakt vliegtuig en bagage tot de slotsom "vlucht 103 begon met gekomen dat 1 sche springstof ii 727. Beide vliegvelden hebben de reputatie 'veilig' te zijn. David Wffshire, lid van de luchtvaartcom missie van het Lagerhuis, wees er woensdag op. dat op Heatrow 12 passagiers die niet in Frankfurt wa ren opgestapt, aan boord kwamen van de Boeing 747 waarmee vlucht 103 naar New York zou worden vervolgd. De bagage van dit twaalf tal werd op Heathrow gecontro leerd door PanAm-personeel; diè van de uit Frankfurt vertrokken passagiers niet. BRUSSEL (ANP) - Ondanks een Directe aanwijzingen wie achter uitgebreide anti-alcoholcampagne de aanslag zit(ten), zijn er nog niet. die nu al enkele weken in Belgie Phyllis Oakley, de woordvoerster wordt gevoerd, treft de rijkswacht van het Amerikaanse ministerie nog heel wat onder invloed rijden- van buitenlandse zaken: „We heb- de automobilisten aan. Dat blijkt ben nog geen duidelijke aanwijzin- uit gegevens die politie eh rijks- gen. Wat we op dit moment doen, is wacht gisteren hebben verstrekt. het natrekken van alle gegevens". In de periode van 20 tot en met 26 Twee groeperingen, de op Iran ge- december heeft de rijkswacht tij- richte Wachters van de Islami- dens frequente controles zo'n 9.000 tische Revolutie en het Volksfront chauffeurs een ademtest afgeno- voor de Bevrijding van Palestina- Van, die 9.000 automobilisten Algemeen Commando, hebben bleek 4,3 procent teveel te hebben zich i gedronken. Maar vooral controles ken met persbureaus verantwoor- na verkeersongevallen brachten delijk gesteld voor de aanslag. Van aan het licht dat betrekkelijk veel laatstgenoemde groepering kwam ongelukken te wijten zijn aan gisteren echter weer een stellige drankgebruik. 9,5 procent van de ontkenning binnen betrokken te bij ongevallen betrokken automo- zijn geweest bij de aanslag. bilisten bleek onder invloed van drank te zijn. In het weekeinde liep dat, percentage op tot 17,1. In de nachten van de weekeinden was het zelfs 22,5 procent. MARSEILLE - De zevenjarige Virginie (rechts) wordt Weggedragen door haar vader na aankomst op het vlieg- veld van Marseille. Links haar zesjarige zus Marie-Laure die door een familievriend op de arm is genomen. (foto AFP) stemd dat haar béide dochters naar Frankrijk zouden terugkeren. Vier maanden geleden zou zij van me ning zijn veranderd. In haar gevan genschap baarde ze een dochter en binnenkort zal er opnieuw een kind worden geboren. Beiden stammen uit haar relatie met de Belg Houtekins, die zich met haar en de rest van het gezelschap nog in gevangenschap bevindt. Jac queline heeft laten weten dat ze bij Houtekins wil blijven en niet naar Frankrijk wenst terug te keren. In deze gecompliceerde familiesitua tie zou nu de verantwoordelijkheid voor de bevrijding van de rest van het gezelschap toevallen aan de Belgen. Op Frans binnenlands politiek terrein is een heftige strijd uitge broken tussen de oud-minister van binnenlandse zaken, Pasqua en de huidige minister van buitenlandse zaken, Dumas. Het waren Pasqua en zijn vrienden geweest die tij dens het bewind van de toenmalige premier £!hirac Franse gijzelaars hadden vrij gekregen als Kauf- mann en Fontaine. Ze eisen nu op nieuw de eer op voor de vrijlating van Virginie en Marië-Laure. PARIJS (GPD) - De twee Franse meisjes die door de Palestijnse 'El Fatah'-beweging van dissidenten leider Abou Nidal zouden worden vrijgelaten, zijn na vijf dagen van onzekerheid gisteravond op een militair vliegveld bij Marseille aan gekomen. De zesjarige Marie-Lau re en de zevenjarige Virginie maak ten deel uit van een groep vakantie gangers, onder wie hun moeder Jacqueline Valente en haar Belgi sche vriend Houtekins, die zich op het plezierjacht de 'Silco' bevond, dat voor de kust van de Gazastrook door de terroristen van Abou Nidal gekidnapt zou zijn. Volgens de laatste geruchten bevond de 'Silco' zich tijdens de entering echter in het geheel niet voor de Gazastrook, maar voer het onder het eiland Mal ta langs en wel in de Libische terri toriale wateren. Marie-Laure en Virginie -werden gistermorgen door hun vader in telefoongesprek- Tripoli opgewacht, v emete door de Libische president Gadda fi georganiseerde 'Falcon' landden. Eerder waren ze per schip in Benghazi aangekomen. Hoelang de kinderen al in Libië waren voor dat ze aan hun familie werden over- gedragen is nog onduidelijk. Vol gens betrouwbare zegslieden be vonden ze zich al enige dagen tot een week in Libië. De zeereis vanuit hun gevangenschap naar Benghazi zou twee tot drie dagen hebben geduurd. Na de overdracht van de kinde ren in Tripoli werden ze met hun vader in een vliegtuig van de Fran se regering naar een militair vlieg veld bij Istres, in de buurt van Mar seille, overgevlogen. Dé beduuste zussen zullen voorlopig enige da gen in een ziekenhuis in observatie worden gehouden. Een van de kin deren heeft ernstige oogklachten en zal wellicht binnenkort worden teiten hebben weer twee leden het nationalistische Karabach-co mité in Armenië opgepakt. Dit heeft de Armeense activist Galast- jan gisteren verklaard. Van de elf leden van het comité zitten er nu zeven vast. Volgens Galastjan, één van de vier leden van het Karabach-comi té die nog op vrije voeten zijn, be leggen de autoriteiten overal partij bijeenkomsten waarop het comité aan de schandpaal wordt genageld. „Maar de meeste basisorganisa ties eisen juist de vrijlating van de leden van het comité", aldus Ga lastjan. Het Karabach-comité voert al maanden actie voor de aanslui ting van de Armeense enclave Na- gorno-Karabach in Azerbajdzjan bij Armenië. Sinds de aardbeving die Arme nië drie weken geleden trof treden de autoriteiten steeds strenger op tegen uitingen van nationalisme in Armenië en Azerbajdzjan. Volgens Galastjan houden militairen vaak mensen aan die met speldjes in de Armeense nationale kleuren lopen, hoewel de lokale autoriteiten daar geen probleem van maken. ook nog niet of dit slechts het topje van de ijsberg is". Het onderzoek van de Ameri kaanse autoriteiten richt zich in eerste instantie op de illegale uit voer van hardware (de apparatuur). Het is volgens Lucas vrijwel zeker dat de Nederlanders ook handel den in de programma's die nodig zijn om met de computers te wer ken. Lucas: „Maar we vermoedden dat ze die vanuit Europa naar het Oostblok smokkelden. De pro gramma's voor de computers die ze naar Bulgarije probeerden te krij gen, zijn immers ook in Europa te koop". Over de aard van de programma tuur wil de zegsman niets kwijt. De computers waarin de Nederlan ders handelden, kunnen worden gebruikt voor geavanceerde mili taire doeleinden. Ze staan op de zgn. Cocom-lijst. De strategisch toepasbare goederen die daarop voorkomen, mogen volgens een af spraak tussen de NAVO-landen, niet aan het Oostblok worden gele verd. De Bulgaarse regering heeft be richten ontkend over smokkel van computertechnologie van de Vere nigde Staten naar Bulgarije. JERUZALEM (Rtr) - De Israëli sche premier Shamir heeft gisteren gezegd dat hij hoopt binnen twee maanden met een vredesvoorstel te komen. Egypte zou hierbij onder toezicht van de grote mogendhe den een bemiddelende rol kunnen spelen tussen Israël, de Palestijnen en de Arabische landen. Shamir zei ook dat hij overwoog de Palestijnse bevolking op de Westelijke Jordaanoever en in de Gaza-strook toestemming te geven hun eigen vertegenwoordigers te Buitenland kort In ongenade Het Kremlin heeft opdracht gege ven de namen van de vroegere par tijleiders Brezjnev en Tsjernenko te verwijderen van alle huizen, ge bouwen, plaatsen en fabrieken die die namen nog dragen. Het besluit betekent dat nu nog verder zal wor den afgerekend met de nalaten schap van 18 jaar bestuur door Bre zjnev en het vervolg daarop door Tsjernenko. Bases dicht Een speciale commissie van het Amerikaanse Congres heeft de de finitieve lijst opgesteld van alle Amerikaanse militaire bases die binnenkort uit kostenoverwegin gen gesloten moeten worden. Het advies van de commissie luidt dat 86 bases moeten worden afgesto ten, 5 bases gedeeltelijk moeten worden gesloten en dat 54 bases ge reorganiseerd moeten worden. Hierdoor zouden 8.000 mensen hun baan verliezen. Verbod De Zuidafrikaanse regering heeft de landelijke anti-apartheidsorga- nisatie "Nationaal Forum voor Ge detineerden" verboden die toezag op het lot van gedetineerden in Zuidafrika die zonder vorm van proces gevangen zitten. Ook drie andere anti-apartheidsorganisaties zijn verboden onder de wet op de noodtoestand. Deze drie minder bekende groeperingen zijn de "De mocratische Lerarenbond", de "Westkaap Lererenbond" en het "Westkaap Studentencongres". Korea's Tijdens overleg tussen delegaties van parlementariërs uit Noord- en Zuidkorea heeft de Noordkoreaan- se delegatie gisteren een nieuwe eis naar voren gebracht waardoor de hoop op een spoedige verzoe ning tussen beide partijen aanzien lijk is geslonken. Noordkorea kon digde gisteren aan dat het afgelo pen moet zijn met de gezamenlijke Amerikaans-Zuidkoreaanse mili- CAIRO (Rtr) - In de Sudanese hoofdstad Khartoum bleef het gis teren onrustig. In de stad werd op nieuw geschoten, zo meldde het Iraakse persbureau INA. De rege ring trok eerder op de dag na felle protesten van de bevolking de aan gekondigde prijsverhogingen in. Het Iraakse nieuwsagentschap meldde, enkele uren na een be kendmaking van het Sudanese persbureau SUNA dat de politie in Khartoum het vuur had geopend op betogers, in de stad weer scho ten Wérden gehoord. Radio Omdurman zei gisteren dat de regering van premier Sadeq al-Mahdi had besloten de maandag aangekondigde prijsverhogingen in te trekken. De prijs van suiker steeg door de maatregel met 500 procent. Tienduizenden Sudane- zen trokken uit protest tegen de prijs- en belastingverhogingen de straat op in de hoofdstad en andere steden. De politie in Khartoum schoot eerder op de dag op betogers die weigerden uiteen te gaan nadat de regering de omstreden maatrege len ongedaan had gemaakt. Hoe wel de regering de prijsverhogin gen heeft ingetrokken, zou zij wel de beloofde salarisverhoging wil len uitvoeren. De regering zoekt nog naar wegen om deze verhoging Minister treedt af TOKYO (AP) - De nog maar net be noemde minister van justitie van Japan, Hasegawa, heeft vandaag ontslag genomen. Volgens de Ja panse pers was de minister zelf be trokken bij het financiële schan daal dat hij moest uitzoeken. De minister zou politieke schenkin gen hebben geaccepteerd van het concern Recruit. Recruit-Cosmos liet toplui uit de politiek, de ambte narij en het zakenleven tegen een zacht prijsje aandelen kopen voor die op de beurs werden geïntrodu ceerd. te bekostigen, aldus radio Omdur- In het land vond gisteren een al gemene staking plaats. De bevol king in Khartoum demonstreerde massaal. Volgens INA zijn alle tele foon- en telexverbindingen met Sudan verbroken. Het Iraakse persbureau zei onder aanhaling van de Sudanese minister van in formatie, Abdullad Mohammed Ahmed, dat het vliegveld van de hoofdstad is gesloten. Premier al-Mahdi stelt pogingen in het werk een nieuwe regering te vormen, nadat de Democratische Uniepartij (DUP) uit het kabinet is gestapt, zo zei een regeringsfunc tionaris. De DUP verliet de rege ring uit protest tegen de prijsmaat regelen en de afwijzing door het Sudanese parlement van een vre desverdrag met de opstandelingen van het Sudanese Volksbevrij dingsleger (SPLA) van John Ga- rang. HAVANA - De Cubaanse leider Fidel Castro hield gisteren in Havana een bijzondere ontvangst voor 24 bruidsparen die allemaal hadden meege werkt aan een speciaal project ter gelegenheid van de 30ste verjaardag van de Cubaanse revolutie. Het project behelsde de bouw van een nieuw ziekenhuis dat vandaag officieel zal worden geopend. Op de foto brengt Castro een toast uit op zowel de revolutie als het huwelijksgeluk van de 24 paren. (foto AP) kiezen voor de vredesbesprekin gen. Er moet dan echter wel eerst een einde komen aan de Palestijn se opstand die nu al een jaar duurt. „Egypte zou een belangrijke rol kunnen spelen. Het is het belang rijkste Arabische land en Egypte's invloed en ervaring kan de andere Arabische partijen aanmoedigen om deel te nemen aan het vredes proces met Israël", aldus Shamir, die in het verleden steeds een on verzoenlijk standpunt innam. Egypte is het enige Arabische land dat een vredesverdrag met Israël heeft ondertekend. Shamir zei tijdens een interview dat hij nog wel steeds gekant was tegen een internationale vredes conferentie over het Midden-Oos ten en tegen besprekingen met de Palestijnse Bevrijdingsorganisatie (PLO), waar Egypte wel voorstan- De premier had zondag al ont huld dat hij bihnenkort met een nieuw vredesplan zou komen. Naaste medewerkers zeiden dat het nieuwe vredesinitiatief waar schijnlijk zal samenvallen met het bezoek dat Shamir eind februari of begin maart aan de Verenigde Sta ten zal brengen. De Israëlische minister van bui tenlandse zaken Moshe Arens zal begin volgende maand besprekin gen voeren met zijn Egyptische ambtgenoot Ismat Abdel Meguid tijdens een internationale confe rentie in Parijs. Arens zal op 6 janu ari naar Parijs vliegen. Het wordt zijn debuut als minister van bui tenlandse zaken in de internationa le arena. ATHENE - De Griekse president Sartzetakis zal op 3 januari de vier Griekse oppositieleiders, twee van rechts en twee van links, op hun verzoek gezamenlijk ontvangen. De socialistische premier Papan dreou had enkele dagen eerder een dergelijk verzoek afgeslagen. Hij is alleen bereid de leiders stuk voor stuk te ontmoeten. door Frans van Hasselt Hoéwel de regeringswoordvoer der zich gisteren van commentaar onthield, kan het niet anders of Sartzetakis' besluit moet ontstem ming opwekken in regeringsgele deren en daar als overschrijding van zijn bevoegdheden worden op gevat. De vier, onder wie de leider van de rechtse Nieuwe Democratie Mitsotakis en de communistenlei- week gevonden in wat algemeen als een historische ontmoeting werd bestempeld. Hun gezamenlij ke eis: aftreden van de door schan dalen aangevreten regering-Pa- pandreou en vervroegde parle mentsverkiezingen met een even redigheidssysteem. In de praktijk kan uit de audiën tie bij het staatshoofd niet veel voortvloeien. Na de door de socia listische PASOK doorgedreven grondwetswijziging van 1985 heeft de president nog maar weinig be voegdheden. Hij kan volgens de grondwet niet, als zijn voorganger, het parlement ontbinden 'als dit zich in duidelijke disharmonie be vindt met de volkswil'. De enige manier waarop Sartzet akis parlementsontbinding zou kunnen forceren is, paradoxaal ge noeg, zelf af te treden. Het parle ment zou dan namelijk stellig geen President Sartzetakis brengen voor de aanwijzing van een opvolger, een situatie die vol gens de grondwet tot parlements ontbinding moet leiden. Maar het is vrijwel ondenkbaar dat Sartzeta kis zich hiervoor zou lenen. Hoe wel vanwege zijn cultus van het protocol zeer omstreden en geridi culiseerd, heeft hij zelf meermalen laten blijken, zijn ambtstermijn, die nog tot mei 1990 duurt, uit te zullen zitten. Toespraak In een toespraak tot het 140 kop pige centraal comité van zijn partij heeft premier Papandreou het sa mengaan van de 'vier' gisteren 'het vreemdste bondgenootschap uit de Griekse geschiedenis' ge noemd, Als het voortkwam uit een geest van nationale broederschap en verzoening zou het kunnen wor den toegejuicht, zo zei hij, maar het was alleen maar een kunstmatige opportunistische constructie „De twee groeperingen die de zware verantwoording dragen voor de catastrofale botsingen binnen ons volk" (bedoeld wordt de burge roorlog 1946-1949 - red.) „verenigen nu hun krachten om de PASOK weg te krijgen, een groepering die in haar eigen gelederen in de prak tijk die nationale opdeling juist heeft uitgewist". De premier kondigde aan dat in februari een verkiezingssysteem zou worden ingevoerd dat voor minstens twee achtereenvolgende verkiezingen zou gelden, iets wat nog vrijwel nooit in de Griekse ge schiedenis is gebeurd. Het zou zijn gebaseerd op het principe van een voudige evenredigheid, maar om deze volledig in te voeren was ver andering van de grondwet vereist. Deze immers houdt nog vast aan een groot aantal districten van waaruit kandidaten worden afge vaardigd. Verkiezingen zullen vol- Het systeem van eenvoudige evenredigheid, door Papandreou reeds plechtig beloofd in de verkie zingscampagne van 1981 die hem aan de macht bracht, staat nu cen traal in het eisenpakket van alle op positiepartijen maar wordt ook door velen binnen de PASOK be geerd, alsmede door verreweg de meeste kranten van rechts tot links. Wat betreft dat laatste, ver klaarde Papandreou gisteren dat hij als eerste minister 'nooit was ge weken en nooit zou wijken voor een ultimatum van uitgeverscon-

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 5