'Forum heeft in randstad eigen publiek' Pinter op televisie KIJK-UIT Staatscircus Kunstraad wil onderzoek tekorten Holland Festival Exposities Concerten Leiden Den Haag Amsterdam Rotterdam VRIJDAG 30 DECEMBER 1988 PAGINA 19 Muzikaal leider August Haltmayer: ENSCHEDE - Het gaat goed met Forum. Op de vingers gekeken door groten als Schumann en Brahms tikt muzikaal leider Au gust Haltmayer op een exemplaar van de internationaal hoog aangeschreven 'Opernwelt'. "Ontzettend blij ben ik met een re censie in dit blad. Klaus-Ulrich Groth schrijft over ons: "Een klein, provinciaal operahuis, waar vroeger schamper over werd gelachen, kan nu de vergelijking met de middelgrote Duitse ope rahuizen glansrijk doorstaan". Dat is toch een enorme internatio nale erkenning. Kritici van 'Opernwelt' schrijven over alle grote operahuizen, van Milaan tot Hamburg en van Londen tot Mün- chen. Daar staan wij nu tussen met een lovende recensie van onze 'Fidelio'. Het betekent, dat er nu ook internationaal over Forum wordt gepraat". Na de 'Rigoletto' in Nijmegen stap te Groth op Haltmayer af en schud de hem de hand om persoonlijk zijn waardering uit te spréken oVer de regie van Anthony Besch. Dat was in de veertien jaar, dat de Duit ser Haltmeyer bij Forum werkt niet eerder gebeurd. "Forum telt internationaal mee," zegt hij trots. „Wat wil je. We hebben een interna tionaal gerenommeerd dirigent als Woldemar Nelsson kunnen aan trekken. Hij kan rustig aan het or kest bouwen en de resultaten zijn nu al te horen. Dat werkt door naar de opera. Hoe kunnen mensen het in hun hoofd halen om de symfo nische taak op te heffen? Als dat gebeurt wordt Forum twintig jaar teruggeworpen. Dat mag niet ge beuren. We timmeren nu aan de weg, plegen in het buitenland Hol land-promotion van de beste soort en in de Randstad hebben we een eigen' Forum-publiek gekweekt. Voor onze 'Rigoletto' werd in Utrecht de zaal bijna afgebroken. In Amsterdam trekken we altijd volle zalen, ongeacht waar we spe len". Zelf draagt de Beier in Ensche- dese dienst het zijne tot de succes story bij als talentenscout. Zonder overdrijving verdient hij de titel "artistieke speurneus van Opera Forum". "Ik bekijk veel voorstellingen in het buitenland, bezoek audities en houd contacten met agenturen, Hollander in Wenen, Interkonzert in Boedapest om er een paar te noe men. Ieder jaar bezoek ik Praag en Milaan en kijk welke jonge talen-, ten er zijn. Forum kan zich geen kostbare gearriveerde solisten ver oorloven. Daarom zoeken wij heel zorgvuldig naar jonge talenten, In veel gevallen blijkt, dat die mensen een paar jaar later niet meer te beta len zijn. Maar altijd geldt voor ons, dat bij gelijkwaardigheid tussen een Nederlander en een buitenlan der de Nederlander voorrang krijgt. Helaas kun je veel rollen niet met Nederlanders bezetten. Voor de Leonore en de Florestan in 'Fi delio' is in Nederland niemand te door Joh.M.Pameijer August Haltmayer: 'Alle solisten die bij ons hebben gewerkt komen hier graag terug'. vinden. Een groot talent is Henk Poort, die volgend seizoen bij ons Graaf Lima in 'II Trovatore' zingt. Ellen Bolongino, ook een Neder landse, maakt bij Forum met Mi- chaela in 'Carmen' haar operade buut. Baritons en bassen zijn in Ne derland relatief goed te vinden. Zo'n Jongen als nuuo caasens, cue prijzen won in Brussel, verdient een kans, evenals Math Dirks, die in 'Fidelia' de minister heeft gezon gen. Heel trots ben ik op de Lim burger Hubert Delamboye, een man die nota bene in de Metropoli- tam zingt. Hij vindt het deson danks prachtig om bij Forum te zingen. Maar dikwijls moet ik in het buitenland naar talenten zoe ken. Ik heb Guiseppe Constanza gehoord en Patricia Pace, die in 'Rigoletto' staat. Zij zijn nu voor Forum onbetaalbaar. Een Elisa beth Norberg Schultz, die in 'l'Eli- sir d'amore' heeft gespeeld, heb ik ook in Milaan opgepikt. Geld "Geld is altijd ons probleem. Wat wij aan een hoofdrol betalen, dat is nauwelijks wat in Amsterdam voor een kleine bijrol aan gage wordt neergeteld. Toch komen de men sen graag naar Forum. Wij zijn een echt regietheater, zoals er in Italië of Frankrijk haast niet bestaan. Bij Forum bestaat de gelegenheid om vijf weken te repeteren onder een goede regisseur om vervolgens twintig voorstellingen te geven. Waar kan dat nog? Het enige is, dat ze gedurende zo'n lange periode vrij moeten zijn. Als ze hier ge werkt hebben kennen ze de rol voor hun leven. Die kans grijpen ze meestal met beide handen aan, ook al krijgen ze per repetitie heel wei nig betaald." "Zo probeer ik Michel Pertussi uit Milaan naar Forum te halen voor de „Don Giovanni". Ondanks zijn leeftijd - hij is 23 jaar - zingt hij in de grootste theaters, in de Scala onder Muti en in Parijs met Baren- boim. Die man is al gearriveerd en dus in feite onbetaalbaar. Maar hij wil graag zijn repertoire uitbreiden met de Giovanni. Die kans krijgt hij bij ons. De vraag is of hij zich zo lang kan vrijmaken." Apetrots praat Haltmayer over Vittorio Patané, die hij vijfjaar ge leden naar Forum haalde. Patané was een van zijn gouden grepen. Een man als Pertussi wil juist on der regie van Patané zijn Giovanni opbouwen. Daar profiteert Forum handig van. "Ondanks het voortdu rende geldprobleem slagen wij er telkens in goede rolbezettingen te hebben." Uitkeringen sfeer in het gebouw en de g voorbereiding van de voorstellin gen. "Forum is niet meer weg te denken. Helemaal niet na de televi sieuitzendingen. Dat is een fantas tische reclame voor ons. Na 'Rigo letto' kregen we stapels brieven. Schouwburgdirecteuren, die bang waren dat het publiek na de uitzen ding weg zou blijven kregen onge lijk. Juist na de televisie wilde ie dereen 'Rigoletto' nog eens in le vende lijve zien. 1988 is een enorm jaar voor Forum geweest. Wester- houd is een geluk voor ons. Wij kunnen met elkaar wel een goed ar tistiek product maken, hij moet het AMSTERDAM ANP - Het Rus sisch Staatscircus uit Moskou komt naar Amsterdam. Dit wereld beroemde circus zal tussen 18 janu ari tot en met 5 februari optreden in de voormalige Sterrenslagtent van wijlen Willem Ruis aan het IJs baanpad in de hoofdstad. Aan het Moskouse Staatscircus werken 105 artiesten mee, 140 dieren en de clown Oleg Popov. In het raam van de jacht op jong ta lent past ook het succesvol begon nen 'Forum Jong'. Maar Haltmayei plaatst een kanttekening, "De be langstelling van jonge zangers vooi dit project was een teleurstelling voor mij. Ik had een veel grotere toeloop verwacht. We hebben van alles geprobeerd, maar na de eerste grote opkomst stagneert het. In Nederland waren bijvoorbeeld geen bariton en geen bas te vinden, We werken nu met Duitsers. Dat heeft te maken met uitkeringen, die stoppen als ze meer dan een be paald bedrag bijverdienen. Dit pro ject is uniek in heel Europa. Het is zo breed mogelijk opgezet, maai het wordt min of meer geblok keerd door de uitkeringen. Enkele mensen hebben allerlei dingen af gezegd om aan dit project mee te kunnen doen. Toch verwacht ik wel dat het na twee jaar wordt voortgezet. Ongetwijfeld zullen er uit Forum Jong mensen doorstro men naar Forum en een contract krijgen." Ook zij profiteren van de bijzon dere sfeer van het ambitieuze fusie gezelschap. "Alle solisten, die bij ons hebben gewerkt komen hier graag terug. Er wordt zélfs om ge vraagd. Forum heeft een prima re putatie." Volgens Haltmayer komt dat door de uitstekende samenwer king in de staf, de voortreffelijke DEN HAAG (ANP) - De Raad voor de Kunst heeft minister Brinkman van WVC gevraagd een onderzoek in te stellen naar de te korten van het Holland Festival over de jaren 1986, 1987 en 1988. Het zou gaan om vier miljoen gul den. Alvorens aan de bewindsman te adviseren over een verhoging van de jaarlijkse subsidie aan het Hol land Festival wil de raad eerst we ten wat de precieze omvang van de: tekorten zijn, wat de oorzaak daar van is en of het financiële beleid van de directie en het bestuur wel goed is geweest. De raad verbaast er zich over dat de leiding, op de hoogte van de lopende tekorten, haar beleid niet op tijd heeft bijge steld. Directeur A- 's Gravesande van het Holland Festival zei in een reac tie dat de Raad voor de Kunst op zijn wenken wordt bediend. Een onafhankelijk accountantsbureau is al bezig met een onderzoek naar de financiële positie van het Hol land Festival. Het rapport zal in ja nuari klaar zijn. De tekorten over 1985, 1986 en 1987 bedragen volgens 's Gra vesande in totaal drie miljoen gul den. Hiervoor heeft de organisatie een dekkende renteloze lening van het ministerie gekregen. Het tekort over 1988 schat de directeur op 300.000 ton. Het Holland Festival werkt sinds 1947 elk jaar met een tekort. Dat de schulden nu wat zijn opgelopen, is volgens 's Gravesande vooral te wijten aan de extra kosten die ge maakt zijn in verband met de mani festatie Amsterdam Culturele Hoofdstad in 1987. Ministeriële af spraken hebben volgens hem ver wachtingen gewekt die later niet zijn nagekomen. Het Holland Festival krijgt jaar-" lijks 1,2 miljoen gulden van WVC en een half miljoen van de stad Am sterdam. De rest van het benodig de bedrag (3,5 miljoen gulden) moet de organisatie op andere wij ze zien binnen te krijgen. 's Gravesande rekent in 1990 op een subsidie van het rijk van 2,4 miljoen en denkt 4,6 miljoen van sponsors te krijgen. De NOS-televisie brengt in de eerste weken van 1989 een Harold Pinter-cyclus bestaande uit vijf eenakters en drie speel films. De speelfilms zijn Engels en de eenakters werden door de NOS zelf gemaakt onder regie van Mette Bouhuijs. De cyclus begint op zondag 1 januari om 20.40 uur (ned. 3) met een inlei dend programma, waarin de kor te eenakter 'Nacht' is opgeno men. Dit programma wordt afge sloten met het recente BBC-in- terview met Pinter. De volgende uitzendingen vinden plaats op de zes daaropvolgende woensdagen: Het Verjaardagsfeest (4/1), De Butler (11/1), Bedrog (18/1), Een soort Alaska (25/1), De Minnaar (1/2), Exact (8/2), Om het af te le ren (8/2). door Robert Grijsen HILVERSUM - Harold Pinter heeft niet graag dat de dames en heren van detelevisie met zijn werk aan de gang gaan. In eigen land kan hij een vinger in de pap houden, dus dat is niet zo'n pro-, bleem. Maar buitenlandse regis seurs krijgen doorgaans geen toe stemming om een televisie-adapta tie te maken. Daarom mag het uniek heten dat Pinter tegen Mette Bouhuijs 'ja' zei. Dat was Vier jaar geleden, na een voorstelling van de eenakter 'Om het af te leren'. "Ik had dat stuk geregisseerd bij toneelgroep Centrum", zegt Bouhuijs. "En Pinter was zeer en thousiast over de voorstelling. Toen al heb ik gevraagd of hij het goed zou vinden als we het voor te levisie zouden doen. Hoewel hij daar dus heel lastig in is, heeft hij tegen mij gezegd: als je het zelf doet, dan vind ik het goed. En dat is eigenlijk een beetje verslonsd, om dat ik heel veel toneelwerk had. Maar toen Centrum ophield en ik moest omzien naar andere activi teiten, is het weer naar boven geko- Pas dit jaar werden de plannen van Bouhuijs en de NOS gereali seerd. Eerst waren de vijf eenak ters te zien als lunchvoorstellingen in de Stadsschouwburg en vervol gens werden er tv-opnamen ge maakt. 'Om het af te leren', waar het allemaal mee begon, werd op gevoerd in een nieuwe versie. En wederom zat Pinter in de zaal. Bouhuijs: "Een hele eer natuurlijk. Zoiets getuigt van grote interesse. En nadat hij het had gezien, heeft hij meteen zijn nieuwe stuk 'Moun tain language' opgestuurd. Ik heb helaas geen middelen en geen ge zelschap om dat te produceren. Maar het is van hem natuurlijk een gebaar, in de zin van: doe jij dat als jeblieft. En daar ben ik heel blij Over de cyclus bij de NOS zegt Bouhuijs: "Ik hoop dat de kijker ziet dat Pinter enorm veel verschil lende facetten heeft. Dat vind ik het aardige aan deze serie. Je kan niet zeggen dat het één ding is. Dan zou ik' er ook nooit een jaar aan hebben kunnen werken. Terwijl ik, toen het jaar afgelopen was, eigen lijk meteen zei: ik zou nog best wat grote stukken willen doen. Voor mij is de koek nog niet op. Het is heel bijzonder werk. Pinter is echt een van de grootste levende toneel schrijvers. Ik denk dat het ook blij- Dirk Bogarde is te zien in De Butler van de Harold Pinter-cyclus. (foto GPD) Leiden Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steen straat, expositie Ed van der Elsken 'De Tur- kana, herders van Noord-West Kenia', t/m 3/4 '89. Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steen straat, Tekeningen voor Japanse prenten. Kuniyoshi Authentiek' van Utagawa Ku- niyoshi t/m 8/1 '89; di. t/m za. 10-17 uur, zo. 13-17 uur. 1989; di. za. 10-17 u Het Achterhuis - Nieuwe Rijn 38, perma nente expositie; Vijf eeuwen mode in mini atuur, di. t/m za. 10-16 uur. Nutsspaarbanken - Doezastraat 35/37 en Oude Rijn 56. exposities van leden van de Grafiekwinkel Inkt, o.a. etsen, litho's en houtsnedes. Signaal, Studio voor vormgeving - Groenesteeg 10, ontwerpers en vormge vers tonen diverse ontwerpen, tevens pre sentatiemappen, do. 12-21 uur, vr. 12-18 uur, za. 12-17 uur. Stichting Beeld en Grafiek - Hooglandse Kerkgracht 20A, werk van Feng, Erik-Jan Kuiper en Cees van den Oever, atelierbe- zoek na afspraak, tel: 146024. Sociëteit Quintus - Korte Mare 34, tentoon stelling van leden van Quintus in de vorm van schilderij, druk, foto, tekening of beeld. Galerie Amber Hooglandsekerkgracht 8, Oostaziatiscne kunst: basiscollectie van Ir- ïa Roefs-de Wit, Japanse rolschilderingen n Chinees porcelein; wo. t/m zo. 11 -17.30 Intermezzo - Haarlemmerstraat 226, expo- e collectie Russische Ikonen van Tanja Novosselova. Galerie Atelier Treetje Lager' - Oude Rijn 138, tekeningen en aquarellen van Henk Hollebeek, t/m 31/12; vr. 13.30-18 uur, za. 12.30-17 uur. Galerie Ars Aemula Naturae - Pieterskerk gracht 9, expositie Erika de Wit aquarel en Gerard de Wit, olieverf, dag. van 13-17 uur, Galerie van der Vlist - Botermarkt 3, olie verfschilderijen van H. Bezemer en J.D. Bakhuizen van den Brink, t/m 31/12; di.t/m za. tijdens openingsuren. Vegetarisch Restaurant De Splinter - Noordeinde 30, Eelco Jongsma met foto's genomen in de Hortus Botanicus, t/m 31/1 di. t/m zo. 17-21.30 uur. Kooyker - Breestraat 93, Lidie Bossen met 'fraktalia et alia', fraktale vormen die zich zelf herhalen, t/m eind dec.; beide exposi ties te zien tijdens de openingsuren van de Galerie De Kleine Klup - Nieuwe Rijn 1, werk van Paul Paas, heliogravures, t/m 4/1 '89, ma t/m za van 10-22 uur, zo van 12-22 Galerie Time is Art' - Nieuwstraat 10, Ludy Feyen met kamerscherm, Saskia de Zee lampen, sieraden, Rik van Nielen stoelen, Carla Feijen kleden, verpakkingen, woe Antiquariaat L. Van Paddenburgh - Dief- steeg 14, Charlotte Mutsaers met Inktvis zeefdrukken, woe t/m vr 13-18 uur, do 19- 21 uur, za 12-17 uur. tot 19/2. Van der Velde - Kennedylaan 118, Joep Backhuys met zijn collectie 'De eend in beeld', ma t/m za 09.00 -17.30 uur, t/m 7/1 Aiolol - Botermarkt 8, Expositie 'Reve in van 12-18 beh. zo, do ook en za van 09.00 tot 17.00 Koffiehuis 'Piggelmee' - Jan Vossensteeg 59, Foto-expositie: Impressie van het leven in een Boedhistisch Zenklooster, tot 6/1 Benthuizen Europa Meubel - Dorpsstraat 55/70-74, landschappen van Lydia Merceses Luyten, tot eind december gedurende.de winkeltij den. Hillegom Kunstgalerij 'Catherina' - Meerstraatpro menade 12b, Expositie kunstschilder-cera- mist en beeldhouwer Chahab, van oor sprong Persische kunstenaar, 15 uur; di. Leiderdorp Verpleeghuis 'Leythenrode' - Hoogmade- seweg 55, aquarel- en olieverfschilderijen van Janny Brink-Barnhoorn, tot 27/1dag. van 10-20 uur. Noordwijk Petit Royal - Voorstraat 76, Tiny van der Sar met kleuretsen 'Bloemen en planten in de Orangerie', geopend dag. behalve woe, na 14 uur. Noordwijkerhout Bibliotheek- W. de Zwijgerlaan, Betty Ples- sing met textiele werkvormen vervat in wandkleden, t/m 3/1 '89, ma, woe, vr 14-17 uur, en van 19-21 uur, do en za 10-12.30 Rijnsburg Genootschap Oud Rijnsburg - Oude Vliet- weg 6, permanente tentoonstelling 'De an dere Middeleeuwen'; thema tentoonstel ling 'Nederland in Bedrijf - Handel in Rijns burg', vr. 19-21 uur, za. 10-16 uur. Voorschoten Galerie Mercedes - Voorstraat 35b, Maya Wiidevuur met zijdecollages, acryl schilde rijen en Bert Kiewiet met bronzen beelden, t/m 5/1wo. t/m vr. 13-17 uur, za. 10-16 uur, 26/12 13-16 uur. Warmond Galerie 'Het Oude Raadhuis' - Dorpsstraat 36, Kalli Tsitsiloni met ikonen, t/m 5/1wo, do, zo, 14-16 uur, za. 11-16 uur. Wassenaar Hotel Wassenaar - Katwijkseweg 33, olie- Klassiek Sinds vorig jaar heeft Nederland r. 9-18 u i. 10-11 Openbare Bibliotheek - Sportlaan, Joyce van der Linden met keramisch werk en Hans van den Berg met pentekeningen, tot Dansers uit het ballet van de Volksopera in Boedapest jaarlijkse traditie bij. Het Sylvesterconcert 'Wien bleibt Wien' met in de hoofdrollen ba riton Marco Bakker en de Hongaarse so praan Gabriella lliés wordt zaterdagmiddag in de Stadsgehoorzaal gehouden. Het 'Strauss-orkest' (38 musici) uit Boedapest met de dirigent Lészló Makléry zorgt voor de muziek. De dansen worden uitgevoerd door het ballet van de Volksopera uit Boed apest. Het programma is samengesteld op de wijze van het Nieuwjaarsconcert dat elk jaar vanuit Wenen op de televisie wordt uit gezonden, maar dan met Hongaars muzi kaal vuurwerk. Er staan werken van Strauss senior en junior, Kélmón, Millöc- ker, Franz von Suppé en Franz Lehér op het programma. Muziek, zang en dans wis selen elkaar af. Aanvang 13.30 uur, Stads gehoorzaal, Breestraat, Leiden. De jonge Leidse tenor Nico van der Meel die op het ogenblik aan een carière in bin nen- en buitenland bezig is, treedt woens dag op in de K&O-kapelzaal. Zijn program- Schlegel, Grieg en Van Eyken. Aan i vleugel wordt Nico van der meel begeleid door Ineke Drabbe. Aan alle uit te voeren liederen liggen teksten van Heinrich heine ten grondslag. Aanvang 20.15 uur, Oude Vest 45. Leiden Donderdag 5 januari heeft weer het eerste lunchconcert (45 minuten) plaats. Violiste Agnes Houtsmuller en pianiste Marjolein Graadt van Roggen brengen een sonate van Hdndel, een sonate van Bach, een deel uit het vioolconcert (KV 219) van Mo zart en het Zigeuner-Capriccio van Kreisler ten gehore. Aanvang 12.45 uur, Oude Vest 45, Leiden. Leidse Schouwburg wo 4, 20.15 uur; 'Wien bleibt Wien' met oa André Rieu, Patricia Cope, The London Strauss Dancers en het Johan Strauss Or- zend Volkstheater, mmv Guido Horkmans, Marijke Pinoy, Bob Snijders en Mieke Ver- heyden. Circustheater vr 30,14.00 en 20.15 uur; concert Wien bleibt Wien', met Strauss-orkest Boeda pest olv Lészló Makléry, mmv Marco Bak ker en Gabriella lllés en Ballet van da Staats- en Volksopera Boedapest. Diliaentia vr 30, 20.15 uur, za 31. 19.00 uur; 'Dit verhaal' door Purper. zo 114.30 uur; Theo Bruins (piano) met Beethoven-programma. Koninklijke Schouwburg vr 30, zo 1,20.15 uur, za 31,19.30 uur; voorstelling 'De Humorist' mat John Kraay- kamp, Nelly Frijda, Pieter Lutz en Dorijn Curvers. di 3, wo 4, do 5,14.00 en 19.30 uur; Pe ter Pan Producties met 'Peter Pan'. Muziektheater zo 1, 15.00 uur; Schönberg Ensemble olv Reinbert de Leeuw, mmv Claron McFadden (sopraan) en Lieuwe Visser (bas), werk van Milhaud en Poulenc. Carré zo 1, 16.00 uur, ma 2 t/m do 5,13.00 en 20.15 uur; Wereld- Kerstcircus. Concertgebouw vr 30, 20.15 uur; Nederlands Philharmo- nisch Orkest olv Hartmut Haenchen, mmv Han de Vries (hobo), werk van Mendels sohn en R. Strauss. zo 1, 14.30 uur; Nederlands Blazers En semble olv Edo de Waart, muziek van Pou lenc, Mozart, Verdi en Sjostakovitsj. gebouworkest olv Edo de Waart mmv Ali cia de Larrocha (piano), werk van Stravins ky, Mozart en Rachmaninov. C.C. Amstelveen di 3, 20.15 uur; 'De Humorist', met John Kraaykamp, Nelly Frijda, Pieter Lutz en Do- rijn Curvers. do 5, 20.15 uur; 'De verbroken code', met Willem Nijholt, Diane Dobbelman, Kees Coolen, Anita Menist e.a. Muziektheater vr 30, za 31,13.30 uur; familievoorstelling: Nederlands Jeugd Strijkorkest, l 'De r 1 de r Het Nationale Ballet met 'Giselle', mmv Het Nederlands Ballet Or kest olv Adam Gatehouse. Nieuwe de la Martheater vr-30, 20.00 en 22.00 uur, za 31, 20.00 en 22.45 uur; Freek de Jonge met 'De ontla ding'. wo 4, do 5, 20.15 uur; voorstelling 'Oude nieuwe vrienden' van Jos Brink, met o.a. Georgette Hagedoorn, Sacco van der Ma de, Guus Verstraete sr, Lucie Steyn, Mar cel Maas e.a. Stadsschouwburg zo 114.00 uur. di 3 t/m do 5.20.15 uur; Het Nationale Toneel met 'Gysbrecht van Aem- stel', van Joost van den Vondel, met René van Asten, Jacqueline Blom, Joost Boer De Doelen za 31, 14.30 uur; Weens Sylvester Gala, concert met Strauss Orkest van Boedapest olv Maklary, met werke van Strauss, Kal man, Lehar, Millocker en Von Suppe. zo 1, ma 2, 20.15 uur; Rotterdams Opera Koor olv Piet Struijk, mmv Elzbieta Szmyt- ka (sopraan), Ernst Daniël Smid (bas/bari ton) en Randstedelijk Begeleidingsorkest, presentatie: Cees van Drongelen. do 5, 20.15 uur; Rotterdams Philharmo- nisch orkest olv James Colon, mmv Murray Perahla (piano), Dawn Upshaw (sopraan) en Robert Hall (bariton), werken van Cho pin en Mahler. Luxor Theater vr 30, zo 1di 3, wo 4, do 5,20.15 uur; Musi cal 'Barnum', met o.a. Mike Burstein, Fred Butter en Marloes van den Heuvel. Rotterdamse Schouwburg vr 30.14.00 en 19.00 uur. zo 1wo 4.14.00 uur, di 3, wo 4, 19 30 uur; familievoorstel ling: 'De nieuwe kleren van de keizer' door het RO-Theater met o.a. Hajo Bruins en Lou Steenbergen. Theater Zuidplein vr 30, 20.15 uur; 'Den Haag Vandaag', theatervoorstelling door John Lanting's I, do 5, 20.15 uur; Koninklijk Concert- Theater van de Lach.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 19