Senaat akkoord met sofi-nummer Kralingse moord voor de rechter Linkse oppositie boycot debat Echtpaar babymoord was ontoerekeningsvatbaar Staatsdrukkerij zet werk KEP voort Vier jongens pleegden gruwe ijke geweldsmisdrijven WOENSDAG 28 DECEMBER 1988 HHam PAGINA 3 AMSTERDAM (GPD) - Op de laatste dag van het jaar gaan naar schatting 400 verpleegkundigen demonstreren op de Dam in Am sterdam. Doel van de actie is een betere betaling van het werk in de gezondheidszorg. De verpleegkun digen hebben zich hiervoor vere nigd in het actiecomité Verpleeg kundigen en Verzorgenden in Op stand (WIO). De snel groeiende aanhang van de WIO is het oneens met de drie vakbonden, die by de komende cao-onderhandelingen een loons verhoging zullen bepleiten van an derhalf procent. Met minder dan vijf procent loonsverhoging nemen de verpleegkundigen echter geen genoegen. „Wij kunnen zelf niet aan de onderhandelingstafel zitten, DEN HAAG (GPD) - Een uitgedunde Eerste Kamer heeft gisteren het groene licht gege- der d™^etten"dIidSs eenwSorfi ven aan de invoering van het sociaal-fiscaal nummer per 1 januari. De gehele linkse oppo- voerster van het actiecomité. De sitie had het ingelaste debat geboycot. Tegelijkertijd nam de Senaat de wet op de per soonsregistratie aan. Dit ter bescherming van de privacy van de burger, die in het geding komt door de samenbundeling van financiële en sociale gegevens in het sofi-nummer. Verpleegkundigen demonstreren om bonden onder druk te zetten cao-onderhandelingen beginnen eind maart volgend jaar. In februa ri wil de WIO nog een grote mani festatie in Utrecht organiseren, waar duizenden verpleegkundigen en verzorgenden verwacht wor den. Het actiecomité werd een maand geleden opgericht uit onvrede met de door de vakbonden voorgestel de looneisen. Een verpleegkundi ge: „Sinds 1980 hebben wij een loonachterstand van 12 procent op gelopen in vergelijking met het be drijfsleven. Wij willen die achter stand in driejaar inlopen. Dan is 1,5 procent loonsverbetering geen op lossing. We hebben wel met de vak bonden gepraat, maar die blijven vasthouden aan die eis van 1,5 pro- Ce$a 'een mini-advertentie in enke le dagbladen volgden ruim 300 re acties van verpleegkundigen en verzorgenden, die bereid waren ac tie te voeren. Het effect van de ad vertentie was groter dan alleen die adhesiebetuigingen. „Blijkbaar hebben we ook bij de bonden wat los gemaakt, want er verscheen in eens een halve-paginagrote adver tentie in de dagbladen, waarin ook de AbvaKabo als een van de drie bonden riep dat het zo niet langer meer kon in de gezondheidszorg en dat het nu om daden gaat", aldus de verpleegkundige. Volgens een woordvoerster van Voorzitter Steenkamp van de Eer ste Kamer reageerde boos op de boycot door de linkse oppositie. De Senaat maakte gisteren een slechte dag mee door de demonstratieve afwezigheid van PvdA, D66, PPR, PSP en CPN, aldus Steenkamp in een verklaring die hij voorlas bij het begin van het ingelaste debat. In zijn verklaring waarschuwde Steenkamp verder voor haastwerk in de Eerste Kamer die vanouds voor overijling moet waken. De haast was volgens staatsse cretaris De Graaf (sociale zaken) en de Sociale Verzekeringsraad nodig omdat bij een latere afhandeling het sofi-nummer niet meer per 1 ja- door gebrek aan voorbereidings tijd. Het CDA verwierp de kritiek dat de behandeling van de wetsvoor- Door hun boycot moesten negen stellen niet zorgvuldig is voorbe- CDA-leden terugkeren van hun va- reid. Volgens CDA-woordvoerder kantie om het vereiste quorum (de Wagemakers hebben PvdA, D66, helft plus 1) te halen. Toen dat aan- ppRf psp en CPN de afgelopen tal in gevaar kwam omdat CDA'er drie jaar niet deelgenomen aan de Kuiper verhinderd was, bleek de schriftelijke gedachtenwisseling oppositie in de persoon Glastra-van Loon toch bereid de presentielijst te tekenen. Invoering de wetsvoorstellen. De invoering van het sofi-num- de bijbehorende wet op de de beide wetten is namelijk po- persoonsregistratie stonden litiek niet omstreden. WD-woordvoerder toonde gisteren 'meer dan begrip' voor de klachten van de senatoren PvdA, D66, PPR, PSP en CPN nuari kan worden ingevoerd. Tot Deze partijen zeiden vorige week januari op de agenda van de Eerste Kamer. CDA en WD besloten on- Heymans der druk van De Graaf het kerstre ces toch maar te onderbreken voor een extra debat. Volgens Heymans zwichtte de WD vooral voor het ri- dat ook de belastingvereen- i de met hun boycot te willen protester voudiging door uitstel met een jaar 2 ..1 tegen de vaak overhaaste wijze ge week onverwacht het kerstreces waarop de Eerste Kamer wetsvoor- vertraagd, voor dat debat te onderbreken. De J-'-- «K^g— linkse oppositie meende dat een zorgvuldige behandeling van het wetsvoorstel niet mogelijk was stellen moet behandelen. Daardoor Steenkamp uitte gisteren in zijn komt de zorgvuldigheid wetgeving in gevaar, men D66, PPR, PSP en CPN. ARNHEM (ANP) - De ouders van de in juni van dit jaar in Velp op gruwelijke wijze om het leven ge- plaats heeft. De 31-jarige vader, brachte baby zijn volledig ontoere- zijn 27,jarige echtgenote en hun 32- keningsvatbaar. Ook de 32-jarige jarige vriendin brachten op 29 juni het echtpaar is vol- van dit jaar de baby van 2,5 de verklaring kritiek op de handelwij ze van de twee regeringspartijen. „Ik heb nog nooit meegemaakt dat in de Eerste Kamer een duidelijk overeengekomen en bevestigde af spraak, waarop geen uitzondering zou worden gemaakt, werd verbro ken. Een slechte dag". Steenkamp doelde daarmee op de afspraak dat het kerstreces dit jaar onder geen beding zou worden opengebroken. De voorzitter van de Eerste Kamer had zijn partijgenoot premier Lub bers nog speciaal van die afspraak tot 31 januari van het volgend jaar, op de hoogte gesteld. Steenkamp de eigenlijke behandeling las ook de tekst voor van een brief 1 Lubbers waarin hij i gehele Senaat melding maakt van een stijgend onbehagen over de >wzware tijdsdruk waaronder de Eer- gens een rapport van" het Pieter den op ^weïijke wijze om hetïe- ste Kamer wetsvoorstellen moet Baancentrum tijdens de rituele babymoord volledig ontoereke ningsvatbaar geweest. Dat bleek gisteren bank in Arnhem, waar de rechts- 3toilet zaak tegen de drie pro forma dien de. Die pro forma-zitting was nodig omdat de voorlopige hechtenis van het drietal moest worden verlengd Binnenland kort Bommelding De drie douaniers die enkele we ken geleden bij wijze van grap mel ding hadden gemaakt van een bom by de douanepost Heerlen-Aken, zijn geschorst. Het ministerie van financiën neemt de grap, zo blijkt daaruit, ernstig op. De beambten hadden enkele weken geleden hun dienstdoende collega's van de dou anepost Heerlen-Aken opgebeld om te melden dat er bij de post een bom lag. Daarbij deden zij zich voor als IRA-leden. Katalysator De ionen-katalysator van de Bus- sumse uitvinder Doyer is in de loop van volgend jaar in de winkels te koop. Het apparaat vergroot de trekkracht van auto's met'25 pro cent en dringt de luchtverontreini ging door een optimale verbran ding terug. Volgens Doyer kost zijn katalysator, die in het luchtfilter wordt geplaatst, maar 150 gulden en levert hij bovendien een forse besparing op de brandstof op. Postzegels Bij een inbraak in het hoofdpost kantoor van Tilburg is in de nacht van maandag op dinsdag voor een half miljoen gulden aan postzegels gestolen. Verder wordt een nog on bekende hoeveelheid strippen kaarten vermist. Het postkantoor ligt langs de spoorlijn vlakbij het Centraal Station. De dader(s) kon (den) zich toegang verschaffen door aan de perronzijde een raam pje uit de sponning te nemen. Van hen ontbreekt nog elk spoor. Armenië Op het Rode Kruis-gironummer 797 voor het door een aardbeving getroffen Armenië is inmiddels vijf miljoen gulden binnen. Vanaf Schiphol is gisteren een vliegtuig naar Yerevan vertrokken met 5D00 dekens, 9000 slaapzakken, 400 kooksets en 300 tenten met bijbe horende allesbranders. De waarde van deze lading bedraagt ongeveer een miljoen gulden, die werd be taald uit de opbrengst van giro 797. Suriname De Surinaamse regering heeft Nederland toegezegd dat zij zal na gaan wat zich precies heeft afge speeld bij de arrestatie van de Ne derlandse zaakgelastigde in Para maribo Van der Kroon. Van der Kroon werd vrijdag door de mili taire politie naar het Fort Zeelan- dia in Paramaribo overgebracht. Naar verluidt was hij in Het bezit van een fotokopie van zijn pas poort. Hij werd vastgehouden hoe wel een medewerker van de am bassade de militaire politie zijn paspoort toonde. Volgens de verdachten het kind bezeten van een demon die moest worden uitgedreven. Het kind werd met brandbare vloei- o rlok+o" stoffen overgoten en vervolgens in brand gestoken. Volgens het rapport van het Pie ter Baancentrum heeft een gevan genisstraf voor de drie verdachten geen zin. Het echtpaar zou geen straf of maatregel opgelegd moeten krijgen, maar zich wel vrijwillig moeten laten begeleiden door de reclassering. Omdat de kans op herhaling bij de vriendin aanwezig is, zou zij volgens het rapport tbr moeten krijgen. De rechtbank wees gisteren een verzoek af van de verdediging van het echtpaar om de voorlopige hechtenis van de twee verdachten op te heffen. De verdediging had hierom gevraagd, omdat volgens hun geen gevangenisstraf is te ver wachten. Gratis bellen met buitenland ZWOLLE (ANP) - De PTT heeft een telefooncel bij het NS-sta- tion in Zwolle buiten gebruik geteld omdat, als gevolg van een technisch defect, vanuit de ze cel gratis met de hele wereld kon worden gebeld. De politie van Zwolle ontdekte Eerste Kerstdag dat er iets mis was met de apparatuur. Er stond op dat moment een lange rij men sen voor de telefooncel te wach ten. De PTT heeft daarop meteen het apparaat uitgescha keld. Hoeveel er gratis met het buitenland is gebeld heeft de PTT niet kunnen achterhalen. H1LVARENBEEK - Tientallen wintersportgangers gebruiken momenteel de kerstvakantie om op de nieuwe ski baan van de Beekse Bergen in Hilvarenbeek te oefenen voor hun tocht naar de sneeuw. (foto anp> DEN HAAG (GPD) - De Staats drukkerij krygt in principe de op dracht voor het produceren van een nieuw Nederlands paspoort. Het bedryf moet wel binnen een maand voldoen aan een reeks voor waarden, waarvan overname van een deel van KEP de belangrijkste is. Dat is de kern van een intentie verklaring die minister Van den Broek en de Staatsdrukkerij (SDU) zullen afsluiten. Het Schiedamse bedrijf KEP, d&t meer dan twee jaar aan de paspoortorder werkte, is gisteren door de Rotterdamse rechtbank failliet verklaard. Minister Van den Broek zou de Tweede Kamer gisteren al per brief op de hoogte stellen van de inten tieverklaring. Maar om onduidelij ke redenen werd die brief ver daagd. De SDU zal het door KEP ont wikkelde procédé proberen ge schikt te maken voor massapro ductie van paspoorten, bevestigde SDU-directeur C.H.J. Peters giste ren desgevraagd. Eén van de rede nen voor minister Van den Broek om eind november met KEP te bre ken was juist dat het bedryf er maar niet in slaagde op grote schaal foutloze paspoorten te ma ken. Het faillissement van KEP was na het besluit van de bewinds man niet meer te vermijden. Inte rim-manager Van Dijk van KEP heeft gisteren ontslag genomen. De Staatsdrukkerij krijgt van Van den Broek een maand de tijd om het met de curatoren en de ban kiers van het failliete KEP eens te worden. Belangrijkste punt van onderhandelingen vormt de prijs die de SDU moet betalen voor ROTTERDAM - Voor de meer voudige kamer van de Rotterdam se rechtbank begint morgenoch-, tend het proces in een van de meest opzienbarende en onthutsende ge- weldszaken van de afgelopen jaren in ons land. Vier Kralingse jongens staan dan terecht voor het ombren gen in het Kralingse Bos van de 40- jarige verpleegster mevrouw Stil- kenboom en het plegen van vijf an dere, zeer ernstige geweldsmisdrij ven. Eén der slachtoffers daarvan is inmiddels overleden. door Joop Spanjersberg Het proces zal een hele dag in be slag nemen en naar aangenomen wordt geen onverwachte proble men opleveren. Alle vier verdach ten, de broers John (18) en Henk (17), de dove Angelo (19) en Mario (17), hebben bekend. De enige complicerende factor is de behan deling van de zaak tegen Angelo. Vanwege diens handicap en de daarvoor noodzakelijke maar pro- cesvertragende bijstand van een doventolk, zal zijn zaak apart in de ochtenduren worden afgewikkeld. In de middaguren komen de drie andere verdachten voor, van wie Henk, de jongste van de broers, als hoofddader wordt beschouwd. Hij broedde de plannen uit en spoorde de anderen aan tot grof geweldsge- bruik, deels afgekeken van popu laire actiefilms als Rambo waar het viertal vaak en graag naar keek. Politieverhoren maakten later hun diepere motieven duidelijk. Ze ervaarden geweld als een kick. Geld en andere eigendommen van de willekeurig gekozen slachtof fers waren mooi meegenomen maar deden er minder toe. De Kra- lingers hielden er een grondige aanpak op na: slachtoffers werden gestompt, geslagen, geschopt, met stiletto's gestoken en bij de laatste twee misdrijven gericht tegen een jogger en de verpleegster in blinde agressie bewerkt met een (camping)bijltje. Het geweld, zo blijkt uit alle zes delicten, richtte zich steeds op de rug, de nek en het hoofd van de slachtoffers. Zelfs doorgewinterde rechercheurs toonden zich ge schokt door de details. Zo liep een 64-jarige gemeente-ambtenaar, het tweede slachtoffer van de bende, naast acht steekwonden in rug en hals, een reeks andere verwondin gen op: een gedeeltelijk gespleten schedel, kapotte tanden en kiezen, een verzakte oogkas en gescheurde slijmvliezen. Pas in het ziekenhuis merkte het hevig toegetakelde slachtoffer dat hij, door zijn geopende mond heen (vermoedelijk op het moment dat hij om hulp riep), ook achterin de keel gestoken was. Tijdens zyn be handeling op de operatietafel sneed een chirurg tot overmaat van ramp een gezichtszenuw door en lagen z'n armen klem waardoor een paar vingers niet meer goed functioneren. Vorig jaar pasen overvielen de jongelui hun eerste slachtoffer, een 58-jarige man die van cafébezoek in het stadscentrum op weg naar zijn woning in de wijk Charlois, werd aangevallen in de Maastun nel, in nek en rug werd gestoken en beroofd. Bijna tien maanden later, op 13 februari van dit jaar, volgde de 64-jarige ambtenaar. In de por tiek van het flatgebouw waar hy woont, werd Van der Woerdt van achteren aangevallen, gestompt, geslagen en gestoken. Daarna volgden: op 16 maart de beroving en mishandeling bij een tramhalte van een 43-jarige man die daags erna dood in huis werd aangetroffen door zijn moeder. Op 10 april de beroving en mishande ling van een 91-jarige man, die zwaar gewond raakt, op 16 mei de mislukte beroving van een 28-jari- ge jogger bij de Plaszoom waarbij hy door slagen op het hoofd met het bijltje ernstige verwondingen opliep, en op 22 mei, de brute moord op de verpleegster die, met de fiets van haar werk op weg naar huis, door de jongens in het Kra lingse Bos werd aangevallen en met talrijke bijlslagen op het hoofd omgebracht. De jongens maakten ter plekke ruzie wie nogmaals op het slachtoffer mocht inslaan. Ook zou er sprake zijn geweest van seksuele handelingen maar daar over lopen de verklaringen van de verdachten uiteen. De officier van justitie zal hoofd verdachte Henk moord c.q. dood slag en uitlokking tot doodslag op mevrouw Stilkenboom ten laste leggen alsmede zware mishande ling van de hoogbejaarde en dief stal met geweldpleging op de vier andere slachtoffers. Zyn één jaar oudere broer John wordt beschuldigd van doodslag op de verpleegster en medewer king aan alle andere gepleegde de licten, met uitzondering van de be roving van de jogger, waar hij niet bij betrokken was. Angelo was vol gens de dagvaarding actief bij twee misdrijven, die tegen de verpleeg ster en de jogger. Hij was steeds de gene die het eerste met de bijl sloeg. Binnen het crimineel losge slagen groepje speelde Mario een vrij bescheiden rol. Hij was niet be trokken bij de moord op de ver pleegster en de overval op de jog ger, maar wel bij de vier andere de licten. Achtergrond Over de persoonlijke achtergrond van de vier wilde de politie na hun arrestatie niet meer loslaten dan dat ze afkomstig waren uit gebro ken gezinnen. Twee verdachten, Angelo en hoofdverdachte Henk, woonden in hetzelfde opvangte huis voor jongeren, het Don Bosco- huis in Rotterdam-Oost Angelo gedurende een half jaar, Henk slechts twaalf dagen. De verdachten liepen tegen de lamp omdat ze hun fiets bij het li chaam van de vermoorde verpleeg ster hadden achtergelaten. Het rij wiel was geruild tegen het nieuwe re van het slachtoffer. Een gouden kettinkje van de verpleegster vond de politie later terug by een vriend van de Kralingers, het sieraad was cadeau gedaan door Angelo. In de rechtzaak zal het psychia trische rapport van het Pieter Baancentrum (PBC) in Utrecht een belangrijke rol spelen. Angelo en de broers zijn ieder gedurende ze ven weken onderzocht en geobser veerd. De grote werkdruk by het PBC leidde ertoe dat de verdach ten overigens pas na maanden in de kliniek terecht konden met als gevolg dat het strafproces tot twee maal toe moest worden uitgesteld. Voor de 'minst gevaarlijke' van het viertal, Mario, achtte justitie psy chiatrisch onderzoek niet nodig. Na de schok over de dramatische affaire richtte de meeste aandacht zich op de dove Angelo, een slun gelachtige, wat verlegen tiener die als kleuter in tehuizen verzeild raakte en daar opgroeide. Zijn ze ventiende veij aardag vierde hy in een tehuis, zijn achttiende in een pleeggezin waar hy wegens agres sief gedrag weg moest, zijn negen tiende verjaardag, ruim vijf weken geleden op 21 november, in het Rotterdamse huis van bewaring. Zijn verdedigster noemt haar cliënt een jongen met een heel klein zelfbesef, die nooit een relatie heeft gehad met andere mensen. Hem moest worden uitgelegd wel ke ellende hij had aangericht en stond er vervolgens op bloemen te sturen aan de nabestaanden van de verpleegster. Hem werd duidelijk gemaakt dat zoiets ongepast is. i van machines. De ban ken hebben ongeveer negentig mil joen gulden in KEP gestoken, en willen daarvan rond de zestig mil joen terugkrijgen. Maar de SDU vindt dat bedrag veel te hoog. Wanneer het tot een akkoord komt, zal de SDU ook een deel van de 34 personeelsleden van KEP, die na het faillissement op straat zijn komen te staan, in dienst ne men. Drukkerij Elba zal waar schijnlijk nog twee jaar lang de bij het paspoort horende visumboek jes mogen produceren. Het bedrijf van de omstreden drukker Baard kan in de tussentijd omzien naar andere orders. Zonder een dergelij ke overgangstermijn zou Elba wor den meegesleurd in het faillisse ment van KEP. De banken zijn bereid de onder handelingen met de Staatsdrukke rij aan te gaan. Wanneer die bespre kingen mislukken, kunnen ze als nog proberen hun financiële scha de op de overheid te verhalen via een juridische procedure. Maar de banken zien nogal op tegen een dergelyke jarenlange juridische strijd, erkende een woordvoerder gisteren. Het contract dat Van den Broek met de SDU wil sluiten zal een ge wone leveringsovereenkomst wor den, waarin staat dat de SDU tegen een bepaalde prys paspoorten le vert. Een samenwerkings-overeen- komst zoals met KEP werd geslo ten, komt er in geen geval meer. De enquêtecommissie kraakte die ju ridische constructie als "gevaarlijk onhelder". Onduidelijkheid be staat er nog over de nieuwe prijs van het paspoort. KEP was altijd gebonden aan een maximumprijs van 27,50 gulden per stuk. VERMIST (ANP) - Een tiental schepen en een helikopter zijn van ochtend begonnen met een zoekac tie naar een vermiste opvarende van een Westduits vissersschip. De man raakte te water na een aanva ring tussen zijn schip en een Ne derlands vissersschip. Eén van bei de schepen is na de aanvaring ge zonken. Over de toedracht van de aanvaring is nog niets bekend. de actiegroep moet er in de gezond heidszorg niet alleen een betere fi nanciële waardering komen. Er moet ook vooruitgang geboekt worden op het gebied van de rechtspositie, de opleiding en de groeikansen binnen die gezond heidszorg. „Zaken die ook de vak bonden wel bepleiten, maar ons in ziens niet op de goede manier", al dus de woordvoerster. „De acties van de vakbonden slaan niet aan. Dat blijkt wel uit het feit dat amper 20 procent van de werkenden in de gezondheidszorg aangesloten zijn bij een van de drie vakbonden. Met een potentieel van 120.000 werken den in de gezondheisdszorg ligt er voor die vakbonden dus nog een enorm terrein braak. De vakbon den kunnen, denk ik, nu al wat le ren van de manier waarop wij wer ken en proberen onze collega's mee te krijgen". Besmeurde vogels TERSCHELLING (GPD) - Op Terschelling en Vlieland zijn giste ren vele tientallen met olie be smeurde vogels gevonden. De zee koeten en alken, waarvan een groot aantal naar vogelopvangcentra in Friesland is overgebracht, zaten onder de boorspoeling. Aangeno men mag worden dat een veelvoud van dit aantal al is verdronken. De olieachtige substantie was af komstig van het booreiland van de NAM in de Waddenzee. Volgens het kustwachtcoördinatiecentrum te IJmuiden - bij de kustwacht op Terschelling zelf was niets bekend - is bij het overpompen van deze boorspoeling 38 kuub in zee te rechtgekomen na het losschieten van een koppeling. Zes mensen opgepakt voor drugssmokkel EINDHOVEN (ANP) - In een wo ning in Eindhoven heeft de politie gisteren 140 kilogram cocaïne ter waarde van 21 miljoen gulden in beslag genomen. Zes verdachten zijn in verband hiermee aangehou den. De cocaïne was vermoedelijk bestemd voor Spanje. De zaak kwam aan het rollen toen de Spaanse politie op 22 de cember enkele personen' arresteer de die in het bezit waren van 41 ki logram cocaïne. Er waren aanwij zingen dat er nog een partij van 140 kilogram cocaïne in omloop was. De Spaanse politie vermoedde dat inwoners van Lelystad, die in ver binding stonden met deze Span jaarden, daar meer van wisten. Ze verzocht de politie in Lelystad een nader onderzoek in te stellen. Daarop werden op 23 december in Lelystad drie peronen aange houden. De politie ontdekte dat ze de drugs bij de ouders van één van hen in Eindhoven hadden verbor gen. In samenwerking met de poli tie van Eindhoven deden enkele re chercheurs uit Lelystad dinsdag een inval in de Eindhovense wo ning van deze ouders. De drugs werden hier gevonden. Beide ou ders en een dochter werden gear resteerd. Slib Hoogovens ten onrechte in Noordzee gestort DEN HAAG (ANP) - Minister Smit-Kroes (verkeer en waterstaat) had Hoogovens nooit mogen toe staan om 300.000 kubieke meter bagger uit de haven van IJmuiden in zee te storten. Die bagger is te sterk vervuild met onder meer zink en lood. Zo luidt het advies dat de Raad van State over deze zaak gaf aan de Kroon. Het advies is inmid dels overgenomen door de minis ter. Het Visserijschap, de stichting Natuur en Milieu, de Werkgroep Noordzee en de Provinciale Milieu federatie vochten de vergunning in augustus aan bij de Raad van State. Het ging hen alleen nog maar om een principe-uitspraak. De vier hadden toen door middel van een schorsingsprocedure al be reikt dat 200.000 kubieke meter bagger moest worden opgeslagen. De overige 100.000 kubieke meter mocht echter wel in zee worden ge stort omdat niemand daarvoor een andere oplossing kon bedenken en er anders veel schade voor Hoog ovens zou ontstaan. Die storting heeft ook plaatsgehad. Er zit nu niets anders meer op dan in dat laatste maar te berusten, zo valt uit het advies op te maken. ADVERTENTIE haarlemmerstraat 179 leiden telefoon 071 14 29 40

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 3