Oorzaak vliegramp nog niet duidelijk Sovjetunie verrast verzet Afghanistan Pinochet bereid tot gesprek met oppositie over grondwet UITVERKOOP Theorieën over technisch mankement Britse ohewirming lager door losslaan tankschip ES Levenslang voor lozen gif sacha shoes Arabische Liga maant VS Libië niet aan te vallen Bemiddeling tussen regering en verdreven koning DINSDAG 27 DECEMBER 1988 PAGINA 5 LOCKERBIE (AP) - Het onderzoek naar de oorzaak van het ongeluk met de jumbojet van Panam, die afgelopen woensdag op het Schotse plaatsje Lockerbie is neergestort, heeft nog steeds geen duidelijke aanwijzingen opgeleverd. Volgens Mick Charles, de leider van een team van veertig Britse en Amerikaanse deskundigen, wordt nog steeds "actief onder zoek gedaan" naar de mogelijkheid dat de ramp het gevolg was van een technisch gebrek. ABERDEEN (Rtr) - Als gevolg van het op drift raken van een enor me olie-opslagtanker (200.000 ton) in het Britse oliewinningsgebied in de Noordzee moet de olieproduktie van Groot-Brittannië gedurende enkele maanden ruim tien procent omlaag. Het enorme tankschip, dat geën eigen motoren meer heeft en werd gebruikt als overslagstation, werd zaterdag na vijf uur en 21 kilo meter van zijn ankerplaats, door twee sleepboten onder controle ge bracht. De oliemaatschappij Koninklij ke/Shell Groep heeft gisteren mee gedeeld dat de tanker, die ruim 240 kilometer ten oosten van de Schot se stad Dundee lag, zaterdagmid dag lossloeg van de kabels en meer dan vijf uur met 34 man aan boord heeft rondgedreven. Daarbij ram de het vaartuig, dat als tijdelijke opslag diende voor verscheidene olievelden, bijna een olieplatform. De tanker is uiteindelijk op sleep touw genomen en voor inspectie en reparatie naar de Noorse haven stad Stavanger gesleept. De olieproduktie van de drie be trokken olievelden in de Noordzee, Fulmar, Auk en Clyde, is wegens het ontbreken van het opslagpunt automatisch stilgevallen. Shell zei dat niettemin een omvangrijke hoeveelheid in zee is gekomen. Volgens een woordvoerder verte genwoordigen deze olievelden tien tot twaalf procent van de Britse olieproduktie. "Er is geen andere manier om de olie aan land te bren gen", aldus de woordvoerder. "Mo menteel is het moeilijk om te zeg gen hoe lang de velden gesloten blijven. Het kan weken duren, mis schien maanden". Fulmar is een van de grootste olievelden in de Noordzee, met een geschatte produktie van 150.000 vaten (van 159 liter) per dag. De produktie van Clyde beloopt naar schatting 50.000 vaten en die van Auk ongeveer 9000 per dag. De to tale produktie vertegenwoordigt een waarde van 1,75 miljoen pond sterling (6,33 mihoen gulden) per dag. De velden Fulmar en Auk wor den geëxploiteerd door Shell, ter wijl de olieproduktie van Clyde in handen is van de Britse oliemaat schappij Britoil. een dochteronder neming van British Petroleum (BP). De Britse oliewinning ligt al ongeveer 10 procent onder het nor male peil, als gevolg van het verlies van het produktieplatform Piper Alpha. Bij de explosie van dit plat form op 6 juli verloren 167 r het leven. Aanvankelijk werd er krachtig ge speculeerd dat het toestel op een hoogte van bijna tien kilometer door een bomontploffing uit elkaar is gerukt, maar concrete aanwijzin gen of bewijzen zijn hiervoor nog niet gevonden. Charles zei gisteren op een korte persconferentie dat een aantal wrakstukken en stuk ken bagage gisteren naar een labo ratorium van het Britse leger zijn gebracht; dit centrum doet gespe cialiseerd onderzoek naar bepant sering en explosieven. Het Londense dagblad The Ti mes meldde gisteren dat William Tench, een adviseur van het Britse ministerie van defensie voor vlieg tuigongelukken, de theorie heeft geopperd dat de linkervleugel mo gelijk door een combinatie van me taalmoeheid en zwaar weer ten tij de van het ongeluk van de romp van het vliegtuig is gerukt, waarna de cockpit is afgebroken. De Boeing 747 was 19 jaar oud en be hoorde tot de eerste generatie vliegtuigen van dit type. Een aanwijzing voor deze hypo these zou kunnen zijn dat de lin kervleugel van de Boeing nog steeds niet is gevonden. Tench sug gereert dat deze vanaf grote hoogte door de harde wind is meegevoerd ADVERTENTIE Vijf doden bij geweld Soweto JOHANNESBURG (Rtr) - Bij een overval op een huis in de zwarte Zuidafrikaanse woonstad Soweto bij Johannesburg zijn gisteren vier mannen en een vrouw doodge schoten, zo heeft de politie gemeld. Volgens de politie heeft de moord waarschijnlijk een politieke ach tergrond. Eén van de slachtoffers was een zwarte politieman. D.e af gelopen weken is er een reeks aan slagen gepleegd op zwarte politie agenten die door radicale zwarten als collaborateurs met het blanke minderheidsbewind worden be schouwd. In woonsteden bij Pietermaritz- burg werden gisteren twee mensen om het leven gebracht. De woon steden rond Pietermaritzburg wor den geteisterd door een strijd om de macht tussen het linkse,Vere nigde Democratische Front (UDF) en de behoudende Inkatha-bewe- ging. Uitgaansverbod In Vijaywada, een stad in het zui den van India, is vandaag een uit gaansverbod van kracht geworden nadat rellen waren uitgebroken naar aanleiding van de moord op een afgevaardigde in het deel- staatsparlement. Bij de onlusten van gisteren, waarbij bussen, bio scopen, winkels en hotels in brand werden gestoken, vonden ten min ste 25 personen de dood. Luchtvervuiling Een groep van 483 inwoners van de Japanse stad Amagasaki heeft van de regering en een aantal fa brieken een schadevergoeding ge ëist van 11,79 miljard yen (onge veer 200 miljoen gulden) wegens de schadelijke gevolgen die men ondervindt van de ernstige lucht vervuiling. Elf inwoners van Ama gasaki zijn inmiddels overleden aan de gevolgen van de luchtver vuiling. Japanse milieu-autoritei ten hebben de schadelijke gevol gen erkend. Radioactief gas Uit een kerncentrale in de Ame rikaanse staat Connecticut is giste ren tijdens het nemen van een proefmonster een onbekende hoe veelheid radioactief gas vrijgeko men. Een woordvoerster van Nor theastern Utilities, het nutsbedrijf dat de centrale exploiteert, heeft dat bekend gemaakt. Er zouden bij het ongeluk geen mensen gewond zijn geraakt. Vijfde stafchef In Argentinië is gisteren de nieu we stafchef van het leger officieel in functie getreden. De 57-jarige Francisco Gassino, de opvolger van Dante Caridi, is de vijfde staf chef binnen vijfjaar. Volgens inge wijden was Gassino voorstander van het met geweld neerslaan van de rebellie die enkele weken gele den in het leger uitbrak. Om die re den heeft een zegsman van de onte vreden militairen reeds kritiek ge- irlcirk en in zee terecht is gekomen. Loc kerbie ligt slechts op 16 kilometer afstand van de zee. Volgens Tench zou het afrukken van een hele vleugel de elektrische installatie meteen zodanig hebben verwoest dat dit zou verklaren waarom de radiocommunicatie abrupt werd afgebroken. De beide vluchtrecorders hebben geen en kele aanwijzing opgeleverd voor de oorzaak van de ramp; de stroom ge gevens wordt opeens afgebroken en aan het eind van een van de ban den klinkt alleen een nog niet ver klaard zwak geluid. De bergingswerkers hebben ook tijdens de kerstdagen doorgewerkt om nog meer stoffelijke resten de slachtoffers op te sporen. Er wa ren gisteren pas 240 lijken gebor gen, van wie er door de sterke ver minking nog niet één is geïdentifi ceerd. Hiervoor is men nu aange wezen op de gebitsgegevens en op röntgenonderzoek, waardoor de identificatie waarschijnlijk lang zal gaan duren. Op eerste kerstdag waren 61 na bestaanden van slachtoffers, me rendeels Amerikanen, in Locker bie. Aan boord van het toestel wa ren 258 mensen; in totaal worden nog 29 mensen vermist, onder wie elf inwoners van Lockerbie. Zater dag hebben zes als vermist opgege ven inwoners zich bij de politie ge meld. Een politie-officier zei dat het ge bied waar wordt gezocht ongeveer met 24 kilometer is uitgebreid; in totaal wordt er nu in een gebied met een oppervlakte van 260 vier kante kilometer naar stoffelijke resten gezocht. Het bergingswerk wordt be moeilijkt door de laaghangende be wolking en de fijne motregen, die het zicht belemmeren. Tijdens het weekeinde zijn helikopters ingezet die speciaal geschikt zijn voor het zoeken naar voorwerpen op de grond. Sommige stukken van het terrein zijn echter te voet vrijwel onbegaanbaar, maar ook vanuit de lucht moeilijk te onderzoeken. Het dagblad The Sun meldde gisteren dat de politie een man heeft gearresteerd die probeerde zich meester te maken van bezittin gen van overledenen die nog in het veld liggen. Volgens de krant heb ben getuigen gezien dat de omge ving van Lockerbie tijdens de duis ternis wordt afgezocht door plun deraars, die het hebben gemunt op sieraden, horloges, geld, of waarde papieren. De adjunct-directeur van de Amerikaanse federale recherche FBI, Oliver Reveil, heeft het afgelo pen weekeinde in een interview met de Amerikaanse omroep CBS ontkend dat het hoofd van de CIA in Bayrut aan boord van de Boeing was. Twee anonieme regerings functionarissen hadden zaterdag tegenover het persbureau Associa ted Press verklaard dat de CIA-top- man in Bayrut onder de passagiers was. Reveil wilde verder niet in gaan op specifieke vragen over de ze functionaris. Een passagiersvliegtuig Amerikaanse schappij Eastern Airlines heeft gi: teren met 110 mensen aan boord een geslaagde noodlanding ge maakt nadat in de romp een gat was ontstaan. De Boeing 727 was op weg van Rochester in de staat New York naar Atlanta en landde veilig in Charleston, West Virginia. Alle 104 passagiers en zes beman ningsleden waren ongedeerd. SANTIAGO (AP) - De junta van president-dictator Pinochet in Chi li heeft zich bereid verklaard tot een ontmoeting met leiders van de oppositie. Gesproken zal kunnen worden over wijzigingen van de grondwet via welke een democrati seringsproces vorm moet krijgen. Minister van binnenlandse za ken Caceres stemde gisteravond toe in een ontmoeting met de oppo sitie op 3 januari. Hij sloot echter nadrukkelijk de deelname aan dit overleg uit van Luis Maira, de lei der van het pas opgerichte Brede Front van Socialistisch Links, waarbij zich ook leden van de ver boden communistische partij heb ben aangesloten. De aankondiging van Caceres betekent dat de junta voor het eerst in vijf jaar bereid is formeel met de oppositie in overleg te treden. Op het overleg was aangedrongen door Patricio Aylwin, de voorzitter de Christen Democratische Partij en tevens woordvoerder van een coalitie van 17 oppositiepartij- Politieagenten houden in Lockerbie de wacht bij restanten van vlieg- tuigstoelen die sinds het neerstorten van de Boeing 747 zijn verzameld. De onderzoekers hebben steeds meer last van plunderaars en souvenir-ja- gers' die de omgeving van Lockerbie afstruinen. (Foto anp> De maatregel volgt op de ontdek king in juni van dit jaar op 2.000 ton giftig afval dat door een Italiaans bedrijf was gedumpt in de buurt van de stad Koko. Het gif was af komstig van een aantal Europese bedrijven. Het gif werd terugge stuurd naar Italië. Er werden 15 mensen gearresteerd, onder wie enkele Italianen. De Nigeriaanse politie zal in het vervolg „de vrije hand hebben" bij hét doorzoeken van opslagplaat sen, voertuigen en containers in dien er een vermoeden bestaat dat er chemisch afval gevonden kan worden, zo meldde de radio. LONDEN (AP) - De militaire rege ring van Nigeria heeft bij decreet levenslange gevangenisstraf ver plicht gesteld voor eenieder die wordt veroordeeld wegens illegaal storten van giftig afval in het land. Dat heeft het radiostation Voice of Nigeria zaterdag gemeld. Levenslang zal ook de enig mo gelijke straf zijn voor ménsen die worden veroordeeld wegens het verhandelen, opslaan of vervoeren van giftig afval. Diplomaten die op het misdrijf worden betrapt zullen zich niet op onschendbaarheid kunnen beroepen. Moorddadige kerst in New York NEW YORK (Rtr) - New York heeft een bijzonder moorddadige kerst avond beleefd. Er werden ten min ste negen moordgevallen aangege ven bij de politie. Daardoor wordt 1988 het bloedigste jaar uit de ge schiedenis van de stad. Die twijfel- achtige eer genoot tot dusver het luchtvaartmaat- jaar 1981, toen 1841 mensen wer den vermoord. De meeste moorden hebben te maken met verdovende middelen. Vooral „crack", een van cocaïne afgeleide drug, eist indi rect veel slachtoffers. „Het is crack. Allemaal willen ze het hebben en allemaal slachten zij elkaar af om het te krijgen", aldus een politie man in een van de wijken met het hoogste aantal moorden per jaar: Brooklyns 75e district. ADVERTENTIE Fantastische kortingen tot 50% bi| Haarlemmerstraat 86, Leiden. Kolonisten gaan staat'Judea' uitroepen JERUZALEM (AFP) - Joodse kolonisten hebben aangekon digd dat zij op 18 januari de on afhankelijke staat Judea willen uitroepen in de door Israël be zette gebieden. Dit heeft de Is raëlische krant The Jerusalem Post gemeld. De proclamatie van de staat zal plaatsvinden in Kyriat Arba, een joodse nederzetting in de buurt van Hebron op de Weste lijke Jordaanoever. De leider van de kolonisten, rabbijn Mi chael Ben-Horin, heeft gezegd dat de grenzen van Judea ieder stukje grond op de Westoever en in de Gaza-strook zullen' om vatten, waarvan de Israëlische regering eventueel afstand zou kunnen doen, zo schrijft The Jerusalem Post. Rabbijn Ben-Horin zegt de steun van honderden militan ten te hebben. Zij behoren vol gens hem voor het grootste deel tot de anti-Arabische Kach-be- weging van rabbijn Meir Kaha- De onafhankelijke staat Ju dea zal over alle symbolen van soevereiniteit beschikken, zoals een vlag, een volkslied, politie, leger en uitgifte van postzegels, aldus de rabbijn. Israëlische functionarissen en verscheidene leiders van de beweging van joodse kolonis ten in de bezette gebieden lie ten desgevraagd weten afstand te nemen van Ben-Horin en be stempelden zijn plannen als „pure fantasie". De oppositie heeft nog niet dui delijk gemaakt of zij akkoord gaat met de eis van de junta dat Maira buiten het overleg wordt gehou den. Welingelichte zegslieden meenden dat de ontmoeting „waar schijnlijk" doorgang zal vinden. Sinds Pinochet op 5 oktober van dit jaar het referendum verloor, waarmee hij de Chilenen een man daat had gevraagd voor nog een ambtstermijn als president, heeft de oppositie haar eisen voor consti tutionele hervormingen steeds krachtiger naar voren gebracht. Omdat Pinochet het referendum heeft verloren moeten open presi dentsverkiezingen en congresver kiezingen worden gehouden. Deze verkiezingen zijn uitgeschreven voor december 1989. Volgens de oppositie moeten de grondwets wijzigingen zijn doorgevoerd voor de verkiezingen zodat een nieuwe president het democratiserings proces daadwerkelijk in gang kan zetten. Caceres zei dat de ontmoeting van 3 januari zal aantonen dat „de regering heeft besloten te praten met democratische politieke lei ders en sectoren over de vooruit gang van het institutionele pro ces". Volgens de minister is de jun- BEKENTENIS - De zoon van een Braziliaanse veeboer heeft zich gis teren aan de politie overgegeven en bekend dat hij verantwoordelijk is voor de moord op Francisco Men- des, de internationaal bekende eco loog en tegenstander van de ver nietiging van het regenwoud aan de Amazone. Darcy Pereira (21) be kende tegenover de politie dat hij een beroepsmoordenaar in de arm had genomen voor de moord op Mendes, met wie hij ruzie had over een stuk grond. ADVERTENTIE ta bereid „te luisteren naar en te de batteren over verschillende stand punten die naar voren worden ge bracht met respect en binnen het raamwerk van de wet". De niet-militair Caceres werd door Pinochet na zijn nederlaag in Terreurgroep meldt doden soldaten Israël BAYRUT (Rtr/UPI) - De radicale Palestijnse groepering Fatah Revo lutionaire Raad, welke geleid wordt door de beruchte terrorist Abu Nidal, heeft gisteren een „zelf moord-aanval" gemeld op Israëli sche militairen by de grens met Li banon. Daarbij zouden verscheide ne Israëlische soldaten om het le ven zijn gekomen. Het Israëlische leger heeft de ac tie gisteren omschreven als een aanval in het zuiden van Libanon, in een door Israël tot veiligheidszo ne uitgeroepen gebied. Drie „Ara bische gewapende strijders" zou den hierbij om het leven zijn geko men. Aan Israëlische zijde vielen volgens het leger geen slachtoffers. Israëlische troepen hebben zon dag een Palestijn gedood en 16 an deren verwond bij botsingen in de bezette gebieden. Dit is uit Israëli sche en Arabische bronnen verno men. Een legerwoordvoerder ver klaarde dat een Israëlische soldaat een 17-jarige Palestijn in het vluch telingenkamp Jabaliya in de Gaza- strook heeft doodgeschoten. De soldaat opende het vuur toen hij door jongeren met stenen werd be kogeld. Bij een ander incident in het kamp Jabaliya schoten soldaten vijf jongeren neer die met stenen hadden gegooid, zo deelde zieken huispersoneel mee. In Khan Yunis raakten drie betogende Palestijnen door Israëlische kogels gewond. Zondag overleed in een zieken huis in Jeruzalem een Palestijn die op 16 december gewond raakte by rellen in Nablus. TUNIS (AP) - De Arabische Liga heeft de Amerikaanse regering gis teren gewaarschuwd dat een aan val op een Libische fabriek waar volgens de VS chemische wapens gemaakt worden, ernstige gevol gen zou hebben voor de betrekkin gen met de Arabische wereld. De Raad van de Liga hield op verzoek van Libië over deze kwestie een buitengewone vergadering. President Reagan liet zich vorige week in een televisie-interview ISLAMABAD (IPS) - Pogingen van de Sovjetunie om een toenade ring tussen de Afghaanse regering en de verdreven koning Zahir Sjah tot stand te brengen hebben de meeste Afghaanse verzetgroepen onaangenaam verrast. Zij vrezen dat de Russen, na hun terugtrek king uit Afghanistan, een brede co alitieregering willen achterlaten. De verzetsgroepen willen echter nog steeds niets weten van de hui dige regering-Najibullah. De Afghaanse regering daarente gen is erg tevreden over de verras sende ontmoeting van de Sovjet ambassadeur in Kabul, Joeli Vor- ontsov, met ex-koning Zahir Sjah. Al ruim een jaar probeert het pro- Moskou regime in Kabul contact te krijgen met de in 1972 verdreven monarch. Wat de door Zahir Sjah en het verzet niet erkende Afghaanse re gering nooit klaar kreeg, lukte Vor- ontsov wel. Hij sprak de ex-koning zaterdag in een poging hem te be trekken in een brede coalitie die in Kabul de regeringsmacht moet overnemen. De ontmoeting is on der meer met bemiddeling van In dia tot stand gekomen. De meeste Afghaanse guerrilla leiders waren verrast en reageer den negatief op Vorontsovs stap. •Met. nie aan hun kant te krijgen", ver klaarde Gulbuddin Hekmatyar, lei der van één van de in Pakistan ge vestigde verzetsgroepen. Maar sommige koningsgezinde guerrillastrijders zijn blij met deze ontwikkeling. Zij zien de ex-ko ning graag terugkomen en kunnen deze wens naar alle waarschijnlijk heid nog eens persoonlijk over brengen als zij Vorontsov de ko mende dagen ontmoeten. Momenteel zijn de zeven in Pakistan gevestigde verzetsgroe pen op initiatief van Iran in Tehe ran bijeen. Zij overleggen deze week met de acht guerrillabewe gingen die uit Iran het Sovjet- en regeringsleger in Afghanistan be strijden. Coalitie Het Kremlin wil in Kabul een bre de coalitie installeren voor het Ro de Leger na negen jaar Afghanis tan verlaat, zo denken politieke waarnemers in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad. In de vredes akkoorden die vier maanden gele den in Geneve zijn getekend, be looft de Sovjetunie zijn soldaten voor 15 februari uit het zuidelijke buurland weg te halen. Nadat Moskou de banden met Saudiarabië had aangehaald, be- partijen i lin duide' Najibullah (foto ap> maand by de eerste ontmoeting met de zeven Afghaanse verzets groepen die uit Pakistan opereren. Een nieuwe gespreksronde ging twee weken later over de uitwisse ling van "krijgsgevangenen. De Sovjetunie tracht tevens de ban den met Iran en Pakistan aan te ha len. Naar verwachting reist minis ter Sjevardnadze van buitenlandse zaken begin volgend jaar naar Te heran en naar de Saudische hoofd stad Ar-Riyad. De terugtrekking van het Rode gustus stopgezet. Moskou zegt dat de vredesakkoorden van Genève worden geschonden, omdat het Westen het verzet via Pakistan van wapens blyft voorzien. Maar de Russische generaal-m^joor Gelili Batenin heeft verzekerd dat de da tum waarop de troepenterugtrek king moet zijn voltooid onveran derd blijft. Volgens hem kan het laatste deel van de aftocht binnen een maand worden voltooid. In de gesprekken met de zeven Pakistan, wil het Krem- i duidelijk maken dat het serieus een einde wil aan het conflict, al dus waarnemers in Islamabad. Sovjet-functionarissen steken te genwoordig ook niet meer onder stoelen of banken dat ze weinig vertrouwen hebben in het commu nistische bewind-Najibullah in Ka- bul. Moskou zou volgens Afghanis- tan-kenners wel vasthouden aan een rol voor de communistische partij (PDAP) in een toekomstige regering. Dit is voor het verzet on aanvaardbaar en het wordt in deze opvatting gesteund door de Vere nigde Staten. In diplomatieke kring wordt daarom gespeculeerd over de bereidheid van de Sovjetu nie om Najibullah en de zijnen te Met de wapens die de Sovjetrus sen achterlaten kan het Afghaanse regeringsleger het wel een tijdje uitzingen, maar op de lange ter mijn lijkt een nederlaag tegen de verzetsgroepen onontkoombaar. Het Kremlin zou dit ook inzien en daarom overwegen als allerlaatste concessie Najibullah te laten val len. Of dan eerst nog een andere lei der uit de PDAP naar voren ge schoven wordt, staat te bezien, al dus deze waarnemers. Het verzet is tot nog toe onvermurwbaar geble ken en praat niet met vertegen woordigers van de PDAP-regering in Kabul. ontvallen dat Washington met de Europese bondgenoten de moge lijkheid van een militaire aanval op de fabriek heeft besproken. Ameri kaanse regeringswoordvoerders verklaarden later dat een militaire actie slechts een van de mogelijk heden was die werden overwogen. Libië houdt vol dat de Amerikanen een farmaceutische fabriek aan zien voor een fabriek voor chemi sche wapens. De Arabische Liga stelde in een resolutie die met algemene stem men werd aangenomen, dat de VS met hun dreigementen het klimaat van ontspanning en vrede bedrei gen „dat de Arabische staten juist proberen te ondersteunen en te consolideren." De Liga meent dat kwesties waaruit een conflict kan ontstaan, „en in het bijzonder die met een militair karakter", moeten worden besproken in internationa le organen als de Verenigde Naties of het Internationaal Agentschap voor Atoomenergie (IAEA). Was hington heeft gezegd dat men de kwestie wil bespreken op de inter nationale conferentie over chemi sche wapens die van 7 tot 11 januari in Parijs wordt gehouden. Op deze conferentie zullen maatregelen worden besproken waarmee de na leving kan worden afgedwongen van de Conventie van Genève uit 1925, die de vervaardiging en het gebruik van chemische wapens verbiedt. Volgens onbevestigde berichten zal ook Libië aan deze conferentie deelnemen. De Arabische Liga verklaarde zich voorts „volledig solidair" met Libië, en beschuldigde juist Israël van het gebruik van chemische wa pens in het zuiden van Libanon en in de bezette gebieden. De Liga „neemt met verrassing kennis" van het stilzwijgen van de Verenigde Staten in deze aangelegenheid, al dus de resolutie. ADVERTENTIE

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 5