Verdenking valt op twee terreurgroepen Schrijnende toestanden in Surinaamse politiecellen VAKANTIEPLANNEN? Iran ontkent betrokkenheid vliegramp Gaddafi: VS-aanval op fabriek wordt vergolden Historische akkoorden Namibia ondertekend Moskou wil economische samenwerking met Fiüpijnen VRIJDAG 23 DECEMBER 1988 BUITENLAND PAGINA 5 LONDEN/WASHINGTON (AP/GPD) - Iran heeft elke betrokkenheid bij de vliegramp in het Schotse Lockerbie ontkend. Het onderzoek concentreert zich op twee organisaties die verantwoordelijk kunnen zijn voor de vermoedelijke sabotage van het toestel: de pro- Iraanse 'Wachters van de Islamitische Revolutie' en de Palestijnse terreurgroep van Abu Nidal. De Iraanse premier Musavi sprak Het Finse ministerie van buiten- gisteren tegen, dat zijn land ook landse zaken maakte gisteren in maar iets te maken heeft met de een verklaring bekend, dat een in ramp, die hij zeer zei te betreuren. Finland verblijvende Arabier dit Hij ging er in zijn verklaring wel jaar verschillende bomdreigemen- voetstoots van uit, dat de ramp met ten heeft geuit, de laatste keer op 5 de jumbo-jet van PanAm was ver- december. Volgens de verklaring is oorzaakt door een aanslag of sabo- de identiteit van de man bekend, tagedaad. en heeft hy Finland sinds 5 decem- Een van de groeperingen, die ber niet verlaten. Het ministerie zich verantwoordelijk heeft ge- kon geen verband leggen tussen steld voor de ramp, is de pro-Iraan- het dreigement en de ramp van se beweging „Wachters van de Isla- woensdagavond. De man zei te mitische Revolutie". In een telefo- spreken namens de terreurgroep nische melding aan Associated van Abu Nidal, de Fatah-Revolu- Press in Londen zei een lid van de- tionaire Raad. De Abu Nidal-groep ze groep, dat de „heroische execu- staat op zeer gespannen voet met tie" een vergelding was voor het de PLO van Yasser Arafat en er neerschieten van een Iraanse Air- werd tot op zekere hoogte al reke- bus door een Amerikaans marine- ning gehouden met een actie tegen schip in juli boven de Perzische Arafats recente vredespolitiek ten Golf, waarbij alle 290 inzittenden aanzien van Israël. De groep heeft de dood vonden. x echter nog nooit van tevoren laten De Amerikaanse regering heeft weten, dat een aanslag in de maak laten weten, dat een half jaar r van het vliegtuig was. De Italiaanse autoriteiten sloten onmiddellijk het vliegveld af, zodat het toestel met 242 mensen aan boord kon lan den. WASHINGTON (GPD) - De Ameri kaanse regering sluit een geweld dadige actie niet uit tegen een vrij wel gereedgekomen fabriek in Li bië, die kan worden gebruikt voor de aanmaak van chemische wa pens. Dat heeft de woordvoerder van president Reagan gisteren ge zegd. De woordvoerder, Marlin Fit- zwater, verduidelijkte daarmee de opmerkingen die de Amerikaanse president gisteravond tijdens een tv-interview maakte. Delen van dat interview werden al woensdag nacht bekendgemaakt. Reagan zei in het interview dat de mogelijkheid om gewapender hand tegen de Libische fabriek op te treden, is besproken met de NAVO-bondgenoten. Een beslis sing hierover is nog niet genomen, aldus Reagan, die daaraan toevoeg de: „Maar zelfs als het besluit wél genomen zou zijn, zou ik dat niet zeggen". Het Nederlandse ministerie van buitenlandse zaken liet weten niet geconsulteerd te zijn over een mo gelijk 'preventief bombardement'. Wel is van Amerikaanse zijde meermalen gevraagd geen steun te verlenen aan de bouw van de fa briek, aldus een woordvoerster. Volgens Fitzwater, die gister middag naar de opmerkingen van de president werd gevraagd, is mi litair ingrijpen een van de opties waarover de Amerikaanse regering nadenkt. „Het is niet onze voorop gezette bedoeling, maar we sluiten het ook niet uit". De Amerikaanse regering maakt zich al enige tijd grote zorgen over de chemische fabriek die 50 kilo meter van de Libische hoofdstad Tripoli zijn voltooiing nadert. Op grond van onder meer satelliet-fo to's denken de Amerikanen dat de fabriek, die is gebouwd met hulp van Japan en een aantal Europese landen, gebruikt zal worden voor de aanmaak van grote hoeveelhe den chemische wapens. Dat zou niet alleen het evenwicht in het Midden-Oosten kunnen ver storen. De Amerikanen zijn boven dien bang dat de Libische leider Gaddafi chemische wapens zou kunnen gaan geven aan terroristi sche groeperingen. Wat de Amerikanen mede zo be zorgd maakt, is dat steeds meer landen de beschikking hebben over raket-technologie. Met deze kennis zou Libië de mogelijkheid krijgen ver weg gelegen doelen met gifgassen te bestoken. Libië zelf heeft overigens steeds gezegd dat de betrokken fabriek niet is bedoeld voor de aanmaak van gifgassen. Het zou slechts gaan om de fabricage van produkten die in de landbouw kunnen worden gebruikt. Gaddafi liet weten dat een aanval op het complex zal worden vergol den op een manier „waarvan de he le wereld weet zal hebben". Het se cretariaat-generaal van de Arabi sche Liga heeft gisteren in Tunis stelling genomen tegen de „Ameri kaanse verleiding te vervallen in dezelfde fout als in april 1986". Toen bombardeerde de Ameri kaanse luchtmacht de Libische ste den Tripoli en Benghazi in wat werd genoemd een vergelding voor de aanslag op een door veel Ameri kaanse militairen bezochte disco theek in West-Berlijn. Volgens in de Washington Post van gisteren geciteerde functiona rissen van de Amerikaanse gehei me dienst, maakt van het fabrieks complex in Libië ook een fabriek deel uit waar bommen en houders voor gifgassen kunnen worden ge maakt. De hele fabriek zou zwaar verdedigd worden door Russische luchtdoel-raketten. Dat maakt een militaire actie zoals die van april 1986 minder waarschijnlijk. np met de Airbus, nog altijd niet het beloofde smartegeld is uitge keerd aan de nabestaanden van de Iraanse slachtoffers. Een woord voerder van het ministerie van bui tenlandse zaken in Washington verklaarde gisteren dat de regering op zich niet onwillig is om het geld rechtstreeks aan de nabestaanden te betalen. Maar de Iraanse rege ring staat erop, dat het bedrag Op de Amerikaanse regering is kritiek geleverd omdat de melding van de Abu Nidal-groep alleen is doorgegeven aan verschillende Amerikaanse ambassades, aan de Amerikaanse luchtverkeersdienst en aan de luchtvaartmaatschappij en. PanAm heeft er zijn passagiers nooit van op de hoogte gebracht. De waarschuwing werd op 13 de- haar wordt overgemaakt, omdat zij cember op het mededelingenbord wil zorgen voor de verdeling het smartegeld. „Onze bedoeling blijft om de betalingen te doen aan de familieleden, zonder dat er geld in handen komt van de Iraanse re gering," aldus woordvoerder Jus- tesen van het ministerie van bui tenlandse zaken. Amnesty krijgt kantoor in Hongarije BUDAPEST (AP) - Hongarije wordt het eerste Oosteuropese land waar een kantoor van de men senrechtenorganisatie Amnesty International zal worden geves tigd. De Hongaarse radio heeft dit gisteren bekend gemaakt. Het kantoor kan worden ge opend als een nieuwe wet bp de vereniging en vergadering in wer king is getreden; deze zal in januari door het parlement worden behan deld. Iedereen zal kunnen meewer ken aan de activiteiten van het Hongaarse bureau van Amnesty. In september was Hongarije het eerste Oosteuropese land waar een mensenrechtenconcert werd ge houden in het kader van een we reldtournee die een aantal artiesten maakte ten behoeve van Amnesty. Voor en tijdens dit concert is over de opening van een Hongaars kan toor al overleg gevoerd tussen hoge Hongaarse functionarissen en be stuursleden van Amnesty. de Amerikaanse ambassade in Moskou gehangen, en ook verschil lende andere ambassades deden dat. Maar op Heathrow wisten ze van niets. Luchthavenwoordvoer der Frances Aldridge: „Ik kan ver zekeren dat wij daar nooit van ge hoord hebben. We waren beslist niet op de hoogte van enige bedrei ging". De Amerikaanse regering heeft intussen besloten haar beleid aan gaande dreigementen te herzien, zo maakte woordvoerder Marlin Fit zwater van het Witte Huis bekend. Hij erkende dat „het publiek van dergelijke bedreigingen op de hoogte dient te zijn'. De aanstaan- JERUZALEM - De Israëlische president Chaim Herzog brengt met de leiders van het Likud-blok Shamir (links) en de Arbeiderspartij Peres (rechts) een toast uit op het nieuw gevormde kabinet. Shamir zal als premier funge ren en Peres als minister van financiën. Op de achtergrond de minister van binnenlandse zaken Der'i. (Foto anp> Buitenland k Bioritme De Amerikaanse gedragsweten schapper dr. Curt Paul Richter, de ontdekker van het bioritme, is woensdag op 94-jarige leeftijd overleden. De psychobioloog Rich ter publiceerde in 1927 een artikel waarmee hij de basis legde voor de moderne biologische gedragswe tenschap. In het stuk toonde hij aan dat bepaald fundamenteel ge drag bij dieren werd bepaald door de hersenen en niet door instinct, zoals tot dan algemeen werd aange- Regenval Bij de zwaarste regenval sedert 58 jaar zijn in Sao Paulo, de grootste stad in Brazilië, zeven mensen om het leven gekomen. Een modder stroom doodde in de industriële voorstad Sao Bernardo do Campo zes mensen, onder wie drie kinde ren. Een 16-jarige jongen werd meegezogen door een vloedgolf toen hij een brug probeerde over te steken in het noorden van Sao Pau lo. Spionage In de VS is een Amerikaanse mili tair aangehouden op verdenking van spionage voor de DDR. De ver dachte, werkzaam bij de inlichtin gendienst van de strijdkrachten, zou defensiegeheimen hebben ver kocht aan Oostduitse geheim agen ten. Hij begon daarmee in 1982, toen hij werkzaam was in de Bondsrepubliek, en kon daarmee doorgaan tot januari dit jaar. Busongeluk Minstens 21 mensen zijn om het le ven gekomen toen gisteren in Peru een bus met vakantiegangers in het Andes-gebergte van de weg raakte en dertig meter diep in een ravijn viel. Overlevenden zeiden dat de bus in dichte mist van de weg was geraakt. De politie zei dat er een on derzoek naar de oorzaak van het ongeluk gaande was. In die regio hebben vaak aanslagen plaats van de maoistische guerrillabeweging Sendero Luminoso. zegd dat, als er „hard bewijs" een bepaalde vlucht is bedreigd of dat de dreiging niet kan worden af gewend, het publiek op de hoogte moet worden gebracht. Maar Bush waarschuwde dat geen „onnodige aandacht gegeven moet worden aan wat terroristen onder de aan dacht willen brengen". De Amerikaanse abassadeur bij de Verenigde Naties, Vernon Wal ters, meent dat het bekendmaken van bedreigingen tegen vliegtui gen een enorme verwarring zou kunnen veroorzaken in de lucht vaart en bovendien sommige lucht vaartmaatschappijen zou kunnen schaden, terwijl andere er voordeel van zouden kunnen hebben. Hij noemde dergelijke dreigementen een gevoelige zaak, en zei dat het moeilijk is om uit de duizenden be dreigingen die jaarlijks binnenko men de weinige echte van de valse te onderscheiden. Een toestel van British Airways heeft gistermiddag een noodlan ding gemaakt op het vliegveld van Rome nadat het hoofdkantoor in Londen was gebeld met de mede deling dat er een bom aan boord WASHINGTON (AP) - De nieuw gekozen Amerikaanse president George Bush heeft de zwarte di recteur van een medische facul teit, Louis Sullivan, benoemd tot minister van volksgezondheid en welzijn. Met die benoeming gaat hij voorbij aan de bezwaren van de anti-abortusbeweging te gen Sullivan. Sullivan (55) is arts en direc teur van de Morehouse Medische School in Atlanta. In een inter view met een krant uit Atlanta zei Sullivan te menen dat vrou wen het recht hebben voor abor tus te kiezen als ze dat willen. Dat was de tegenstanders van abor tus in het verkeerde keelgat ge schoten. Bovendien strookte die opvatting niet met de mening die George Bush altijd heeft verkon digd. Bush heeft zijn kabinet zo goed als rond Drie conservatieve Congresle den, allen actief in de anti-abor tusbeweging, hadden woensdag een onderhoud met Sullivan. Ze zeiden dat de arts hen had verze kerd dat hij meende dat zwan gerschapsonderbreking alleen zou mogen na verkrachting, in cest of indien het leven van de moeder gevaar loopt. Daarmee gaf hij blijk van dezelfde opvat tingen als George Bush. Bush had gisteren zijn kabinet zo goed als rond. Nog twee pos ten zijn vacant: het ministerie van arbeid en dat van energie. Tot minister van binnenlandse zaken benoemde hij Manuel Lu- jan uit New Mexico, die al twin tig jaar in het Amerikaanse Con gres zit. Minister van transport wordt, zoals al werd verwacht, Samuel Skinner, het huidige hoofd transportzaken voor Chi cago en omstreken. Op het nieu we ministerie voor veteranen-za ken benoemde hij Edwin Der- winski, die een hoge post be kleedde op het ministerie van buitenlandse zaken. Tot direc teur van de landelijke milieube- schermingsdienst werd be noemd William Reilly, voorzitter van het Wereldnatuurfonds. NEW YORK (Rtr/DPA) - Angola, Zuidafrika en Cuba hebben giste ren twee historische akkoorden on dertekend die een einde moeten maken aan de burgeroorlog in An gola en tegelijkertijd Namibia on afhankelijkheid moeten geven. Na mibia staat sinds de Eerste Wereld oorlog onder bestuur van Zuidafri ka. De akkoorden werden gisteren door de ministers van buitenlandse zaken van de drie landen onderte kend tijdens een plechtigheid in het hoofdkwartier van de Verenig de Naties in New York. Het akkoord, dat door bemidde ling van de Verenigde Staten tot stand kwam, voorziet in het ver trek van de ongeveer 50.000 man sterke Cubaanse troepenmacht uit Angola. In ruil voor de terugtrek king van de Cubaanse militairen, die medio 1991 voltooid moet zijn, zal Zuidafrika Namibia onafhanke lijkheid verlenen. Zuidafrika had het vertrek van de Cubaanse troepen als voorwaar de gesteld voor de onafhankelijk heid van de voormalige Duitse ko lonie, die het sinds 1920 bestuurt. De Cubaanse troepen steunen de linkse regering in Angola, die al 13 jaar in een burgeroorlog verwik keld is met de rechtse guerrillabe weging Unita. De Unita kreeg op haar beurt steun van de Verenigde Staten en Zuidafrika. In het kader van het akkoord heeft Zuidafrika al zijn troepen uit Angola terugge trokken. Volgens het akkoord zal op 1 april volgend jaar een begin wor den gemaakt met de uitvoering van VN-resolutie 435 uit 1978, waarin de Veiligheidsraad van de Verenig de Naties een plan voor de onaf hankelijkheid vastlegde. Een troepenmacht van de VN - Untag - moet toezicht houden op het bestand tussen de Zuidafri- kaanse troepen in Namibia en de guerrilla-beweging Swapo, die al jaren vanuit Angola voor de onaf hankelijkheid van Namibia strijdt. Verder moet de Untag ook toezien MANILA (Rtr/DPA) - De Filipijnse president Aquino heeft het bezoek van de Russische minister van bui tenlandse zaken Sjevardnadze aan de Filipijnen positief genoemd. Het is een teken dat Moskou zijn betrekkingen met de Aziatische landen wil verbeteren, aldus Aquino tydens een lunch ter ere van haar gast. "Wij beschouwen het bezoek van an dit deel van de sident prees Sovjetleider Gor teken dat de Sov- batsjov omdat hij koos voor dia loog in plaats van geweld om inter nationale problemen op te lossen. De Filipijnen zijn de belangrijk- Sjevardnadze wereld als ee: jetunie zijn plaats inneemt onder ons als een Aziatisch land", Aquino. Het is voor het eerst dat Sovjetminister van buiten- ste bondgenoot in zuidoost-Azië landse zaken Manila bezoekt. i de Verenigde Staten, die in dat Moskou heeft vooral belangstel- land twee belangrijke militaire ba ling voor het verbeteren van de ses hebben. Tijdens de drie uur du- economische samenwerking tus- rende ontmoeting werd niet ge- sen beide landen. De Filipijnse pre- sproken over de Amerikaanse ba ses. Het Amerikaanse-Filipijnse verdrag dat de huur van de bases regelt loopt eind 1991 ten einde en er wordt al geruime tijd onderhan deld over eventuele verlenging. In september heeft Gorbatsjov voorgesteld dat Moskou zijn mili taire basis Cam Ranh in Vietnam zal ontruimen als de VS bereid zijn de bases op de Filipijnen op te ge- op de geleidelijke terugtrekking van de Zuidafrikaanse troepen uit Namibia en verkiezingen organise ren die op 1 november volgend jaar gehouden zullen worden. Volgens het oorspronkelijke plan zouden de VN 9.500 man naar Namibia sturen, maar de vijf per manente leden van de Veiligheids raad - de VS, de Sovjetunie, China, Frankrijk en Groot-Brittannië - hebben al laten weten dat zij de ge schatte kosten -- 650 miljoen dollar - veel te hoog vinden. Het worden er nu waarschijnlijk ruim 4000. Naast het drie-partijen-akkoord over Namibia tekenden Angola en Cuba donderdag ook een overeen komst, waarin de details van de te rugtrekking van de Cubaanse troe pen geregeld zyn. Bhutto staat voor eerste krachtproef SINGAPORE (GPD) - Een politie ke confrontatie dreigt tussen de pasgekozen Pakistaanse premier, Benazir Bhutto, en haar politieke rivaal Nawaz Sharif, de eerste mi nister van de rijke en dichtbevolk te provincie Punjab. Sharif is lei der van de Islamitische Democrati sche Alliantie, de belangrijkste op positiegroepering. Hij heeft de be noeming door de regerin'g van de provinciale secretaris geweigerd en heeft op deze invloedrijke post een eigen man gezet. De stap van Sharif wordt be schreven als „een eenzijdige onaf hankelijkheidsverklaring". De mi nister heeft ook de ongeveer hon derd overheidsambtenaren bevo len zijn provincie te verlaten. Hij zei, dat hij verantwoordelijk is voor de provinciale aangelegenheden in Punjab. Maar de regering in Isla mabad heeft de ambtenaren gelast op hun post te blijven, zolang het conflict niet is opgelost. Premier Bhutto ontmoet binnen kort haar politieke rivaal. Dat wordt de eerste ontmoeting met de oppositieleider, sinds zij vorige maand de verkiezingen won en be noemd werd tot premier. Gisteren kreeg zy in Sind, haar thuisprovincie, een overweldigend ontvangst. Haar eerste bezoek gold het familiegraf bij Larkana, waar haar vader begraven ligt. Premier Ali Bhutto werd in 1979 door de in augustus verongelukte president Zia ul-Haq opgehangen. PARAMARIBO - De Surinaamse mensenrechtenactivist Stanley Rensch is tijdens zijn woensdag opgeheven voorarrest uitzonder lijk goed behandeld. Hij zat alleen in een cel en mocht doordeweeks enkele keren bezoek ontvangen. 'Gewone' arrestanten hebben het harder te verduren. Zij zitten met 10 tot 16 personen in politiecellen van 2,5 meter in het vierkant. Bed den moeten gedeeld worden en nieuwkomers slapen onder de bed den. door Marie Annet van Grunsven Gevangenen die lang in voorar rest zitten, zijn te herkennen aan zwarte plekken op hun heupen van het 'doorzitten'. Luchten gebeurt niet en voor iedere gang naar het toilet moet luidkeels om de wacht commandant geroepen worden. Die komt alleen als het écht nodig is. Normaal gaat urine in plastic zakken en als het meezit in een fles. In de overvolle cellen heerst onder de gevangenen een strikte pikorde. Wie in zijn angst om geslagen te worden de wachtcommandant roept, wordt door iedereen te gra zen genomen. Want dan wordt een ongeschreven regel overtreden. Velen zitten op zijn minst twee maanden in voorarrest voordat hun zaak voor een rechter komt. Als het dan zo ver is, wordt het pro ces om de geringste aanleiding ge schorst en verdaagd, zodat een ver blijf in de politiecel ook een half jaar en meer kan duren. In veel ge vallen 'haalt' een verdachte zijn rechtszaak niet eens. Dan geeft de officier van justitie opdracht tot vrijlating, omdat naar de smaak van het parket voldoende geboet is voor een misdaad waarvan vaak niet is bewezen dat hij ook werke lijk is gepleegd. Tussen verdachten van moord en brandstichting zitten kippedie- ven en kinderen die betrapt zijn op het roken van marihuana. Op min stens één politiebureau is ook een kindercel, waar kinderen van ze ven tot tien jaar zijn opgesloten we gens 'vieze spelletjes' met mede-in ternaatkinderen. Vergelding In Suriname wordt dezelfde wet nageleefd als in Nederland. Maar van het cellentekort trekken rech ter en officier van justitie zich niets aan. Omdat de rechtspraak sterk doordrongen is van de vergeldings gedachte, ontkomt niemand 'die wel iets gedaan zal hebben' aan op sluiting, of er nu ruimte is of niet. Binnen het politiekorps is niet ie dereen even gelukkig met die on dankbare oppastaak. Een recher cheur van het hoofdbureau: „Als ik klaar ben met mijn werk wordt mijn kantoortje gebruikt om twin tig arrestanten op te sluiten. Die mogen dan in de prullenbak schij- ten. Het is een schande". Op niet alle politiebureaus zijn de omstandigheden even slecht. Het cellenblok van het vroegere hoofdbureau van politie, dat ge spaard is gebleven tijdens de staatsgreep in 1980, is populair on der gevangenen. Daar werkt een wachtcommandant die het vertikt meer dan vier verdachten per cel op te sluiten. Ook op het politiebureau van het dorpje Domburg moet het naar Stanley Rensch goed behandeld - omstandigheden goed toeven zijn. Een ex-verdachte die (onschuldig) maanden in verschillende politie cellen doorgebracht heeft: „Maar in Domburg sluiten ze dan ook po litieagenten op die iets misdaan hebben". Rijke verdachten of met relaties zorgen dat ze daar terecht komen. En wie slim genoeg is, krijgt plotseling een geheimzinni ge ziekte die leidt naar een eenper soonskamer met telefoon in het Academisch Ziekenhuis. Maar het overgrote deel, jongens van onder de twintig uit de lagere milieus, krijgen dat niet voor elkaar. „De meesten kunnen hun eigen dag vaarding niet lezen". Omdat ook voor kleine vergrij pen streng wordt gestraft, kan de rechterlijke macht niet onder de in druk raken van de 'varkenshok ken', zoals een Assemblée-lid de politiecellen noemde. Voor diefstal van een videorecorder wordt ge makkelijk anderhalf jaar gevon nist. Een dienstmeisje dat er met wat sieraden vandoor ging, kreeg negen maanden. Een man die in zijn achtertuin wat marihuana- plantjes kniehoog liet groeien, zit al vier maanden in voorarrest en zal dat op zijn minst blijven tot eind ja nuari omdat tijdens zijn proces een deskundigenrapport bleek te ont breken. Bont en blauw Als de verdachte niet wil beken nen, dan, heeft hij een probleem. Regelmatig komen arrestanten bont en blauw geslagen van verho ren terug in hun cel. Als een ver dachte toevallig ex-militair is, krijgt hy een speciale behandeling. De staatsgreep, waarbij enkele po litieagenten om het leven kwamen, is nog niet vergeten. Een ex-mili tair die verdacht werd van inbraak, werd met drie kogels in zijn been in de cel gegooid. Pas na drie weken kreeg hij een medische behande ling. Wel werd hem elke dag een as pirientje verstrekt. Klagen en schelden hielp niet. „Nog één keer en ik breek je benen", kreeg de man na een aframmeling te horen, waarbij hij in elkaar zakte omdat hij niet op zijn gewonde been kon staan. Advocaten komen zelden op be zoek in de politiecellen. Pro deo- advocaten zyn niet erg gemoti veerd, omdat het ministerie van justitie meer dan twee jaar achter loopt met de uitbetalingen. Maar ook door de familie ingehuurde ad vocaten staan in de politiecellen in laag aanzien. 'Geldwolven', wor den ze genoemd. Veel gevangenen zien hun proces als een toneelstuk je waarin alleen de advocaat succes heeft. „De officier vraagt een jaar, de rechter maakt er negen maan den van en de advocaat stuurt een dikke rekening", luidt de klacht van arrestanten met ervaring in ge rechtelijke procedures. Pas als de familie met grote geldbedragen gaat zwaaien, komt de advocatuur in beweging, weet men in Parama ribo. Maar daar heeft de jongen, die in een dronken bui negen eenden stal uit de tuin van zijn buurman, weinig aan. ADVERTENTIE Met de auto op vakantie maar geen zin in 1000 km vangrails? Parkeer dan uw trouwe vierwieler op de Autoslaaptrein. Dan rijdt u lekker onderuit naar de zon. Haal nü de nieuwe Autoslaaptreinbrochure bij het NS-loket of reisbureau. WAAR ZOUDEN WE ZIJN ZONDER DE TREIN?

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 5