Van Eijden eindelijk vrij Christie benaderd voör dopingonderzoek Andere opzet Feyenoord op organisatorisch gebied PAGINA 18 SPORT VRIJDAG 23 DECEMBER 1988 CARNAGO (GPD) Zonnebril, leren jackie, spijker broek. Het meegebrachte geschenk, de verhalenbundel 'Zeven sloten' van Dr. Kees van Kooten, wordt met een glimlach aanvaard. „Lijkt me leuk. Nee, ik heb nog nooit wat van 'm gelezen. Ik lees sowieso weinig. Geen tijd voor. Kranten? Alleen als ik er toevallig één in mijn handen krijg gestopt. Joh, er wordt zoveel onzin ge schréven, daar houd ik me allemaal niet mee bezig". Het poenige trainingscomplex Milanello, het tegen de bergen aan geplakte dagverblijf van AC Milan. Verslaggevers van de grote Itali aanse sportbladen 'La Gazetta del- lo Sport', 'Tutto Sport' en 'Corriere dello Sport', plus nog een handvol andere persvertegenwoordigers, klampen spelers aan en ondervra gen trainer Arrigo Sacchi over de oorzaak van het verval van de Itali aanse kampioen. Ruud Gullit maakt dolletjes en Frank Rijkaard is in de slag met een van de 'pape- razzi'. Lid nummer drie van het Ne derlandse supertrio, Marco van Basten, houdt zich afzijdig en zou het liefst zijn spelletje darts afma ken. Dan toch: „Oké, zullen we dan door Paul Onkenhout Marco van Basten, geboren 31 oktober 1964, roept ook buiten het veld herinneringen op aan Johan Cruijff, zijn voorbeeld. Verslagge vers komen bij hem niet over de vloer, met zijn privé-leven heeft niemand wat te maken en alle vra gen naar vreugde, verdriet of twij fels gaat hij geroutineerd uit de weg. „Laten we het maar gewoon over voetbal hebben". De spontane Marco van Basten bestaat slechts binnen de lijnen. Passerend, age rend tegen scheidsrechters, provo cerend, scorend, juichend- Het talent van Van Basten is nooit een punt van discussie ge weest. Door Ajax acht jaar geleden weggeplukt bij het Utrechtse UW, producent van 128 treffers in de eredivisie en éénmaal, met 31 doel punten, uitgeroepen tot Europees topscorer van het jaar. Voor zover er nog voetballiefhebbers twijfel den aan de capaciteiten van Van Basten trok hij hen in juni van dit jaar over de streep. Van Basten loodste het Nederlands elftal in Westduitsland met vijf doelpunten drie tegen Engeland, de winnen de tegen Duitsers en de tweede in de finale naar de Europese titel en bij zijn even weergaloze als ge lukkige treffer tegen de Sovjetunie verbleekte vrijwel alles wat ooit eerder op een voetbalveld te zien was geweest. Omschakeling Van Basten: „Nederland leek toen wel even Italië. Die gekte, al die mensen die de straat opgingen, on ze intocht en huldiging in Amster dam, het enthousiasme, heerlijk. En een maand later loopje dan met AC Milan in een bos voor de eerste conditietrainingen. Heel gek, die omschakeling. Je valt in een gat, eventjes, maar toch. Zei ik ook nog tegen Ruud. Natuurlijk, op zo'n moment vraag je je wel 'ns af wat het in godsnaam voor zin heeft, waarvoor je het allemaal doet". Maar twijfels duren nooit lang bij Marco van Basten. De vooral tech nisch begenadigde spits weet wat hij kan (en niet kan) en van hetzeri- ge verhalen in de Italiaanse pers ligt hij niet wakker. „En heus niet alleen omdat ik ze niet lees". Wel licht mede door zijn afstandelijke relatie met de verslaggevers heeft Van Basten in Italië moeten leren leven met lawines van kritiek. Vo rig seizoen, zijn eerste in het be loofde voetballand, vroegen Itali aanse journalisten zich hardop af of Van Basten al toe was aan het ni veau van AC Milan en de competi tie. Van Basten begon sterk, bleek veel hinder te ondervinden van een blessure aan de rechteren- kel, een pijnlijke herinnering aan het Europa Cup-duel van Ajax in het 'zwembad' van Real Zaragoza. Lijdensweg In november 1987 liet Van Basten zich, na een lange lijdensweg, door de Zwitserse chirurg Marty opere ren „aan de bekendste enkel van Nederland". Op de operatietafel bleek dat er flink wat mis was met het gewricht. Dr. Marty 'plakte' ge scheurde enkelbanden weer aan el kaar, verwijderde resten kalkafzet- ting en een gebroken botje en zette een ander botje met een schroefje vast. De operatie was zwaar, zó in grijpend dat fysiotherapeut Ri chard Smith meende dat het einde van de loopbaan van Van Basten in zicht was. Dat bleek een misrekening. Pas na de chirurgische ingreep kregen de 'Milanisti', de aanhangers van AC Milan, een glimp te zien van zijn talent. Marco van Basten, in de aanval verdrongen door Pietro Paolo Virdis, maakte het seizoen af als invaller, vierde het titelfeest slechts bescheiden mee en voegde zich in juni fris en fit bij de selectie van het Nederlands elftal. Als bankzitter zag hij tandenknarsend hoe Oranje in het openingsduel te gen de Sovjetunie onderuit ging, als vaste kracht zorgde hij ervoor dat in Amsterdam het stampvolle Leidseplein werd omgedoopt tot het Marco van Bastenplein. Lang nagenoten? „Terugkijken ligt niet in mijn aard. Normaal ge sproken zou ik het Europees kam pioenschap snel vergeten zijn". En haastig toelichtend: „Nou ja, verge ten, ik zou er niet meer aan denken. Maar aan het EK ontkom je blijk baar niet, steeds zie je die beelden weer op televisie, steeds worden er weer vragen over gesteld. Ik reali seer me nu dat het allemaal uniek Italië legde begin dit rode loper uit voor Marco van Bas ten, de (naar alle waarschijnlijk heid) Europees voetballer van het jaar. Van Basten kreeg bijna magi sche kwaliteiten toegedicht, stond op de voorpagina van ieder tijd schrift en zou samen met Ruud Gullit en Frank Rijkaard AC Milan wel even aan de tweede landstitel op rij zou helpen. Na nederlagen te gen Atalanta, Napoli en stadgenoot Inter sloeg de euforie om in twijfel. Het trotse bouwwerk van eigenaar- /geldschieter/voorzitter Silvio Ber lusconi zou aan betonrot lijden en achter de naam van Van Basten verschenen opnieuw vette vraagte kens. Niksnut „Zo gaat het hier. Vandaag ben je te groot voor woorden, morgen een niksnut die er geen hout van kan. Zo gaat het nu eenmaal in alle toplanden. Ik scoor weinig ja, en dat is het enige waarop je hier als spits wordt beoordeeld. Scoren is hier alles. Je mag spelen als een krant, als je die bal er maar in ramt. Dat het elftal door allerlei blessu res steeds omgegooid moest wor den en vooral de afwezigheid van Ruud enorm zwaar weegt, doet vol strekt niet terzake. Vorig Marco van Basten: „Vooral de afwezigheid van Gullit weegt werd AC Milan de hemel in gepre zen, nu hebben we forse tegen wind, rukwinden zelfs zo nu en dan". „Je hoeft hier, zoals Cruijff vroe ger bij Ajax, niet aan te komen met opmerkingen over leerprocessen en zo. Tijd heeft een trainer hier niet. Het gaat om die wedstrijd van zondag, niet om volgende week, laat staan om volgend Niks opbouwen, niks leerjaar, hup prestaties neerzetten moet je. Je wordt iedere wedstrijd opnieuw beoordeeld en, als je pech hebt, veroordeeld". „Twijfels heb ik niet. Ik weet wat ik kan. Zolang ik weet dat ik er al les aan gedaan heb, twijfel ik niet. Die kritiek is onaangenaam, maar niet meer dan dat. Die druk doet me niet veel nee, ik blijf er nuchter onder. Laat die kranten maar schryven, daar gaat niemand dood van. Je maakt hier de meest krank zinnige toestanden mee, dus een artikeltje meer of minder maakt niet uit. Op het laatst vind je alles heel gewoon. Je moet leren om gaan met die druk, zoals je ook moet leren omgaan met de pers. En ik heb dat geleerd". Openheid Dat laatste is ontegenzeggelijk waar. Van Basten kent echter de grenzen van de wetten die Silvio Berlusconi de spelers van AC Milan voorschrijft. Milan betracht zoveel mogelijk openheid en de pers profiteert er dankbaar van. Spelers dienen dagelijks vragen te beantwoorden. Soms zijn die be langwekkend, vaker stompzinnig en meestal obligaat. In Milanello is het een komen en gaan van verslag gevers. „AC Milan doet veel aan pr", weet Van Basten. „Misschien wel een beetje te veel. Voor de jour nalisten is het leuk, maar voor „Ik geef eerlijk toe dat ik niet op al die interviews zit te wachten. Voor mij zijn ze niet meer dan een onderdeel van het vak, en niet het leukste onderdeel. Eén of twee keer per maand een interview ge ven, dat zou ideaal zijn. Heb je ten minste ook 'ns wat nieuws te ver tellen. Nou valt het met Nederland sejournalisten nogal mee, daar valt over het algemeen wel een aardig gesprek mee te voeren. Italiaanse verslaggevers zijn veel kortzichti- ger, die gaat het alleen om de vol gende wedstrijd, om aanstaande zondag. Het verleden speelt geen rol, en de toekomst eigenlijk ook niet. Dat zijn heel onbevredigende gesprekken. En dat dus elke dag, want je komt hier dagelijks ver slaggevers van de sportkranten te gen. Ontsnappen is niet mogelijk". Italië, waar voetbal een bijna reli gieuze waarde heeft, is desondanks het luilekkerland voor profs, be weert Van Basten. „Dit is het maxi male. Beter kan niet, mooier kan niet. Hier leeft voetbal meer dan waar ook in Europa. Je kunt je niet voorstellen hoe belangrijk voetbal voor de mensen is. Iedereen heeft een favoriete club, iedereen praat over voetbal, iedereen is er dage lijks mee bezig, iedereen vreet het sportnieuws". Verering „De verering van de supporters gaat ver, heel ver. Zondag nog ston den er honderdep supporters om m'n auto te wachten op een handte kening en een praatje. Beangsti gend? Nee, dat niet. Wel lastig af en toe en soms héél vermoeiend. Maar op de eerste plaats geinig om mee te maken. En ach, het duurt maar een paar jaar. Mensen in de hele wereld, van Afrika tot Mexico, we ten wie ik ben. De hele wereld. Dat streelt me toch enorm, maar om nou te zeggen dat daarmee een droom is uitgekomen, nou nee". De 28-voudige international, in Oranje sinds zyn debuut in 1983 te gen IJsland goed.voor elf treffers, kreeg in Italië ook met andersoorti ge dan sportieve kritieken te ma ken. Van Basten zou zich niet wil len conformeren aan de omstan digheden en zijn beroep op Neder landse fysiotherapeuten als Rai nier van Dantzig en Jeanine de Kok gaf veel stof tot schrijven. „Ik pas me zoveel als nodig is aan de Italiaanse levenswijze aan", verde digt hij zich. „Ik eet op dezelfde tijden, eet bo vendien hetzelfde als de Italianen en leef in hetzelfde ritme als de an dere spelers. Maar ik blijf natuur lijk Nederlander. De taal? Nee, die beheers ik niet goed. Goed genoeg, maar niet goed. Ik ben daar niet te vreden over, ik geef toe dat ik er te weinig aan doe. 't Heeft trouwens ook zijn voordelen, want nu kan ik net doen of ik sommige vragen van verslaggevers niet begrijp". Cruijff Wat dat betreft wijkt Van Basten af van Cruijff, zijn leermeester die als speler en als trainer Ajax verruilde voor Barcelona en dië zich moeite loos verstaanbaar maakt in het Spaans. Met Cruijff, met wie hij in 1987 de Europa Cup voor beker winnaars won door in de finale Lo- komotive Leipzig te kloppen (1-0 door een doelpunt van Van Bas ten), heeft de nummer negen van AC Milan nog steeds veel contact. Het respect is overigens weder zijds, want Cruijff heeft er nooit een geheim van gemaakt dat hij in Barcelona gaarne over zijn voor malige pupil zou willen beschik ken. Van Basten: „Ik denk echt niet vaak terug aan de periode met Cruijff bij Ajax. Dat is geweest, over. We hebben mekaar regelma tig aan de telefoon om wat nieuw tjes uit te wisselen of gewoon om wat bij te kletsen. Of ik 'm adviezen vraag? Nee, eigenlijk niet. Ik vraag Cruijff echt niet wat ik moet doen als ik alleen op de keeper afloop of zoiets". „Waar we dan over praten? Nou, over Barcelona en AC Milan voor al. En over Ajax natuurlijk. Ajax komt altijd wel een keer ter sprake. Ik blijf een bepaalde sympathie voor die club houden. Ajax is lek ker apart, maar toch heel Neder lands. Als ik al eens een krant in mijn handen krijg, kijk ik altijd on middellijk hoe Ajax gespeeld heeft. En ik bel iedere week wel een keer met Danny Blind en John van 't Schip, dat zijn goede vrien den van me. Er gebeurt weinig bij Ajax dat ik niet weet". Koeman De kans dat Van Basten volgend seizoen in de Serie A zijn voormali ge ploeggenoten Gerald Vanen burg en Ronald Koeman treft, de twee Ajacieden die onderdak von den bij PSV, is groot. „Ik zou ze geen ongelijk geven als ze weggin gen bij PSV, want in Italië kom je als voetballer het meest aan je trek ken. Mijn advies aan ze? Ze moeten er rekening yiee houden dat iedere wedstrijd hier een topwedstrijd is. Het leven van een full-prof kennen ze, dat is het probleem niet. En die pers, ach, daar leren ze wel mee omgaan. Maar dat je hier iedere wedstrijd op je tenen moet lopen, dat ben je geneigd te onderschat ten. Zoiets als gas terugnemen be staat niet en een lichte blessure kan al funest zijn. Alleen als Koeman en Vanenburg zich dat realiseren, kunnen ze het hier maken". „Over mijn eigen toekomst denk ik zelden na. Ik weet tegen wie we de volgende twee, drie wedstrijden moeten, maar daar houdt het ook wel mee op. Terugkijken heeft geen zin en vooruitkijken evenmin. Veel Italiaanse spelers hebben het nu al over het WK van 1990, dat moet voor Italië het feest van de eeuw worden. Mij zegt het nog niks. Het Nederlands elftal? Tja, ik weet dat we in april tegen West duitsland spelen. Ach, dat is alle maal nog zo ver weg". „In het algemeen kun je zeggen dat ik hier wil slagen. Dat is mijn doel. Goed spelen, scoren en dus erkenning krijgen, daar gaat het me om. Veel buitenlanders zijn hier enorm afgegaan. Ik wil niet dat mij dat overkomt". WK GRANVILLE Vierde ronde: Koetoe (Sur) - Glaude (Bel) 0-2, Nicault (Fra) - Mol (Ned) 1-1Burleson (Sur) - Del- motte (Fra) 1 -1Ba (Ivo) - Koifman (Sov) 1 -1Co- lomb (Fra) - Garista (Ita) 0-2, Wiering (Ned) - Van Leeuwen (Ned) 1-1, Raimondi (Ita) - Hubner (Bel) 1-1, Tingass (Sov) - Sizov (Sov) 1-1 Stand aan kop: 1Koifman 7 punten. 2. Mol, Ni cault, Burleson. Ba, Tingass en Sizov allen 5, 8. Wiering, Van Leeuwen. Raimondi en Delmotte al len 4 (Ned) 1/2-1/2, Brenninkmeijer (Ned) - Ftacmk (Tsj) 1/2-1/2, Lau- tier (Fra) - Greenfeld (Isr) 1/2-1/2, Khalifman (Sov) - Douven (Ned) afg. Stand: 1Rogers 2 pun ten. 2. Khalifman 1 en 1 afg., 3. Brenninkmei|er. Ftacnik, Greenfeld en Lautier 17. Douven 1/2 en 1 afg., 8. Hoeksema. Piket en Nunn 1/2. Voornaamste uitslagen meestergroep: Van- heste (Ned) Kirov (Bul) 1-0, Van Mil (Ned) - Gu- revitsj (VSt) 1/2-1/2, Norwood (Eng) - Hergott (Can) 1-0, Kuif (Ned) Beulen (Ned) 1-0, Ristic (Joe) - Zagema (Ned) 1-0, Boersma (Ned) - Blat- ny (Tsj) 0-1, Velikov (Bul) - Howell (Eng) 1-0, Er- menkov (Bul) - De Boer (Ned) 1/2-1/2 Stand aan de kop: 1Norwood, Kuczynski (Pol). Hoi (Den). Kuif (Ned), Martinovic (Joe), Vanheste en Ristic 2 punten. EK JEUGD ARNHEM Vierde ronde: Orejev (Sov) - Diurhuus (Noo) 0-1 Thortiallsson (Ijsl) - Kontic (Joe) 1/2-1/2, Manca (Ita) - Gelfand (Sov) 0-1, Horvath (Hon) - Degrae- ve (Fra) 1/2-1/2, Van Wely (Ned) - Wessman (Zwe) 1-0, Van der Werf (Ned) - Comas Fabrego (Spa) 0-1. Adams (Eng) - Mackay (Sch) 1-0. Wahls (Brd) - Ryan (Ier) 1-0, Hansen (Den) - Delsjev (Bul) 1/2-1/2, Lev (Isr) - Kula (Pol) 1-0. Aschwanden (Zwi) - Daniilidis (Gri) 1/2-1/2. Meessen (Bel) Long (Wal) 1-0, Mrva (Tsj) - Hamalamen (Fin) 1/2-1/2, Güllülü (Tur) Topia- kan (Oos) 0-1. Menghi (Lux) - Almeida (Por) 1/2- 1/2, Özanne (Gue) - Stafrace (Mal) 0-1 Stand aan de kop: 1Djurhuus 4 punten. 2. Thor- hallsson 3 1/2, 3. Drejev. Kontic. Van Wely, Co mas Fabrego en Gelfand 3. 8. Horvath. Degrae- ve. Adams. Wahls en Lev 21/2.14. Manca. Wes sman, Van der Werf, Hansen, Delsjev, Meessen en Topakian 2 AMSTERDAM (ANP) - Rechter commissaris mr. A.J.G.M. de Jong heeft gisteren de bewaring bevolen van Ajax-directeur A. van Eijden, maar heeft deze bewaring tegelij kertijd geschorst. Dat betekent dat Van Eijden op vrije voeten komt onder een aantal voorwaarden die iets afwijken van de regels waar oud-bestuurslid Bartels en oud- voorzitter Harmsen zich aan te houden hebben. Dat verschil heeft te maken met de positie van de di recteur, die bij Ajax werkzaam is. Hij mag, evenals de anderen, de resultaten van het lopende onder zoek niet naar buiten brengen en geen contact onderhouden met oud-bestuursleden. Hij mag wel contact hebben met de heren Kraan en Been die op dit moment de lopende gang van zaken waar nemen. Voorts is het Van Eijden ook toegestaan zich op het Ajax- complex te begeven. De rechter-commissaris heeft gisteren - achter gesloten deuren - ook het door Ajax ingediende be zwaarschrift behandeld. De RC geeft hierover binnen vijf dagen uitsluitsel. Mr. J. Italianer, één van de raadslieden van Ajax heeft dit desgevraagd meegedeeld. De voetbalclub had bezwaar ge maakt tegen het feit dat zij van de officier van justitie, G. van Oven, geen inzage had gekregen in alle stukken die betrekking hadden op het vermeende zwart-geld circuit. De officier heeft een aantal stuk ken inmiddels wel aan de advoca ten ter beschikking gesteld, maar er ontbreekt nog één stuk. Van Oven acht het in het belang van het onderzoek deze gegevens voorlo pig niet vrij te geven, aldus Italia- Administrateur In navolging van de bestuursleden Harmsen en Bartels alsmede direc teur Van Eijden, is gistermiddag ook de administrateur van Ajax, G.M. Holsheimer, direct nadat hij in bewaring is gesteld, vrijgelaten. Persrechter U. van der Pol heeft dit bekend gemaakt. Holsheimer was eerder op de dag aan rechter-com missaris A. de Jong voorgeleid. De RC schorste zijn formele be- lissing tot de inbewaringstelling van Holsheimer onder voorwaarde dat de administrateur de komende twee maanden niet in de publiciteit treedt met de resultaten van het on derzoek naar de 'zwart-geldaffaire' bij Ajax. Hij mag alleen op werkda gen op het Ajax-complex komen. Wel is hem toegestaan contact te onderhouden met de nu nog func tionerende bestuursleden Kraan en Been van de Amsterdamse voet balclub. Indien hij zich niet houdt aan deze voorwaarden zal hij als nog in bewaring worden gesteld. PERUGIA (Reuter) - Een maand na de overwinning op Europees kam pioen Nederland heeft het Italiaanse voetbalelftal ook Schotland versla gen. Het werd 2-0. Beide doelpunten vielen na rust. Giannini opende de score uit een strafschop in de 48e minuut na een overtreding tegen Serena. Berti maakte in de 70e minuut 2-0 met een kopbal. Op de foto (AP) probe ren Marocchi en Baresi de doorgebroken McStay tegen te houden. LONDEN (Reuter) - Het Britse Olympische Comité heeft de at leet Linford Christie gevraagd mee te werken aan een onder zoek naar de dopinggevallen on der de Britse afvaardiging bij de Olympische Spelen in Seoul. Christie werd in de Zuidkoreaan- se hoofdstad betrapt op doping, maar later vrijgesproken. De Britse atleet kreeg door het weg vallen van de Canadees Ben Johnson de zilveren medaille op de 100 meter. Naast Christie waren in Seoul ook judoka Kerrith Brown en de moderne vijfkampers Dominic Mahoney en Richard Phelps be trokken by dopinggevallen. Brown won een bronzen medail le, maar werd later gediskwalifi ceerd wegens het gebruik van een verboden middel. Mahoney en Phelps behoorden tot het mo derne vijfkamp-team, dat brons won. Beiden werden positief be vonden, maar later vrijgespro ken. Woordvoerder Caroline Searls van de organisatie verklaarde gisteren: „Het Olympisch Comi té vindt het van groot belang dat deze atleten, gezien de ervarin gen in Seoul, meewerken aan het onderzoek. TOERNOOIAGENDA ROTTERDAM (GPD) - De stich ting Betaald Voetbal Feyenoord en de n.v. Stadion Feijenoord opere ren voortaan organisatorisch als één geheel onder toezicht van een Beheerstichting. Om het betaalde voetbal bij Feyenoord meer armslag te geven, is er voor een andere economische opzet gekozen, waarin de n.v. Sta dion het commerciële middelpunt wordt. De n.v. Stadion incasseert alle inkomsten en verstrekt jaar lijks een budget aan de stichting Betaald Voetbal. Deze stichting is zodoende vrijgemaakt van alle fi nanciële beslommeringen. Ze be taalt slechts op basis van dat budget de salariskosten van spe lers, trainers, medische staf en ver der de huur van de spelers. Die spe lers huurt de stichting van de Feye noord Investerings Maatschappij b.v. kortweg de FIM. De FIM is de vennootschap waarin de econo mische waarde van alle contract- spelers van Feyenoord is onderge bracht. In die FIM kan het bedrijfsleven als aandeelhouder participeren. El ke participatie kost 250.000 gulden. Dat bedrag is onderverdeeld in 25.000 gulden (aandelenpakket) en f225.000 achtergestelde lening. De achtergestelde lening blijft vijf jaar uitstaan met een jaarlijkse rente van 10 procent voor iedere partici pant, uit te betalen in drie busi ness-seats, die een waarde verte genwoordigen van 3 x 7500 gulden. Aan het einde van de periode van vijf jaar kan iedere participant indien gewenst het bedrag van 225.000 gulden terugeisen. De ove rige 25.000 gulden moet worden aangeboden aan één van de overige aandeelhouders, omdat de n.v. FIM de statuten heeft van een b,v. Gerard Kerkum blijft voorzitter van de stichting Betaald Voetbal, Joop van Rijswijk voorzitter van Sportclub Feyenoord (amateurs), Carlo de Swart wordt voorzitter van den Herik is de nieuwe presi dent-commissaris van het stadion. Hans Kraay is zowel algemeen di recteur van de Stichting Betaald Voetbal als directeur van het sta dion. Voor de FIM moet nog een di recteur worden aangewezen. Scheidsrechters blijven weg bij waterpoloduel LEIDEN - Wat de laatste wed strijd van De Zijl/LGB voor d< terstop had moeten worden, is op een teleurstelling uitgelopen. Bei de scheidsrechters kwamen nie opdagen zodat de ploegen wee naar huis konden. Tegenstande Het Ravijn trad daarom op als spar ringpartner in een vriendschappe lijk potje. De oorzaak van het wegblijven van de leidsmannen is onbekend. Jammer was het in elk geval vooral voor Arno van Winkel die officieel zijn laatste wedstrijd in de hoofd macht van De Zijl/LGB zou spelen. Na de winterstop verschijnt in het tweede team. Ook zal de Leidse for matie afscheid moeten nemen van Stan van Belkum. Hij gaat terug naar Italië. De Zijl/LGB won de oe fenwedstrijd met 16-10. Theo Bakker is met vakantie

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 18