Veldkamp wil meer dan alleen 'pieken' 'Ik heb echt niet gesimuleerd' SPOoTTV Nederlaag Den Bosch Debutant in schaatskernploeg leert snel Theunisse moet in wachtkamer Ajacied Ron Willems speelt dit seizoen niet meer Dammer Gantwarg in het gelijk gesteld Judobond wil duidelijkheid van De Korte VRIJDAG 23 DECEMBER 1988 PAGINA 17 SPLIT (ANP) - Den Bosch heeft het gisteren in zijn derde wedstrijd voor de kwartfinalegroep van de Europese beker voor titelhouders ondanks een voordelige ruststand niet kunnen bolwerken tegen Jugoplastika. In Split verloor Den Bosch voor 2750 toeschouwers, die de hal nog niet voor de helft vuI-; den, met 79-86. Halverwege kon den de Brabanders nog op een voordelige marge van drie punten (45-42) bogen. Eerder werd verlo ren van Aris Saloniki en gewonnen van Moskou. De Brabanders begonnen slecht. Al na enkele minuten keken ze te gen een achterstand van 2-11 aan, vooral door toedoen van de moei lijk af te stoppen topspeler Kukoc. Daarna kreeg de verdediging van Den Bosch meer kijk op de Joego slavische aanvallen, waardoor de achtervolging met succes kon wor den ingezet (10-11). Lange tijd bleef de marge uiterst gering in het voordeel van de Joe- goslaven. In de slotfase begon de thuisclub ineens blunders te ma ken, waar Den Bosch handig van profiteerde en zodoende aan een voorsprong van 45-39, die op slag van rust tot 45-42 werd terugge bracht. In de tweede helft bleef de strijd voortdurend gelijk op gaan. Bij 63- 63 kwam Thompson bij een actie tussen de toeschouwers terecht. Hij bleef enige tijd duizelig liggen. Het leek alsof de Brabanders daar door uit hun ritme waren geraakt, want van dat moment ging het bergafwaarts. Jugoplastika liep uit naar 75-67 en liet zich de overwin ning niet meer ontnemen. Ondanks goed werk van uitblin ker Kuipers, die 21 punten maakte, slaagde Den Bosch er niet meer in dichterbij te komen. Dat kwam mede doordat Pieterse enkele op gelegde kansen miste. Op 5 januari speelt Den Bosch zijn vierde wed strijd in en tegen Limoges. De andere uitslagen van donder dag zijn: Maccabi Tel Aviv (Isr) - Aris Saloniki (Gri) 97-77, Scavolini Pesaro (Ita) - CSP Limoges (Fra) 90-84. Rooks sportman van het jaar BUSSUM (ANP) - De wielrenner Steven Rooks is door 45 Neder landse sportjournalisten gekozen tot sportman van het jaar 1988. Rooks eindigde dit jaar als tweede in de Ronde van Frankrijk, won de bergetappe naar l'Alpe-d'Huez en werd klimmerskoning. Sportvrouw werd drievoudig Olympisch schaatskampioene Yvonne van Gennip. Het Neder lands voetbalelftal werd uitgeroe pen tot sportploeg van' dit jaar. De verkiezingen hadden plaats in een tv-uitzending van de AVRO in Bus- DEN HAAG (GPD) - Vorige winter regeerde Bart Veldkamp als een vorst het marathonpeloton der B-rijders. Zijn wil was wet op het kunstijs. Hij presteerde het zelfs om in de zesdaagse ongeslagen te blijven. Maar ook op natuurijs stond de Hagenaar zijn mannetje. Zo werd hij de glorieuze winnaar van het eerste, officieuze, wereldkampioenschap over 100 km in het Canadese Ottawa. In alle op zichten een aanwinst dus voor het marathonschaatsen, dat schreeuwde om nieuw bloed. Beslissing over vertrek bij PDM uitgesteld AMSTERDAM (GPD) - Gert Jan Theunisse moet wachten tot 10 ja nuari eer hij weet of hij weg mag bij zijn huidige ploeg PDM en kan gaan onderhandelen met één van de zes kandidaat-sponsors, die hem nog altijd voor veel geld zou den willen vastleggen. Theunisse hoorde dat voor hem nogal teleurstellende nieuws giste ren tijdens een zitting van de arbi tragecommissie van het Nationaal Instituut voor Sportsponsoring, NIS. De vijfmans-commissie kwam er niet uit, wil het verweer van PDM nog eens toetsen en zal zo mogelijk nog getuigen oproepen. Theunisse heeft een soort optie contract op 15 mei van dit jaar be zegeld met zijn handtekening, die hem tot en met 1990 nog aan de ploeg van Jan Glsbers moest bin den. Toen de 26-jarige profrenner uit Kerkdriel een zeer sterke Tour de France reed vroeg hij om aan passing van de voorgestelde bedra gen. Hem toegezegde gesprekken daarover hadden echter nooit plaats. Bovendien was Theunisse zeer ontevreden over de manier waarop PDM bezig was zijn do- pingaffaire uit de Tour af te wer ken. Theunisse nam daarom eind no vember het besluit de PDM-ploeg de rug toe te keren en te gaan pra ten over een van de vele aanbiedin gen die hem inmiddels hadden be reikt. Sommige beliepen vier tot vijfmaal zijn huidige salaris. Vol gens Gisbers zou Theunisse een van de renners worden, die meer dan een miljoen per jaar kon gaan verdienen. Afgelopen weekeind nog liet het Spaanse Caja Rural we ten, dat deze ploeg 2,1 miljoen gul den over had voor een driejaars contract met de 'blonde engel' uit de Bommelerwaard. Verplichting Omdat PDM hem aan zijn handte kening van 15 mei wilde houden was Theunisse verplicht de zaak aanhangig te maken bij de arbitra gecommissie van het NIS, zoals vermeld stond in zijn contract. Gis teren kon de commissie voor het eerst voltallig bijeenkomen. Theu nisse moest vroegtijdig terugkeren van een ski-vakantie in Val Tho- rens, waar hij was heengereisd met zijn vriend en (oud?-)ploegmakker Steven Rooks. De zitting van giste ren, onder voorzitterschap van mr. Van Praag Sigaar, duurde bijna vier uur en was besloten. Zowel Theunisse als PDM had gehoopt op een snellere uitspraak van de commissie, die een bindend karakter heeft. De sponsor wil haast maken met de voorbereidin gen op het nieuwe seizoen, en wil weten of en waar men Theunisse kan inpassen. Op 16 januari bij voorbeeld heeft de voorstelling van de nieuwe ploeg plaats. De renner zelf heeft al meermalen gesprek ken met nieuwe, kandidaat-spon sors moeten opschorten. Boven dien komt 10 januari hem privé slecht uit, omdat die dag op zijn ka lender staat voor een verhuizing naar Oss. De argumenten van Theunisse, bijgestaan door mr. Hiddema als advocaat, om op ontbinding van zijn contract aan te dringen zijn 'de gewijzige omstandigheden in de arbeidsverhoudingen'. Als ver weer voert PDM aan: de handteke ning onder het contract en 'het zeer late tijdstip van actie van de kant van Theunisse'. PDM zou het liefst willen terugkeren naar een afgeba kende 'transferperiode' voor wiel renners, teneinde sponsors niet steeds meer voor onverwachte ma te plaatsen. Bart Veldkamp maakte na die on gekend succesvolle periode een dubbele promotie. Zijn overgang naar de A-groep lag voor de hand, maar zijn uitverkiezing voor de kernploeg (op grond van zijn ster ke optreden op de 5 en 10 km) kwam zelfs voor hem als een ver rassing. Dit seizoen bleef het lang stil rond Veldkamp. Hij startte slechts in drie marathons en kon ook als allrounder nog geen potten breken. Maar Vorige week was hij er in eens weer in de marathonzesdaag- se. Waar de andere leden van de kernploeg hun normale trainings- arbeid afwerkten onder ideale om standigheden in de Thialf-hal, daar koos Bart Veldkamp als enige voor zes wedstrijden van ruim een uur, in weer en wind en op vaak bar slecht ijs. Een bewuste keus, hij zweert bij de marathon. Hij heeft ze nodig om ook op de lange baan optimaal te kunnen presteren. Fysiek, maar vooral mentaal. Want hij mag dat in de marathons een autoriteit zijn, als allrounder spelen de zenuwen hem vaak parten. Met zijn debuut in de kernploeg is een oud pro bleem weer actueel geworden. Liefde Als het aan Ab Krook had gelegen, had Bart Veldkamp de vorige week gewoon met de andere jongens van de kernploeg meegetraind. De coach van de allrounders is niet zo'n fan van het marathonschaat sen en zeker niet als het om een zes daagse gaat, middenin het seizoen. Maar de talentvolle Hagenaar zweert bij zijn 'grote liefde'. Voor hem is het een ideale voorberei ding op de belangrijke lange baan- wedstrijden. Hij zou het liefst in al le marathons tot aan de Kerst zijn gestart. „Voor mij is het de beste combi natie", benadrukt de pas 21-jarige Veldkamp. „In een marathon zie je verschrikkelijk af. Je gaat in zo'n race een paar keer tot de bodem. Dat is goed voor je lijf en voor de geest. Je krijgt er niet alleen condi tie van, je wordt ook mentaal hard. Als allrounder ben je heel anders bezig. Je traint vooral op techniek, je gaat nooit eens tot het uiterste. Daar went je lichaam rap aan hoor. Voor de zesdaagse had ik een maand geen marathons gereden. Dat heb ik de eerste dagen ge merkt. Ik voelde me steeds sterker worden. Dit was zo'n zware week, daar kan ik als allrounder niet te genaan trainen. Hier heb ik veel Wennen „Waaraan ik wel heb moeten wen nen, is het geregelde leven in de kernploeg. Alles op z'n tijd, alles volgens een bepaald stramien. De andere jongens? Prima, leuke groep. Omdat je bijna dag en nacht met elkaar optrekt, ga je redelijk vriendschappelijk met elkaar om. Tot de wedstrijden. Dan is het haat en nijd, ieder voor zich en God voor ons allen. Logisch. Het is fijn als de rest goed rijdt, zo lang jij maar be ter presteert. Per slot van rekening zijn we met z'n zevenen (inclusief Leo Visser) en kunnen er slechts vier naar het EK en WK. Niemand wil afvallen". Begin januari, bij de Nederland se afstandskampioenschappen, worden de tickets verdeeld. Met een gezonde dosis Haagse bluf meldt Bart Veldkamp dat het geen ramp zou zijn als hij zich niet kwali ficeert voor de grote toernooien. Als debutant staat 'ervaring op doen' centraal, zoals dat zo mooi heet. Maar wie de ambitieuze schaatser een beetje kent, weet be ter. Hij heeft een gloeiende hekel aan verliezen. Faalangst i het niet verwachten t In de categorie 'sportman van het jaar' werd de voetballer Marco van Basten tweede en de schaatser Leo Visser derde. Bij de vrouwen eindigde de wielrenster Monique Knol op de tweede plaats en de AMSTERDAM (GPD) - Ver weg van De Meer, in het mondaine Zwitserse ski-oord Sankt Guisi'e van Mour^we?^ derd"8 Moritz. moet een einde komen aan de lijdensweg van Ron Willems. „Als ik voor deze ope- Het roeiersduo Ronald Florijn en ratie naar Amerika had gemoeten, was ik óók gegaan. Het is m'n brood, maar voor alles wil Nico Rienks behaalden in de cate- ik dolgraag weer voetballen". Daar komt dit seizoen echter niks meer van, zo is inmiddels gorie 'sportploeg' de tweede plaats, wel duidelijk geworden. PSV werd derde. Sampdoiia wil topspelers gaan verhuren GENUA (SID) - De Italiaanse voetbalclub Sampdoria heeft enkele topspelers, onder wie de spitsen Vialli en Mancini, voor komend seizoen aan de concur renten te huur aangeboden. De reden: in het kader van de eind ronde van de wereldtitelstrijd in 1990 krijgt het stadion in Ge nua een flinke opknapbeurt, waardoor slechts 18.000 kijkers de wedstrijden van de club kunnen volgen. „De club zet de kampioensas piraties een jaartje in de ijskast. Het heeft geen zin onze duré ve detten in een troosteloze omge ving te laten spelen. Daarvoor zijn ze ook te duur", verduide lijkte voorzitter Paulo Manto- vani de opzienbarende beslis sing van de club. Naast Vialli en Mancini ko men tevens Virchowod, Manni- ni, Pellegrini en Bari in aanmer king voor verhuur. Sampdoria denkt op deze manier ongeveer elf miljoen gulden binnen te ha len. AUTOSPORT - Michele Alboreto rijdt komend seizoen voor het for mule 1-team van Tyrell. De 32-jari- ge Italiaan kwam de afgelopen ja ren uit voor Ferrari, waar hij wordt opgevolgd door de Brit Nigel Mansell Dit voorjaar bij FC Twente wegge plukt voor het astronomische be drag van 1,8 miljoen gulden, speel de Ron Willems welgeteld 27 minu ten competitievoetbal voor Ajax. In Sankt Moritz heeft prof. dr. Mar ty deze week de brokken gelijmd in het enkelgewricht van de 22-jarige jeügdinternational. De ravage die zijn blessure intern bij Ajax aan richtte, was bijna net zo groot. Het is tien dagen voor Kerst. Ron Willems staat op het punt af te rei zen naar Sankt Moritz, maar het eerste telefoontje vanuit Zeist of Enschede moet nog altijd komen. Hij is daar zelf nog het minst ver baasd over. „Dat verhaal is toch net zo oud als het voetbal zelf, zo steekt die wereld nou eenmaal in elkaar. Als je geblesseerd raakt, ben je aan je eigen lot overgeleverd. Dat is profvoetbal, heel egoïstisch maar wel de realiteit. Je wordt een beetje in die positie gedrongen. Aan top voetbal hou je ook weinig vrienden over, daar was ik al heel snel ach ter". Pechvogel De grootste pechvogel van de eer ste competitiehelft heeft beroerde maanden achter de rug, nu lijkt hij eerder opgelucht dan aangeslagen. Aangetrokken om de aanval van Ajax te versterken, zette Ron Wil lems amper een voet in De Meer, de praktijk van Richard Smith kent hij inmiddels van binnen en van buiten, in het AMC vindt hij blin delings de weg naar de spreekka mer van prof. dr. Marty. „Er viel een last van me af, toen vorige week werd besloten om te gaan opereren. Daarom zie ik er ook to taal niet tegen op. Het moet ge woon gebeuren, zo kon het niet verder". Zijn debuut bij Ajax had hij zich iets anders voorgesteld. „Ik was lekker op vakantie geweest, en ging er vanuit dat ik 100 procent fit was. Na een week of twee kreeg ik echter weer klachten. Tegen de amateurs ging het nog vrij redelijk, maar toen het er echt op aan kwam, in het Amsterdam-toernooi, kon ik gewoon niet spelen zoals ik wou". Het ene onderzoek volgde op het andere, in het AMC werd Willems binnenste buiten gekeerd. Moed „Ik heb van alles geprobeerd, ik ben bij Richard Smith geweest, rust gehad, fysiotherapie, noem maar op. Ik heb wel zes of zeven keer gehad van: ik begin helemaal opnieuw, ik ga er weer met frisse moed tegenaan. Maar elke keer kreeg ik weer last van die blessure en was er wéér die afknapper. Ik heb nog een periode meegetraind en gespeeld in het tweede, omdat ze dachten dat ik conditioneel nog te kort kwam. Maar het eerste en het tweede, dat is verschil van dag en nacht. In het tweede hobbel je gemakkelijk mee, ook al heb je een blessure. Uiteindelijk kreeg ik in jecties in de enkel. Je maakt een goede kans, zegt de dokter dan. Dat moet dan maar. Dat was het laatste redmiddel, ook dat heeft niet ge holpen. Als het na drie, vier keer niet lukt, ga je twijfelen. Toch heb ik steeds voor de volle 100 procent achter alle behandelingen gestaan. Ze kunnen me ook nooit verwijten dat ik er niet alles aan gedaan heb om weer fit te worden". Barsten Het incasseringsvermogen van Ron Willems stond op barsten. „Je bent voor veel geld naar Amster- MOSKOU (ANP) - Oud-wereld- kampioen Anatoli Gantwarg is door de rechter in Moskou in het gelijk gesteld in het proces dat hij tegen de Komsomolskaja Pravda voerde. Begin dit jaar verscheen in deze krant een artikel waarin Gant warg beschuldigd werd met mede werking van een aantal andere langrijke toernooien te beinvloe- den. Een klacht van de vader van Wir- ny, die de Europese titel aan de Ne derlander Gerard Jansen verloor, lag ten grondslag aan het artikel. Wirny kon geen kampioen worden door een combine van de Sovjets Korenevski en Valneris, groot- mppsters. die volgens de auteur sterk onder de invloed van Gant warg zouden staan. Nadat het proces verschillende keren werd uitgesteld kon de schrijver van het bewuste verhaal te weinig bewijzen leveren voor zijn stellingen, zodat de rechter daarom Gantwargs eis tot herroe ping van de beschuldigingen toe- dam gehaald, er wordt iets van je verwacht. In het begin ben ik nog wel naar de wedstrijden van Ajax wezen kijken, later niet meer. Je zit op de tribune en je ziet dat het niet goed gaat met Ajax. Ik voelde me machteloos, op een gegeven mo ment zelfs een beetje schuldig als m'n salaris werd overgemaakt. Ik zag dingen op het veld... daar had ik kunnen staan, daar was ik voor gekocht. Toen ben ik echt door een hel gegaan. Daarna heb ik bij ver schillende wedstrijden verstek la ten gaan, mede om de pers en de supporters te ontlopen. Ik voelde me gewoon erg slecht. Als er verbe tering in zit, is het wel leuk als men sen komen vragen hoe het gaat, maar als je elke keer hetzelfde ver haal moet vertellen, is dat toch een beetje triest". Gaandeweg was Ron Willems steeds meer op zichzelf aangewe zen en verschool hij zich in z'n flat in Diemen. In z'n eentje. „Het liefst had ik niemand om me heen, en zat ik rustig thuis. Nou ben ik geen ty pe dat gauw bij de pakken neer gaat zitten. Ik heb het allemaal in m'n eentje verwerkt. Ik ben niet ie mand die zich snel blobtgeeft en al les aan iedereen moet vertellen. Die mensen zijn er ook, wat dat be treft ben ik heel gesloten. Zelfs naar mijn ouders toe. Het liefst praatte ik er helemaal niet over en had ik ook liever dat ze er thuis niet over begonnen. Daar ben ik trou wens maar heel weinig geweest, ik had er gewoon de tijd niet voor". Rel Geschrokken van de heuse rel die ex-voorzitter Ton Harmsen ontke tende met zijn opmerking dat Ron Willems het slachtoffer was van de 'witte jassen-mafia', wimpelde de peperdure Ajacied alle verzoeken om interviews af. „Ik kreeg het ge voel dat er over mijn rug een presti- gezaak werd uitgevochten. Daar om heb ik de pers toen met opzet ontlopen. Ik kreeg het gevoel dat ik op mijn hoede moest zijn. Op een gegeven moment stonden er gege vens over mij in de krant die ik met verbazing heb gelezen. Allemaal van die rare woorden, medische termen, waarvan ik nog nooit had gehoord. Waar het vandaan kwam, weet ik niet, maar ik vond het wel belachelijk om in de krant te moe ten lezen wat mli allemaal man- Ron Willems (links): "Ik ben er doodziek van geweest". keerde. Achteraf ben ik blij dat ik jullie toen op afstand heb gehou den en mezelf in bescherming heb genomen. Ik denk dat het mijn red ding is geweest. Elk woord dat ik toen had gezegd, was er een te veel geweest. Zo'n gekkenhuis was het toen bij Ajax". Professor Marty heeft Ron Wil lems verzekerd dat de enkelklach ten na de operatie tot het verleden zullen behoren en dat hij volgend seizoen gezond en wel zijn loop baan kan hervatten. „Ik had me heel veel voorgesteld van dit sei zoen. Europees voetbal, misschien een plaats in de selectie van het Ne derlands elftal, met Ajax spelen om het kampioenschap van Neder land, er is allemaal niets van te recht gekomen. Beroerder kon het niet. Of ik daardoor harder ben ge worden naar andere mensen toe? Dat valt wel mee, denk ik. Je kunt je frustraties toch niet afreageren op collega's. Dat kun je beter doen als je straks weer aan het voetbal len bent, op het veld. Daar kan ik bewijzen wie gelijk heeft. Deze operatie bewijst in elk geval dat ik niet heb gesimuleerd, zoals sommi gen bij FC Twente hébben be weerd". Rentree Zijn rentree bij Ajax is nog onein dig ver weg, toch ziet Ron Willems nu al reikhalzend uit naar een posi tie naast Stefan Pettersson. De Zweed lijkt voor hem op maat ge sneden. Willems: „Hij is sterk aan de bal en wijkt veel uit naar de zij kanten. Dat is ideaal voor mij, dan kan ik goed voor de goal komen. Als ik nu op de tribune zit, zie ik mezelf daar gewoon staan, net ach ter Stefan. Dat is ook mijn positie, dat heb ik bij Twente bewezen. Daar heb ik toch een redelijk goed seizoen gedraaid en belangrijke doelpunten gemaakt. Toen dacht ik bij mezelf: als ik in een nog beter elftal kom, en dat heeft Ajax, kan ik nog beter voetballen. Ik zag het he lemaal zitten, het liep alleen alle maal heel anders dan ik had ge dacht. Ik ben er doodziek van ge weest, maar sinds twee weken weet ik zeker dat alles weer goed komt". mand, die in de marathons zo veel autoriteit uitstraalt, maar op de lan ge baan wordt Bart Veldkamp al sinds zijn jeugd geplaagd door he vige faalangst. Op belangrijke mo menten stond hij immer stijf van de zenuwen. Het was zelfs aanlei ding op z'n 14e voorrang te geven aan het wielrennen. Schaatsen werd pas weer nummer een toen hij drie jaar later in het marathon wereldje verzeild raakte. In die dis cipline voelde hij zich meer op zijn gemak. Met zijn resulaten groeide het zelfvertrouwen en daar profi teerde hij als allrounder van. Re den waarom hij nu, nu de lange baan voorop staat, nog zo veel be lang hecht aan het marathonwerk. „De zenuwen zijn mijn grootste tegenstander," onthult Veldkamp niet zonder schroom. „Ik heb moei te om daar goed mee om te gaan. Vooral als er iets van me wordt ver wacht, als ik móet presteren. Dan maak ik me zó druk, wil ik me zo graag bewijzen en dan gaat het juist mis. Zoals vorige week in Eindhoven. Dan sla ik dicht, ben ik zo onzeker als de pest, heb ik geen zin meer om verder te gaan". „Ik ben geen type om een heel seizoen naar één of twee pieken toe te werken. Ik voel me het lekkerst als ik van alles wat kan meepikken. Marathons, lange baan en als het even kan, straks ook op natuurijs. Want dat vind ik eigenlijk hét mooiste wat er is. Nee, het een gaat niet ten koste van het ander. Als je het maar goed op elkaar afstemt". Zenuwen 'Als het tussen je oren niet goed zit, kun je het vergeten'. Het is een ge vleugelde uitdrukking geworden in de sportwereld. „Maar het is een waarheid als een koe", knikt Bart Veldkamp. „Wil ik als allrounder slagen, dan is het van kapitaal be- ïang dat ik m'n zenuwen leer be heersen. De ene keer lukt het beter dan de andere. Ik doe mijn best. Lees boeken over die materie, praat er met mensen uit mijn om geving over. Mijn moeder doet aan yoga, daar steek ik ook veel van op". Is hier geen mooie taak wegge legd voor een psycholoog of een haptonoom? Ted Troost bijvoor beeld? Veldkamp: „Ik heb al ie mand waar ik regelmatig naar toe ga. Iemand in Den Haag, een man als Troost, al staat er geen hapto noom op zijn visitekaartje. Hij be schikt over bepaalde gaven, net als Troost. Hij probeert mij van de ze nuwen af te helpen. Ik heb er alle vertrouwen in dat het lukt. Ik houd me maar vast aan Hein Vergeer. Die had het vroeger bij de junioren nog erger dan ik. Maar hij heeft het ook onder controle gekregen". DEN HAAG (ANP) - Nederland zal met een -volledige vrouwen- en mannenjudoploeg deelnemen aan het Tournoi de Paris, dat medio fe bruari wordt gehouden. De afvaar diging staat onder leiding van de bondscoaches Eddy van der Pol en Karei Gietelink. Dat is althans het voornemen van JBN-voorzitter Frans Hoogendijk, die de briefwis seling met de op non-actief gezette bondscoach Chris de Korte on langs heeft voortgezet. „De Korte heeft niet nadrukke lijk gezegd de hem voorgestelde functiewijziging te weigeren", al dus Hoogendijk. „Wij hebben dus hem schriftelijk gevraagd zijn standpunt te verduidelijken." Vo rige week hebben Hoogendijk en De Korte elkaar kort gesproken. Als het aan het JBN-bestuur ligt, zal De Korte niet langer de centrale trainingen leiden. Die worden her vat in de week na de nationale titel strijd alle categorieën, die op zater dag 14 januari in Nieuwegein wordt gehouden. VRIJDAG 19.00-20.00 BBC 2: The Olympic Chal lenge: documentaire over de Olympische Spelen voor gehandicapten 1988. 22.28-22.33 SKY: Snow Report: ski-in formatiebulletin. 22.35-23.35 SKY: NFL American Foot ball -es/m 23.00-00.00 TV 5: Sports loisirs. 23.05-23.20 BRT 1: Sport extra. 23.20-23.30 Ned 1Man en Paard: ver slag van de zesde en laatste matchpartij van de schaaktweekamp '88 tussen Tim man en Tal. 23.20-23.30 Ned 1Man en Paard: ver slag van de zesde en laatste matchpartij van de schaaktweekamp '88 tussen Tim-

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 17