lamri Nederlanders massaal tegen kerncentrales Premadasa (Sri Lanka): van boerenzoon tot president Tsjemobylramp had effect 'Wit' Boksburg beleeft een 'zwart' kerstfeest Armeense nationalist wijst op gevaar burgeroorlog Ruim 100.000 mensen naar de wintersport Gandhi en Deng willen betere betrekkingen WOENSDAG 21 DECEMBER 1988 1^^ 1 0 i 1 a J SB lri PAGINA 9 BOKSBURG (GPD) - De beslis sing van de door de ultra-rechtse Konservatieve Partij gecontroleer de gemeenteraad van het Zuidafri- kaanse Boksburg om alle gemeen te-faciliteiten te sluiten voor niet- blanken, heeft veel kleine plaatse lijke ondernemers op de rand van een bankroet gebracht. De inwo ners van de nabijgelegen kleurlin genwij k Reigerpark en de zwarte woonwijk Vosloorus weigeren vanwege deze apartheidsbeslis sing inkopen te doen in de winkels in het blanke centrum. Minstens één winkelier heeft zijn zaak reeds moeten sluiten en de verwachting bestaat dat meer win kels dicht zullen gaan wanneer de ze boycot voortduurt. Tegenstan ders van de KP wijzen er met het nodige leedvermaak op dat de apartheidsbeslissing van de ge- meenteraad om Boksburg weer blank te maken, niet tot een 'wit', maar tot een 'zwart' kerstfeest heeft geleid. Het verlies aan omzet wordt door de blanke winkeliers geschat op tussen de 15 en 80 procent. Een aantal ondernemers heeft bordjes opgehangen met de tekst: 'Alle ras sen zijn welkom', maar ook dat heeft weinig resultaat. De inwo ners van Reigerpark en Vosloorus doen hun inkopen nu in hun eigen woonwijken of winkelen in de na bijgelegen plaatsen Benoni en Ger- miston. Slimme ondernemers zor gen zelfs voor gratis vervoer van de niet-blanke wijken naar de centra van deze twee steden. De situatie in Boksburg is nij pend omdat vele winkeliers het juist van hun kerstverkopen moe ten hebben. Roleen Browne, de be drijfsleidster van de schoenenwin kel Cuthberts zei desgevraagd, dat zij vorig jaar over de maand decem ber een omzet had van rond de 50.000 rand, terwijl nu nog geen 10.000 rand wordt gehaald. De oproep van de KP-gemeente- raad aan blanke conservatieven el ders in het land om uit solidariteit in Boksburg te komen kopen, heeft blijkbaar evenmin enig resultaat gehad. In tegendeel, winkeliers hebben het vermoeden dat blan ken uit Boksburg eveneens in Be noni en Germiston hun inkopen doen uit solidariteit met de inwo ners van Vosloorus en Reigerpark. Een opiniepeiling onder de blan ken van Boksburg, die vorige week door het zondagsblad Rapport werd uitgevoerd, geeft aan dat de KP bij nieuwe verkiezingen aan zienlijk minder stemmen zal beha len dan in oktober dit jaar. Van de ondervraagde blanken keurde 79 procent de beslissing van hun ge meenteraad af om bepaalde facili teiten, zoals parken, toiletten, het zwembad, de stadszaal en tennis banen voor andere rassen te slui ten. LEIDEN (ANP) De bevolking blijft massaal tegen de bouw van nieuwe kerncentrales. Er is nog steeds geen meerderheid te vinden voor het stilleggen van de twee be staande kerncentrales in Borssele en Dodewaard. Uit een lopend onderzoek van de Werkgroep Energie en Milieu van de Rijksuniversiteit in Leiden blijkt dat 85 tot 90 procent van de bevolking uitbreiding van kern energie als bron van elektriciteits opwekking afwijst. Minder dan de helft van de ondervraagden (45 procent) is voor sluiting van dé be staande kerncentrales. De Leidse onderzoeker C. Mid den, die in opdracht van het minis terie van Volkshuisvesting, Ruim telijke Ordening en Milieu (VROM) ruim twee jaar onderzoek deed naar de houding van de bevolking ten aanzien van kernenergie, deel de mee dat de Nederlandse mening over dit onderwerp sinds de ramp met de Russische kernreactor in Tsjernobyl in mei 1986 niet of nau welijks is veranderd. De studie, waarvan de resultaten in februari in een rapport worden uitgebracht, laat volgens Midden zien dat kernenergie na het onge luk in Tsjernobyl bij de bevolking een flinke deuk opliep. Ongeveer 65 procent sprak zich destijds ne gatief uit over deze vorm van ener giewinning. Bijna eenderde van de bevolking zei niet negatief te zijn, maar dat verhinderde niet dat bijna iedereen zich uitsprak tegen de bouw van nieuwe kerncentrales. Er was echter geen meerderheid te vinden voor de sluiting van de be- WIESBADEN (Rtr/DPA) - De staande centrales. Deze cijfers zijn kerncentrale bij de Westduitse in de afgelopen twee jaar vrijwel plaats Biblis wordt tot 3 januari constant gebleven, stilgelegd om de veiligheidsmaat- Het ministerie van VROM, dat regelen te verbeteren. Dit heeft opdracht had gegeven Kerncentrale bij Biblis BRD voorlopig dicht Karlheinz Weimar, minister langdurige onderzoek, beschikte nilieu van de Westduitse deelstaat gisteren nog niet over de voorlopi- Hessen, gisteren verklaard. Weimar zei dat de regering van zijn deelstaat de eigenaar van de centrale, de elektriciteitsmaat schappij RWE/Essen, een lange lijst heeft overhandigd met eisen over technische en organisatori sche veranderingen. De directie van de maatschappij besloot daarop reactor A vandaag te sluiten, nadat zij reactor B al op 14 december had stilgelegd, aldus de minister. Volgens hem zou reac tor A eigenlijk pas vrijdag van het elektriciteitsnet worden gehaald .voor de routinematige vervanging van de brandstofstaven. De directie van RWE/Essen maakte gisteravond bekend dat de chef van de centrale bij Biblis en de leider van reactor A "tot nader or der" van hun werkzaamheden zijn ontheven. In een persverklaring verklaarde zij dat de twee functio narissen zijn overgeplaatst naar een andere afdeling. De kerncentrale bij Biblis kwam begin deze maand in het nieuws nadat bekend was geworden dat in 1987 een storing in het koelsysteem van reactor A ondanks een alarm signaal pas na vijftien uur was ont dekt en vervolgens niet aan de au toriteiten was gemeld. Dit leidde afgelopen zondag tot een protest actie van enige duizenden mensen die opriepen tot permanente slui ting van de centrale. Moeilijke jaren Wilton-Fijenoord te boek gesteld SCHIEDAM (GPD) - "Een in feite kerngezonde, particuliere onder neming kreeg onder allerlei dek mantels te maken met tegenwer king van de overheid op vrijwel ie der terrein. Bij Wilton-Fijenoord zijn de werknemers op een onge hoorde manier, zonder glijmiddel, genaaid". Dat schrijft NRC-verslaggever Graf in zijn boek 'Een ongelijke strijd, de recente geschiedenis van de Schiedamse werf Wilton-Fijen oord tot aan de sluiting van de nieuwbouwafdeling begin dit jaar'. Het zijn de vijf lange jaren waarin de overheid en de staatsbedrijven RDM en De Schelde Wilton-Fijen oord na de surséance van het RSV- concern het leven zuur maakten en die uiteindelijk resulteerden in een massa-ontslag van 800 werkne- Het eerste exemplaar van zijn boek reikte de auteur gisteren in een kantine van Wilton-Fijenoord uit aan ex-tweede-kamerlid Ja- cobse van de WD, dié zich volgens Graf in de afgelopen jaren steeds 'buitengemeen' voor Wilton-Fijen oord heeft ingezet. Graf sprak met vele betrokkenen bij de kwestie Wilton-Fijenoord, waaronder oud-minister Van Aard- enne van Economische Zaken, voormalig directeur-generaal van industrie H. Leliveld en staatsse cretaris van Defensie J. van Hou- welingen. De laatste had ooit tegen perso neelschef Harga van Wilton ge zegd: "Met die straatvechters praat ik niet meer". Bovendien zou hij Wilton-Fijenoord tijdens een re ceptie in Indonesië bewust in een kwaad daglicht hebben gezet met de opmerking dat die werf van de Nederlandse overheid geen sche pen meer mocht bouwen. Dat was nadat Wilton-Fijen'oord wèl een scheepsmodel van een fregat door de douane had gekregen, terwijl een model van De Schelde enkele weken lang in bewaring moest blij ven. Het is slechts een voorbeeld in een lange reeks van tegenwerkin gen. ge cijfers. Het departement wacht op het definitieve rapport, dat over zes tot acht weken klaar zal zijn. In april vorig jaar kwam de werk groep op grond van de tussentijdse cijfers tot de conclusie dat als het aan de bevolking lag, er voor kern energie geen plaats meer was in Nederland. Toen was 87 procent te gen uitbreiding van de capaciteit van de kerncentrales. Iets meer dan de helft (53 procent) sprak zich zelfs uit voor de sluiting van de be staande centrales. Dit laatste per centage is nu iets gedaald, zodat er geen meerderheid den kernenergie. nplete afschaffing De experimentele magnetische trein in west-Berlijn was gisteren niet meer te stuiten. De trein schoot door de muur van het station, m kwam nog net tot stilstand op tien meter hoogte. De oorzaak van merkwaardige ongeluk, waarbij één persoon gewond raakte, is nog niet bekend. (foto anp) MOSKOU (Rtr/DPA/AFP/AP) - Een Armeense nationalist heeft ge waarschuwd voor een burgeroor log in Armenië als de autoriteiten in Moskou weigeren besprekingen te voeren met Armeense oppositie groepen. "In heel Armenië staan bewapende jongeren klaar om toe te slaan", zo zei Asjot Manoetsjar- jan in een vraaggesprek met het Westduitse weekblad Stirn. De 34-jarige Manoetsjarjan is lid van het nationalistische 'Kara- bach-comité' en zit sinds enkele dagen ondergedoken in de hoofd stad Jerevan. In het vraaggesprek riep hij Sovjetlieder Gorbatsjov op om de campagne ion de pers tegen het Karabach-comité te staken. Het comité, dat zich inzet voor aanslui ting van de Armeense enclave Na- gorno-Karabach in Azerbajdzjan bij Armenië, werd deze zomer ont bonden nadat Moskou de Armeen se eisen had verworpen. Sommige radicale leden van het actie-comité hebben hun activitei ten echter voortgezet en slaan een steeds fellere toon aan tegen Mos kou. Het comité is de afgelopen week in de officiële pers fel aange vallen, omdat het zijn campagne voortzette ondanks de aardbeving in Armenië. De leiding van het co mité is dit weekeinde ondergedo ken, nadat zes van hen waren opge pakt op beschuldiging van sabota- Tevens werden in de hoofdstad Bakoe van de Sovjetrussische re publiek Azerbajdzjan zes ambtena ren van het ministerie van trans port opgepakt wegens het aanwak keren van "op etnische verschillen DEN HAAG (GPD) - Tijdens de kerstdagen gaan ongeveer hon derd- tot honderd vijftigduizend mensen met wintersport. De ko mende dagen worden bijna drie duizend bussen en onder meer 45 extra NS-rijtuigen ingezet om de massale uittocht te kunnen venverken. Ook dit jaar is Oos tenrijk het favoriete vakantie land. Voorzitter F. Fransen van de Vereniging" van Reisorganisato ren noemt het aantal boekingen bij reisbureaus voortreffelijk. In vergelijking met vorig jaar is er volgens hem een lichte stijging van 1 tot 2 procent. De touring- carbedrijven wacht een aantal drukke dagen. Ongeveer 2800 bussen, ofwel bijna driekwart van de Nederlandse luxe-tou- ringcarvloot; vertrekken rich ting de Alpen. Een klein deel zet koers naar Spanje (Benidorm). De secretaris van de overkoe pelende organistie van touring- carbedrijven, P. Lindner, schat het totale aantal busreizigers op ongeveer elfduizend. De grootste topper verwacht hij echter tij dens de crocusvakahtie in febru ari. "Telt u er dan maar achthon derd bussen bij op. Dan is alles op de weg wat dubbel glas heeft". De Nederlandse Spoorwegen i de dagen voor kerst tienduizend mensen. Donder dagavond voor kerst zet de NS vijf treinen (de 'Alpen-express') in om in totaal 1750 reizigers te vervoeren, die hun vakantie via een reisbureau hebben geboekt. De treinen, met bestemmingen in zuid-Duitsland, Zwitserland, Oostenrijk, noord-Italië en de Franse Alpen, rijden wekelijks tot maart 1989. Met 45 extra rij-, tuigen, die zijn gekoppeld aan D- treinen en Eurocity-treinen, ver voert de NS tussen 21 en 25 de cember nog eens 8250 mensen, waarvan zeker zo'n zesduizend reizigers naar wintersportoorden .vertrekken. De Chinese leider Deng Xiaoping (rechts) begroet de premier va-, Rajiv Gandhi. Gandhi brengt op het ogenblik een officieel bezoek c PEKING (AFP/DPA/Rtr) - Op de derde dag van zijn historische reis naar China heeft de Indische pre mier Rajiv Gandhi vanmorgen een bezoek gebracht aan China's „ster ke man" Deng Xiaoping. „Het be gin van een werkelijke verbetering van de betrekkingen tussen China en India", zo omschreef Deng vol gens het Chinese persbureau Xin hua het bezoek. In 1962 voerden beide landen een grensoorlog. De betrekkingen bleven sindsdien gespannen, waar bij het geregeld tot gewapende in cidenten kwam. Beide-landen ma ken aanspraak op delen van ei kaars grondgebied. Besprekingen hierover hebben tot dusverre niet geleid tot een voor beide partijen bevredigend resultaat. Het is „de gemeenschappelijke wens" van beide landen om deze pagina in de geschiedenis om te slaan en om tot vriendschappelijke betrekkingen te komen, zo zei Deng Xiaoping. Maandag had Gandhi tijdens zijn onderhoud met de Chinese pre mier Li Peng gezegd erop te ver trouwen dat het grensgeschil op .vriendschappelijke wijze geregeld wordt. Li Peng zei bij die gelegenheid tevens dat China bereid is dat zijn steun aan het Kampucheaanse ver zet in fases te verminderen op voor waarde Vietnam doorgaat zijn troe pen uit dat land terug te trekken. „Om de internationale gemeen schap gerust te stellen, zullen wij geleidelijk onze militaire steun aan Kampuchea verminderen, gelijk tijdig met de Vietnamese terug trekking", aldus Li Peng. Zijn uitlatingen vormen de meest duidelijke aanwijzing tot nu toe voor de bereidheid van Peking zich in deze kwestie flexibel op te stellen. De Chinese regering heeft verscheidene malen opgeroepen tot een bevriezing van de steun voor alle verzetsgroeperingen, maar het is voor het eerst dat zo stellig gezegd wordt dat de wapen stroom zou kunnen worden ver minderd. gebaseerde haatgevoelens". Dit meldde de partij krant 'Pravda' gis teren. Hen werd verweten 100.000 roebel smeergelden (ongeveer 320.000 gulden) te hebben aange nomen, buschauffeurs aan te zet ten tot staken en te bereiken dat jo den, Armeniërs en Russen ontslag De partijleiding van Azerbajd zjan heeft ook de hoofdredacteur van de krant 'Jeugd van Azerbajd zjan' ontslagen. Hij zou verant woordelijk zijn voor de eenzijdige berichtgeving in zijn krant over het nationale streven van Azerbajd zjan, aldus de Moskouse krant 'So- zialistitsjek^ja Indoestrija'. "Zon der aan de gevolgen te denken rechtvaardigde de jeugdkrant sta kingen en hongerstakingen", aldus de Indoestrija. De Russische premier Ryzjkov pleitte gisteren voor een compro mis in de etnische geschillen tus sen Armenië en Azerbajdzjan. Hij laakte nationalisten die volgens hem misbruik maken van de aard beving in Armenië om onrust te Ryzjkov sprak in de Armeense hoofdstad Jerevan met Armeense kunstenaarsbonden voor hij terug keerde naar Moskou. Hij was bijna twee weken in Armenië geweest, om toezicht te houden op het red dingswerk na de aardbeving van 7 december. De drie weken voor de natuurramp waren Armeniërs en Azerbajdzjani's elkaar herhaalde lijk te lijf gegaan en waren meer dan 180.000 mensen over en weer de grens over gevlucht. Ryzjkov laakte "avonturiers die samen met corrupte en vandalisti sche elementen de werkzaamhe den voor de nasleep van de natuur ramp. bemoeilijken, ook nu de mensen de uitputting nabij zijn, die etnische onlusten aanwakke ren, illegale daden provoceren en uiteindelijk de geestesgezondheid van de natie ondermijnen". Sovjet-leider Gorbatsjov en an dere hoogwaardigheidsbekleders hadden al eerder uiting gegeven aan hun frustratie over het feit dat ondanks de aardbeving geen einde is gekomen aan de onlusten. Ryzjk ov en de Armeense partijleider Soeren Aroetoenjan deden op een persconferentie die op televisie werd uitgezonden, een oproep om tot een compromisoplossing voor de geschillen te komen. Wilde achtervolging na stelen vrachtauto PARIJS (AFP) In de buurt van de Franse hoofdstad Parijs zijn gis teren twee 'wegpiraten' opgepakt die eerder op de dag een Neder landse vrachtwagenchauffeur had den ontdaan van zijn truck met 30 ton sigaretten. Dit heeft de Franse politie bekendgemaakt. Een woordvoerder zei dat aan de arrestatie van de bandieten een achtervolging vooraf ging als in een politiefilm. Om de achtervol gende politie van zich af te schud den reden de 'piraten' zigzaggend met de vrachtwagen over de weg, aldus de zegsman. Volgens hem ramden zij daarbij verscheidene stilstaande auto's en een muur, en raakten twee agenten gewond toen de piraten tegen hun auto botsten. Hij voegde daaraan toe dat de die ven buitenlanders waren, van wie de identiteit nog niet is vastgesteld. Spaans onderzoek naar zwendel in onroerend goed MADRID (AP) Een commissie van het Spaanse parlement zal een onderzoek instellen naar fraude praktijken met onroerend goed in kuststreken waar ruim een miljoen buitenlanders een huis voor hun oude dag of hun vakantie hebben gekocht, en zwendelaars de kans krijgen hun slag te slaan. De commissie, die wordt opgezet op voorstel van de kleine partij het Democratisch en Socialistisch Centrum, moet een onderzoek in stellen naar klachten van buiten landers over oplichterspraktijken. Op 30 juni zal de commissie een rapport gereed moeten hebben, zo berichtte het persbureau Europa Press gisteren. Volgens een voorlopig rapport van het Engelse Europarlementari ër McMillan-Scott heeft de Spaan se regering tot dusver nauwelijks iets ondernomen tegen de oplich ting van Europeanen die onroe rend goed in Spanje willen kopen. Volgens Campillo van het Demo cratisch en Socialistisch Centrum zal de parlementaire commissie eerst daar een onderzoek naar in stellen en dan naar de oplichtérs- praktijken zelf. De buitenlandse huiseigenaren in Spapje zijn voor 30 procent Brit ten en voor 25 procent Westdüit- sers. Veel kopers zijn gepensio neerde mensen die door mooipra- tende landgenoten worden verlókt een huis te kopen. Sommigen ont dekken na hun aankoop echter dat ze veel meer kosten moeten beta len, dat er juridische problemen zijn, dat de bouw is vertraagd of zelfs dat er nog een uitstaande hy potheek op het huis rust, zodat ze veel geld en soms ook hun huis kwijt zijn. Regering-Roh laat politieke gevangenen vrij SEOUL (AP) De regering van president Roh Tae-Woh heeft van daag 281 politieke gevangenen vrij gelaten en de burgerrechten van 1581 anderen hersteld. De amnes tie-maatregel is bedoeld om Zuid- korea in rustiger politiek vaarwater te brengen. Vertegenwoordigers van het Zuidkoreaanse ministerie van jus titie zeiden dat de gevangenisstraf fen van 92 andere politieke gevan genen zijn ingekort en dat de na men van 61 'radicale studenten' zijn geschrapt van de opsporings lijsten van de politie. De amnestie-maatregel is van toepassing op in totaal 2015 perso nen. Verleden maand beloofde Roh de politieke gevangenen in zijn land vrij te laten. Hij streeft er naar de sporen van het corrupte be wind van zijn voorganger Chun Doo-Hwan zo veel mogelijk uit te Leider Vanuatu beschuldigd van hoogverraad PORT VILA (Rtr) De president van Vanuatu, Ati George Sokoma- nu, is vandaag gearresteerd. Hij wordt momenteel verhoord in een politiebureau in de hoofdstad Port Vila. Dat heeft de procureur-gene raal van de eilandenrepubliek in het zuiden van de Stille Oceaan, John Baxter-Wright, bekendge- maakt. Baxter-Wright zei dat Sokoma- nu, die het afgelopen weekeinde een schaduw-regering probeerde te vormen tegen zijn rivaal, pre mier Walter Lini. Het Hoogge rechtshof van Vanuatu had maan dag de poging van Sokomanu om een tegen-regering te vormen on der leiding van zijn neef Barak Sope, onwettig genoemd. Het par lement van Vanuatu eiste gisteren de afzetting van Sokomanu als pre sident. De parlementariërs be schuldigden Sokomanu van ern stig wangedrag en hoogverraad. De aanklacht tegen Sokomanu luidt 'aanzetten tot muiterij', waarop maximaal levenslange gevangenis straf staat. De aanklacht heeft be trekking op de oproep van Sokomanu aan leden van de politie en para-militairen om trouw te i de tegen-regering. SINGAPORE - In tegenstelling tot zijn illustere voorgangers, komt de nieuwe president van Sri Lanka, Ranasinghe Premadasa, uit een arm gezin. Sinds de onafhankelijk heid van de voormalige Engelse kolonie werd het politieke leven in het kasten-bewuste Sri Lanka be heerst door een kleine familie-elite. door Bob Mantiri Drie voormalige premiers en de af tredende president Jayawardene stammen allen af van Don Attygal- le, die in 1837 fortuin maakte met zijn grafietmijnen. De verkiezing van de 64-jarige Premadasa, zoon van een naar de grote stad geëmigreerde arme boer en opgegroeid in de sloppenwijken van Colombo, heeft deze traditie doorbroken. Hoewel een devoot boeddhist studeerde hij in Colombo aan het St. Joseph instituut, een vooraan staande katholieke school. Hij ver diende de kost als schrijver en als journalist, voordat hij zich aansloot bij de Arbeiderspartij, die later werd opgeheven. Via zijn relatie met Ceylons tweede premier, Senayake, trad hij in 1956 toe tot de Verenigde Natio nale Partij. Twaalf jaar later werd hij benoemd tot minister van bin nenlandse zaken. Toen Senayake zijn greep begon te verliezen op de partij, distantieerde Premadasa zich van hem. Vervolgens deed hij een gooi naar het leiderschap van de partij, maar verloor de strijd van Jayawardene. Deze benoemde hem in 1978 tot premier. Premadasa klom op eigen kracht naar de top van de politieke ladder. Hij deed dat zonder de hulp van de invloedrijke politieke elite. Hij bouwde zijn imago als een man van het volk door het invoeren van so ciaal-economische programma's. Hij beloofde de ruim 16 miljoen Srilankanen, van wie 80 procent onder de armoedegrens leeft, een dak boven hun hoofd. Op zijn ini tiatief riep de Verenigde Naties 1987 uit tot het Jaar van de Daklo zen, waarmee hij zich internatio naal een reputatie verwierf van kampioen van de armen. Premadasa wordt een meedo genloos politicus genoemd, een man die geen oppositie duldt. Maar hij is ook iemand die hard werkt en zich het lot aantrekt van de armen. Hij is zich goed bewust van de rela tie tussen armoede en terforisme. En terrorisme is een van de urgen- ste problemen die hij moet oplos sen. Hij wordt er van twee kanten door bedreigd. In het noorden en oosten door de Tamil Tijgers die geweld niet schuwen om hun ide aal te bereiken: een eigen onafhan kelijk thuisland. En in het zuiden door het Singalese Volksberij- dingsfront (JVP), een marxistisch gezinde beweging, die gezworen heeft de regering ten val te bren gen. De beweging heeft dit jaar meer dan duizend mensen omge bracht. Premadasa zal tot een ver gelijk moeten komen met deze twee terreurorganisaties. Ook moet de nieuwe president een regeling treffen met India over de aanwezigheid van de 50.000 man troepen in het noorden en oosten van het land. Hun aanwezigheid heeft in feite de rebellie onder de Singalese bevolking in de hand ge werkt. Velen vrezen dat de Indi sche troepen Sri Lanka zullen an voelen zich beledigc door de schending var niteit. Premadasa heeft direct na zijr verkiezing een olijftak uitgestoker ,naar het JVP. Hij nodigde de lei ders van het JVP uit voor een ge sprek. Gedurende zijn campagn» heeft hij zich bewust onthouder van aanvallen op het front. Daaren tegen hebben de JVP-rebellen hoewel zij gedreigd hebben Prema dasa te vermoorden, in hun pam fletten de premier een 'patriotti sche leider' genoemd. Er is dus noj wel hoop op een dialoog met de re bellen, zeggen politieke waarne

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 9