Despaigne springt er uit SpoorptTV Sluwe Tal slaat toe in tweekamp —■@an de Nederland mept Canada de zaal uit Ellerman en Hesp debutanten in Oranje-selectie voor Israël Cubaans wonderland blikvanger in volleybalweek Anderson en Fashanu krijgen forse geldboetes WOENSDAG 21 DECEMBER 1988 SPORT PAGINA 17 Ook Bartels op vrije voeten AMSTERDAM (GPD) - Loe Bar tels, ex-penningmeester van Ajax, is gistermiddag op vrije voeten ge steld. Bartels werd vorige week woensdag vastgenomen voor ver hoor over zijn mogelijk aandeel in de vermeende zwart-geldzaak bij Ajax. Bartels voerde van 1980 tot en met 1986 het beheer over de kas van de Amsterdamse club. Bartels mocht gisteren naar huis terugkeren onder dezelfde voor waarden die eerder deze week voormalig Ajax-voorzitter Ton Harmsen kreeg opgelegd. Beiden mogen de komende twee maanden geen contact hebben met medever dachten en ook niet met huidige of voormalige bestuursleden van de voetbalclub. Ook mag Bartels zich in die periode niet op het Ajax- complex vertonen en mag hij de re sultaten van het FIOD-onderzoek niet naar buiten brengen. Timman levert voorsprong in Jan Timman in die gepeins verzonken tijdens zijn wanhopige gevecht met Mikhail Tal. (f0to anp> ZEIST (ANP) - Jules Ellerman en Ruud Hesp zijn de twee debutan ten die bondscoach Thijs Libregts heeft opgenomen in de negentien spelers tellende selectie van het Nederlands elftal voor de oefensta- ge naar Israël. Oranje speelt tijdens de trip, die van 3 tot 8 januari duurt, op 4 januari tegen Israël. Eventueel zal nog een oefenwedstrijd tegen een Israëlisch clubteam aan de trip worden toegevoegd. In vergelijking met de groep, die in november werd uitgenodigd voor het oefenduel tegen Italië zijn Hendrie Krüzen (PSV) en Wilbert Suvrijn (Roda JC) van de lijst afge voerd. Van het team dat in Rome verloor met 0-1 zijn wel de Twente- spelers Rutten en Huistra, de Gro ninger Eijkelkamp, aanvaller John van Loen (Roda JC) en de in de Bundesliga voor Vfl Bochum uit komende Reekers weer van de par tij. Erwin Koeman, John Bosman en Adrie van Tiggelen, die wegens kleine blessures en oververmoeid heid de oefenwedstrijd tegen Italië lieten schieten, zijn weer terug in de spelersgroep. Ook Jan Wouters maakt weer deel uit van het Oranje gezelschap. De middenvelder van Ajax meldde zich eveneens af voor de interland tegen Italië wegens Britse minister van sport eist pasjessysteem Waterpolowedstrijd Zijl L.G.B.- Daxima het Ravijn donderdag 22 december, aanvang 20.45 uur zwembad De Zijl u aangeboden door: GRAFISCH .TEKSTVERWERWNGSBURO Joop Bnïghoowt Lage Rijndijk 30 - 2310 JV U4on 071-222056 overbelasting. Het Milanese trio Van Basten, Gullit (nog steeds ge blesseerd) en Rijkaard ontbreekt in de spelersgroep wegens competi tieverplichtingen op 8 januari. Ellerman, die afgelopen seizoen van Sparta naar PSV verhuisde* was vorig seizoen één van de steun pilaren van Jong Oranje, dat toen in de halve finales van de Europese titelstrijd over Griekenland strui kelde. Bij PSV was hij langdurig geblesseerd en maakte hij zijn op wachting in de basis in de uitwed strijd tegen Sparta. Later schitter de hij in het Europa-cupduel tegen FC Porto. Ruud Hesp, die zijn uit verkiezing dankt aan de blessure van Feyenoorder Joop Hiele, maakte furore tijdens de competi tiewedstrijd Fortuna Sittard - PSV. De zes spelers van PSV vertrekken daags na de interland naar Mün- chen, waar ze deelnemen aan een internationaal zaal-voetbaltoer- De selectie ziet er als volgt uit: doel: Menzo (Ajax), Van Breukelen (PSV) en Hesp (Fortuna Sittard); verdediging: Ronald Koeman en Koot (PSV), Silooy (Matra Racing), Van Tiggelen (Anderlecht) en Rut ten (FC Twente); middenveld: Wouters (Ajax), Erwin Koeman (KV Mechelen), Vanenburg en Van Aerle (PSV), Reekers (VF1 Bochum); aanval: Rob Witschge (Ajax), Ellerman (PSV), Huistra (FC Twente), Bosman (KV Meche len), Eijkelkamp (FC Groningen) en Van Loen (Roda JC). PEC Zwolle en PSV kebben overeenstemming bereikt over de verhuur van Frank Berghuis aan de Zwolse eredivisieclub. De lin kerspits van PSV kwam niet in aanmerking voor een plaats in de hoofdmacht van de landskam pioen. Berghuis blijft voorlopig tot aan het einde van het seizoen bij PEC Zwolle. PSV leende Berghuis eerder uit aan VW uit Venlo. HILVERSUM (ANP) - Jan Tim man heeft zijn zaterdag verworven voorsprong in de tweekamp tegen Mikhail Tal laten glippen. De Am sterdammer leed gisteren in de KRO-studio te Hilversum een ge voelige nederlaag in de vierde par tij, waardoor de stand, met nog twee duels te spelen, weer in even wicht is: 2-2. Timman speelde met wit niet inventief genoeg tegen de Siciliaan van Tal en legde zijn ko ning om in uitzichtsloze positie na 29 zetten. Op dat moment had de Nederlander voor elf zetten nog maar drie minuten bedenktijd be schikbaar. Tal had zich kennelijk op de rust dag voorgenomen alles op alles te zetten om iets aan de opgelopen achterstand te doen, desnoods met zwart. Voor het eerst in deze twee kamp kwam als eerste zet e2-e4 aan bod. Tal koos zonder aarzelen voor het Siciliaans, waarin in principe naar hartelust met scherpe varian ten kan worden gestoeid. Met 6. f4 van wit en 7....Db6 van zwart ver scheen een zijtak op het bord, die jaren geleden bij Russen als Keres en Poloegajevski in zwang was. Timman ging onvervaard op jacht op de koningsvleugel met zetten als g5 en f5 en nam daarbij zwaktes in het centrum voor lief. Het zetverloop van de vierde par tij in de tweekamp tussen Jan Timman (wit) en Mikhail Tal: 1. e2-e4, c7-c5; 2. Pgl-f3, d7-d6; 3. d2-d4, c5xd4; 4. Pf3xd4, Pg8-f6; 5. Pbl-c3, e7-e6; 6. f2-f4, a7-a6; 7. Ddl- f3, Dd8-b6; 8. Pd4-b3, Db6-c7; 9. g2- g4, b7-b5; 10. g4-g5, b5-b4; 11. Pc3- b5, a6xb5; 12. g5xf6, g7xf6; 13. Pb3- d4, Lc8-d7; 14. f4-f5, Pb8-c6; 15. Pd4xb5, Dc7-a5; 16. f5xe6, f7xe6; 17. Lcl-d2, Pc6-e5; 18. Df3-e2, Ta8-c8; 19. Pb5-d4, Pe5-c4; 20. Pd4-b3, Da5- c5; 21. Ld2xb4, Pc4xb2; 22. c2-c3, Pb2-a4; 23. c3-c4, Tc8-b8; 24. a2-a3, Ld7-c6; 25. Thl-gl, Pa4-c5; 26. Tal- bl, Lc6xe4; 27. Pb3-d2, Le4xbl; 28. De2xe5, d6xe7; 29. Pd2xbl, Pc5/a6, wit geeft op. Timman zag met lede ogen, dat de sluwe Tal, die er door een slech te gezondheid veel ouder uitziet dan zijn 52 jaar, zijn pijlen met suc ces afschoot op de witte damevleu gel. De projectielen bleken boven dien overvloedig in gif gedoopt. De Amsterdammer verzonk in diep gepeins, maar vond geen uitweg in de problemen. Integendeel. Met 18. De2 (in plaats van het in elk geval strijd biedende Dxf6) werd de ma laise alleen maar groter. „Niet in het minst tot mijn eigen verbazing kwamen al mijn stukken toen in eens heel actief te staan", zei een te vreden glimlachende Tal na de analyse. Grootmeester Vlastimil Hort, in februari met de Zweed Ulf Anders- son secondant van Timman tijdens de kandidaten-tweekamp in Ant werpen tegen de Hongaar L^jos Portisch, kon het niet meer aan zien. Hij schudde droef gestemd het hoofd en aanvaardde vroegtij dig de thuisreis naar Westduits- land. Tal bevond zich in de riante posi tie, dat hij uit vele mogelijkheden kon kiezen, de een al mooier dan de ander. Op de 24e zet kon hij zelfs rustig het voor de hand liggende slaan met de toren op b4 achterwe ge laten en een tussenzet met de lo per inlassen. Ten einde raad lever de Timman een kwaliteit in om di rect daarna tot de slotsom te ko men, dat ook dat geen soelaas bood. De analogie met de twee kamp tussen dezelfde spelers in 1985 in Montpellier werd met dit resultaat doorbroken. Tal bracht toen de stand in de vijfde partij op gelijke hoogte, nu sloeg hij een zit ting eerder toe. „Alles is nu weer mogelijk", sprak Tal geheimzinnig, nadat Timman teleurgesteld achter de coulissen in de studio was verdwe nen. „Het hele script moet op nieuw worden geschreven." Het komt maar hoogst zelden voor dat spelers zich met kracht achter een trainer scharen als die vanwege de slechte prestaties door het bestuur de laan wordt uitgestuurd. Bij het Alpheuse ARC, hopeloos onderaan bunge lend in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal, doet dat merk waardige fenomeen zich voor. De eerste-elftal spelers van ARC willen niet dat trainer Jan Kroese dit lot ten deel valt. Hij is al jaren hun oefenmeester, heeft hen vanuit de onderste regionen naar het hoogste niveau ge bracht. Ook wie vindt dat de in vloed van een trainer nogal eens wordt overschat, zal daar waar dering voor moeten hebben. Zo'n man dien je als bestuur netjes te behandelen, juist als je vindt en een bestuur mag dat vinden, laat daar geen twijfel over be staan dat nu het moment geko men is om de relatie te verbreken. Je stuurt hem dus niet als een hond van het erf. Zeker niet in het amateurvoetbal (of wat daar voor doorgaat). Dat is een kwes tie van fatsoen en manieren. Een bestuur moet weten om te gaan met voor- én tegenspoed. Die ho ren bij elkaar, of we dat nu leuk vinden of niet. Maar ja voetbal en fatsoen die twee dingen schijnen zich steeds meer als water en vuur tot elkaar te verhouden. Het ARC- bestuur heeft zich in deze kwestie van zijn allerberoerdste kant la ten kennen. Anders kan ik het niet zeggen. Het siert de spelers van het eerste dat zij met een der gelijke behandeling van Kroese geen genoegen namen. Maar zelf zijn de ARC'ers ver volgens ook totaal het goede spoor kwijt geraakt. Dat zie je wel meer bij voetballers. Zo lang het gaat om het volgen van het balletje weten ze wel aardig de weg, maar moeten ze buiten de cornervlag manoeuvreren dan raken ze hopeloos verdwaald. Het zijn dan net slingerbacks in een duister woud. Het deugt van geen kant dat de spelers van ARC I uit protest te gen de handelwijze van het be stuur weigerden de competitie wedstrijd tegen Spakenburg te spelen. Daar was niets en nie mand mee gediend. Sterker: door zo op te treden, ging men over tot een stukje pure competitieverval sing. Spakenburg kreeg tegen ARC 2 de overwinning gewoon toegeworpen. Daarmee worden andere verenigingen, die wèl te- LONDEN (AFP) - De Britse minis ter van sport, Colin Moynihan, zal zich verzetten tegen de terugkeer van de Engelse clubs in het Eu ropese bekervoetbal als de clubs uit de League weigeren mee te wer ken aan de invoering van een pas jessysteem voor supporters. De Europese voetbalunie (UE FA) heeft de voorwaarde gesteld, dat de terugkeer alleen bespreek baar is met de steun van de Britse regering. De Engelse clubs zijn sinds ramp in het Heizel-stadion, waar in mei 1985 voor de finale om de Europa Cup I tussen Liverpool en Juventus 39 supporters omkwa men, uitgesloten van Europees voetbal. „De" UEFA heeft me om advies gevraagd", aldus Moynihan.„Ik heb geen enkele aanbeveling ge daan. Ik heb de bond alleen op de hoogte gehouden van de vorderin gen. Als het voetbal niet meewerkt, zal mijn boodschap aan de UEFA duidelijk zijn. Ik zal zeggen dat de clubs, vier jaar na de tragedie in Brussel, niet klaar zijn om terug te keren naar het vasteland. De men sen zouden mijn uitspraken kun nen kwalificeren als chantage, maar ze vormen een simpel ant woord op de onwil van het Engelse voetbal om tegen het 'hooliganis me' te strijden." Lemond hakt de knoop door BRUGGE/SACRAMENTO (GPD) Greg Lemond heeft gistermid dag de knoop doorgehakt. De Amerikaanse oud-Tourwinnaar rijdt de komende twee jaar in ADR- dienst. Lemond, wiens advocaat niet tot overeenkomst kwam met de sponsor (Système U) van Cyrille Guimard, tekende vanuit zijn' woonplaats Sacramento per te lefax een contract bij de Belgische formatie van José de Cauwer. Le mond zal met Eddy Planckaert het kopmanschap van het ADR-team delen. In het nieuwe wielerseizoen start de Amerikaan in zowel de Ronde van Italië als de Tour de France. ADVERTENTIE HAARLEM (GPD) De vergelijking met de nationale blikvanger Ron Zwerver is tref fend. De leeftijd (22), het aantal interlands (120), de aanvallende kwaliteiten, de slag- en sprongkracht, de inbreng binnen het team en zijn grote uitstraling op het publiek. Als Joel Charles Despaigne, het wonderkind van de Cubaanse volleybalploeg, op het centre court op scherp staat, raakt zelfs de niet-insider opgewonden, zo niet in vervoering. Net als de Nederlandse international slaat het talent van de volleybalschool uit Havana op 'vlieg hoogte' d'e ballen als kanonskogels over het net en op de grond. Die spectaculaire speelstijl maakt Joël Despaigne met Ron Zwer ver, die de Cubaan alleen in lengte overtreft (2.00 tegen 1.94) zonder meer tot de smaakmaker van de Haarlemse Volleybalweek en vol gende week ongetwijfeld ook van het Dynamo-toernooi in Apel doorn. Niet alleen in deze vijfde editie, maar ook de voorgaande drie keer dat Cuba in de Spaarne- stad verscheen, oogstte de jeugdi ge aanvaller al veel bewondering. Waardering waarmee de niet al te spraakzame Cubaan zich zeer ver guld toont. „Dat is leuk om te ho ren", benadrukt hij. „In principe ben ik ook een publieksspeler. Ik ben een expressief type, dat graag agressief en snel speelt. Dat uit zich in wedstrijden door emotioneel ge drag. Bij voorbeeld door te schreeuwen bij een aanvalsactie. Daarmee probeer ik een bepaalde sfeer te creëren, die het team sti muleert. Daar sta ik als aanvoerder ook voor. Soms is het nodig de boel op te peppen, zeker als het niet goed loopt. Kennelijk wordt dat door het publiek als positief erva- Hoofdcoach Orlando Samuels kwalificeert zijn beschermeling als 'een uitzonderlijk talent'. „Hij heeft de goede mentaliteit en is bereid keihard te werken om de top te ha len. Dat mis ik bij sommige jonge ren in mijn groep. Als hij niet op de een of andere manier buitenspel komt te staan, kan hij op wereldni veau heel lang mee". Illusie Sinds '86 behoort Joël Despaig ne tot de vaste kern van de nationa le ploeg. Hij is een produkt van het volleybalinternaat in de Cubaanse hoofdstad, waar (top)sport en stu die worden gecombineerd. In de competitie voor schoolteams 'sprong' hij huizehoog boven de rest uit, hetgeen bij het leger aan scouts dat in het land van Fidel Castro actief is, niet onopgemerkt bleef. Zij haalden hem op 17-jarige leeftijd weg uit zijn geboorteplaats Santiago en stuurden hem naar Ha vana. Al vrij snel brak Joël Des paigne als jeugdinternational door en wisselde hij zijn status van op roepkracht in zeer korte tijd in voor die van basisspeler in de hoofd macht. De Olympische Spelen in Seoul hadden voor Joël Despaigne het VOETBAL - FC Twente heeft de contracten met voorstopper André Paus en verdediger Wilfried Elzin- ga tussentijds verlengd. De 23-jari- ge Paus blijft tot het einde van het seizoen 1992/93 bij de Enschedese formatie. De 19-jarige Elzinga staat tot de zomer van 1992 onder con- eerste hoogtepunt moeten worden in zijn nog prille carrière, maar de boycot van Cuba verpulverde die illusie. „Natuurlijk vind ik het jam mer, dat we niet in Zuidkorea zijn geweest", klinkt de teleurstelling in zijn woorden door. „Onze hele voorbereiding is op dat evenement gericht geweest. Maar wij hebben geen zeggenschap in die beslissing. Niettemin kan ik de overwegingen van de regering om uit loyaliteit met Noordkorea weg te blijven wel begrijpen. Het leven gaat echter ge woon verder. Voor sentimenten is geen plaats. Het heeft geen zin er lang bij stil te staan. Ik ben jong ge noeg om de Spelen nog eens mee te maken. Ik hoop in elk geval dat we er in Barcelona bij zijn". De aanvoerder van Los Magos (de tovenaars) heeft zelfs geen tv- beeldén van het olympische volley baltoernooi gezien. Dit in tegen stelling tot coach Orlando Sa muels, zij het dat de technisch lei der alleen voor het scherm heeft gezeten bij de finale tussen de Ver enigde Staten en de Sovjetunie, alsmede bij de wedstrijd om de derde plaats tussen Argentinië en Brazilië. Ook Samuels betreurt de afwezigheid van zijn land in Seoul, maar predikt dezelfde filosofie als de captain van het team. „Voor ons heeft het nauwelijks gevolgen dat we de Spelen hebben gemist", wijst hij op het wegblijven van Cuba vier jaar geleden in Los Angeles. „We hebben nog altijd een grote reputatie als volleybal- land. We blijven de nummer vijf van de wereld. Dus invitaties voor buitenlandse evenementen zijn er genoeg. We richten ons nu op de World Cup in Japan en het WK in Brazilië. Dan moeten wë er staan. Dat geeft me tijd een aantal jonge ren klaar te stomen voor het grote werk". Fantastisch Vorig jaar verliet Samuels Haar lem in niet al te beste stemming. Na twee toernooi-overwinningen ('84 en '86) finishte Cuba in de vierde uitgave als tweede achter Neder land. De nationale ploeg was op dat moment in de laatste fase van de voorbereiding op het pré-olym pisch toernooi in Amsterdam en las de Cubaanse meesters toen zelfs twee keer de les. De equipe van bondscoach Arie Selinger her haalde die terechtwijziging in juli van dit jaar tijdens de Sofia-Cup. Die prestaties hebben de mening van de Caraïbièrs, die vandaag op de finaleavond opnieuw in de bom volle Kennemersporthal tegenover de olympische nummer vijf staan, over Nederland veranderd. Twee jaar geleden zei de toenmalige Cu baanse hoofdcoach Juan Diaz nog: „Ik geloof niet dat deze Nederland se volleyballers ooit de wereldtop halen. Ze missen het temperament en zijn te traag". Zijn opvolger Samuels weet in middels beter. „Het is echt fantas tisch wat dat team in zo'n korte tijd heeft gepresteerd. Wanneer alle spelers net zo ambitieus blijven zoals nu het geval is, komen ze ge garandeerd aan de wereldtop. Met hun mentaliteit kunnen ze de beste ploeg van de wereld worden. Op die instelling ben ik soms wel eens jaloers. Daar schort het bij ons vaak aan". AD HEESBEEN In eendrachtige samenwerking slaan Ronald Zoodsma en Ron Zwerver (rechts) een Franse aanval af tijdens de Spelen in Seoul. Gisteravond had den de Oranje-volleyballers geen enkele moeite met Canada. HAARLEM (ANP) - De organisato ren van de Haarlemse volleybal week hebben gisteravond hun zin gekregen. Het evenement krijgt vandaag met de wedstrijd Neder land - Cuba een heuse finale voor een uitverkochte Kennemersport hal. Oranje had zoals verwacht to taal geen hinder van de Canadezen en Cuba bleef ongeslagen ten koste van Griekenland. Arie Selinger had zijn Olympi sche zestal gisteren opdracht gege ven het publiek niet al te lang van huis en haard weg te houden. De jonge garde kweet zich voorbeel dig van die taak. Voor een deel was de snelle zege (3-0 in minder dan 40 minuten) te danken aan de mede werking van de hulpeloze Canade zen, die in drie sets precies negen Canada bracht in Haarlem een nieuw team binnen de lijnen, dat nog erg veel moet leren en vooral ook moet groeien. Letterlijk dan, want het verschil in centimeters was pijnlijk groot. De Nederlandse aanvallers Zwerver, Benne, Post- huma en zonodig ook de anderen sloegen gemakkelijk over het Ca nadese blok heen. De tegenstander mepte ook wel over de Oranje af weer, maar dan doorgaans reqht te gen de buitenmuur. „Canada bereidt zich voor op de WK-kwalificatie. De afstand tussen ons en hen wordt echter niet klei ner, maar groter. Dat zie ik met ge noegen", zei bondscoach Arie Se linger. „Ik hoop dat het zo door- gaat". nen 23 minuten voorbij waren, mengde Selinger steeds meer spe lers uit de oude kern bij. Veel maakte het niet uit. Na een aanvan kelijke achterstand, sloegen ook de invallers de Canadese verdedigers Vooruitkijkend voorspelde Se linger een aantrekkelijk finale. „In 1986 werd geschreven, dat we te langzaam waren om Cuba te ver slaan. Er is sindsdien veel veran derd. We wonnen in augustus in Sofia voor het laatst met 3-0 van de Cubanen. Dat mag echter geen maatstaf zijn. De Cubanen speel den toen slecht omdat ze nog niet waren gewend aan het tijdsver schil. Vandaag staan er twee ambi tieuze en gelijkwaardige ploegen gen ARC I hebben gespeeld (of nog moeten spelen) gedupeerd. Het conflict met het bestuur hoorde helemaal niet op het veld te worden uitgevochten, het hoort thuis in de interne geledingen van ARC. De ploeg had moeten spelen en vervolgens op een bui tengewone ledenvergadering voldoende steun moeten zien te verwerven om het bestuur van zijn zetels te lichten. Dat was de juiste weg geweest. Dan ook had men Kroese zijn seizoen kunnen laten volmaken. Wat men nu heeft uitgespookt is zo minkuke- lig en contra-produktief, dat men vrijwel alle sympathie van de buitenwacht heeft verspeeld. Zel den heb ik voetballers een op zich zelf heel goed standpunt zo gron dig zien verpesten door driftige warhoofderigheid. Als je de hele zaak overziet, verbaas je je er over dat zich in één club zoveel stunteligheid en brokkenmakerij kon voordoen. Het ARC-berstuur en de ARC- spelers mogen elkaar een hand geven. Ze winnen beiden met vlag en wimpel de L. Rozewater- prijs voor het jaar 1988. Ajax De Fiscale Inlichtingen- en Op sporingsdienst zit lekker te wroe ten bij Ajax, hoor. Of het alle maal tot iets leidt, moet nog maar worden afgewacht. Tussen aan zekerheid grenzende vermoedens en het vitale bewijs ligt vaak nog een niet te overbruggen kloof. De recente ABP-affaire heeft dat weer pijnlijk duidelijk aange toond. Zou er, denk ik af en toe, op hoog prof niveau eigenlijk wel één transfer volgens de regeltjes gaan? Ik geloof er niks van. De koppen van die lui die zich met dat soort zaken bezighouden deu gen al voor geen cent. Op foto's zie je ze ook altijd, uit louter ge woonte, één hand onder tafel houden. 4 In het buitenland hoor je nooit dat de FIOD zich mei voetbalza ken bezighoudt. Ook niet in dat altijd troebele Middellandse-Zee sfeertje. Neem nou die transfer destijds waarbij Maradona voor een grove grijpstuiver van Bar celona naar Napoli overging. Zou dat keurig volgens de Itali aanse belastingwetgeving zijn gegaan? M'n grootje. Maar ja, de Napolitaanse FIOD wil gewoon dat Napoli wint en die van ons wil alleen het naatje van de kous weten. Dat is het grote verschil, denk ik. RUUD PAAUW LONDEN (Reuter) - De Engelse voetballers Viv Anderson en John Fashanu zijn zwaar gestraft omdat ze de sport met een vechtpartij in diskrediet hebben gebracht. Fas hanu, aanvaller van Wimbledon, is voor drie duels geschorst en moet een boete van ruim zevenduizend gulden betalen. Manchester Uni- ted-verdediger Anderson mag een wedstrijd niet meedoen en raakt bijna drieduizend gulden kwijt. De knokpartij dateert van 2 no vember. In de spelerstunnel van Wimbledon, dat het duel om de League-Cup met 2-1 had gewonnen van Manchester, raakten de spelers in de clinch. Anderson moest na het incident in het gezicht gehecht worden. De gisteren uitgesproken straf tegen het duo is overigens licht ten opzichte van die van Paul Davis. De Arsenal-speler werd eer der dit seizoen voor negen duels geschorst en kreeg een boete van zevenduizend gulden, omdat hij met een klap de kaak van een te genstander had gebroken. Juan Lozano, de vroegere aan voerder van Anderlecht, laat de Belgische verdediger Yvan De- sloover gerechtelijk vervolgen. Twintig maanden geleden brak Lo zano, tijdens de wedstrijd An derlecht - Waregem, zijn scheen been na een overtreding van De- sloover. Hij is sindsdien negen maal geopereerd. „Ik heb meer dan genoeg geleden", aldus de Span jaard op de vraag waarom hij nu pas werk maakt van het geval. De Cubaanse coaéh Orlando Sa- muells toonde zich na afloop van het simpele duelletje (3-0 en 22 punten tegen) met de Grieken con tent, maar was niet geheel eerlijk in zijn commentaar. Hij roemde bij voorbeeld de altijd goed verzorgde pass van zijn team, maar ging voor bij aan de lome indruk die zijn spe lers maakten. De Cubanen speel den plichtmatig, voelden zich te recht niet bedreigd door de Grie ken en maakten zich dan ook be paald niet druk. Steraanvaller Joel Despaigne liet zijn kwaliteiten maar sporadisch zien. Het was dui delijk, dat Cuba zich spaarde voor Nederland. „Dat wordt een zware dobber", zei Samuells. „Maar het belang van de finale is niet de winst of het verlies, maar de ervaring die WOENSDAG 14.40-15.00 BBC 2: Under Sail: docu mentaire over een zeilrace bij Noord. 18.45-19.10 RTL Sport. 22.10-22.25 BRT 2: Sport extra. 22.10-23.10 Super: World Seniors PGA Golf '88: wedstrijden. 22.13-23.18 SKY: Snow Report: ski-in formatiebulletin. 22.20-22.13 SKY: International Motor Sports. 22.35-23.10 Ned 2: Fitrace: zevendelige serie sportieve programma's, gekop peld aan een verzameling sporten. 22.40-23.05 Ned 3: Studio Sport. 00.15-??.?? RAI UNO: Basketbal. DONDERDAG 09.55-10.50 Did 1: ARD-Sport extra: Worldcup skiën in St. Anton (slalom v heren, eerste manche).

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 17