Plan voor oprichting van kinderdagverblijf Zwemonderricht op de helling Omroep Wassenaar kan met radio-uitzendingen beginnen Geheel nieuw speelfort in \oorschoten Veroorzaker explosie in Wassenaar niet vervolgd Eerste steen voor aanleunwoningen in Voorsclioten ALS U UW MARKT WILT VERGROTEN, UAN HERREN WIJ HIER IETS DAT ERG GOED IN UW KRAAM VAN PAS KUMT. Gro LEIDSCH/ALPHENS DAGBLAD. GrootlQjDamiate WOENSDAG 21 DECEMBER 1988 TM Geschikte ruimte in Zoeterwoude nog niet gevonden ZOETERWOUDE - Zoeter- woude krijgt naar alle waar schijnlijkheid een eigen siast kinderdagverblijf. Een aan- groep tal initiatiefneemsters Sinds een maand zijn de plannen in een stroomversnelling geraakt. De gemeente is er vooral enthou- ir dat er nu eindelijk een die zich met de kinderop vang wil bezighouden. Bergman naarstig op zoek naar een hierover: "De behoefte geschikte ruimte om de kin- deren onder te brengen. Het dagverblijf onder te brengen. Hier gemeentebestuur heeft in- in Zoeterwoude heb je genoeg be- middels enthousiast gerea- ?riJV™ geerd op de plannen, maar ten". wacht voorlopig eerst de ontwikkelingen nog even af. Kinderen uit Zoeterwoude en omgeving kunnen niet in Leidse dagverblijven worden geplaatst. Initiatiefneemsters E. van Wester- op, D. Bergman, en C. Wouters kennen elkaar uit het basisonder wijs. "Het is toch vreemd dat er in Zoeterwoude-dorp en Rijndijk niets is voor kinderen in de leeftijd van nul tot vier jaar als je ziet hoe veel vraag er is? Wij worden echt voortdurend gebeld door mensen die hun kind willen opgeven", al dus Wouters. drietal voor het eerst bij elkaar c te praten over de oprichting. Om in aanmerking voor subsidie te ko men, moet eerst een stichting wor den gevormd, met een goede be groting en een beleidsnota. De i Leiden heeft, met een permanente wachtlijst van 1100 kinderen, zijn grenzen gesloten. Wel is er een groei in particuliere dagverblijven maar die zijn voor veel ouders te duur. Het onderbrengen van een kind in een gemeentelijk kinder dagverblijf kost per jaar 12.000 gul den. fondsen en subsidie binnen. "Wij willen een dagverblijf dat voor ie dereen toegankelijk is en dat dus gesubsidieerd zal moeten worden door de gemeente. In 1990 komt er veel meer geld van WVC vrij Bij het kinderdagverblijf in Zoe terwoude zijn tot nu toe 20 kinde ren opgegeven die op verschillen de dagen in de week willen komen. Zo zou het verblijf kunnen, begin nen met een dagelijkse groep van 14 kinderen en twee leidsters. De kinderen kunnen worden onder verdeeld in een baby- en een peu- tergroep. Het is de bedoeling dat de crèche tussen 8.00 uur 's morgens en 17.30 uur 's middags is geopend. "Maar nu bellen al ouders die ons vragen of we niet een half uurtje eerder open kunnen, dan zijn zij voor de spits weg". De Zoeterwoudse crèche zal als de plannen concreet zijn en be schikt over een ruimte, contact op nemen met bedrijven voor het 'ko pen van plaatsen' in het kinderdag verblijf. Wouters is hier voorzichtig over: "Het mag geen bedrijfscrè- che worden. Het mooiste zou half- om-half zijn, dus zeven plaatsen voor een bedrijf en zeven voor mensen uit het dorp of Rijndijk". Van Westerop voegt eraan toe: "In eerste instantie zijn we er ook niet Westerop, D. Bergman C. Wouters, initiatiefneemsters speciaal voor bedrijven, het is al leen wel mooi als je die plaatsen kan verkopen omdat je dan goed zit met je financiering". Die financiering is nog een moei lijk punt. Fondsen geven een werk groep vaak subsidie bij het oprich ten van een kinderdagverblijf. Zo dra de stichting een feit is en de plannen zijn goedgekeurd, kan bij een fonds voor subsidie worden aangeklopt. "Bedjes, speelgoed, de hele mikmak betalen zij dan. Die stichting hebben we zo voor elkaar en dan komt die subsidie wel, we gaan gewoon door". September Als alles volgens plan verloopt kan de crèche in september vol gend jaar beginnen. Het voorstel tot oprichting ligt nu bij de ge meente. Probleem is nog dat Zoe terwoude bij het opgaan van de kleutenscholen in de basisscholen veel vrijgekomen gebouwen heeft afgebroken. Het vinden van een ge schikte ruimte zal niet gemakkelijk zijn. De initiatiefneemsters ^lijven echter optimistisch "Ach," roept Wouters vrolijk, "alles gaat goed, we hebben alleen nog een paar ton nodig". tiatiefneemsters willen, zoals ze het opvang, nu moet het nog door de zelf noemen, een 'goed door- gemeente worden betaald. Ouders wrocht' stuk schrijven en daartoe die hun kind hier brengen, zullen 2 twee adviseurs die al geruime tijd met kinderdag verblijven bezig zijn. B en W Leiderdorp streven naar kleinere groepen draagkracht betalen, dat lijkt ons een eerlijk systeem", zegt Bergman. VOORSCHOTEN - Als het niet tegenzit wordt binnenkort e dylaan en de Steenberghelaan in Voorschoten geplaatst. Het huidi ge 17 jaar oude fort verkeert in slechte staat en voldoet niet meer aan de veiligheidseisen. Het nieuwe fort is van een meng sel van rubber en plastic gemaakt en bestaat onder meer uit een klim- rek, een glijbaan, een schommel en trappen. Het biedt ruimte aan 150 kinderen. Het fort is volgens de ge meente onderhoudsarm. Door het gebruik van rubber en plastic be- LEIDERDORP - De indeling van groepen leerlingen van het basisonderwijs die in Leider dorp zwemonderwijs genieten, wordt gewijzigd. Een en ander houdt in dat een meer evenre dige indeling van leerlingen naar zwemvaardigheidsniveau zal worden bereikt, hetgeen de kwaliteit van de lessen in gun stige zin moet beïnvloeden. r milieu-vriendelijk speelfort staat er voorts minder gevaar op het terrein tussen de Gerbran- de spelende jeugd. Kerststukjes Kerststukjes kunnen morgen worden gemaakt bij K O aan de Splinterlaan in Leiderdorp. Bij de toegangsprijs van zwemonderwijs vormden de aan leiding tot deze maatregel. Onlangs deed het CDA in een tij dens de begrotingsbehandelingen ingediende nota over deze kwestie een aantal suggesties om tot een gewijzigde opzet van zwemonder richt in Leiderdorp te komen. Voorgesteld werd door de christen democraten onder meer om de groepen kleiner te maken en het zwemonderwijs verder uit te brei- 17,50 gulden is het materiaal, zoals bak- den voor leerlingen die niet binnen de daartoe gestelde termijn hun di ploma behalen. Het is de bedoeling dat in de loop van volgend jaar een nieuw een Dat besluit is genomen na overleg tussen burgemeester en wethou ders van Leiderdorp, vertegen woordigers van het basisonderwijs en medewerkers van het plaatselij ke zwembad. Diverse klachten over de huidige kwaliteit van het voorstel wordt gedaan door B en W om tot een meer structurele oplos sing te komen voor de gerezen pro blemen. Daartoe is intussen de me ning van alle betrokkenen ge vraagd. Afhankelijk van de reacties zal het uiteindelijke voorstel van het college worden geformuleerd. Volgens wethouder G. Keijzers (onderwijs) zal een oplossing voor al moeten worden gezocht in het 'verkleinen van de groepen', zoals ook door het CDA is voorgesteld, het opbouwen Leiderdorp ondertekent verklaring Milieudefensie LEIDERDORP - Met uitzonde ring van WD-wethouder C. Hui gen heeft de gemeenteraad van Leiderdorp zich bereid verklaard een verklaring van de Vereniging Milieudefensie te ondertekeningen waarin een krachtige bevordering van het openbaar vervoer wordt bepleit. Nagenoeg alle sprekers waren het er tijdens de gemeenteraads vergadering over eens dat het teke nen van een dergelijke verklaring paste in het beleid van Leiderdorp. Huigen liet weten zich in de strek king wel te kunnen vinden, maar zij meende ook dat het tekenen van een verklaring gericht aan de rege ring niet de weg was die Leider dorp in dit geval zou moeten be wandelen. DEN HAAG/WASSENAAR - Een voormalige inwoner van Wasse naar (46), die bij een poging tot zelf moord in juli 1986 in de School straat een enorme explosie veroor zaakte, wordt daarvoor niet ver volgd. De man was volgens de Haagse rechtbank op het moment dat hij de zelfmoordpoging deed niet toerekeningsvatbaar. Bij de explosie raakten twee politiemen sen, die hem hebben gered, zwaar gewond. Bovendien werden drie huizen volledig verwoest en vijf zwaar beschadigd. De man kreeg wel een geheel voorwaardelijke straf van vier maanden voor het feit dat hij zijn huis in Den Haag ter beschikking heeft gesteld aan heroïnehandela ren. Omdat de man al geruime tijd de drugs af is en bezig is met Klaverjassen Bij Tamarco kan op donderdag 29 de cember in het clubgebouw aan de Splin terlaan 89a worden geklaverjast. Aan vang 20.00 uur. De stap die nu is gezet wordt door hem omschreven als 'c bijdrage in het oplossen se knelpunten'. le- i, besloot de rechtbank conform kleine de eis van de officier van justitie te diver- volstaan met een voorwaardelijke straf. F.J.M. ten Have legt de 'eerste steen' voor de bouw van 30 aanleunwoningen in Voorschoten. VOORSCHOTEN - De voorzitter van de CDA- gemeenteraadsfractie in Voorschoten, drs. F.J.M. ten Have, heeft gistermiddag de eerste steen gelegd voor de bouw van dertig aanleun woningen aan de Nassaukade, tegenover be jaardentehuis Adegeest, op de grens van het landelijk gebied en op korte afstand van de ou de dorpskern. Achttien van de dertig woningen worden in twee bouwlagen en twaalf woningen in drie bouwlagen neergezet. De bewoners zullen hier geheel zelfstandig kunnen wonen, maar kun nen desgewenst gebruik maken van de hulp verlening en het recreatie-aanbod van het ver zorgingshuis. De woningen moeten per maand zo'n 500 gulden aan huur opbrengen. Aannemersbedrijf Niersman is in augustus met de bouw begonnen en wordt begeleid door architectenbureau Treffers en Polgar. De wo ningen, waarover al sinds 1985 wordt gespro ken, worden naar verwachting in de zomer van 1989 opgeleverd. De huizen zullen eerst worden gebruikt als wissel woning tijdens de beoogde renovatie van bejaardentehuis Adegeest. Dit tehuis wordt in fasen opgeknapt zodat een steeds wis selende groep bewoners van het verzorgingste huis van de woningen gebruik zal maken. De woningen worden verhuurd door de Christelij ke Woningbouwvereniging Voorschoten, de ei genaresse van het complex. De corporatie is inmiddels al weer enkele maanden in overleg met de gemeente Voor schoten over in 1990 te bouwen woningen in de wijk Starrenburg. Dat overleg is volgens een woordvoerster nog in een pril stadium en heeft tot op heden nog niets concreets opgeleverd. WASSENAAR - De Stichting Lo kale Omroep Wassenaar (SLOW) kan waarschijnlijk in het vooijaar beginnen met radio-uitzendingen. Uitzendingen via de televisie zul len in elk geval worden uitgesteld tot het jaar 1990, wanneer het ka belnet zodanig zal zijn aangepast dat ér een apart kanaal voor een lo kale omroep vrijkomt. Dat blijkt uit de nota 'Kiezen en kabelen' die de gemeente Wasse naar deze week uitbracht. Voorzit ter Frank Rijnbeek van de SLOW is redelijk tevreden met deze nota: "Echt gelukkig zijn we pas wan neer we ook televisie-uitzendingen en kabelkrant kunnen brengen, maar op het moment is de radio het maximaal haalbare". Lokale televisie op dit moment behoort volgens de nota niet tot de onmogelijkheden. Er zou echter een hulpontvangststation voor no dig zijn waarvan de kosten worden geraamd op minimaal 150.000 gul den. Omdat een herziening van het kabelnet in 1990 toch al een lokaal kabelnet oplevert, wordt een der gelijke investering op dit moment niet gewenst geacht. Dat werd eer der deze week tijdens de raadsver gadering nog eens benadrukt. Voorkeur In de nota meldt de gemeente in elk geval er de voorkeur aan te ge ven dat SLOW begint met een lo kaal radio-programma. Kabelex ploitant Casema heeft in januari een kanaal hiervoor beschikbaar. De gemeente heeft er "geen be zwaar tegen dat de kosten hiervan (2400 gulden per jaar) ten laste van de exploitatie van de CAI komen". Volgens Rijnbeek heeft de ge meente hiermee de instrumenten aangeboden die het mogelijk ma ken "hard aan de kar te gaan trek ken". "We zijn een stichting die fi nancieel geheel afhankelijk is van subsidies en donaties. En zolang er geen tv-uitzendingen komen, zijn we niet echt aantrekkelijk voor sponsors. We vinden dan ook dat de gemeente ons extra moét steu nen zolang we enkel radio-pro gramma's brengen. Wassenaar heeft gezegd dat serieus te willen bekijken". De SLOW, die al sinds 1985 bezig is een lokale omroep op te zetten, wil de komende tijd besteden aan het op poten zetten van een organi satie, het vormen van een groep vrijwilligers en het zoeken naar een geschikte locatie. Rijnbeek: "De periode dat we radio-uitzendingen verzorgen, kunnen we beschou wen als een goede voorbereiding op het televisie-werk" De voorzitter denkt voorzichtig aan samenwerking met regionale omroepen als Radio West en Radio Rijnland. "Te denken valt aan de mogelijkheid dat zij een raampro- gramma aanbieden waarin wü on ze eigen programma's kunnen in passen. Het is namelijk niet te ver wachten dat wij direct een dagvul- lend programma kunnen maken. Met Radio West is al contact ge weest en Rijnland zullen we ook benaderen". Frank Rijnbeek van de lokale omroep Wassenaar: "Redelijk tevreden met inhoud van de nota". (archieffoto) ph- Als adverteren ergens geschikt voor is, dan is het wel voor het bewerken van nieuwe marktgebieden. Ook hier kan het LEIDSCH/ALPHENS DAGBLAD u prima van dienst zijn. Samen met 6 andere kwaliteitskranten zijn wij namelijk verenigd in GROOT DAMIATE. En dat GROOT DAMIATE voor u één van de interessantste stukjes Nederland kan bereiken, is geen holle advertentiefrase maar een keihard gegeven. Wat denkt u van het aantrekkelijke, aaneengesloten gebied van Zaanstad/Purmerend door Haarlem en omstreken heen naar Leiden, ook wel bekend als de koopkrachtige gordel rond Amsterdam? Met 723.200 regionale dagbladlezers bieden wij u een marktgebied met mogelijkheden. Temeer daar statistisch is vastgesteld dat dit gebied gewoon wat méér financiële armslag heeft. Interesse?? Bel 071-161400 en wij vertellen u graag alles over deze vérstrekkende manier van adverteren Verrassend veelzijdig in trefzeker adverteren. Haarlems Dagblad rxnmooK £»^ENS Umuïdëri dagblad! Courant LEIDSCH DAGBLAD Beverwijkse Courant

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 15