Voorschoten bouwt hal wellicht aan westzijde Vliethorst 'Centrum Zoeterwoude knusser' 7 weken voor 26,- m 071-161400 Ruit politiebureau Warmond ingeslagen MAANDAG 19 DECEMBER 1988 mme* PAGINA Burgemeester Houdijk bij openstelling Dorpsstraat: ZOETERWOUDE - Met het door knippen van een lint heeft burge meester A. Houdijk afgelopen za terdag de volledig vernieuwde Dorpsstraat in Zoeterwoude open gesteld. De eerste burger vergeleek het centrum met een huiskamer die opnieuw is gemeubileerd. Volgens Houdijk zal het eerst wat moeite kosten om aan het nieu we straatmeubilair met véle paal tjes en betonnen halve bollen te wennen. Wellicht moet er nog iets worden gewijzigd, zoals het verzet ten van een paaltje, maar zoiets kan pas als de noodzaak voldoende ge bleken is, aldus Houdijk. Naar zijn idee is het centrum knusser gewor den. Hij sprak de hoop uit dat de winkeliers actief aan de gang gaan om eventueel verloren klapten in de afgelopen maanden weer aan te trekken. Rookbommetjes in Leiderdorp LEIDERDORP - De Leiderdorpse politie heeft zaterdag vier Leider- dorpse vuurwerkgooiers aange houden in de Rozemarijntuin. De vier, 14 en 15 jaar oud, hadden brandende sterretjes in een pvc- buis gestopt en zorgden voor een rookbomeffect door het geheel dicht te plakken. De Leiderdorpse politie heeft hun namen doorgege ven aan medewerkers van het HALT-project, die het viertal een afschrikwekkend vuurwerkfilm pje zullen laten zien en ze enkele uren te werk stelt in plantsoenen vol vuurwerkafval. De winkeliers zijn verheugd over het resultaat van de opknapbeurt, vertelde woordvoerder M. Berg van de middenstanders op en rond het Dorpsplein. Hij vond het be langrijk dat de consumenten goed kunnen parkeren en daarom was hij ook blij met de vier extra par keerplaatsen. De gemeente had de ze binnen een week gerealiseerd na een noodkreet van de winkeliers. Berg meende dat het in het cen trum prettig winkelen is, mede om dat het er veilig is voor voetgan gers. Wielerronde Minder verheugd is het Wielerco- mité met de tot 3,70 meter terugge brachte breedte van het wegdek dat aan beide zijden wordt om zoomd door een regengoot. Daar naast staan dan weer vele paaltjes en betonnen halve bollen om fout- parkeren tegen te gaan en om een duidelijk afgescheiden voetgan gersgebied te realiseren. "Heel goed voor de verkeersvei ligheid en die moet voorop staan", aldus G. van den Hoeven die sprak namens het comité. "Het sluipver- keer wordt tegengegaan, inhalen is niet mogelijk, maar voor een wie- lerpeloton is het erg gevaarlijk ge worden. De wielerronde zal dit jaar dan ook waarschijnlijk niet door de Dorpsstraat gaan. Mocht het comi té dat wel willen, dan mogen er van de KNWU slechts 70 renners star ten en dat is slecht voor de aantrek kelijkheid van het wielerfeest. Ook de vernauwde doorgang naar de Dr. Bouwdijkstraat levert gevaar op, vooral omdat er een lan taarnpaal in de 'ideale lijn' staat. Toch was het de voorzitter van het Wielercomité A. Hilgersom geble ken dat de gemeente de ronde niet kwijt wil. Volgens hem is er van ge meentewege zeer veel mogelijk, hij hoopt dat de schriftelijke opsom ming van de problemen zal leiden tot vruchtbaar overleg. De krant voor uw- eigen stuk van Nederland houdt U van dag tot dag op de hoogte. Neem nu een proefabonnement: Burgemeester A. Houdijk verricht de officiële heropening van de Dorpsstraat door een lint door te knippen. Nieuwe sportaccommodatie weer ter discussie OPEN HUIS BRANDWEER OEGSTGEEST VOORSCHOTEN - Een even tuele tweede sporthal in Voor schoten kan het best aan de westzijde van de bestaande sporthal De Vliethorst aan het Burgemeester van der Haar- plein worden gebouwd. Tot die voorlopige conclusie komen burgemeester en wethouders' na bestudering van het rapport 'Haalbaarheidsnotitie twee sporthal in Voorschoten', dat is opgesteld door een ambtelijke werkgroep. Bij de werkgroep hebben privatisering en het verbod op extra gemeentelijke lasten voorop gestaan. Met de bouw van de acht meter ho ge, zo'n 44 meter lange en 24 meter brede sporthal zou een invêstering van bijna twee miljoen gulden zijn gemoeid. B en W kondigen aan het rapport "in breed verband" te wil len bespreken. Begin volgend jaar wordt de bel voor de eerste ronde geluid. Bouwen bij De Vliethorst, aldus de plannenmakers, betekent ook dat de Frisogymzaal moet worden behouden én opgeknapt. Zo'n op knapbeurt mag maximaal 250.000 gulden kosten. De Adegeestzaal, die wat excentrisch is gelegen, zal worden gesloopt en de grond eron der als bouwgrond worden ver kocht, als het aan B en W ligt. De opbrengsten zijn hard nodig voor de financiële ondergrond van de sporthal. Sportambtenaar G. Zeelt legt uit dat de gemeente "puur rekenkundig gezien" één gymlokaal overheeft voor de sector onderwijs en dat de'tweede sport hal niets extra's mag kosten. "Met die gegevens én de al sinds 1983 le vende wens o,m een tweede sport hal te bouwen, zijn we aan het schuiven gegaan", aldus de woord voerder van de gemeente. De amb tenaar vertelt erbij dat dat lang niet eenvoudig was, alleen al omdat de belangen van de scholen en de Voorschotense sportwereld soms tegenstrijdig zijn. Zeelt vertelt dat als er geen reke ning hoefde te worden gehouden met de gymlessen van de scholen pr door twee gymlokalen op te offe ren heel eenvoudig een tweede sporthal kon worden binnenge haald. "Maar het is allemaal stuk ken ingewikkelder". De plaatselijke schoolbesturen hebben eerder al te kennen gege ven dat hun scholen geen gebruik zullen maken van de tweede sport hal als deze een plaats in de Nas- .sauwijk krijgt. De leerlingen ma ken dan te lange reistijden en moe ten nog een gevaarlijke weg over steken ook. De binnensportverenigingen echter zien veel voordelen in het uitbreiden van het Vliethorst-com plex: alles wordt onder één dak ge bracht, de aansluiting bij de be staande organisatie verloopt vlot ter, de exploitatie en personeelsbe zetting van de kantine is gewaar borgd, grotere sportevenementen behoren tot de mogelijkheden en er kan waarschijnlijk goedkoper worden gebouwd. In het rapport wordt ook de eni ge andere bouwmogelijkheid on der de loep genomen: in het Burge meester van der Hoeven-sport park. Daar bouwen zou een inves tering van 2.760.500 gulden vergen. De tweede Voorschotense sporthal zou in dat geval op het bestaande hoofdveld van de voetballers van SVLV een plek kunnen krijgen. Het hoofdveld moet worden ver plaatst en het aangrenzende voet balveld vergroot omdat er anders geen ruimte meer is voor publiek Inbrekers schoolgebouw alsnog gepakt WASSENAAR - In de nacht dat een school aan de Wassenaarse Herenweg door inbrekers werd bezocht, inmiddels een week ge leden, hield de politie twee inwo ners van deze gemeente aan die bij het zien van de agenten weg scheurden met hun auto. Dit weekeinde hebben de mannen bekend dat zij compu ters, een videorecorder en een ra dio wilden meenemen uit de school. De spullen lieten zij die nacht in de gang van de school staan. De politie had daarom aanvankelijk dart ook geen enke le aanwijzing dat de twee (21 en 22 jaar oud) meer op hun kerf stok hadden dan slechts roeke loos rijden. en tribune. "Een herindeling van het hele sportpark is noodzake lijk",- schrijven de sportambtena ren, evenals de aanleg van een kunstgrasveld op de plaats van het huidige half-verharde veld. SVLV heeft namelijk drie voetbalvelden extra nodig. B en W willen kijken of aan deze behoefte kan worden voldaan door één 'echt' veld en één kunstgrasveld. Ook de ambtelijke werkgroep geeft echter de voorkeur aan de lo catie De Vliethorst. Gekoppeld aan de opknapbeurt van de Frisozaal zou met deze plek zowel het Voor schotense onderwijs als de sport wereld tevreden kunnen worden gesteld. In alle andere opties trek ken of alleen de sporters of alleen de scholen profijt. Bovendien, is de locatie Vliet horst "vrouwvriendelijker en voor het publiek beter herkenbaar" dan het Van der Hoe venpark en ligt de bestaande sporthal 'juridisch' ge makkelijker omdat naast de Vliet horst al ruimte voor uitbreiding is gereserveerd. De werkgroep komt in' haar financiële berekening uit op een tekort van ruim 9.000 gul den. De sloop van de Adegeest- gymzaal en de verkoop van de vrij komende grond zijn daarbij verre kend. Over de locatie SVLV wordt voorts opgemerkt dat de tweede sporthal hier niet kan komen zon der afstoting van gymlokalen en aanleg van een kunststofveld. Ook blijft de operatie in deze opzet niet; zonder -kosten. Wellicht kan er méér, zo opperen de plannenma kers als het Van der Hoevensport- park in zijn geheel zou worden ge privatiseerd. OEGSTGEEST - Over belangstelling had de Oegstgees- ter brandweercommandant M. Noordervliet zaterdag niet te klagen. "Zeker 300 bezoekers hebben de open dag van het brandweerkorps in de kazerne aan de Dorps straat bezocht", aldus Noordervliet. Onder de belang stellenden waren veel jongeren. "Die vonden het prach tig, want ze mochten overal inzittenmaar niet overal aanzitten", zegt Noordervliet. Iedereen kon van 11.00 tot 16.00 uur een kijkje nemen in de brandweerkazerne. In de kazerne stonden brand weerwagens en de bijbehorende apparatuur opgesteld zoals de autospuit, het hulpverleningsvoertuig, de WARMOND - Een 20-jarige Warm- onder heeft gisternacht een grote voorruit van het plaatselijke poli tiebureau in dè Dorpsstraat inge slagen. Zijn vuistslag velde de eer ste ruit, maar de achterliggende ruit bleef keurig in de voegen. Op het moment van de aanval was het bureau onbemand. Omwonenden wachtten echter geen moment met het alarmeren van de politie en agenten konden de dader na korte tijd in de kraag vatten. De jonge Warmonder had volgens de politie bijzonder veel gedronken en zou uit baldadigheid tot de vernieling zijn overgegaan. Bejaarde vrouw gewond bij aanrijding op Rijksstraatweg WASSENAAR - Op de Wassenaar- se Rijksstraatweg heeft zich gister middag een kettingbotsing voorge daan waarbij een 81-jarige vrouw uit Den Haag aan borst en ribben gewond raakte. Zij is overgebracht naar het Haagse Westeinde-zieken huis. De vrouw zat in een auto die be stuurd werd door een 81-jarige man, eveneens uit Den Haag. Hij reed om vijf uur over de Rijks straatweg in de richting van zijn woonplaats en zag volgens de poli tie te laat dat er auto's stonden te wachten voor het rode stoplicht bij de Van der Oudermeulenlaan. De man probeerde nog uit te wij ken en te remmen, maar bescha digde drie voertuigen, waaronder zijn eigen wagen. De vierde auto liep dank zij een stevige trekhaak geen noemenswaardige schade op. rijksmotorspuit en de poederblusaanhanger. Daar naast werden dia-,en videopresentaties gegeven, waar op de- Oegstgeester brandweerlieden een staaltje van hun kunnen toonden. Er was een stand ingericht met informatie over opleidingen tot brandweerman of - vrouw, brandpreventie en de brandwondenstichting. Het vrijwillige brandweerkorps houdt jaarlijks 'open huis', maar meestal op een vroeger tijdstip in het jaar. "We waren dit jaar aan de late kant, omdat we de nieuwe autospuit wilden presenteren, die we op 26 no vember van het gemeentebestuur hebben gekregen", al dus Noordervliet. (foto Dick Hogewoning) Van Seggelen in bezit van 'mooiste' doffer LEIDERDORP - D. van Seggelen heeft zaterdag de prijs voor de mooiste postduif op de clubten toonstelling van postduivenvereni ging Leiderdorp gewonnen. De winnaar was volgens voorzitter W. Jacobi dit keer een doffer. Van Seggelen viel zaterdag vaker in de prijzen, hij won ook de prijs voor de mooiste duivin. T. Gijsman had de mooiste jonge doffer, terwijl de jonge duivin van H. Filippo tot mooiste werd uitge roepen. Aan de tentoonstelling, die werd gehouden in restaurant De Hout kamp in Leiderdorp, deden 12 van de 20 leden mee. Zo'n 130 duiven werden tentoongesteld. J. Staal duinen was als keurmeester aange steld. De belangstelling van het pu bliek was volgens Jacobi goed. "We hebben goed gedraaid", con cludeerde de voorzitter. Waarom hij het politiebureau heeft uitgekozen, is een politie woordvoerder niet helemaal duide lijk. Hij legt voorzichtige verban den met de ongeregeldheden bij het jongerencentrum Ut Sloepie, dat op een steenworp afstand ligt. Bovendien verwijst hij naar de feestdagen die zelden een rustig karakter hebben in zijn dorp. De politie zou het in zulke tijden moe ten ontgelden. Inbraakgolfin Oegstgeester Schilderswijk OEGSTGEEST - Oegstgeest is gis teravond voor de tweede maal bin nen enkele dagen getroffen door een ware inbraakgolf. Na de vijf in braken en een poging op vrijdag, ging het zondagavond om drie in braken en éen poging daartoe. Ook nu weer vormde de Schilderswijk het decor. In een woning aan de Frans Hals laan verdween een draagbare per sonal computer en namen inbre kers geld, munten, cheques en pas jes mee. In een tweede woning in dezelfde straat ging het om een vi deo-recorder, compact-discs, geld en sieraden. Bewoners van de Ni- colaas Maeslaan misten geld, mun ten en sieraden, maar konden de schade niet goed overzien. Hun goed beveiligde woning was zo'n gigantische puinhoop geworden dat de technische recherche de be woners adviseerde elders te slapen. Steeds werd de achterdeur gefor ceerd, in een geval kwam dat neer op volledige sloop van de deur. Bij een woning aan de Jan Steenlaan hadden de inbrekers minder suc ces: de achterzijde bleek te goed beveiligd. Katwijker (21) met verboden vuurwerk in auto aangehouden WASSENAAR - De Wassenaarse politie heeft dit weekeinde een vuur- werkgooiende Katwijker op heterdaad betrapt. De 21-jarige man reed voor een politieauto toen hij een knallende strijker naar buiten wierp. De politie hield hem onmiddellijk staande en vond 197 andere strijkers in de auto. De politie heeft deze gevaarlijke waar in beslag genomen en proces-ver baal opgemaakt op grond van overtreding van de algemene plaatselijke verordening (apv) en de Wet gevaarlijke stoffen. Strijkers behoren tot het verboden vuurwerk. Volgens een woordvoerder van de politie zijn er geen aanwijzingen dat de Katwijker in vuurwerk handelt of moedwillig mensen in gevaar wilde brengen. Hij zou vooral uit balorigheid hebben gehandeld Enige belangstellenden bewonderen de i r prijswinnaar, Automobilisten zonder rijbewijs botsen op elkaar WASSENAAR - Twee automobilis ten zonder rijbewijs zijn zondag middag op elkaar gebotst in Wasse naar. De ene automobilist, een 16- jarige Wassenaarder, mocht van een kennis een auto lenen. De an dere automobilist, een 31-jarige Katwijker, had een verlopen rijbe wijs. Op de kruising Kokshoornlaan- /Oostdorperweg ging het mis. De Wassenaarder kwam uit het lande lijke stukje Oostdorperweg, de Katwijker reed over de Koks- hoornlaan en draaide te scherp de Oostdorperweg op. Een heg zou zijn zicht hebben belemmerd. Vol gens een politiewoordvoerder raakten beide auto's "behoorlijk zwaar beschadigd", maar waren er geen gewonden. De beide" bestuur ders krijgen een proces-verbaal wegens het rijden zonder rijbewijs.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 9