'De beerput is open en stinkt verschrikkelijk' Topsporters tijdens dopmgsymposium Finale van zesdaagse feestrace voor Kramer Van Gen nip en Visser testen Wie zei dat eigenlijk? (NIET) VAN GISTEREN MAANDAG 19 DECEMBER 1988 PAGINA 21 UTRECHT - De topsporters staan op hun achterste benen. Tijdens een symposium in de Utrechtse jaarbeurs schreeuwden zij zater dag om het hardst dat verscherpte dopingcontrole een aantasting van hun privacy is. Het zogenaamde 'out of competition systeem' hangt de 'positieve' sportlieden als het zwaard van Damocles boven het hoofd. Maar niet alleen zij, ook hun 'cleane' collega's voelen niets voor een controlesysteem waarbij zij zo maar van het trainingsveld kunnen worden geplukt met de vriendelij ke, doch uitermate dringende boodschap een plasje te gaan ple gen. door Jaap Visser Controle 'bei Nacht und Nebel' noemen ze in Westduitsland de aanpak van de dopingproblema- tiek die de internationale sportwe reld voorstaat. "En dat doet me denken aan de Nazi-tijd", merkte Gerrie Knetemann in Utrecht met weinig gevoel voor verhoudingen op. "Ook toen kon je zomaar van straat worden geplukt". Marcella Mesker sprak, nauwe lijks fijnzinniger, van dopingrazzi- a's. De afgezwaaide tennisster is voorzitter van TIG, de vereniging van Nederlandse topsporters, en ging zaterdag voor in de strijd te gen het 'out of competition system'. TIG (Topsport in 't ge ding) had in de Jaarbeurs een uit gebreid gezelschap opgetrommeld in een poging het Nederlandse standpunt te bepalen over doping controle en sancties. Mesker had, uiteraard vergeefs, ook een uitnodiging gestuurd aan Ben Johnson, de Canadese sprin ter die bijna drie maanden geleden op de Spelen ongewild de interna tionale discussie over dopingge- bruik aanzwengelde. De klap waar mee de snelste man ter wereld in Seoul van zijn voetstuk dónderde, dreunde gisteren nog na in Utrecht. Mesker: "Door het geval Johnson is een beerput openge trokken en de stank die er uitkomt, is verschrikkelijk". Pleidooi Maar Ab Steenbeek haalt er zijn neus voor op. De internationaal ge louterde bodybuilder kreeg zater dag de gelegenheid om onder het motto, 'doping moet, doping doet je goed', een hartstochtelijk, pleidooi te houden voor 'slikken en spuiten' onder medische begelei ding. "U had natuurlijk een Hulk met twee pitbullterriërs ver wacht", stak de opgeblazen Steen beek van wal om zichzelf vervol gens te presenteren als een levend bewijsstuk van zijn stelling "dat een bodybuilder ook maar een ge- Maar wel eentje die dagelijks anabole steroïden consumeert. Steenbeek: "Ik doe dat voor de on derhoud van mijn lichaam. Ik be schouw anabolen als een eiwitspa rend middel. Ik vraag me af waar om je bij voorbeeld een race-auto wel mag onderhouden en het men selijk lichaam niet. Sinds ik onder medische begeleiding anabole ste roïden gebruik, ben ik minder bles- suregevoelig en herstel ik sneller van inspanningen dan in de tijd dat ik mijn lichaam nog niet onder- hield. Bovendien is er bij mij geen enkel neveneffect opgetreden door het gebruik van anabolen". Haaks op het het relaas van Steenbeek stond dat van Nico Rienks. De gouden Olympische roeier wijst elk gebruik van doping af. "Juist omdat het anders op au tosport gaat lijken. Stel dat ze alle dopingcontroles afschaffen dan zou ik nog niet gebruiken om de simpele reden dat ik die troep niet in mijn lichaam wil. Als andere roeiers wel zouden gebruiken, zou ik een aantal jaren proberen of ik hen bij kan houden. Mocht dat niet lukken dan zou ik gewoon stop pen. In de voorbereiding op Seoul bleek mijn hormoonspiegel na een aantal uren van intensieve training te sterk te dalen. Ik stond toen voor een duidelijke keuze: dopingge- bruik of wat minder hard trainen. Ik heb voor het laatste gekozen". Achterlijk Gerrie Knetemann fietste tussen deze twee uitersten door. "Ik loop al wat langer mee in de wielersport en weet dat het winnende middel gewoon niet bestaat", aldus de ve teraan. "De zin van dopinggebruik is volgens mij dan ook beperkt, maar ik vind dat je als topsporter wel op een normale manier je li chaam moet kunnen verzorgen en op. dit moment kan dat gewoon niet". Het bekende verhaal van de neu sdruppels, die efedrine bevatten en daardoor voorkomen op de inter nationaal gehanteerde lijst van ver boden stoffen. Knetemann: "Ik ben astmatisch en allergisch als de pest. Vroeger kreeg ik daar van mijn huisarts medicijnen voor, maar sinds ik beroepsrenner ben, moet ik er van afblijven om niet po sitief te worden bevonden bij do pingcontroles. Dat is natuurlijk pu re discriminatie van de topspor ters". Maar of die ooit zal worden opge heven, is volgens Tjeerd van Wie- mersma-Greidanus maar zeer de vraag. Het NOC-lid, op de TIG-bij- eenkomst één van de sprekers en leider van de discussie, klapte uit de IOC-school met de opmerking: "Binnen de medische commissie van het IOC is men inderdaad van mening dat er sprake is van discri minatie van de topsporter. Maar ze zijn bang dat als ze vandaag beslui ten het gebruik van bepaalde medi camenten toe te staan morgen op eens negentig procent van de top sporters zogenaamd zwaar verkou den is". Sportarts Peter van Beek noem de het desalniettemin "ronduit achterlijk" dat topsporters zonder pardon in de beklaagdenbank wor den gezet als zij zijn betrapt op het gebruik van onschuldige prepara ten die de gewone burger maar voor het grijpen heeft. Van Beek: "Als bij musici en ballerina's voor een belangrijk optreden en bij ge wone burgers voor een rij-examen de zenuwen door de keel gieren, is het de gewoonste zaak dat zij zich zelf kalmeren met Beta-blokkers. Als een topsporter hetzelfde doet om lekker rustig naar een finale te kunnen toeleven, wordt hij onmid dellijk afgeschilderd als een gedro geerde misdadiger". In zijn onschuld heeft Van Beek onlangs tijdens een internationaal congres in Zweden een genuan ceerd geluid laten horen over do pinggebruik. "Maar dat werd me niet bepaald in dank afgenomen. Professor Manfred Donike, de gro te moleculenspeurder van het IOC, noemde mijn standpunt onzinnig en typisch Nederlands. Volgens hem is Nederland veel te tolerant. 'Vandaar dat jullie ook met zo'n groot drugsprobleem zitten', zei hij er nog achteraan". Van Beeks collega Wim Mosterd betoogde dat Nederlandse pogin gen om nuances aan te brengen in het internationale standpunt over dopingebruik volstrekt zinloos zijn. "Dat heb ik zelf ervaren bin nen de zwemwereld", legde de hoogleraar klinische sportgenees kunde een persoonlijke frustratie bloot. "Ik ben volledig onderuit ge haald toen ik opperde bepaalde stoffen van de verboden lijst te ha len. De internationale maatstaf is dat elk gebruik van doping neer komt op druggebruik en wij hoe ven als Nederlanders geen enkele illusie te koesteren dat we daar eni ge nuance in kunnen aanbrengen. Pogingen in die richting leiden slechts tot verdere isolatie". Doorbraak Hans van Wissen wees de in Utrecht verzamelde topsporters op de onbeperkte en ongecontroleer de macht van het IOC, ook als het gaat om het vaststellen van doping- reglementen en sancties. De sport journalist van de Volkskrant gaf aan dat topsporters en hun begelei ders over doping kunnen praten tot zij een ons wegen, maar dat hun stem door het IOC toch niet wordt gehoord. "Er is één mogelijkheid om de macht van het IOC te doorbreken", kwam Van Wissen zaterdag als één van de zeer weinigen met een con crete suggestie, "en dat is de AIGFS, de associatie van interna tionale sportfederaties, waarvan het IOC ten dele afhankelijk is. De grote internationale sportfedera ties bepalen namelijk de regels van een toernooi, maar ook de organi satie van hun sporten. En in die fe deraties fungeren gelukkig nog een paar mensen die een onafhankelijk standpunt proberen in de te ne men, ook over doping". Een praktische tip had ook Hei- ko van Staveren nog in petto. De voormalige hockey-international, tegenwoordig actief als jurist, viel Hans van Wissen bij met de opmer king dat er in de internationale sportwereld sprake is van een machtsspel en dat er voor de indi viduele topsporter voorlopig wei nig recht valt te halen. "Daarom zou ik jullie willen adviseren om zolang er in die situatie nog geen verandering is gekomen, nog maar even geen doping te gebruiken". Ab Steenbeek moest er hartelijk om lachen. HEERENVEEN (ANP) - Het mara- thonschaatsen zoekt nog steeds naar zijn vorm, Yep Kramer heeft de zijne al lang gevonden. Welke formule de traditionele marathon- zesdaagse dit jaar ook had gehan teerd, Kramer zou het spektakel stellig naar zijn hand hebben gezet. Dat zegt hij althans. In de vreug de van zaterdagavond vergat hij even de val van zijn concurrent Ri chard van Kempen, die mogelijk van even grote invloed is geweest voor de rangorde in het eindklasse ment als de topvorm waarin Kra mer momenteel verkeert. De Gouden Schaats is hem ech ter gegund. Als allrounder heeft de 31-jarige Fries die trofee nimmer veroverd. Zelfs werd hem ooit door domme pech en arbitrale fouten een Europees kampioenschap ont futseld. Het komt Kramer dus toe. Dat vond hij overigens vorig jaar ook al, toen hij vier van de zes da gen domineerde, maar de eindzege aan Van Kempen moest laten. De regels van het spel waren gewij zigd, de hoofdrolspelers niet. De finale, zaterdag in Heeren veen was de feestrace voor Kra mer, die slechts na de verrassende ouverture van Konstantin Korotkov (dinsdag in Alkmaar) even had getwijfeld. Met ploegge noot Robert Vunderink, die, een ronde los van het peloton, de dag zege incasseerde, beheerste de man uit Oudeschoot de koers. Kra mer was eerzuchtig genoeg opi voor 12.000 toeschouwers op zijn thuisbaan Thialf de tweede plaats in de slotetappe weg te grissen voor kernploeglid Bart Veldkamp. Sprints Voorzitter van de LTC marathon, Hans Brandt, maakte zaterdag na afloop van de zesdaagse bekend dat ook de marathons om de KNSB-cup komend seizoen wor den verrijkt met klassements sprints. Brandt beschouwt het nieuwtje dat de zesdaagse dit jaar introduceerde als geslaagd. "We zijn van plan een klasse mentsprint even hoog te honoreren als een ronde voorsprong." Tijdens de zesdaagse, die dit jaar werd be zocht door zo'n 25.000 kijkers, was er aan bij een van de twee sprints sprints vijf punten te verdienen, terwijl een uitloopronde met niet meer dan drie punten werd be loond. Brandt: "Het is gebleken dat die sprints een wedstrijd kun nen openbreken." De KNSB overweegt met ingang van het komend seizoen naar wie- Iermodel een apart puntenklasse ment voor de sprinters in te voeren. Aanvoerders van de klassementen zouden herkenbaar moeten zijn aan een pak van speciale kleur. In het veelkleurige peloton is het ech ter moeilijk zo op te vallen. Het ex periment met het leiderspak was een mislukking in de zesdaagse. Kramer viel ook 'in Heerenveen op door zijn schaatskwaliteiten, niet door zijn paars-aubergine tenue. Overwogen wordt het moment van de sprints vooraf door loting te bepalen. Door een envelop te ope nen zou ook de scheidsrechter pas tijdens de wedstrijd van dat mo ment in kennis worden gesteld. Tij dens de zesdaagse besloot scheids rechter Rein Zwart naar eigen goeddunken tot de sprints, als het peloton in min of meer gesloten formatie over de baan schaatste. INZELL (ANP) - Leo Visser en Yvonne van Gennip hebben zich afgelopen weekeinde op de baan in het Zuidduitse schaatsoord Inzeil getest. Visser kwam gisteren op de 1000 meter tot 1.19,40. Op de eerste dag van de wedstrijden 39,63 se conden. Van Gennip noteerde op zacht ijs 2.18,58 op de 1500 meter. De alternatieve kernploeg, die ver der bestaat uit Jolanda Grimber gen en Jac. Orie, verblijft tot einde deze week voor een trainingskamp in Inzeil. Jeugdschaatser Rintje Ritsma maakte in Inzeil indruk tijdens de met grote overmacht gewonnen landenwedstrijd met Westduits land (302-132). De junior uit Lem mer zegevierde onder lang niet ide ale condities op de 5000 meter in 7.27,78. De nummer vijf van de we reldtitelstrijd voor junioren in Se oul won ook de 3000 meter. Zege voor Girardelli KRANSJSKA-GORA (AFP/DPA) - De Luxemburger Mare Girardelli heeft zaterdag in Kransjska-Gora een slalom voor de wereldbeker ge wonnen. Het was de tweede over winning voor de geboortige Oos tenrijker, die de Zwitser Pirmin Zurbriggen onttroonde als leider in het klassement om de wereldbe ker. Girardelli was in het Joegosla vische vakantie-oord negenhon derdste seconde sneller dan de Westduitser Armin Bittner. Alpheuse voetballers als jutters op het strand van Noordwijk: van links naar rechts de ARC'ers Ruud van Es Arno Lancel en Jacques Keij. (foto Wim Dijkman; Trainersleed Trainers kunnen wel eens klagen over een blessuregolf binnen de spelersgroep, maar het omgekeer de is óók wel eens het geval. Bij Katwijk zitten de problemen na melijk niet zozeer in het elftal als wel in de trainersstaf. Hoofdtrainer Arie Lagendijk heeft sinds enkele maanden last van een hernia. Na een operatie en revalidatie heeft hij opnieuw last gekregen van zijn rug. Hij moet nu opnieuw het bed houden voor een maand. "Wat dat betreft komt de winterstop net op tijd. Ik heb goe de hoop dat ik straks weer voor de groep kan staan", aldus de trainer. Het werd pas echt problematisch toen vorige week zijn 'hulpje' Cees du Prie door zijn knie ging. De as sistent-trainer werd in juni aan zijn knie geopereerd en lijkt nu weer te rug bij af. Deze week wordt het ge wricht aan een nadere inspectie on derworpen, voorlopig loopt de as sistent met een gespalkt been te hinken en zit Katwijk zonder trai- Waterzak Dat de scheidsrechters steeds meer vogelvrij lijken verklaard, is een bekend gegeven. Maar dat een als uiterst correct en fatsoenlijk be kend staande club als HBS uit Den Haag in dat opzicht óók over de schreef kan gaan, is opzienbarend. De reserves van Houdt Braef Stand moesten gisterochtend op bezoek bij Alphense Boys 2. De Hagenaars verloren met 2-0. 'Houdt Stand' ging al niet meer op en het 'Braef was er ook snel af zo bleek later. De spelers vonden dat de scheidsrechter voor een iets te groot deel de hand had gehad in de uitslag. De man in het zwart stuur de tussen een reeks vreemde be slissingen door ook nog twee spe lers van de Haagse club uit het veld. Toen de arbiter na afloop van de wedstrijd de catacomben probeer de te bereiken werd hij achter volgd door de speler die als het eer ste het slachtoffer werd van de uit sluitingen. Toen hij net zijn scheidsrechtershokje had bereikt, kreeg hij opeens alsnog een hoop ellende over zich heen gestort. Let terlijk, want de gefrustreerde spe ler keerde boven het hoofd van de scheids de waterzak van de HBS- verzorger om. Een koude douche dus voor de arbiter, maar die krijgt de betreffende speler zelf zeer ze ker ook nog... Kaarsvet De Leiderdorpse jeugd heeft de nieuwbakken voorzitter van RCL, Peter Loesberg, de kans gegeven om zijn gezag te laten gelden. Tij dens de wedstrijd van de Leider- dorpse Racing tegen Sportlust bleek dat er weer stevig vuurwerk was ingeslagen. Dat leverde op een gegeven moment een waar rook gordijn op toen een Romeinse kaars wat al te stevig doorbrandde en de tribune vlam dreigde te vat ten. De rookontwikkeling ontnam het publiek niet alleen het zicht op de wedstrijd maar deed het zelfs vluchten. Loesberg, die aan de an dere kant van het veld het duel volgde, spoedde zich daarop naar de plek des onheils waar hij de on verlaten hartig toesprak. Zijn preek leek zijn uitwerking niet te missen, want het bleef rede lijk rustig op de tribune. Het onge luk wilde echter dat één van de jeugdige raddraaiers een pak kaar sen in de RCL-loterij had gewon nen. Dat leverde in de tweede helft op de banken een hele rits bran dende kaarsen op. Onder het uit roepen van "Loesberg, kom maar", werd de RCL-praeses opnieuw uit gedaagd te verschijnen. Loesberg liet zich echter niet meer zien. Door het grote verlies van VTL en de forse 5-2 van Unitas bij de nabu rige Boys is het een en al doffe Leid- se ellende onderin. (passage uitliet SJZ-clubblad) De Kerst haal ik hier wel". (FC Groningens trainer Hans Westerhof in De Volkskrant). "Het zou mij niet verbazen als Ja cobs onder zijn pantalon een ge kleurd koersbroekje draagt waar van de achterkant door zijn vrouw versierd is met een in sierlijke let ters uitgevoerd 'draaikont'. (Columnist Frans Kotterer in Het Parool). "De mensen gaan nog van mij ho- Veldrijder Martin Hendriks in het Algemeen Dagblad). "Ik heb aan mijn koeien meer ver diend dan aan het schaatsen". (Evert van Benthem, tweevoudig Elfstedenwinnaar, in het NRC Handelsblad). "Ik denk niet aan geld". (Schaker Jan Timman in Het Pa rool). "Ik ben aan de hyena's ontsnapt, maar ze blijven op de loer liggen". (Rinus Michels in Voetbal Inter national). "Jarenlang adverteerde Ajax met de tekst 'er gebeurt méér in De Meer". (Cabaretier Youp van 't Hek in het NRC Handelsblad) "Voor Blauw Wit ben ik een zogen de moeder die de tiet geeft". (De acteur Piet Romer in 'Voet bal'). "Ebel Bos en Ale Hendriks verkozen dit seizoen WKE boven Emmen om dat ze daar meer kunnen verdie- (Emmen-trainer Ben Hendriks in Voetbal International). "Als ik concessies moet doen aan mijn trainingsaanpak, stop ik". (Schaatscoach Tjaart Klooster boer in de Leeuwarder Courant). "Het is toch te gek dat de korfbal- bond een contract heeft afgesloten met de ATV-omroepen voor een non-evenement als de korfbalcom petitie". (Hoofdredacteur Evert de Rooy in Wieier Revue). "Ik hoop dat we volgende week alle maal lekker eten". (Ex-atlete Ria Stalman in het Al gemeen Dagblad). "Ik heb God en God heeft mij". (Eerste divisie-topscorer Folkert Velten in Voetbal International). "Keje Molenaar, gekocht van Feye- noord voor 50.000 gulden; Chris Verkaik, gekocht van Haarlem voor 85.000 gulden; Ruud Kaiser gehuurd van Den Bosch; Eddy Rid derhof, gekocht van Sparta voor 50.000 gulden; Pier Tol, gekocht van Fortuna voor 100.000 gulden. Allemaal exclusief BTW". (SVV-sponsor John van Dijk in Studio Sport). "De grootste vandalen zitten in Zeist". (Voetbalscheidsrechter Ignace van Swieten in Het Parool). "De Football Club Haarlem doet er verstandig aan om in het kille en sfeerloze stadion een machine te plaatsen, die applaus, dan wel ge juich voortbrengt, ter ondersteu ning van de acties van de voetbal lers". (Verslaggever Bert Dijkstra in De Telegraaf). "Ik heb een hekel aan boeken". (Ajax' Bryan Roy in Nieuwe Re- vu). "Op de avond van de Veronica-uit- zending konden kijkers zich telefo nisch opgeven. Ik zat naast Yvonne en kreeg iemand aan de lijn die als lid duizend gulden per jaar wilde betalen als hij even met haar mocht praten. Uiteraard heb ik toen de hoorn even doorgegeven". (Directeur Vogelzang van het Ro de Kruis, over Yvonne van Gen nip, in Elsevier). "Het meest glorieuze moment voor het wielrennen was in 1988 natuur lijk de affaire Ben Johnson. Dank zij Johnson is 'Wielrennen? Do ping!' voorgoed vervangen door 'Sport? Doping!" (Schrijver/wielerfanaat Tim Krabbé in Nieuwe Revu). "Er lopen misschien betere voetbal lers rond in Nederland, die net dat beetje geluk missen, die geblesseerd zijn geraakt, of net niet hebben doorgezet, of die op hun zestiende tegen een meisje zijn aangelopen dat zegt: ik wil wel datje op zater dagavond met me uitgaat, en die daarvoor kiezen. Ik leerde Astrid kennen toen ik al een contract had, diLS zij had daar niets meer over te vertellen. Bovendien betaalde ik al haar milkshakes, dus ze had ook geen klagen". (Voetballer Mario Been. ex- Feyenoord, thans Pisa, in Else- viers Weekblad). Kort, maar zeer hevig was het verblijf van John van Velzen bij UVS. Slechts één seizoen acteerde de huidige inwoner van het Bra- 'bantse Dorst voor de Leidse club, maar binnen die twaalf maan- den schreef Van Vélzen wèl ge schiedenis. Als 18-jarige junior maakte Van Velzen de overstap van DOSR naar UVS, met de bedoe lingeen plaatsje in de regionale jeugd te bemachtigen. In dat team, dat tegenwoordig landelij ke jeugd heet, maakte de schuch-. tere jongeman uit Roelofarends- veen snel furore. John van Vélzen scoorde bij de A-junioren aan de lopende band en het was eigen lijk niet verwonderlijk dat hij al na drie maanden naar het eerste elftal werd overgeheveld. "Dat was grandioos", herin nert Van Velzen zich. "In het eer ste speelden toen mannen als Désar, Lagendijk en Leget. Het enige wat ik hoefde te doen was scoren. De oudere spelers gaven wel aan hoe ik dat moest doen". eindelijk heb ik daar maar voor gekozen". De doelpuntenproduktie van Van Velzen was voor eerste divi sieclub Telstar reden de trefzeke re 'middenvoor' een contract on der de neus te houden. "Achteraf bekeken had ik niet zo snel bij UVS weg moeten gaan. Ik had. nog een hoop van die oudere spe lers op kunnen steken. Maar ik wilde zo graag, hè. Ik was nog jong en dan wil je wat". Met lede ogen zag UVS zijn top scorer vertrekken uit de Kikker polder. Saillant detail: aan de hand voerde hij Elles Nienhuis (de huidige mevrouw Van Vel zen) mee. de dochter van de toen malige VVS-voorzitter. Eens te meer een beu-ijs dat-Van Velzen kwam,' zag en op alle fronten overwon in Leiden. Van Velzen kreeg geen spijt van die keuze. "Ik heb er gouden jaren beleefd, echt waar. Je moet die club een beetje vergelijken met UVS. Groot, goed georgani seerd en een talentvolle jeugd. En bovendien nog gezellig". Na vier seizoenen Unitas (de club speelde gisteren gelijk tegen UVS) maakte Van Velzen de een overstap naar RBC, dat toen nog bij de amateurs speelde. Na één jaar keerde hij weer terug op het Unitas-nest. Veel wedstrijden speelde Van Velzen nadien niet meer. Nadat hem in de 'eerste pe riode' Unitas een kapotte menis cus in de rechterknie parten had gespeeld, moest hij door een afge brokkeld botje in de andere knie zijn actieve loopbaan staken. Bij Telstar verkreeg de jonge profvoetballer nimmer een basis plaats. "Ik moest concurreren met Kees van Kooten. Daar was geen beginnen aan. Van Kooten had z'n lijf meehad een naam. En ik was maar een tenger ventje zonder reputatie". Na drie seizoenen verhuisde Van Velzen naar FC Dordrecht, het huidige DS'79. "Die club stel de toen niets voor. Het was een zinkend schip. In die periode kwam ik toevallig in contact met iemand van Unitas.' Die club bood me een goede baan aan. Uit- Drie jaar is John van Velzen nu werkloos, althans als voetbal ler, want in het dagelijks leven is hij bedrijfsleider bij een toeleve ringsbedrijf van glasmaterialen. "Ik heb een gezin met drie doch ters. Daar besteed ik veel tijd aan, vandaar ik niet meer op de velden kom. Misschien dat het er in de toekomst nog eens van komt. Jammer, want ik had nog graag tegen een balletje getrapt. Het enige wat ik nog doe is een beetje trimmen, zo'n 10 kilometer per week, meer kunnen m'n knie ën niet verdragen". ROB ONDERWATER

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 21