Kostbare zege voor Vlietwijk Zorgen voor Crescendo Rowïc schokt BV Leiderdorp Marianne Bult zeer trefzeker MSVkanna winst weer adem halen TOP krijgt opnieuw nederlaag te slikken Fluks raakt nog verder achterop MAANDAG 19 DECEMBER 1988 PAGINA 19 UTRECHT In de vrouwen eredivisie zijn voor Grasshoppers de kansen op een plaats in de kampioen spoule aanzienlijk geslonken. De Katwijksen leden een ui terst gevoelige nederlaag tegen het Utrechtse Midland: 53- 38. In de eerste divisie A was het een leuk weekeinde voor de mannen van Luba Leiden. Zelf won de ploeg eenvoudig van Ahoy'RZ (86-67), terwijl de concurrenten ASVU, BVO en Leiderdorp allen onderuit gingen. Voor Grasshoppers breken moei lijke tijden aan. In de uitwedstrijd tegen Midland kwam de ploeg van coach Han Wallaart er niet aan te pas. De Utrechtse ploeg drukte van het begin af aan haar stempel op de wedstrijd en gaf Grasshoppers geen gelegenheid het gewone spel letje te spelen. Aanvallend was er te weinig dreiging. De Katwijksen kregen onder het bord geen ruimte en schoten van buiten de bucket erg slecht (28%), onder andere door het ontbreken van de geblesseerde Annelies en Maija Schaap. Wallaart: "Alle snijdende men sen werden gewoon teruggeduwd, weggekegeld. Het leek wel een botsbaan. Dat gebeurde ook als we break probeerden te lopen, waar door we geen vaart konden ma- keri". Wat Wallaart betreft hadden de scheidsrechters hier wel wat meer tegen op mogen treden, maar Midland was desondanks toch de betere ploeg. Bij de rust bedroeg de achter stand veertien punten (30-16) en in de tweede helft werden dat er ruim twintig. In een alles of niets poging knabbelde Grasshoppers uiteinde lijk nog wat van het verschil af, maar ver liet de thuisploeg het niet komen: 53-38. In de eerste divisie A wordt Luba in een luie stoel naar het kampioen schap gedragen. Terwijl alle con currenten een steek lieten vallen wonnen de Leidenaars vrij gemak kelijk van Ahoy'RZ: 86-67. In de eerste helft gingen beide ploegen nog gelijk op. Via een 40-35 rust stand kwam RZ in de tweede helft nog even in de buurt (44-43), maar daarna liepen de geelhemden weg. Tom Gussen was topscorer met 25 punten. Leiden trad overigens aan zon der Erik Paul van Weeren. Hij werd woensdag geopereerd aan zijn rechter voet. Het herstel verloopt echter voorspoedig, zodat Leiden verwacht dat de schutter er begin volgende week, tijdens het Blitz- toernooi, al weer speelklaar is. Voor Leiden volgt daarna de ui terst belangrijke maand januari, waarin de titel binnen handbereik kan komen. ASVU, de belangrijk ste concurrent, 'hielp' Leiden in ie der geval een handje door met 84- 82 té verliezen bij Racing Bever wijk. BVO was geen partij voor de butant US: 92-61. Leiderdorp kan de hoop op een kampioenschap wel vergeten. Vrij dag verloor het in Dordrecht met 74-73 van hekkesluiter Rowic, dat met die overwinning de eerste pun ten van het seizoen binnenhaalde. Het gaat de laatste tijd erg moei zaam bij de Leiderdorpers, die van de laatste vier wedstrijden er nu drie hebben verloren. Dat is in ja ren niet meer gebeurd, al zijn de talrijke blessures en de noodge dwongen drastische verjonging een geldigv excuus. Tegen Rowic was het met name de verdediging, normaal gespro ken het sterkste punt van de ploeg van coath Bert Samson, die het liet afweten. Na de rust (38-38) kwam Lèiderdorp aanvallend goed uit de startblokken, maar omdat het ach terin niet functioneerde kreeg Ro wic de gelegenheid om bij te blij ven. In de rommelige slotfase, waarin beide ploegen nauwelijks scoorden verzuimde Ton Kallen berg met nog drie seconden te spe len een vrije worp te verzilveren. Rowic trok zodoende aan het lang ste eind. In de eerste divisie B behaalde Lisse een regelmatige overwin ning op Springfield: 92-71. Het be slissende gat werd al in de eerste vijf minuten geslagen: 21-6. Bij de rust leidde de Lissenaren met 49-37 en dat verschil bleef tot laat in de tweede helft gehandhaafd. De alles of niets poging van Springfield pakte uit in het voordeel van de thuisploeg, die nog verder uitliep. Aanvoerder Jurgen Goudswaard schreef de overwinning vooral toe aan de slechte verdediging van de tegenstander. Goudswaard: "Onze lange mensen konden erg gemak kelijk penetreren. In tegenstelling tot veel voorgaande wedstrijden, waarin we het vooral moesten heb ben van het afstandsschot, kwa men de meeste scores nu van bin nen. Verder speelden we eindelijk weer eens een keer man-to-man in de verdediging en dat pakte vooral in de eerste minuten erg goed uit". ANNEKE VAN BRAKEL LEIDEN Van de regiof die uitkomen in de landelijl petitie heeft Vlietwijk een belang rijke overwinning behaald ten kos te van Avanti. De Voorschotenaren hadden maar liefst zeven drieset ters nodig om de winst in eigen huis te houden Het in de eerste klasse uitkomende Vlietwijk komt dit seizoen moei lijk tot scoren. Het team dat op vele plaatsen verjongd is kampt daar door met aanpassingsproblemen omdat het moet wennen aan het hogere tempo. Tegen Avanti bleek de ploeg het ritme enigszins gevon den te hebben. De winstpartijen van de jeugdige spelers Bas Meeu- wis en Erik Boekhorst in hun sing lepartij zorgden er mede voor dat de ploeg een voorsprong opbouw de van 4-2. Echter de tegenstander gaf zich nog niet gewonnen en vocht zich terug tot 5-5. De sleutel partij vormde het gemengddubbel van Boekhorst/Irene de Vriend. De Voorschoter ploeg moesten lang wachten op het resultaat. Pas bij een stand van 17-18 in de derde set kon het gejuich losbarsten en was de overwinning binnen: 6-5. Tweede klasser Lisse heeft me de-kampioenskandidaat Van Zij- derveld in eigen huis met 5-3 ver slagen. De ploeg staat met,zeven punten en nog vier wedstrijden te spelen ruiih aan kop. Met de ge- mengddubbels voor de boeg was nog alles mogelijk: 3-3. Echter bei de partijen werden door de Lisser- naren in winst opgezet, waardoor de eindstand bepaald werd op 5-3. Leiden heeft een belangrijk puntje binnen gehaald tegen DKC 4. Anita Kooiman was de enige die haar singlepartij won, waardoor de ploeg achter kwam met 3-1. Het mannendubbel Bram Segijn/Paul Kooiman verkleinde de achter stand door te winnen, doch het vrouwendubbel Kooiman/Suzan- ne Dieudonne gaf de winst uit han den. Door beide gemengddubbels te winnen sleepte Leiden nog een punt uit de ^trijd, eindstand der halve 4-4. In de derde klasse stond de streekderby Vlietwijk 2 - Meren- wiek op het programma. Vlietwijk, dat dit seizoen slechts één keer op volle sterkte kon uitkomen, was ook dit keer niet compleet. Wim Bavelaar moest wegens ziekte ver stek laten gaan, Rob Laurens was zijn vervanger. Merenwiek keek na de singlepartijen tegen een 3-1 ach terstand aan. De sterke Rob Bur- geijon moest dit keer zijn meerde re erkennen in Jowan Zonneveld 15-7, 17-16. Ook de vrouwen van Vlietwijk hadden geen enkele moeite met hun tegenstandsters. Sylvia Groenendijk won simpel Miranda de Mos 11-6, 11-1. An neke Steenvoorden had geen enkel probleem met Sandra van der Hart 11-5,11-0. In de dubbelpartijen was het Merenwiek dat het sterkst was. Het vrouwendubbel moesten zij gewonnen geven maar de mannen en het gemengddubbel wonnen zij op overtuigende wijze, waardoor beide ploegen tot deling van de punten kwamen 4-4. Voor Leiden 2 wordt het steeds moeilijker. De ploeg; die in degra datie gevaar verkeert, moest ook dit keer de winst laten aan de te genstander. Van Zijderveld won met 5-3. Sleutelpartijen waren hier de gemengddubbels, echter de Lei denaars waren niet krachtig ge noeg om deze partijen in winst om te zetten. Het koppel Stefan van Giezen/Nora de Koning verloor op het nippertje 18-17, 17-16. Lisse 2 moest door te laat komen van de tegenstander Morgenstond de partij afbreken met een 4-2 stand. André Verhaar won van H. Siem 15-4,15-2. Hellen Broersen deed hetzelfde tegen J.Niesen 11- 3,12-10. In de vierde klasse behaalde Leiden 3 een ruime overwinning op Flying Typehead 7-1. Door deze overwinning heeft de ploeg zich in de middenmoot genesteld en der halve een veilige plaats bereikt. Thea Turk bezorgde haar team de volle drie winstpunten. Veglo heeft een steekje laten val len tegen USS. Vooral de vrouwen van Veglo waren niet op dreef, zij verloren hun partijen. Luuk Wil- lems speelde een slopende partij tegen S. Kiliaan die hij'uiteindelijk in winst besloot 15-13,9-15,15-11. De ploeg staat nu op een derde plaats. Een 3-5 verlies was het resultaat van De Spotvogels tegen koploper Keizer Otto. Het zag er niet naar uit dat de ploeg zou verliezen. Na de singlepartijen was een voorsprong opgebouwd van 3-1. Alle kansen derhalve om de winst te pakken. Echter de tegenstander bleek in de dubbels te sterk en gaf geen partij meer uit handen. IJMUIDEN - De vrouwenploeg van MSV kon afgelopen zaterdag opgelucht ademhalen. Na vier nederlagen op rij was de 52-57 overwinning op Akrides, net voor de 'winterstop'een belang rijke opsteker voor de door bles sures geplaagde Noordwijkse basketbalformatie. Lisse leed voor de zoveelste maal een ne derlaag met miniem verschil. Te gen koploper Tonego werd het 58-59. Het werd hoog tijd dat MSV in de promotiedivisie weer eens twee punten aan het totaal toe voegde. Met de winst op Akrides werd de positie in de midden moot verstevigd en, misschien wel belangrijker, het moreel weer wat opgevijzeld. Met zeven speelsters en de nog steeds ge blesseerde Ria Bröring als coach op de bank (Rick Driessen moest zelf spelen voor Voorburg), speelde MSV een degelijke par tij. In de eerste helft liep MSV snel uit naar een tien punten voor sprong, maar zag deze als sneeuw voor de zon verdwijnen toen de tegenstander overging op een zóneverdediging. De or ganisatie was even volkomen zoek en bij rust was het verschil nog slechts drie punten (26-29). De basis voor de uiteindelijk overwinning werd gelegd in het eerste deel van de tweede helft. Met goed uitgespeelde aanval len, veelal afgerond door Arine Vlieger die sinds lange tijd de weg naar de basket weer vond (16 punten), werd Akrides op achterstand gezet (35-49). Dat MSV toch nog in problemen kwam was vooral gevolg van de foutenlast binnen de smalle ploeg. De zóne die Bröring haar ploeg, om de fouten te beperken, liet spelen werd aan flarden ge schoten en de thuisploeg kroop snel naderbij. Toen ook nog eens Marloes Driessen (16 punten) bij een 48-49 stand in de zeventiende minuut met vijf persoonlijke fou ten het veld moest verlaten zag het er even somber uit voor Noordwijksen Het terugschakelen op de man to man verdediging bleek echter een gouden greep. Akrides kwam nauwelijks nog tot scoren en MSV deed dat op de beslis sende momenten wel. Op een cruciaal moment in de wedstrijd, bij 50-53 in de negentiende mi nuut, was het junior-bankspeel- ster Miranda Berbee die de be slissende score forceerde, waar na de voorsprong niet meer in ge vaar kwam (eindstand: 52-57). "Een overwinning van het col lectief, uiterst belangrijk voor het moreel", aldus Ria Bröring. Lisse struikelde weer eens in het zicht van de haven. De ploeg van coach Martin Feitsma bracht na een sterke wedstrijd tegen koploper Tonego'65, door dom balverlies in de laatste minuten zelf de kansen op een overwin ning om zeep. In de tiende mi nuut verdedigde de ploeg nog een 49-41 voorsprong. Daarna ging het snel bergafwaarts. Lisse scoorde te weinig en de ontke tende Tonego-speelster Chrystal Coleman, die in deze periode ze ventien van de twintig gescoorde punten voor haar rekening nam, velde het vonnis over de thuis ploeg. Eindstand: 58-59. HENGELO Datateam Foreholte heeft gisteren in Hen gelo benauwde momenten doorgemaakt. Zonder de ge blesseerde Christine Knigge, die pas in januari weer zal kunnen spelen, kon de Voorhoutse elite pas in de slotfase van de wedstrijd tegen Olympia opgelucht ademhalen: 10- 12. In de derde divisie bleven de mannen van Saturnus simpel op kop door een 22-14 winst tegen Rijnstreek. Foreholte kon tegen Olympia de weg naar het doel erg moeilijk vin den. Alleen al in de eerste tien mi nuten toen de Hengelose handbal- sters er bikkelhard ingingen en di rect door de arbitrage met twee uit sluitingen werden bestraft gingen zeker vijf doelrijpe kansen door slecht schieten verloren. Olympia zag zelfs kans om met de rust een voorsprong te nemen van 7-5. In de eerste helft werd Marianne Bult door de Hengelose defensie opge vangen in een gecombineerde dek king. De Voorhoutse topper scoor de toch, zij het dat zij voor haar vijf treffers een vrije worp en twee strafworpen nodig had. Na de hervatting kreeg zij van Olympia wel een persoonlijke dek king. Dat belette haar niet Forehol te op haar eentje naar de winst te voeren. Alleen Ellen Warmerdam kon aan het Foreholte totaal van 12 doelpunten bijdragen met een tref fer vanuit de hoek. Elf maal een doelpunt van Bult Dat zegt eigen lijk genoeg. i Saturnus heb ben eigenlijk een lesje weggegeven in handbal. Rijnstreek, getraind door oud Saturnus-speler Bom, zag binnen tien minuten een 4-0 ach terstand op het scorebord verschij nen. Met de rust leidde Saturnus al met 10-5. Even leek Rijnstreek voor betere tegénstand te zullen zorgen. De Alphense defensie sloot beter en de Leidse handballers ga ven er weer eens blijk van proble men te hebben met de concentra tie, 13-9. Maar een fraaie treffer uit een breakout van Nico Mooren knakte Rijnstreek, 14-9. Het werd 19-9 voordat Saturnus de teugels liet vieren. Rijnstreek mocht terug komen tot 20-13 voordat Saturnus afsloot met een eindsprintje, 22-14. De vrouwen van HVS stuitten te gen het Rotterdamse Ancora op ongedachte tegenstand. Met de rust had de Stompwijkse kampi oenskandidaat nog geen gat gesla gen, 7-7. Dat gebeurde pas in het laatste kwartier van de wedstrijd. Toen kon Ancora de gaten in de de fensie niet meer dichten, 17-13 voor HVS. De Stompwijkse defensie had de Ancora-aanval, die het zocht in positiewissels in de twee de helft ook veel beter in bedwang door goed tellen en g< Olympia'72 speelde in Wasse naar een bijzonder attractieve wed strijd tegen Saturnus'72 uit Ridder kerk. De handbalsters uit Ridder kerk namen een 2-0 voorsprong maar mede door de gisteren weer eens uitblinkende Angelique Schonk kon Olympia'72 die achter stand teniet doen en omzetten in Nico Pikaar (Fides Pacta) is zijn tegenstander in de het duel tegen Roda kwijt. De paal biedt steun. (foto Lock Zuyderduin) LEIDEN - Hoofdklasser TOP is nog niet over de klap (23-8) heen, die het vorige week bij Rohda moest in casseren. Tegen Luto leden de Sassenheimers opnieuw een nederlaag: 12-14. Veel beter verging het Pernix, dat door een 13-14 zege op DVO de leiding in de over gangsklasse B overnam van KVS. Fides Pacta boekte eveneens een belangrijke 16-11 zege op hekkesluiter Roda. Een verklaring waarom zijn ploeg in het duel tegen debutant Luto een 9-5 voorsprong verspeelde, moest hij TOP-coach Jasper Engel schuldig blijven. Slechts vijf minu ten hadden de Amsterdammers no dig gehad om de achterstand weg te werken. Na die fatale openingsfase van de tweede helft (rust 8-5) was TOP volledig van slag. Van de opzet op middels het ruilen van vak door Gerco Langelaan en Aad Wiege- rink meer snelheid in het spel te brengen kwam weinig 'meer te recht. Vandaar ook dat Engel bij een 10-10 stand Sjoerd van der Klaauw inzetté voor Aad Wiege- rink met de opdracht 3-1 te gaan spelen. Na twee schoten op de korfrand had de invaller reeds suc ces, hoewel zijn treffer slechts 11- 11 betekende, want in de tussenlig gende minuut had Luto al wel ge scoord. Oud-international' Peter Schal- lenberg, met vijf goals topscorer bij de Amsterdammers, velde daarna geroutineerd het vonnis over TOP. Uit lang uitgesponnen aanvallen wist hij tweemaal te scoren, waar na Frank van der Weide voor 11-14 zorgde. Sjoerd van der Klaauw scoorde nog eenmaal tegen, maar verder liet Luto het niet komen: 12- 14. "We gaan nog niet naar de hoofd klasse kijken, de ploegen in deze poule ontlopen elkaar niet veel", sprak coach Rob van Dort voor zichtig na de nipte zege van Pernix op DVO: 14-13. De bijzonder sfeer volle sporthal, zelfs opgeluisterd met een blaaskapel, bleek voor de onervaren spelers binnen de Leid se formatie een onwennige am biance. Met de sterk spelende Pe ter Kuipers voorop, hij nam de eer ste drie treffers voor zijn rekening, hield Pernix zich toch staande. De gasten benutten de slotfase van de eerste helft om door doel punten van Janneke Mulder en Lian Tieleman een voorsprong van twee punten op te bouwen. Na de spelharvatting volgde een moei zaam kwartier voor Pernix en de tegenstander scoorde drie maal op rij. De strijd ging vervolgens tot 13- 13 gelijk op. Vanaf de strafworps- tip beslechtte Casper de Rooy drie minuten voor tijd het pleit in het voordeel van Pernix. Fides Pacta won het duel aan de staart van de ranglijst tegen Roda: 16-11. Gesteund door het thuis voordeel bouwden de Leidenaars in de eerste helft al een 7-4 voor sprong op. Bettina Sommeling had met vier doelpunten een groot aan deel in de produktie voor rust. De voordelige marge werd direct na de spelhervatting door Jan-Willem Meyer en Wilma Neuteboom ver groot. Roda bleek niet in staat de tegenstander serieus te bedreigen. Via 12-7 liep Fides uit naar 16-9. Door twee strafworpen aan het ein de bleef de schade voor Roda nog enigszins beperkt. De Danaïden, met Marco Mud voor de zieke Erik Peeters, boekte een 11-18 zege op Hoogvliet. De rui me marge geeft een ietwat verte kend beeld, want de thuisploeg kon lange tijd op een geringe af stand volgen. Heiko Locher tilde vlak voor rust de stand van 4-4 naar 6-4 en zette de ploeg daarmee op het goede spoor. Na de korfwisseling liep De Da naïden door doelpunten van Erik Kromhout en Henny van der Top verder uit. Dat verschil bleef tot tien minuten voor tijd in stand. Het verzet van Hoogvliet was na 15-11 echter gebroken en het achttal van coach Rene Verloot kon doorsto men naar 18-11. Topscorer Erik Kromhout (8x) stond vanwege een lichte knieblessure vlak voor tijd zijn plaats nog af aan junior Colin Hanekamp. Fiks legde in een goede eerste helft de basis voor de winst op DKV. Ondanks een 0-2 achterstand kon de ploeg van coach Henny Pi ket al met een 8-2 voordelige marge gaan rusten. Dat verschil liep in de slotfase nog éven terug tot drie punten (15-12), maar echt in gevaar kwam Fiks niet. De meer risico's nemende ploeg uit IJmuiden moest zelfs uiteindelijk nog twee tegentreffers incasseren: 17-12. Theo Vreeken was met vijf doel punten goed op dreef en Diederik van Veen trof vanaf de strafworps- tip even zoveel maal doel. Positief "Wij gaan positief het jaar uit", luidde het tevreden commentaar van coach Wim van Huis na de 13-7 winst van Zuiderkwartier tegen ALO. "Dit keer hebben we de kan sen wel afgemaakt en dat was het grote verschil met vorige week". Zuiderkwartier kon dankzy een foutloze eerste helft met een 8-1 voorsprong de kleedkamer opzoe ken. In het vervolg van de strijd be- t 4-2 voorsprong. In een zinde rende tweede helft kon Olympia de minimale marge bij rust, 6-5, vast houden. Het werd 11-10. Het was Angelique Schonk die tekende voor de beslissende treffer. Oase profiteerde optimaal van het ontbreken van Aimee Visser in het Voorschotense doel. De Oase- aanval had bovendien een goed antwoord op de 5-1 defensie die HW'70 de ploeg uit Oud Ade voor schotelde. De aanval uit Oud Ade opereerde met een cirkelspeelster op de cirkel en één daarvoor. Dat bracht de Voorschotense defensie herhaaldelijk in verwarring. Met de rust was de score nog gelijk, 6-6. De verwachtingen in het Oase kamp waren niet hoog gespannen voor wat betreft het vervolg. Maar de ploeg groeit en dat resulteerde in de tweede helft in een verdiende winst die hoop biedt voor de twee de helft van de competitie. In de eerste winst van Oase had keepster Monique van der Poel een hoofd rol. i HW'70 zullen na het gelijke spel; 17-17, tegen de reserves van Saturnus toch wel met enige zorg tegen de tweede helft van de competitie in de afde- lings eerste klasse aankijken. De kampioenskandidaat in de afde- lings eerste klasse bij de vrouwen, de reserves van Foreholte, hadden geen enkel probleem met EHC, rust 10-3, eindstand 24-6. FRANK BONTE hield de Leidse ploeg, ondanks een wat mindere fase, de controle over de wedstrijd. Martin Vehorik (5x) en Michael Mertens (3x) toonden zich het meest trefzeker. Het door blessures overspoelde Velocitas kon tegen Tjoba niet het hoofd boven water houden. Het eerste aanvalsvak, met Robert Schoof en Paul Robert Nugteren voor de geblesseerde Harry van Deursen en Steven de Ronde, kwam nog tot vier doeltreffende acties. In het andere vak zagen al leen Bert van Osnabrugge en Jeroen van Driel de bal een keer door mand vallen. De Zeeuwen stelden daar een beduidend ruime re productie tegenover en zegevier den met 14-6. ZKC '31 was duidelijk een maatje te groot voor Crescendo: 23-12. De tot nog toe ongeslagen koploper drukte het in de onderste regionen verkerende Crescendo hardhandig met de neus op de fei ten. De ploeg uit Zaandam be schikte over de hele linie over een zuiverder schot en dat resulteerde via een 14-6 ruststand in een ruime 23-12 zege. Henk Alberts (4x) en Marlies Brouwer (3x) verzorgden een groot deel van de Leidse sco- Terwijl concurrent ONDO(sGr) een punt verspeelde zette De Al gemene de zegereeks voort met een 13-9 overwinning op Midlan- dia. De Leidenaars wisten niet al tijd even goed raad met het fysieke spel van de opponent. "Ze moeten leren incasseren en dat is een moei zaam proces", erkende coach Cor Gravekamp na afloop. "Ze laten zich nog teveel uit hun spel halen". Alfred Lambooy slaagde er bijzon der goed in zich van het ruwe te genspel te onttrekken. Met acht doelpunten was Lambooy groten deels verantwoordelijk voor de 13- 9 winst. JETSKE GOUDSMIT ALPHEN - Coach Kees van Vliet had voor Fluks een klasse ring in de top voor ogen bij aan vang van het zaalkorfbalseizoen. Het liep echter volstrekt anders en na vijf duels zijn de Noord wijkse korfballers nog altijd puntloos. Zonder echt tot hoog staand spel te komen won Tem po met 14-8 van de gedesillusio neerde hekkesluiter, daarmee opklimmend naar de tweede plaats op de ranglijst. "Het zal wel meer trainers ge beurd zijn", reageerde Van Vliet koeltjes. "Het is wel voor het eerst dat ik er behoorlijk naast zit bij het inschatten van de kansen mijn ploeg. Het niveau in de derde klasse blijkt in de breedte sterker geworden en de maan den dat we op het veld in de afde lingscompetitie speelden zijn ons aan te zien. Bovendien heb ben we ten opzichte van vorig seizoen zo'n vier basisspelers verloren". Het mag een redelijk zijn, feit is wel dat dit Fluks zich volstrekt niet staande weet te houden in de derde klasse. Ook zaterdag tegen Tempo niet, dat volgens coach Janko Breed veld "een allerbelabberdste wedstrijd speelde,, misschien wel de zwak ste het Na twee minuten had Marian ne de Joode Tempo al op een 2-0 voorsprong gezet. Fluks herstel de zich knap van deze tegenslag en wist de achterstand door tref fers van Lydia Tukker, Nel Hor dijk en Ingeborg van Asten om te buigen in een 2-3 voorsprong. Daar bleef het bij voor de Noord- wijkers, want Ronald Drieduite maakte al snel gelijk en door twee goals van Maijan Wielinga stond er halverwege een 6-4 stand op het scorebord. Een tactisch opzetje van Fluks om met een hangende verdedi ger te spelen, pakte na de hervat ting falikant verkeerd uit. Anne Passchier gaf zijn tegenstander tot tweemaal toe een schotkans op drie, vier meter en Rob Wil schut profiteerde dankbaar. In de daarop volgende minuten bouwden Marjan Wielinga en Rudolf de Jong het verschil uit tot 10-4, daarmee het duel voor tijdig beslissend. Het einde kwam bij 14-8. "We gaan nog omhoog", aldus een optimistische Janko Breed- veld na afloop. Veel zal dat niet meer zijn, want de ploeg bezet achter Dijkvogels een met Wei devogels en SEV gedeelde twee de plaats "Ook al verloren we vo rige week van Dijkvogels, ik ben ervan overtuigd dat we een bete re ploeg hebben. NIO en Weide vogels speelden allebei beter en gevarieerder dan Dijkvogels". Voor Fluks lijkt een heel ande re toekomst weggelegd. "We zit ten duidelijk in een nederlagen- spiraal", meent coach Kees van Vliet. "Dat is geen kwestie van spel of tactiek, maar van zelfver trouwen. Het zal heel moeilijk worden daaruit nog te ontsnap- BRAM VAN GENT

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 19