MVKV deelt LSW tik uit Voorschoten loopt in op Oegstgeest Hazeleger belager van Van der Veer DIOK buit windvoordeel uit Roodenburg en UVS handhaven koppositie MMO krijgt zwaar klop van Kickers De Sleutels verplettert Groeneweg Blauw Zwart viert eerste remise PAGINA 16 MAANDAG 19 DECEMBER 1988 LEIDEN Koploper Oegstgeest heeft op concurrent Voorschoten weer een punt moeten inleveren. De Voscuylbewoners kwamen te gen Tejr Leede niet verder dan een 1-1 deling. Voorschoten daarente gen won dankzij Hein de Graaff met 0-2 van Nootdorp en Kagia trekt de opgaande lijn door dankzij een 1-0 zege op Rohda '76. VIERDE KLASSE ZAT.' Ter Leede - Oegstgeest 1-1 In de eerste helft kreeg de thuis club de mooiste kansen. Rob En thoven bijvoorbeeld zag een schot na een voorzet van Ronald Vonk via de lat over het doel gaan. Oegst geest deed het wat rustiger aan en had een aardige mogelijkheid op een voorsprong via Ed Strijk, die echter zijn hoofd niet goed tegen de bal kreeg. Een kwartier voor rust ging Oegstgeestenaar Rick Abma in de fout waarna Léon van Leeuwen zijn voorzet door Eric Grosman knap zag ingeschoten (1- 0). Na de doelwisseling nam Oegst geest het heft in handen zonder overigens gevaarlijk te worden. Dankzij de medewerking van de Sassenheimse doelman Gert van der Luit, die met slechte uittrap pen strooide, kregen Rein Grooters en Abma de kans op de gelijkma ker. Beiden faalden echter. De be zoekers kwamen op een wat vreemde wijze langszij toen een voorzet van Han Willem Kotter- man in een kluwen van spelers be landde. Willem Jan Pott Hofstede en Strijk werkten in duel met Van der Luit en Philip Hoogervorst de bal in eendrachtige samenwerking in het Sassenheimse doel (1-1). Nootdorp - Voorschoten 0-2 Het drassige veld werkte be paald niet mee om dit duel i aanvaardbaar peil te tillen. Noot dorp, dat van middenmoter naar serieuze degradatiekandidaat is af gedaald, trad met vier invallers aan en mocht van geluk spreken dat Ruud Boendermaker een kans om zeep hielp. Daarna mocht Voor schoten de handen dichtknijpen en vooral de uitstekend op dreef zijn de doelman Jos Loose danken, die tot driemaal toe knap redding bracht. Verdedigingsfouten beslis ten het duel waarbij Hein de Graaff de hoofdrol claimde. Tot tweemaal toe reageerde hij attent op ver keerd uitverdedigen van de Noot- dorpse achterhoede en trof evenzo- vele malen doel. "Ik begin dik te vreden aan de winterstop", was de begrijpelijke reactie van de Voor- schotense oefenmeester Leo Holl. Kagia - Rohda'76 1-0 "Het gaat goed wat de punten be treft maar het spel is niet om over naar huis te schrijven", was trainer Rob Suttorp ondanks de winst te gen Rohda niet geheel tevreden. Toch besefte hij dat de meer verde digende speelwijze van Kagia meer succes zal brengen. "Vergeleken met de opening van het seizoen zijn we voorzichtiger gaan voetballen. Dat betekent veel mensen achter de bal. Het eerste vereiste is dat we ons handhaven in de vierde klas se". Ook Rohda, dat het beste van het spel had, koos voor een voor zichtige opstelling. Pas twee minu ten voor tijd viel de beslissing. Uit een voorzet van Ivo Bouckaert ont stond een wirwar van spelers in het Bodengravense strafschopgebied, waar Richard Trompert uiteinde lijk het beslissende tikje gaf. Bloemendaal- SMS 1-2 (vierde klasse B West I) De ploeg uit Nieuw Vennep speelde een goede wedstrijd, waar bij de verdediging een belangrijke rol speelde.Voor rust had SMS ei genlijk al ruim afstand moeten ne men, maar alleen Gerard Griffioen trof doel. Bloemendaal trachtte wel de wedstrijd naar zijn hand te zet ten door op de aanval te spelen, maar liep steeds in de door SMS opgestelde fuik. Nadat Remco Post de stand naar 0-2 had getild ging de verdediging van de bezoekers één keer in de fout (1-2), maar meer wist Bloemendaal er niet uit te peuren. SIZO - Zouaven 0-0 SIZO beukte 90 minuten lang op de afweer van de staartploeg, die zich slechts beperkte tot verdedi gen. Geheel bloedeloos was de 0-0 niet, want de Hillegommers Peter Boll en John Rozendaal zagen hun schoten op de paal uiteenspatten. LEIDEN - Roodenburg en UVS hebben hun kopposi tie in de eerste klasse A geconsolideerd. De ploeg uit Leiden Noord versloeg FC Lisse met 5-2 en UVS won afgetekend van Hollandia (4-1). Quick Boys heeft zich losgemaakt van de staart door Quick H met 2-1 te ver slaan. LANDELIJKE JEUGD FC Lisse - Roodenburg 2-5 De wedstrijd stond niet op hoog niveau en Rooden burg speelde met name in de eerste helft beneden zijn kunnen. In de derde minuut wees arbiter Klaassen, die het veel aan de stok had met de Lisser grensrechter Van Zoest, aan Michael Verver een strafschop toe waarna Roodenburg op 0-1 kwam. Na rust schoot Det- lev Veelenturf met twee prachtige doelpunten de Lis- senaren op voorsprong (2-1), maar Paul Pikaar bracht met een minstens even mooie treffer de partijen weer in evenwicht. Dat leek de verhouding juist weer te ge ven, maar Jeffrey van As en Peter Eekel (2x) dachten daar anders over (2-5). Quick Boys - Quick H 2-1 De Katwijkers wisselden een sterke eerste helft af met een zwakke tweede. In die eerste periode sloeg Quick Boys tweemaal toe. Eerst door Jan Jeroen Schaap die een vrije trap van Theo Iterson met het hoofd afrondde en daarna schoot Marco Kleine laag in. Quick H, voor rust veel met de arbiter in de clinch, kwam met 2-1 nog even in de wedstrijd, maar bezat niet voldoende veerkracht om langszij te komen. UVS - Hollandia 4-1 In een zeer vlakke wedstrijd zag UVS Hollandia een voorsprong nemen die Alex Leeflang met een kopbal uit een voorzet van Richard Onstenk uitwiste. Leef lang besloot na rust een solo met een tweede treffer waarna Onstenk de 3-1 op het scorebord bracht. De wedstrijd was toen al gespeeld en de 4-1 van Wilfred Kwestro was leuk voor het doelsaldo van de Leide- ZOETERWOUDE - Met meer moeite dan verwacht heeft Theo van der Veer de Kerst halve marathon op zijn naam geschreven. Ook Van der Veer kon niet weten dat er plotseling een nieuwe ster aan het firmament verscheen die bijna roet in zijn eten gooide. Deze nieuwe ster is de Leidse student Jan Dirk Hazeleger die in de wedstrijd over ruim 21 kilometer de evenknie was van de grote fa voriet uit Leiderdorp. Pas in de sprint moest Hazeleger het afleggen tegen de routi nier. Achter het ongenaakba re duo eindigde Paul Over- beek als derde, terwijl de winaar van vorig jaar, Harry Versteegen, de vierde plaats pakte. Aanvankelijk ging alles volgens plan voor Van der Veer. In het eerste gedeelte van deze door AV Holand georganiseerde wed strijd moesten de atleten tegen de vrij harde wind opboksen, waardoor er zich een kopgroep van een man of tien vormde die gezamenlijk deze hindernis nam. Van der Veer kon zich schuil houden en kwafn pas tevoor schijn toen de lopers de wind in de rug kregen. De Leiderdorper besloot toen gelijk te versnellen, waarna de één na de ander uit de kopgroep weg viel. Er bleef een kopgroep van zes man over die bestond uit Van der Veer, Hazeleger, Overbeek en het Bataven-trio Versteegen Gé van Veen en Henk Ravensber- gen. Toen Van der Veer weer ver snelde kon aanvankelijk nie mand hem meer volgen en leek hij op weg naar een simpele over winning. Zover kwam het echter niet want Hazeleger slaagde er in zich bij de AV Holland-atleet te voegen. Ook Overbeek kwam nog dichtbij, maar hij miste de inhoud om het gat definitief te dichten. Hazeleger maakte naarmate de eindstreep naderde een steeds sterkere indruk maar kwam ken nelijk niet op de gedachte om bij Van der Veer weg te lopen. Zo bleven de beide atleten samen tot de eindsprint, waarin Van de Veer iets sterker was dan de 25- jarige Leidenaar. Met een gezien de omstandigheden goede tijd van 1.07.40 won Van der Veer derhalve de twaalfde Kerst halve marathon met één seconde ach ter zich de verbluffende Hazele ger. Overbeek finishte in 1.08.55, terwijl Versteegen de meet na 1.09.03 passeerde. Ravensbergen pakte de vijfde plaats in 1.09.04 en Van Veen werd zesde in 9.09.17. Natuurlijk was Van der Veer uitermate tevreden na afloop. "Ondanks het feit dat ik geen goede dag had liep ik deze wed strijd nooit eerder zo snel. Ik heb er alleen wel vreselijk hard voor moeten knokken, want Hazele ger was erg sterk". Zelfverzekerd De nummer twee beaamde dat. "Ik was gewoon de sterkste maar hoefde niet per se te win nen. IK was al erg tevreden met mijn tijd van 1.07. Ik denk trou wens dat ik binnen een jaar nog drie minuten van die tijd af kan halen" aldus de zelfverzekerde Hazeleger, die onlangs nog op zien baarde door als trimmer de marathon van Etten-Leur op zijn naam te schrijven in een voor een trimmer ongekende tijd van 2 uur en 27 minuten. "Ik rióht me nu op de marathon van Rotter dam die ik in 2.22 wil lopen. Op nog wat langere termijn staan de Olympische Spelen in Barcelona voor mij centraal". Ook de num mer vier, Versteegen, was zeer tevreden met zijn tijd. "Ik ben ruim een minuut sneller dan vo rig jaar toen ik hier won. Er zit dus nog steeds progressie in", meende de 35-jarige Zoeterwou- denaar. Bij de veteranen I was er een verdienstelijke derde plaats voor Martinus Hoogenboom, terwijl bij de veteranen II Willem Ra vensbergen (Bat) zijn zege van vorig jaar prolongeerde in een goede tijd van 1.14,15. Bij de ve teranen III kwam Isaac Florijn (Holl) als eerste over de meet in 1.29,50. Bij de vrouwen won Herma Goddijn de 21,1 kilometer in 1.26,02. Met deze tijd was ze ech ter giet de snelste vrouw, want •bij de veteranen zegevierde Cis- ka van Velzen in 1.22,11. De pres tatie van Corrie van Egmond mocht er ook zijn. Zij werd twee de bij de veteranen in een tijd (1.27,21) die bij de vrouwen een derde plek zou hebben opgele verd. LEIDEN - Kickers '69 en ZLC, dat zelf niet speelde, zijn de grote winnaars geworden van het afgelo pen voetbalweekeinde in de afde ling Leiden. Kickers klopte koplo per MMO met maar liefst 5-1 en mag zich herfstkampioen noemen. Wel is het zo dat ZLC er theoretisch het beste voorstaat. De Leidse club volgt Kickers op twee punten maar heeft twee wedstrijden minder ge speeld. AFD. LEIDEN ZONDAG MMO - Kickers '69 1-5 De thuisclub leed een gevoelige nederlaag tegen concurrent Kic kers. In de beginfase ging de wed strijd nog gelijk op. Maar toen Wim den Hollander nog voor de rust MMO-doelman Jan van Leeuwen tweemaal wist te passeren was de ban gebroken. Hoewel MMO stevig in de aanval ging viel het doelpunt aan de andere kant. Peter van der Hoek was succesvol voor Kickers (0-3). Pas nadat Wim den Hollander ook de vierde treffer had aangete kend scoorde John van der Poel voor MMO tegen (1-4). Den Hollan der mocht daarna nog een persoon lijk feestje vieren, omdat hij zijn vierde en Kickers vijfde treffer had gescoord (1-5). Warmunda - Bernardus 1-4 De ploeg van trainer Cees van der Wiel kon het succes van vorige week (tegen Randstad Sport) niet herhalen. Wel kwam Warmunda in de 12e minuut door Vincent de Winter op voorsprong, maar één minuut later schoot Jos van Kam pen zijn ploeg al weer op gelijke hoogte (1-1). Dezelfde Van Kampen en Marco Honders beslechtten het lot van Warmunda door de stand op 1-3 te brengen. Nadat Leon Kor- tekaas voor Warmunda tot twee maal toe de lat had geraakt ging doelman Ralf van der Hulst in de fout en kon Jos van Kampen de stand op 1-4 brengen. Leidsche LEIDEN - De verrassing van het afgelopen weekeinde was de zege van MVKV op LSW. De Katwijkers, die maar moeilijk hun draai kunnen vinden, zegevierden op het uni versitair sportcomplex met 0-2. De race tussen Hazers- woudse Boys (0-3 bij Abbenes) en TAW (2-0 tegen ZLC) duurt onverminderd voort. Paul Schlagwein Leidsche Boys) volgt de bewegingen a zijn tegenstander Juul Perel op de voet. Op de achtergrond kijkt Richard Kooien toe. (foto Loek Zuydcrduin) op eigen grond de winstpunten te pakken. Daar komt nog bij dat er in de ploeg van trainer Cor Pennen- burg, die voor een jaar heeft bijge tekend, elf goede voetballers lopen van wie er geen één een doelpunt kan maken. Randstad Sport kon nog van enig geluk spreken dat de weinige kansjes van Leidsche Boys tegen het houtwerk afket sten. VNA - VNL 1-0 De Boshuizerkadebewoners zijn weer aan de winnende hand. Dat ging nu ten koste van hekkesluiter VNL. In een niet al te beste wed strijd schonk Hennie Siebert de De Voorschotenaren weigeren thuisclub in de tweede helft de z ge. Daarvoor hadden beide ploe gen een aantal kansen laten liggen. Teylingen - Alkmania 0-0 Een echte 0-0 wedstrijd waarbij de meeste duels op het middenveld werden uitgevochten. Toen Teylin gen wat meer in het doelgebied van Alkmania k\)vam zorgde de sluit post van de bezoekers er voor dat de stand bleef zoals die aan het be gin van de wedstrijd was. ASC - Oranje Groen 2-0 De 'Good Old' heeft de laatste weken de smaak weer te pakken. Regelmatig wordt het doel van de tegenstander gevonden. Nu moest Oranje Groen, dat duidelijk in de hoek zit waar de klappen vallen, doelpunten van Benno Schoonwa- ter en Freek Wisselink i Omdat het houtwerk een Oranje Groen-succes in de weg stond bleef een verdiend gelijkspel uit. AFD. LEIDEN ZAT. LSW - MVKV 0-2 LSW had zeker de eerste 20 mi nuten het beste van het spel. Lang zamerhand herstelde MVKV het evenwicht. Tot de. rust bleef de stand dubbelblank. De bezoekers namen na de hervatting het heft in handen en uit een pass van Ton van Es scoorde Martin Oudshoorn 0-1. Daarna golfde het spel op en neer zonder dat dat in eerste instantie voor beide ploegen succes oplever de. MVKV was uiteindelijk de ge- lukkige. Weer stond Van Es aan de basis. Hans Brussee pikte zijn dieptepass op stelde LSW daarop voor een voldongen feit (0-2). Abbenes - Hazerswoudse Boys 0-3 In de eerste helft kreeg Abbenes drie kansen om de lijstaanvoerder een loer te draaien. De gevaarlijke Abbenesser spits Eric Kattenberg, die verder aan de ketting lag bij Léon Gordijn, Marco Troost en Martin Félius faalden echter in de afwerking. De terugkeer van Sjaak van Dorp als hangende spits bleek LEIDEN - DIOK is ook in de tiende achtereenvolgende competitie wedstrijd ongeslagen gebleven. Gisteren wonnen de Leidenaars, i schijnbeweging de laatste Amstel- veense verdediger op het verkeer de been en scoorde de eerste try de wedstrijd 4-0. Hij benutte niet meer onder de Leidse druk uit en stortten compleet in elkaar. Via twee push-over tries t wedstrijd beheerst door de ook de conversie: 6-0. Na deze voorsprong stokte het spel bij de Leidenaars echter. De voorwaart- sen zorgden voor rommelig balbe zit en de driekwarten schopten en kele keren de bal recht in de han den van de tegenstanders in plaats van over de zijlijn. Door deze fout jes aan Leidse zijde kon NFC terug in de wedstrijd komen. Hun aan voerder, Chris Gale, had geen moeite met een penalty, 6-3, en scoorde even later de gelijkmaker van een fraaie drop- tink LEIDEN - Eersteklasser Ter Leede 2 won zaterdag met 4-0 van Woubrugge. Katwijk speelde gelijk tegen Lyra: 0-0. Hoofdklasser SJZ verloor met 1-3 van Stolwijk, Rand stad Sport boekte een overwinning op NSV'46 (1-0) en De Sleutels ver pletterde Groeneweg 2: 5-0. Eerste klasser Roodenburg dolf met 0-5 het onderspit tegen Stompwijkse Girls. VROUWENVOETBAL Koploper Ter Leede 2 ondervond weinig tegenstand van Woubrug- Ronald Vermeulen, die ge. Om de topploeg bij het doel weg daarmee de hegemonie voorwaartsen bevestigden, en twee fraaie uitgespeelde tries van Rob Kamp en Evert-Jan van Seggelen DIOK bij een 32-6 stand al i te houden, hielden de gasten alle speelsters op eigen helft. Daardoor was.de ruimte om te manoeuvreren klein, wat de Sassenheimse forma tie het scoren aanzienlijk bemoei- veilige haven. Flanker Robert lijkte. In de eerste helft schoot Ter Broers had het laatste woord. Hij Leede dan ook slechts één maal DIOK-captain Dick Altink had na het winnen van de toss besloten dat zijn team eerst met de wind te gen zou spelen. Een verstandige door middel beslissing zoals later zou blijken, goal.i De tactiek van de Leidenaars was om in de eerste helft met de voor waartsen zo veel mogelijk in balbe zit te komen en met de bal in de hand het spel op de Amstelveense helft vast te zetten. Dit lukte aan vankelijk goed: NFC kwam er in de voorwaartsen niet aan te pas en in de driekwartlijn kreeg met name Gideon.van der Bom erg veel ruim te, waar hij goed gebruik van maakte. Diezelfde speler zag hal verwege de eerste helft een gaatje i speelde collega center Gottfried Bos i Bos zette met een fraaie gen kwamen 2 In de tweede helft liet DIOK, met de wind in de rug, er geen twijfel over bestaan wie de sterkste was. Yves Kummer scoorde na enkele' minuten 10-6 en luidde hiermee een waar puntenfestival voor zijn ploeg in. Vrijwel elke bal werd door de Leidse voorwaartsen ge wonnen en ook de driekwarten speelden met meer zelfvertrou wen. Konden de Amstelveners zich in de eerste helft nog met verre trappen bevrijden, met de wind te- profiteerde van een serie fouten i de Amstelveense verdediging en bepaalde de eindstand op 38-6. Eemland - The Bassets 12-17 De Sassenheimers, die bij verlies degradatie bijna niet meer zouden kunnen voorkomen, boekten een belangrijke overwinning. In een keiharde maar sportieve wedstrijd vochten The Bassets voor hun laatste kans. Na een serie wedstrij den waarin de ploeg een aantal ge blesseerde spelers moest missen, traden de Sassenheimers gisteren nagenoeg compleet aan. Via scores van Gerard Vos en Tinus Hars kamp stond de ploeg met rust nog wel met 12-10 achter, raak, via de voet van Marion de Groot. Na de pauze had Woubrug ge meer moeite om de gastvrou wen in bedwang te houden. De Sassenheimse ploeg benutte de be schikbare ruimte beter, wat resul teerde in treffers van Esther van Biezen (tweemaal) en Natasja Boer. Katwijk en het thuisspelende Lyra waren redelijk aan elkaar ge waagd. De Katwijkse formatie zocht veelvuldig de aanval, maar dat leverde niets op. In de eerste helft misten de gasten een kans door toedoen van de scheidsrech ter. Die kende na een overtreding op Heidi Guyt een penalty toe, maar draaide -na protest van Lyra- de beslissing terug en gaf een vrije trap. Joyce Ligthart en Sylvia Soe verein kregen beide nog de moge lijkheid om te scoren, maar zij wei gerden daarvan gebruik te maken. SJZ was niet opgewassen tegen Stolwijk, dat vooral aanvallend zeer sterk speelde. De Zoeterwoud- se formatie kwam in de eerste helft nog redelijk mee. Sorina Looren de Jong scoorde de openingstreffer voor de gastvrouwen en Wanda Splinter trok de stand voor SJZ ge lijk. Na de pauze kwam Stolwijk LEIDEN - Blauw Zwart vierde een feestje in Wassenaar: het eerste gelijk spel van dit seizoen. Tegen het eveneens onderaan bungelende Sliedrecht haalde het Wassenaarse elftal zijn derde competitiepunt. De harde wind mee gaf Blauw Zwart in de eerste helft voldoende im pulsen om fanatiek ten aanval te trekken. Frank Voorham kreeg al vroeg in de wedstrijd twee mooie kansen en in de 35e minuut kwam de eerste klasser op een verdiende voorsprong. Een hoge bal van Marcel L'Ami leek een prooi voor de Sliedrechtse doelman Ossekamp, die dat ook luid keels had aangekondigd. Voordat Ossekamp bij de bal was, kopte de in- tweede helft werd karakter ge- .komende Ronald van der Bijl de bal echter over hem heen in het doel. Vlak daarna gaf Blauw Zwart de overwinning al weer uit handen door de uitblinkende voorstopper van Sliedrecht, Bert van Gunderen, teveel ruimte te geven bij een hoekschop: 1-1. In de tweede helft voorkwam doelman Hans van Veen een nederlaag van zijn team. toond. Ruud Vos zorgde voor 12-14 en Tinus Harskamp be paalde met een penalty de eind de tweede helft stand op 12-17. weer op voorsprong door een fout in de verdediging van de gasten. Monique van Gaas tekende voor dat doelpunt. Looren de Jong be sliste met haar tweede treffer de wedstrijd. Randstad Sport en NSV '46 de den niet veel voor elkaar onder. De Voorschotense thuisploeg nam wat vaker het inititiatief, wat ook de betere kansen opleverde. Na de pauze maakte Bettina van Klave ren van één van de mogelijkheden gebruik, na een mooie dieptepass van Lia Piket. Daarna nam de Noordense ploeg even het heft in handen, maar dat bleef zonder re sultaat. De Sleutels had weinig te duch ten van Groeneweg. De Leidse vrouwen hadden duidelijk een veldoverwicht, wat na tien minu ten al resulteerde in de treffer van Mariëlle Bavelaar. Natasja Kruts breidde even later de voorsprong uit en nog voor de pauze kogelde Corinne Galjaard de bal in het doel. Na de pauze combineerde De Sleu tels nog beter, waardoor Knits weer in positie werd gebracht en voor de tweede maal scoorde. Na tasja van Dinten bepaalde met haar treffer de eindstand op 5-0. Het gaat tot nu toe zeer goed met De Sleutels. Het eerste team draait mee in de hoogste regionen van de hoofdklasse en de vrouwen van het tweede elftal zijn in de vierde klas se herfstkampioen geworden, waardoor het na de winterstop in de derde klasse gaat spelen. Roodenburg had niet veel in te brengen bij Stompwijkse Girls. Voor de gastvrouwen schoot Mar jan van Rijn maar liefst viermaal raak. Het vijfde doelpunt werd ge maakt door de Leidse Monique van Tongeren, die de bal in eigen doel schoot. de extra impiils die Hazerswoudse Boys nodig had. Direct na rust te kende Van Dorp voor 0-1. Even la ter scoorde hij 0-2 uit een straf schop, nadat Martin Honcoop zijn tegenstander Kees van Tol onregle mentair had gevloerd. De gebles seerde maar wel spelende Koen Warnau maakte daarna het trio doelpunten voor de bezoekers vol. Valken - SVLV 3-0 Hoewel de eindstand dat niet doet vermoeden stond het vizier van de Valkenburgers niet bijster scherp. Een flink aantal kansen liet de thuisclub aan zich voorbijgaan alvorens te scoren. Hans Imthorn verscheen in de 30e minuut vrij voor het Voorschotense doel en produceerde daarop de openings treffer. Zijn voorbeeld werd ge volgd door Albert de Haas na een knappe interceptie van Ronald de Wit. De Haas kwam in deze matige wedstrijd nog even in beeld toen hij op de lat knalde. Mark Duindam liep in rebound de 3-0 binnen. Alphia - Meerburg 3-2 Alphenaar Peter Verheul deed de Meerburgers de das om. Zijn eerste twee treffers neutraliseer den de Zoeterwoudenaren Alex Bos (uit een strafschop) en André van der Wal (uit een vrije trap) nog. De Alphenaar had echter het laatste woord. Verheul produceer de diep in de tweede helft zijn derf de en tevens Alphia's winnende treffer waarop Meerburg het ant woord schuldig bleef. TAW - ZLC 2-0 De zenuwslopende race met Ha zerswoudse Boys lijkt bij de briga de van trainer Carel Caron zijn tol te gaan eisen. Ondanks de 2-0 zege op ZLC kon TAW allerminst over tuigen. In de eerste rondgang kreeg Sjaak Nefkens een leuke kans van Koos Oeverne aangebo den die de Leidenaar echter miste. Het opgepepte TAW nam na rust afstand van ZLC. Wil Jan Bakker en Frank Aartman scoorden. SVOW - GWS 3-0 De constante druk die SVOW op het doel van GWS uitoefende lever de in de eerste periode twee tref fers op. Eerst besloot Casper Klomp een solo met een treffer, vervolgens haalde Bert de Vries op de rand van het zestienmeterge bied op aangeven van Arie Schoen maker verwoestend uit. In de twee de helft verprutste Sassenheimer Gijs van der Meij een vrije kans. Ti- no Snaterse bepaalde de eindstand ten slotte op 3-0. Woubrugge - KRV 2-3 Een strafschop, in de ogen van Woubrugge zeer discutabel, bete kende dat KRV nog volop in de ra ce ligt voor het kampioenschap. Nadat Rob Delnoy, René van der Kooy (beiden Woubrugge), Humphrey Naarendorp en Maar ten van den Oever (beiden KRV) de stand op 2-2 hadden gebracht leek een juist evenwicht te zijn bereikt. Toen Arno Roosemalen echter Cor- née van Duyvenbode in het verbo den gebied stuitte, kende de scheidsrechter een strafschop toe, die Van Duyvenbode zlef benutte. Daarna beslechten enige suppor ters het het welles nietes omtrent de penalty met de vuist.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 16