Arbitrage stelt UVS voor raadsels Knappe winst LFC in Alphen Herfsttitel voor Lugdunum Roodenburg kijkt weer naar beneden Zuiver doelpunt van De Kruijs 'niet gezien'uitsluiting Hevel Verlies voor derdeldassers Zwarte dag doelman SJC Faas stapt op MAANDAG 19 DECEMBER 1988 PAGINA 15 LEIDEN - Volgens de spelregels kan er pas goedkeuring aan een doelpunt worden gehecht als de bal in zijn geheel de doellijn is ge passeerd Aan die voorwaarde voldeed gistermiddag de inzet van Hans de Kruijs in de 65ste minuut tijdens UVS-Unitas (1-1) in de Kikkerpolder. De Leidse voetballers vlogen elkaar derhal ve juichend in de armen, toen de Gorkumse verdedigingsmuur eindelijk was geslecht. De om- roepster liet het overigens matig opgekomen publiek vervolgens weten dat Hans de Kruijs UVS aan 1-0 had geholpen. Kortom, UVS zat op rozen. De schijn be droog evenwel. Want arbiter IJzendoorn en zijn grensrechter Van der Ven' hadden zo hun eigen gedachten over het 'doelpunt' van De Kruijs. Hoewel de spits de bal in het 'dak' van het doel had ge schoten en het leder vanachter de lijn het veld weer was in ge stuiterd, lieten de spelleiders ge woon doorspelen. Unitas had ui teraard maling aan de Leidse feestvreugde, die binnen een om mezien omsloeg in teleurstelling en onbegrip, nadat Mulat Tatli in een volledig verbaasde Kikker- polder de 0-1 verzorgde. Een glaszuiver doelpunt, dat wel, maar het was begrijpelijk dat Leidse voetballers arbiter IJzen doorn wilden attenderen op de situatie die zich even eerder aan de andere kant van het veld had afgespeeld. Uit balans IJzendoorn wilde de protesten evenwel omzeilen en zette een ferme sprint in de richting van de middenstip. Die bereikte hij ech ter niet, want de leidsman uit Driebergen raakte uit balans en gleed uit omdat hij 'aan zijn jasje' werd getrokken door Jan Hevel. De Leidenaar werd daarop te recht naar de kleedkamers ver wezen, zijn ploeggenoten ver bijsterd en verbitterd achterla tend. Dat UVS met tien spelers uiteindelijk de gelijkmaker ze ven minuten later binnenschoot, pleit voor de mentaliteit van de formatie van Ruud de Groot. Een Leidse zege lag zelfs binnen be reik, maar de blauwwitten ont beerden het nodige geluk. Een overwinning had de nare smaak over de leiding van IJzen doorn geheel kunnen wegspoe len. Derhalve overheerste na de puntendeling de teleurstelling over de inbreng van twee man- nen-in-het-zwart, die zich na af loop broederlijk verscholen ach ter excuses. "Ik stond op de zes tienmeter lijn en kon het daarom niet goed zien", verklaarde IJzendoorn zijn beslissing. Grensrechter Van der Ven, die de situatie aan de zijlijn beter kon overzien, oordeelde nader hand dat hij 'er niet goed voor stond. Ik heb het blijkbaar niet gezien'. De ogen van Hans de Kruijs en Unitas-doelman Erik Plieger registreerden wel een treffer. "Die bal raakte het net. Het bolde helemaal. En vanach ter de lijn rolde die bal het veld weer in. Dan is het voor mij toch overduidelijk", beschreef Hans de Kruijs zijn fraaie halve om haal, die evenwel tot niets leidde. "Maar van de scheidsrechter ver lies je het altijd. Je kan na zo'n beslissing wel kwaad worden en je op zo'n man afreageren, maar daar koop je natuurlijk weinig voor. Het was zaak om de rijen te sluiten en op jacht te gaan naar de gelijkmaker". Met een man minder pakte UVS de zaken overigens slag vaardiger dan met een volledige formatie, waarin weer een plaats was ingeruimd voor Fred Fillipo. Dat ging ten koste van Marcel Valk, die om taktische redenen in de dug-out moest plaatsne men. De Groot achtte het vanwe ge de defensieve instelling van de tegenstander beter om met boomlange Léon Meijs in de voorhoede te starten. Afgezien van een paar met het hoofd ver lengde ballen, kwam Meijs er fei telijk niet aan te pas. Datzelfde gold voor heel UVS, dat uitgezonderd van een tradi tioneel goede start (Van Leeu wen miste in vrije positie voor Plieger), de wedstrijd tot het tu mult plichtmatig en zonder over tuiging afwerkte. Desalniette min verschafte de thuisploeg zich nog kansen (een inzet van De Kruijs werd van de lijn ge haald) en dat typeerde de zwakte van hekkesluiter Unitas. De ploeg van Jan Everse moest tot de omstreden 65ste minuut slechts een opgelegde mogelijk heid van Hans de Kruijs toe staan, maar verder hielden de Gorkummers zich moeiteloos staande. Na het incident rondom de niet-treffer van De Kruijs en de 0- 1 van Tatli veranderde het spel- beeld. Met tien tot het uiterste gemotiveerde spelers had Unitas beduidend meer moeite. UVS schakelde na de uitsluiting van Hevel over op één tegen één in de defensie en stuurde de 'lucht macht', Fred Fillipo en Ted van Berkel, naar het front. Daar on stonden hachelijke situaties en de 1-1 van Hans de Kruijs, na een perfecte voorzet van invaller Marcel Valk, kwam in de 73ste minuut dan ook niet als een ver rassing. Opmerkingen De puntspeler had in de hecti sche slotfase, waarin Ruud de Groot wegens 'het herhaaldelijk maken van opmerkingen' naar de tribunes werd verwezen en Fi- lippo en Kling in het boekje van IJzendoorn verdwenen, de 2-1 kunnen verzorgen, zoals ook Marcel Valk en Fred Filippo dichtbij de winnende treffer wa ren. Dat 'wonder' geschiedde evenwel niet en daarom woog het puntverlies en de uitsluiting van Hevel na afloop zwaar. De weggestuurde UVS'er kan, als de tuchtcommissie het oor deel van de leidsman zwaar laat wegen, een forse straf tegemoet zien. Op het wedstrijdformulier kleurde de spelleider hokje '24' zwart: trappen naar een tegen stander, in dit geval de scheids rechter. Hevel beweert daarente gen dat hij IJzendoorn 'alleen heeft beetgepakt'. Vanaf de tri bune gezien een waarheidsge trouwe weergave van het inci dent. Na afloop hulde IJzen doorn zich in stilzwijgen over de confrontatie met Hevel. Het zwart gekleurde hokje '24' maak te echter duidelijk dat de menin gen waren verdeeld. Zoals eerder op het veld al dui delijk was gebleken. ROB ONDERWATER LEIDEN - Lugdunum gaat als herftskampioen de .winterstop in. Tegen Quick werd een 0-0 ge lijkspel geboekt, waardoor Lugdunum met SFC aan de lei ding gaat van de tweede klasse. In de eerste helft hadden de Lei- denaars een aantal goede moge lijkheden de volle winst binnen te halen, na de pauze ging de strijd gelijk op. Daarmee behield Lugdunum de fraaie ongeslagen status in uitwedstrijden. Thuis werd er dit najaar nog wel wat verloren (3-4 tegen het onderaan- staande Altior), uit vielen de punten als rijpe appels van de bomen. Het elftal van Henny de Klerk speelt op vreemd terrein inder daad een uiterst effectief spelle tje met twee spitsen en een zeer bewegelijk middenveld: Martin van Kins en Edwin Verhoogt overbruggen de afstand tussen aanval en verdediging vele ma len. Achterin geven de solide opererende Cees van Tongeren en Ton de Rooij weinig kansen weg. Door een ongelukkige af werking kwam Lugdunum dit maal niet toe aan het benutten van een van de vele kansen. Het in een vorm-crises verkerende Quick kon daar weinig positiefs tegenover stellen. Lugdunum kreeg al in de der de minuut een prachtige kans op een voorsprong. De rechtshalf Mohammed Ait-el-Houssi bracht Verhoogt in positie, die met een steekballetje doelman Gerbran- dy passeerde maar de bal naast zag gaan. Ook een kopbal en een inzet van Robert de Roo lever den geen resultaat op. Een slim balletje van Van Tongeren, langs de muur, op de sprintende Frans Sjardijn had eveneens de ope ningstreffer kunnen inleiden. Na dit offensieve begin bleef Lugdunum de wedstrijd beheer sen: pas na een half uur volgde de eerste, overigens ongevaarlij ke, aanval van Quick. Op slag van rust kreeg Van Kins nog een riante kans. Zijn schot werd ech ter gepakt door de Haagse doel- Na de pauze verloor de wed strijd veel van zijn aantrekkelijk heid. Door veelvuldig balverlies strandden de meeste aanvallen op het middenveld. Een gebles seerde Hans Van As (enkel) werd verdienstelijk vervangen door Fred van der Kaaij. Aanvoerder Sjardijn liep in het laatste kwar tier nog tegen een boeking op, nadat hij een tegenstander van achteren had neer gehaald. De goed leidende scheidsrechter Kroon, uit Alphen aan den Rijn, hield de strijd echter in de hand. In de slotfase kregen beide elftal len nog een aantal kansen, waar bij met name de Haagse spits Rambaldo zich van spijt enige haren uit het hoofd mag trekken. Van Tongeren wist zijn inzet op het laatste moment nog te blok ken. Een doelpuntloos gelijkspel was uiteindelijk de terechte eindstand. Lugdunum kon, na het vernemen van de overige uit slagen, met een tevreden gevoel de winterstop in. Bij de hervat ting volgt direct al de topper te gen mede-koploper SFC uil Schiedam. REMMELT OTTEN LEIDEN - Met een 0-1 nederlaag gisteren tegen middenmoter Rijswijk en één schamel punt uit de laatste drie wedstrijden kijkt Roodenburg bij het ingaan van de winterstop weer naar bene den. Twaalf wedstrijden lang voerde de ploeg van Wim Rijsbergen de ranglijst in de tweede klasse aan, een ranglijst die bij het keerpunt langzaam maar zeker- weer geheel in elkaar schuift. Gegeven het feit dat aan het eind van het seizoen vier clubs zonder pardon er uit vlie gen en rekening houdend met de neergaande spiraal van de laatste weken is er derhalve in de rustperiode nog heel wat werk aan de winkel vóór de eerstejaars trainer. Die gisteren weliswaar opnieuw de bevesti ging kreeg dat zijn jonge team in kwalitatief op zicht voor niemand behoeft onder te doen, maar die desalniettemin moest constateren datje het met alleen goed voetbal toch blijkbaar niet altijd redt. Op punten als inzet en onverzettelijkheid - moeilijk 'trainbaar' overigens - werd Rooden burg duidelijk afgetroeft door Rijswijk, dat voor het overige op Noord maar een armetierige in druk achterliet. Maar dus wel won. Op punten. Strafschop Wat trouwens wel degelijk te oefenen en ook te leren is, is het nemen van strafschoppen. Want alle bespiegelingen die nu in het nadeel uitvallen zouden hoogstwaarschijnlijk goed deels overbodig zijn geweest wanneer Marcel van der Burg niet voor de tweede maal dit sei zoen vanaf elf meter had gefaald. En dat weder om deed op een cruciaal moment: bij de stand 0- 0 en met nog luttele minuten te gaan in de eerste helft. Had hij die unieke kans benut dan zou Rijswijk ongetwijfeld na rust zijn negatieve speelwijze hebben moeten laten varen. Dat zou Roodenburg op zijn beurt ruimte en mogelijk heden hebben geboden. Maar Van der Burg liet net als tegen stadge noot Lugdunum dit buitenkansje schieten. Na dat de weer in de spits teruggekeerde Ronald Jansen door Rijswijks' laatste man Marco de Vroedt grof onderuit was gehaald, legde de toch met een goede traptechniek begenadigde aan voerder veel te slap aan. Rijswijk-doelman Bert Mulder behoefde echt geen wonder te verrich ten om die bal te pareren en zodoende behalve de dubbelblanke score te handhaven ook zijn ploeg een morele opkikker te geven. Hetgeen hard nodig was, want daarvoor was Rijswijk aan alle kanten door Roodenburg voorbij gelopen. Dat resulteérde evenwel niet in Leidse tref fers, gewoon omdat het vizier niet op scherp stond. Met name niet bij Jansen, die na zijn bles sure blijkbaar nog het nodige balgevoel ont beerde. Hij kreeg een paar uitgelezen kansen om zijn come-back luister bij te zetten, maar struikelde eerst over de bal, kopte wat later net over en was in derde instantie een fractie te laat om de knappe voorzet van Luc Kok in een doel punt om te zetten. Het met twee spitsen en ne gen man achter de bal opererende Rijswijk kon daar en ten opzichte van de veel betere spelop- Eerbiedig Totdat, twee minuten na de jammerlijke n ser van van der Burg, laatste man Marco de Vroedt voor het eerst - en tevens voor het laatst - zijn eigen strafschopgebied verliet en n voren snelde. Getuige het feit dat alle Rijs wij kers eerbiedig opzij gingen moest hij dus wel de aangewezen specialist zijn voor het nemen van directe vrije trappen. Welaan, dat klopte. Na de overtreding van Rob Pret kogelde hij vanaf z ventien meter en volstrekt onbereikbaar vo_ doelman Marcel Vink de bal met veel overtui ging ineens tegen de touwen. Inplaats van 1-0 (of 3-0) stond het toen dus 0-1. Over die dubbele tegenslag kwam Rooden burg in de volgende 45 minuten niet meer heen. De ploeg miste doodgewoon de veerkracht om het eenvoudige 'weg-is-weg-en-lange-halen- gauw-thuis-spelletje' van Rijswijk te ontrafelen en vocht naarmate de minuten wegtikten meer en meer tegen zichzelf. De storm tegen en het ef fectvolle veld droegen daar natuurlijk mede aan bij - het is dan gemakkelijker verdedigen dan aanvallen - maar het zat 'm toch klaarblijkelijk vooral in het koppie. Dat ging collectief omlaag en het is nu aan trainer Wim Rijsbergen om in de komende stille periode de mentaliteit in deze te veranderen. Gezien zijn eigen achtergrond moet hij daartoe in staat worden geacht. AD VAN KAAM Koplopers maken geen misstap LEIDEN - In een aantrekkelijk du el ging LDWS in de slotfase ten on der tegen Olympia: 2-3. Voor FC Lisse kwam de winterstop een weekend te laat. Het verloor met 0- 4 van WSE. Ook Meerburg verloor met 3-1 van DOSR. LDWS-Olympia: 2-3. Ondanks een veldoverwicht kwam LDWS na een kwartier spelen door Van der Zwet met 0-1 achter. De Leide- naars bleven echter vastberaden ten aanval trekken en scoorden via Paul Harteveld nog voor rust de verdiende gelijkmaker. In de twee de helft bezorgde Wim Boele LDWS al snel weer een achter stand. Hoewel Olympia nu het bes te van het spel had slaagde LDWS er toch in opnieuw op gelijke hoog te te komen. Erik van der Weijden rondde een hoekschop doeltref fend af: 2-2. Tien minuten voor tijd was het Olympia dat met een snelle: uitval via Erik van Zijst aan het langste eind trok. Erik van der Weijden werd wegens belediging van de scheidsrechter uit het vele gestuurd. FC Lisse-WSE: 0-4. Een sterk gemotiveerd WSE zette FC Lisse meteen onder druk. De eerste tref fer voor de bezoekers werd bin- nengetikt door Erwin Pleus. Hal verwege de eerste helft verzond Ron Scheurwater vanaf de zijlijn een scherpe voorzet, die gedragen door de stormachtige wind in de ui terste bovenhoek van het Lissense doel verdween. FC Lisse legde zich nog niet bij de feiten neer en kwam na rust met de wind in de rug sterk terug. Patrick Rijnbeek brak even wel het Lissense verzet. Een doel treffende kopbal van Erwin Pleus maakte royale winst van WSE com pleet. DOSR-Meerburg: 3-1. DOSR bleef lange tijd overeind dankzij goed keeperswerk van Arno Schouten. Toch kwam Meerburg aan een 0-1 voorsprong doordat Lex de Jong de bal in eigen doel speelde dat door de uitgelopen Schouten verlaten was. In de twee de helft kwam DOSR met een heel andere instelling uit de kleedka mers. Het trok meteen het initiatief naar zich toe en al na een paar mi nuten strafte Walter Koek balver lies van Fred Hagenaars af. Hij on dernam een lange solo en scoorde de gelijkmaker. Een geschrokken Meerburg trok zich terug in de ver dediging, maar kon niet voorko men dat Lex de Jong een kwartier voor tijd 2-1 aantekende. Vijf minu ten later nam Pim van der Meer een vrije trap voor DOSR. Zijn schot spatte van muur naar keeper Peter van der Heijden, maar deze sloeg het leer voor de voeten van Walter Koek, die DOSR definitief naar winst schoot. LEIDEN - WSB deed gisteren wederom goede zaken in de vierde klasse A, ditmaal door het achtervolgende SVLV met 2-1 van zich af te schudden. Docos bleef door een 3-1 winst op ROAC eveneens goed in de race. Onderin is de si tuatie voor VTL zorgelijk na een 1-0 nederlaag tegen Uni tas. WSB-SVLV 2 1 Een wedstrijd waarin de thuis club goed wegkwam. SVLV ging daarbij als meest aanvallende ploeg uit de startblokken, hetgeen niet zonder gevolgen bleef. In de 20ste minuut stelde Stephan Roodakkers Richard van Sonne- veld in de gelegenheid de 0-1 bin nen te tikken. Na deze openings treffer poogde SVLV vergeefs de voorsprong verder uit te bouwen. Een kostbaar verzuim, want de Noordwijkerhouters herstelden LEIDEN - SJC-doelman Chiel Smit blunderde gisteren tot twee maal toe en gaf daarmee de wed strijd tegen Westlandia uit han den. Na een 1-1 tussenstand dolf SJC uiteindelijk het onderspit met 2-1, toen Smit een afstands chot van 30 meter niet goed ver werkte. Toch wilde trainer Jan Faas zijn sluitpost niet afvallen: "Hij speelde een ongelukkige wedstrijd, maar hij heeft dit sei zoen ook al een paar punten voor ons gepakt". Faas is tevreden over het ver toonde spel van de laatste we ken, vier punten uit vier wed strijden. De Noord wij kers heb ben met een groot aantal blessu res de schade weten te beperken en na de winterstop is het mid denveld eindelijk op volle sterk te met de terugkeer van link- spoot Ruud Alkemade en techni cus Peter Ruigrok. In Naaldwijk had SJC een ge lijkspel verdiend. In de tweede helft maakte Marco de Ridder een 0-1 achterstand goed, na een pass van Robert Pont. Een kwar tier voor tijd kreeg vervolgens Smit een afstandsschot niet on der controle, zodat een Westlan- dia-speler de volle winst kon in tikken. zien goed. In de 60ste minuut kreeg daarbij Marcel Lamboo een door Ab van de Togt voorgegeven bal volledig verkeerd op de schoen en had goalie Rob Hannaart gelijk het nakijken: 1-1. Theo Aanhane zorg de vijf minuten voor tijd op aange ven van John Jansen voor de be slissende 2-1. Unitas - VTL 1-0 In dit duel was 'nooddoelman' Gilles van de Broek de uitblinker. De doelwachter toonde zich, na eerst door een onzeker optreden bij de warming-up zand in de ogen van de tegenstander te hebben ge strooid, met name op inzetten van Fred van Haarlem een niet te ne men obstakel. In de beginfase was het echter wel John Zee, die tot tweemaal toe alleen voor doelman Aad van Meurs faalde. Uit een vrije trap wist Rob Drost zijn ploeg in de 20ste minuut echter alsnog aan een verdiende voorsprong te helpen: 1- 0. Het lauwe tegenoffensief van VTL strandde in de tweede helft op de verbluffend sterke Van de Broek. Docos - Roac 3-1 Ondanks het feit dat Docos in de eerste helft kon bogen op een licht veldoverwicht, wisten de Leide- naars dat niet uit te drukken in doelpunten. Ronald Hoogenboom was met een schot op de paal hal verwege dichtbij een treffer. Vlak na de thee kwam Docos gelukkig op voorsprong. Ripper keeper Jan van der Poel trachtte een Leidse in zet weg te stompen, maar het leder belandde op het hoofd Van Ron Hoogenboom, die vervolgens zijn kopbal over de doellijn door verde- ROAC-doélman Jan van der Poel kijkt hoe de kopbal van Ronald Hoogenboom (liggend) in het doel verdwijnt. Ripper Dennis de Jong (midden) kan alleen maar toekijken. <foto Loek zuyderduin» LEIDEN - Trainer Jan Faas gaat SJC na vier seizoenen verlaten. Over een eventuele nieuwe werkgever wil Faas niets losla ten. Zijn eerste zorg blijft voorlo pig de handhaving van promo vendus SJC in de 2e klasse. diger John Bakker zag verdwijnen. De aangeslagen Rippers kwamen in de 14de minuut snel terug via Gé van der Star: 1-1. Maar één minuut later werd een misverstand in de ROAC-defensie door Ron Hoogen boom goed afgestraft en schoot zijn ploeg onhoudbaar naar 2-1. In de slotfase werd het zelfs 3-1 via een aktie van Ron Devilé(lobbal over doelman Jan van der Poel). Alphen - LFC 0-1 In een matig wedstrijd toonden de kanaries eindelijk weer eens vechtlust. De tamme instelling van de thuisclub stelde LFC in staat ge vaarlijk te worden voor het doel van Matthijs van der Doef. Aan de andere zijde wist LFC-goalie Peter van der Wal, na een kwartier spe len, een hard schot van Jan Peter de Vrede, prima te pareren, maar Wim Koolmoes trapte het leder in tweede instantie van de doellijn weg. Een door de wind gedragen voorzet van Michel Mejrie stuiter de tegen de lat en werd vervolgens door Loek van der Post, een kwar tier vQor rust, vogelvrij in de tou wen gekopt: 0-1. Vijf minuten na de pauze was slechts een gave kopbal van Alphenaar John Willemse het enige wapenfeit van de thuisclub, hetgeen LFC de gelegenheid gaf de wedstrijd rustig uit te spelen. UDO - Foreholte 1-1 Een matig duel, waarin beide teams te kennen gaven aan de win terstop toe te zijn. In de 27ste mi nuut werd een kopbal van Gert- Jan van Rijn door Heinz Hoek met de hand gekeerd, waarop Ronald Velthoven de toegekende penalty benutte: 1-0. Vijf minuten na de hervatting zag Gert-Jan van Rijn zich echter aan de andere kant ge noodzaakt om binnen de straf- schoplijnen aan de noodrem te trekken, waarop Cock van Leeu wen de score vanaf de penaltystip gelijk trok: 1-1. De beide keepers Leon Heemskerk en Rob van Dijk hadden verdere een rustig middag je. Wassenaar - RAVA 1-0 De thuisclub kwam goed weg. Na ruim een half uur zwaar onder druk te hebben gestaan, luidde een paaltreffer de ondergang van de gasten in. De bal belandde vanuit de counter voor de voeten van Rick Westgeest, die vervolgens Ernst van de Ploeg de kans bood 1-0 te scoren. Goed keeperswerk van Tristan van Rijn zorgde er in het tweede part voor, dat de thuisploeg de zege niet meer uit handen gaf. Hoofddorp - Van Nispen 2-2 Voor de rust bleef het scorebord blank, al kwam Ruud de Klerk wel tot tweemaal toe alleen voor de doelman. Kort na de hervatting dienden de Zilkers een 1-0 achter- stand ongedaan te maken. Op aan geven van tot tweemaal toe John van Eeden, trof eerst in de 70ste mi nuut René Ras de roos en kopte vijf minuten later Ruud de Klerk met het hoofd raak: 1-2. De voorsprong van Van Nispen was echter van korte duur, een frommeldoelpunt betekende namelijk even later 2-2. René Ras was in de slotfase met een paalschot nog dichtbij de win nende treffer. SJZ - Stomwijkse Boys 0-1 In deze rustige streekontmoe- ting werd het matige spel van de thuisclub gecompenseerd door een gezonde dosis vechtlust. Kansen van Rob Retel(schot) en Joost Vink (kopbal) namens de thuisclub ble ven evenwel onbenut. Het was de 41-jarige invaller doelman Ed Knij- nenburg (uit het 6e) van Stomp- wijk die, vlak voor rust, een hoofd rol voor zich opeiste door een spet ter van Sjaak de Boer te stoppen. In de tweede helft bleek SJZ uitge blust. Een verre uittrap (met wind mee) van keeper Knijnenburg kwam (al dan niet in buitenspelpo sitie) voor de voeten Frank Janson die vervolgens Edwin Develing in staat stelde om de 0-1 binnen te schuiven. In de slotfase kregen zo wel Rob doelman als Sjaak van der Zalm nog mogelijkheden. Renova - Hillegom 1-0 Het met veel blessures geplaag de Hillegom speelde in het eerste part met wind tegen slechts op de eigen helft. De druk die daardoor ontstond leidde in de 20ste minuut tot de openingstreffer. Een aanval over links werd door Hillegommer Peter Jongbloed verkeerd beoor deeld, waardoor ook doelman Henk Peters in de problemen kwam en gepasseerd werd: 1-0. Na rust was Hillegom ondanks goed spel, niet meer in staat de gelijkma ker te scoren.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 15