Een vooruitgeschoven finale PSV moet Lerby missen door f r audezaak Ajax _JÉ U.V.S. - UNITAS Zesdaagse in de knip van Kramer Record onder voorbehoud 'Real en PSY zijn ploegen van gelijkwaardig niveau' Sredets Sofia onaantastbaar in eigen land ZATERDAG 17 DECEMBER 1988 SPORT PAGINA 17 ASSEN (GPD) - Alleen als Yep Kramer vanavond in de Heeren- veense Thialfhal in een wak rijdt kan hem de eindzege in de Heine- ken schaatszesdaagse nog ontgaan. Na de vijfde race in Assen, die hij simpel op zijn naam schreef, kan de Fries met twee vingers in de neus aan de finale op zijn thuis- baan beginnen. Zijn voorsprong op Richard van Kempen en Herbert Dijkstra, Kramers enig overgeble ven 'concurrenten', bedraagt res pectievelijk 26,1 en 29,1 punten. Van Kempen heeft zich al bij zijn nederlaag neergelegd. "Het gat tus sen mij en Kramer is niet meer dicht te rijden. Voor mij telt mor genavond alleen nog de dagzege. Ik heb overigens wel het idee dat ik iedere avond beter begin te rijden. Mijn vorm is groeiende". De race van gisteravond had wei nig om het lijf. Kramers ploeg- maatjes Lex Cazemier, Robert Vunderink en Rein Jonker hoef den zich nauwelijks in te spannen om de koers te controleren. De wedstrijd was vooral de eerste drie kwartier zo dood als een pier. Van Kempen: "Wij hadden het publiek meer moeten laten zien. We had den het vanavond beter moeten verkopen". De mannen van de lan ge adem hadden een baaidag geno men en spaarden hun krachten voor de finale in Heerenveen. Voor het oog van 13.000 enthousiaste toeschouwers en de camera's van Studio Sport willen zij daar nog een keer vlammen. Ook Richard van Kempen ge loofde het gisteravond wel. Op de tweede dag al had 'Poeske' door een val zijn kansen op de eindzege verspeeld. Van zijn buiteling in Eindhoven, waarbij hij een lichte knieblessure op liep, ondervindt de tweevoudige zesdaagse-win- naar overigens geen enkele hinder meer. Yep Kramer bemoeide zich alleen met de twee klassement- AMSTERDAM (GPD) Ajax heeft zijn fraudezaak, maar de meest serieuze gevolgen zijn voorlopig voor PSV. Omdat de Fiscale Inlichtingen en Opsporingsdienst (FIOD) gistermiddag besloot de hechtenis van Sören Lerby met nog eens 48 uur te verlengen, is het uitgesloten dat PSV morgen te gen FC Utrecht over zijn middenvelder kan beschikken. De voormalige Ajacied staat, zoals bekend, onder verdenking van valsheid in geschrifte en verstrekken van onjuiste gegevens op het belasting formulier. Yep Kramer houdt de Kempen nauwlettend in de gaten. sprints, die hij beide won, en haak te tijdig aan toen met nog ruim 30 ronden te gaan een vluchtgroep ontstond van zes man. Het sextet Herbert Dijkstra, Richard van Kempen, Yep Kramer, Frits Scha lij, Henri Ruitenberg en Bart Veld kamp nam een ronde voorsprong op het voortsukkelende peloton. In de laatste ronde maakte Yep Kramer duidelijk dat hij en nie mand anders deze dagen de sterk ste is. Richard van Kempen kreeg in de eindsprint geen schijn van kans. Kramer: "Dit soort wedstrij den zijn fnuikend voor Richard. Hij moet het hebben van zijn ex plosiviteit. Door al die tussen- sprints gaat de scherpte er bij hem een beetje af'. Kramer won in As sen overigens pas zijn eerste 'etap pe'. De Rus Konstantin Korotkov (Alkmaar), Frits Schalij (Eindho- asisaas agaSR open tennistoernooi om de Austra- de andere dagwinnaars, lische titels. Bij de mannen ontbre- Riant Carls^oi^ Wieder Verdedigt' *8» *•"-» voorsprong aal titel en krijgt onder anderen te ma ken met Masters-winnaar Becker. Bij de vrouwen doet Evert niet mee. Graf, die het afgelopen sei zoen alles won, en Sabatini, die er vorig jaar niet bij was in Melbour- ne, zijn met Navratilova de favorie ten. MW verlaat laatste plaats door late treffer MAASTRICHT (ANP) - MW heeft in de laatste ronde vóór de winter stop de laatste plaats op de rang lijst van de eredivisie overgedaan aan Willem II. Ook VW heeft een punt minder dan de Maastrichtena- De overwinning van de Maast richtenaren op RKC (1-0) in De Geusselt werd in de laatste minuut een feit. Op een moment dat nie mand er meer in geloofde en beide ploegen zich in feite al bij de pun- tendeling hadden neergelegd. Alleen MW-verdediger Quaden wilde nog iets proberen en hij had daarbij het geluk dat de ex-MW'er Schapendonk zijn been iets te lang liet staan, waardoor Quaden tegen de natte grasmat tuimelde. Arbiter Luinge aarzelde geen moment en legde de bal op de stip. Terwijl en kele MW'ers niet meer durfden te kijken, benutte Alphons Arts het buitenkansje en knalde hard raak: 1-0. MW had het duel tegen RKC met zorgen tegemoet gezien. Juist in deze wedstrijd moest het gerou tineerde centrale verdedigingsduo Thal-Maas geschorst op de tribune blijven. Maar Arts en Schuman toonden zich waardige vervangers. Ze gaven weliswaar enkele kansen weg, maar daar wisten Hoekstra en Van de Wiel niet veel mee te begin nen, mede doordat MW-doelman De Haan in uitstekende vorm stak. Zweden zeker van eindronde ZURICH (ANP/Reuter) - De UEFA heeft de organisatie van het eind ronde om het Europees kampioen schap voetbal 1992 toegewezen aan Zweden. Het bestuur van de Eu ropese voetbalunie gaf de voorkeur aan het Scandinavische land boven Spanje, dat ook kandidaat was. Zweden organiseerde in 1958 de eindronde om de wereldtitel. Span- je heeft het in 1992 al druk genoeg penmand vertoeft, scoorde in Ma- Kramer, zo liet hij weten, morgen avond geen enkel risico nemen. "Ik ga op safe rijden en misschien kan ik profiteren van de onderlinge strijd van Van kempen en Dijkstra om de tweede plaats om ook in Heerenveen te winnen. Maar in de eerste plaats ga ik rijden voor de eindoverwinning." Bij de vrouwen is de strijd om de Gouden Schaats nog volledig open. Door haar overwinning in Assen is Petra Moolhuizen klasse mentsleidster Lilian van Tol, giste ren tweede, tot op minder dan een punt genaderd. Ook Tineke Hoog- endijk is nog kansrijk voor de eind zege. Zij werd in Assen vyfde. Na gisteravond hebben 10.400 betalende toeschouwers de wed strijdenreeks bezocht. Dat is onge veer evenveel als vorig seizoen na vijf races. In Heerenveen wordt een uitverkocht huis verwacht, waardoor het totaal aantal bezoe kers bijna 24.000 zal bedragen. Ook dat is evenveel als vorig jaar. Mr. Ory, de advocaat van Lerby, noemde het verlengen van de hechtenis van zijn cliënt met nog maals 48 uur 'een normale proce dure'. "Een dergelijke in verzeke ring stelling gebeurt altijd in de wat ernstiger zaken", aldus Ory. "Het onderzoeksteam vergelijkt momenteel de diverse verklarin gen die tot nu toe door de betrokke nen zijn afgelegd en kijkt daarna wat er verder gaat gebeuren". PSV heeft inmiddels besloten om, zolang geen zekerheid over de zaak rond Lerby bestaat, Hendrie Krüzen voorlopig nog niet uit te le nen aan BW Den Bosch. Eerder deze week waren de twee Brabant se clubs tot overeenstemming ge- anp) komen over de verhuur van mid denvelder Krüzen voor de rest van het seizoen aan de Bossche club. MOSKOU (ANP/AFP) - Andrej Bachvalov heeft gisteren tijdens wed strijden in Alma Ata de 500 meter afgelegd in 36,41 seconden. Dat is vier-honderdste onder het wereldrecord van de Oostduitser Uwe Jens Mey. De 25-jarige Sovjet-schaatser verbeterde zijn persoonlijk record met meer dan een halve seconde. Op 26 maart 1987 had hij op de re- cordbaan van Medeo 36,93 genoteerd. Daarmee bezette Bachvalov de 22e plaats op de wereldranglijst aller tijden. Gezien de status van de wedstrijden op de hooglandbaan van Medeo is het onzeker of de tijd van Bachvalov als record zal worden erkend. Het persbureau Tass maakte gisteren een voorbehoud. De wedstrijden werden volgens Tass gehouden onder auspiciën van de ministerraad van Kazakstan. De Nederlandse sprinters brengen het weekeinde door in Inzeil. De schaatswedstrijden in Collalbo zijn deze week van de agenda afge- gevoerd. Terwijl Jan Ykema, Menno Boelsma, Maarten Noyens en Arie Loef al met bondscoach Eppie Bleeker op weg waren naar de kunstijsbaan in Noord-Italië, kreeg de KNSB te horen dat de wedstrij den niet doorgingen. Volgens de organisatoren was het voor tien deel nemers niet te moeite waard de nieuwe baan op 1156 meter boven de zeespiegel feestelijk te openen. "Wij waren in de buurt van Neurenberg toen wij van de afgelasting hoorden", verklaarde Bleeker gisteravond. "Zevenhonderd kilometer waren we al onderweg". Bleeker besloot vervolgens tot maandag een trainingskamp op te slaan in Inzeil. In het Zuidduitse schaatsoord zijn de weersomstandigheden aanzienlijk beter dan in Nederland. Behalve Lerby, werden gister middag nog drie andere verdach ten in de fraudezaak voor verhoor op diverse plaatsen in het land voor verhoor vastgehouden: Maarten de Vos (directeur van Inter Football, die bij talrijke transacties van Ajax bemiddelde) en twee voormalige bestuursleden van Ajax, Ton Harmsen en Loe Bartels. Voorma lig penningmeester Ton Brandste- der mocht gistermorgen naar huis. In de kennelijke wetenschap vol in het spotlicht van de aandacht te staan, probeerde Ajax de 'publici- teitsbliksem' enigzins af te leiden met het uitgeven van een perscom muniqué waarin Justitie ervan wordt beschuldigd te weinig 'me dewerking' te geven. "De informa tie die Ajax door Justitie ter be schikking wordt gesteld is onvolle dig, waardoor er geen voldoende inzicht kan worden gevormd", al dus het summiere commentaar van Ajax. De Amsterdamse club maakte er gistermiddag voorts melding van dat het zoeken naar nieuwe be stuursleden wordt bemoeilijkt door de berichten in de media over de vermeende fraude en valsheid in geschriften. Algemeen directeur Arie van Eijden wenste geen enkel commentaar te geven op deze nogal openlijke door hemzelf opge zette afleidingsmanoeuvre. Het onderzoek van de FIOD heeft zich de afgelopen maanden gericht op de aan- en verkopen van Ajax in periode tussen 1976 en 1986. Brandsteder was tijdens de eerste vier jaar van die periode pen ningmeester bij de Amsterdam mers. De fiscus onderzocht onder andere de gang van zaken rond de transfers van Henning Jensen (van Real Madrid), Piet Hamberg (van Servette) en Simon Tahamata (naar Standard Luik), die ten tijde van zijn kasbeheer werden afgesloten. "Ik hoop", aldus Hans met de Olymnpische Speten (Bar- drid 'de kostbare, curieuze tegen- Vorig seizoen zijn we er op doelsal- celona) en de wereldtentoonsteP treffer. -Ik heb Linskens al op het do uitgeknikkerd. Eigenlijk kun je EINDHOVEN (GPD) De reactie op de komende Euro pacuptegenstander van PSV, Real Madrid, was eenslui dend. "Een bijzonder ongunstige loting", verwoordde Hans van Breukelen. "Met name het feit dat we de eerste wedstrijd thuis moeten spelen, ervaar ik als een groot na deel. In het verleden is vaker gebleken dat Real in de re turns, thuis, vaak een schier onmogelijk in te halen achter stand nog recht wist te trekken". Assistent-coach Hans Doijee sprak Pikant detail voor deze komende zelfs van een vooruitgeschoven fi- uitgave van PSV-Real en omge- nale. "Real en PSV zijn ploegen keerd, is de uitspraak van Ramon van gelijkwaardig niveau. Het on- Mendoza na de eliminatie van 'zijn' derlinge verschil is vrij gering, koninklijken, die erop neerkwam waardoor de beslissing in de vol- dat een finale met PSV - en dus gende ronde te komen, meestal in zonder Real - een devaluatie van de tweede wedstrijd plaatsvindt", het EC I-toernooi betekende. "Real PSV spreekt uit ervaring, want na sprak verleden seizoen van een de 1-1 verleden jaar in het eerste vergissing", voegt Hans van Breu- duel van de halve finales in Madrid, kelen eraan toe. "Nu kan de ploeg hoefde de Eindhovense formatie dat bewijzen. Gelukkig ben ik niet thuis slechts de poort gesloten te met de loting. Mijn verlanglijstje houden". zag er als volgt uit: AS Monaco, Breu- IFK Göteborg, Galatasaray en Wer- der Bremen. Maar we zullen hoe dan ook klaar zijn als de Madrille- nen hun opwachting maken. Real en PSV maken een minder sterk seizoen door. Dus ook daarin ontlo pen we elkaar niet veel. De vorm van de dag zal beslissend zijn in beide ontmoetingen. Bij ons is het allemaal wat onrustiger in vergelij king met verleden jaar." Die onrust baart Van Breukelen met het oog op het aanstaande Eu ropese karwei geen grote zorgen. "De vorm van verleden jaar zullen we ook dan, in maart, wel niet heb ben. Maar ik heb daarentegen wel de hoop dat we met een complete formatie kunnen aantreden. Verle den seizoen moesten we Ronald Koeman missen vanwege zijn schorsing na dat spraakmakende doodschop-interview. Als hij tot maart zijn mond maar niet voorbij praat, zal ook Koeman van de partij zijn". Revanche Real Madrid kijkt met plezier uit naar de revanche met PSV. Het re sultaat van de loting voor de kelen in dit verband, "dat we tegen kwartfinales van de Europa Cup de tijd weer de beschikking heb- voor landskampioenen werd in ben over Edward Linskens". Lins- Madrid met gepaste vreugde ont- kens die al maandenlang in de lap- vangen. "In de spelersgroep leeft gezonde revanchegedachte buropa Cup landskampioenen IFK Göteborg (Zwe) Steaua Buka- rest (Roe) Werder Bremen (BRD) - AC Milan (Ita) PSV (Ned) - Real Madrid (Spa) AS Monaco (Fra) - Galatasaray (Tur) Europa Cup bekerwinnaars Eintracht Frankfurt (BRD) - KV Mechelen (Bel) Sredets Sofia (Bul) - Roda JC (Ned) Dinamo Bukarest (Roe) - Sampdoria (Ita) AGF Aarhus (Den) - Barcelona (Spa) UEFA Cup Victoria Bukarest (Roe) - Dynamo Dresden (DDR) VfB Stuttgart (BRD) - Real Sociedad (Spa) Heart of Midlothian (Sch) - Bayern München (BRD) Juventus (Ita) - Napoli (Ita) De eerstgenoemde clubs spelen eerst thuis. De eerste kwartfinaiewedstrij- den worden gespeeld op 1 maart 1989. De returns zijn op 15 maart. kaar. Voor PSV is het echter nu zaak die positie te consolideren. En dat is meestal moeilijker dan er te komen", meende de coach van de Spaanse koploper. Beenhakker verklaarde voor de halve finales van vorig seizoen, dat zijn team zeven van de tien ont moetingen met PSV winnend zou afsluiten. Aan dergelijke uitspra ken ging hij zich gisteren niet meer te buiten. "Daarvoor is de situatie teveel veranderd. De uitschakeling was destijds een gevolg van een vice-voorzitter Da Silva Resende Wer- (foto ANP) zwakke dag van Real in Madrid. Het doelpunt van Linskens wj slissend. Nu gaan we eerst Eindhoven. Dat is misschien voordeel. Dan hebben Een andere speler die in dezelfde periode werd verkocht, was Ruud Geels. De toenmalige spits verruil de Ajax in de late jaren zeventig voor Anderlecht. Geels, tegen woordig administrateur bij Telstar, noemt de recente ontwikkelingen 'bloedgevaarlijk'. Niet omdat er di rect levens bedreigd worden, maar omdat het blazoen van de voetbal sport weer eens ernstig geschon den raakt. "Dit is ongeveer het laatste waar de voetbalsport op zit te wachten", aldus Geels. Geels, die als profvoetballer een behoorlijk aantal malen van club veranderde, zegt in zijn omgeving nooit direct te zijn geconfronteerd met zwart-geld-betalingen. "Ook in België niet. Maar ik heb bij voor beeld ook nooit met makelaars of adviseurs gewerkt. Ik heb m'n za ken altijd alleen gedaan. En dan sta je denk ik wat vaster in je schoenen bij onderhandelingen. Aan de an dere kant: vraag vandaag aan hon derd voetballers of ze ooit zwart geld hebben ontvangen, dan kryg je toch honderd keer 'nee' als ant woord? Daarbij, het zwarte geld is geen probleem van de sport, maar een maatschappelijk probleem. In alle geledingen van de samenle ving wordt zwart betaald". Acceptatie Tot een zelfde acceptatie van het 'zwart-geld-probleem' komt Jac ques Kranendonk, directeur van de Stichting Arbeidszaken. "Nee, het verbaast mij natuurlijk hele maal niets dat er bij betaalde clubs zwart geld wordt betaald", aldus Kranendonk. "Kijk, het fiscale kli maat is in Nederland nu eenmaal niet zo dat er van die gigantische salarissen kunnen worden betaald als in Italië. Er wordt in dat fiscaal ongunstige klimaat hier gezocht naar wegen om toch topsalarissen te betalen. Dat is geen rechtvaardi ging, maar een pijnlijke constate ring. Het hele probleem is in princi pe terug te brengen tot wat spelers netto willen ontvangen en bestuur ders bruto bereid zijn te betalen". Volgens Kranendonk moeten de KNVB en de overheid een aantal ri goureuze maatregelen nemen om de bedrijfstak betaald voetbal van de dreigende ondergang te redden. De oprichting van een onafhanke lijk transferbureau, dat zijn fiat zal moeten geven aan iedere spe lerstransactie, noemt Kranendonk als één van die maatregelen. "Het transfersysteem afschaffen is mo gelijk ook een oplossing. In elk ge val komt dan heel wat geld vrij dat naar de spelers toe kan vloeien, waardoor die betalingen onder de tafel achterwege kunnen blijven. Er zijn gigantische bouwbedrijven aan zwart-geld-betalingen failliet gegaan. Betaalde clubs moeten goed opletten. Het publiek heeft hen inmiddels de rug toegekeerd. Nog even en de sponsors, waar de meeste clubs zo op steunen, laten het ook afweten". Piet Buter stapt op bij KNVB ZEIST (ANP) - Oefenmeester Piet Buter vertrekt aan het einde van het seizoen bij de KNVB. na een dienstverband van twee jaar. De ambities van de Haarlemmer gaan bij nader inzien toch meer uit naar het clubvoetbal en daarom besloot hij, met wederzijdse instemming, zijn contract niet te verlengen. De KNVB geeft de voorkeur aan een bondscoach, die zich vooral bezig gaat houden met de opleidingen. Rinus Michels en zijn opvolger be- Thijs Libregts waren erg tevreden over het werk van de 39-jarige Bu ter, die zich tot 30 juni 1989, geval de mogelijkheid twee weken later nog iets recht te zetten." i ieder neer zijn contract afloopt, actief Zware kluif voor Roda JC ling (Sevilla), was de redenering van de UEFA. De wedstrijden v< de eindronde worden gespeeld Stockholm, Gothenburg, Malmö voet 'op het ^oel enn Norrköping. hart gedrukt dat hij in maart weer beter dik verliezen dan op die i fit moet zijn en dan, in die wed- njer een Europees bekertoernooi strijd, alleen maar met zijn linker- verlaten", verklaarde Real Madrid- Buyo mag trainer Leo Beenhakker. schieten". ADVERTENTIE Crab assurantiën BV, tel. 224700. Crab makelaardij og BV, tel. 225135. Rijnsburgersingel 61Leiden. KERKRADE (GPD) - Van de Roda-spelers heeft maar een enke ling ervaring met het Bulgaarse voetbal. Het meest recente werd Wilbert Suvrijn met de kracht van het Oostblokland geconfronteerd, toen hij in mei met het Nederlands elftal in de voorbereiding op het EK tegen Bulgarije speelde. Su vrijn speelde één helft in de wed strijd die door Oranje met 2-1 werd verloren. Bij de tegenstander wer den slechts twee spelers van Sre dets Sofia ingezet: Penev en Kirov. Enige Roda JC'ers zagen meteen de lol van een hernieuwde kennis making met het Oostblok in. John van Loen zette onmiddellijk een luidkeels 'Wij gaan naar Sofia' in. Alfons Groenendijk toonde zich misschien wel het meeste optimis tisch van de spelersgroep. Na een scherpe blik op de paringen in de Europacup II liet hij zich ontval len: "De clubs aan de rechterkant van het lijstje (Sampdoria, Barcelo na, KV Mechelen en Roda spelen eerst uit, red.), dat lijkt me een leu- VOETBAL - Borussia Dortmund ke samenstelling van de halve fina- heeft de 22-jarige verdediger Alex ie". Conrad overgenomen van Ein- Sredets Sofia, een nieuwe naam tracht Frankfurt. Conrad scheurde Voor een hele oude bekende in het anderhalf jaar geleden een kruis- Europese voetbal. Als CSKA band en is sinds twee maanden maakte de legerclub uit Sofia furo- weer in training. Hy heeft in Dort- re, totdat in 1985 de club de groot- mund een contract gekregen tot ste klap uit het 40-jarig bestaan het einde van het seizoen. De Bun- kreeg te verwerken. In dat jaar ont- Vergeleken met de halve finale van het vorig seizoen is volgens de Nederlandse oefenmeester veel veranderd. "Destijds was PSV nog op jacht naar internationale erken ning. Nu staan er twee aan de top gearriveerde ploegen tegenover el- aardde de bekerfinale tegen de an dere Bulgaarse topclub en aartsri vaal Levski Spartak in een veld slag. De sanctie van de bond waren niet mals, de beker werd niet uitge reikt en beide clubs werden in naam opgeheven. Het ter ziele ge- gane CSKA wordt opnieuw opge richt onder .de naam Sredets en Le vski koos als nieuwe noemer Vito- sja Sofia. Schandaal De beide toonaangevende Bulgaar se clubs gingen als gevolg van het schandaal even door een diep dal. In 1986 profiteerde Beroe Stara Zagora door de eerste landstitel in de wacht te slepen. Een jaar later was de hegemonie van Sredets een Vitosja, respectievelijk de leger- ploeg en de arbeidersclub uit Sofia die beide kunnen putten uit een enorm potentieel, alweer hersteld. De tegenstander van Roda werd in 1987 kampioen en bekerwinnaar. In 1988 bouwde Sredets met een zeer jonge ploeg met wisselend succes verder aan het nieuwe ge zicht. In de Europacup was Bayern München in de eerste ronde te sterk, in de race om het kampioen schap moest de eer aan Vitosja worden gelaten. De revanche kwam in de bekerfinale die met 4-1 van hetzelfde Vitosja werd gewon- Ofschoon de club als CSKA in de zestiger en begin zeventiger jaren in Europa naam maakte als een taaie tegenstander - die onder meer Ajax in de gloriejaren uit de Euro pacup wipte - is het in het land nooit de populairste club geweest. De legerclub werkt de thuiswed strijden af in het Narodna Armia stadion. Het feit dat het domein van de topclub slechts plaats biedt aan 35.000 toeschouwers toont aan dat de sympathie van het volk uit gaat naar stadgenoot Vitosja. Visitekaartje Halverwege de lopende Bulgaarse competitie en in de Europacup heeft Sredets Sofia, onder de hoe de van oud-international Dimitar Penev, zijn visitekaartje afgege ven. De ploeg is nog op alle fronten ongeslagen, voert met 26 punten uit 15 duels (doelsaldo 55-17) de ranglijst aan en de naaste belagers volgen op zeven punten. Eén van de meest opvallende spelers is aan valler Liubomir Penev, in de com petitie goed voor 17 treffers. Op de Europese topscorerslyst staat hij met zes doelpunten eveneens hoog geklasseerd. Het elftal van Sredets Sofia is een aaneenschakeling van interna tionals. Zeven spelers behoren tot de kern van de huidige Bulgaarse selectie: de verdedigers Alexander Aleksandrov en Krasimir Bezins- ki; de middenvelders Kristo Stoijk- ov, Ivailo Kirov en de kleine spel verdeler Lachezar Tanev flange tijd wegens een blessure uit de roulatie geweest) en de aanvallers Liubo mir Penev en Emil Kostadinov. Tyson kan zijn handen niet thuishouden GARDEN CITY (AP) - Voor de tweede keer in een week tijd wil een vrouw een aanklacht wegens handtastelijkheid indienen tegen wereldkampioen boksen Mike Ty son. De 29-jarige Lori Davis wil een miljoen dollar schadevergoeding van Tyson omdat die haar in een discotheek in de billen zou hebben geknepen. Davis' advocaat Stuart Berg zei vrijdag dat hij by de rechter scha devergoeding zou eisen wegens het veroorzaken van 'een trauma, shock en geestelijk lijden'.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 17