Cobra-tentoonstelling verlengd Nieuw record museumbezoek m 'Bal Masqué' geen feest Toegepaste kunst 'Unieke Producten' Exposities Concerten Leiden Den Haag Amsterdam Rotterdam VRIJDAG 16 DECEMBER 1988 PAGINA 27 Slang van Corneille op tram AMSTERDAM (ANP/GPD) - De tentoonstelling 'Cobra, 40 jaar la ter' in de Nieuwe Kerk in Amster dam zal een week worden ver lengd. De tentoonstelling is nu tot 8 januari te zien. De organisatoren hebben hiertoe besloten vanwege het enorme succes van de exposi tie, die is opgezet omdat Cobra veertig jaar geleden in een café in Parijs werd opgericht. Sinds de opening op 9 november hebben al meer dan 50.000 mensen de ten toonstelling bezocht. De expositie in de Nieuwe Kerk dam rijden. Op de blauwe tram heeft de Cobra-kunstenaar een gele slang laten schilderen met zwarte en roodbruine vlekken. Aan de voorkant van de tram is een zon aangebracht, op de achterkant staat: Cobra, 48-88. Dat de tram pas te zien is nu het Cobra-jaar al weer bijna op zijn ein de loopt, komt doordat de Stuur groep Thema Trams van het Ge meentelijk Vervoerbedrijf in eerste instantie het ontwerp van Corneille afwees. Volgens een woordvoer ster "voldeed het niet toont 250 schilderijen, gouaches, li- wachtingen. Wij wilden iets meer tekeningen en sculptures Corneille-achtigs". Boze tongen beweren echter dat enkele leden van vrijwel alle kunstenaars die de jaren 1948-1951 bij deze rebelse het'ontwerp'te kinderachtig' vernieuwingsbeweging in de beel- den dende kunst van toen betrokken Het werk is uitgevoerd door schilders van het GVB. Of zij zich het ontwerp van Corn- ZEIST (ANP/GPD) - Het aantal be zoeken aan Nederlandse musea zal dit jaar de 20 miljoen ruimschoots overschrijden. Vooral de kleine musea hebben van deze verdere groei geprofiteerd. Dit is gisteren bekend gemaakt op een bijeenkomst in Zeist ter ge legenheid van de afsluiting door minister Brinkman van WVC van de actie 'Nederland Museumland 1988'. Hoewel onderzoek op dit punt nog niet is afgesloten kon wel al uit de eerste resultaten bovenge noemd cijfer worden gedistilleerd. Vorig jaar was het aantal bezoeken al op 19,8 miljoen gekomen, wat een stijging was van 12 procent ten opzichte van 1986. Meer dan 70 pro cent van de Nederlandse bezoekers bleek volgens het onderzoek op de hoogte van de actie Nederland Mu seumland; van de buitenlandse be zoekers was dat ruim 30 procent. In alle media, ook die in het bui tenland, is grote aandacht aan de actie geschonken. Volgens minis ter Brinkman wordt het cultureel toerisme in ons land een steeds be langrijkere economische factor. Wel meldde de bewindsman dat de toename van het aantal musea met 35 hem zorgen baarde. "Zodra die uitbreiding ten koste gaat van de kwaliteit en de selectiviteit kan ze leiden tot verwatering van het cul tureel erfgoed". Dit te voorkomen achtte hij een taak van de musea. Voorzitter Beinema liet weten dat de stichting een klein finan cieel overschot heeft. Hij stelde de twee belangrijkste subsidiegevers, staatssecretaris Evenhuis en mi nister Brinkman van WVC voor dit geld (ongeveer 5.000 gulden) te ge bruiken voor een practisch gericht onderzoek over de wensen van mindervaliden op het punt van museumbezoek. In het recente verleden hebben al veel musea aanpassingen ge maakt voor mindervalide bezoe kers, maar toch komen er regelma tig vragen bij musea en toeristische organisaties (onder meer VW's) binnen over de toegankelijkheid danwel geschiktheid van bepaalde niet in het vuur te steken. "Kijk, als Corneille een detail niet aangeeft, hebben ze er zelf maar wat van ge maakt. Dan had hij er maar bij moeten zijn. Nu is het een geza menlijk kunstwerk geworden". Met de opdracht is een bedrag ge moeid van 80.000 gulden. Hoeveel Corneille hiervan krijgt, is geheim. Corneille laat telefonisch vanuit Parijs weten dat hij "nog altijd een feestslang die zich op de rails voortkronkelt". Volgens Corneille was het de bedoeling een aparte tram van het Centraal Station naar de Nieuwe Kerk te laten lopen, waar een overzichtsexpositie van Cobra-werk te zien is. "Maar door al dat gedoe heeft dat nu geen zin meer". Corneille is niet bang dat hij 'zijn' tram maandag niet zal her kennen. "Vanuit Parijs heb ik mijn baasd is dat zijn ontwerp aanvan- vriend de schilder Jan Sierhuis ge- kelijk werd geweigerd. Het is heel vriendelijke slang; hij zal mand bijten. Ik snap niet dat vraagd in de werkplaats in het zeil te houden. Ik zorg jij ervoor dat die hiervan zo schrikken. Het is eerder slang niet laten ontsnappen ai-uuuej Vanaf maandag gaat er overigens precies v*„ ^mn- ook een door de schilder Corneille eille hebben gehouden? Daarvoor speciale Cobra-tram door Amster- durft de woordvoerster haar hand Introdans met Bal Masqué van Ton Wig- gers/Flairck: Longing van Yair Vardi/Alber- to Ginastera; Cellorganics II van Ed Wub- be/Thomas Demenga en Heins Reber: No- no van Ed Wubbe/Public Image Ltd. Ge zien op 15 december in de Leidse Schouw burg. LEIDEN - Scheiden doet lijden maar tegelijkertijd is scheiding ook een inspiratiebron. De hele filmindustrie zou, om maar eens wat te noemen, instorten zonder het leed van eindigende relaties. En ook een hoop choreografen zouden zonder werk komen te zitten. In 1977 gaf de Israëlische cho reograaf Yair Vardi zijn visie op deze problematiek vorm in 'Lon ging' dat nu door het Arnhemse gezelschap Introdans op het pro gramma genomen is. Dit duet, op het tweede strijkkwartet van Al berto Ginastera, kenmerkt zich door de wederzijds kwade en wanhopige blikken, de gebalde vuisten en de wijd gespreide ar men van onbegrip. Heel symbo- lisch, nou: clichématig, wikkelt hij haar in een lint alsof ze beiden alsnog of wederom gebonden zijn. Maar het is te laat. Beiden gaan hun eigen weg. De psychologische processen worden door Vardi heel keurig expressief, de lijn van de muziek keurig volgend, ook heel keurig gedanst. Zo keurig zelfs dat je naar het eind verlangt want 'Lon ging* ontbeert de creativiteit in bewegingen van iemand als Jiri Kylian en het strakke werk van iemand als Hans Manen. Braaf, aardig, maar risi coloos en niet vonkend. De tweede première voor Lei den werd gechoreografeerd door artistiek leider Ton Wiggers. Hij maakte vorig jaar het tot de ver beelding sprekende Carmina Burana. Deze keer was alleen al zijn muziekkeuze minder sterk: de instrumentale opera 'Bal Mas que' van Flairck. Het thema zit vervat in de titel 'Bal Masqué: mensen die een masker voorhou den. Een eenzame danser moet het opnemen tegen de groep die soms letterlijk gemaskerd en in avondkleding het toneel bevolkt, dan weer in zwembroek en biki ni zichzelf blootgeeft. Het ligt er duimendik boven op en 'Bal Masqué' hoort met andere woor den thuis in de categorie amuse ment met pretenties. Een beetje theater, een beetje een playback act, een beetje synchroon dans, een beetje erotiek, een beetje kleurige belichting; kortom van alles wat maar niets helemaal. Komt natuurlijk ook door de ver vlakkende muziek van Flairck waarbij je steeds het gevoel be kruipt dat er een lichtverteerbaar wasmiddel aangeprezen gaat worden. Nee, dit is creativiteit van middelmaat. Te makkeluk. Te voor de hand liggend. Op de zelfde manier waarop het de dan sers vaak aan persoonlijkheid ontbreekt. Gelukkig maar dat Nono, het neonballet van Ed Wubbe, nog op het programma stond. Even opveren uitje stoel, even een mo- ment voor jezelf. INGRID VAN FRANKENHUYZEN Carla Feijen: bouwplaat van schaap. Expositie: Ontwerpers kollektief Unieke Produkten t/m 30 december. Galerie Time is Art'. Nieuwstraat 10. Leiden. Geopend woensdag t/m zaterdag van 14.00-18.00 LEIDEN - Met de kleine exposi tie in galerie 'Time is Art' is de toegepaste kunst van het ontwer- perskollektief 'Unieke Produk ten' weer toegankelijk voor het publiek, zij het dan ook tijdelijk. Mogelijk herinnert de lezer zich de kleine winkel/galerie aan de Hooigracht, waar het kollektief zijn eigen objecten en de toege paste kunst van andere kunste naars vanaf 1982 exposeerde en verkocht. Helaas is dit aparte winkeltje in 1986 verdwenen en geïnteresseerden zijn nu aange wezen op tijdelijke exposities in galeries voor toegepaste kunst. Carla Feijen (1957), Rik van Nie- len (1960), Saskia de Zee (1961) en Ludy Feyen (1961), de deelne mers van het ontwerperskollek- tief, zijn allen op deze expositie vertegenwoordigd met werk, dat de moeite van het bekijken waard is. Laatstgenoemde ver vaardigde een kamerscherm, dat de blikvanger van de expositie genoemd mag worden. Uit de hoekige panelen zijn geometri sche vormen uitgespaard, waar van het merendeel is opgevuld met kleurige stoffen. De voorzij de is sterk in vorm en kleur, maar wie de moeite neemt een glimp van de achterzijde op te vangen kan teleurgesteld worden. De fel le kleuren hebben hier plaats ge maakt voor pasteltinten, die te zeer in contrast staan met de hoe kige A Rik van Nielen is het brein ach ter de knoopstoelen. Op de draai punten van deze klapstoelen zijn de buizen tot een ingenieuze knoop gevormd. Deze ontwer- pen zijn duidelijk gericht op re- produktie en inderdaad zal een van deze stoelen binnenkort in produktie worden genomen. Saskia de Zee ontwierp ontwierp de sieraden en lampen op deze expositie. De wandlampen zijn vervaardigd uit overwegend na tuurlijke materialen, die zij in na tuurlijke tinten beschilderde. De grillige vormen maken haar lam pen tot werkelijk unieke produk ten en tevens ongeschikt voor re- produktie. Carla Feijen, de initiatiefneem ster van het ontwerperskollek- tief, ontwierp vier mooie en tege lijkertijd speelse vellen verpak kingsmateriaal, die met behulp van de bijgeleverde instrukties tot doosjes met verschillende vormen gevouwen kunnen wor den. Tevens worden er twee kle den van haar hand getoond. Het doel van het ontwerperskol- lektief 'Unieke Produkten' is dat de ontwerpers van verschillende disciplines elkaar aan kunnen vullen. Ieder ontwikkelt zijn ei gen ideeën, die mogelijk de gren zen van zijn of haar eigen vakge bied overschrijden. Bij de con cretisering kan dan de hulp van een collega worden ingeroepen. Bij het bezichtigen van de ten toonstelling merkt de toeschou wer hier echter weinig van. Men krijgt de indruk dat de kunste naar zich liever niet buiten de grenzen van zijn of haar discipli ne waagt. Maar misschien garan deert nu net deze gereserveerde houding het individuele karak ter van deze unieke produkten. LISETTE OOMEN Van Doesburg als schilder en architect ROTTERDAM (ANP) - .Theo van Doesburg, schilder en architect' heet de tentoonstelling, die tot 20 februari in Museum Boymans-Van Beuningen in Rotterdam wordt ge houden. De kunstenaar wordt op deze tentoonstelling als architect belicht. Van Doesburg was van me ning dat niet de architectuur maar de schilderkunst de moeder der kunsten is. Dit is ook het uitgangs punt voor de expositie en de lijvige catalogus. Van Doesburg (1883 - 1931) was schilder, schrijver, dichter, criti cus, typograaf en architect. Aan be tekenis en kwaliteit van zijn bijdra gen aan de architectuurgeschiede nis werd nogal eens getwijfeld. Te genwoordig wordt bij de discussie over hedendaagse architectuur steeds vaker naar zijn opvattingen Er gaat de laatste vijf jaar dan ook geen maand voorbij of er die nen zich belangstellenden uit bin nen- en buitenland aan bij de Rijks dienst Beeldende Kunst in Den Haag om informatie. Deze dienst beheert sinds 1983 de nalatenschap van Theo en Nelly van Doesburg, aldus Evert van Straten van deze dienst, die ook de tentoonstelling samenstelde en het boek schreef. De expositie bestaat uit drie de len, die als geheel een beeld geven van de wijze waarop Van Doesburg zijn bouwkundige theorie en de praktische uitwerking ervan heeft ontwikkeld. Het eerste deel geeft inzicht in bijdragen van Van Doesburg als schilder aan architectuur van ande ren: glas-in-lood, kleurtoepassin- gen voor binnen- en buitenshuis en kleurcomposities voor bestaande huizen. Het tweede deel is gewijd aan de constructies die de architect Van Doesburg tussen 1917 en 1930 ontwikkelde. In het laatste deel wordt getoond hoe de opvattingen van Van Doesburg samensmelten tot een nieuwe visie op de bouw kunst. GRAFISCHE PRIJS - De beroeps vereniging Grafische Vormgevers Nederland, het Koninklijk Ver bond van Grafische Ondernemin gen, het Landelijk Overleg van Grafische Ateliers en de Stichting Printed Art hebben de ereprijs voor grafische cultuur in Neder land ingesteld. Frans Spruqt uit Amsterdam, mededirecteur van drukkerij Mart. Spruijt, krijgt deze prijs voor het eerst en wel voor de wijze waarop hij de integratie van vrije en toegepaste grafische kun sten, ook wel gedrukte kunst ge noemd, bevordert. KIJK-UIT Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steen straat, expositie Ed van der Elsken „De Turkana, herders van Noord-West Kenia", t/m 3/4 '89. Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steen straat. Tekeningen voor Japanse prenten. Kuniyoshi Authentiek' van Utagawa Ku- niyoshi t/m 8/1 '89; di. t/m za. 10-17 uur, zo. 13-17 uur. 't Huys Benee - Nieuwe Rijn 3. permanente tentoonstelling van werk Leny Noyen, vr. 14-16 uur en za. en zo. van 12-16 uur. Het Achterhuis - Nieuwe Rijn 38. perma nente expositie; Vijf eeuwen mode in mini atuur. di. t/m za. 10-16 uur. Nutsspaarbanken - Doezastraat 35/37 en Oude Rijn 56. exposities van leden van de Grafiekwinkel Inkt, o.a. etsen, litho's en houtsnedes. Kerkgracht 20A, werk van Feng, I Kuiper en Cees van den Oever, atelierbe- zoek na afspraak, tel:146024. Sociëteit Quintus - Korte Mare 34, tentoon stelling van leden van Quintus in de vorm van schilderij, druk, foto, tekening of beeld. Oostaziatische kunst: basiscollectie van Ir ma Roefs-de Wit, Japanse rolschilderingen en Chinees porcelein; wo. t/m zo. 11-17.30 Gijlswijk, Els Schuitemaker, Jopie de Wijs en Elisabeth Bal, weefkunstenaaressen met een diversiteit aan technieken, t/m 18/12; zo. 13-17 uur. Art Centre Droomfabriek -.Oude Singel 56. olieverfschilderijen van Menno Schilthui- zen in 'realistische stijl', gedurende de maand december. Praktijk - Rijnsburgerweg 7, expositie van de Argentijnse textielvormgever Luis Acos- ta. tot 31/12; ma. t/m do. 9-17 uur, vr 10-14 Galerie Atelier Treetje Lager' - Oude Rijn 138, tekeningen en aquarellen van Henk Hollebeek. t/m 31/12; vr. 13.30-18 uur. za. 12.30-17 uur. Galerie Ars Aemula Naturae - Pieterskerk gracht 9, expositie Erika de Wit aquarel en Gerard de Wit, olieverf, dag. van 13-17 uur, Vegetarisch Restaurant De Splinter - Noordeinde 30, Eelco Jongsma met foto's genomen in de Hortus Botanicus, t/m 31/1 Kooyker - Breestraat 93, Lidie Bossen met 'fraktalia et alia', fraktale vormen die zich zelf herhalen, t/m eind dec.; beide exposi ties te zien tijdens de openingsuren van de Grafische Werkplaats 'De Bange Duivel' Rijndijkstraat 4, zes beginnende kunste naars uit Utrecht tonen hun grafiek, t/m 23/12; do. za, zo. 13-17 uur. Galerie Stelling - Burgsteeg 14, expositie van Maurice Tellingen, schilderijen, Mauri ce Joosten, beelden, t/m 30/12; woe t/m zo. 12-18 uur. Galerie De Kleine Klup - Nieuwe Rijn 1, werk van Paul Paas, heliogravures, t/m 4/1 '89. ma t/m za van 10-22 uur, zo van 12-22 Time is Art - Nieuwstraat 10; Ludy Feyen met kamerscherm, Saskia de Zee lampen, sieraden, Rik van Nielen stoelen, Carla Feijen kleden, verpakkingen, woe. t/m za. van 14-18 uur, t/m 31 dec. Benthuizen Europa Meubel Dorpsstraat 55/70-74, landschappen van Lydia Merceses Luyten, tot eind december gedurende de winkeltij den. Hillegom Kunstgalerij 'Catherina' - Meerstraatpro menade 12b, Expositie kunstschilder-cera- mist en beeldhouwer Chahab, van oor sprong Persische kunstenaar, 15 uur; di. t/m vr. 9-18 uur, za. 10-17 uur. Den Haag Galerie Jan van Munster - Kon.- Emmakade 55, Mariet Hylkema, gouaches, Gerard Marchee, acryl/gouache, Janos Vonk, ke ramiek, woe t/m za van 12-17 uur, zo van 13-17 uur, t/m 15/1. Noordwijk Petit Royal - Voorstraat 76, Tiny van der Sar met kleuretsen 'Bloemen en planten in de Orangerie', geopend dag. behalve woe, Noordwijkerhout Bibliotheek- W. de Zwijgerlaan, Betty Ples- sing met textiele werkvormen vervat in wandkleden, t/m 3/1 '89. ma. woe, vr 14-17 uur, en van 19-21 uur. do en za 10-12.30 Rijnsburg Genootschap Oud Rijnsburg - Oude Vliet- weg 6. permanente tentoonstelling 'De an dere Middeleeuwen'; thema tentoonstel ling 'Nederland in Bedrijf - Handel in Rijns- burg', vr. 19-21 uur, za. 10-16 uur. Voorschoten Galene Mercedes - Voorstraat 35b, Maya Wildevuur met zijdecollages, acryl schilde rijen en Bert Kiewiet met bronzen beelden. Galerie 'Het Oude Raadhuis' Dorpsstraat 36. Kalli Tsitsiloni met ikonen, van 17/12 t/m 5/1; wo, do, zo. 14-16 uur. za. 11-16 uur, 1e en 2e kerstdag 14-16 uur. Het Rijnla 5 Chr. Mannenkoor Vox Hu- De Leidse CantoriJ, zondagavond in de Hooglandse kerk. Nico van der Horst) Klassiek Het Gronings Gitaarduo (Remco de Haan en Erik Westerhof) treedt vanavond in de K&O-Kapelzaal op. Er zullen werken van Bach, Sor, Albeniz, Piazolla e.a. worden uitgevoerd. Aanvang 20.15 uur. Het Bachkoor Holland geeft zaterdag avond een uitvoering van Bachs Weihnachtsoratorium. Medewerkenden: Ellen Bollongino (sopraan), Hilke Helling (alt). Hein Meens (tenor). Ulrik Cold (bas). Hans Broekman bespeelt het orgel. Voor de begeleiding zorgt het Amsterdams Ka merorkest. Algehele leiding: Charles de Wolff. Aanvang 19.30 uur. zaterdagavond i Rijksmuseum van Oudheden aan. Op het programma staan werken van Poulenc, Schütz, De Victoria. Tavemer en Rutter. De leiding berust bij Maarten Michielsen. Aanvang 20.15 uur. Ekker-Van der Pas geven op zondagmid dag een uitvoering in de Groene Kerk in Oegstgeest. Ze zingen kerstliederen uit di- christmas carols. Aanvang 14.30 uur. De Leidse Cantorij onder leiding van Joop Brons geeft zondagavond een adventscon- cert in de Hooglandse kerk. Het program ma vermeldt Christmas carols, hymns, oud- Nederlandse kerstliederen van Messaus (17de-eeuw) en Franse noëls. Ook zullen er grotere koorwerken uit de Anglicaanse traditie worden gezongen. Aanvang 20.15 Het Rijnlands Chr. Mannenkoor Vox Hu mana verzorgt op zondagmiddag een door het Leidsch Dagblad te organiseren kerst concert in de Pieterskerk. Het concert is speciaal bedoeld voor degenen die door hun lichamelijke handicap zelden of nooit i uitvoering kunnen bijwonen. Aan de s'Jacob-des Bouvrie, tot 1/2, van 9-211 ochtend in de Taffehzaal. Voor de pauze worden werken uitgevoerd van Clementi en Mozarf. De violiste Esther van Stralen treedt naar voren in de Fantasie voor alt viool en orkest van Hummel. Daarna zal een uitvoering worden gegeven van A ce remony of carols' van Benjamin Britten in de originele versie voor vrouwenkoor en harp. ten vrouwenkoor, geformeerd door de zangdocente Leny Stevens, brengt Brit- tens werk ten gehore. Aanvang 11.30 uur. Leerlingen van de zangpedadoge Thea Aanvang 15.00 u s (zang) nen (piano) brengen een programma met werken van Bernstein. Tunna, Hëndel en Schumann. Aanvang 16.00 uur. leiding van Thijs Kramer treedt zondagmid dag op in grand café 'In den Leidschen Sa lon'. Het programma vermeldt het Diverti mento nr. 1 KV 317 van Mozart, de serena de voor strijkers van Tsjaikovski en dansen voor harp en orkest van Debussy. Soliste is de harpiste Ellen Versney. Aanvang 12.00 uur. (Op zaterdagmiddag wordt een proef- en dinsdagavond ii Tot de solisten behoren de bariton Marco Bakker, de organist Addie de Jong, de ge broeders Brouwer (trompet) en het Arpeg gio-trio. De algehele leiding is in handen van Sander van Marion. Aanvang 20.00 Capella pro Cantibus onder leiding van Theo Tobé zingt op woensdagavond in de Wiltibrordkerk in Oegstgeest. Het betreft een kerstconcert, waaraan naast een ko perkwartet zal meewerken de organist Theo Goedhart. Het interkerkelijke koor zal o.m. Albert de Klerks 'Magnificat' tot klin ken brengen. Er staan ook enkele chnst- mas carols op het programma. Aanvang gebracht. Er is ook samenzang. Organist Joop Brons verleent medewerking. De lei ding berust bij Rob de Vogel. Pop De Leidse band Rats presenteert van avond in het zoldercafé van het LVC zijn eerste cassette. Strakke beat en eenvoudi ge strukturen, melodieus en meeslepend, bepalen het geluid Rats. aldus het pro grammaboekje. Aanvang 23.30 uur, Bree straat 66, Leiden. Zaterdag treden Claw Boys Claw en The Riff op in het LVC. Vele nummers van de laatste elpee Hitkillers zullen worden ge speeld. The Riff won vorig jaar de grote prijs van Nederland. Aanvang 22.30 uur, Breestraat 66. Leiden. De kerstshow van Herb Mews and the Mu les is donderdagavond in het LVC te aan schouwen. Een show vol rock roll, hu mor, decors, smakelijke kledij, glitter en glamour. Aanvang 22.00 uur, Breestraat 66, Leiden. Jazz Voor het laatste concert bij Hot House zorgt de groep Heptagon van bassist Egon Kracht. In deze band werken muzikanten met verschillende stijlopvattingen en ach tergronden aan de composities van Egon Kracht. Naast Kracht, Eric Vloeimans (trompettist) en Bart van Helsdingen (drummer) bestaat Heptagon verder nog uit Frits Heimans (altsaxofoon), Paul de Leest (tenorsaxofoon en klarinet) Paul Pal- lesen (gitaar) en Koos Janssen (piano). Aanvang 22.00 uur. Waaggebouw. Aal markt 21. Leiden. In het voorprogramma (21.00 uur) treedt het Hot House leerorkest op. Onder leiding van Rolf Delfos is dit 15 man tellende orkest uitgegroeid tot een hechte groep muzikanten. Het kwartet van Jan Verwey staat zondag middag op het podium van Jazz on Sunday in café Cheers Het kwartet speelt in hoofdzaak makkelijk in het gehoor liggen de jazz, van ballads tot bebop. Verwey staat bekend als de Nederlandse Toots Thielemans, pianist Wiebe Haanstra ver zorgt ook het vocale gedeelte, op bas speelt Willem Meijboom en op slagwerk Ab van den Berg. Aanvang 15.00 uur. ziening uit Groningen. 'Oude en nieuwe v Georgette Hagedoorn. rousel in: 'TAmour La Mort'. Microtheater za 17, di 20. wo 21. 20.30 uur. zo 18.15.00 uur; Theatergroep Imperium speelt: 'Scrooge Marlow', naar Charles Dickens. r 16. za 17. wo 21. do 22.19.30 uur; To neelgroep De Appel speelt: 'Hamlet', van Shakespeare, met o.a Cartine Brouwer, Sacha Bulthuis en Carol ünssen. wo 21. do 22. 20.15 uur; Toneelgroep De Appel: 'De Dodendans', met o.a. Chnstine Ewert, Robert Prager en Eric Schneider. vr 16. 20.15 uur; Scapino Ballet met: "De Notekraker' van Armando Navarro op mu ziek van Tsjaikovski. za 17. 20.15 uur; concert Shlomo Mintz (vioot). werken van o.a J.S. Bach, zo. 12.15 uur; Amsterdams Promenade Orkest en Miranda van Kralingen: -Strauss concert', presentatie: Pim Jacobs, di 20. do 22, 20.15 uur; concert The New London Chorale: The Young Christmas' met o.a. Vicky Brown. Madeline Belt, Gor don Neville en Tom Parker. vr 16. za 17. 20.15 uur, za ook 24.00 u Paul de Leeuw i Elaine Baanders (piano), zo 18. 14.30 uur; Theo Olof (viool) met di 20.20.15 uur; jan Eric van Regteren Al- tena (viool) en Jet Röling (piano), werken van Milhaud, Henkemans, Bartok en Jana- cdk. wo 21, 19.30 uur Pantomimetheater Rob van Rijn: 'A Christmas Carol', do 22, 20.15 uur; Groep Purper: Dit ver haal'. Koninklijke Schouwburg za 17 (openb. rep.), di 20, wo 21, do 22, 20.15 uur; Het Nationale Toneel: 'Gys- brecht van Aemstel' met o.a. Peter Tuin man, Anne-Marie Heijligers en Wim van Murieklheater vr 16, 20.15 uur; Residentie Orkest olv Kent Nagano, mmv Sviatoslav Zagursky (cello), werken van Busoni, Sjostakovitsj (viool), werken Mozart Carré do 22. 20.15 uur; Wereld kerstcircus. Concertgebouw vr 16. za 17. 20.15 uur. ZO 18. 14.15 uur; Nederlands Philharmonisch Orkest olv Ye- hudi Menuhin, mmv Dong-Suk Kang (viool), werken van Mendelssohn, Dvorók, Badings en Schubert zo 18. 20.15 uur; Collegium Aureum. Töl- zer Knabenchor olv Gerhardt Schmidt-Ga- den, mmv Peter Schreier (tenor), Anton Scharinger (bas): "Wemachtsoratonum' van J.S. Bach. di 20.19.30 uur; Nederlandse Hëndelvere- niging otv Thijs Kramer mmv solisten en Nationaal Philharmonisch Orkest: Mes siah- van HAndel. wo 21. 20.15 uur; Nederlands Kamerkoor. La Petite Bande en solisten, 'Magnificat' van J S. Bach. C.C. Amstelveen vr 16. 20.15 uur; Thérése Steinmetz: 'Clo se to the classics', mmv Anke Anderson (harp). Nicolai Pirvu (panfluit) en Trio Char les Pnnce. za 17.20.15 uur; Purper met: Dit Verhaal' zo 18, 16.00 uur; Heddy Lester and her Spanish Friends. di 20. 20.15 uur; Scapino Ballet: 'De No tekraker'. van Navarro/Tsjaikovski. do 22. 20.15 uur; De Hollandse Comedie in: The Mousetrap', van Agatha Christie, met Eric van ingen, Elsje Scherion e.a. Muziektheater vr 16. ma 19. 20,00 uur; De Nederlandse Opera: 'Madame Butterfly' van Pucini. za 17. wo 2120.15 uur; Het Nationale Bal let met Giselle'. Wright naar Pepita, Coral- li. Perrot/Adam. mmv Nederlands Balletor kest olv Adam Gatehouse. Nieuwe de la Mar Theater vr 18 t/m zo 20. 22.15 uur. zo alleen 14.00 uur; Theater van de lach met 'Den Haag vandaag', van Ray Cooney, met John Lan- ting, Bruni Heinke en Hein Boele. di 20 t/m do 22.20.15 uur; Freek de Jonge met 'De ontlading'. Stadschouwburg vr 16 en za 17. 20.15 uur; "Er valt een traan op de tompoes" van Annie M.G. Schmidt, zo 18.15.00 uur, ma 19. 20.15 uur; Scapi- noballet met De notekraker' van Navar- ro/Tsjaikowski. woe 21 en do 22. 20.15 uur; Frits Lam- brechts, Mies de Heer. Bill van Dijk met 'Zeldzaam'. chael Simon, za 17. 20.15 uur; Residentie Orkest Kent Nagano, mmv Jaap van Zweden Leidse Schouwburg za 17. 20.15 uur; voorstelling: 'Jeanne d'Arc' met o.a. Josine van Dalsum, Henk van Ulsen en Lex Goudsmit. Franck. zo 18. 20.15 uur; Nederlands Philharmo nisch Kamerorkest olv Yehudi Menuhin. mmv Dong-Suk Kang (viool), werken van Mendelssohn. Dvorak Badings en Schu- wald Kuijken, Bachprogramma. wo 21. 20.15 uur; Blazersensemble Resi dentie Orkest met werken van Dvorak. Mo zart. Krommer en Kramer, do 22. 20.15 uur; Residentie Orkest olv Ar nold Ostman. mmv sol. en Nederlands Concertkoor: 'Die Schöpfung' van Haydn. do 22. 20.00 uur; Nederlandse Opera olv Lucas Vis: 'Madama Butterfly' van Puccini. Nederlands Congresgebouw vr 16. d. 20. 20.15 uur; voorstelling: Toon Hermans met in het voorprogramma: Gem ma van Eek en Maurice Hermans, vr 16, 20.00 uur; optreden Level 42. do 22, 20.15 uur; concert BZN. De Doelen vr 16 t/m zo 18; De New York dagen in Rot terdam. a 17. ma 19 en di 20,20.15 uur; Concert gel. woe 21. 20.15 uur. De Young Christmas, concert mmv Vicky brown. Madeline Bell. Gordon Neville. Tom Parker en groot koor en orkest olv Gerard Breas. zo 18. 11.00 uur; optreden Rekte en het Jaffo Gate Quartet. 18. 19.00 en 21.00 uur; Volkskerstzang Des Heils en het Haags Matrozenkoor olv Frits heuvelink. Luxor Theater zo 18. woe 21do 22.20.15 uur; 'Bamum'. Theater Zuidplein vr 16. 20.15 uur; Twee op de wip', met Pleunie Touw en Hugo Metsers, woe 21 en do 22. 20.15 uur; Het Schom- melpaard, met o.a. Ramses Shaffy en Hid- de Maas.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 27