'Een slechte zaak voor profvoetbal' SpoorptTV Herman van den Broek wil terug naar eredivisie Spelers van ARC blijven bij boycot Yep Kramer rekent beste in peloton 'Het is nu hard tegen hard' Verslagenheid bij PSV na aanhouding Lerby 'Dit gaat deze generatie spelers niet aan' VRIJDAG 16 DECEMBER 1988 SPORT PAGINA 19 OEGSTGEEST Herman van den Broek zal de tafeltenniswedstrijd tegen Geleen niet als 'match van de eeuw' bestempelen. Daarvoor heeft de Oegsteestenaar in zijn sportieve carrière al teveel meegemaakt. Zelfs als Oegstgeest morgen in Tilburg promotie naar de eredivisie bewerkstelligt, is dat geen unicum voor de 22-jarige voorman van Oegstgeest. Een jaar geleden immers bereikte zijn team al de hoogste tafeltennisliga, ook al was niet iedereen er van overtuigd dat dat volgens de regels was gebeurd. aan interlands en Europese kam- „Er gaan veertig supporters mee, pioenschappen deelgenomen. Op het zal zeker gezellig worden in Til- burg. Voor gegeven ogenblik moest ik van mijn ouders kiezen tussen tafelten nis en voetbal, wat ik in die tijd bij UDO deed. Omdat het zo lekker ging heb ik toen voor tafeltennis ëredivfs'ie kanTk gekozen". Met een onderbreking van één jaar Scylla („Van trainer Theo Bak ker dacht ik daar veel te kunnen opsteken") en een half jaar rust is Van den Broek altijd voor Oegst geest uitgekomen. „Dat is ook onze kracht. Oegstgeest haalt de meeste spelers uit de eigen kweek. In de af gelopen competitie merkten we op cruciale momenten, dat het een voordeel is dat we al zolang met el kaar spelen. Na een grote 13-5 ne derlaag tegen Harkstede toonden we onze mentaliteit door een vol gende topper met dezelfde cijfers te winnen en daarmee onze titel- kansen te behouden". Mede daardoor speelt Oegst geest morgenmiddag om 15.00 uur het promotieduel tegen de kam pioen van de andere eerste divisie, Geleen. „Eigenlijk vind ik die wed strijd belachelijk", windt Van den Broek zich op. Ik ben het er totaal niet mee eens dat wij als kampioen niet rechtstreeks voor promotie in aanmerking komen". Maar als steunpilaar van zijn jon ge team neemt Van den Broek ook deze uitdaging met graagte aan. 'n wedstrijd ben ik wakker lig ik er niet van. Als sporter streef ik altijd het hoogste niveau. Ook in de redelijk red den. Het tempo ligt er weliswaar hoger, maar ik heb mannen als Jaap van Spanje en Peter Paul de Vrind al eens verslagen. Die spor tieve uitdaging geeft mij nog steeds de grootste kick". TIM BROUWER DE KONING 1 Herman van den Broek: 'een goede baan gaat v DEN BOSCH (ANP) - Nashua Den Bosch blijft in de race voor de Europese basketbalbeker. De Brabanders namen gister avond met enige moeite de tweede horde in de kwartfinale competitie van het bekertoer nooi voor landskampioenen. Qp het laatste moment voor kwam Den Bosch, dat de ploeg voor het vervolg al in een uit zichtloze positie werd gema noeuvreerd. De Bossche ploeg legde in sporthal De Maaspoort in de slotminuten net wat meer gevoel voor orde aan de dag dan de Russische titelhouder CSKA Moskou: 83-80. Bij rust leidde Den Bosch met 44-43. Den Bosch bleek in het rom melige maar enerverende tref- Den Bosch net te sterk voor CSKA Moskou fen meer dan eens moeilijk bui ten Paul Thompson te kunnen. De Amerikaan ontwarde ge heel op eigen kracht de knopen, die de zwak schakelende spel verdeler Bottse zijn maat ter ontrafeling aanbood. Thomp son schoot 32 punten bijeen, meestal uit situaties die de klas- serijke ex-prof zelf creëerde. De landskampioen hield te gen de stroef opererende Rus- Over die 'omkoop-affaire' (Oegst geest werd beschuldigd van com petitievervalsing red.) wil Van den Broek het niet meer hebben. „We hebben ondubblzinnig bewezen dat we tot de top van de eerste divi sie behoren. Voor de eredivisie wa ren we gewoon niet goed genoeg, vandaar dat we meteen weer degra deerden. Friso Reitsma, Ron Schi- paanboord, Paul de Jong en ik heb ben onze eigen bezigheden, waar door we veel minder kunnen trai nen dan de gemiddelde eredivisie speler". De laatstejaars meao-student (as surantie/verzekeringen) geeft daar mee aan dat hij zijn maatschappe lijke loopbaan belangrijker vindt dan sportief succes. „Natuurlijk wil ik winnen als ik achter die tafel sta, dat heeft er bij mij altijd ingeze ten. Maar zelfs als we de eredivisie weer bereiken, kan ik moeilijk veel vaker gaan trainen. Een goede baan gaat vóór. Bovendien, zelfs als toptafeltennisser kun je in Ne derland geen droog brood verdie- Dat neemt niet weg dat Van den Broek er veel aan gelegen is om Ge leen aan de zegekar te binden. „Hoe dat moet weet ik trouwens nog niet. De tegenstanders ken ik nauwelijks en zelfs het aantal te spelen partijen is nog niet bekend. Dat is typisch voor de Nederlandse tafeltenniswereld: er wordt vaak een puinhoop van gemaakt. Mij maakt het overigens allemaal wei nig uit; ik probeer mijn partijen toch wel te winnen". Dat is hem geraden ook, want het Oegstgeester viertal moet het voor een flink deel hebben van de in breng van de getalenteerde Van den Broek. „Bij de junioren heb ik ^rSschaa?stffuitend naarde ehid- AMSTERDAM (GPD) Het profvoetbal in ons land is het spoor volledig bijster. Na het zo overwinning in de marathonzes- glorieus verlopen Europees kampioenschap holde de grootste sportbond in ons land van daagse. De 3i-jarige Fries is de bes- het ene incident naar het andere en volgen de schandalen elkaar in hoog tempo op. te rekenmeester in het peloton. In de vierde etappe bemoeide hij zich gisteren in Amsterdam alleen met de lucratieve tussensprints. De kopgroep van twaalf kreeg zijn ze gen. De dagprijs ging naar Andries Kasper, die in de sprint Herbert Dijkstra en Andy van der Pauw royaal voor bleef. De gouden schaats kan Kramer nauwelijks nog ontgaan. De bouw- opzichter uit Oudeschoot, onder de rook van Heerenveen, vergrootte zijn voorsprong in het klassement opnieuw. Hij won beide klasse mentsprints (tien punten) en de eindspurt van het peloton. Door die ontwikkeling groeide de marge met Van Kempen tot 22 punten. De rietdekker berust in de nederlaag. Hij heeft vrede met de tweede plaats. De blessure aan de knie, op gelopen in de tweede etappe, weer houdt de tweevoudig zesdaagse winnaar voluit te gaan. Beide rivalen hielden zich op de Jaap Edenbaan in de motregen schuil in het peloton. Kramer viel alleen op bij de tussensprints en door zijn paars-roze gekleurde lei- derspak, Van Kempen hing con stant met open friond aan Kramers schaats. De Siamese tweeling speelde geen rol in de temposlag om de dagprijs. Na 35 ronden gaven zij hun goedkeuring aan de demarra ge van Erik van den Boogert, die elf man meekreeg. Kramer telde de neuzen, zag geen belangrijke con currenten wegrijden en ging recht op staan. Weliswaar behoorden Dijkstra en Pronk, zes en zeven in het klassement, tot de kopgroep, maar een reeële bedreiging voor de leidende positie ging van dat duo niet uit. Bij de vrouwen wordt de strijd met de dag wel interessanter. Petra Moolhuizen bekroonde haar sterke rijden op de voorgaande dagen met haar eerste overwinning. ALPHEN AAN DEN RIJN - De spelers van ARC zullen niet op hun standpunt om het duel van zaterdag tegen Spa kenburg te boycotten terugkomen. In een verklaring maakten zij gisteravond duidelijk unaniem achter hun be sluit èn de ontslagen trainer Jan Kroese te blijven staan. "Het gaat voorlopig om een eenmalige spelersstaking. Op de ledenvergadering van 3 januari zien we het dan wel ver der. We hopen dat er dan iets gebeurt waardoor we weer kunnen voetballen", verklaarde Niek Oosterlee als woord voerder van de groep. sen de defensie in ieder geval behoorlijk gesloten. Daar com penseerden Reddick, Bottse, Pieterse en Kuipers hun zwak ke offensieve inbreng. Het bleek al met al voldoende om het bleke CSKA met zijn vijf gouden Seoul-gangers in de op windende slotfase alsnog op de knieën te krijgen. Overigens niet in de laatste plaats dankzij het arbiters Richardson uit En geland en Virovnik uit Israel, die de thuisploeg in het verloop van het duel opvallend gunstig gezind waren. Overige uitslagen: Limoges (Fra) - Maccabi Tel Aviv 67-87, Barcelona - Aris Saloniki 97-81, Scavolini (Ita) - Jugoplastika Split (Joe) 88-75 Hij deed dat in aanwezigheid van vrijwel de volledige selectie, die gisteren door aanvoerder Ruud van Es en elftalleider Cees Donker voor de tweede keer deze week bij elkaar werd gehaald. De selectie had gehoopt dat er nog een reactie van het bestuur zou komen, maar die bleef uit. Daarop werd besloten om de aangekondigde actie defini tief in gang te zetten. "Als spelers betreuren we het ten zeerste dat we als echte ARC-ers de wedstrijd niet kunnen spelen door de handelingen van het thans zit tende bestuur. Tevens betreuren we de vaste supporterskern met deze daad te moeten confronteren. Maar het kan echt niet anders. Ge zien de behandeling van de mens Kroese - dat staat bij ons centraal - zien we ons tot deze daad genood zaakt. Iemand met zo'n enorme staat van dienst kun je niet op deze manier aan de kant zetten. Het is ook niet zijn schuld dat we er nu zo slecht voorstaan. We hebben de Gloudemans (FB)): 'Dit bewijst ons gelijk' Harmsen meldt zich bij politie AMSTERDAM (ANP) - Oud voorzitter Ton Harmsen van Ajax heeft zich gisteren zelf ge meld bij de fiscale opsporings- i dienst FIOD in Haarlem om l verhoord te worden in verband met het onderzoek naar fraudu- leuze handelingen bij transfers j bij de club. Zijn echtgenote heeft dit gisteren bevestigd. Harmsen was op zakenreis naar de Bondsrepubliek Duits land. Het was de bedoeling dat hij later naar Nederland terug zou keren, maar gezien de pu- bliciteitsstorm die woensdag opstak na de aanhouding van twee ex-bestuursleden en een oud-speler van Ajax is hij eer der teruggekeerd. Hij is met ei gen vervoer naar huis gekomen en is ook zelf naar Haarlem ge reden, aldus zijn echtgenote. „Hij begreep wel dat hoe eerder hij terug zou zijn, hoe beter het is", aldus mevrouw Harmsen. De turbulente taferelen in Zeist hebben hun climax nog niet eens bereikt, of de voetbalwereld wordt alweer opgeschrikt door een om vangrijke fraudezaak bij Ajax, een van de vaandeldragers van het Ne derlandse voetbal. Over de Europe se titel rept niemand meer, het Oranje-feest in München en Am sterdam is volledig verstomd. Verantwoordelijk daarvoor zijn de bestuurders, bijna zonder uit zondering goedwillende amateurs met weinig kennis van zaken. Zij bewezen het toch al zo kwetsbare topvoetbal de laatste maanden de ene slechte dienst na de ander, en sterkten de tegenstanders in de overtuiging, dat het profvoetbal een jungle is. „Voor het voetbal en de KNVB", doelt FBO-bestuurder Nico Gloudemans op de bestuurs zetel in Zeist van Harmsen, „is dit een hele slechte zaak. Er moet nog bewezen worden dat hij schuldig is", stelt hij zich gereserveerd op, „maar als dat zo is, brengt hij niet alleen Ajax maar als bondsbestuur- der ook de KNVB in diskrediet". Dat geldt voor 'Zeist' in dubbel opzicht. De voetbalbond heeft net een contract afgesloten met Inter Football, dat de activiteiten rond het eeuwfeest zal begeleiden. Dat commerciële bureau staat onder leiding van Maarten de Vos, die eveneens een flink aandeel zou hebben in de Ajax-affaire. Professionals „Het bewijst weer eens ons gelijk", verkondigt Gloudemans het FBO- standpunt, „dat er professionals aangesteld moeten worden. Nu worden er derden ingeschakeld, en krijgt IF steeds meer greep op de clubs en het betaalde voetbal. Dat is is een ongezonde situatie en ge vaarlijk voor de toekomst van het profvoetbal". De werkgeversclub krijgt in dat opzicht de steun van de WCS, de vereniging van con tractspelers, die al jarenlang ageert tegen de vaak onfrisse praktijken, 'die volgens Karei Jansen echter rechtstreeks voortvloeien uit het transfersysteem zoals dat nog steeds bestaat. Daar scheiden ech ter de wegen van de WCS en de FBO. Het is voorspelbaar dat de tegen standers van het vergoedingsys teem de Ajax-affaire met beide handen aangrijpen om de discussie nieuw leven in te blazen. PvdA-ka- merlid Joop WorreU en WCS- voorman Karei Jansen gaan daarin voorop. „Wat er nu bij Ajax aan de hand is, verbaast mij niet", zegt Jansen. „Het transfersysteem geeft daar alle aanleiding toe, de uitwas sen zijn daarop terug te voeren. De clubs beweren altijd dat het trans fersysteem winst oplevert. Er zit ten echter zoveel gaten in het net- deze affaire het gevolg is van het transfersysteem. Dat heeft er ech ter niks mee te maken", onder schept Ton van Dalen de aanVal van de WCS. De FBO steunt hem daarin. Van Dalen: „Het gaat om het fiscale klimaat. De belasting in dit land is zo exorbitant hoog, dat een speler als Henning Jensen, nooit naar Nederland gekomen zou zijn, zelfs als Ajax hem naar Neder landse maatstaven hoog betaald zou hebben. In de netto-sfeer valt er niet te concurreren met het bui tenland". De actie van de Fiod komt voor de medewerker van de Stichting Arbeidszaken niet als een verras sing. Hij is echter wel razend be nieuwd wie de bal aan het rollen heeft gebracht. „Er zijn de laatste jaren fiscale regelingen getroffen, waardoor de marges iets zijn ver ruimd. Zo'n spelersfonds is op zich best interessant en kan voor groot verdieners aardig oplopen, maar het spreekt buitenlanders niet aan. Die willen alleen weten wat ze net to in handen krijgen, de rest inte resseert ze niet. Een voetballer die in Engeland drie ton verdient be taalt maximaal 40 procent belas ting, hier ligt dat percentage echter tussen de 70 en 80 procent. Luister, ik praat niet goed wat Ajax heeft gedaan, maar ons belastingklimaat werkt dat wel in de hand". Ajax wilde ten koste van alles voorkomen, dat het internationaal uit de boot zou vallen en zocht der halve naar wegen om te kunnen blijven concurreren met de betere clubs in het buitenland. Die be- drijfspolitiek dreigt de nummer twee van de eredivisie nu noodlot tig te worden. „Natuurlijk is het in strijd met de wet, in andere landen wordt het echter oogluikend toege- s echter e heel De afschaffing van het transfer systeem lost volgens Van Dalen niets op. „Het werkt op een bepaal de manier zelfs regulerend. In Frankrijk is dat systeem een paar jaar geleden afgeschaft, daar gaan nu echter gigantische bedragen on der de tafel door". WCS'er Karei Jansen bestrijdt dat. „Onze zuster organisatie beweert dat er een sa nering vanuit is gegaan en dat ze de excessen onder de knie hebben. Er is een streng systeem op de contro le van transfers gekomen". Inter nationale transfers blijven echter een schemerig en ondoorzichtig terrein. Jansen erkent dat, maar meent niettemin dat „de KNVB en de overheid lering moeten trek ken" uit de Ajax-affaire. Veel heil verwacht hij daar niet van. Fraude Zo'n tien jaar geleden hielden veel clubs er ruimere opvattingen op na, en balanceerde Willem II zelfs op de rand van een faillisement. Die navorderingen waren echter eerder een gevolg van naiviteit en onwetendheid dan dat er sprake was van fraude. Van Dalen: „Het wordt echter anders als er midde len aan de kas worden onttrokken. Dan is er sprake van valsheid in ge schrifte en dus van fraude". Dat nu lijkt het geval bij Ajax. Ja renlang werden de transferzaken in de Meer geregeld door Maarten de Vos. Diens invloed op voorzitter Ton Harmsen was zo ongekend groot, dat Aad de Mos ooit uitriep, dat je voor een spelerstransfer niet bij het bestuur moest zijn maar bij De Vos. Die situatie was van meet af een doorn in het oog van Johan Cruijff, die bij z'n entree als tech nisch directeur aan die combinatie staan", "kent een spelersmakelaar resoluut een einde wilde maken, de voetbalmarkt op z'n duimpje. Sindsdien leven Cruijff en de Vos „In de wereld van internationale op voet van oorlog met elkaar. Nu transfers", beaamt Van Dalen, „zijn dit soort zaken niet ongebrui- blijkt echter hoe groot de ravage i die Inter Football mede by Ajax kelijk. Je kunt je alleen afvragen, of heeft aangericht. Met goed fatsoen kan de KNVB met dit bureau niet gaan feestvieren. Sören Lerby, in 1982 als aanvoerder van Ajax. Lerby werd woensr dag aangehouden. (archieffoto anp> EINDHOVEN (ANP) - PSV is onaangenaam verrast door de aanhou ding van de 30-jarige basisspeler Sören Lerby in de zaak van de FIOD contra Ajax, de oud-club van de Deen. De Eindhovenaren, die dins dag weer in Nederland terugkeerden na de wedstrijd om de wereldbe ker tegen Nacional in Tokyo, moesten het woensdag en donderdag op de training zonder Lerby doen. „Wij werden er woensdagmiddag door de adviseur van Lerby van op de hoogte gebracht, dat Lerby in verze kerde bewaring was gesteld", aldus assistent-trainer Hans Doijee. Hij trad als woordvoerder op omdat manager Ploegsma en coach Hiddink in Spanje verblijven. „Uiteraard hebben we wat namen van spelers gehoord in het verleden, die by deze zaak betrokken konden zijn. Maar daarbij is de naam van Lerby nooit gevallen. Dus voor ons was het een complete verrassing dat hij is opgeroepen voor verhoor". Doijee verklaarde dat de leiding van de club zoals in dit soort geval len gebruikelijk is, heeft gezorgd voor juridische bijstand van Lerby met verdere begeleiding indien dit noodzakelijk mocht zijn. „Ik heb donderdagochtend voor het begin van de training de andere spelers op de hoogte gesteld. Enkelen hadden uit de kranten al begrepen wat er aan de hand was. Er heerste een stukje verslagenheid, dat een van de medespelers nu in dergelijke omstandigheden verkeert. Het gaf wat terugslag bij de groep, te meer daar enkelen tot de goede vrienden van Lerby gerekend kunnen worden". Met betrekking tot de voorbereiding van PSV op de competitiewed strijd van zondag bij FC Utrecht verkeerde Dorjee in het onzekere. „We moeten dit bij wijze van spreken van minuut tot minuut volgen. Ik hoop dat Lerby mij zo snel mogelijk belt met de mededeling, dat hij weer komt trainen. Dan zullen we verder met hem overleggen. Ideaal voor de voorbereiding is zoiets natuurlijk niet". Lerby's advocaat verwacht dat de Deen vandaag vry komt. AMSTERDAM (GPD) - Een doodgewone, druilerige decembe- rochtend in Amsterdam-Oost. On der een grauw wolkendek en tegen het decor van ontbladerd geboom te ondergaat de A-selectie van Ajax de dagelykse trainingsarbeid, werk, dat er veel geld uit het betaal- daarbij gelaten gadegeslagen door de voetbal verdwijnt en in verkeer- de handen terechtkomt. Het zou voor de clubs een waarschuwing moeten zijn, voor de KNVB een te ken aan de wand. De bond verde- Van eventuele paniek, i leiding van de avond digt het transfersysteem echter te ceerde, alarmerende berichten te zwaard". Concurrentie „Er wordt nu meteen rond zwart-geldpraktijken restaties is op en rond het oefenter rein geen sprake. De Amsterdam mers snelen een nartiitie niimpn pionnen en ballen op, nemen een douche en gaan zich ontspannen in het spelershome. Een werkdag, kortom, als alle andere. Niet meer en niet minder. De publicaties over de onver kwikkelijke taferelen die zich en kele jaren geleden achter de rood witte schermen schijnen te hebben afgespeeld beïnvloeden de am biance in de hoofdstad vooralsnog niet. De aanhoudende regenval lijkt de lont in het kruitvat 'De Meer' voorlopig onklaar te hebben gemaakt. 'Explosief is de sfeer rond het Ajax-bastion dan ook be paald niet te noemen. Dit alles eaat deze peneratie spelers toch totaal niet aan", be commentarieert hoofdtrainer Spitz Kohn de schijnbare onverschillig heid waarmee op de schokkende berichten wordt gereageerd. Zijn assistent Barry Hulshoff voegt daar aan toe dat het binnen de spe lersgroep „in technisch opzicht ge smeerd loopt". Hulshoff: „En daar houden wy ons mee bezig. Over die andere zaken wil en kan ik niets zeggen. Er is per slot van rekening nog niets bewezen. Ik ben er overi gens wèl van geschrokken. Het kwam echt als een donderslag bij heldere hemel. Maar goed, ik denk wel dat de hele voetbalwereld ge schrokken is". hand in eigen boezem gestoken en vinden dat we als groep tot nu toe slecht gespeeld hebben", aldus Oosterlee. De spitsspeler maakte nog eens duidelijk waarom de groep niet in wil gaan op een tussenvoorstel van het bestuur om het omstreden ont slag van Kroese tot 3 januari op te schorten. "Deze concessie zou ons inziens het image van Kroese nog meer schaden. Bij een eventuele weigering van Kroese zou hem werkweigering in de schoenen ge schoven kunnen worden. Boven dien is het niet ondenkbaar dat hij dan binnen korte tijd door de le denvergadering voor de tweede keer ontslagen zou kunnen wor den. Dat is zowel voor Kroese als de vereniging niet bevorderlijk. Daarom hebben we dat afgewezen. Sindsdien is er geen contact meer met het bestuur geweest". 'Mens' "Waar het ons om gaat is de mens Kroese. Hy heeft bij ARC tien jaar lang louter succes gehad. Nu hij een half jaar tegenslag ondervindt, wat niet aan hem maar aan de spe lersgroep ligt, wordt hij op zo'n ma nier bedankt voor zijn bewezen diensten. Dat had beslist anders gekund", vindt Oosterlee. Dat is ook de mening van aanvoer der Van Es: "Het blijft altijd een impopulaire maatregel om iemand te ontslaan. Maar dit is door het be stuur vreselijk hard gespeeld. On gehoord eigenlijk. We hebben van het bestuur dan ook geëist om de trainer met onmiddelijke ingang terug in dienst te nemen. Wij heb ben die eis kracht bijgezet door te zeggen dat we anders niet tegen Spakenburg zouden spelen. Dat is hard, maar het is dan ook hard te gen hard. Over de resterende wed strijden hebben we trouwens niet gerept". Evenals Kroese heeft de spelers groep moeten gissen naar de wer kelijke reden voor het ontslag. "De trainer zou de groep niet meer kun nen motiveren en geen binding met de spelers hebben. Nou, ik denk dat je aan de unanieme reac tie van de spelers wel kunt merken dat er wel degelijk een binding is. We zijn bang dat de voor het be stuur negatieve uitlatingen van Kroese na de wedstrijd tegen Noordwijk nog de grootste rol heeft gespeeld. Tussen het mo ment dat wij te horen kregen dat zijn contract aan het einde van het seizoen niet verlengd zou worden en het daadwerkelijke ontslag zit ten tien dagen. Daartussen zit die affaire in Noordwyk", aldus Cees Donker. Teleurgesteld "En wij hebben op 1 december nog de verzekering gekregen dat Kroe se het seizoen met ons zou afma ken. Dat steekt ons ook. We kon den ons trouwens best vinden in de uitlatingen van Kroese. Een trainer hoor je als eerste op de hoogte te brengen van een contractbesluit. Dan loop je hem maar achterna of je belt hem op. We zijn echt teleur gesteld in het bestuur", valt Oos terlee zijn elftalleider bij. Hij stelt nadrukkelijk vast dat voor de spelers .de beslissing om zater dag niet tegen Spakenburg te spe len het laatste, maar ook enige mid del om te gebruiken is. "We zijn al lemaal voetballers in hart en nie ren. Het ergste dat ons als voetbal ler kan overkomen is niet te voet ballen. Maar het is een puur princi piële aangelegenheid en daarom hebben we daartoe besloten". Omdat bestuur en spelers elkaar in deze ontslagkwestie niet hebben kunnen vinden, is na zaterdag het woord aan de ledenvergadering. WIM VAN WANROOY „John van 't Schip verwyst voor een reactie naar zijn teamgenoot Stanley Menzo, want „hij is de aan voerder". De donkere doelverdedi- ger, desgevraagd: „De hele situatie is niet leuk natuurlijk, maar het gaat ons niks aan. Kijk, deze zaken mogen onze belangen van dit mo ment niet schaden. Het is rottig wat er met Lerby, een collega van ons, is gebeurd. Maar ja: die jongens hebben dingen gedaan die ons niet aangaan en waar wy dus ook niet al te veel mee kunnen zitten. Het is voor ons alleen belangrijk om naar zondag toe te kijken. Dan moeten we die twee punten pakken". VRIJDAG 15.05-16.50 BBC 2: Sport on Friday: mei paardesport, overzicht van golf voor vrouwen in '88 en de Pony-Club-proe- 17.00-18.45 BRT 2: Tennis - Daviscup: rechtstreekse reportage van de finale tussen Zweden en Westduitsland. 17.46-18.25 Ned 1: Sport op Vrijdag 18.05-18.35 BBC 1: Recordsbreakers: magazine. 18.25-18 35 Ned 1: Man en Paard: ver slag van de eerste matchpartij in de schaaktweekamp '88 tussen Timman en Tal 18.25-18.55 Ned 2: Sport: met zaalkorf bal (PKC-SCO), Europacup basketbal (Nashua Den Bosch- CSKA Moskou) een voetbalblok en een sportoverzicht. 22.50-22.57 SKY: Snow Report: ski-in formatiebulletin. 23.00-23.30 Did 1 Sportschau. 23.00-00.00 SKY: NFL Amencan Foot ball '88/'89 23.00-00.00 TV 5: Sports loisirs. 23.30-00.15 BRT 2: Tennis: Davis Cup. 00.00-01.10 BBC 1: International Show- jumping: paardesport.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 19