'Meer aandacht openbaar vervoer bij aanpak files Sluipverkeer wordt aangepakt Maatregelen tegen verspreiding vervuiling pas over twee jaar 'Deze discussies ken ik alleen uit archief PAGINA 18 REGIO VRIJDAG 18 DECEMBER 1988 Eis van provincie voor meewerken aan Bereikbaarheidsplan DEN HAAG/REGIO - De provincie Zuid-Holland werkt al leen mee aan de uitvoering van het Bereikbaarheidsplan voor de Randstad als er meer aandacht wordt besteed aan de uitbreiding van het openbaar vervoer. In het Bereik baarheidsplan, zo erkende gedeputeerde J. van der Vlist (PvdA) gisteren tijdens de behandeling van de provinciale begroting, heeft het openbaar vervoer een belangrijke plaats gekregen, maar het is nog steeds onvoldoende. De Kerkstraat in Hoogmade. De indruk dat Zuid-Holland af is, noemde hij onjuist. Tot het jaar het Bereikbaar- 2015 moeten er nog 500.000 wonin- e aanpak van de gen worden gebouwd, zo blijkt uit de Randstad wordt aange- de prognoses. Voor de komende tien jaar moet de provincie op zoek naar plekken waar ruim 60.000 wo ningen kunnen worden gereali seerd. Problemen doen zich vooral voor in de stedelijke gebieden, waaronder de J^eidse regio. Van Den Haag der Vlist kondigde aan dat er een Delft/Lei- onderzoek komt naar nieuwbouw- lokaties. WOUBRUGGE - Om het sluipverkeer tij dens spitsuren tegen te gaan, worden be lemmerende maatre gelen getroffen in de Kerkstraat en Van Klaverweijdeweg in Hoogmade. Op som mige plaatsen wordt de weg smaller ge maakt, terwijl ook een parkeerverbod gedeel telijk wordt opgehe ven. Het gaat om voor lopige maatregelen, waarvoor de gemeen teraad 12.000 gulden heeft uitgetrokken. structie van de Kerk straat tot woonerf be sproken. Verkeersopstoppin gen op de nieuwe om- leidingsweg rond Hoogmade zijn er de oorzaak van dat veel automobilisten de ou de route door de Kerk straat blijven aanhou den. De gemeente wil die nu zo onaantrekke lijk mogelijk maken. WD-raadslid H. van Woerden sprak gister avond tijdens de ge meenteraadsvergade ring zijn twijfels uit over de nu gekozen maatregelen. Ook vond hij dat al eerder maatregelen hadden moeten worden geno men om te voorkomen dat de Kerkstraat door automobilisten zou worden ontdekt als sluiproute. Van der Vlist somde een reeks van projecten op die moeten den opgenomen in het Berei" heidsplan waarin de aanpak files in de Randstad wordt geven. Daarbij noemde hij het 4- sporig maken van een aantal spoor- Bruyn) liJ11611' het 2-sporig maken van de lijn Leiden-Alphen-W oerden en het realiseren van openbaar ver- voer-voorzieningen tussen Leiden /Katwijk/Noordwijk e en tussen Zoetermeer den. De aandacht in het Bereikbaar heidsplan van minister N. Smit- Kroes voor het openbaar vervoer kwalificeerde Van der Vlist als een 'trendbreuk'. Bovendien wees de gedeputeerde op de realiteit. "De files zoals die zich thans voordoen vragen om een aanpak en het is niet realistisch alle wegprojecten daar bij buiten beschouwing te laten". Van der Vlist benadrukte dat er in Zuid-Holland nog ruimte is voor nieuwe wegen, woningbouw en uitbreiding van de bedrijvigheid. Medische Diensten ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag c en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (allei spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, k Leeuwen, Verhage, Groeneveld, Prins Hendriklaan 4, tel: 155666. Voorschoten za: W. van Dam, PalestinaSlaan 29. tel: 3960; L. Prescott. Bachlaan 1. tel: 2356. 412166, Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: Y. Groeneveld. tel: 218661 Rosmolen 2. Groep 2 - Ner.ng Bögel. Van Gent. Taytel- Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715-1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekend- Meyer, Van dienst waarneemt. de Ruiter, APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waarge- 16/12 tot vr. 23/12 door: Apotheek Kooi, Surinamestraat 7, Leiden, tel: 071-214060; baum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis, Berg- Apotheek Hofland, Thorbeckeweg 3, Voor- meijer, de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: R.M.G. Taytelbaum, tel: 120266, Utrechtse Veer 17. zo 8 uur tot 24 uur: J. Nijkamp, tel: 175164. Groep 3 - Pleiter, Smit, Lely, W. de Bruyne. J. 35. tel: 12402. SenBMu'JSnSSh:U,9enS' F09e"""8 DIERENARTSEN za 8 uur tot zo 8 uur: M. v.d. Muysenbergh, tel: 132877. de Sitterlaan 18. zo 8 uur tot 24 uur: H.P. Jurgens, tel: 125820, Burggravenlaan 102. Groep 4 - Van Wingerden. Lahr, Van Rijn, Bé- nit, Nieuwenhuis, Horn, Van der Waardt, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer, de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur: L. Podzinek. tel: 897577. zo 8 uur tot 24 uur: M. Hom. tel: 766123, Zo- Voor de praktijk v F. Muurling, Plantsoen 2 125057. Voor de praktijk van Vestjens, v.d. Wouw: za 8 uur tot zo 8 uur: M. Crobach tel: 213964. zo 8 uur tot 24 uur: J. Kalmthout. tel: 212628. Waarnemingsregeling Homeopatische art sen: I. Cowan, Levendaal 87. tel: 146337; C. Juffermans/D. Koster, Haag weg 41. tel: 315900; via dokterstelefoon 071-122222 kunt Leiderdorp za 8.00 uur tot zo 24 uur: za: K. van der Post. tel: 226568, spreekuur. Hoofdstraat 40, tel: 410070; zo: F. Kemme, tel: 893139, spreek- 7.30 uur: J.B. Huaenholtz. i. Kennedylaan 260, Oegst- tel. '173266; of DJ. Brandt. Homans- traat 1. Rijnsburg. tel. 173266. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door: Voor patiënten van tandartsenpraktijk 'Haas- wijk' heeft tandarts R.S. van Mierlo spreekuur van 11-12 uur. Simon Vestdijklaan 28. 2343 KV Oegstgeest. Dienst in eigen praktijk: S. Freeke, Laan van Meerburg 2, 2 de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410' M. Liem-Gan, Zwaluw 24, Zoeterwoude, tel: 01715-1005; W. Maat, Van Duivenvoordelaan 28, tel: 14138. ALPHEN AAN DEN RIJN - De beheersmaatregelen die ervoor zorgen dat de vervuiling in de Alp- hense vuilstort zich niet versprei den naar de omgeving zullen pas over 'een jaar of twee' worden ge realiseerd. Dat heeft J. Huiskes, provinciaal vertegenwoordiger in de projectgroep gisteren tijdens een vergadering meegedeeld. "In de tussentijd worden misschien wel wat kleine dingen gedaan, maar ik denk inderdaad dat de ech te maatregelen nog wel zo lang op zich laten wachten", aldus C. van Laar-Graven, namens de Streek- commissie Alphen (een provinci aal inspraakorgaan), lid van de pro jectgroep. Deze groep is in het le ven geroepen nadat bekend werd dat mogelijk honderd- tot honderd vijftigduizend vaten gif zijn gestort op de belt in het Alphense recrea tiegebied Zegersloot. Üitvoerig werd gisteren gedis cussieerd over een plan van bureau Iwaco over het verdere onderzoek naar de beheersmaatregelen. "Dat was een erg oppervlakkig plan. We hebben Iwaco daarom gevraagd al les goed op papier te zetten. Er belt in noord-oostelijke richting stroomt, maar die veronderstelling vinden wij mager onderbouwd", aldus J. Gramsma die namens het bewonerscomité zitting heeft in de projectgroep. Van Laar denkt dat het nemen van beheersmaatregelen wordt be moeilijkt omdat tijdens het graven van proefsleuven op de belt is ge bleken dat 'de doorlatendheid i "Op de eerste dag graafwerkzaamheden moest het werk worden gestaakt in verband met het grondwater. Enorme pom pen konden die stroom niet bijhou den. Er is al eerder gesproken over hydraulogische beheersmaatrege len. Maar hoe meer water toe stroomt, hoe meer pompen nodig zijn". Iwaco doet niet alleen onderzoek naar de beheersbaarheid van de stortplaats, maar verricht ook een zogeheten risico-analyse. Dat houdt in dat wordt uitgezocht welk gevaar bestaat voor de volksge zondheid. "Bekeken wordt hoe groot de kans is dat mensen in aan raking komen met kwalijke stof fen, doordat ze bij voorbeeld in de ringsloot vallen of doordat het grondwater boven komt", ver klaart Van Laar. De Streekcom- missie vindt het geen goede zaak dat daarbij niet wordt gekeken eventuele nadelige gevolgen Over verdere stappen die moeten worden gedaan, wordt pas een be slissing genomen als gegevens van het justitieel onderzoek bekend zijn. "Pas als we die gegevens heb ben, kunnen we een verantwoorde sche geluiden tegensprak over het herstel van de schade in de duinen door de waterwinning, de zoge noemde regeneratie. Van der Vlist wees op de concrete afspraken die zijn gemaakt met de Leidsche Duinwater Maatschappij. "Wij hebben het gevoel op een keerpunt te staan en op middellange termijn echt succes te kunnen behalen met Belangrijk bij de keuze van de nieuwe lokaties zijn de gevolgen voor natuur en milieu. Deze zaken spelen ook een grote rol bij de be antwoording van de vraag waar de economische groei moet plaats hebben. "Economische groei en bloei dienen niet los te worden ge zien van groene groei en bloei. Dus extra aandacht voor milieu, recrea tie en natuur", aldus Van der Vlist. Omdat woningbouw, wegen en bedrijven de komende jaren een groot beslag op de beschikbare ruimte zullen leggen, "zal het soms nodig zijn waardevolle gebieden honderd procent te beschermen", zei Van der Vlist. Het gebruik van de natuurgebieden voor een van de bovenstaande zaken wordt dan volledig uitgesloten. "In feite hebben wij zo'n keuze al gemaakt voor de duinen", meende de gedeputeerde, die pessimisti- de regeneratie"." Opmerkelijke overname van Amerikaanse leliekweker LISSE - Het Lisse in- en verkoop bureau ABM voor handel en be middeling in bloembollen en sier teeltgewassen wil het veel grotere Amerikaanse bedrijf Melridge overnemen. De eventuele overna me is des te opmerkelijker omdat het in 1985 Melridge was die ABM overnam. In 1987 wist ABM dat weer ongedaan te maken en zelf standig verder te gaan. In de bloembollenwereld waren er de afgelopen weken al de nodige geruchten over een op handen zijn de fusie tussen ABM en Melridge of zelfs een overname door ABM. "Van de geruchten is niets waar", beweerde donderdag nog een woordvoerster van ABM. Volgens haar werden er geen gesprekken met Melridge gevoerd. "Ik denk dat die mensen heel ver van ons bed staan". Directeur T. Augustinus heeft nu echter de geruchten bevestigd. Er zijn net als in 1985 besprekingen gaande. "Alleen nu is het anders om. In 1985 nam Melridge de ABM beslissing nemen over wat er ver der moet gebeuren", zegt Gramsma. Oorspronkelijk werd er van uitgegaan dat de bevindingen het regionaal rechercheteam i de belt veel groter is dan aangeno- januari zouden worden bekendge maakt, maar de betrokkenen gaan ervan uit dat het wel maart of april wordt. Overigens heeft de PvdA in Al phen er bij het college van burge meester en wethouders op aan ge drongen zoveel mogelijk informa tie te verstrekken 'vanwege het grote belang van deze kwestie'. Tot nu toe hebben B en W erop gewe zen dat ook zij de meeste informa tie uit de krant hebben moeten ver nemen. De PvdA wil weten wat daarvan de reden is. Omdat de af gelopen weken 190 vaten zijn aan getroffen in het gebied, gaat de PvdA ervan uit dat de ongerust heid van de bevolking is toegeno men. "Daarom verzoeken wij het college bij alle daarvoor in aanmer king komende instanties, zoals de provincie en de inspectie voor de volksgezondheid, aan te dringen op openheid van zaken zodat de be volking weet aan welke risico's zij wel of niet is of wordt blootge steld", aldus de PvdA. Het milieu-actiecomité Vuilstort Coupé heeft een persbericht uitge bracht waarin staat dat geen tijd meer verloren mag gaan met verga deringen, maar dat direct 'actie' moet worden ondernomen. Officiersbar op vliegkamp uitgebrand KATWIJK - De bar van het offi- cers-ontspanningspaviljoen De Valkenhorst bij het marinevlieg kamp Valkenburg is vannacht ge heel uitgebrand. De oorzaak van de brand is nog onbekend. De schade wordt geschat op ten minste 100.000 gulden. Het paviljoen staat aan de Wasse- naarseweg in Katwijk, nabij de hoofdingang van het vliegveld. Door nog onbekende brak om kwart voor twee brand uit in de al gesloten bar. In eerste instantie trachtte de brandweer van de mari ne de brand te blussen, maar om dat die brandweer gespecialiseerd is in vliegtuigbranden werd al snel de hulp van de Katwijkse brand weer ingeroepen. Een bluswagen en een hulpverleningswagen voor verlichting van het terrein werden ingezet. De brandweer moest in de bar ook de plafonds slopen om de brand te bestrijden. Door de enor me hitte en de rook is er veel scha de aangericht. Pas tegen half vier kon de Katwijkse brandweer in rukken. over en nu neemt de ABM Melrid ge over. Het is inderdaad een op merkelijke ontwikkeling. Melridge is inderdaad een heel groot Ameri kaans bedrijf. Mijn vader heeft de zaak geregeld", is het enige dat hij kwijt wil. T. Augustinus is dan wel direc teur van het bemiddelingsbureau, zijn vader is algemeen directeur van het verkoopbureau en van de makelaardij. Hij is ook enig aan deelhouder van ABM. Eind 1985 werd het bemidde lingsbureau ABM al eens overge nomen door het Amerikaanse Mel ridge. A.L.M. Augustinus had toen zijn aandelen ingewisseld tegen aandelen van het Amerikaanse be drijf. Dit om de voortgang van het bedrijf veilig te stellen. Tevens wil de hij zich daarmee wapenen tegen de concurrentie op het gebied van bemiddeling in bloembollen. Mel ridge zou onder meer lelies, waarin het bedrijf is gespecialiseerd, in Nederland en omliggende landen op de markt willen brengen. De bollenwereld was niet erg in genomen met die Amerikaanse in vloed op de bollenhandel. Twee jaar later, november 1987, wisselde Augustinus zijn aandelen weer te rug. Daarmee maakte hij de fusie ongedaan en stond ABM weer op eigen benen. Hij deed die zet om dat het met Melridge niet zo goed ging en voorkomen moest worden dat dat ook nadelige gevolgen voor ABM zou geven. De ernstige stagnatie in de ont wikkeling van Melridge maakte het bedrijf, zo blijkt nu, geschikt om overgenomen te worden. Mel ridge is een holding met vele doch terondernemingen die zeer actief zijn op de sierteeltmarkt. In 1986 draaide het bedrijf nog prima. De koers van de aandelen was toen op geklommen van 14 tot 22 dollar. Er waren toen 3.250.000 aandelen in omloop. De Amerikaanse hol-, ding had al eerder enkele Neder landse bedrijven overgenomen. Dodelijk ongeval bij Hoogmade WOUBRUGGE - Bij een verkeers ongeval op de provinciale weg tus sen Woubrugge. en Hoogmade is gistermiddag de 22-jarige S. Belle- kom uit Wassenaar om het leven gekomen. Zij slipte met haar auto in een flauwe bocht, sloeg over de kop en kwam terecht in een sloot. De vrouw overleed ter plaatse, al dus mededelingen van de rijkspoli tie. Wederzijds respect op avond in Alphen over homoseksualiteit ALPHEN AAN DEN RIJN - Het verbale vuurwerk bleef uit. Het wederzijdse respect vierde hoogtij. En dat laatste was wel licht waar de voorzitter van de Stichting Homoseksualiteit Al phen (SHA), Hans Lambooy, op doelde in zijn woorden aan het slot van de discussie-avond: "Ik moet zeggen dat ik een avond als deze nog niet heb meegemaakt in SHA-verband. Discussies als deze ken ik alleen uit het archief. En dan zie ik dat er wat is veranderd: homoseksualiteit wordt met een ande re intentie benaderd, op een ander manier bekeken dan een aantal jaren terug". Schimmel, J. Geerlof, D. Leeu wenburg van de Raad voor Kerk en Samenleving, wethouder G. Brussen-Leerdam en P. Baane, lid van het vertrouwensteam van het Christelijk Lyceum. Controversiële stellingen als de volgende moesten de rest doen': 'Ieder mens heeft recht op positieve informatie over homo seksualiteit. Instellingen, zoals scholen, kerken, buurt- en club huizen, die deze informatie niet verstrekken moeten worden ver plicht tot het beleggen van bij eenkomsten waarop de SHA (Stichting Homoseksualiteit Al phen) voorlichting zal geven over homoseksualiteit'. Genoeg door Herman Joustra De ingrediënten voor een pittige discussie waren er in het tijdelijk onderkomen van de SHA, het ge bouw van Kindervreugd aan de Hugo de Grootstraat in Alphen. Een forumdiscussie onder het motto 'Homoseksualiteit, geac cepteerd of getolereerd'. Daarin iemand van Amnesty Internatio nal, een vrijwilliger van de Stich ting Homoseksualiteit Alphen (SHA) en vertegenwoordigers uit de kerkelijke, politieke en onder wijswereld: respectievelijk H. voor het nodige verbale vuur werk, zo leek het, maar dat bleef nagenoeg uit. Rode draad in de discussie vormde onder meer de rol van de overheid in de acceptatie van de homoseksuelen, meer bepaald de rol van de gemeente Alphen. Volgens wethouder G. Brussen- Leerdam moet de overheid al leen de randvoorwaarden schep pen. Een betere beeldvorming over homoseksuelen is in eerste instantie een taak van deze groep zelf. Van enige vorm van ver plichting kan volgens haar dan ook geen sprake zijn: "Iedereen heeft het recht op die positieve informatie. Een betere beeldvor ming is noodzakelijk, maar het verplichten van iets waartoe geen bereidheid bestaat bij een grote groep kan geen succes heb ben. Het moet van onderaf ko men, met voorschriften van bo venaf komen we er niet", aldus Brussen. Grootste tegenstander in deze was, J. Geerlof, vrijwillig mede werker van de SHA: "Nog steeds hebben veel mensen een negatief beeld van homoseksualiteit. Het is een zonde of een ziekte, zeggen ze. Zo'n beeld kun je niet veran deren van onderaf. De overheid moet vorm geven aan de discri- minatiebestrijding, wetten ma ken. Een voorbeeld: op de scho len wordt onmiddellijk de kop peling gelegd tussen aids en ho moseksualiteit. Of er wordt hele maal niet gepraat over homo seksualiteit. Ik vind het de plicht van de scholen ook dat aspect van de menselijke samenleving te laten zien. Dat gebeurt nu niet". Een leraar aan het Christelijk Lyceum in Alphen, aanwezig in de zaal, had daar zo zijn eigen ideeën over: "Het probleem is breder, er wordt op de scholen überhaupt niet over seksualiteit gepraat door het gros van de do centen. Wanneer je dat wel gaat behandelen moet je homoseksu aliteit niet behandelen als een apart onderwerp, maar als deel van de seksualiteit als zodanig". Geerlof kon zich hier van harte bij aansluiten, maar voegde er aan toe: "Het kan nog breder. Homoseksualiteit kan niet alleen worden behandeld bij biologie of maatschappijleer, maar ook bij talen als Nederlands en Engels. Behandel eens homoseksuele schrijvers of schrijfsters". Brussen: "De voorlichting kan het best worden gegeven door de SHA zelf. Wanneer je voorlich ting geeft gebeurt dat het best wanneer je zelf de overtuiging bent toegedaan waarover je praat". Kortom, wel uiteenlopende meningen, maar over de ver schillen viel uitstekend te pra ten. Zo zeer zelfs dat Geerlof zei aangenaam verrast te zijn door de uitspraken van wethouder Brussen. "Ik heb dus begrepen dat er een positief beleid komt van de gemeente ten aanzien van de voorlichting?". Brussen: "Wil je een concreet antwoord? In ja nuari ga ik alle buurt- en clubhui zen in Alphen bezoeken. Het is een goede zaak als daar meer wordt gedaan dan alleen wat ac tiviteiten en het drinken van een drankje. Thema-avonden zijn zo iets en daarin past ook een the ma-avond over homoseksuali teit". En dat sloot weer uitstekend aan bij de slotwoorden van Hans Lambooy, hoewel hij nog wel op merkte: "Het moet niet zo zijn dat we later zeggen: wat waren we het eens die avond. We moe ten er mee doorgaan en elkaar wakker houden". VRUDAG 16 DECEMBER Leiden concert Vrijdagavond Kamer muziek door het Groninger Gitaarduo Remco de Haan en Erik Westerhof, aanvang 20.15 uur, Kapelzaal van K&O, Oude Vest. lezing Newage 'Een nieuwe wereld een nieuw denken' door dr. W.J. Ouweneel, aanvang 20.00 uur, Streekschool, Lam- menschanspark. - jaarafsluiting buurthuis Wester kwartier (11 tot 20 jaar), drive-inn disco met lichtshow, vanaf 19.00 uur, Ten Katestraat 10a. kerststukjes maken onder lei ding van een bloemist, buurthuis Cornells Joppensz. aanvang 20.15 uur. dewerkers, cursisten, familie, vrienden en bekenden van het Volkshuis, met o.a. optreden van de Indonesische Dansgroep Kupu Kupu Djawa. aanvang 19.00 uur. Leids Volkshuis. Leiderdorp kerst-concert met 'Kerstliede ren uit de gehele wereld' door het Jongerenkoor Leiderdorp olv Jos Schohaus, 20.00 uur. Dorpskerk. kerst-klaverjassen en sjoelen bij Con- Bravura, aanvang 20.00 uur. clubgebouw, Beukenschans. kerst-klaverjassen bij RCL, aanvang 20.00 uur, clubgebouw. Warmond Kerstbingo bij Kommunikatie Warmond, aanvang 20.00 uur in het Meerpunt. ZATERDAG 17 DECEMBER Leiden Sleutelstad-wandeling over 5 of 10 km, start tussen 9.00 en 15.00 uur; WS'81-wandeltocht over 25 of 40 km. start tussen 9.00 en 11.00 uur bij de IJshal. kwartier, Ten Katestraat 10a, zaal open vanaf 19.00 uur. kerstshow door show- en amu sementsgezelschap De Rand stadspelers, aanvang 20.00 uur, Antonius Clubhuis, Lange Mare. uitvoering Weihnachtsoratori- um J.S. Bach door Bachkoor Hol land olv Charles de Wolff, aan vang 19.30 uur in de Pieterskerk. voorstelling: 'Jeanne d'Arc' met Josine van Dalsum en Henk van Ulsen, aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. voorstelling: TAmour, la mort', door Carousel, aanvang 20.30 u voorsteling. 'Scrooge Mar- low' door Theatergroep Imperium, aanvang 20.30 uur, Microtheater. Oude Vest. optreden 'Heptagon' olv Egon Kracht bij Jazzclub Hot House, aanvang 21.30 uur in het Waag gebouw. optreden Trio Cachaca', bosa nova met moderne Braziliaanse muziek, aanvang 22.00 uur in Droomfabriek, Oude Singel. Leiderdorp kerstmarkt 'duizende creatieve uren voor buurtvereniging Zijl kwartier', van 12.00 tot 17.00 uur in het Zijlkwartier, Van der Mark straat. kerstbingo bij Tamarco. aan vang 20.00 uur in het clubgebouw. Splinterlaan. voorstelling: "n Hoofdstuk apart' met o.a. Piet Bambergen en Rudi Falkenhage, aanvang 20.15 uur, Muzenhof, Gordijnsingel. Kerstavond met muziek van de Rijnschuimers, aanvang 20.30 uur in het Zijlkwartier, Van der Marckstraat. Warmond muziek-uitvoering Sint Matthi as, aanvang 20.00 uur in sport zaal Klim Op. optreden 'Jupiter', aanvang 22.00 uur. Boerderij Meerrust, Dorpsstraat. ZONDAG 18 DECEMBER Leiden concert Jeugd Kamerorkest e i Oudheden. Jazz on Sunday, aanvang 15.00 uur in café Cheers, Doelen steeg. voorstelling: 'Scrooge Mar- low' naar Dickens door Theater groep Imperium, 15,00 uur in het Microtheater, Oude Vest. concert Christmas Carols door de Leidse Cantorij olv Joop Brons, 20.15 uur in de Hooglandse Kerk.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 18