Geen woningen boven véstiging Albert Heijn 'Janboel bij verdeling van kavels' Wassenaar spreekt begrotingsruimte aan voor automatisering bij politie X jsmmsnzzm®. Saris (WD) pleit voor steun aan Space Center VOORDEELSTROOK VOOR ADVERTEERDERS. Leidsch Dagblad: 071-161400 Alphens Dagblad: 01720-93961 PAGINA 16 VRIJDAG 16 DECEMBER 1988 Voorschoten wil af van leegstaande kantoren VOORSCHOTEN - De leegstaande kantoorruimte boven de vestiging van Al- bert-Heijn aan de School straat in Voorschoten wordt niet verbouwd tot wonin gen voor bejaarden. Het Ahold-concern, eigenaar van het pand, heeft de mo gelijkheid van appartemen ten wel overwogen maar in middels terzijde geschoven. "Dat plan is niet haalbaar", aldus een woordvoeder van het concern. Ahold. Maar we kunnen wel begrij pen dat de bouwtechnische proble men de reden is geweest om er geen woningen van te maken. Dat wil niet zeggen dat de gemeente te vreden is met de huidige situatie. Het pand staat al geruime tijd leeg en is bepaald geen oogappel van het dorp." Ahold heeft intussen een make laar in de arm genomen die een huurder voor de ruimte moet vin den. Ondanks het feit dat het pand al anderhalf jaar leeg staat, denkt Ahold dat er vraag is naar dergelij ke kantoorruimte. Bonouvrié is hierover minder optimistisch: "De markt is in Voorschoten helaas be perkt en dat komt ook door de lig ging van het dorp. Daarom lijken ons woningen op die plek een goed idee. Wethouder Visser heeft ge lukkig beloofd dat er contact blijft met Ahold en binnenkort een ge sprek plaatsheeft waarin wij ons voorstel van woningen opnieuw op tafel zullen leggen". De mogelijkheid van woningbouw werd eerder dit jaar door het CDA in deze gemeente geopperd. De voorkeur van de partij ging daarbij uit naar de bouw van appartemen ten voor bejaarden omdat het com plex midden in het centrum van Voorschoten ligt. Ahold ziet van de plannen af om dat de gevel geheel zou moeten Op het terrein Nieuw-Voordorp worden vernieuwd en alle leidin gen moeten worden verlegd. De kosten van een dergelijke verbou wing zouden in geen geval tegen de baten opwegen, zo blijkt uit de woorden van de zegsman van Ahold. In een reactie zegt de directeur algemene zaken van de gemeente Voorschoten, A.J. Bonouvrié: "De gemeente betreurt dit besluit van Voorschoten wil eigenaar Ballast Nedam inmiddels drie kantoorflats bouwen, terwijl de gemeente ook hier liever appartementen of wo ningen op het terrein ziet verrijzen. In samenwerking met Ballast Ne dam heeft de gemeente Voorscho ten nu een onderzoeksbureau inge schakeld dat uitzoekt wat het beste met Nieuw-Voordorp kan gebeu- Het bestemmingsplan staat kan toorflats toe, maar het CDA stelde in november dit jaar voor om duur dere appartementen te bouwen voor mensen die naar verhouding goedkoop wonen. De resultaten van het onderzoek worden half ja nuari 1989 verwacht, of er dan ein delijk een beslissing over het ter rein wordt genomen is vooralsnog onduidelijk. Het pand van Albert Heijn aan de Schoolstraat in Voorschoten. Het plan i boven de supermarkt is voorlopig van tafel. Nieuw-Voordorp Burgerlijke Stand Opschudding over woningbouw aan Piet Heinlaan in Oegstgeest VOORSCHOT EN - Geboren: Steffen L.t zv. E.K. Greup-van der Stoel; Cindy, dv. J.W.L. Spiegeler-Roeleven; Victoria H.M., dv. H.A.J. Kouwenhoven-Scholtes; Theodoor Ch., zv. A.M. Steinebach-Davids; Elisabeth J.. dv. H.A.P. Verhaar-Does; Helena C.. dv. J.D. van Veen-van der Ploeg; Mischa, dv. G. van Baardwijk-den Hollander; Joris, zv. B.G.J. Garritsen-Grinwis. Ondertrouwd: Y. Zazali met K.S. Beckel. Gehuwd: M L. de Jager met Y.H. Gort; R. de Reus met L.A.C. Pertors. Overleden: J.Ch. Kavelaars ev Jansen, 72 jaar; E.C. Barlagen, 48 jaar; L. Wassenaar, 72 jaar; A.E. Marbus wv Bonte, 89 jaar. Extra prijzen voor inwoners Zoeterwoude met 'mooiste tuin' ZOETERWOUDE - Zoeterwoude heeft zoveel mooie tuinen dat de commissie tuinbeoordeling extra categorieën en prijzen moet invoe ren. Zoeterwoude-Rijndijk krijgt er dit jaar de categorie 'middelgro- Oegstgeester gemeente-ambtenaar te tuinen' bij en Zoeterwoude-dorp wordt verrijkt met een extra prijs in de categorie 'kleine tuinen'. Dit bleek gisteravond in de Zoe- ierwoudse raadzaal, waar de com missie bijeenkwam om de reeks prijzen voor dit jaar te verdelen. Volgens burgemeester A. Houdijk is het werk van de commissie zeer belangrijk voor de groene en vrien delijke aanblik van het dorp. Hij noemde het 'zeer terecht' dat de OEGSTGEEST - Onder de gega digden voor vijf bouwkavels aan de Oegstgeester Piet Heinlaan is lichte opschudding ontstaan. Ook de omwonenden vinden dat de ge meente er procedureel maar een janboel van heeft gemaakt. Zij heb ben hun zegje nog niet kunnen doen, terwijl de verkoop al zo goed als rond is. De verantwoordelijke wethou ders P. van Veen (CDA, financiën) en T. Kohlbeck (PvdA, openbare werken) kregen gisteravond in de raadsvergadering echter alle steun P. Hordijk benoemd tot nieuwe gemeentesecretaris Oegstgeest OEGSTGEEST - De 33-jarige te tevredenheid over de benoe- Oegstgeester gemeente-ambtenaar ming van Hordijk. De nieuwe se- P. Hordijk, is gisteravond zonder cretaris is een PvdA'er, F. Willeme slag of stoot benoemd tot gemeen- een CDA'er. tesecretaris. Hordijk was al loco-se cretaris en chef van de afdeling al gemene zaken. Géén der raadsle den wilde gisteravond in de raads vergadering het woord voeren of stemmen over de voordracht van B en W. Tweede op de voordracht was de huidige chef financiën, P. Struik. Na de benoeming legde Hordijk krijgt, enkele jaren na een golf 'blinde bezuinigingswoede'. Voorzitter J. van Diemen vroeg de vele prijswinnaars een beroep te middag doen op hun buren. Wanneer die leden buren volgend jaar meedingen naar tuinprijzen, kan een ieder met plezier in Zoeterwoudse dreven vertoeven. Van Diemen prees de bedrijven aan het Industrieterrein. Zij hebben zoveel aan hun tuinen gedaan dat het Zoeterwoudse in dustrieterrein minder grauw is dan andere industrieterreinen. "Het is er goed toeven", sprak de voorzit ter. De 78-jarige A. Pauw, die 13 jaar lang een stempel heeft gedrukt op het werk van de commissie, nam gisteravond afscheid als lid. Vervangers dienden zich direct subsidie de eed af. Hordijk volgt mr. F. Wil leme op, die met ingang daag is benoemd tot burgemeester de gemeente Denekamp. Van- ?men personeel en raads- twee jaar afscheid van hun gemeentesecretaris. In de wandelgangen merkte bur gemeester S. Scheenstra op dat Hordijks benoeming in een record snelheid is rondgekomen. Een paar weken geleden kwam de voor ve len onverwachte tijding dat Wille me Oegstgeest al weer zou verla ten. Wethouder mevrouw T. Blom liet eveneens in de wandelgangen weten weinig waardering te heb ben over de wijze waarop het rijk de gemeente Oegstgeest in een gro te tijdsklem heeft gemanoeu vreerd. Binnen de raad bestaat gro- (foto Henk Bouwman) van de fracties voor hun handelwij ze, al vinden ook zij niet dat de pro cedure de schoonheidsprijs ver dient. Hun voornaamste klacht is dat er niet direct al bij de inschrij ving een notaris is ingeschakeld, maar pas in de fase dat er een bod werd uitgebracht. De vijf kavels beslaan in totaal 2300 vierkante meter. Uit de ver schillende prijsvoorstellen van de bieders is een gemiddelde prijs van 400 gulden per vierkante meter uit de bus gerold. De kavels zijn gele gen op het terrein van de voormali ge Hazenwei-school. De sloopkos- ten van het schoolgebouwtje ko men ook voor rekening van de ge zamenlijke kopers. Er waren 14 gegadigden. Met vijf van hen is overeenstemming be reikt. De Oegstgeestenaar mr. D. Taekema is daar niet bij. Uit de vele vragen die hij tijdens het inspraak- kwartiertje voor de burgerij op B en W afvuurde, werd duidelijk dat er naar zijn smaak niet eerlijk is ge handeld. Taekema suggereerde dat bepaalde Oegstgeester ambtena ren die ook een kavel willen, voor kennis konden genieten. Ook zou er door vele onduidelijkheden geen "optimale prijs" zijn bereikt. Taekema bepleitte een herzie ning van de prijsvoorstellen van de bieders. Ook wilde hij een gemeen telijke publicatie waar elk bod dat is uitgebracht moet worden ver- Toneel Een groep docenten en leerlingen van College Leeuwenhorst in Noordwijker- hout speelt op woensdag 21donderdag 22 en vrijdag 23 december de zwarte ko medie 'De Fysici' van de Zwitserse to neelschrijver Friedrich Dürrenmatt. De aanvang van het toneelstuk is 20.00 uur in de aula van College Leeuwenhorst aan de Langelaan. meld zodat eenieder er zich van kan overtuigen dat de gemeente de optimale prijs laat betalen. Inspraak Hazenboslaan-bewoner G. van der Ende hekelde het feit dat de kavel verkoop niet eens in de raadscom missie van wethouder Kohlbeck aan de orde is geweest waardoor in spraak niet mogelijk is geweest. Weliswaar praat de raadscommis sie begin volgend jaar al over de ruimtelijke ordeningsaspecten van de nieuwbouw, maar volgens Van der Ende staat dat dan gelijk aan "te laat meedenken over bijzaken". Van der Ende liet namens de om wonenden weten niet per se tegen de kavelverkoop te zijn. De omwo nenden willen wel voorkomen dat de "groene Hazenboslaan wordt aangetast door een flessehals". CDA-wethouder van Veen weiger de op het publicatie-verzoek van Taekema in te gaan. Wel onthulde hij de voornoemde gemiddelde prijs per vierkante meter. Ook ver zekerde hij dat de gemeente het hoogste bod heeft gehonoreerd. Van een herziening van de gedane prijsvoorstellen wil hij niets weten. Dat zou immers suggereren dat er toch een hoger bod op de kavels is uitgebracht. De ambtenaren zijn volgens Van Veen op geen enkele wijze voorgetrokken. "De procedu re was dichtgemetseld". Wethouder Kohlbeck (PvdA) heeft er niet zo veel problemen mee dat de volgorde inspraak-verkoop voor deze keer is omgedraaid. "Dat is het kip-en-ei-verhaal. Wij denken dat er nog alle gelegenheid is om in te spreken over de wijze waarop de grond zal worden bebouwd". Ook WD-raadslid Van Vloten is daarvan overtuigd. De grond is nu wel verkocht, maar er is nog geen bouwvergunning verleend en het bestemmingsplan moet ook nog worden veranderd. Wel bepleitte zij de opname van een ontbinden de voorwaarde in de vijf contrac ten: bereiken de kopers en ge meente geen overeenstemming over de bouwplannen, dan kan zo wel de gemeente als de koper van het contract af. Van Vlotens betoog was voor de fracties van CDA, PPR, D66 en PvdA aanleiding te vragen om een maand uitstel van de verkoop. Vol gende maand praat de raadscom missie toch weer over de Hazen- wei-kavels, zo zei PvdA-voorman Wegman. Wellicht dat tegen die tijd ook wat ontstane spanningen kunnen worden weggenomen. B en W schorsten vervolgens de vergadering. Ze kwamen terug met een aanvulling op hun voorstel. Af gesproken is nu dat als de gemeen teraad de stedebouwkundige voor waarden van de bouwplannen in januari niet accepteert, de ver koopovereenkomst wordt ontbon den. D66'er Poelmans vroeg tot slot met grote nadruk of er bij de vijf uiteindelijke bieders mensen zit ten die voorkennis hebben gehad en of er bij het uitverkoren kwintet leden van het college van B en W zitten. Beide vragen werden met "neen" beantwoord. Snelheidscontrole op Rijksstraatweg WASSENAAR Bij twee snel heidsmetingen op de Rijksstraat weg in Wassenaar zijn gisteren in totaal 2047 auto's gecontroleerd. Daarvan bleken er 145 harder te rij den dan de toegestane vijftig kilo meter per uur. Eén automobilist haalde zelfs de 115 kilometer. Vol gens de politie valt het op dat voor al bij de controle die tussen de mid dag werd gehouden, erg veel over tredingen werden geconstateerd. Warmond trekt geld uit voor aanleg golfbaan WARMOND - De Stichting Open baar Golf Warmond krijgt een een malige stimuleringsbijdrage van de gemeente Warmond voor de aanleg van een golfbaan in de Broek- en Simontjespolder. Dit werd gisteravond besloten tijdens de gemeenteraadsvergadering. Alleen de fractie van Progressief Warmond was tegen. De college partij prees de plannen en had het over 'een groene buffer voor op rukkende Leidse woningbouw'. Een financiële bijdrage zou echter niet nodig zijn. Het is al voldoende wanneer B en W positief blijven meewerken, sprak PW-raadslid B. Schavemaker. CDA en WD bleken vóór de symbolische bijdrage, die niet be palend is voor het doorgaan van het project. De totale investerings kosten van de negen-holes golf baan bedragen een kleine 4,5 mil joen gulden. Het startkapitaal wordt bij elkaar gebracht door de uitgifte van participatiebewijzen. Deelnemers van 18 tot 27 jaar kun nen bewijzen van 1000 gulden be machtigen, deelnemers van 27 jaar en ouder bewijzen van 3000 gul den. Monteur gewond door steekvlam LEIDERDORP - Bij een explosie in de parkeergarage van de Winkel hof in Leiderdorp is gisteren een monteur licht gewond geraakt. De man was bezig met het verhelpen van een technische storing in een meterkast, toen daar ineens een steekvlam uitkwam. De man moest voor behandeling naar het zieken huis. WARMOND - De gemeenteraad van Warmond is bereid een bijdra ge aan het in Noordwijk te vestigen Space Center alsnog in overweging te nemen. Deze permanente ruim tevaarttentoonstelling moet een belangrijke toeristische attractie voor de regio worden. Door het samenwerkingsorgaan voor de duin- en bollenstreek (SDB) is de tien deelnemende ge meenten aan deze gemeenschap pelijke regeling gevraagd geza menlijk 50.000 gulden te schenken. Het SDB moet nog een nadere ver deelsleutel vaststellen. Burge meester en wethouders van War mond voelden aanvankelijk niets voor steun. Tijdens de gemeente raadsvergadering werd gisteren evenwel besloten het verzoek nog even aan te houden en te wachten totdat de nadere verdeling is vast gesteld. Groot pleitbezorgster voor een subsidié was gisteravond het WD- raadslid C. Saris. "Warmond is er beslist bij gebaat dat toeristen bij slecht weer in de streek terecht kunnen en niet hoeven uit te wij ken naar Amsterdam of andere ver re oorden. Het is dan niet meer dan billijk dat de gemeente daarvoor ook wat geld overheeft". De tentoonstelling zal er overi gens ook zonder subsidie van War mond wel komen. Saris: "En wie weet komt Warmond een volgende keer met een plan, waarbij het dan op zijn beurt een beroep kan doen op andere gemeenten in de duin en bollenstreek". WASSENAAR - De Wasse- naarse gemeenteraad wordt maandagavond gevraagd 163.000 gulden uit te geven voor acht projecten, variërend van automatiseringssystemen tot het opknappen van een ste nen bank. Op de begroting is daartoe nog ruimte aanwezig. Valse snip VOORSCHOTEN - Een 41-jarige Voorschotenaar is gisteren aange houden nadat hij bij een tuincen trum aan de Leidseweg had gepro beerd te betalen met een vals brief je van honderd. Het bankbiljet was van zeer slechte kwaliteit, zodat het personeel van het tuincentrum direct argwaan kreeg. De politie vermoedt dat de Voorschotenaar te goeder trouw heeft gehandeld. Waar hijzelf het valse honderdje had gekregen, kon hij zich niet her- Het automatiseringssysteem voor de politie is ontwikkeld in de regio Haaglanden en leidt volgens B en W tot een doelmatiger verwerking van veel administratief werk. Zo zal de recherche meer tijd krijgen voor opsporingsactiviteiten, zoals meer buurtonderzoek na een in braak en een gerichte surveillance. Kosten voor de gemeente: 75.000 gulden. De gemetselde bank in het Burchtpleinpark werd in 1930 ont huld, als herinnering aan de ambts periode van burgemeester Storm van 's Gravesande (1911 - 1929). Na 58 jaar willen B en W voor 13.000 gulden het metselwerk aan de zichtzijde met hoge druk reinigen, metsel- en voegwerk repareren en vernielde zitelementen vervangen. Rond het monument komt nieuwe beplanting. Bij het Deylercentrum komt een jeu-de-boulesbaan, op speciaal ver zoek van de wijkgemeenschap Groot Deyleroord. De voorziening zal vooral door ouderen worden ge bruikt. Het bleek onmogelijk de aanleg uit de pot flankerend oude renbeleid te financieren. Vandaar de gemeentelijke bijdrage van 8.500 gulden. Meubilair Buurtcentrum Oostdorp krijgt 20.500 gulden voor aanvullend meubilair in de multifunctionele ruimte. Bij de inrichting van het buurtcentrum kregen de ouderen- organisaties tafels en stoelen, de buurtvereniging had al meubilair. Tijdens drukbezochte bijeenkom sten kwamen twee knelpunten aan het licht: er is onvoldoende meubi lair en voor een aantal ouderen is beter meubilair zeer gewenst. De Schout bij Nacht Doorman- school krijgt eenzelfde bedrag voor vitrage, gordijnen, een omroepsys teem en een tegen inbraak bevei ligde kast. Het Rijnlands Lyceum kan voor 15.000 gulden zogeheten 'harddiscs' kopen voor computersysteem. Wanneer systeemkasten van de computers een dergelijke disc krijgen, hoeven leraren de 38 programmadiskettes niet steeds op te laden. Dat vergt minder tijd. De Vereniging van Wassenaarse Beeldende Kunstenaars krijgt 1.000 gulden als tegemoetkoming in de kosten van het onlangs ge opende kunsthuis Bianca. Het kunsthuis is gevestigd in een voor malig hotel dat over enkele jaren gesloopt moet worden en bevat atelier- en expositieruimten. Bur gemeester en wethouders noemen het een 'voor Wassenaar unieke voorziening'. Om eenmaal in de twee jaar een beeldenexpositie te kunnen orga niseren rond het raadhuis De Paauw is 20.000 gulden nodig, 10.000 gulden meer dan begroot. Vandaar het voorstel om 10.000 gulden extra opzij te leggen. Vol gend jaar staat reeds een expositie op het programma. Als expert in adverteren weet uw Leidsch Daglad natuurlijk zelf precies op welke plaats in de krant zij het beste haar eigen aktiviteiten kan promoten. Juist! Dat is de plaats waar u nu deze advertentie leest (ziet u wel!). Wij noemen deze plaats 'DE STROOK'. Wat ons betreft mag u deze strook voortaan 'VOORDEELSTROOK VOOR ADVERTEERDERS' noemen. Vanwaar dit voordeel? Wij willen bestaande en nieuwe adverteerders graag eens de mogelijkheid geven ook eens op een redaktionele pagina te adverteren. Tegen een gereduceerd tarief wel te verstaan. Omdat wij weten dat deze vorm van adverteren gewoon méér respons geeft. Vandaar ons aanbod: U mag van ons het I.M.-adverteren (want zo heet dat) op 'DE STROOK' uitproberen voor amper de helft van het normale tarief! Een extra hoge attentiewaarde voor een extra lage prijs. Dat is eigenlijk dubbel voordeel! Dit is uw kans op een subliem stukje publiciteit. LEIDSCH/ALPHENS DAGBLAD. Verrassend veelzijdig in trefzeker adverteren. Bel, maar doe het snel, want 'DE STROOKJs niet onbeperkt beschikbaar. VOORDEELSTROOK INFORMATIELIJN De gemetselde bank in het Burchtpleinpark die binnenkort wordt opgeknapt.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 16