De nieuwe zomergidsen zijn uit! Cebemo zorgt ervoor dat nu ook de kleine boer er de vruchten van plukt. Cebemo badkamerspeciaalzaak REISBURO LEIDEN ANVR Reisadviesburo, de hele wereld bij u om de hoek. Zeer grote keuze aan moderne en klassieke badkamers, kant en klare douchecabines, meubelen en accessoires. Ruim 30 opstelling©" voor ieder WK»*- Meubelboulevard Hoge Rijndijk 197 Zoeterwoude Rijndijk mssmtsmm Pelikaanstr. 25, 2312 DW Leiden. Tel. 071-132222-132422. Haal er vóór de feestdagen in huis. Cebucof/ Bel 020-24 2316 en informeer naar het effect van Co-adverteren in de dagbladen. De wereldmarkt bepaalt de koffieprijs. Op die prijs aan de man te brengen. Dat gebeurt dan markt komen de handelaren bij elkaar. Maar niet buiten de wereldmarkt om, waardoor de de kleine boeren die een seizoen lang geploe- opbrengst direkt voor de boeren is. Uw koffie terd hebben voor hun koffie-oogst. Op wat wordt dan wel iets duurder, maar dat is deze er zich op die markt afspeelt, hebben die p>1 cj koffie dubbel en dwars waard. Koffie, op ^eze man'er geproduceerd, is te herkennen aan het keurmerk van Max Havelaar. Een project als dat in Zaire is één van de vele ontwikkelingsprojecten, waaraan Cebemo jaar lijks mee betaalt. Cebemo kent de landen, de mensen, hun problemen en hun taal. Cebemo helpt daarbij nooit op eigen initiatief, maar reageert op verzoeken om steun van mensen ter plekke. Het zijn mensen die vooruit willen en daarbij onze hulp nodig hebben. Omdat het ze vaak ontbreekt aan ervaring, specifieke kennis of geld. Het gaat om projecten waarvan een flink deel van de lokale bevolking boeren niet of nauwelijks invloed. Alleen het produkt is er van belang, niet de boeren. ;':i" Daarom is de prijs die ze voor hun produkten krijgen altijd te laag, zo laag dat ze er amper van kunnen leven. Daarin moet verandering komen vindt Cebemo. Ook kleine koffieboeren behoren een rechtvaardig loon te verdienen. In Latijns Amerika, maar ook in Afrika. In Zaïre bijvoor beeld waar in samenwerking met Cebemo een coöperatie van de grond is getild om de koffie van de kleine producenten voor een rechtvaardige In de Algemene Raad van Cebemo zijn vertegenwoordigd: Solidaridad (BACLA); Vastenaktie Nederland; Centraal Missie Commissariaat; Memisa Medicus Mundi; Mensen in Nood/Caritas Neerlandica; Missie Verkeersmiddelen Aktie; Nationaal Bureau voor Missiewerken; Nederlandse Missie Raad; Samenwerking Broedercongregaties Nederland; Samenwerking Nederlandse Priesters Religieuzen; Samenwerking Nederlandse Vrouwelijke Religieuzen; Katholieke Neder landse Boeren- en Tuindersbond; Katholieke Onderwijs Vakorganisatie; Unie Nederlandsë Katholieke Vrouwenbeweging. profiteert. Door de mensen zelfbedacht en ont wikkeld. Uitgevoerd in samenwerking met Cebemo. Cebemo is een katholieke ontwikkelings organisatie. Zij ondersteunt, o.m. met geld ter beschikking gesteld door de Nederlandse Overheid, sociaal-economische projecten in ont wikkelingslanden. Cebemo geeft daarmee gestalte aan een evangelische opdracht. In nauwe samenwerking met andere katholieke organisa ties die jaarlijks tientallen miljoenen kunnen besteden dankzij uw giften: stapje voor stapje op weg naar een wereld met meer gerechtigheid en minder armoede. Wij.willen u op de hoogte houden. Vandaar ook deze advertentie. En wie meer wil weten over de activiteiten van Cebemo vraagt nu met de bon onze gratis brochure aan. Woonpla; Rh ij ngees terstraatweg 40,2341 BV Oegstgeest, Tel. 071 -1717 71. Ik wil meer weten over Cebemo. Stuur mij de brochure "Cebemo brengt uw hulp dichterbij". Naam:J

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 9