Strengere controle uitvoer bloembollen Land- en tuinbouw moet zelf mOieiivervuiling aanpakken Mogelijkheden huisvesting voor Leklenaars die ook student zijn PAGINA 20 REGIO DONDERDAG 15 DECEMBER 1988 Vervangiiigspool leraren draait slecht ALPHEN AAN DEN RIJN - De pool voor een snellere vervanging van leraren in Alphen draait slecht. Tot nu toe hebben slechts enkele leerkrachten gereageerd op dit ini tiatief van de Vereniging Samen werkingsverband Christelijk Voortgezet Onderwijs (VSCVO). Drie van hen zijn uiteindelijk ge schikt gebleken voor een plaats op de lijst. Zij moeten de tijdelijk opengevallen plaatsen opvullen die ontstaan door ziekteverzuim. Locomotief naar Alphen genoemd ALPHEN AAN DEN RIJN - Bur gemeester M. Paats van Alphen heeft gisteren met het wegtrekken van een vlag van de Nederlandse Spoorwegen de naam onthuld van de locomotief 'Alphen aan den Rijn'. Alphen is hiermee de 64ste plaats in Nederland waarvan de naam en het wapen zijn afgedrukt op de flanken van een NS-locomo- tief. Tot grote hilariteit van de aan wezigen kondigde Paats aan zelf de eerste kilometers te rijden op de lo comotief onder haar nieuwe naam. Vóór de 'doopplechtigheid' was er een korte ontvangst in het naast het station gelegen hotel Toor. Bij die gelegenheid benadrukte de chef van het exploitatierayon Utrecht van de NS, W. Döbken, dat Alphen voor de NS een belangrijke functie vervult. Elke dag stappen er namelijk 7000 mensen in en uit de trein. Alphen behoort hiermee tot de 65 belangrijkste gemeenten van Nederland en valt daarom on der het in de toekomst te realiseren project van het interregio-snelnet. Dit net zal de verbindingen tussen die 65 belangrijkste gemeenten gaan verzorgen. Vanaf mei volgend jaar wordt tussen Utrecht, Alphen en Leiden al een volledige half- uursdienst gerealiseerd. Paats bood Döbken een stropdas met het wapen van Alphen aan 'zo dat niet alleen de locomotief de naam Alphen aan den Rijn naar buiten draagt'. De Alphen aan den Rijn-locomo tief is er een uit de 1300-serie en heeft al een respectabele staat van dienst achter de rug. Tegen de tijd dat deze serie is verouderd, gaat de NS over op nieuwe locomotieven uit de serie 1700. De bedoeling is dat de namen van de oude serie overgaan op de nieuwe, die nu nog op de tekentafel ligt. Directeur Nauta neemt afscheid van Van Oordt ALPHEN AAN DEN RIJN - Di recteur F. Nauta (62) van dakpan- nenfabriek Van Oordt in Alphen heeft gistermiddag in restaurant 's Molenaarsbrug officieel afscheid genomen van zijn personeel en za kenrelaties. Hij maakt met ingang van 1 januari volgend jaar gebruik van de vut-regeling. Nauta is bijna dertig jaar directeur geweest van de dakpannenfabriek. Het Alphense bedrijf was een aantal maanden geleden in het nieuws omdat het werd overgeno men door Redland Bouwproduk- ten, een bedrijf dat onder meer vloertegels, porcelein, betondak- pannen en kunststof keukenspoel bakken maakt. Bij deze firma, die haar hoofdvestiging heeft in Eind hoven, werken ongeveer 2000 men sen. Vorig jaar boekte dit bedrijf een omzet van bijna 400 miljoen gulden. De nieuwe eigenaar is van plan de fabriek van Van Oordt te moder niseren, onder meer door het bou- Kees Maas (20 jaar) is student aan een hbo-opleiding in Lei den. Hij woont al sinds 1976 in Leiden, tot voor kort steeds bij zijn ouders thuis. Zojuist is hij bij zijn oudere zus ingetrokken, die ook in Leiden woont. Hij kon de ein deloze ruzies met zijn vader niet langer verdragen. Maar bij zijn zus kan hij ook niet lang blijven. Ze heeft de ruimte in huis hard nodig voor haar eigen gezin. Kees deed dus een aan vraag voor inschrijving als woningzoekende bij de ge meente Leiden. De aanvraag werd afgewezen, omdat Kees student is. Uitsluiting Op grond van de Woonruimte verordening van de gemeente Leiden kunnen ingezetenen van Leiden - dat zijn mensen, die in het Leidse bevolkingsregister staan ingeschreven - op verschil lende gronden worden inge schreven als woningzoekenden. Dat is onder meer het geval, wan neer zij niet zelfstandig wonen en dat ook de laatste twee jaar niet hebben gedaan. Inschrijving als woningzoekende bij de ge meente is een voorwaarde voor toewijzing van een woning van een woningbouwvereniging. De verschillende mogelijkhe den van inschrijving gelden ech ter niet voor studenten aan de Rijksuniversiteit Leiden en aan de in Leiden gevestigde oplei dingen voor Hoger en Middel baar Beroepsonderwijs (hbo en mbo). Deze groep, hierna studenten genoemd, is uitgesloten van in schrijving, behalve in de volgen de gevallen: - de student woont bij zijn ou ders thuis in Leiden; - de student is 30 jaar of ouder. Voor alle andere studenten geldt, dat zij zich pas kunnen in schrijven na afronding van hun studie. Als zij de studie voortij dig afbreken, werkt hun 'stu dent-zijn' zelfs nog twee jaar na. Pas twee jaar na voortijdige be ëindiging van hun studie kunnen zij zich als elke andere ingezete ne laten inschrijven. De weigering van inschrijving, waarmee Kees Maas werd gecon fronteerd, is dus in overeenstem ming met de Leidse Woonruim teverordening. Hij woonde im mers niet meer bij zijn ouders, maar bij zijn zus. Rechtspraak Bij studenten roept deze uitslui ting van registratie al jaren veel verzet op. Een aantal van hen heeft zich tot de afdeling Recht spraak van de Raad van State ge wend, die in dit soort beroepsza ken het laatste woord heeft. De Raad van State acht de uit sluiting als zodanig in overeen stemming met de doelstelling van de Woonruimtewetgeving, te weten een doelmatige verdeling van de woonruimte. Uit de uit spraken valt te lezen, dat de Raad daarbij vooral van belang vindt, dat het verblijf van de (niet-uit- gezonderde) studenten in Leiden Exporteurs leveren mindere kwaliteit dan besteld A "in het algemeen een vooropge zet tijdelijk karakter draagt". Daarnaast hecht de Raad van State betekenis aan het feit, dat studenten kunnen beschikken over woonruimte, die voor ande re inwoners niet beschikbaar is, te weten via de Stichting Studen tenhuisvesting. Kort geleden heeft de Raad van State echter uitgesproken, dat de uitsluiting niet kan wor den aanvaard, als de student te vens economisch gebonden is aan Leiden of geacht kan worden daaraan te zijn gelijkgesteld. Economisch gebondenen en 'gelijkgestelden' kunnen name lijk rechten ontlenen aan de lan delijke Woonruimtewetgeving. Op grond van die wetgeving zijn gelijkgesteld aan economisch ge bondenen diegenen, die niet of niet meer duurzaam aan het ar beidsproces deelnemen (onder bepaalde voorwaarden) en diege nen, die in geval van en in ver band met beëindiging van hun huwelijk of relatie dringend be hoefte hebben aan zelfstandige woonruimte. De uitspraak in kwestie betrof een studente, die in verband met echtscheiding de met haar man bewoonde woning moest verla ten. De gemeente had inschrij ving als woningzoekende gewei gerd vanwege haar 'student-zijn'. De Raad van State meende dus, dat de gemeente haar wèl moest inschrijven vanwege het feit, dat zij behoort tot een groep, die is gelijkgesteld aan de groep eco nomisch gebondenen. Zo heeft de Raad van State dus een belangrijke uitzondering op INSTITUUT BURGERRAADS de uitsluiting van registratie van studenten toegevoegd aan de uit zonderingen, die in de Woon ruimteverordening zijn opgeno- Wie overigens meent, dat hij als student op grond van het 'stu dent-zijn als zodanig zou moe ten worden beschouwd als ge lijkgesteld aan economisch ge bonden, heeft het mis. De Raad van State heeft al eens eerder uit gesproken, dat studenten niet behoren tot de groep, die niet of niet meer duurzaam aan het ar beidsproces deelneemt, aange zien zij uit eigen keuze niet aan het arbeidsproces deelnemen. Uit de uitspraken van de Raad van State blijkt bovendien, dat van belang is of toewijzing van geschikte woonruimte door Stu dentenhuisvesting in beginsel mogelijk is. De beslissing van de gemeente tot weigering van regi stratie is vernietigd in een geval waarin door ziekte van de stu dent de toe te wijzen woonruim te aan bijzondere eisen moest voldoen en Studentenhuisves ting zulke woonruimte niet kon bieden. Hetzelfde is ooit ge beurd, toen een studentenpaar op grond van de hoogte van het inkomen van één van de partners niet door Studentenhuisvesting werd ingeschreven. Leidenaars Zoals gezegd, kunnen studenten, die bij hun ouders thuis in Lei den wonen, wèl worden inge- IEN BREESTRAAT 92 2311 CV LEIC schreven als woningzoekenden. Maar aan het voorbeeld van Kees Maas is te zien, dat dat recht ver valt, zodra ze niet meer by hun ouders wonen. Voor inwerkingtreding van de huidige Woonruimteverorde ning 1983 was dat anders. Toen hadden alle studenten 'afkom stig uit een Leids gezin' recht op inschrijving, dus ook degenen, die niet meer bij hun ouders woonden. De formulering kon toen echter tot een naar het oor deel van de gemeente te ruime uitleg aanleiding geven. Ook stu denten, van wie de ouders elders woonden, maar die bij een Leid se familie inwoonden, meenden aanspraak op inschrijving te kunnen maken. De gemeente raad heeft vervolgens de nu gel dende tekst vastgesteld. We ver moeden dat de reden voor wijzi ging gelegen was in bedoelde mogelijkheid van te ruime uitleg van de vorige tekst. In elk geval hebben we niets kunnen vinden, dat erop wijst, dat de gemeente raad er bewust voor gekozen heeft de niet meer thuis wonen de studenten met 'Leidse' ouders uit te sluiten. Met de studenten in kwestie (Kees Maas en anderen in dezelf de situatie) vinden we de uitslui ting ook bijzonder onredelijk. Voor hen geldt immers, net als voor de studenten met Leidse ouders, die nog thuis wonen, dat hun verblijf in Leiden niet 'een vooropgezet tijdelijk karakter' draagt. Zij zijn niet voor studie- I TELEFOON 071-254142 doeleinden naar Leiden geko men, ze woonden er al. Het gaat naar onze mening niet aan hen anders te behandelen dan niet studerende ingezete nen. We vinden het feit, dat huis vesting door de Stichting Stu dentenhuisvesting mogelijk is, op zichzelf onvoldoende argu ment voor de uitsluiting. Het zou best eens kunnen zijn, dat de Raad van State dat ook vindt, ge let op het feit, dat deze Raad steeds als eerste argument voor uitsluiting noemt het vooropge zet tijdelijk karakter van het ver blijf in Leiden. Het zou naar onze mening goed zijn, als de gemeenteraad de Woonruimteverordening op dit punt zou wijzigen. Zo'n ge wijzigde regeling zou bijvoor beeld kunnen inhouden, dat, naast de bij hun ouder(s) wonen de studenten tevens kunnen worden ingeschreven studenten, die direct voorafgaand aan aan vang van de opleiding reeds twee jaar in Leiden woonachtig wa ren. Van de gelegenheid zou ge bruik kunnen worden gemaakt om ook twee andere aspecten van de uitsluiting van studenten nog eens op redelijkheid te be zien. Waarom worden mbo'ers uitgesloten, nu zij zich niet bij Studentenhuisvesting kunnen inschrijven? En waarom moeten diegenen, die hun studie voortij dig afbreken, nog twee jaar wachten voordat zij zich kunnen laten inschrijven? wij ons produkt. Zou de exporteur jaar in, jaar uit de boel beduvelen, dan zou hij op den duur geen droge boterham meer verdienen. Rem placeren, ik herhaal nog maar eens, het gebeurt. Wel binnen de perken. En dan is het toegestaan. Iedereen weet dat en het buitenland accep teert het". Het Produktschap voor Sierge wassen is verantwoordelijk voor de kwaliteitsvoorschriften. De AID controleert of men zich eraan houdt. "Al jaren blykt", licht voor zitter J. Spithoven toe, "dat er iets niet in orde is. Het gros is in orde, laat dat vooral duidelijk zijn. Ik ienk dat we nu praten over een in cident. Die paar mensen die hier voor verantwoordelijk zijn ver knoeien het wel voor de hele sec tor. Wij hebben er bij de AID op aangedrongen om de controle weer op het peil van vroeger te brengen. De controle was wat minder omdat de inspectiedienst met nog twee grote kwestie zat: de visserij en het mestprobleem". Gelijk Spithoven vertelt dat de nu gesig naleerde problemen met de bloem bollen niet afwijken van die die zich in voorgaande jaren voorde den. DEN HAAG/BOLLENSTREEK - De Algemene Inspectiedienst (AID) van het ministerie van landbouw en visserij gaat de controle op de export van Nederlandse bloembollen in tensiever aanpakken. De dienst heeft daartoe besloten omdat uit controle van zendingen is gebleken dat sommige exporteurs bloembollen hebben afgeleverd waarvan de kwaliteit niet overeenkwam met wat zij hadden opgegeven. Een woordvoerder van het depar tement heeft dit desgevraagd be vestigd. Inmiddels heeft de AID een aantal zaken aan het openbaar ministerie overgedragen. Dit moet nu de beslissing nemen of de ex porteurs worden vervolgd. Het mi nisterie zegt de zaak hoog op te ne men omdat bloembollen een be langrijk visitekaartje van Neder land in het buitenland zijn. De zaak rond de kwaliteit van de bloembollen werd onlangs aan het rollen gebracht door de werkgroep bloembollen van de Hollandse Maatschappij voor Landbouw. Die werkgroep beschuldigde de bloembollenexporteurs ervan op grote schaal te remplaceren (min dere kwaliteit bollen sturen dan de afnemer had besteld). Controles op voor export gereedstaande partijen bloembollen brachten brachten in derdaad aan het licht dat het fout zat. J. van Hateren, lid van de werk groep: "Er zy n exporteurs die er in derdaad een rommeltje van maken. Ik moet er direct aan toevoegen dat ze dit zeker niet allemaal doen. Maar we hebben wel bespeurd dat het bewustzijn voor kwaliteit daalt". Logisch Van Hateren omschrijft dit als 'lo gisch'. "Omdat", legt hij uit, "de markt is verzadigd. De handel moet voor een zo laag mogelijke prijs werken. Remplaceren is een mogelijkheid om die prijs te laten dalen. Nee, het is geen algemeen beeld, maar een tendens". De consument die de bollen in zijn tuintje plant hoeft dit niet eens in de gaten te hebben, zegt hy. "Blijf je op zo'n manier met de bloembollen omspringen, dan gaat die kwaliteit naar de knoppen en loop je grote kans om afzetgebie den te verliezen. Zoiets moeten we koste wat het kost zien te voorko- Van Hateren is duidelijk over de vraag hoe representatief de uit komst van het onderzoek is voor de wereld van de exporteurs van bloembollen. "Als je het puur sta tistisch bekijkt, dan mag je daar ab soluut geen conclusies uit trekken. Wat wij hebben bespeurd is een tendens. Een duidelijke zelfs. Hoe dan ook moet die worden aange pakt. Ik weet dat de handelaren de zaak afzwakken. De Hollandse Maatschappij voor Landbouw vindt echter dat zy zich moeten gaan beraden. Signalen in die rich ting hebben wy ook afgegeven. La ten we eerlijk zijn, als we deze ten dens niet de kop indrukken, gaat het alleen maar verder. Dan zitten we zeker op de verkeerde weg". Onjuist Directeur P. Vermeulen van de Bond van Bloembollenhandelaren in Hillegom waarvan zeventig pro cent van de exporteurs lid is, be weert dat er een 'onjuiste conclu sie' uit het onderzoek van de Alge mene Inspectienst wordt getrok ken. Het woord sjoemelen om schrijft hij als 'volstrekte onzin'. In elk geval gaat de waarschu wende vinger wel omhoog. "We zullen de exporteurs zeggen dat ze voorzichtig moeten zijn. Want dit doet de branche geen goed. De ex porteurs weten best dat de AID el ke dag voor de deur kan staan. Ze maken geen misbruik van het feit dat de controledienst zich intensief met de vissers moet bezighouden waardoor de kwaliteit van de bloembollen niet optimaal in de ga ten kan worden gehouden. Het is heus niet zo dat we onze gang maar gaan. Er is wat blootgelegd, maar daar mag je bepaald niet de hele bloembollenexportwereld voor op aankijken. Zet je wat nu is gevon den tegen alles af dan is de beteke nis ervan zeer gering". Vermeulen ontkent niet dat rem placeren, andere bollen leveren dan op het etiket staat vermeld, voorkomt.. "Soms", zegt hij, "komt het voor. Kun je er gewoon niet aan ontkomen. Alvorens hiertoe wordt overgegaan is er altijd overleg tus sen exporteur en afnemer. Als die exporteur een opdracht krijgt waaraan hij niet optimaal kan vol doen, dan praat hij daar met zijn opdrachtgever over. Die afnemer krijgt dan best zijn rode tulp, alleen hij komt uit een andere bol". Geen punt Remplaceren, benadrukt Vermeu len, is geen punt. "Het is geaccep teerd. Wy zijn daar niet tegen ais het maar binnen de perken blijft en niet excessief wordt toegepast. Weet je dat het niet eens in procen ten kan worden uitgedrukt omdat het zo weinig gebeurt? Zo klein is het percentage waarover we het nu hebben. Bedenk daar bij dat we jaarlijks meer dan anderhalf mil jard bollen uitvoeren". Dat ook klachten zijn geuit over het niet in orde zijn van het zoge naamde bijgoed, noemt Vermeu len een 'te verwaarlozen hoeveel heid'. "Wat fout is, is fout, daar gaat het niet om. Nogmaals, sjoemelen is er niet by. We praten over een fractie. Anders kan ik de bevindin gen van de AID niet interpreteren. Vanzelfsprekend zijn wij blij met de controle die de inspectie uit voert. Zij waarborgt de continuïteit van de kwaliteit van de bollen. Voor de branche is dat heel belang rijk. Laten we eerlijk zijn: wanneer wij niet zouden leren waar de klan ten om vragen, dan was het gauw afgelopen en lagen we er binnen een jaar uit". De bond heeft kennisgenomen van de feiten. En verder? Gaat hij, bijvoorbeeld, op zoek naar de 'zwakke' plekken? Vermeulen: "De AID wil niet zeggen om wie het gaat. Vandaar dat wij alleen maar waarschuwen de woorden kunnen laten horen. Al zouden we die exporteurs achter halen, dan worden ze zeker niet uit de bond gezet. Dat doen we niet zo snel want anders verlies je de grip op hen helemaal". Visserij Vermeulen zegt met grote nadruk over een vergelijking van deze kwestie met wat de afgelopen maanden in de visserijwereld speelt: "Met geen mogelijkheid kun je die twee zaken met elkaar vergelijken. Wat die visserij betreft krijg je de indruk dat het elke dag mis is. Nou, bij de bollen is daar ab soluut geen sprake van. Je praat over een incident en niet over een regel. Eén keer per jaar verkopen VOORSCHOTEN Mevrouw H. Hovers-van Lierop, algemeen directeur van Huvoma magazijnstellingen in Limburg, heeft gistermiddag in Voorschoten uit handen van premier Lubbers de Prix Clicqout ontvan gen voor haar benoeming tot zakenvrouw van het jaar. Zij kreeg de bijbehorende oorkonde uitgereikt in kas teel Duivenvoorden. De onderscheiding houdt de herinning levend aan de Franse weduwe Clicquot-Ponsardin, die op 27-jarige leeftijd in 1805 dit champagnehuis tot grote bloei en wereldwijde faam bracht. Ook minister Smit-Kroes was gisteren bij de uitreiking in Voorschoten aanwe zig. HILLEGOM - De land- en tuin bouw moet zo spoedig mogelijk zelf met maatregelen en technische oplossingen komen voor de milieu vervuiling door deze sector. Er moet voorkomen worden dat de overheid een lawine aan verbods bepalingen uitvaardigt en dat AID- achtige mensen worden aangesteld om de bedrijven te controleren. Deze oproep deed gistermorgen algemeen voorzitter P.J. Verhoef tijdens de bondsvergadering van de katholieke land- en tuinbouw bond (LTB) in Treslong in Hille gom. De milieuproblematiek stond gisteren centraal. Top-ambtenaar J.P. van Zutphen voerde namens minister G.J.M. Braks het woord. De landbouwminister kon niet in Oorkonde reservisten WARMOND - Ter gelegenheid van het veertigja rig bestaan van het instituut re servisten van de rijkspolitie, wor den zij allen deze maand onder scheiden met een oorkonde en een zilveren draag- speld. De burgemees ters van Sassen- heim en Warmond reikten de versier selen gisteren uit aan vijf reservis ten. Op de foto burgemeester Hendrikx-Vlaar met de heer G. van Leeuwen, die zo juist de zilveren speld opgespeld heeft gekregen. (foto Holvast) Hillegom aanwezig zijn, omdat het land bouwoverleg in Brussel met enkele dagen is verlengd. LTB-voorzitter Verhoef beperk te zich in zijn toespraak tot enkele algemene uitspraken. Aan recente rapporten over de milieuvervuiling in ons land schonk hij geen aan dacht. Ook reageerde hij niet op het dinsdag uitgebracht rapport 'Zorgen voor morgen' van het rijksinsituut voor de volksgezond heid en milieuhygiëne (RIVM). Volgens die onderzoekers moet on der meer de verzuring van het milieu met 80 tot 90 procent wor den teruggedrongen. Een drasti sche verandering van het miliebe- leid is dan noodzakelijk. Drastische maatregelen kondig de Verhoef niet aan. In tegendeel. Een beperking van de veestapel wees hij met kracht van de hand. "De discussies over het milieu zijn in alle hevigheid losgebarsten en de politici en de publieke opinie hebben hun oordeel al klaar: sane ring van de veestapel. Daarbij gaat iedereen voorbij aan de gevolgen voor de direct .betrokkenen. Bo vendien zal by een beperking van de veestapel het probleem zich al leen maar verplaatsen naar de buurlanden. Ammoniak-overlast in de lucht trekt zich niets aan van nationale grenzen", meende Ver hoef. Volgens hem. moeten de vee houders en varkenshouders samen de handen ineenslaan en zo spoe dig mogelyk zelf met oplossingen komen. Overigens wijst ook minis ter Braks een beperking van de veestapel af. DONDERDAG 15 DECEMBER Leiden lezing- 'Een land bij het dak van de wereld, een bezoek aan Nepal', door Karin Schaedtler, aanvang 20.15 uur m de Kapel zaal van K&O, Oude Vest. nieuw ballet van Ton Wiggers op muziek van Flairck 'Introdans', aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. dansvoorstelling Tempera ments' door Dansgroep José Be- sprosvany, aanvang 20.30 uur in het Lak-Theater. concert Jan Vos en Edna Vesu- via, aanvang 22.00 uur in het LVC, Breestraat. klaverjas- en sjoelavond bij wijkvereniging Aktief, Berlage- straat, aanvang 20.00 uur. Leiderdorp film: 'Een maand later' met Mo nique van der Ven en Renée Sou- tendijk, aanvang 20.30 uur in de Muzenhof, Gordijnsingel. klaverjassen bij Tamarco, aan vang 20.00 uur, clubgebouw, Splinterlaan. klaverjassen, rummikub en yahtzee bij de Buitengewonen, hof. VRIJDAG 16 DECEMBER Leiden - concert Vrijdagavond Kamer muziek door het Groninger Gitaarduo Remco de Haan en Erik Westerhof, aanvang 20.15 uur. Kapelzaal van K&O, Oude Vest. lezing Newage 'Een nieuwe wereld - een nieuw denken' door dr. W.J. Ouweneel, aanvang 20.00 uur, Streekschool, Lam- menschanspark. jaarafsluiting buurthuis Wester kwartier (11 tot 20 jaar), drive-inn disco met lichtshow, vanaf 19.00 uur. Ten Katestraat 10a. kerststukjes maken onder lei ding van een bloemist, buurthuis Cornelis Joppensz. aanvang 20.15 uur. kerstshow door show- en amu sementsgezelschap De Rand stadspelers. aanvang 20.00 uur, Antonius Clubhuis, Lange Mare. kerstfeest voor docenten, me dewerkers, cursisten, familie, vrienden en bekenden van het Volkshuis, met o.a. optreden van de Indonesische Dansgroep Kupu Jongerenkoor Leiderdorp olv Jos Schohaus, aanvang 20.00 uur in de Dorpskerk. kerst-klaverjassen en sjoelen bij Con Bravura, aanvang 20.00 uur, clubgebouw, Beukenschans. Kerstbingo bij Kommunikatie Warmond, aanvang 20.00 uur in het Meerpunt. ZATERDAG 17 DECEMBER Leiden Sleutelstad-wandeling over 5 of 10 km, start tussen 9.00 en 15.00 uur; WS'81-wansdeltocht over 25 of 40 km, start tussen 9.00 en 11.00 uur bij de Ushal. kerstbingo speeltuin Wester- kerstshow door show-e uitvoering urn J.S. Bach door Bachkoor Hol land olv Charles de Wolff, aan vang 19.30 uur in de Pieterskerk. voorstelling:'Jeanne d'Arc'met Josine van Dalsum en Henk van Ulsen, aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. voorstelling: TAmour, la mort', door Carousel, aanvang 20.30 uur in het Lak-Theater, Cleve- voorsteling: 'Scrooge Mar- low' door Theatergroep Imperium, aanvang 20.30 uur. Microtheater, Oude Vest. optreden 'Heptagon' olv Egon Kracht bij Jazzclub Hot House, aanvang 21.30 uur in het Waag gebouw. optreden Trio Cachaca', bosa nova met moderne Braziliaanse muziek, aanvang 22.00 uur in Droomfabriek. Oude Singel. kerstbingo bij Tamarco, aan vang 20.00 uur in het clubgebouw, Splinterlaan.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 20