EIDEN Van Gend Loos gaat mogelijk naar Alphen Grote drukte op koopavond voor personeelvan LEIDSCH DAGBLAD pwn ft opening nieuw districtskantoor WOENSDAG 14 DECEMBER 1988 Wachttijden van drie kwartier bij televisies LEIDEN - Magnetron-ovens, te levisies, cd-spelers en elektri sche keukenapparaten; als war me broodjes vlogen ze gister avond over de toonbank. De werknemers van V&D waren, op de eerste van twee besloten koopavonden, koning klant in het eigen warenhuis en maakten daarvan gretig gebruik. Na een uur moest achter sommige toon banken al 'neen' verkocht wor den: "Jammer, maar de televi sies zijn op meneer!" In een brief aan het personeel had de V&D-directie voorspeld dat ze op deze avond het rijk al leen zouden krijgen. Daar leek het dus allerminst op. In het Leidse V&D-warenhuis aan de Aalmarkt had het gisteravond veel weg van de topdrukte op een zaterdag voor sinterklaas. Want niet alleen alle werknemers van het warenhuis mochten met 25 procent korting spullen ko pen, ze mochten ook nog eens vier personen meenemen. Naar verluidt zou er royaal met intro- ductiekaarten zijn gestrooid. De speciale actie is natuurlijk alleen mogelijk met medewer king van de werknemers. Gister avond stond namelijk de ene helft van het personeel achter de kassa om de andere helft te be dienen. Vanavond is het anders om. Het personeel krijgt niet be taald voor die overuren. Nie mand lijkt dat erg te vinden. Gepakt en gezakt en razend enthousiast komen de V&D-per- soneelsleden tegen negen uur de winkel uit. "Het was hartstikke leuk. De sfeer was prima, onge dwongen en we werden heel prettig geholpen", verklaart een mevrouw. "Alleen het wachten duurde wel wat lang". Bij de elektrische apparaten had zij wel drie kwartier in de rij gestaan. Maar het loonde de moeite. "25 procent korting op de aankoop van dure apparaten is per slot van rekening niet niks". Gekkenhuis "Het is een gekkenhuis", roept een mevrouw op leeftijd die ver hit naar buiten komt. Ze heeft kleding staan passen. "Dat had je vanmiddag al moeten doen", zegt een slimmerik. Een andere vertelt dat haar doch ter, net in het bezit van een nieu we woning, al haar huisraad heeft gekocht. Ze heeft zelf ook haar slag kunnen slaan. Een aan tal van de koopjesjagers reageert achterdochtig op de vraag of ze geslaagd zijn. "Geen commen taar", klinkt het. "Je mag zeker niks meer kopen", bijt een ander van zich af. Twee leidsters van een binnen kort te openen kinderdagverblijf in Oegstgeest komen afgeladen de winkel uit. Bij de tassen en do zen waarmee ze op de stoep staan blijft het niet. Binnen staan nog tien dozen. "Gênant is het wel", vindt één van de leidsters. "Als je voor 150 gulden speelgoed koopt of voor 1200 gulden op de huis- houdafdeling, dan staan mensen je toch een beetje aan te kijken. Maar je kunt niet telkens tekst en uitleg geven waar het voor is. Wij hadden onze inventaris begroot op 2000 gulden. Met 25 procent korting scheelt dat dus enorm veel geld". Politie De V&D-directie meent dat de speciale koopavonden een aar dig geste zijn naar de werkne mers. Een eenvoudig rekensom metje leert evenwel dat de in to taal 16.000 personeelsleden, die elk vier introducees mogen mee nemen, goed zijn voor een mil joenenomzet. Daar staan geen extra personeelskosten tegen over, dus allicht kan de V&D-di- rectie haar werknemers een aar dige korting geven. Dat het personeel een avond zonder betaling achter de kassa staat vindt eigenlijk niemand erg. Een mevrouw van de speel goedafdeling haalt haar schou ders op bij de vraag of het nu een nobele daad of een slimme truc betreft van de V&D-directie. "U bedoelt dat wij onze eigen kor ting betalen. Misschien wel, maar dat mag ik niet zeggen". Hoewel de politie in andere steden de leiding van de V&D- warenhuizen gewaarschuwd heeft dat ze proces-verbaal zou den opmaken wegens overtre ding van de winkelsluitingswet, liet de Leidse politie de speciale koopavond in het warenhuis aan de Aalmarkt gisteravond onge moeid. Volgens woordvoerder Langendoen van de Leidse poli tie is er geen sprake van overtre ding van de winkelsluitingswet. AZL werft personeel in België LEIDEN - Het Academisch Zie kenhuis Leiden gaat in België op zoek naar hoog gekwalificeerd ver plegend personeel. De reden van de werfactie bij de zuiderburen is het gebrek aan hoog opgeleide mensen, die bij voorbeeld in opera tiekamers aan de slag kunnen. De oorzaak van het gebrek aan hooggekwalificeerd personeel is volgens de woordvoerder te wijten aan een ontmoedigingsbeleid van de overheid, waardoor jongeren niet meer kiezen voor een loop baan in de verpleging. Het gebrek aan personeel heeft volgens de zie kenhuiswoordvoerder inmiddels al geleid tot incidentele sluiting van operatiekamers. Volgens een woordvoerder is het een probleem dat speelt bij veel grote ziekenhuizen in het land. De reden dat in België - en niet in an dere Europese landen - naar perso neel wordt gezocht komt doordat er tussen Vlaams personeel en Ne derlandse patiënten geen taalpro blemen zijn, aldus de woordvoer- der. Heup gebroken LEIDEN Een 78-jarige man uit Delft is gisteravond rond zes uur door nog onbekende oorzaak in de Debussystraat ten val gekomen en heeft zijn heup gebroken. Hij is overgebracht naar het Diacones- senhuis. Open huis in verbouwd pand van Rabobank LEIDEN De Rabobank houdt in haar verbouwde kantoor aan het Vijf Meiplein op zaterdag 17 de cember van 10.00 tot 14.00 uur open huis. Ter gelegenheid hiervan treedt muziekvereniging De Burcht op. Het kantoor heeft een 2 gevel en etalage gekregen. Bovendien zijn er in de cliëntenhal drie door kogelvrijglas beveiligde balies aangebracht. Voorts is er een aparte kluisruimte waar cliënten ongestoord de trommel van hun sa feloket kunnen openen. Nieuwe leiding burgerzaken LEIDEN - Als hoofd van de direc tie Burgerzaken van de gemeente Leiden treedt op 1 januari me vrouw drs. N. Hartzuiker in dienst. Zij volgt A. Hilgeman op, die om gezondheidsredenen de gemeente lijke dienst heeft verlaten. Mevrouw Hartzuiker teel directeur van de postkantoren in Zwanenburg en Badhoevedorp. Het nieuwe hoofd van de directie Burgerzaken heeft politieke we tenschappen gestudeerd e studeerd in de planologie. 'In Leiden geen goede locatie beschikbaar' LEIDEN - Het langste Leidse huwelijk. Het echtpaa liefst 72 jaar geleden - in 1916- Goekoop gistermiddag een bezoek at is afge- hof. De heer Pardon (93) en zijn vrou LEIDEN - De Leidse vesti ging van van Van Gend Loos wordt mogelijk ver plaatst naar Alphen aan den Rijn. Het vervoersbedrijf is met die gemeente in onder handeling over de aankoop van een stuk grond van 2,6 hectare. Van Gend Loos heeft volgens directie-secre taris T. Dekker de aandacht naar Alphen verlegd, omdat Leiden geen locatie voor het bedrijf beschikbaar heeft. Van Gend Loos heeft inmiddels aan de Nederlandse Spoorwegen gevraagd om het huurcontract van de huidige vestiging te beëindigen. Het huidige bedrijfsterrein aan de Haagweg is eigendom van de NS. Een woordvoerder van de spoor wegen bevestigde gisteren dat Van Pardon-Bavelaar vierde gisteren het heugelijke feit dat zij Gend Loos om tussentijdse be- n de echt werden verbonden. Ter gelegenheid daarvan bracht burgemeester ëindiging van het huurcontract i het echtpaar dat woont in bejaardencentrum Róbijnzicht aan de Robijn- heeft verzocht. (92) genoten zichtbaar van de geschenken en lekkernijen die werden Volgens het hoofd van de afde ling economische zaken van de ge meente Leiden, H. Amptmeijer, gaan het distributiebedrijf en de gemeente binnenkort om de tafel zitten om te praten over een andere locatie. Amptmeijer denkt wel dat het bedrijf het programma van ei sen voor een nieuwe vestiging iets moet aanpassen. Vooral het beno digde grondoppervlakte voor het bedrijf schijnt bij de gemeente op Jan Holvast) drijf wil de vestiging aan de Haag- weg verlaten omdat er voor hon derdduizenden guldens voorzie ningen moeten worden getroffen om de geluidsoverlast te beperken. Van Gend Loos vreest daarna nog meer kostbare maatregelen te moeten nemen. Ook twijfelt het be drijf of bijvoorbeeld de welstands commissie een geluidsscherm wel zal goedkeuren. In Alphen zou Van Gend Loos zich vestigen op een terrein bij de Leidse Schouw aan de westkant problemen te stuiten van die gemeente. De grond ligt na bij de uitbreiding van het bedrijfs terrein Molen wetering. Volgens P. Henzen van het bureau bedrijfs vestigingen van de gemeente heeft Alphen aan Van Gend Loos een aanbieding gedaan. "Het bedrijf is nu bezig de zaken intern te bekij ken en een onderzoek te doen naar die locatie", aldus Henzen". De zegsman van de gemeente Al phen denkt dat Van Gend Loos onder meer in vestiging in Alphen aan den Rijn is geïnteresseerd om dat het bedrijf daar grond in eigen dom kan verwerven. De gemeente Leiden geeft alleen grond in erf pacht uit. Dat zou bij Van Gend Loos op bezwaren stuiten. Overeenkomst moet tot betere nazorg voor patiënten leiden laten. Tot voor kort viel nog wel eens een gat tussen die tweedelijns gezondheidszorg (ziekenhuis) ADVERTENTIE LEIDEN/ZOETERMEER - Prof. dr. A.Th. Schweizer, lid van de Raad van bestuur van het Acade- provinciaal waterleidingbedrijf van noord-holland misch Ziekenhuis Leiden, en drs. I. de eerste lijn (huisarts, wijkverple- Broomans, algemeen directeur van de Provinciale Kruisvereniging Zuid-Holland, hebben gistermid- toen het proefproject diëtetiek start ging: voor de diëtiste van het kruiswerk was het een extra belas ting om een patiënt optimaal hulp te bieden. Maar door inspringen van de dienst diëtetiek van het AZL kwam een betere werkverde ling tot stand. Broomans en Schweizer gaven gisteren beiden toe dat in de toe komst, naarmate in dit kader meer specifieke projecten van de grond komen, de vraag om financiële en personele middelen zal toenemen. "Maar wij zullen niet aarzelen om de overheid te houden aan haar slo gan dat de eerste lijn moet worden versterkt. Want dan moet diezelfde overheid ook de middelen ver strekken om de thuiszorg zo opti maal mogelijk te maken en te hou den". Overigens acht het AZL deze vorm van samenwerking een proefmodel, waar andere zieken huizen "zo kunnen instappen". Zoetermeer kingsovereenkomst tussen beide instellingen ondertekend. Dit con tract, het eerste in zijn soort in Ne derland, heeft tot doel om de (na)zorg voor patiënten die het zie kenhuis verlaten ook thuis opti maal te laten verlopen. Een proefproject van de dienst diëtetiek van het AZL was de aan zet tot deze samenwerking die er nu toe leidt dat meer van deze pro jecten worden opgezet. Zo is de hulpverlening aan aids-patiënten in voorbereiding en verkeert de be geleiding van patiënten met sui kerziekte al in een uitvoeringsfase. Ook zijn er plannen om de thuis zorg aan stoma-patiënten (mensen met een ziekte aan darmen of uri newegen die het noodzakelijk maakt een kunstmatige 'uitlaat' te maken), op deze manier te regelen, evenals de zorg voor patiënten die sonde-voeding moeten hebben. Volgens prof. Schweizer wordt er eveneens aan gedacht reuma- en astmapatiënten op deze manier te gaan begeleiden. Volgens het contract nemen des kundigen van het AZL al in een vroeg stadium contact op met de kruisvereniging over de verdere behandeling van de patiënt, die op het punt staat dit ziekenhuis te ver- Het PWN verzorgt in de provincie Noord-Holland de winning en distributie van drinkwater voor het grootste deel van dit gebied. Jaarlijks wordt ca. 77 miljoen m3 drinkwater aan de afnemers geleverd vanuit diverse waterwin- en zuiveringsinstallaties. Het drinkwater wordt door een leidingnet van ruim 7.300 km lengte gedistribueerd naar bijna 1,2 miljoen inwoners (ruim 463.000 aansluitingen). Het hoofdkantoor is gevestigd in Bloemendaal. Het voorzieningsgebied is verdeeld in zeven districten. Vanuit de districtskantoren worden de distributienetten aangelegd en beheerd. Deze kantoren dienen tevens als contactadres voor de afnemers. Naast de drinkwatervoorziening voert het PWN het beheer over het Noordhollands Duinreservaat en de provinciale land goederen. Hieronder valt tevens de exploitatie van een tweetal kampeerterreinen. Bij het PWN werken ongeveer 850 mensen, die gezamenlijk zorgdragen voor de unieke combinatie waterwinning, natuur beheer en recreatie. Op 16 december a.s. wordt het nieuwe districtskantoor te Hoofddorp officieel geopend. Deze dag is het kantoor gesloten. Voor storingen in de openbare drinkwatervoorziening kunt u bellen met ons storingsnummer (02503) 37137. Het kantoor Hoofddorp verzorgt de distributie van drinkwater in de gemeenten Bloemendaal (Vogelenzang), Bennebroek, Aalsmeer, Uithoorn, Alkemade, Amstelveen (Bovenkerkerpolder), Haarlemmermeer, Haarlemmerliede en Spaarnwoude. Winkeldiefstal LEIDEN De politie heeft giste ren een 24-jarige Leidse vrouw aan gehouden wegens winkeldiefstal. Zij had bij een kledingzaak aan het Vijf Meiplein truien met een totale waarde van 476 gulden ontvreemd. Van Gend Loos heeft zelf al eens geopperd om zich op het be drijfsterrein Roomburg te vesti gen. Op dat terrein worden in de loop van volgend jaar de eerste be drijven ondergebracht. Het distri butiebedrijf voldoet echter niet aan de voorwaarden voor dat terrein: Van Gend Loos zou te veel grond in beslag nemen in verhouding tot het aantal werknemers. Amptmeijer verwacht niet dat het gemeentebestuur een uitzon dering op de voorschriften zal ma ken ten behoeve van Van Gend Loos. "Dat zou misschien gebeu ren indien mocht blijken dat er on voldoende interesse bij het be drijfsleven bestaat voor 'Room burg'. Het is niet de bedoeling van de gemeente om daar ruimte onbe nut te laten". Beloning voor opsporen jongens die opzettelijk hond doodreden LEIDEN - De Leidse Dierenbe scherming looft een beloning van 100 gulden uit voor de tip die kan leiden tot de aanhouding van twee jongens die met opzet een hond zouden hebben doodgereden. Het incident had vrijdag plaats tussen 12.00 en 13.00 uur op het voetpad langs de Vliet achter de Schubertlaan in Leiden zuid-west. Een vrouw liep daar te wandelen met een één jaar oude bastaard-tec kel. Volgens de vrouw kwamen twee jongens op een bromfiets met hoge snelheid aanrijden om vervol gens opzettelijk tegen het dier te rijden. Het beest bloedde uit neus, oren en bek en werd direct naar de dierenarts gebracht. Daar is de tec kel aan zijn verwondingen overle den. Volgens een ooggetuige reed de bromfiets ongeveer vijftig kilome ter per uur. De leeftijd van de jon gens wordt geschat op 17 jaar. Het vehikel waarop zij reden, een zwa re bromfiets, was zwart en geel ge kleurd. Wie informatie over het in cident kan verschaffen, wordt ge vraagd contact op te nemen met de politie (258888, vragen naar recher che) of de Dierenbescherming (122314). STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN STAD LEIDEN

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 13