Armeense steden in twee jaar herbouwd Fout signaal oorzaak van treinramp in Londen Belofte van Sovjet-leiders Hoofdrol Rotterdamse in proces catamaranmoord VS herhalen voorwaarden dialoog PLO 'Slachtoffers in Sudan van hongersnood dood' jgouden smaak Gewonde Nederlandse kan Tibet niet verlaten Hunrconflict Soweto: geen huisuitzettingen meer DINSDAG 13 DECEMBER 1988 BUITENLAND PAGINA 5 JEREVAN (AP) - Premier Ryzjkov van de Sovjetunie heeft gisteren gezegd dat veel men sen onnodig zijn omgekomen in de Armeense aardbeving en beloofd dat de verwoeste ste den en dorpen binnen twee jaar zullen worden herbouwd. die "We geloven dat grove fouten den toegestaan bij de planning de bouw van de flatgebouwen i afgelopen woensdag instortten", zei Ryzjkov tegen journalisten. De premier zei dat president Gor- batsjov, die het rampgebied het af gelopen weekeinde bezocht, ook meent dat er "erg veel overtredin gen van de regels" zijn geweest. "^Waren de huizen goed gebouwd, dan was zoiets niet mogelijk ge weest", zei Ryzjkov. De premier, die leiding geeft aan een Politburo- commissie die het reddingswerk coördineert, heeft gezegd dat zon dagavond een commissie is ge vormd die moet gaan zorgen voor de wederopbouw. Ryzjkov zei dat de verwoeste steden binnen twee Gorbatsjov heeft beloofd dat de jaar zullen worden herbouwd, lie had wel iemand verloren." Maandag werden nog tien mensen levend onder het puin vandaan ge haald, waarmee het aantal gered den op 5.398 kwam. In Spitak, dat volgens ooggetuigen vrijwel met de grond gelijk is gemaakt, werden 1.000 mensen gered. ROME - "Het uur der waarheid heeft geslagen voor de mooie D. B.". Een grote foto, een sappig on derschrift, en de naam van de min- deijarige voluit gedrukt. Zo kon digt het nette Italiaanse dagblad de Corriere della Sera aan dat van daag, in de Italiaanse kustplaats Ancona het proces zal beginnen te gen de 17-jarige D. B. uit Rotter dam. door Marjon van Royen Het drama van'het meisje van de catamaran', de 'babykiller', en 'de kind-minnares', zoals D. B. hier wordt genoemd, beheerste deze zo mer wekenlang de voorpagina's van de hele Italiaanse pers. Met rooie oren volgde het Italiaanse pu bliek dag in dag uit de 'bloedige zo- merdetective' van het jonge Rotter damse meisje, dat samen met haar 34-jarige. uit Milaan afkomstige vriend F. D. C., bijgenaamd Pipo een catamaranzeiljacht huurde, om weg te varen naar Polynesië. Achttien dagen na hun vertrek uit de Italiaanse haven van Pesaro, wordt echter het lijk van de vrou welijke schipper van de catamaran, Annarita Curina door een vissers boot uit het water gehaald. Het li chaam van de 31-jarige eigenaresse van het zeiljacht, was met een hak bijl bewerkt, en vastgebonden aan een anker in het water gegooid. In de Italiaanse pers breken op dat moment de meest kleurrijke verhalen los over de 'spookcatama- ran' die, als een 'vliegende Hollan der over de zeeën spookt', met aan boord, 'een bloeddorstige Rambo en zijn Nederlandse Lolita'. F. D. C. wordt namelijk verdacht van de moord, en er wordt een internatio naal opsporingsbevel tegen hem uitgevaardigd. Eind juli wordt het tweetal in de Tunesische hoofdstad Tunis gear resteerd, en uitgeleverd aan Italië. De Italiaanse feuilleton is echter nog niet afgelopen. Op een druk bezochte persconferentie wordt het tweetal, als een soort oorlogs buit 'getoond' aan de camera's van dé Italiaanse staatstelevisie, en aan tientallen fotografen. 'D. B. heeft bekend dat zij de schipper, mevrouw Curina, uit ja loezie heeft vermoord', zei de dienstdoende politiefunctionaris. 'Niet Rambo, maar Lolita!', jubel den de Italiaanse kranten. 'Ze heeft een bijl ter hand genomen om zich te wreken op de avances die een rij pere vrouw tegenover haar min naar maakte. Ze heeft gemoord uit liefde'. Uit de gesprekken die de open bare aanklaagster in de afgelopen maanden met D. B. heeft gevoerd, blijkt echter dat het 'Rambo' was die zijn jonge vriendin zou hebben aangespoord om de schippers vrouw te vermoorden. 'Als je van me houdt dan moet je dit voor me doen', zo zou hij tegen haar hebben gezegd. Volgens de aanklacht heeft de Rotterdamse de schippersvrouw een lichte messteek toegebracht. Maar het zou uiteindelijk F. D. C. zijn geweest, die het karwei heeft afgemaakt, en het lijk van de schippersvrouw overboord heeft gegooid. F. D. C. zou zich van de schippersvrouw hebben willen ontdoen, om de catamaran te ste len. De beschuldigingen waarvoor D. B. vandaag voor de kinderrechter moet verschijnen, luiden dan ook 'medeplichtigheid aan moord', 'verbergen van een lijk' en 'diefstal van een zeiljacht'. Tot grote droefe nis van de Italiaanse pers zal het proces achter gesloten deuren wor den gehouden. D. B. is namelijk minderjarig, en heeft formeel recht op bescherming van haar privacy. Dit zal echter niet verhinderen dat de komende week elke zucht van de jonge Rotterdamse in de Itali aanse dagbladen zal worden be schreven. schuldigen zullen worden bestraft. WASHINGTON (Rtr) - De Verenig de Staten zijn bereid een dialoog te beginnen met de Palestijnse Be vrijdingsorganisatie PLO als PLO- leider Arafat in zijn rede tot de Ver enigde Naties duidelijk en ondub- belzinning voldoet aan de eisen van de Verenigde Staten. Dit heeft de woordvoerder van het Ameri kaanse ministerie van buitenland se zaken, Redman, gisteren ver klaard. Washington heeft herhaaldelijk laten weten dat het een dialoog zou beginnen als de PLO de VN-resolu- ties 242 en 338 erkent, waarin het bestaansrecht van Israël is neerge legd, en terrorisme afwijst. De Pa lestijnse Nationale Raad heeft ver leden maand in Algiers die twee VN-resoluties wel onderschreven, maar Washington verlangt een on dubbelzinnige uitspraak. Arafat spreekt de Algemene Ver gadering van de VN vandaag toe. De zitting is verplaatst naar Genè- ve omdat Arafat niet naar New York kon komen aangezien de Ver enigde Staten hem geen visum wil den geven. Opslag soldaten in Argentinië BUENOS AIRES (IPS) - De Argen tijnse regering heeft vandaag een salarisverhoging van twintig pro cent voor leden van de strijdkrach ten bekendgemaakt. De" loonsver hoging gaat in twee etappes in. Alle militairen krijgen donderdag acht procent verhoging en een week la ter nog eens twaalf procent. Daar naast krijgen alle leden van de krijgsmacht in actieve dienst en de gepensioneerden nog eens 1.500 australes (ongeveer 180 gulden) ex tra. Loonsverhoging was een van de eisen van de rebellerende mili tairen onder leiding van Mohamed Ali Seineldin. De soldaten hebben met hun opstand wel meer geld uit het vuur gesleept dan alle andere overheidsdienaren. Buitenland kort Moord De 65-jarige Belgische leraar En gels Arthur van Nieuwerburgh is gisteren in Bayrut op straat door onbekenden gedood. Hij werd vanuit een voorbijrijdende auto neergeschoten. Vier kogels troffen de leraar in het hoofd. De man overleed ter plaatse. De daders wis ten te ontkomen in hun oranje Vol vo, die reed zonder kenteken. Landhervorming President Aquino van de Filipijnen heeft gisteren in het zuiden van het land haar eerste grote landhervor ming' doorgevoerd. Op het eiland Mindanao verdeelde zij 25.000 hec tare land onder meer dan 10.000 boeren en plantagearbeiders van het Amerikaanse bedrijf Dole dat verscheidene vestigingen op de Fi- lipijnse eilanden heeft. Vliegtuigen China heeft over een periode van. maar dat deze keer geen huizen zul len worden gezet die hoger dan drie of maximaal vier verdiepingen zullen zijn. Hij schatte de kosten voor de herbouw op minstens vijf miljard roebel, zo'n 16 miljard gul den. De aardbeving van 7 december verwoestte in de drie steden Leni- nakan, Spitak en Kirovakan vrij wel nieuwe flatgebouwen. Burge meester Emil Kirakosyan van Le- ninakan zei dat de flats niet waren gebouwd om zo'n zware aardbe ving te doorstaan. Inwoners van Leninakan hebben gezegd dat tot voor twintig jaar nooit gebouwen van meer dan drie verdiepingen werden gebouwd in dit vaak door aardbevingen getroffen gebied. De meeste ingestorte gebouwen wa ren flats van vijf tot negen verdie pingen, de gebruikelijke wijze waarop in de Sovjetunie wordt ge bouwd. Volgens Ryzjkov zijn 28 dorpen volkomen verwoest en on- geveer 100 zwaar beschadigd. Het Sovjetdagblad Pravda heeft gisteren opgeroepen tot vervolging van de "schrootbouwers" wier bouwconstructies hebben bijge dragen aan het hoge dodental bij de aardbeving in Armenië. Amerikaanse deskundigen op het gebied van aardbevingen zei den dat een beving met dezelfde kracht als de aardschok in Arme nië in >de Amerikaanse staat Cali- fomië niet meer dan 1.000 levens zou hebben geeist. De beving in de Sovjetrepubliek die zeker 50.000 le vens eiste had een kracht van 6.9 op de schaal van Richter. Ryzjkov zei dat het reddings werk leed onder een gebrek aan or ganisatie. "Het werk gaat niet slecht, maar we zouden willen dat het beter werd georganiseerd", al dus Ryzjkov, die de artsen en verle- gers prees die in de eerste 24 uur na de ramp meer dan 2.500 gecompli ceerde noodoperaties uitvoerden onder moeilijke omstandigheden. Hij zei dat de voedselverdeling goed liep. Volgens de premier vragen de mensen die eerst weigerden het rampgebied te verlaten nu zelf om evacuatie. "De eerste drie dagen wilde niemand naar ons luisteren. Ze waren geschokt en iedere fami- ADVERTENTIE i de stad Spitak. Nog steeds voorden af e den. Duizenden lukraak versprei de graven nemen de-plaats in van de zieken en stervenden die nog maar een paar maanden geleden het troosteloze landschap een spookachtige aanblik gaven. "Ie dereen die verzwakt was, is dood", zegt Cole Dodge, de vertegenwoor diger in Sudan van het kinder fonds van de Verenigde Naties (Unicef). Het precieze aantal doden als ge volg van wat beschreven is als de ergste tragedie in de moderne tijd is niet vast te stellen, maar duizen den zijn omgekomen als gevolg van honger, ziekte en ondervoe ding die vaak mede veroorzaakt werden door de burgeroorlog. "Zij die hulp nodig hadden, zijn er niet meer", zegt Christopher Carr, die hoofd is van de Franse or ganisatie Artsen zonder Grenzen (MSF) in Sudan. Hij noemt een door MSF opgezet vluchtelingen kamp in het zuid-Sudanese Al-Mei- ram waar dit jaar bijna 4.000 men sen gestorven zijn. Hulpverleners die de stad Aweil druppel voor druppel tot leven gekomen. DEN HAAG (ANP/AP) - Het paspoort van de 26-jarige Christa Meindersma uit Amsterdam, die afgelopen zaterdag ip de Tibet aanse stad Lhasa gewond raakte toen soldaten op een groep de monstrerende monnikken vuur de, is door de politie in Lhasa in genomen. Christa wil haar pas poort zo snel mogelijk terug heb ben om haar verwondingen in Hong Kong te laten nakijken. „Ik zit nu onder de antibiotica en pijnstillers. Een bevriende arts heeft gezegd dat ik zo snel moge lijk fysiotherapie moet krijgen omdat ik anders een stijve arm kan overhouden. De kogel die me raakte ging door mijn arm naar mijn schouder en kwam er aan de achterkant uit aldus Christa Meindersma de afgelo pen nacht telefonisch vanuit Lhasa. Afgelopen zaterdag liep Chris ta om half twaalf op de markt van Lhasa toen er een groepje van 30 monnikken voorbij kwam, van wie één de nationale vlag van Ti bet droeg. „Op een plein dichtbij waren ongeveer 50 soldaten die zich heel snel in een cirkel for meerden en begonnen te schie ten op die monnikken. Dat ge beurde lukraak de straat in waar wij stonden. De kogels floten ons om de oren en ik werd geraakt, maar ook tientallen Tibetanen die verder niets met die overi gens geweldloze demonstratie te maken hadden". Volgens Christa werd de mon nik die de Tibetaanse vlag droeg van 2 meter afstand dwars door zijn hoofd geschoten. „Hoeveel doden er zijn gevallen weet ik niet zeker. Sommigen zeggen vijf, anderen weer tien. In ieder geval heb ik er twee gezien". Naast de groep van 30 monnik ken was er verderop nog een groep van 20 monnikken, die ook de nationale vlag meevoerden. „Een van hen werd door kogels geraakt, en terwijl hij op de grond lag gristen de soldaten de vlag uit zijn handen. Die monnik hebben ze later zonder enige me dische verzorging in de gevange- Volgens Christa is de politie erg fel op eventuele foto's die van het incident zijn gemaakt. „Bij iedere toerist worden filmrolle tjes in beslag genomen. Ik ben er zelf zo al acht kwijt geraakt. Maar foto's die bewijzen wat er ge beurd is komen heus wel naar buiten". Christa Meindersma zegt op een geldig toeristenvisum in Ti bet te verblijven. Ze is geduren de het jaar dat ze daar nu zit meerdere keren Tibet in en uit geweest. In Tibet heeft ze als ver taalster voor het Zwitserse Rode Kruis gewerkt. In oktober vorig jaar en maart dit jaar deden zich al eerder grote protestacties voor tegen de an nexatie van Tibet door de Chine se Volksrepubliek die uitdraai den op bloedige onlusten, waar bij totaal minstens 38 doden vie len. Sindsdien is bezoek van bui tenlandse journalisten en toeris ten aan het Himalaya-gebied strak aan banden gelegd. De re gering in Peking stelde, dat die eerdere protesten mede in de hand waren gewerkt door bui tenlandse bezoekers, die het on afhankelijkheidsstreven van de Tibetaanse bevolking zouden ondersteunen. Na de nieuwe onlusten gaat de verdenking van de politie op nieuw uit naar buitenlanders. Verschillende buitenlandse be zoekers verklaarden dat hun ho telkamer door de politie was doorzocht. JOHANNESBURG (GPD) - De burgemeester van de Zuidafri- kaanse zwarte miljoenenstad So weto bij Johannesburg, Sam Mkhwanazi, heeft gisteren beves tigd, dat niemand meer zijn huis zal Worden uitgezet, omdat hij geen huur betaalt. De huurachterstand in Soweto, die de afgelopen jaren is opgelopen tot 167 miljoen rand, zal zo spoedig mogelijk worden afge schreven. Burgemeester Mkhwan azi gaf deze garantie na een ont moeting tussen een delegatie van de gemeenteraad en een zestal vooraanstaande anti-apartheidsac- tivisten, onder leiding van de An glicaanse aartsbisschop van Kaap stad, Desmond Tutu, afgelopen vrijdag. De toezegging van de Soweto- raad om een einde te maken aan de huisuitzettingen vanwege huurachterstand is een belangrijke overwinning van de anti-apart heidsbeweging in Zuidafrika. Sinds 1984 weigeren honderddui zenden inwoners van Soweto en andere zwarte woonwijken in de Transvaal om huurverhogingen te betalen. In een groot aantal geval len wordt er helemaal geen huur betaald. De huurboycot was de oorzaak van een geweldexplosie in de woonwijken rond Johannesburg en Pretoria, die aan tientallen per sonen het leven kostte. Vorige week werden drie vooraanstaande anti- apartheidsactivisten van het UDF - Popo Molefe, Terror Lekota en Moss Chikane - onder meer van wege het organiseren van deze huurboycot tot langdurige gevan genisstraffen veroordeeld. Maar ook voor de gemeenteraad van Soweto is het bereikte akkoord van belang, omdat zij door de ont moeting met de delegatie van 'aartsbisschop Tutu een informele erkenning heeft bereikt. De zwarte gemeenteraden staan bloot aan he vige kritiek van de anti-apartheids- krachten in Zuidafrika en beschik ken slechts over geringe aanhang in hun gemeenschappen. Bij de laatste gemeenteraadsverkiezin gen, in oktober van dit jaar, bracht bijvoorbeeld minder dan 15% van de stemgerechtigen in Soweto een stem uit. Behalve Tutu maakten ook de secretaris-generaal van de Zuid- afrikaanse Raad van Kerken, domi nee Frank Chikane en de secreta ris-generaal van de Nationale Unie van Mijnwerkers, Cyril Ramapho- sa deel uit van de delegatie. Verder waren aanwezig de vrouw van ANC-leider Walter Sisulu, Alberti- na, die tevens een van de presiden ten van het UDF is, de schrijfster Ellen Kuzwayo en de katholieke non, zuster Bernadette Ncube deel uit van de anti-apartheidsdelega- tie. in het gebied Bahr al-Ghazal eind november bezocht hebben, zeggen dat daar tussen juni en september bijna 8.000 mensen bezweken zijn. Medewerkers van buitenlandse hulporganisaties zijn van mening dat de regering, het leger, Arabi sche strijdgroepen, politici in het zuiden, opstandelingen en --verras send- de Verenigde Naties en do norlanden hoog op de lijst staan van hen die schuld hebben aan de tragedie. "Er is sprake van een collectieve misdaad die volmaakt werd door wat lijkt op een doodzwijgen waar aan iedereen meedeed", zegt het hoofd van een belangrijke buiten landse hulporganisatie in Khar toum. Er bestaat nauwelijks twijfel over dat de vijf jaar oude burger oorlog tussen regeringstroepen en opstandelingen van het Sudanese Volksbevrijdingsleger (SPLA) in het zuiden een belangrijke oorzaak is van het sterven op grote schaal. De strijd betekende het eind van de landbouw in het zuiden, waar de naar schatting zes miljoen bewo ners in meerderheid vee houdende nomaden zijn. Meer dan de helft van hen raakte op drift op zoek naar voedsel en veiligheid. Hulp verleners verwijten de VN-organen in Khartoum en de donorlanden dat die niet genoeg druk op de Sudanese regering hebben uitge oefend om de tragedie van 1988 te voorkomen. Ondertekening Angola-akkoord BRAZZAVILLE (AFP/Rtr) - Op 1 april 1989 begint Zuidafrika met het beëindigen van zijn bestuur over Namibia, in ruil voor het ver trek van de Cubaanse militairen uit Angola. Dit heeft minister Roelof Botha van buitenlandse zaken van daag meegedeeld bij aankomst in Brazzaville. Met de ministers van buitenland se zaken van Cuba en Angola zet Botha heden/vandaag in de hoofd stad van Congo zijn handtekening onder een protocol waarin de ter mijnen van de besluitvorming rond deze twee kwesties zijn vast gelegd. Onder Amerikaanse be middeling hebben de drie landen afgesproken dat de ongeveer 30.000 Cubaanse militairen halver wege 1991 naar huis teruggekeerd moeten zijn. Verder bevat het protocol de be paling dat Zuidafrika, Angola en Cuba op 22 december in New York het definitieve verdrag tekenen dat de terugtrekking van de Cubaanse militairen uit Angola regelt in com binatie met het onafhankelijk wor den van Namibia, dat 74 jaar onder Zuidafrikaans gezag staat. OEFENRAKET - Een beman ningslid van een Indische vracht vaarder is vanmorgen ten noord westen van Kauai, behorend tot de Amerikaanse eilandengroep Hawaii, om het leven gekomen toen een oefenraket van een Ame rikaans marinevliegtuig het schip raakte. Dat heeft de Amerikaanse marine meegedeeld. De raket was bedoeld voor een oefendoel, maar werd door het geleidingssysteem op de vrachtvaarder afgestuurd. leverd aan Iran. De toestellen den in gedemonteerde staat per schip afgeleverd in Bandar Abbas. Dat is gisteren in diplomatieke kringen vernomen. De toestellen waren J-6 en F-7's, Chinese versies van de Russische MiG-19 en MiG- 21. Pakistan De waarnemend president van Pakistan, Ghulam Ishaq Khan, is gisteren met een ruime meerder heid herkozen om een volledige ambtstermijn van vijf jaar te die nen. Intussen kreeg premier Bena zir Bhutto in het parlement het ver trouwen van de meerderheid. Vuurgevecht Een patrouille van het Israëlische leger heeft twee guerrillastrijders doodgeschoten in de door Israël uitgeroepen veiligheidszone in zuid-Libanon. Dit heeft een leger- woordvoerder in Tel Aviv meege deeld. De woordvoerder zei dat de patrouille bij het shiïtische dorpje Barashit een vuurgevecht leverde met een groep gewapende man nen, van wie niet bekend is of zij Palestijnen waren. LONDEN - Een fout signaal is de oorzaak van de ongelukken met drie treinen die gistermorgen in de Londense buitenwijk Clapham aan minstens 36 passagiers het leven hebben gekost. Van de meer dan 100 gewonden liggen er nog acht in het ziekenhuis. Hun toestand is door Haye Thomas ernstig. De brandweer en techni sche ploegen van de Britse Spoor wegen hebben de gehele nacht doorgewerkt met het zoeken naar verdere slachtoffers in de immense ravage van verwrongen staal. Van morgen werd bekend gemaakt dat zich geen slachtoffers meer bevin den in de wrakstukken. Inmiddels zijn al verscheidene totaal verniel de treinstellen van de baan verwij derd. Ofschoon de onderzoeken die nu worden uitgevoerd, straks onge twijfeld een meer gedetailleerd beeld zullen geven van wat er nu precies mis ging, is al duidelijk ge wórden dat een verkeerd sein de oorzaak moet zijn geweest van het drama, waarin drie treinen met el kaar in botsing kwamen bij een van 's werelds drukste spoorweg knooppunten: Clapham Junction in zuidwestelijk Londen. Gebleken is nu dat de bestuurder van èen van de forensentreinen, zwaar overla den met zo'n duizend passagiers, was gestopt om een defect signaal- licht te melden, dat voortdurend andere kleuren gaf. Toen hij de trein, die niet was uit gerust met radio, weer in beweging had gebracht, naderde op dezelfde rails met grote snelheid een ex presse-trein, die zich in de achter ste wagons van de eerste trein boorde. Door de botsing werden enkele wagons op de baan ernaast, gedrukt, waar zij korte tijd later werden geramd door een lege trein uit de richting Londen. Men gaat ervan uit dat enkele passagiers, die het eerste ongeluk hadden over leefd, in de tweede botsing zijn om gekomen omdat zij aan de verkeer- Gewonde passagiers worden uit de wagons geholpen nadat gisteren twee stampvolle forensentreinen in zuid-Londen op elkaar waren geklapt. (foto ANP) de kant van hun trein waren uitge stapt. Fouten De directie van de Britse Spoor wegen heeft alle verantwoordelijk heid van de ramp aanvaard. De technisch manager van de regio zuidoost, Gordon Pettitt, zei dat naar alle waarschijnlijkheid tijdens het weekend bij werkzaamheden op het traject, notabene in verband met het aanbrengen van nieuwe seinsystemen, fouten zijn gemaakt, waardoor de signaallichten giste ren niet goed functioneerden. Maar het verouderde systeem dat nu aan vernieuwing toe is, is echter geheel afgestemd op automatische waar schuwingen om zichzelf bij fouten te corrigeren. De onderzoeken door zowel de spoorwegen als de overheid zullen zich vooral concen treren op de vraag of menselijke fouten tijdens de werkzaamheden van zondag dit waarschuwingssys teem hebben uitgeschakeld. In totaal bevonden zich in de twee treinen zo'n 1500 passagiers. Veel te veel heet het nu. Onder zocht wordt of dat ook een rol heeft gespeeld in het grote drama van Clapham Junction. In het Lagerhuis deelde de mi nister van transport Paul Channon de diepgetroffen afgevaardigden mee dat tot op de bodem zal wor den onderzocht wat er is misge gaan. Met grote verontwaardiging wijst British Railways van de hand dat zij zich te weinig om de veilig heid in het bedrijf zou bekomme ren. De volle forensentreinen ziet British Railways wel als oncomfor tabel, maar zeker niet als een reden voor dit soort ongelukken. "Net als in de ondergrondse wordt er op drukke uren ook in de trein ge staan. En dat zal altijd wel zo ble ven", sprak een woordvoerder van de spoorwegen. En hij voegde er la coniek aan toe dat volgens de cij fers het transport per trein nog al tijd drie maal zo veilig is als per vliegtuig, dertig maal zo veilig als per auto en zevenhonderd keer zo veilig als per motorfiets.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 5