Van der Plas: te veel show KK: oliemaatschappij steekt prijsvoordeel in eigen zak Zuinige lampen besparen zeker enkele tientjes T>UIVE Leython-vrouwen behouden koppositie -CONSUMENT Koken in magnetron niet gezonder Lisse 2 stapt uit competitie Geur en smaak gemengde noten valt vaak tegen De smaak van gemengde noten valt vaak tegen. Er zitten veel te vaak ranse (sterk smakende) en muffe exemplaren tussen. De samenstelling van de mengsels verschilt enorm. Dat blijkt uit een onderzoek van Konsumen- ten Kontakt naar geur, smaak en samenstelling van 26 partij en gemengde noten. Omdat het branden en zou ten van noten een mindere kwaliteit kan verdoezelen, werd het onderzoek beperkt tot ongebrande ongezouten noten. De resultaten zijn volgens de KK-onderzoekers bedroevend. In 11,5 procent van de monsters kwamen noten voor met een ranse geur en in 57,6 procent noten met een muffe geur. In 84,5 procent van de monsters zaten noten met een ranzige smaak en in 96 procent noten met een muffe smaak. Vooral walnoten zijn onder hevig aan bederf van geur en smaak. In een aantal partijen had 25 tot 30 procent van de walnoten een muffe of ranse smaak. In de andere partijen had maar vijf tot tien procent van de walnoten een muffe of ranse smaak. Wie gemengde noten koopt mag verwachten dat het meng sel bestaat uit hazelnoten, para noten, wal- en of pecannoten en amandelen. De verschillen in samenstelling bleken verbluf fend. De hazelnoot komt het meest voor in gemengde onge brande ongezouten partijen no ten. Daarna volgen de amandel, de paranoot en de walnoot. De aanwezigheid van veel parano ten duidt op een goedkoop mengsel. Pinda's en cashewno ten horen niet in gemengde no ten thuis. Maar in vier van de 26 monsters werden deze ingredi ënten wel aangetroffen. Het is gunstig als in een portie ge mengde noten veel blanke ont- vliesde noten voorkomen en als er veel goedsmakende walno ten in zitten. KK constateerde geen enkel verband tussen prijs en kwali teit. Gemiddeld werd ƒ22,30 voor een kilo noten betaald. De hoogste prijs die werd geno teerd was ƒ29,50 per kilo, de laagste prijs was 18 per kilo. Uit de prijsnoteringen voor los se noten blijkt dat zelf mengen niet goedkoper is. In de magnetron: niet gezonder dan gewoon koken. Bij koken in de magnetronoven vermindert het vitaminegehalte van gerechten net zo snel als bij 'ge woon' koken. Suggesties van fabri kanten .dat maaltijden uit de mag netron gezonder zijn dan traditio neel bereid eten kloppen niet. ontdooien wel in het voordeel: hoe langer het dooiproces duurt, des te groter het verlies aan vitamine C en B. Deze lossen namelijk op in het dooiwater. Wetenschappers zijn het er echter nog niet over eens of het relatief snelle ontdooien Hitte in combinatie met zuurstof magnetron meer vitaminen spaart de lucht vernietigt vitaminen. Wanneer voedsel wordt gekookt of in de magnetron verhit zijn vitami nen gewoonlijk het eerste slachtof fer. Vitamine C lost bijvoorbeeld bij het koken, stomen of blancheren op in het kookvocht en wordt door de hitte vernietigd. Vitamine BI en B6 (in brood en vlees) zijn ook ge voelig voor hitte. Vitamine B12 en vooral B2 kan zelfs door licht wor den vernietigd. Tegen de tijd dat het eten op tafel staat kan het vita- mineverlies al aanzienlijk zijn. Hoewel koken in de magnetron erg snel gaat en er weinig water aan te pas komt, wijzen onderzoeken toch uit dat het vitamineverlies niet of nauwelijks minder erg was. Mogelijk zijn magnetrons bij het dan ontdooien op een andere i De oliemaatschappijen laten hun klanten onvoldoende meeprofiteren van de dalende kosten voor hun grondstoffen. Ondanks de prijsdalingen van aardolie zijn de winstmarges van de oliemaatschappijen dit jaar gestegen in vergelijking met vorige jaren. De prijs van een liter benzine aan de pomp zou met 4,5 cent per liter kunnen dalen. Dit zegt Konsumenten Kontakt na berekening van de winstmarges vorige maand. Samenstelling Raymond Peil KK heeft al enkele keren kritiek geleverd op het prijsbeleid van de oliemaatschappijen. Door de sterk dalende olieprijzen op de wereld markt en de lage dollarkoers zijn de kosten van de grondstoffen be hoorlijk gedaald, maar de prijs die de consument in rekening wordt gebracht, is niet voldoende ge daald, zo vindt KK. Vorig jaar no vember berekende KK ook al dat de prijs van aardolie, de grondstof voor benzine, de laatste jaren zo veel was gedaald dat benzine goed koper kon worden. In 1985 berekende Shell, zo zegt KK, dat de winst van de maat schappij en de tussenhandel 21 cent per liter superbenzine be droeg. De nieuwe rekensom, vori ge maand gemaakt, kwam uit op een uitkomst die een winst van 25,4 cent per liter aangaf, bijna 4,5 cent meer dan in 1985. KK concludeert dat deze extra winst rechtstreeks naar de olie maatschappijen vloeit, omdat is ge bleken uit contacten met pomp houders dat hun winstmarges niet zijn gestegen. KK vindt dat de ex tra winstmarge van de maatschap pijen in mindering moet woren ge bracht op dé prijs die de consu ment betaalt. Jammer Een woordvoerder Volgens Konsumenten Kontakt betaalt de automobilist nog steeds te veel aan de pomp. een aandeel van 30 procent in de Nederlandse benzineverkoop de absolute marktleider, zei het jam mer te vinden dat KK zo 'ongenu anceerd in de openbaarheid is ge treden'. "KK begrijpt kennelijk niet precies hoe de benzineprijs in Nederland tot stand komt", aldus de Shell-woordvoerder. stellen van de benzineprijs iets ho ger is dan een jaar of drie geleden. Volgens Shell gaat het om een ver hoging, met drie tot vier cent, ter wijl KK over 4,5 cent spreekt. Die margeverhoging was volgens Shell nodig voor verschillende investe ringen, onder meer in het belang van het milieu. Zo i strating die het doorlekken van benzine moet voorkomen. Verder is de afgelopen driejaar een bedrag van 27 miljoen gulden gestoken in nieuwe voorraadtanks in water wingebieden. De introductie van elektronisch betalen en de verho ging van de veiligheid van de ben zinestations, ter bescherming van van de pombediende, heeft ook ex tra kosten met zich meegebracht, aldus de Shell-woordvoerder. Energiezuinige lampen leve ren het meeste voordeel op plaatsen waar het licht veel brandt. Ondanks de hoge aanschafkosten van een spaarlamp kan men zich en kele tientallen guldens be sparen op de totale kosten voor de verlichting in huis. Afhankelijk van het type variëren de prijzen van zui nige lampen tussen de 25 en 100 gulden. Het is handig om te onthouden dat een spaar lamp niet duurder mag zijn dan het vermogen van de gloeilamp die hij moet ver vangen. Zo mag een spaar lamp die een gloeilamp van 60 watt moet vervangen niet veel meer dan 60 gulden kos ten. Een gloeilamp van 65 watt geeft even veel licht als een SL- of PL-lamp van 18 watt. Daarmee wordt 80 procent op de elektriciteit bespaard. Een elektronische spaar lamp is zelfs nog zuiniger: 15 watt tegen een vergelijkbare gloeilamp van 75 watt. Het volgende rekenvoor beeld laat het voordeel zien bij het gebruik van een ener giezuinige lamp. Daarbij is uitgegaan van een levens duur van 6000 uur van de spaarlamp en 1000 uur van de gloeilamp. In 6000 uur zijn dus zes gloeilampen no dig: zes gloeilampen van 75 watt (branden elk ongeveer 1000 uur) kosten ongeveer 9 gulden. Daarbij opgeteld wordt het elektriciteitsge bruik in 6000 uur voor een bedrag van 95 gulden. De to tale kosten bij 6000 brandu- ren bedragen dus ongeveer dus 104 gulden. Een SL- lamp van 18 watt (brandt on geveer 600 uur)= 25 gulden; daarbij opgeteld elektrici teitsgebruik in 6000 uur= f 23;totale kosten bij 6000 branduren dus 48 gulden. Dat is, vergeleken met het eerste totaal een kostenbe sparing van 56 piek. Een nieuwe elektronische spaarlamp van 15 watt is in totaal drie tientjes goedko per dan een gloeilamp van 60 watt. Behalve een voordeel op de verlichtingsrekening is ook het onderhoud op de verlichting in huis een stuk gemakkelijker geworden. Energiezuinige lampen gaan zes keer zo lang mee als gloeilampen. Het vervangen van de lampen is niet meer zo vaak nodig als voorheen. Eenmaal in gebruik is er naar spaarlamp geen omkij ken meer. LEIDEN - Bax heeft de kopposi tie in de hoofdklasse van de zaal voetbalcompetitie behouden door een benauwde 2-3 zege op Hermes. De Voorhouters kregen zelfs een ruggesfeuntje, want het achtervol gende Ceverbo ging met 4-3 onder uit bij Glasbergen. Van der Plas verspeelde een riante voorsprong tegen Hogenboom, maar bleef nog net aan de goede kant van de score (7-6). In Maasdam won De Maas met 9-6 van Silva Bóys. Hermes DVS - Bax 2-3 Hennie Koet zette Bax via een penalty in de eerste helft op voor sprong. Daarna namen de Schie dammers het initiatief langzaam over, hetgeen resulteerde in twee treffers en voorsprong halverwege de tweede helft. Wakker geschud zette Bax daarna snel orde op za ken. Hermes, dat vorige week nog dik verloren had van Silva en daar om wellicht werd onderschat, zag Koet en Foree voor Bax scoren. De Voorhouters stelden daarmee de winst veilig: 2-3. Van der Plas - Hogenboom 7-6 Nadat de Katwijkers snel een 4-0 voorsprong hadden genomen en ook halverwege de tweede rond gang nog riant met 6-1 leidden was het tijd om met lepe passjes, uitge kiende lobjes en een doos vol trucs het publiek op een show te tracte- ren. Hogenboom weigerde echter zijn medewerking en schoot de thuisploeg vlot terug in de werke lijkheid: 6-5. Geschrokkken bracht Van der Plas weer lijn in het spel, waardoor de zege niet meer in ge vaar kwam. Kees Varkevisser voer de zijn ploeg buiten het bereik van de bezoekers (7-5), die ih het fluit signaal nog tegenscoorden. Naast Varkevisser (3x) scoorden ook Jaap van Duijn (2), Marco van der Plas en Henk Langemaat. Glasbergen - Ceverbo 4-3 De Rijnsburgers hadden een zware kluif aan Ceverbo, dat echter de fout maakte de overwinning op zak te hebben bij een 1-3 voor- prong in de tweede helft. Glasber gen had diue achterstand vooral aan zichzelf te wijten, want fouten in de verdediging hadden Ceverbo in staat gesteld om uit te lopen. Wim Driebergen zorgde aansluiting, Neptunus - Menken Landbouw 4-13 Menken liet er geen twijfel over bestaan welke ploeg in Rotterdam de sterkste was. Na een 1-4 rust stand werd het uiteindelijk 4-13 te gen het zwakke Neptunus. De Noordwijkers, met veldspeler Bram Marbus in het doel, hadden een zorgeloze avond. Ben van der Zalm (4), Jan van der Berg (4), Piet Alders (2), Berend van der Linden (2) en Erik Groenewoud tekenden voor de doelpunten. Jan de Kuyper - Van Egmond 3- 7 Voor Van Egmond kende het treffen met Jan de Kuyper weinig geheimen. Bij rust bedroeg de voorsprong al 0-4 en ook na de pau ze kwam de winst geen enkele keer in gevaar. Richard Gottmer, Fred Ouwerkerk (3) en Marcel van der Burg (3) waren de afmakers voor de bezoekers; Jos Faas, Harry van der Zwet en Laurens van der Voort scoorden voor De Kuyper: Lisse - Lugdunum 3-3 De inzet van het pechrijke Lisse werd tenslotte maar met één punt LEIDEN - Opnieuw trok een vrou- wenploeg zich terug uit de zaal voetbalcompetitie. Dit keer gaf FC Lisse 2 er de brui aan. De titelkan didaten Van der Geest en FC Lisse (het eerste team) wonnen hun wed strijden. FC Lisse klopte Kraan Saloon met 1-7. Ellen van der Zwan (3), Sandra Wassenaar (3) en Astrid van Groe ningen tekenden voor de goals van de winnende ploeg. Els van de Nouland redde de eer voor Kraan Saloon. Van der Geest zegevierde met 6-3 over Bax. In de eerste helft (3-0) was Van der Geest duidelijk sterker. Later gaf Bax beter partij. Mary van den Heiligenberg (2), Jo- landa van der Vlugt, Bettina Vro lijk, Anneke van Leeuwen en Greet van Zanten maakten de doelpun ten voor Van der Geest. Wendy Exel, Josefien van Kampen en He- leen van Dongen scoorden voor Bax. De stand ziet er na het vertrek van FC Lisse 2 als volgt uit: Van der Geest 10-17, THB Girls 9-16, FC Lisse 8-13, Randstad Sport 8-9, Bax 8-7, Kraan Saloon 2 8-6, Kraan Sa loon 10-2, McDonald's 9-0. Hennie Koet: belangrijke scores voor Bax. (archieffoto Loek Zuyderduin) beloond. Lisse wist een 0-2 achter stand door twee goals van Marco Elderbroek weg te poetsen en zelfs (via Paul Pijpers) om te buigen in een voorsprong. In de laatste mi nuut echter veroorzaakte Lisse een vrije trap en van die situatie maak te de Leidse doelman slim gebruik om de bal over het hele veld snoei hard in het net van zijn verbouwe reerde collega te knallen: 3-3. NeVoBodoet mee in League HAARLEM (GPD) - De Ne derlandse Volleybal Bond (Ne- VoBo) wil participeren in de or ganisatie van de World Leaque, die in mei 1990 voor de eerste maal van start gaat. Volgens voorzitter Piet de Bruin zal over de kandidaatstelling en over deelneming van Nederland aan het evenement tijdens een con gres van de Internationale Vol leybal Federatie (FIVB) wor den beslist. Dat congres wordt van 16 tot en met 19 januari in Lausanne gehouden. Voor het ambitieuze project, waarvoor sponsors 16 miljoen gulden voor vier jaar op tafel hebben gelegd, hebben de elf sterkste volleybalnaties inge schreven. In totaal kunnen er echter maar acht heren-landen ploegen meedoen. Het toernooi zal in een aantal van de deelne mende landen Worden afge werkt. Het prijzengeld varieert van 400.000 gulden voor de win naar tot een ton voor de num mer acht. „Nederland heeft uitsteken de perspectieven", aldus De Bruin. „We hebben het plaatje financieel en organisatorisch nog niet helemaal rond, maar we zijn er volop mee bezig". LEIDEN - In de rayon-volleybal competitie behielden de vrouwen van Leython 3 en de mannen van Ridderveld hun koppositie. De plaats van Leython overigens is ta melijk geflatteerd omdat het twee en in enkele gevallen zelfs drie wedstrijden meer heeft gespeeld dan zijn concurrenten. In de uitwedstrijd tegen het als vierde geklasseerde Blok '77 speel de Leython 3 met 2-2 gelijk. De eer ste en tweede reeks wonnen de Leidse vrouwen vrij simpel met 6- 15 en 9-15. Daarna ging Blok zich meer roeren. Mede door de inspan ningen van Corien Dijkhuizen bracht het de stand op 2-2 (15-7 en 15-13). In de laatste set moest de ploeg uit Katwijk wel een 8-11 ach terstand wegwerken. Het tweede Peter Hogewoning het karwei afmaakten (4-3). Glasbergen had daarbij het fortuin dat de vaste doelman van Ceverbo, Ton Bak huis, er niet was, anders was de in haalrace wellicht niet gelukt. De eerste Rijnsburgse treffer kwam them (4x) scoorden van de voet van Jan Hogewoning. heer. tien jaar heeft gisteren met 5-4 ge wonnen van de leeftijdgenoten uit Gouda. Bij rust was de stand 3-2 in het voordeeik van de Leidse afde- lingsploeg. De Rijnsburgers Jeroen de Mooy en Bryan van Goe de gast- team van Leython, dat een week eerder had verrast met een over winning op het derde, toonde dit keer zijn kracht tegen het als twee de geklasseerde LUSV. Beide ploe gen wonnen twee sets. InUpGo verloor in Roelofarends- veen kansloos met 0-3 van het wis selvallige RVV. De Rijnsburgse formatie zegevierde via scores van 4-15, 6-15 en 12-15. RW pikte de zwakke passers aan InUpGo-zijde er genadeloos uit. In het derde be drijf kwam de thuisclub wat beter voor de dag, maar na 12-12 was ook deze opleving voorbij. Valken drukte in Valkenburg NOVO nog vaster op de laatste plaats door de Noordwijkse equipe met 3-0 te ver slaan. Het feit dat trainer Martin Broere als coach op de bank zat deed Valken duidelijk goed. Alleen in de laatste reeks (16-14) bleef NO VO goed volgen. Leython 4 kon in Wassenaar geen vuist maken tegen WW dat met snelle combinaties het Leidse blok telkens misleidde: 15-5 en 15-8. Door hard te werken bracht Ley thon in de derde set een 11-6 ach terstand terug tot 13-13. Toen ging Paul Strubbe door haar enkel, een incident dat duidelijk z'n weerslag had op het Leidse spel: 15-13. VCS tenslotte verloor in Sassen- heim verrassend met 1-3 (15-3,9-15, 10-15 en 13-15) van S '70, dat met name in verdedigend opzicht een sterke wedstrijd speelde. Aan VCS-zijde ontbraken Jacqueline Blom en Marjan van Egmond. Bij de mannen liet lijstaanvoerder Ridderveld in het duel met Ley thon 4 alleen in de eerste set zijn ware gezicht zien (5-15). Daarna na men de Alphenaren gas terug. Met een meer coachende dan spelende Ad van Willigen stond Ridderveld toe dat Leython twee keer tot het einde volgde, zonder dat het tot setwinst kwam: 13-15 en 14-16. DVO behaalde zijn tweede compe- titiepunt door in Alphen met 2-2 gelijk te spelen tegen DAC 3. De debutant had zelfs enige tijd uit zicht op twee punten. Na 5-15,15-10 en 11-15 kwam DVO in de vierde set met 2-6 en 8-10 voor. Uiteinde lijk was het toch DAC dat toen aan het langste eind trok: 16-14. Aspasia leed een regelmatige 0-3 nederlaag tegen het op de tweede plaats staande Gemini/Kangeroes 3. Zoals zo vaak acteerde het team uit Voorschoten niet spectaculair, maar wel oerdegelijk. Het maakte beduidend minder fouten dan As pasia, dat zich verweerde naar ver mogen, doch klasse tekort kwam. Aarlanderveen-SKC eindigde voorlopig in 1-2. De zaalfunctiona ris in de Rijnstreekhal vond het om half twaalf welletjes. Hij draaide het licht uit met de mededeling dat hy de volgende ochtend weer vroeg op moest. Setstanden: 16-14, 5-15 en 7-15. Liusna haalde in eerste instantie fel uit tegen Gemini Kangeroes 2 dat na 15-3 ineens weer met beide benen op de grond stond. Mede door de inbreng van middenaan valler Harm van der Berg kwam de ploeg uit Voorschoten vervolgens goed terug (13-15 en 11-15) om in de vierde set de eer aan de thuisclub te laten (15-7). Graficon 2 tenslotte verslikte zich in RW, dat met een 1-3 zege naar Rijnsburg terugkeer de. De absentie van Nico Klein speelde de Leidse ploeg duidelijk parten. RW overigens kan terug zien op een uitstekende wedstrijd. Setstanden: 7-15, 15-6, 13-15 en 6- 15. Wilt u iets melden? Bel 071- 161424 (Wim van Duivenbode) zondag tussen 20.00 en 22.00 uur. Of schriftelijk naar Post bus 54, 2300 AB Leiden. Morgen worden tijdens de RCL-ledenvergadering maar liefst drie nieuwe voorzitters ge kozen: clubvoorzitter, jeugd- voorzitter en senioren-voorzitter Het kringslottoernooi bij de meisjes en jongens in het zwem bad De Zijl bracht de waterpolo- teams uit de kring Gouwe-Rijn- streek een aantal ereplaatsen op Voetbalvereniging SJC heeft open huis gehouden. De Noord wijkse club toonde vol trots het vernieuwde complex Tafelten nisclub Avanti organiseert op 14 en 15 januari 1989 de open-Ha- zerswoudse kampioenschappen Vanavond de vierde ronde van de voetbalcompetitie voor spe lers tot en met 21 jaar: UVS-RCL (20.00 uur), Meerburg- Lugdunum (20.30 uur), Docos- Noordwijk (20.00 uur) en LDWS- Roodenburg (20.30 uur) De Alphense arbiter Rob Overkleeft toonde tot nu toe het minste aan tal gele kaarten in het betaalde voetbal Ex-Feyenoorder Ben Wijnstekers (Racing Mechelen) is op 15 januari eregast bij het zaalvoetbaltoernooi van LFC Wielrenner Martien Kokkelko ren uit Noordwijkerhout gaat voor de wielerclub Volendam rij den. Zijn huidige vereniging Woerden verliest haar sponsor Jan Hendrik Lagerweij (Wou- brugge) komt ook in 1989 voor de rennersstal van Tijs-tapijt uit. De Nieuwkoopse ex-wereldkam pioene Petra de Bruin koos een nieuwe ploeg. Met Anita Krüse (Lisse) komt zij voor Groen Transporten uit BV Lisse (bas ketbal) is er niet in geslaagd een internationale bezetting té krij gen voor het kersttoernooi op 23 en 24 december Meerburg or ganiseert op tweede kerstdag een cross over 5 en 10 km Veld rijder René Guyt vertegenwoor digt Nederland in een internatio nale wedstrijd in Frankfurt (Eu ropa Bokaal) Op maandag 19 de cember speelt het Leids afde- lings zaalvoetbalteam in de Mer- wedehal in Dordrecht twee wed strijden in de voorronde voor het kampioenschap van Nederland. Tegen Rotterdam en Gouda ko men de volgende spelers in actie: Ed Zuidhoek (Bax), Arthur Wil mot (Van der Plas), Marcel Valk (Ceverbo), Wim Bouckaert (Bax), Cees Nulkes (Menken/L.), Mar cel Prins (Lugdunum), Edwin Verhoogt (Lugdunum), Marcel van der Burg (Van Egmond) en Richard Gottmer (Van Egmond). Arnold Barends treedt als coach op Het jeugdteam ontmoet Rotterdam en Gouda met de spe lers Edwin van de Sar (Bax), Bram Marbus (Menken/L.), Mi chael Verver (Leny's Boys), Jef frey van As (RGC), Michel Jous- tra (Noordwijk), Patrick Scheur water (Boerenburg), Patrick Herijgers (Stoof) en Jaap Jelle Schaap (Ouwehand). Ton van Kesteren doet de coaching De Leidse tennisvereniging De Me- renwijk heeft Dr.Ir. van Rooy be noemd tot ere-voorzitter Lei- dens oudste burgersportvereni ging 'Leidsche Zwemclub' wil graag bij de juiste naam ge noemd worden: L.Z. 1886 Op 17 en 18 december vindt er in het Jumbo Snooker- en biljartcen trum te Warmond (naast de Dek- kertennishal) voor de eerste maal een open driebandentoemooi plaats De Voorschotense voet balverenigingen SVLV, Rand stad Sport, SV Voorschoten, SV Eigeman en Martin Centrum hunkeren naar speelruimte in de plaatselijke sporthal Op twee de kerstdag organiseert korfbal club Zuiderkwartier een jeugd- toernooi in de Leidse Vijf Meihal De Leidse voetbalselectie on der 15 jaar bestaande uit R. van Dijk (Quick Boys), S. Zwaan (Quick Boys), W. van Oosten (RCL), A. vd Heyden (RCL), M. Plomp, M. Hoogendam (RCL), M. ten Brinke (Roodenburg), P. Kruit (Roodenburg), E. van Maanen (Roodenburg), R. Marijt (SJC), D. vd Heyden (SJZ), B. Ot- tenkamp (Ter Leede), A. van Zandbergen (Ter Leede), K. Ba- velaar (UVS) en E. van Kampen (UVS) speelt maandag 19 decem ber op het terrein van Docos te gen een jeugdelftal van die club Drie voetbalwedstrijden om de Leidsch Dagblad Cup worden op een andere datum gespeeld dan 7 en 8 januari. VNL-Noordwijk (21 januari), Foreholte-Lugdunum (22 januari) en Katwijk-FC Lisse (24 januari) De directie Sport en Receatie start op dinsdag 20 december een cursus Paardrij den voor 55+-ers. Voor informa tie: bel Elly Wulms of Aad van der Luit (071-315601) Enkele j eugdzaal voetbaltoernooien voor de komende weken: 28 de cember Leiden (F-jeugd), Rand stad Sport (E-jeugd), 30 decem ber Lugdunum (C- en D-jeugd). 4 januari Leidsche Boys (F-jeugd) De finale van de LD-Cup wordt eind mei 1989 op het veld van de v.v. Oegstgeest gehouden Zaal voetbalvereniging Bax ontvangt op tweede kerstdag in Voorhout Ford Genk uit België en White Stars uit Joegoslavië. Van der Plas BMW, Glasbergen de Best, THB Boys en Bax zorgen voor de nationale inbreng

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 17