Marieke Stam pakt Kraantje Lek-trofee Tomba keert terug op de hoogste trede Troosteloze schaatsontmoeting in Haarlem Van Gennip doodziek na nuttigen van pizza (NIET) VAN GISTEREN iSSsFS" Wie zei c lat eMïeril ijk? MAANDAG 12 DECEMBER 1988 PAGINA 19 HAARLEM (ANP) - Marieke Stam heeft afgelopen weekeinde de als schaatsklassieker omschreven wedstrijden om de Kraantje Lek-trofee gewonnen. De 24-jarige Egmondse werd de opvolgster van Anja Bollaart, die de prijs een jaar lang in bezit mocht hebben. Voorheen werd de wedstrijd op de kunstijsbaan Kennemerland benut om de vrouwelijke schaatselite van de mindere rijdsters te scheiden, dit jaar had de troosteloze ontmoeting geen enkele selectie-waarde. Door de afwezigheid van drie rijd sters, die tot de Nederlandse top behoren, werd het evenement daarnaast nog eens ernstig gedeva lueerd. Yvonne van Gennip meld de zich zaterdag ziek af. Het ver moeden van haar trainer Tjaart Kloosterboer dat zijn pUpil op de tweede dag voldoende hersteld zou zijn, kwam niet uit. Niets werd Stam, die de 500 en de 1000 meter in 43,14 en 1.26,40 won, bij de zege in de zevende editie van de Kraanje-Lek-trofee in de weg gelegd. Herma Meijer en Petra Moolhuizen waren evenals Van Ge nnip afwezig. Moolhuizen, die het mislukte Olympisch seizoen met een sterke vijfde plaats tijdens de wereldtitelstijd afsloot, is momen- teel niet in staat tot een krachtige afzet. Vrijwel zeker doet de rijdster uit Weesp dan Ook niet mee aan de marathonzesdaagse, die vandaag begint. Meijer sukkelde al de gehe le week met griep. Bollaart teken de zaterdag voor de 1500 meter in 2.13,37. Het laatste onderdeel, de drie kilometer, was voor het vroe gere kernploeglid Grietje Mulder: 4.38,91. Jan Ykema en Gerard Kern- kers hebben de Eindhoven-trop hy's, de in ere herstelde nationale schaatsklassieker, veroverd. De Fries was de regelmatigste sprin ter, de Drent zijn evenknie bij de allrounders. Opvallend waren de teleurstellende prestaties van Leo Visser op het kunstijs van Eindho- Ykema startte zaterdagavond de sprintvierkamp met de overwin ning op de 500 meter in 39,15 secon den. Hij liet de zege volgen door de derde plaats op de dubbele afstand (1.19,68) achtèr Arie Loef en Maar ten Noyens. Gisteren deed de Har- linger het andersom. Hij werd tweede op de 500 meter (39,65) ach ter Bauke Jonkman (39,49) en won de 1000 meter in 1.19,38. Do win naar van het vorig jaar, Tjerk Terpstra, ontbrak in de lichtstad. Bij de allrounders stond de Eind- hoveh-trophy na een jaar afwezig heid weer op het programma. Bondscoach Krook vond de kleine vierkamp een nuttige test voor zijn kernploeg. Dat Kemkers met de eindzege aan de haal ging, had hij verwacht. De Drent was op de lan gere afstanden oppermachtig en gaf op. de kortere weinig toe op winnaar Anne-Jan Portijk. Kem kers imponeerde vooral op de 5000 meter. Hij voltooide die afstand za terdagavond in 7.13,79 en sloeg een gapend gat met de rest. Leo Visser werd tweede op ruim vijf seconden en Portijk moest zelfs tien secon den toegeven. Portijk won de 500 en 1500 me ter. Op de sprint was hij de enige allrounder, die onder de 40 secon den (39,89) bleef. Op de 1500 meter bleef hij een fractie boven de twee minuten (2.00,08). Kemkers was an derhalve seconde langzamer, maar herstelde die marge op de drie kilo meter ruimschoots. Hij won de af stand in 4.16,04 tegen Portijk 4.21,25 (vierde). Bart Veldkamp, za terdag nog derde op de vijf kilome ter (7.19,40), maakte gisteren een uitgebluste indruk en eindigde op beide afstanden in de achterhoede. Ook Leo Visser verging het niet goed. Hij had een harde trainings- week achter de rug, maar keek des ondanks ontevreden terug op zijn verrichtingen in Eindhoven. Zijn 1500 meter, zesde in 2.04,88, was van zeer matig niveau, zijn vijf kilp- meter eveneens in vergelijking met die van Kemkers. Alleen over zijri 3000 meter had hij enige voldoe ning. Daarop gaf hij slechts 0,85 prijs ten opzichte van zijn vriend en rivaal uit Eelde. De Zuidkoreaan Bae heeft in Inzeil de 500 meter zaterdag afge legd in 38,74 seconden. De dag erop voltooide de Noor Karlstad de vijf kilometer in 7 minuten en 9,02 se- onden. Het vormde de meeste aan- HAARLEM (GPD) - Yvonne van Gennip was het afgelopen weekeinde tijdens de schaats wedstrijden om de Kraantje Lek- trofee in Haarlem de grote afwe zige. De olympisch kampioene werd in de nacht van vrijdag op zaterdag plotseling doodziek, waardoor ze niet in staat was om in actie te komen op haar 'thuis- baan'. Van Gennip: „Het lijkt op een voedselvergiftiging. Vrijdag heb ik in een pizzeria in Bloemendaal met een journalist gegeten. Een paar uur laten kwam het eten er weer net zo hard uit". De Haar lemse rijdster was gisteravond redelijk hersteld. Vandaag ver trekt ze met haar ploeggenoten voor een tiendaagse trainingssta ge naar Inzeil. Van Gennips trainer Tjaart Kloosterboer heeft in aanwezig heid van Egbert van 't Oever een gesprek,gehad met bondscoach Jan Wiebe Last over de begelei ding van Nederlandse beste schaatsten Beiden zeiden ver trouwen te hebben in de samen werking tijdens de grote tocr- sprekende prestaties van de twee daagse in Inzeil. Gunda Kleemann moet de suc- cessenreeks van Karin Kania en Andrea Ehrig voortzetten. De 22-ja- rige verkoopster uit Erfurt verover de op de Oostduitse schaatskam pioenschappen op de afzonderlijke afstanden drie titels. Haar serie prestaties in de meerkamp in het overdekte Berliner Sportforum was van uitstekend gehalte: 42,08 - 2.07,11 - 4.25,39 - 7.37,57. Bij de mannen nam Uwe-Jens Mey beide korte en Michael Spiel- mann beide lange afstanden voor hun rekening. De metrische mijl werd een overwinning voor Peter Adeberg, die met 1.56,67 zijn beste seizoentijd reed. Baanrecord Ook op de 1500 en 5000 meter ver wezenlijkte Kleemann haar beste seizoentijden. De middenafstand voltooide zé in 2 minuten en 7,11 seconden, de vijf kilometer in 7 mi nuten en 37,57 seconden, hetgeen een baanrecord voor het Sportfo rum betekende. Haar persoonlijke record staat overigens op 7.25,20, eveneens gevestigd op Medeo. Al leen op de 3000 meter bleef Kleemann met 4.25,39 onder de MADONNA Dl CAMPIGLIO (SID) - Na de overwinning van ve teraan Helmut Höflehner, die bij de afdaling in Val Gardena Oos tenrijk na precies 1001 dagen en nachten weer eens een succesjes bezorgde, is gisteren ook tweevoudig Olympisch kampioen Al berto Tomba op de hoogste trede teruggekeerd. De 30.000 Italia nen, die zich naast de slalompiste in Madonna di Campiglio had den opgesteld, konden hun geluk niet op. Tomba was tot twee keer toe door niemand te volgen. Ook niet door de Luxemburger Marc Girardelli, die de eerste slalom van het seizoen op zijn naam bracht. door coach Gabi Fusz ingefluister de eindtijd. Fusz liet haar vertrek ken op het schema van 4.20, maar moest halverwege de race die tijd bijstellen. Met Kleemann reden alleen Mo- ser, Börner en Schalling een volle dige meerkamp. Pöhland lag met griep in bed, Garbrecht beperkte zich tot de korte afstanden, Stache- witz en Ulbricht tot de langere en Bürger en Ulrike Adeberg kwamen heel sporadisch in actie. Bürger was lang geblesseerd en wordt dit Bij de ménnen was Uwe-Jens Mey heer en meester op de korte af standen. De Berlijner heeft nog geen nederlaag geleden dit seizoen. In het Sportforum was hij op zijn beide specialiteiten oppermachtig. De 500 meter raffelde hij afin 37,57 seconden, waarmee hij voor de vierde keer in dit seizoen onder de 38 seconden bleef. Zijn beste tijd (37,27) reed hij half november op dezelfde baan. Op de 1000 meter verwezenlijkte hij zijn beste sei zoentij d met 1.15,31. De 'coming man' bij de Oostduit sers, Michael Spielmann, won de vijf en tien kilometer, maar stelde teleur op de 1500 meter. Daarop werd hij derde in 1.57,89 achter Adeberg (1.56,67) en Zinke (1.56,91). Gerrit-Jan Konijnenberg en Mi- chiel de Ruiter hebben het ski-sei zoen ongelukkig ingezet. Konij nenberg landde bij zijn eerste sprong van de 90 meter schans tij dens de eerste wereldbeker-wed strijd schansspringen in Lake Pla cid zo onfortuinlijk, dat de Utrech ter donderdag in Nederland aan zijn enkel wordt geopereerd. De voormalige student, die een prof- carriëre wil opbouwen in het ski springen, overbrugde de afstand van 62 meter. De Winnaar, Jan Boklev uit Zweden, zette beide skies na 115 meter in de sneeuw. De Ruiter blesseerde zijn knie bij het onderdeel springen van het freestyle-skieën in Tignes in de Franse Alpen. Bij het skilopen in het Oosten rijkse Ramsau haalde de Neder landse estafetteploeg in de eerste wedstrijd om de Nationen-Cup één punt, het eerste in de geschiedenis. De 29-jarige Oostenrijker Hel mut Höflehner heeft zaterdag in Val Gardena de tweede afdaling meetellend voor de strijd om de wereldbeker, gewonnen. Het was voor de eerste maal sedert twee jaar dat een Oostenrijker een afda- Dekker levert in WARMOND- De mannen van Dek ker Squash moesten zonder aan voerder Brian Witherden een punt inleveren bij Westvliet, 2-3. Alleen Graeham Smith won in drie games van Lucas Mentink maar Carel de Bruyn, spelend op de derde plaats en invaller Luyke Tjebbes konden geen game pakken tegen respectie velijk Hoorn van Hanegem en Jan Terry. i LSRC in de vierde divisie met 3-1 van HSRC 6. Voor de Leidse ploeg scoorden Peter Altenburg, 3-2 te gen Rogaar. Jeroen Ferir, 3-0 tegen Stevens en Feri Toth, 3-0 tegen Mo- Van Koetsveld enVelzeboer hand-in-hand LEIDEN - Joëlle van Koetsveld en Monique Velzeboer geven el kaar dit seizoen weinig toe. Beide shorttrack-rijdsters van het Leidse IHCL wonnen gisteren één afstand in de derde wedstrijd om de Aegon-cup. Bij de mannen won Charles Veldhoven de 1500 meter. Van Koetsveld bleef op de 500 meter (in 51,7) Priscilla Ernst en Claudia Wolvers voor. Op de 1500 meter was Velzeboer haar en Ernst te snel af (2.53,5). De 3000 meter ploegenachtervolging leverde een overwinning op voor IHCL A vóór de B-ploeg. Veldhoven bleef in 2.42,7 zijn clubgenoten Richard Suyten en Jan Hoogeveen voor. IHCL won de 5000 meter achtervolging. In het to taalklassement leidt Veldhoven (50 punten) voor Hoogeveen en Suy ten (46). Bij de vrouwen gaat Velze boer (50 punten) Van Koetveld (48) en Anja van der Poel (43) vooraf. Boelens zesde op liet WK-bowling GUADALAJARA (Reuter) - De Nederlandse Dorettte Boelens is tijdens de wereldbekerstrijd bow ling in Guadalajara (Mexico) als zesde geëindigd. Boelens vergaar de in de halve finales 1547 punten. De 39-jarige Amerikaanse Linda Kelly, die na de halve finale vierde stond, veroverde de wereldbeker door in de eindstrijd haar vier con currentes te verslaan. Hannie Boskamp speelde maar liefst 22 jaar lang in het eerste vrouwenteam van handbalclub Forehólte. Hoeveel doelpunten ze in die periode heeft gescoord, kan ze moeilijk zeggen. Maar dat het er gemiddeld vijf per wedstrijd waren, weet ze zeker. Dat is een gemiddelde waar de huidige top scorers van Foreholte - dat giste ren met 21-12 van Wings won - ook ongeveer aan komen. Marjan Bult en Christine Knigge laten wat dat betreft de tijden van wel eer herleven in het dorp. Momenteel speelt Hannie Bos kamp in hét tweede team van de Voorhoutse eerste-divisionist. "Datvgaat natuurlijk een paar versnellingen lager, maar ik schiet ze er nog wel in", verzekert de inmiddels 41-jarige Voorhout- Op haar zestiende speelde ze-in het eerste team om er tot het sei zoen '85-'86 niet meer weg te gera ken. Alle hoogte- en dieptepunten maakte ze mee. "Ik maakte de opgang van de tweede divisie naar de eerste di visie mee. Dat was in het begin van de jaren zeventig. Na een paar jaar op dat niveau te heb ben gespeeld, gingen we ons een paar keer mengen in de promo- tiestrijd voor een plaats in de ere divisie. Dat werd steeds een te leurstelling. In 1977 en 1981 mis ten we de promotie op een haar. Het doelsaldo bleek niet toerei kend. Ik kan me nog herinneren dat dat keihard aankwam voor de club". "In het seizoen '85-'86 wisten we wel te promoveren onder lei- ding van trainer Wim Geerlings. Het behalen van een plaats in de eredivisie is voor mij het hoogte punt geweest in mij handbalcar rière. Ik heb op dat moment ook besloten dat het welletjes was. Ja, misschien een vreemde beslis sing. Na 22 jaar bereik je het hoogste en dan stop je. Ik heb daardoor dus nooit eredivisie ge speeld. De beslissing was ook niet zo gemakkelijk. Maar het team ging vier keer per weëk trainen en dat werd me een beetje te veel op die leeftijd. Ik was al 38. Bo vendien had ik nogal wat last van blessures. Nee, ik vond het wel mppi zo". "Het niveau had ik best wel aangekund, denk ik. Samen met mijn zus Elly vormde ik een per fect duo. Als linkshandige recli- teropbouwer zette ik veel een- twee-combinaties op met haar en daarbij had ik een goed schot uit de tweede lijn. We waren geen in ternationals. Daarvoor kwamen we toch net tekort. Als je ons zou vergelijken met Marjan Bult en Christine Knigge die nu bij Fore holte spelen, leggen we het ook af. Het gaat nu bovendien allemaal sneller en taktisch is het beter". "In het tweede team heb ik het prima naar mijn zin. Ik. word trouwens nog wel eens gevraagd voor het eerste. Vorig weekeinde nog heb ik een paar minuten mee gespeeld. Op mijn routine kan ik het dan nog wel een beetje bijhou den, maar het tempo ligt toch echt te hoog. Bij de reserves is dat een stuk lekkerder allemaal. Maar uiteindelijk zal ik ook hier moe ten afbouwen. Dan ga ik gewoon bij de veteranen ballen. Daar ontkom je tóch niet aan". "Foreholte timmert nu enorm aan de weg. Aan de ene kant juich ik het toe. De ideeën voor een handbalschool erf. het eventu ele eredivisieschap zijn een ge weldige reclame voor het hand bal. Maar de manier waarop men het in Voorhout wil realise ren, bekijk ik toch wel met enige argwaan. Als je spelers van bui tenaf gaat halen om koste wat het kost op het hoogste niveau te blij ven presteren, doe je de rest van de vereniging misschien niet al tijd goed. Jeugdige spelers zijn misschien sneller geneigd om een andere club te zoeken". ROB VAN DER ZANDEN ix 'wg» JÉ v j Wie tot elf kan tellen... Stille kracht (1) Jan Klerks heeft eindelijk prijs. De coach van het Olympisch gouden roeiduo Nico Rienks/Ronald Flo rijn kreeg zaterdag uit handen van Arie Landaal de A.J.H. Mares-Her- inneringsprijs. De voorzitter van de KNRB riep Klerks tijdens de al gemene vergadering van de roei- bond uit tot coach van het jaar. Dat leverde de Leidse fysiotherapeut een zilveren schaal op, de beloning voor zijn bijdrage aan het Neder landse roeisucces in Seoul. Terwijl zijn pupillen na het bin nenslepen van hun gouden plak ken werden overstelpt met ca deaus en (geld)prijzen, dreigde de stille kracht achter de roeihelden met lege handen te komen staan. Maar dat werd zaterdag in één klap goed gemaakt. Hoewel... Klerks: „Er is geen geldprijs aan die onder scheiding verbonden. Het gaat ge- Woon om de eer. Na de Spelen heb ben veel mensen aan mij gevraagd waarom ik geen gouden medaille heb gekregen. En als Nico en Ro nald ergens iets kregqn toegestopt, vonden ze het vreemd dat ik werd overgeslagen. Zelf heb ik dat alle maal heel normaal gevonden. Ik zou mij zelfs enigszins bezwaard hebben gevoeld als ik op dezelfde manier zou zijn beloond als Nico en Ronald. Aan de andere kant zou ik het overigens niet erg vinden als ik voor mijn coach-werkzaamheden word betaald, maar dat zit er niet Stille kracht (2) Klerks doet het dus voor de eer en hoewel zijn Olympische optreden met Rienks en Florijn het meest in het oog sprong, beschouwt hij het succes met zijn junioren-dub- beltwee Rutger Arisz en Bart Ras als een grotere prestatie. De coach van Die Leythe 'stuurde' Arisz en Ras op de junioren-WK in Italië naar brons. „Van die jongens was gezegd dat het nooit wat zou wor den. Die bronzen plak heeft de roeiwereld dan ook verbaasd. Met het duo Rienks/Florijn een medail le op de Spelen halen, was niet zó'n kunst. Dat had mijn grootmoeder met een beetje inzet en toewijding ook gekund". Hoewel de tastbare waarde van de A.J.H. Mares-Herinnéringsprijs dus beperkt blijft tot een zilveren kleinood is Klerks in zijn nopjes met de onderscheiding. „Toen ik tien jaar geleden met coachen be gon, zei ik tegen mijzelf: ,Goh, het zou toch hartstikke leuk zijn om die prijs een keer te winnen'. Het is ook niet zomaar een prijs, want hij wordt bij voorbeeld niet jaarlijks uitgereikt, alleen als er een goede aanleiding voor is". De 39-jarige („Maar over een paar weken is dat ook gebeurd") Klerks treedt als coach van het jaar in de voetsporen van zijn clubgenoot Rob Robbers, die in 1986 de Mares- prijs won omdat hij de vrouwen dubbel-vier van Die Leythe naar de derde plaats op het WK in Notting ham had geleid. Klerks: „Wat ik heel aardig vond, was dat ik zater dag als eerste werd gefeliciteerd door Van Wiemersma-Greidanus van het NOC, die 25 jaar geleden ooit zelf de Mares-prijs had gewon- Evenals Nico Rienks en Ronald Florijn is Jan Klerks niet van plan op zijn hoogtepunt te stoppen. Het drietal gaat door en ziet het WK dat volgend jaar in Joegoslavië wordt gehouden als een nieuwe uitda- „Het zwemmen in België stelt hele maal niets voor. Bij ons zijn ze al lang blij als die zwemmers levend uit het bad komen". (Voormalig medewerker aan BRT-sportprogramma's Carl Huybrechts in het Vara-radio- programma Bal op het dak). „Het ergste is dat we een punt hebben verloren". - (De eerste reactie van oefen- meester Hans Eykenbroek op het volledig uit de hand gelopen duel AZ-DS'79, waarin spelers met el kaar op de vuist gingen en arbiter Van Mierlo door woedende sup porters in elkaar werd geslagen en geschopt. Opgetekend door Voetbal International). ging. „Maar behalve met Nico en Ronald ga ik ook verder met Arisz en Ras. Verder coach ik nog Jaap Krijtenburg en Martijn Blansjaar. Met die vier hoop ik de bestaande Nederlandse top te gaan bedrei gen". Trainers-praat Het mag dan op sportief gebied slecht gaan met Quick Boys, langs de lijn is het op Nieuw Zuid nog steeds een drukte van belang. Of het met ruim 2000 toeschouwers bevolkte sportpark in Katwijk nog niet vol genoeg was, bezette de vol ledige trainersklas van docent Hans van der Zee zaterdagmiddag een flink deel van de eretribune. Dat leverde non stop trainers-praat van het volgende gehalte op: „Die nummer 10 komt nog steeds over de middenlijn, terwijl zijn ploeg met 3-2 voorstaat. Onbegrijpelijk Over positieve spelopvatting ge sproken. Het bontst maakten de praatgra ge trainers-van-de-toekomst het met hun beoordeling van Rob Kraan. Zij hadden de linkerspits („die nummer elf van Quick Boys") net tot 'man van de wedstrijd' uit geroepen, toen Kraan de bal kin derlijk eenvoudig in de voeten van een tegenstander speelde. Uit dat balverlies scoorde NSW de gelijk maker. De trainers waren er even stil van. Hun leermeester daarentegen greep onmiddellijk in. Kraan werd naar de kant gehaald om zijn zonde te overdenken. Van 'man van de wedstrijd' tot kop van Jut. Het kan verkeren, zei Bredero destijds al. Hebben de toekomstige oefen- meesters nog wat om eens rustig over na te denken. „Ik twijfel tussen AC Milan en Benventus". Zuyderduin) (AVRO's Catherine Keyl tij dens het spelletjesprogramma Triviant van de TROS, in ant woord op de vraag wie de Itali aanse tegenstander was van Ajax in de Europa Cup 1 finale van '72). „Eten is de grote hobby van Ton Harmsen. Toen we in Turkije speel den voor de Europa Cup, zaten we in een restaurant en Ton Harmsen was ontevreden over zijn Wiener Schnitzel. De kok werd erbij geroe pen en er werd een hele scène ge maakt om die schnitzel. Iedereen stopte met eten". (Reisleidster Marlies Haaze- broek, volgens verhalen binnen kort bij Ajax werkzaam als 'gast vrouw', in Aktueel). „Het is regelmatig voorgekomen dat de rest van het bestuur met kromme tenen aan tafel zat, omdat Harmsen aanmerkingen had op het eten. Ik herinner me dat hij een keer gebakken oesters wilde eten in Za- ragoza. Maar in Spanje begrijpen ze niet hoe je dat maakt. Tot vier keer toe kwam de kok met een schaal oesters. Tot vier keer toe kon hij terug naar de keuken, omdat het niet goed was gedaan. Anderhalf uur heeft het voltallige bestuur op het diner van de voorzitter ge wacht. Niemand durfde er iets Van te zeggen". (Marlies Haazebroek in Aktu eel). „Ik ben ervan overtuigd dat pres taties niet samenhangen met het aantal trainingen. Ik train nu, bij SVV, veel minder, maar ben condi tioneel wel op hetzelfde peil. Je hele dag aan voetbal besteden alsof er niks beters te doen is in het leven dan trainen". (Voormalig Volendam-, Ajax- en Feyenoord-speler Keje Mole naar in Haagse Post). „Helaas zijn de mensen sneller geneigd iets van mij aan te nemen dan van de vuilnisman. Terwijl de vuilnisman misschien meer levens ervaring heeft". (Schaatskam pioene Yvonne van Gennip in Hervormd Nederland magazine). „Als je ziet dat zelfs Van 't Schip zijn tegenstander aan het dollen is, dan weetje hoe superieur Ajax is". (NOS-verslaggever Leo Driessen in Langs de Lijn). „Om ongeveer kwart over twaalf stopten we bij wegrestaurant Stroe, hier werd wat gegeten en gedold en toen we wegreden zagen we dat er een container in brand stond". (Verslag van de reis van enkele Haarlem-supporters naar de uit- wedstijd tegen FC Twente in het Noord Side Magazine). „Zoiets moet er gewoon zijn, een 12e man is een enorme stimulans voor ons, zowel uit als thuis, het is zeer belangrijk (Ex-Haarlem-speler, nu SW, Chris Verkaik over de steun van het fanatieke Haarlem-suppor- terslegioen(tje) in het Noord Side Magazine). „Ik lees al die onzin niet, maar het schijnt dat ik nu ook weer een nieuw huis heb gekocht. Verder ben ik volgens sommige bladen weer een geweldige vader, ben ik een mysterie, ga ik scheiden, ben ik door Berlusconi op het matje geroe pen en heb ik voor straf een wed strijd op de bank moeten zitten, moet ik mijn haar laten knippen omdat ik door het lange haar steeds verkouden ben, moet ik aan mijn le ver geopereerd worden, en je houdt het toch niet voor mogelijk, word ik voor de derde keer vader. Yvonne en ik weten van niets". (Ruud Gul- lit over de in Italië over hem ver spreide roddels in Nieuwe Revu). „Als je kiest voor het geld van Ita lië, kies je ook het leven van een ster in Italië. Als je wilt leven als een ster in Nederland, moet je ook ge noegen nemen met het geld dat Ne derland een ster betaalt". (AC Milan-trainer Sacchi in Nieuwe Revu). „De grootste vandalen zitten in Zeist". (Voetbalscheidsrechter Ignace van Swieten in Het Parool). „Nergens is men zo goed in het kop in het zand steken als in de voetballerij". „Misschien word ik na mijn voetballoopbaan weer brievenbesteller. Toch 'n plezante job". (Anderlecht-speler Adrie van Tiggelen in Sport 90).

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 19