Pernix draait mee Dubbel verlies voor Vlietwijk MS Y laat winst opnieuw liggen Quintus buigt voor Saturnus Wanvertoning in basketbalderby Koploper in vizier na zege op De Vinken Van den Berk onderscheiden MAANDAG 12 DECEMBER 1988 PAGINA 17 LEIDEN Voor Vlietwijk is er dit seizoen geen succes weggelegd. Beide teams die respectievelijk uitkomen in de eerste en derde klasse van de landelijke competitie kam pen met vormverlies. De ploegen zijn nog niet tot echte winst kunnen komen en bengelen derhalve onderaan de ranglijst. De hoofdmacht van Vlietwijk bleek het afgelopen weekeinde nie{ opgewassen tegen het sterke team van Ommoord. Slechts twee partijen kon de ploeg binnen ha len. Henk Westerbeek zorgde met partner Joke Tebeest in het ge- menddubbel voor het ene, en die zelfde Tebeest met Irene de Vriend, in het vrouwendubbel voor het andere punt. Een 9-2 verlies was het resultaat. Ook de subtop werd met de neus op de feiten ge drukt. Een 5-3 nederlaag tegen Morgenstond was het resultaat. Anneke Steenvoorden behaalde een mooie overwinning in haar singlepartij ten koste van M. Bou ten 11-8,11-5. Voorts won de ploeg nog de beide gemenddubbelpartij- In de tweede klasse stoomt Lisse door als een trein. Dennis Ver- steegh was ook dit keer weer de uit blinker hij won al zijn partijen. Het team dat met vijf punten aan kop gaat ontmoet volgende week rivaal Van Zijderveld. Wint de ploeg deze pot dan kan de champagne koel ge zet worden. De Lissenaren hebben dan nog slechts één punt nodig om zich kampioen te mogen noemen. Leiden werkte op schitterende wijze een achterstand van 3-1 weg tegen Velo 4. Bram Segijn die als enige zijn singlepartij tegen E. Ger ritsen 15-7,14-17,12-15 had gewon nen haalde nog twee overwinnin gen voor zijn ploeg binnen. In de dubbelpartijen was Leiden sterker en kwam daardoor langszij: 4-4 De subtop van Leiden bleek in de derde klasse niet sterk genoeg om Heerhugowaard van zich af te schudden. Na de singlepartyen was de stand gelijk. In de dubbels lieten de Leidenaars de winst glip pen. Stefan van Giezen kon niet voorkomen dat zijn ploeg een 3-5 nederlaag leed. Lisse 2 heeft weer eens de winst mogen proeven. De ploeg won van Nivo 2 (5-3). De geroutineerde Wil lem van Griethuysen was voor het eerst in de ploeg opgenomen om de dubbels te versterken. Gezien het resultaat had deze tactiek succes. Door dit resultaat is de ploeg in vei liger vaarwater gekomen, al blijft het degradatiespook op de loer. Merenwiek verloor twee kostba re punten. Florida was vooral in de singlepartijen sterker. Rob Burger- jon zette zijn team op een voor sprong in zijn singlepartij. Bert van Eijk leek dit aan vakelij k ook te gaan doen, na een voorsprong van 12-6 in de eerste en 13-5 in de twee de set gaf hij de winst toch nog uit handen. B. Wijnbergen ging der halve met de eer strijken 15-12,18- 13. Miranda de Mos en Sandra van der Hart kwamen er in hun partij niet aan te pas. Van der Hart weer de zich nog het best, pas na een driesetter gaf zij zich gewonnen. De geroutineerde Edwin Both bracht in het gemengddubbel met partner de Mos, de achterstand nog terug, doch ook hij kon niet voor komen dat met 5-3 verlies geleden werd. In de vierde klasse heeft Leiden 3 een kostbaar punt binnen ge haald. De Leidenaars hadden na de singlepartijen een voorsprong op gebouwd: 3-1. De jeugdige Irene Bik behaalde een schitterende overwinning op P. van Zilt 11-6,11- 3. Het samen bijna honderd jaar ou de mannenkoppel Enzo Spadon- /Jan Slingerland bleken nog vol doende routine in huis te hebben om de partij op hun naam te schrij ven. Henk Jonkers en Jos Stats moesten eraan geloven: 15-8, 15-4. Zowel het vrouwendubbel als de gemengddubbels moest de ploeg gewonnen geven, eindstand 4-4. Zelfs zonder Frits Euldering (va kantie) heeft Veglo de winstpunten binnen weten te halen. Tegen Weesp 2 liet de ploeg, die weer voor het eerstejaar in de landelijke com petitie uitkomt, zien dat het er thuis hoort. De 6-2 overwinning be tekent voor de ploeg dat het zich vast op een tweede plaats heeft ge nesteld, met de kans op promotie wedstrijden. De Spotvogels heeft het niet waar kunnen maken tegen USS Utrecht. De Leiderdorpers leden met 6-2 verlies. ALPHEN AAN DEN RIJN - In drie jaar is er veel veranderd bij de basketbalteams van BVO en Lei derdorp. Dat bleek zaterdagavond nog eens overduidelijk bij het com- petitietreffen tussen beide ploegen in de Alphense Rijnstreekhal, waar Leiderdorp met een 58-59 overwin ning ontsnapte. Het duel stond in schril contrast tot de laatste ontmoeting, drie jaar geleden in de bekerfinale. Die bete kende voor beide teams een keer punt. BVO, net kampioen van het rayon geworden, voegde er een sei zoen later een. kampioenschap in de eerste divisie aan toe, terwijl Leiderdorp de rayontitel overnam. Zodoende ontliepen beide ploegen elkaar vorig jaar. BVO kwam aan het einde van het seizoen echter een paar punten tekort om de plaats in de promotiedivisie te be houden, terwijl BVL de promotie naar diezelfde afdeling op een haar na miste. Vandaar dat de twee riva len elkaar zaterdag weer eens in competitie verband tegenkwamen. Bij Leiderdorp was door de ziek te van Erik Huybens niemand meer die de bekerfinale, voor een uitzinnige en stampvolle sporthal verspeeld, had meegemaakt. BVO had nog drie man uit die periode beschikbaar: Mol, Filippo en Ha verkamp. Bij Leiderdorp zijn de coryfeën van toen vervangen door jeugdspelers, bij BVO zijn de open gevallen gaten in feite open geble ven. De (gedwongen) wisseling van de wacht leverde zaterdag een slaapverwekkende en bar slechte vertoning op, die de herinnering aan de cupfinale pijnlijk maakte. BVO had in de openingsminuten niets in te brengen tegen het ontke tende Leiderdorp: 2-14. Bal na bal verdween richting zaalvoetbal- doel, ver voorbij de basket. Het cy nische Alphense publiek begon uit armoede Leiderdorp maar aan te moedigen ('We gaan verhuizen!') en een veegpartij dreigde. Bij Lei derdorp, met een andermaal force rende Jeroen van Veen en een slecht schietende Frank Altink, stokte echter plotseling de aanval. BVO, dat in de eerste tien minuten vier punten produceerde, ge bruikte de inzinking bij de tegen- SCHAATSEN - Cor Dekking is de nieuwe voorzitter van. de Ko ninklijke Nederlandse Schaatsen rijders Bond. Hij is de opvolger van David Meijer, die na vijfjaar aftrad. Nieuwe secretaris van de KNSB is Dineke van Peet. De omvang van het algemeen bestuur werd terug gebracht. stander om de wedstrijd weer wat. kleur te geven: 13-17. De ruststand (21-29) geeft aan dat het bij die opleving bleef. BVO toonde zich sterk in het discussiëe- ren met de scheidsrechters, die van hun kant veel te coulant optraden tegen Leiderdorp-coach Samson. Die kreeg van hen alle ruimte om langs de lengte van het veld sprin tend zijn vooral tegen de Alphense zone schutterende ploeg aanwijzi- gingen te geven. Het falen van Lei derdorp gaf BVO de kans om via de onverzettelijke Filippo zelfs een voorsprong te nemen (43-42). De vreugde was echter van korte duur. Jeroen van Veen, nu iets be heerster en beter mikkend, zette Leiderdorp definitief buiten bereik van de Alphenaren (51-59). BVO, dat slechts zes spelers gebruikte en de aan het militair afgestane Peter de Boer node miste, kwam met een laatste krachtsinspanning nog te rug (58-59), maar de niet verdiende zege bleef uit. Luba Leiden handhaafde de koppositie door een regelmatige overwinning op rode lantaarndra ger Rowic. De Leidenaars, bij wie drie spelers ontbraken, begonnen met een 0-5 achterstand, maar stel den daarna orde op zaken. Bij rust was het 41-35 en in de tweede helft liep de ploeg van coach Paul Ros- dorff snel uit naar een voorsprong van twintig punten. Rosdorff wis selde daarna veel door, maar de voorsprong bleef gehandhaafd: 78- 60. Topscorer Erik Paul van Wee- ren (21 pnt) gaat deze week. HANS JACOBS AMSTERDAM - Natuurlijk werd er bij Rohda niet over TOP's toekomst beslist. En ook topclubs van het platteland zijn diep onder de indruk van de bra nie van de Amsterdamse lieverd jes. Niettemin was het onthuts end met welke gedweeheid de Sassenheimse korfballers zich door Rohda lieten dollen. Het ko lossale verschil van 23-8 was ook nauwelijks mis te verstaan. Vorige week zondag zag TOP- coach Jasper Engel het al som ber in. "Rohda verloor van Luto met 17-13, in een wedstrijd die bol stond van de bluf', herinner de de oefenmeester uit Abbenes zich. "Ik dacht toen al dat wij daarvan wel eens het slachtoffer van zouden kunnen worden. De eerste wedstrijden was het voor Rohda zo gemakkelijk gegaan, maar nu stonden zij weer hele maal op scherp". Engel had het maar al te goed voorzien, zo bleek al snel. On weerstaanbaar startten de Am sterdammers, geen enkel middel schuwend om TOP te impone- TOP laat zich dollen door sterk Rohda ren. Dat lukte maar al te goed, want geen moment kwam er eni ge lijn in het Sassenheimse aan- valsspel. Zelfs het opzetten van een combinatie bleek veelal on mogelijk, ook al door het straffe en fysieke Rohda-spel. "Geen spel op hoofd- of overgangsklas-"' se-niveau", oordeelde Engel la ter, "ergens op het peil van het district, laat ik het maar op de tweede klasse houden". Aanvallend lieten de Amster dammers zelf ook weinig hoog staand korfbal zien. De schutters kregen door het lengteoverwicht bij de vrouwen (Ria Nijenhuis - vast in de basis - was letterlijk een kop kleiner dan Ingeborg Meijerhoven) echter wel alle ruimte om veelvuldig aan te leg gen. Met Ruud van Beugen en Frits Wip, maar vooral Marco Lauf (8), als doelpuntenmakers was het na acht minuten al 4-0 en halverwege 9-2. Alleen Karin Westerbeek en Gerco Langelaan konden op bescheiden wijze iets terugdoen. Na rust bleef het verschil ge ruime tijd rond de acht goals schommelen. TOP kreeg ook meer gelegenheid aanvallend iets te ondernemen. Met goals van Jacquelien Winter, Anne van der Zaag, Ron van der Willik en Aad Wiegerink liep de score op naar 15-6. In de slotfase zakte TOP echter weer diep weg en kwam een vernederende 23-8 op het scorebord. "Een pijnlijke afstraffing", vond ook Engel, die na afloop een geslagen ploeg rondom zich verzameld zag. "Vorig jaar heb ben we zoiets niet mee hoeven maken. De 22-10 tegen Oost Arn hem was toen de grootste neder laag. Maar bedenk wel", zo hield hij de ploeg voor, "volgende week starten we weer bij 0-0". BRAM VAN GENT LEIDEN Pernix hand haaft zich door een overwin ning op De Vinken (15-12) aan de top van de over gangsklasse. Fides Pacta weet zich na de nederlaag tegen Achilles (13-11) in een beduidend mindere positie. De prestaties van de Leidse vertegenwoordigers in de tweede klasse laten nog veel te wensen over. Zuider kwartier, Crescendo en Velocitas moesten alle drie een nederlaag incasseren. Pernix blijft meedraaien aan de top van de overgangsklasse. De ploeg van coach Rob van Dort neemt, na de winst op De Vinken, de tweede plaats in met slechts één punt achterstand op koploper KVS. Vlak voor rust slaagden de Lei denaars er voor het eerst in een voordelige marge van twee treffers op te bouwen. Dievoorsprong kwam in de tweede helft niet meer in gevaar. De Vinken liet twee maal de kans op aansluiting vanaf de strafworpstip liggen. Daarentegen faalde Pernix evenzoveel maal van af tweëeneenhalve meter en liep het verschil ook niet echt op. Via 10-6 en 13-9 eindigde de thuisploeg op een 15-12 zege. Carla Kuipers (4x) en Janneke Mulder (3x) toon den zich het meest trefzeker. Een afwezige scheidsrechter was de eerste smet op de wedstrijd tus sen Fides Pacta en Achilles. Uit eindelijk werd iemand van HKV bereid gevonden de fluit te hante ren. Niet geheel zonder gevolgen, want de scheidsrechter drukte een duidelijk stempel op de wedstrijd. In totaal legde de man in het zwart tien maal de bal op de strafworps tip. Zeven maal ten gunste van Achilles, waarmee voor een groot deel de Haagse produktie werd verklaard. Fides nam, door doel punten van Bettina Sommeling en topscorer Patricia Gottmer (4x), nog wel een 0-2 voorsprong. In het vervolg» van de strijd trok Achilles het initiatief naar zich toe. Fides naderde in de slotfase nog tot op één punt, maar het laatste wapen feit viel de tegenstander ten deel: 13-11. Spanning De spanning was te snijden in de slotfase van het duel tussen De Da naïden en Vlaardingen. Na een bij zonder spectaculaire strijd sleepte de Leidse formatie beide winst punten uit het vuur: 16-15. De Danaïden leek de partij al vroeg in de tweede helft te contro leren. De 5-4 voorsprong bij rust was uitgebouwd tot een 8-5 voorde lige marge. Vlaardingen wenste zich echter nog niet bij de neder laag neer te leggen. Na vijftien mi nuten was de stand weer volledig in evenwicht: 10-10. Heiko Locher leek vanaf de strafworpstip de zege veilig te stellen. In de laatste mi nuut kreeg Erik Peeters echter als nog de gelijkmaker om zijn oren. Peeters speelde in de daaropvol gende aanval in positief opzicht een beslissende rol en kon zichzelf met een zuiver schot vanaf de lijn uiteindelijk tot matchwinner kro nen: 16-15. Fiks profiteerde van de off-day van tegenstander SMS. Tanja van der Sluis en Jacqueline Ahnolts, beiden twee maal, tekenden voor Erik Kromhout (links) en teamgenoot Sandra Slingerland (midden) van De Danaiden proberen te voorkomen dat de Vlaardingense tegenstanders de bal uit kunnen spelen. <ioto Loek zuyderduin) een 1-4 voorsprong. Een slechte pe riode van Fiks volgde, waarin voor al aan het collectief te weinig aan dacht werd besteed. SMS kon daardoor voor rust nog één treffer aan het magere totaal toevoegen. Ook in het tweede gedeelte van de wedstrijd bleven beide ploegen in aanvallend opzicht önder de maat. Theo Vreeken (2x), Sandra van Gelderen en Nico van Weizen verdubbelden de produktie van Fiks. De thuisploeg stelde daar vier doelpunten tegenover, niet vol doende om de nederlaag te ontlo pen: 8-6. "Wij waren zeker niet slechter, maar je moet die ballen er wel in knikkeren", zo luidde de conclusie van coach Wim van Huis na de ne derlaag van Zuiderkwartier tegen Rozenburg: 12-7. De blau^-gelen lieten vooral in de beginfase een aantal opgelegde kansen liggen. Desondanks werd Rozenburg toch op een 0-2 achterstand gezet. In het vervolg van de strijd was vooral het schot van de Rotterdammers beter verzorgd. Door een slotoffensief van de thuisploeg keek Zuider kwartier bij rust al tegen een 7-4 achterstand aan. Rozenburg gaf na de spelhervatting de partij niet meer uit handen. De Leidenaars wisten zich bij 10-7 reeds geklopt en eindigden ten slotte op een 12-7 nederlaag. ue wedstrijd tussen Crescendo en Olympiaan krijgt nog een staartje. De scheidsrechter eiste een beslissende rol voor zich op en Crescendo voelt zich daardoor ge dupeerd. De leidsman besloot de gelijkopgaande strijd (9-9) met een serie strafworpen af te sluiten. De eerste drie, waarvan twee benut, werden toegekend aan Olympiaan. De laatste werd, in ondertussen verloren positie, aan Crescendo ge schonken. De tweede strafworp, waardoor de stand 9-10 werd, wordt aangevochten door Crescen do. Zolang het resultaat van het protest onbekend is, blijft de eind stand echter 10-11. Velocitas werd op alle fronten afgetroefd door Nieuwerkerk. Het verschil in notering op de ranglijst werd door de koploper treffend in beeld gebracht: 17-7. Het nog steeds puntloze Velocitas keek na dertig minuten al tegen een ruime achterstand aan (7-3). Nieuwerkerk behield ook na de spelhervatting het betere van het spel. Lian Copier verzorgde met drie doelpunten een groot dëel van de Leiderdorpse produktie. De Algemene zit duidelijk op het goede spoor. Tegen HSV werd opnieuw een ruime overwinning neergezet. Pas na 25 minuten wist de ploeg uit Den Haag voor de eer ste maal de korf te doorboren. De Algemene had daarvoor reeds acht maal doel getroffen. Een grotere blammage werd HSV, door een enigszins moeizaam scorend twee de aanvalsvak, nog bespaard. De 16-7 eindstand liet op zich al weinig vragen open. In de eerste tien minuten na rust wist ëen hard werkend Fluks zich verslagen. De 3-4 voorsprong werd door SEV uitgebouwd naar 3-7. Marleen Passchier, Thilly Vink en Aad van Drongelen gaven de ne derlaag vervolgens nog een draag lijk aanzien: 6-9. JETSKE GOUDSMIT EMMEN (ANP) - De handbal lers van E&O hebben de eerste wedstrijd uit de tweede ronde van het Europese toernooi voor bekerwinnaars verloren. De Spaanse profs van Bidasoa Irun waren zaterdag in Emmen voor de Drentse hobbyisten een maatje te groot: 20-29 (8-13). De technische overmacht van de Basken kwam vooral tot ui ting in de één-tegen-één situa ties. De ex-Joegoslavische inter national Cvetkovic, die bij Bid asoa anderhalve ton per jaar ver dient, was ongrijpbaar voor de verdedigers van E&O. Hij scoor de twaalf keer, E&O kansloos tegen Spaanse handbalprofs een strafworp. Ook doelman Zu- niga, in Seoul sluitpost van de Spaanse ploeg, was buitenge woon op dreef. Hij stopte vijf strafworpen van E&O. De handbalsters van PSV had den in de eerste ronde van het toernooi om de IHF-beker geen enkele moeite met de Belgische vertegenwoordiger Sint Trui den. De Eindhovense vrouwen, in de eerste helft nog onder de in druk van de volle en luidruchtige zaal, gingen rusten met een voor sprong van 6-5. PSV liep na de hervatting in hoog tempo uit naar 23-9. V en L had in Geleen geen en kele moeite met de Luxemburg se bekerwinnaar Bascharage. De Limburgsen, die op de keepster na allen scoorden, wonnen met 29-3. In de eerste helft trof de ploeg van V en L vijftien maal doel. Bascharage kon daar geen enkele treffer tegenover stellen. KATWIJK In de eredivisie speelde Grasshoppers afge lopen zaterdag een verdienstelijke wedstrijd tegen lands kampioen HOI Den Helder. De Katwijksen hielden lang stand, maar halverwege de tweede helft brak het voortdu rend hoge tempo de ploeg op: 57-77. In de promotiedivisie leed MSV tegen PSV de vierde nederlaag op rij: 59-62. Grasshoppers kon koploper Den Helder lang bijbenen. In de zeven tiende minuut van de eerste helft stond er zelfs een 28-24 voorsprong op het scorebord. De laatste minu ten van de eerste helft waren voor de Helderse ploeg, die met een nip te voorsprong de kleedkamer kon opzoeken: 32-33. Volgens coach Han Wallaart werd toen al even het klassever- schil tussen de twee ploegen zicht baar: '.'Je ziet in die fase duidelijk waarom zij de betere ploeg zijn. Ze bewegen veel economischer en ha len meer rendement uit hun acties. Wij lopen de hele wedstrijd op ons tenen en dat breekt je op. Dat ge beurde aan het eind van de eerste helft en in de tweede helft nog iets eerder". Tot de zevende minuut in de tweede helft bleef Grasshoppers nog goed bij (44-48), maar daarna liep Den Helder langzaam uit. Via 52-62 in de veertiende minuut en 52-72 even later werd het uiteinde lijk 57-77 voor de bezoekers. Wallaart zal het zaterdag tegen Midland wellicht moeten stellen zonder zijn twee guards, want na Annelies Schaap (knieblessure), raakte tegen Den Helder ook Maija Schaap geblesseerd. In de promotiedivisie ging MSV andermaal met gering verschil ten onder. Op papier is de 59-62 neder laag tegen runner-up PSV geen slechte prestatie, maar de wed strijd gaf coach Rick Driessen wei nig aanleiding tot tevredenheid. Driessen: "PSV viel me erg tegen, maar wij maakten geen gebruik van de geboden kansen. We mist ten te veel makkelijke schoten". Na de rust, waarin de Noordwijk- sen nog een 30-29 voorsprong had den, scoorde de ploeg zeven minu ten lang niet en sloeg PSV het be slissende gat. De opgelopen achter stand kon, ondanks de ingezette press, niet meer goed gemaakt worden. Feitsma vond dat door DAS veel te hard werd gespeeld. Feitsma: "Al les mocht. De scheidsrechters flo ten niet slecht, maar ze floten hele maal niet. Op een gegeven moment gingen wij ook maar beuken. Als je zag wat zo'n center van DAS alle maal mocht. Ze heeft de techniek van een zieke spruit, maar ze duwt ze er gewoon in." In de eerste divisie B verloor het mannenteam van Lisse met 83-80 van Virtus. De ploeg van interim- coach Erik Zwiers liet het weer eens, zoals vaker in uitwedstrijden, in de eerste helft afweten. Een gro te hoeveelheid gemiste lay-ups in de laatste fase van de eerste helft was de belangrijkste oorzaak van de grote achterstand bij de rust: 43- 26. De tweede helft ging gelijk op en bij een 75-55 stand in de vijftien de minuut greep coach Zwiers naar zijn laatste redmiddel, de press. Die werkte goed en onder andere door vier driepunters van Jürgen Zwiers kwam Lisse terug in de wedstrijd. Bij 77-69 verzuimde de ploeg echter door te drukken en de inhaalrace strandde uiteindelijk bij 83-80. In de rayon eerste klasse won MSV met 92-86 van Zoebas, dat vo rige week nog verloor van Leider dorp 2. Grasshoppers ging met 103-83 ten onder bij Punch. Voor Leiderdorp 2 was er thuis winst op Binnenland: 74-67. ANNEKE VAN BRAKEL EDE (ANP) - John van den Berk is voor een jaar de bezitter van de Hans de Beaufort-beker, de hoog ste onderscheiding in de nationale motorsportwereld. De coureur uit Oss kreeg de beker voor zijn we reldtitel in de 250 cc cross. De be ker werd zaterdag in Ede overhan digd aan een familielid. Van den Berk zelf reed in Genua in een sta dioncross. VOORHOUT Datateam Forehol- te heeft gisteren in De Gaasbak la ten zien dat de nederlaag vorige week tegen JCV in Purmerend een vergissing was. Ook tegen het Haagse Wings ontbrak namelijk Christine Knigge maar dat was gis teren geen probleem voor de Voor- houtse titelpretendent: 21-12 (9-6). Bij de mannen maakte Saturnus te gen de reserves van Quintus duide lijk dat het in deze competitie geen oppositie duldt op de weg naar het kampioenschap in de derde divisie G: 22-12 (10-2)., Foreholte keek aanvankelijk wel vreemd tegen de 6-0 defensie van Wings aan. Aan uitstappen deed de Haagse ploeg niet echt en nog op vallender was het dat Maijan Bult geen persoonlijke aandacht ge noot. Met de ervaring in Purmer end in gedachten was dat wel de verwachting in het Voorhoutse kamp. In de eerste helft wilde het niettemin niet zo best lukken bij de Voorhoutse titelpretendent. Dat veranderde op slag toen Marjan Bult, die zichtbaar last had van een oude rugblessure, in de tweede helft bij een numerieke minder heid van Foreholte de bal onder schepte en in een flitsende brea kout voor Foreholte scoorde, 17-12. Vanaf die treffer domineerde Fore holte zo mogelijk nog nadrukkelij ker dan daarvoor. Wings moest diep door de knieën en mocht ten slotte nog beide handen ferm dichtknijpen met de eindstand van 21-12. De absentie van Christine Knigge werd opgevangen door An- ja van der Ploeg en Lydy Vink, die dat niet onverdienstelijk deden. De mannen van Saturnus stuit ten tegen de reserves van Quintus even op het van de Wateringers be kende simpele harde werken. Maar met alleen hard werken kan de kloof tussen de Leidse handballers en de rest van de derde divisie in technisch en tactisch opzicht niet worden overbrugd. Dat ondervond de Treffers, dat overigens bedui dend meer in huis heeft dan de re serves van Quintus drie weken ge leden, ook al aan den lijve in de Vijf Mei-hal. Misschien dat alleen DWS nog roet in het Leidse kampioen spotje kan gooien. De andere ploe gen kunnen bij het Leidse vertoon alleen maar staan en kijken. Na 8-2 was het eigenlijk al ge beurd met de Wateringers die geen combinatiemogelijkheden meer zagen en ras vervielen in individu eel gepriegel met als resultaat bal verlies en natuurlijk Leidse brea kouts. Het Leidse overwicht was zo groot dat trainer-coach Rov van Gurp zijn basisploeg op de bank liet plaatsnemen en zijn tweede keus inzette. Met voor Quintus jammer genoeg nauwelijks enige verandering, 12-22. De vrouwen van HVS leken in de eerste vijftien minuten van de wed strijd tegen WIK toch problemen te zullen krijgen. Tot 4-3 bleef de ploeg uit Vlaardingen goed bij. Toen etaleerde Ank van der Bosch hoeveel techniek zij in de loop der jaren heeft vergaard. Met een sub tiel lobje na een doorbraak scoorde de linkeropbouwspeelster uit Stompwijk een fraaie vijfde treffer HVS. Het ijs was daarmee r de pupillen van Ij its de Groot gebroken en de ruststand van 9-5 gaf een voor HVS gelopen koers aan. Het werd tenslotte 19-12. Prima prestatie Een prima prestatie leverden de vrouwen van HW70 in Voorscho ten tegen het favoriete Wassenaar- se Olympia'72. Wellicht dacht Olympia'72 wat te gemakkelijk over deze klus. De hoge positie op de ranglijst van de derde divisie, derde achter Vires et Celeritas en HVS en de lage klassering van HW'70, gaf daar ook wel aanlei ding toe. Hoe gevaarlijk dat is bleek gisteren weer eens overdui delijk. Steunend op een sluitende 3-2-1 defensie opende HW'70 de score. Olympia'72 kon van twee af- speelfouten gebruikmaken om een 3-5 voorsprong bij rust te realise ren. Die voorsprong werd snel te niet gedaan door een wilskrachtige Voorschotense ploeg met in de hoofdrol Monica van der Zeeuw van der Laan. Het was een verdien de beloning voor HW dat Nancy Peper uit een vrije worp de gelijk maker scoorde, 7-7. De vrouwen van Oase konden zich gisteren voor het eerst in deze competitie verheugen in een voor sprong bij de rust. Tegen de reser ves van UVG in Schiedam was het dan zover, 8-4. De defensie variatie van UVG na de hervatting, van een 6-0 naar een 5-1 defensie, kon niet voldoende worden opgevangen. Balverlies en breakouts van Schie- damse ploeg deden Oase de das om, 14-12 voor UVG dat met deze winst beslist niet overtuigde. In de afdelings eerste klasse ver rasten de vrouwen van Saturnus de reserves van Velo in Wateringen, rust 6-8, eindstand 13-13. Waar Velo niet goed omsprong met de doel kansen toonde Saturnus zich juist daar zeer koelbloedig. De reserves van Foreholte wonnen moeiteloos van Northa, rust 8-2, eindstand 19- 6. De mannen van HVV'70 walsten over Olympia'72 heen, rust 14-3, eindstand 29-13. FRANK BONTE

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 17