ZOLANG DE VOORRAAD NSW houdt herstel van Quick Boys op Katwijk overklast Capelle Duindigt-cross voor Maes Leach en Pugh best verdienende koppel Stamsnijder sterkste in Oss Opnieuw thuisnederlaag Katwijkers III II IP flUUn ïfewb 'N AUTO MAANDAG i2 DECEMBER 1988 PAGINA 15 CAPELLE AAN DE IJSSEL - Het "We are the champions" klonk zaterdag massaal uit de ke len van de Katwijk-supporters: De in groten getale meegereisde fans van de bezoekers lijken het daarmee in Capelle aan de IJssel bij het rechte eind te hebben Want na de met overmacht ge wonnen strijd tegen Capelle, de gedoodverfde favoriet, blijkt het team van Arie Lagendijk gewoon de sterkste te zijn in de tweede klasse B. Alhoewel de uitslag (2-3) an ders doet vermoeden, overspeel de Katwijk zijn rivaal compleet. Na een aanvankelijke 1-0 achter stand zorgden Piet van Duyn (2x) en Kees Kraayenoord voor de beslissing. Dat het tenslotte nog 2-3 werd, kon de Katwijkse pret niet drukken. Met de winterstop voor de deur heeft Katwijk een gat gecre ëerd op de concurrentie die ei genlijk nog alleen uit Capelle be staat. Lagendijk was zich dat te voren ook bewust en speelde in het hol van de leeuw op de volle winst. Zijn collega Joop Warner was wel bang voor Katwijk ("Die gasten hebben niet voor niets de laatste 11 wedstrijden niet meer verloren") maar wilde per se dat de wedstrijd, ondanks de matige conditie van de grasmat, door gang zou vinden. "Ik wilde het Ploeg na mtoverwinning steviger op kop psychologische nadeel van twee punten minder met een wed strijd minder wegwerken", aldus Warner. Zwaktebod Dat lukte van geen kanten. Ca pelle wenste zo weinig mogelijk risico te nemen en begon met vijf verdedigers. Dit zwaktebod werkte inspirerend op Katwijk dat, met de nog niet geschorste Wim Guyt in de gelederen, het vijandelijke doel veelvuldig op zocht. De oranje-witten bezorg den zichzelf in de openingsfase dan ook enkele goede mogelijk heden om de score te openen. Cees Guyt zag zijn kopbal gepa reerd door keeper Henk Dirven en Piet van Duyn mikte na een scrimmage op de paal. De eerste serieuze aanval van de gastheren leverde in de 23e minuut een onverdiende voor sprong op. Na een foutieve pass van van Martin van der Plas kon Dick Rietkerk oprukken naar de achterlijn vanwaar hij een voor zet op maat afleverde die door Ard Visser achter de graaiende Teun van Duyvenbode werd ge kopt. Katwijk raakte hierdoor geenszins in paniek en stond drie minuten later alweer op gelijke hoogte. Fred Eysberg gaf een le pe pass naar de op rechts vrij staande uitblinker Kees Kraayenoord, die Piet van Duyn in staat stelde de 1-1 binnen te koppen. Nog voor rust hadden de kustbewoners in veilige ha ven kunnen zijn, maar ex DS'79- keeper Dirven reageerde ade quaat op inzetten van Guyt en Van Duyn. Strafschop Na de rust haalde Lagendijk de geblesseerde Martin van der Plas uit het veld en bracht Arie van Beelen binnen de lijnen. Aan vankelijk zocht Capelle wat meer de aanval op, maar de Katwijk defensie kwam nauwelijks in de problemen. Dat gold niet voor ar biter Wolthuis die het tempo niet meer bij kon benen en het spel vanaf de middencirkel beoor deelde. Dat kostte Katwijk een strafschop. Wolthuis durfde de bal niet op de stip te leggen toen Van Duyn binnen het zestien meter-gebied werd getorpe deerd. Gerechtigheid was er toch toen Fred Eysberg in de 26e mi nuut een dieptepass verzond naar Van Duyn die via een sub tiele inzet met links de bal over Dirven in de rechter bovenhoek plaatste. Acht minuten later besliste Kraayenoord de wedstrijd. De flegmatieke dribbelaar, die de gehele wedstrijd z'n tegenstan der te kijk zette, kapte na weer een gave pass van Eysberg zijn man uit en schoot langs Dirven in de linkerhoek. Alles wat Kat wijk heette werd gek. Het thuispubliek droop af terwijl de Katwijk-aanhang het hoogste lied zong. Katwijk maakte het zich nog onnodig moeilijk door uitgele zen kansen te laten liggen. Toen Dick Rietkerk vier minuten voor tijd met een afstandsschot 3-2 aantekende raakte Katwijk nog even in paniek. Maar Capelle was niet meer bij machte om daarvan te profiteren zodat de Katwijk spelers na het eindsignaal jui chend - alsof het al om het kam pioenschap ging - het veld ver lieten. "Wij hebben een betere men gelmoes van kwaliteit en menta le eigenschappen", concludeer de Lagendijk. "Ik ga niet roepen dat we kampioen worden, maar we zijn nu wel behoorlijk in het voordeel. Capelle krijgt nu de klappen te incasseren en het is de vraag hoe ze die verwerken". Zijn collega Warner vond dat er niets op de overwinning van zijn rivaal viel af te dingen. "Ik vond mijn team te weinig geladen. Pas de laatste minuten toen het 3-2 was, werd mijn ploeg een beetje agressief. Maar ik weiger te zeg gen dat de strijd al gestreden is. Wij zitten nu in de hoek waar de klappen vallen maar ook Kat wijk zal zichzelf nog wel eens te genkomen". JAN BROUWER DE KO NING OSS (ANP) - Hennie Stamsnijdei heeft gisteren in Oss de vijfde veldrit tellend voor de Supei Prestige-trofee gewonnen. Op het circuit "De Witte Ruysheu- vel" nam de Twent direct na de start de leiding, die hij niet meer afstond. Voor 5000 toeschouwers had Stamsnijder op het zware parcours na een uur en een ronde een voorsprong van 1 minuut en 9 seconden op Henk Baars. Als derde kwam de Belg Paul de Brauwer door de finish. Zijn achterstand op Stamsnijder be droeg 1 minuut en 52 seconden. In het klassement van de strijd om de trofee leidt De Brauwer met 61 punten vóór Frank van Bakel (52) en Stamsnijder (51). René Guyt liet in Oss een uit stekende indruk achter. Hij maakte in de beginfase deel uit van een kopgroep van tien ren ners. In de finale kwam de Kat- wijker nog iets te kort om met de favorieten mee te kunnen. Als vierde amateur bereikte Guyt als 13e de eindstreep. Bij de liefheb bers behaalde John Kuyvenho- ven wederom een tweede plaats. In de gisteren in Leiden ge houden clubkampioenschappen van Swift gingen de titels naar Jan Paul Brunsveld (amateurs), Robert Karremans (junioren), Barry de Ruiter (nieuwelingen), Jos Turk (veteranen), Hans Schoelink (liefhebbers) en Theo van Leeuwen (recreanten). De zaterdagcompetitie werd een prooi voor René Guyt. Hans Wubben en Jan Hendrik Lager- wey werden tweede en derde. De Britse zesdaagse-c Anthony Doyle, gedurende het baanseizoen gekoppeld aan stayer Clarke, werd in Kopenha gen Europees omniumkam pioen. Doyle had een voorsprong van 0,06 punt op de Westduitser Völker Fiehl uit Ludwigshafen. KATWIJK Goed spelen en toch verliezen. Dat overkwam Quick Boys zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NSW. Eindelijk waren bij de Katwijkers weer eens patronen zicht baar die op voetbal leken en prompt liepen de mannen van Van der Zee tegen een nieuwe nederlaag op. 2-3 werd het na - het moet gezegd - een aardige partij voetbal. Welk verhaal moest de v plaagde Quick Boys-trainer r ophangen? Op de geschorste Jo- gen van Hans van der Plas veel han Jonker na (wiens plaats Den- slechter afgelopen. Cees Vos rukte nis Jan Mieras naar behoren bezet- razendspel over de vrije rechter- te) had de Amsterdammer zijn vleugel op. Aanvoerder Rin: maar meer dan een dot van een kans voor Van Rijn leverde dat niet op. De Katwijkse aanvalsleider Jos Maes voert het lopersveld op Duindigt kreeg in uitgelezen positie de bal duitser Bürger en Tonnie Dirks. op de punt van zijn linkerschoen sterkste manschappen tot zijn be- Trigt toonde vervolgens zijn klasse schikking. Zoals beloofd had Van door zwaar belaagd de bal achter der Zee zijn elftal 'op scherp'. Dat doelman Tom bleek al na 10 minuten, toen de niet pen. eens zo heel ,veel sterkere thuis ploeg na voorbereidend werk t Kees Varkevisser dankzij ge knal van de ijverige Arie Duyn op voorsprong kwam: 1-0. De inzet en goede instelling t dro" Counterploeg zag tot zijn verbijstering dat dat geen doelpunt opleverde. Hoewel scheidsrechter Metz, die Peter de der Niet te kop- Jongste boekte wegens een over treding tegen Varkevisser, lang liet doorvoetballen, zat de gelijkmaker Quick Boys daarna niet Voor NSW, dat een reputatie heeft opgebouwd als counterploeg, bleef het niet bij dit ene buiten- terst gelukkige wijze, zijn ploeg op nieuw aan een voorsprong hielp. Een afgeslagen wanhoopsknal van Floor van Duyn, terug na een schorsing van drie wedstrijden, kwam, omdat Numansdorper Bas Snijders niet ingreep, bij de vlugge linksbuiten terecht. Zonder aarze len passeerde hij doelman Leon Beider: 2-1. Hoewel Quick Boys steeds de aanval zocht, kregen ook de Nu- mansdorpers kansen. Ironisch ge noeg was het Katwijkse aandeel daarin groot. Een slordige terug speelbal van Cees Ruis bleef nog zonder gevolgen voor de thuisclub, omdat Dirk Zevenbergen het bui- - Quick Boys-spits Theo'van Rijn oas tegen NSW niet fortuinlijk. (archieffoto) ADVERTENTIE PERSONENAUTO, BESTEL OF EEN VERHUISWAGEN de kustbewoners traden verderop kansje. Na de pauze overkwam in de eerste helft nog eens aan het Quick Boys-spits Rob Kraan bijna licht, toen Rob Kraan, 'zij het op ui- hetzelfde wat Van der Plas helft eerder was overkomen. Ijve rig meeverdedigend schoof hij de bal rechtstreeks in de voeten van Peter Knoop, die Bert Grootenboer op maat bediende. Via de binnen kant van de paal liet hij Vari der Niet kansloos: 2-2. Kraan kon na zijn slippertje vrij wel meteen inrukken. Van der Zee ("Dat was een taktische maatre gel") zette Mart van der Plas als jo ker in. Dat leverde bij vrije trappen nog wel eens gevaar op, maar het gedraaf van Kraan werd node ge mist. Dat had ook te maken met het vrijwel onzichtbaar blijven van 'eeuwige belofte' Gert Aandewiel, die pas op het allerlaatste ogenblik Theo van Rijn in de spits kwam as sisteren. Op de rechtervleugel draaide Kees Varkevisser meer om zijn eigen as dan om zijn tegenstan ders. De wil was ongetwijfeld aan wezig, maar het raffinement ont brak bij Quick Boys. Voor NSW gold ongeveer het tegendeel. In de spannende slotfa se, waarin Quick Boys met man en tnacht naar voren bleef stomen, counterden de Numansdorpers slim. Dat leverde de gasten een der de doelpunt op. Ad Michielsen, de lange en lastige Zevenbergen en de geroutineerde Van Trigt buitten hun individuele kwaliteiten opti maal uit. Gedrieën zetten zij Ruis en consorten volledig' op het ver-i keerde been. Voor Van der Niet was er geen houden meer aan, toen Zevenbergen op aangeven van Van Trigt inkopte: 2-3. Opwindend Het slotoffensief van de thuisclub bezorgde de ruim 2000 toeschou wers nog een opwindend kwartier, Schapers pakt kampioenschap BERGAMO (ANP) - Michiel Scha pers is met zijn Italiaanse tennis club Bergamo landskampioen ge worden. In de finale werd Roma met 2-0 verslagen. Schapers won in het enkelspel zonder veel moeite van de Zwitserse Italiaan Claudi Mezzadri: 6-3, 6-1. Zijn teamgenoot Massimiliano Narducci, met wie de Rotterdammer in de Italiaanse competitie alle dubbelspelen won, zegevierde met 6-3, 6-4 over Clau dia Panatta. Het dubbelspel kon daardoor achterwege blijven. Schapers, die competitie elf partij en won en er twee verloor, zal zo goed als zeker ook volgend jaar uit komen voor Bergamo. De kans dat ook Narducci blijft, is met de titel op zak eveneens groot. Schapers vertrekt op 27 decem ber naar Nieuw-Zeeland, waar hij zich zal voorbereiden op de open Australische titelstrijd, die 16 janu ari in Melbourne begint. Aanvankelijk stapte Van der Zee wel heel gemakkelijk heen over de missers van zijn eigen mannen. "Wij worden door pech achter volgd", klonk het weinig overtui gend uit de mond van de zichtbaar gekwelde Amsterdammer. "Wij maken hier het spel, maar door en kele individuele fouten gaan we de mist in tegen deze sluipmoorde- Om daaraan met meer gevoel voor de realiteit toe te voegen: "Eerlijk gezegd is Quick Boys mo menteel geen topper meer. Ik heb hier de afgelopen jaren alleen maar spelers zien vertrekken. In hoever re hebben we kwaliteit genoeg Overigens trek ik ook zelf het boe tekleed aan. Eén punt uit de laatste - wedstrijden is veel te weining. Jan Jansen sterkste streekatleet WASSENAAR (ANP) - De Duin digt-cross in Wassenaar is bij de mannen een vrijwel volledig bui tenlandse aangelegenheid ge weest. De tien kilometer op en rond de paardenbaan legde de Belg Jos Maes, die een tijd van 30 minu ten en 8 seconden noteerde, giste ren het snelst af. Hij won de eind sprint van de Engelse steeple chaseloper Roger Hackney, die in dezelfde tijd finishte. Beste Neder lander was nationaal veldloopkam pioen Tonnie Dirks, die de vierde plaats voor zich opeiste. Bij de vrouwen zegevierde de Belgische Veronique Collard, die de 3500 me ter in 11 minuten en 50 seconden liep. Zij had één seconde Maar het tij zal spoedig keren: vol- sprong op Maijan Freriks (Daven- gende week winnen we van Vitesse tria) die tweede werd. Delft". Dat is te hopen voor Van der Zee, Van de streekatleten liep Jan die bij de aanstaande contractbe- Jansen bijzonder sterk. De 24-jari- sprekingen meer moet overleggen ge Bataaf eindigde als 21e en was dan voetbal waarvoor het publiek daarmee achtste Nederlander in warmloopt. Ook op Nieuw Zuid het sterke deelnemersveld. "Ik ben tellen uiteindelijk de punten. bij de start weggeknald om niet in TIM BROUWER DE KONING het gedrang te komen. Daarna heb Tennisduo wint Masters in Londen ik me laten terugzakken tot een 20 va 25e plaats en die proberen te be houden. Dat is boven verwachting goed gelukt". Jansen legde de 10 kilometer af in een goede tijd van 32.36. Minder tevreden over fcijn eigen prestatie was Harry Versteegen. De Bataaf kwam in de prominenten- race niet verder dan een 41e plaats in een tijd van 33.55. "Het liep niet zoals ik zou willen. Op hetzelfde punt waar ik vorig jaar een inzin king kreeg, ging het nu weer mis". Van de streekatleten liepen alleen Fred Regeer (Holland) en Sjaak van Schie (Bataven) nog mee bij de prominenten. Regeer werd 50e in 34.37 en Van Schie 51e in 35.04. In de B-loop, georganiseerd voor de mindere goden, ging de zege naar Jos van Leeuwen van V&LTC die de 10 kilometer aflegde in 32.59. AV Rijnsoever-atleet Frank van Wijngaarden werd vijfde in 33.26, terwijl Cor Brandwijk (Holland) ondanks een val in de Wassenaarse modder op de 15e plaats beslag leg de in 34.38. In de slotkilometer pas seerde hij zijn clubgenoot Tim Brouwer de Koning, die als 17e ein digde (in 34.46). Rob Zuidwijk van De Bataven schaarde zich ook bij de beste 20. Met een tijd 34.50 kwam hij als 19e over de meet. Zijn clubgenoot Casper Ravensbergen finishte in een tijd van 35.05 als 25e. Bij de vrouwen eindigde Leonti- ne Boom als 33e. De Bataven-atlete voltooide haar 3500 meter in 14.29 wat 28 tellen langzamer was dan Corry van Egmond (Hol), die een derde plaats bij de veteranen vrou wen veroverde. Bianca Vermond werd bij de C-meisjes derde terwijl B-pupil Sannie Zwartjes in zijn ca tegorie de beste was. Jaap van Duivenvoorde is zater dag als tweede geëindigd in een wedstrijd over 15 kilometer die in Rotterdam gehouden werd. De Ba taaf legde de afstand af in 47.53 waarmee hij ruim twee minuten achterbleef bij winnaar Cees Kraayenveld van AV'34 uit Apel doorn. Bataaf Kees van Klink is gisteren vierde geworden in een stratenloop over 15 kilometer. De inwoner van Nieuwerbrug liet een tijd van 48.29 noteren. Huub Pragt legde beslag op de derde plaats tijdens een veldloop in Bergen op Zoom. De Leidse stu dent deed 33.36 minuten over de 10 kilometer. Wereldtitel driebanden voor Blomdalil VALKENBURG (GPD) - Niet Blomdahl en wel Blomdahl. Geen finalist, wel wereldkampioen drie banden. Met dank aan Laurent Boulanger, die in Valkenburg zijn gram haalde bij de hele biljartwe reld. Hij zette vooral de professio nele BWA-organisatie van Werner Bayer voor schut. De 57-jarige Waal mocht twee jaar geleden on danks winst in het kwalificatietoer nooi van Spa. niet meedoen om de Duitse Marken, omdat Bayer toen twee Belgen (Ceulemans en Dielis) al meer dan voldoende vond. Dit jaar werd de discutabele re gel van maximaal twee spelers per land afgeschaft. Boulanger deed in Spa een nieuwe poging, maar werd van de 132 spelers derde achter Connesson en Lieberkind die de stap naar de profgroep mochten maken en Boulanger achterlieten als vaste reserve voor het geval één van de profs een griepje of erger zou overkomen. 'Derde man', 'eeuwige tweede'. Boulanger leeft met die titels al zo lang hij de keu hanteert. Tot giste ren. In het Casino van Valkenburg schudde hij alle frustraties van zich af, en won op een manier die tot tot dan toe alleen was voorbehouden aan kanonnen als de Zweed Blom dahl, Ceulemans en Kobayashi. Het was ook de eerste keer dat een niet prof een wereldbekertoernooi won. Boulanger mocht op uitnodi ging meedoen omdat hij competi tie speelt voor het organiserende Holland casino's. In de finale stond hij Kobayashi één set toe. Daarmee schakelde hij de Japanner meteen uit voor de wereldtitel. Daarvoor had hij èn in Valkenburg èn over twee weken in Tokyo moeten winnen, terwijl Blomdahl in de Japanse hoofdstad dan geen wedstrijdje op zijn naam mocht schrijven. Naast de triomf van Boulanger werd er op de tribune dan ook een (veel bescheidener) feestje gevierd door Blomdahl, die zich sinds gis teren wereldkampioen mag noe men. "Nee, jullie moeten niet bij mij zijn", verklaarde hij als altijd bescheiden en met een goed oog voor de situatie. "Het is vandaag de dag van Boulanger, zijn feest. Ik ben kampioen geworden zonder te spelen. Hij heeft dit toernooi een geweldige prestatie geleverd. Hij verdient alle lof en eer". ADVERTENTIE LONDEN (Reuter) - De Amerika nen Rick Leach en Jim Pugh heb ben het tennisseizoen als het best verdienende koppel, 3,5 ton ieder en bovendien een stevige greep in de bpnus-pot, bekroond met de ze ge het Masters-toernooi in Lon den. Het tweetal, dat gisteren in de Royal Albert Hall de Spanjaarden Sergio Casal en Emilio Sanchez in vier sets versloeg (6-4, 6-3, 2-6, 6-0), streek voor zijn zevende Grand Prix-zege een kleine 150.000 gul den op. McEnroe wil af van grasbanen LOS ANGELES (Reuter) - John McEnroe, de voormalige num mer één op de wereldranglijst, vindt dat tennis op gras moet worden afgeschaft, ook op Wim bledon. "Het is een schande dat je op het grootste tennistoernooi ter wereld op een baan moet spe len, waarop een bal niet twee maal op dezelfde wijze stuit", zei de Amerikaan vóór een demon stratiewedstrijd in Los Arigeles. "Spelen op gras is ouderwets en uit de tijd. De waarde van Wimbledon is verminderd door het spelen op gras. Vooral door de nieuwe rackets is het niet noodzakelijk dat de beste speler wint", beklaagde McEnroe zich. De finale alleen was dat bedrag niet waard. De lange Californiërs waren bijna voortdurend opper machtig. Het koppel CasaL/San- chez kwam slechts zelden tot le ven. Veel zou het niet helpen. De hoop leek in de derde set wel even terug te keren, maar voor Leach en Pugh was het loos alarm. Hun Spaanse opponenten werkten al leen nog vier matchpoints weg, maar maakten geen game meer. De eindstrijd in Londen was een herhaling van de Open Amerikaan se, met dien verstande, dat de af loop een geheel andere was. De 23- jarige Leach werd indertijd voor aanvang van de wedstrijd afge voerd met een voedselvergiftiging. In Londen maakten ze Casal en Sanchez duidelijk, hoe het in New York had kunnen gaan. Het is de vijfde keer dat Tsjechos- lowakije de Federatiebeker opeist. De eindstrijd van het toernooi, dat als het officieuze wereldkampioen schap voor vrouwenteams geldt, was al na de enkelspelen beslist. In het dubbelspel gaven Jana Novot- na en Jana Pospislova hun tegen standsters Larissa Savsjenko en Natalja Zvereva vrij baan. Beste speelster van het toernooi was Helena Sukova. In vijf ronden verspeelde zij niet meer dan 27 ga mes. Met vier titels is Sukova nu de meest succesvolle Tsjechoslo- waakse uit de bekergeschiedenins. Het was de achtste keer dat zij mee deed. O j®mo1 LANDSE STAATSLOTERIJ Wie slim is koopt meteen een lot. Want ook deze maand zijn e zo'n 2 miljoen loten. Verdeeld over3 trekkingen. Alles bij elkaar r tot het half miljoen. Eerste trek king aanstaande woensdag. ieer dan 1 miljoen prijzen te winnen tegenover 133 miljoen gulden aan prijzen. Van een tientje MÉÉR KANS IN DE STAATSLOTERIJ

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 15