DSVP maakt het Ter Leede moeilijk De Sleutels krijgt nieuwe opdoffer DIOK overklast HRC: 24-4 TAVY achterhaalt Hazerswoudse Boys Eerste zege staartploeg Lisse MMO en ZLC blijven beide fier overeind msmmnsnm PAGINA 14 SPORT MAANDAG 12 DECEMBER 1988 LEIDEN In de interregionale klasse van het vrouwenvoetbal be- haaldp Ter Leede een nipte 3-2 overwinning op DSVP. Het tweede team van de Sassenheimse vrou wen deed het in de eerstys klasse met een 3-0 zege op Hazerswoudse Girls nog beter. Valken '68 had geen moeite met Lyra: 4-0. Hoofd klasser De Sleutels won met 5-1 van Nieuwkoop, SJZ en Randstad Sport besloten de wedstrijd met een gelijkspel (1-1) en UDO ver sloeg Altior: 2-1. Eersteklasser van de zondagafdeling Foreholte won met 2-1 van Alkmania, Meerburg was met 3-1 de betere tegen Stomp- wijkse Girls en UVS verpletterde Roodenburg (6-0). VROUWENVOETBAL Ter Leede vond een gelijkwaardige tegenstander in DSVP, dat de Sas senheimse vrouwen verraste door via de voet van Rita Pronk een snelle openingtreffer te verwezelij- ken. De thuisploeg kwam op gelij ke hoogte doordat Els Schoon een penalty benutte, die werd toege kend na een overtreding van de Haagse Joke Bouvee op Jenny van der Mark. Daarna was Ter Leede sterker, wat dan ook meteen resul teerde in de doelpunten van Ma rion van der Ploeg en Annet Be rendonk. Nog voor de rust scoorde de Haagse Pronk de aansluitings treffer. Maar daar bleef het ook bij. Na de pauze creëerden beide ploe gen geen kansen meer, zodat de Sassenheimse formatie met de eer kon strijken. Ter Leede 2 oefende constant druk uit op de verdediging van Ha zerswoudse Girls. De gastvrouwen kregen veel doelrijpe kansen, waarvan zij -ondanks de 3-0 winst- niet optimaal gebruik maakten. De openingstreffer kwam door de Sas senheimse Coba Eikerbout tot stand. De bal belandde via haar li chaam tussen de palen, na een schot van haar ploeggenote Nanda van der Wiel. Na de pauze breidde Natasja Boer de voorsprong uit en Eikerbout bepaalde met haar twee de treffer de eindstand. Valken '68 ondervond geen te genstand van Lyra. Voor de pauze bracht Carolien Roem de bal twee maal in het doel. In de tweede helft benutte Mariëlle B avelaar een pe nalty, die werd gegeven nadat Roern in het strafschopgebied on deruit was gehaald. Daarna werd de wedstrijd beslist door de derde treffer van Roem. De Sleutels en Nieuwkoop speelden een gelijkopgaande eer ste helft. Natasja Kruts opende voor de Leidse formatie de score uit een penalty. Die werd toege kend na een overtreding van de Nieuwkoopse Jolanda van Soest. Vlak daarna tekende Kruts voor haar tweede doelpunt en nog voor de pauze vergrootte Mariska van Oosten de voorsprong tot 3-0. De tweede helft begon met een offen sief van Nieuwkoop. Met succes, want al snel schoot Suzanne Aan- tjes raak. Maar daarna vielen beide ploegen weer terug in hun oude spel, waarbij De Sleutels de beste kansen kreeg. Uiteindelijk bezorg den twee treffers van Mariëlle Ba- velaar de Leidse formatie definitief de zege. SJZ en Randstad Sport hielden elkaar goed in evenwicht. Beide ploegen kregen niet veel doelrijpe kansen. Pas na de pauze scoorde de Voorschotense Bettina de Boer de openingstreffer. Patricia Laken trok de stand voor de Zoeterwoud- se formatie gelijk. Blauw Zwart weer de mist in LEIDEN - In het verslag van Blauw Zwart hoeft iedere week alleen de naam van de tegenstander te worden gewijzigd. Ondanks het harde wer ken en het groeiende aantal doelkansen slaagde de Wassenaarse ploeg er dit seizoen pas één keer in te winnen. Tien partijen werden er inmiddels verloren. Deze week voltrok het Rotterdamse Sparta het vonnis met 1-2. Na een 0-0 ruststand verzuimde Blauw Zwart de wedstrijd naar zijn hand te zetten. Voor de afwisseling waren de Wassenaarders namelijk de meerdere van hun tegenstander, maar met name Ronald Heemskerk had het geluk niet aan zijn zijde. Ook Frank Voórham en Ronald van der Bijl kwamen niet voorbij de sterke doelman Lammy Stevens. Uitblinker Ron Timmers besliste de strijd met twee doelpunten voor Sparta. De eerste na een voorzet van de rand van buitenspel lopende Ken neth Raaf en de tweede uit een prachtig om het muurtje gedraaide vrije trap. Altior en UDO deden niet veel voor elkaar onder, maar de gasten maakten beter gebruik van hun kansen. Vooral in de eerste helft liep het goed voor de Oegstgeestse vrouwen. Door treffers van Ria Juffermans en Coby van Trigt kwa men ze op voorsprong. De aanslui tingstreffer voor Altior kwam van de voet van Corina Slof. In de twee de rondgang slaagden de gastvrou wen er niet meer in de gelijkmaker te score. Juffermans miste voor UDO nog een penalty. De wedstrijd tussen Foreholte en Alkmania kenmerkte zich door wisselvalligheid. Alkmania nam de leiding door een treffer van Trudy Gies Broesterhuizen. Heieen van Dongen trok de stand nog voor het rustsignaal gelijk. In de tweede helft ging het erom wie het beste gebruik maakte van de kansen. Tien minuten voor tijd bleek dat Foreholte te zijn, dat door hét twee de doelpunt van Van Dongen de winstpunten binnenhaalde. Meerburg en Stompwijkse Girls speelden een gelijkopgaande eerste helft. Patricia van Diemen bracht de gastvrouwen op voor- prong en de Stompwijkse Trudy Lansbergen bracht beide ploegen weer in evenwicht door uit een pe nalty te scoren. Na de pauze had Meerburg het betere van het spel, wat resulteerde in twee doelpunten van Cynthia Frank. Roodenburg had niets in te bren gen tegen UVS. Voor de Kikker- polderploeg scoorden respectieve lijk Tanja de Jong (penalty), San dra Kikkert, Joke de Graaf, Mariël le Schoenmakers, Joke Bosman en Carola Onderwater. DEN HAAG - DIOK heeft zijn kandidatuur voor het landskam pioenschap nog eens extra bena drukt door een ondubbelzinnige 4-24 zege tegen de Haagsche Rugby Club (HRC). De Leidse ploeg bleek gisteren een maat te groot voor de Haagse opponent, die slechts bij vlagen gevaarlijk Voor de wedstrijd had DIOK- trainer Theo Snijders, die vroe ger zelfbij HRC speelde en train de, zijn ploeg nog eens nadruk kelijk uitgelegd hoe de wedstrijd gewonnen kon worden. Snijders voorzag dat de ploeg met de meeste durf en agressie de wed strijd zou winnen en waarschuw de zijn ploeg voor het opportu nistische spel van de tegenstan der. Dat het praatje van de trainer niet aan dovemansoren was ge richt, bleek al vanaf het eerste fluitsignaal van de redelijk lei dende scheidsrechter Vriesen- dorp. Met de harde wind tegen bepaalde toch de Leidse ploeg het spelbeeld. De voorwaartsen speelden alsof hun leven ervan afhing en overdonderden de Ha genaars op alle fronten. De set scrum ging, in tegenstelling tot de wedstrijd DIOK-HRC eerder dit seizoen, vooruit, in het losse werk wonnen de Leidenaars bij na alles en in de line-outs was HRC kansloos. Toch duurde het een half uur voordat DIOK wist te scoren. Daarvoor had de ploeg wel enkele kansen gehad, maar bleef de HRC-verdediging steeds met kunst- en vliegwerk op de been. Yves Kummer opende uitein delijk de score. De Leidse hook er maakte goed gebruik van een vlak voor de Haagse trylijn ge wonnen bal en kon via de 'blin de' kant ongehinderd scoren: 0-4. Mark Michelsen miste door de harde tegenwind de moeilijke conversie. Deze score gaf de Lei denaars extra moed en het duur de dan ook niet lang voordat de Haagse verdediging weer be zweek. Kees Koemans kreeg de bal uit een korte penalty, bond de Haagse voorwaartsen en speelde de op volle snelheid langstormende Kummer aan, die voor de tweede keer ongehin derd scoorde: 0-8. Michelsen be nutte ditmaal de conversie wel, 0-10. Met deze comfortabele voor sprong aan het begin van de tweede helft en de wind in de rug was er niemand binnen de Leid se ploeg die nog twijfelde aan de overwinning. Ook de Leidse driekwartlijn, die in de eerste helft weinig in het spel werd be trokken, begon nu beter te func tioneren en zorgde hiermee voor extra ruimte voor de voorwaart sen. Het duurde dan ook niet lang voordat HRC, door een bles sure van Sander Hadinegoro in middels met veertien man, weer in de fout ging. Godfried Bos had geen moeite met de hem toege kende, penalty en vergrootte de Leidse voorsprong tot 0-13. Na deze score gingen de Leidenaars iets rustiger spelen en gaven ze HRC de gelegenheid om via Maarten Albers tegen te scoren: 4-13. Verder liet DIOK het echter niet komen. Full-back Bert Wis se rondde goed voorbereidend werk van Godfried Bos uitste kend af (4-17) en vlak daarna be nutte Bos opnieuw koelbloedig een penalty: 4-20. Met deze score was de tegenstand van HRC defi nitief gebroken en de Hagenaars moesten lijdzaam toezien hoe diezelfde Bos een fraaie actie van de Leidse driekwarten doeltref fend in de hoek af rondde en de eindstand daarmee op 4-24 bracht. RCH-The Bassets 62-4 De wedstrijd begon uitstekend voor de Sassenheimers die win ger Ruud Vos na 20 minuten 0-4 zagen scoren. Hiermee was het kruit van The Bassets echter ver schoten en werd de ploeg wegge speeld. De Hilversumse centers en derde rij kregen veel ruimte en konden zich ouderwets uitle ven. Bij 62-4 was de martelgang van de degradatiekandidaat voorbij. Haarlem-LSRG 32-16 Koploper Haarlem bleek voor de Leidse studenten iets te sterk. In de voorwaartsen ging de strijd gelijk op, maar in de drie kwartlijn kwam LSRG duidelijk te kort. Michiel Schoen scoorde voor de Leidse ploeg een try en Arnout Gebbink benutte drie pe nalty's. LEIDEN - Oegstgeest heeft de kop van het niet spelende Voorschoten (de wedstrijd tegen Koudekerk werd afgelast) weer overgenomen. De Voscuyl-bewoners versloegen het zwakke Zwammerdam met 6-1. Voor De Sleutels lijkt het een ge bed zonder eind te worden. Kagia duwde de Vlietbewoners nog ver der naar onder door een 2-1 zege op te eisen. Reeuwijk-Ter Leede (2-2) werd enige tijd stilgelegd vanwege tumult op het veld, waardoor de wedstrijd in het schemerdonker moest worden uitgespeeld. VIERDE KLASSE ZAT. Oegstgeest - Zwammerdam 6-1 Het is niet aan de eindscore af te lezen maar de eerste helft was van Oegstgeestse kant erbarmelijk slecht. Zwammerdam kreeg zelfs nog enkele kansen maar met name Johan van Asselt treuzelde te lang. Trainer Henk Swaak weet dat aan een te gemakkelijke instelling van Oegstgeest en slechts voor uitblin kende Han Willem Kotterman, die de openingstreffer scoorde, had hij een goed woordje over. „Hij is één van de weinigen die niet naar de naam kijkt maar er gewoon weer staat", prees hij de instelling van Kotterman. Na rust liep het een stuk beter bij de thuisclub. Ed St rijk, Rein Grooters, Kotterman, Jo ris van Benthem en Jack Beekhuis haalden doeltreffend uit. De tegen treffer van de Zwammerdammers kwam op naam van Jaco Hunink. Kagia - De Sleutels 2-1 Als een ploeg éénmaal in de hoek zit waar de klappen vallen gaat er ook van alles mis. Hoewel over de gehele wedstrijd genomen De Sleutels het betere van het spel had kon het geen vuist maken. Boven dien moesten de Vlietbewoners tij dens de wedstrijd afscheid nemen van Ton Schreuders (enkelblessu re) en Paul de Vos (spierverrek- king), die werden vervangen door Robert van de Markt en Ronald Guldemeester. Daarmee was het nog niet afgelopen want de lang kwakkelende Kagia-speler Ri chard Trompert toonde in dit duel SCHERMEN - De Westduitser Jürgen Nolte heeft gisteren in Nan cy een sabeltoernooi voor de we reldbeker gewonnen. In de finale won Nolte met 10-6 van de Italiaan Marco Marin. In de stand na twee wedstrijden heeft Nolte met 26 punten de leiding voor de Hongaar Bence Szabo (24). aan weer iets van zijn vorm te heb ben hervonden. Hij bracht Kagia aan de leiding. Nadat Hans van Eij- gen met een knappe vrije trap de ploegen weer op gelijke hoogte had gebracht kopte Ton Roubos Kagia geheel onverwacht vlak voor tijd naar 2-1. Reeuwijk - Ter Leede 2-2 Een bewogen duel waar de Reeuwijkse trainer Overkleeft (te vens arbiter betaald voetbal) een hoofdrol vertolkte. Nadat de sterk spelende Jan van Harskamp op een voorzet van Willem Peter Keu- ning 1-0 had aangetekend gebeur de er iets wat Overkleeft bijkans door het dak van de dug-out deed gaan. Een door Rob Enthoven in gezette sliding kwam terecht op de enkel van de Reeuwijkse aanvaller André Rijsbergen die daardoor zijn enkel brak. Door de actie van En thoven ontstak Overkleeft in woe de en wilde zijn spelers van het veld halen. De goed leidende scheidsrechter Ravensbergen vond het raadzaamer om een af koelingsperiode in te gelasten. Na 20 minuten Werd de wedstrijd her vat en Reeuwijk kwam voor de re guliere rust nog op 1-1. Ter Leede moest de resterende speeltijd zon der Theo Pelgrim doen die wegens natrappen werd weggezonden. Jan Willem Edelman tilde de thuisclub daarop naar 2-1 maar de betere in stelling van de gehandicapte Sas- sénheimers bracht hen toch nog succes. Ronald Vonk bezorgde Ter Leede op aangeven van Van Hars kamp het broodnodige punt (2-2). SMS - Halfweg 1-0 (West I) SMS had driekwart van de wed strijd het betere van het spel, voor namelijk omdat Halfweg voor mi nimaal een punt was gekomen. Dat betekende dat de bezoekers slechts loerden op de counter en maar zel den de verdedigende stellingen verlieten. De ploeg uit Nieuw-Ven nep kreeg de beloning voor de po sitievere spelopvatting. Twintig minuten voor tijd scoorde Theo van Rijn het winnende doelpunt. SIZO - Reiger Boys 2-1 (West I) Door dit resultaat nestelde SIZO zich weer wat steviger op de twee de plaats van de vierde klasse A. Een kopstoot van Peter Boll bete kende 1-0 waarna Reiger Boys vlak voor de doelwisseling op 1-1 kwam. De tweede helft, van min der gehalte dan de eerste, werd op gesierd door de vrije trap van Boll die daarmee en de zege voor SIZO (2-1) in de wacht sleepte. Quick Boys-speler Peter Barnhoorn ontneemt Roodenburger Jeffrey van As (links) het zicht op de bal. Wilco van Duyn (2) en Theo Iterson, die bei- LEIDEN - De confrontatie in de eerste klasse van de landelijke jeugd tussen Roodenburg en Quick Boys is de wedstrijd geworden van Patrick Kamperveen. De linkerspits van Rooden burg heeft op jonge leeftijd al zo'n feilloos gevoel ont wikkeld om verdedigers en scheidsrechters in de ma ling te nemen dat zijn voet baltoekomst er zonnig uit ziet. De Leidse tuimelaar was dan ook indirect ver antwoordelijk voor de 2-0 nederlaag van de Katwij- kers. gers Glenn Helder of Hennie de Romijn lijkt de toekomst van de Roodenburgse linkerflank gewaar borgd. Kamperveen bezit een aar dige passeerbeweging maar wil de bal te vaak in de voeten gespeeld krijgen, waardoor Roodenburg aanvallend aan snelheid inboet. Een rappe verdediger hoeft niet al te veel moeite te doen om voor Kamperveen te kruipen. Éénmaal aan de bal is de Roodenburger op dit niveau echter levensgevaarlijk, want hij is moeilijk van de bal te krijgen. Met name als hij de zes tienmeterlijn in de gaten krijgt en daarbinnen verschijnt moet een verdediger goed op zijn tellen pas sen, want Kamperveen heeft het vallen tot kunst verheven. In de 30e minuut gaf hij daarvan ;en knap staaltje weg. Roodenburg kon de hechte verdediging van Quick Boys niet openbreken, met name omdat Peter van Wanrooy in de punt niet in zijn-beste vorm stalt. Nadat Jeffrey van As, nu voorna melijk'op verdedigend gebied ex cellerend, door zijn directe tegen stander Peter Barnhoorn was ge- vloérd, was het tijd voor de Kam perveen-act. Van As nam de vrije trap zelf en Kamperveen nam de bal in het Katwijkse strafschopge bied aan. Theo Iterson beging de fout om zijn armen iets te ver te strekken waarop Kamperveen de stervende zwaan imiteerde. „Zeker geen penalty, dit was zuiver uitlok ken", meende Quick Boys-trainer Arjen van der Werf. „Een zuivere strafschop", wist opponent Hans Tisseur. „Hij draaide op het juiste moment weg". In elk geval hono reerde arbiter Heins de opvoering van Kamperveen met een straf schop en mocht Michael Verver De wedstrijd, dié speltechnisch zelden een behoorlijk niveau haal de, bleef spannend, aangezien Quick Boys zich zeker niet de min dere toonde van de zoveel hoger geplaatste tegenstander. Het had echter de pech dat het in de voorste linie niet naar behoren draaide. Daar werd de gevaarlijkste aanval ler van de Katwijkers, Jan Jeroen Schaap, door Hans Mieremet volle dig uit de wedstrijd gespeeld en konden Kees Balemans en, in min dere mate, Marco Kleine niet veel beter. Wilco van Duyn had de twij felachtige eer om Kamperveen voor de tweede maal zijn act te la ten opvoeren, hoewel hij het dit maal beter speelde. Een solo van de Leidenaar werd door Van Duyn ruw onderbroken en arbiter Heins zag daar een strafschop in. Ditmaal plaatste Dick Straathof zich achter de bal die hij door het midden in schoot: 2-0. Barnhoorn en Bale mans kregen nog kansen op een te gentreffer, maar het Leidse doel bleef -het geluk van de koploper- schoon. RUUD PATTIAPON LEIDEN - Hazerswoudse Boys heeft afgelopen zaterdag de riante voorsprong op de ranglijst, die het in de de aanvangsfase van de com petitie had opgebouwd, vrijwel verspeeld. Valken '68 versloeg de lijstaanvoerder met 1-0, waardoor TAW (3-0 winst tegen GWS) in punten gelijk kwam met de Boys. De ploeg van Carel Caron heeft wel één wedstrijd meer gespeeld dan de kwakkelende koploper. AFD. LEIDEN ZAT. Valken '68 - Hazerswoudse Boys 1-0 In de eerste helft zag het er in het geheel niet naar uit dat de lijstaan voerder zich door de runner-up zou laten afbluffen. De Hazerswoude- naren, zonder Sjaak van Dorp, kwamen sterk uit de starblokken en kregen riante mogelijkheden, die Koen Warnau en Gerard van de Haas echter niet benutten. Toen Warnau vlak voor rust uitviel, bete kende dat een aderlating in de voorste lijn die zijn weerslag op de rest van de ploeg had. Dat bleek in de 65e minuut toen de bal na een hoekschop voor de voeten van Ar jan Werkhoven kwam, die vanaf tien meter inschoot. De Hazers woudse doelman Hans van der Zwan werd het uitzicht belemmerd waardoor hij niet eens reageerde op de inzet (1-0). De bezoekers zet ten extra druk op de ketel waarbij Kees van Tol (op de paal), Peter Ca- del (net over) en Van de Haas (voor een leeg doel) het net niet vonden. Albert de Haas kreeg de kans nog om de voorsprong van de Valken uit te breiden maar zijn inzet miste kracht. TAW - GWS 3-0 Een verdedigend ingesteld GWS heeft TAW niet van de overwin ning kunnen afhouden. De ploeg van trainer Carel Caron weet met een verdedigende instelling meestal geen raad en dat was met name in de eerste rondgang duide lijk te merken. Na rust rechtte de thuisclub de rug en zette GWS met de rug tegen de muur. Kees Hoog- enes profiteerde als eerste van het Ter Aarse overwicht door twee maal doel te treffen (2-0). GWS, dat na de openingstreffer van Hoog- enes al wat meer risico had geno men, moest ten slotte nog een der de doelpunt toestaan. Kees Reijn- goud knalde van afstand de Sas senheimse illusies aan diggelen. Woubrugge - LSW 1-2 Slechts vijf minuten was het spel bezig toen Leidenaar Roel Bergeijk geblesseerd het veld moest verla ten. Aangezien de studenten dit maal helemaal niet over wisselspe lers beschikten' moesten ze met tien man verder. Ze speelden het spel slim. Woubrugge gebruikte te veel schijven, maar de bezoekers zochten het in de snelle counter die Wijnand van Haselen als eerste doeltreffend afmaakte (1-0). De eni ge keer dat Woubrugge direct speelde kwam het dankzij Dirk van Dorp ook langszij (1-1). Ronald Pil- meijer bezorgde echter met een prachtige vrije trap de Leidenaars de ongedachte winst. Alphia - SVLV 9-1 Het was van meet af aan een kat en muis spelletje tussen midden moter Alphia en staartploeg SVLV. De Voorschotense ploeg had zeven invallers in de gelederen. Jan Mar tens (3x), Leen Baay (2x), Kees van Raamsdonk (2x), Peter Verheul en Bert van Klaveren schoten de Alp- hense doelpunten bij elkaar. Daar na was het de beurt aan Voorscho tenaar Rob Bokhorst. SVOW - Meerburg 0-1 Een wedstrijd uit de onderste re gionen van de competitie zonder hoogtepunten. Het meest vermel- denwaardig was de treffer van Bram van Zwieten die een lage voorzet van Alex Bos tot doelpunt verhief. Het restant van het duel kan maar beter worden vergeten. KRV - ZLC 6-1 Voor KRV was het een beste dag. Niet alleen won het zelf met duide lijke cijfers van ZLC, maar ook kreeg het betere vooruitzichten dankzij de nederlaag van Hazers woudse Boys. Maarten van der Oe ver (2x), Fred Verboon, André Krüger, René Houwer en Cornée van Duyvenbode knalden er lustig op los. De Leidse tegentreffer werd geproduceerd door Chris Gübler. LEIDEN - FC Lisse heeft de eerste zege binnen. De Lisser staartploeg bewong op eigen terrein UW, dat vorige week nog van het hooggeno- teerde Telstar won, met 2-1. UVS heeft.zich knap hersteld na de ne derlaag tegen Quick H. Het Am sterdamse DWV moest er tegen de Leidse koploper met 0-6 aan gelo ven. FC Lisse - UW 2-1 De eerste zege van wat de Lissenaren betreft smaakt het naar meer. Al enige tijd speelt de rode lantaarndrager degelijke wedstrijden maar met de doelpun- tenproduktie wil het maar niet vlotten. Nu lukte het dus wel maar Lisse ging dan ook tot op de bo dem. Jasper van der Salm opende de score voor de thuisclub, die niét veel sterker oogde dan de Utrecht se bezoekers. Maar ditmaal schaar de het fortuin, dat Lisse al zo lang ontbeerde, zich aan de zijde van de staartploeg. Sander Paardekooper voegde een tweede treffer toe aan de score van de thuisclub die toen niet meer kapot kon. De late tegen treffer van UW veranderde daar niets meer aan. DWV - UVS 0-6 DWV heeft UVS alle kans gege ven om het slechte resultaat tegen Quick H weg te spoelen. Met Alex Leeflang in een belangrijke rol werden de Amsterdammers al vroeg op een zijspoor gemanoeu vreerd. Ronald van Delft en Leef lang zetten v de ploeg van trainer Bert Jansen voor rust op 0-2, waar na Van Delft (2x), Leeflang en Ga by Kroet de stand op regelmatige wijze uitbouwden naar 0-6. Als On- no Laman geen strafschop had ge mist en de UVS'ers niet teveel op eigen succes waren uitgeweest was de score nog hoger uitgevallen. ZLC - VNL 8-0 In een eenzijdige en niet al te bes te wedstrijd had ZLC weinig pro blemen met het bezoekende VNL. Voor de rust vond ZLC 'slechts' driemaal het net door doelpunten van Ed van Klink (strafschop), Ro nald Hendrikse (een juweeltje) en Gé Tegelaar. Pas na 25 minuten in de tweede helft ging de moter bij ZLC goed lopen. Iedere vier minu ten mocht VNL opnieuw vanaf de middenstip aftrappen. Ronald Hendrikse, Wim Oppelaar, Ed van Vliet, Hans de Kruyff en Peter Bek kering waren, daar verantwoorde lijk voor (8-0). Teylingen - Kickers '69 1-1 Hoewel Kickers direct de aanval opzocht kwam de thuisclub toch aan de leiding. Een snelle uitval werd door Arjan van der Geest doeltreffend afgerond (1-0). Kic kers raakte niet van de kook en kwam vijf minuten later op gelijke hoogte. Carlo van Muiden schoot fraai een vrije trap achter Teylin- gen-doelman Erik-Postma. Voor de laatste was toch nog een heldenrol weggelegd toen hij vlak voor rust, een strafschop van Hein Visser stopte. In de tweede helft kwamen beide ploegen niet meer tot scoren, hoewel Kickers veel op de helft van Teylingen te vinden was. MMO - Oranje Groen 1-0 Een belangrijke zege voor de ploeg van trainer Ton Heijnen, die zijn ploeg in de 24e minuut door Hans van Goozen zag scoren. Hans Disseld'orp had met gemak de stand op 2-0 kunnen brengen maar Oranje Groen-doelman Chris Tis seur pakte op het laatste moment de bal van Disseldorps schoen. Aan de andere kant kwam Piet Ple zier (Oranje Groen) yog in oog met MMO-goalie Jan van Leeuwen, maar de Leidse speler faalde jam merlijk. VNA- Alkmania 2-1 De ploeg van trainer Koos van Weerlee lijkt een mindere periode te hebben overwonnen. Het in op mars zijnde Alkmania werd op de Boshuizerkade duidelijk een halt toe geroepen. Wel keek VNA, door een doelpunt van Ed Muller, tegen een 0-1 achterstand aan, maar Edwin de Roo en Hennie Siebert (prachtige omhaal) w;ezen de Leid se ploeg de goede weg. Een fel op komend Alkmania kwam mede door de uitblinkende VNA-verde- diger Ruud Peper niet meer aan de gelijkmaker toe. Warmunda - Randstad Sport 1- 0 De Voorschotenaren lijken volle dig van slag, Van het laaggeklas seerde Warmunda verloren ze met 1-0. In een te harde wedstrijd scoor de Marc van Grieken voor War munda op een wat gelukkige ma nier. Een mislukt schot verdween tot ieders verbazing toch achter doelman Arend van der Oever. Of schoon Randstad Sport de verdere wedstrijd domineerde, bleef de winst in Warmond. ASC - Leidsche Boys 3-3 In een doelpuntrijke wedstrijd kwamen de bezoekers door Marcel Groenendijk en Jack Fielemon met 0-2 aan de leiding. Tjaco van Raad en David Weise brachten ASC wel op gelijke hoogtè, maar even later zorgde Richard Kooien er voor dat de Boys weer een feest je mocht vieren (2-3). Vier minuten voor het laatste fluitsignaal lan ceerde Tonny Nieuwenburg Wim Meutstege op een uitstekende ma nier. De ex-prof aarzelde geen mo ment en zorgde voor de juiste uit slag 3-3.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 14