Een ploeg van pieken en dalen Roodenburg kwakkelt verder Lugdunum sluipt omhoog Koplopers YVSB en Docos maken geen fout Blunderend UVS schenkt EDO winst in Kikkerpolder SJC houdt aansluiting Emoties lopen hoog op bij Lisse-LDWS (1-1) MAANDAG 12 DECEMBER 1988 •PORT PAGINA 13 LEIDEN - Roodenburg moest het gistermiddag hebben van een 'veteraan' en twee jeugdspe lers. Omdat het bijna voltallige elftal zich keurig aanpaste aan de povere conditie van het veld en de tegenstander moest 'hulp' van buitenaf worden ingeroepen. Op een hobbelige grasmat vloog de bal de meest vreemde richtingen op en mocht Roodenburg zijn handen dicht knijpen toen het leer tot tweemaal toe het lege doel van Marcel Vink voorbij stuiterde. Daardoor bleef de schade tegen Verburch beperkt tot een doelpuntloos gelijkspel. Voormalig aanvoerder Cees Ver ver had het elftal in het begin overeind gehouden en Jeffrey van As en Paul Pikaar vervingen de teleurstellende Marcel Prins en John van Berkel. Trainer Wim Rijsbergen moest naderhand toegeven dat het met zijn spelers "niet meer in orde is gekomen" na de teleurstellende nederlaag tegen Lugdunum, in de negende ronde. Marcel van de Burg heeft bijvoorbeeld na het missen van een strafschop in die wedstrijd niet meer goed ge speeld. En ook Glenn Helder en Marcel Prins krijgen wekelijks geen meter ruimte van gewaar schuwde verdedigers, zodat ze nauwelijks aan doelgerichte ac ties toekomen. Om wedstrijden tegen middel matige ploegen als Verburch te winnen, zou Roodenburg dan moeten overschakelen naar werkvoetbal met lange halen naar voren. Dat spelletje ligt de fysiek kwetsbare Leidenaars echter in het geheel niet, alle per soonlijke duels in de lucht gin gen verloren. Wanneer het elftal toch probeerde de bal rond te tik ken, werkte het veld weer tegen. De knollentuin leidde tot over matig balverlies en tot een groot aantal vertragende overtredin gen. Over de wedstrijd viel dan ook bijzonder weinig zinnigs te mel den. In het eerste kwartier hield Cees Verver de moraal hoog door fanatiek zijn rentree in het eerste te maken. Na een tijdje gestopt te zijn, balt de 27-jarige Verver pas weer twee maanden mee in het tweede. Toch hield hij zich ge makkelijk een hele wedstrijd staande en zorgde hij voor de eni ge mooie kans. Een combinatie met Van de Burg door het cen trum werd door Verver afgerond met een hard en stuiterend schot op de paal. De inmiddels opge komen Van de Burg kwam net een meter te kort om de terug- stuiterende bal tot doelpunt te promoveren. Die mógelijkheid viel echter in het niet bij de kansen die Ver burch kreeg om de wedstrijd open te breken. De in het oranje gehulde aanvallers slaagden er echter niet in de ballen te contro leren. In de tiende minuut van de tweede helft omzeilde Peter Smit zijn opponenten Peter Pret en John Verschoor. Doelman Vink wist Smit naar buiten te drijven, zodat de Verburch-spe- ler daarom maar terug legde. Ook de volgende kanshebber, Peter Solleveld, kopte niet op het lege doel, maar bracht de bal laag voor. Daar werkte vervol gens John Zuiderwijk op mira culeuze wijze de bal nog schuin langs de paal. Vooralsnog heeft Roodenburg de leiding in handen, maar Lugdunum komt angstwekkend naderbij. REMMELT OTTEN LEIDEN - Lugdunum kan wel licht de koppositie in de tweede klasse binnenkort overnemen van stadgenoot Roodenburg. In de uitwedstijd tegen Westlandia, dat op de vijfde plaats stond, trok Lugdunum de opgaande lijn van de laatste weken door: wederom werd er op een vreemd veld ge wonnen. Dankzij een benutte strafschop zegevierde de Leidse ploeg met 1-0 en bezit het nu slechts zeven verliespunten, één tje minder dan Roodenburg en SFC uit Sliedrecht. In Naaldwijk was het scheids rechter Van der Sande die de wedstrijd naar zijn hand zette door Lugdunum al in de veer tiende minuut een dubieuze strafschop cadeau te doen. Een steekballetje van Harm de Vos was voor Frans Sjardijn de gele genheid voor een succesvolle struikelpartij. Van Tongeren ver zilverde het presentje vanaf de stip. Ook de rest van de middag volgde de man in het zwart de bal van een te grote afstand om steeds het juiste oordeel te kun nen vellen. Hij moest zijn gezag dan ook voortdurend ondersteu nen met het opschrijfboekje. Vijf spelers van Westlandia en Leide- naar Sjardijn werden genoteerd. Bovendien kregen twee spe lers (Leidenaar Van Kins en Naaldwijker Jansen) te horen dat ze voortijdig de kleedkamer kon den opzoeken. In de tweede helft werden de persoonlijke duels hoe langer hoe grimmiger en hal verwege schopte Henk Jansen zij directe tegenstander, Harm de Vos, finaal onderuit. De Vos moest zelfs met een geblesserde enkel van het veld worden gedra gen en Jansen kon met zijn twee de boeking eveneens verdwij nen. Kort daarna kon ook Martin van Kins zich niet beheersen. Hij haakte van achteren de doorge broken spits, Charley Vijver berg, en hij ontnam daardoor Lugdunum weer de numerieke meerderheid. Met tien tegen tien kon West landia nog altijd niet de ruimte vinden voor de reddende treffer. Steeds zat er een been tussen of stond Rob Plu op zijn post. Slechts één keer trof een Naald- wijkse aanval de paal. Toch kon Lugdunum in de vele counters, met Mohammed Ait-el-Houssi in de basis en Bert Bakker als wis sel voor De Vos, het verschil niet tot twee doelpunten vergroten. LEIDEN - SJC heeft na een 2-2 de ling bij VELO de aansluiting met de middenmoot behouden. In de uitwedstrijd tegen het sterkere VELO in Wateringen, namen de Naordwijkenaren zelfs tot twee maal toe een voorsprong. Beide malen slaagde het voortdurend LEIDEN - Wie vindt het lek in de het verloren persoonlijke duel Kikkerpolder? De 'oplossers' het netelige probleem dienen zich te melden bij oefenmeester Ruud de Groot, die zo langzamerhand dereen zegt ten einde raad is over het defensie- moest, ve 'mysterie' bij UVS. Liefst 23 keer in 12 duels zag de Leidse treden. "Mijn fout? Okay, hoofdklasser de bal in het eigen net die actie ging wel een reeks verdwijnen. Normaal zou een der gelijk aantal tegentreffers goed ge noeg zijn voor de positie van hek- kesluiter, maar omdat UVS Henry Pouw ten opzichte van Rob van Berkel, de spits die na tien mi nuten simpel 0-1 binnentikte. "Ie- wel dat die vent plat zo'n speler ben ik niet", vergoeilijkte Pouw zijn op- dere fouten vooraf. Dat wordt ir al te vaak vergeten". De 0-1 mocht UVS zichzelf rekenen. Het was een terechte af- lustig op los scoort (met 24 straffing van een lankmoedig be- doelpunten de absolute topscorer) gonnen wedstrijd, die vóór het te- blijft de etjuipe van De Groot a weg van de rode streep. Kortom, een elftal van pieken e gendoelpunt slordig en vervelend was, maar na de beheerst binnen geschoten treffer van Van Berkel ploeg zelfs mee om de toppositie in de thuisploeg het dóel van Hermie de hoogste amateurklasse, maar Tap, die zich aanvankelijk verdien- door het verlies moet UVS voorlo- stelijk verweerde (twee kansen van ide 27 ste minuut een penalty van De Leidenaars hadden vooraf op Hans de Kruys. De weer zelfverze- meer gehoopt, maar daarbij was kerde UVS-schutter was even kennelijk geen rekening gehouden daarvoor gewillig naar de grond ge- met het uiterst merkwaardige de- gaan binnen de 'zestien' en consta- fensieve optreden van UVS. Op pa- teerde tot zijn genoegen dat arbiter pier beschikt trainer De Groot over Dettmer na de tuimelpartij naar de hoofdklasse-waardige verdedigers, strafschopstip wees. maar dat biedt geen garantie voor een betrouwbaar optredende af weer. De wijze waarop de EDO- treffers gistermiddag tot stand de UVS-penalty illustreerden het UVS den na een treffer De goed leidende spelleider ijf minuten na de verzilver- het mid- i Leidse andaag. Aan spektakel zeker voetballer. De blauwwitten volg- geen gebrek, maar geen enkele Lei- den de actie van Dettmer evenwel denaar zit op lachwekkende blun- met lede ogen, want de prachtige, als terugspeelbal bedoelde boog- bal van Jan Hevel (later gebles seerd vervangen door Mario Faber) ders te wachten, die de blauwwit ten deze voetbaljaargang len de overwinning hebben gekost. "Wie het weet mag het zeggen", verdween niet in het Haarlemse, tast De Groot in het duister het mysterie. "De doelpunten die wij vandaag tegen hebben gekre gen zie je alleen in strips. Ik verwijt mijn spelers zeker geen gebrek c Tegenvaller Een fikse tegenvaller constateren dat er in defensief op- het zwijgen op te leggen. De knie- zicht matig is gespeeld". Daarmee drukte de trainer zich nog zacht uit. "Maar het is natuur- i de tegenstander i ste minuut na de pauze kwam der halve als een welkom geschenk. Een typerend beeld uit het duel Lisse-LDWS: aangebrande Leidenaars die verhaal halen bij scheidsrechter Lugthart. Het kwam Ben de Roo (l) uiteindelijk op een vroegtijdige uitsluiting te staan, nadat hij de leids- i de Lisse-spelers de 1-0 lijk niet alleen de schuld van de Doelman Tap 'verkeek zich volle verdediging", weerlegde Henry dig op een ogenschijnlijk onge- Pouw, tegen EDO fungerend als vaarlijke vrije trap van Peter Kling: voorstopper. "De laatste twee wed- 2-2. strijden tegen AFC (1-1) en Wilhel mus (3-0) gingen we juist de goede kant op. Met de komst van Cock Waarop het weer de beurt was in UVS, in casu Ted van Berkel, n zich te manifesteren in het fou- i Weerlee kregen we op het mid-tenfestival. De geenszins indruk- denveld meer controle op de wed strijd. en dat ontlast de verdedi ging, Voorheen stonden we ach terin tegen een overmacht aan spe lers. Daar is geen beginnen aan". Tegenstrijdig Gistermiddag ontbrak Van Weerlee wegens ziekte en dat was te merken. Het voert echter tevi wekkende libero en doelman Chris Hoogeweij hadden beiden schuld aan de inzet van Rob Meinsma, die uiteindelijk 2-3 tot gevolg had. De neutrale toeschouwer genoot met volle teugen, maar UVS had uiter aard geen boodschap aan het spek takel, dat zich in de schemerige Kikkerpolder voltrok. Na de 2-3 koos de formatie van Ruud de Groot voor d,e lange trap, LISSE - De emoties bij de streek- derby FC Lisse-LDWS (1-1) liepen hoog op. De Leidse ploeg werd na een half uur met een rode kaart van Ben de Roo geconfronteerd. Daar na bleven de gemoederen verhit, hetgeen tot gevolg had dat scheids rechter Lugthart door protesteren de LDWS'ers omringd werd. Een Leidse 'supporter' meende zelfs dat de spelers hierbij nog hulp no dig hadden en kwam het veld in om op zijn beurt de scheidsrechter aan te spreken, waarna het duel voor enkele minuten gestaakt werd. In het eerste half uur schiep FC Lisse zich aanvallend enkele goede mogelijkheden, waarbij Ferry Baak met een kopbal tegen de paal het dichtst bij een treffer kwam. Verdedigend leden de Lissenaars enkele keren op ongelegen mo menten balverlies waardoor ook LDWS goede kansen kreeg. Een discutabele beslissing van scheids rechter Lughart lag ten grondslag aan het tumult wat in de dertigste minuut ontstond. Hij vatte appe leren van LDWS voor buitenspel op als aanmerking op zijn leiding. en kende FC Lisse een indirecte vrije trap toe op de rand van het strafschopgebied. Hieruit veroverde Lisse een cor ner. Lou van der Voort kopte hier uit 1-0 binnen, nadat hij eerst zijn directe tegenstander Erik van der Weijden tegen de grond gewerkt had. De fel protesterende Bennie de Roo werd uiteindelijk uit het veld gestuurd wegens duwen van de scheidsrechter. LDWS nam nog voor rust sportief revanche door een doelpunt van Paul Harteveld. met een schitterend schot over twintig meter gescoord. Na de pauze liet FC Lisse zich lange tijd imponeren door de ge beurtenissen fel gemotiveerde Lei denaars. LDWS hield weliswaar stand maar kwam ook nauwelijks aan aanvallende acties toe. Het we gens buitenspel afgekeurde doel punt van Ron Kuilboer luidde een interessante periode in, maar FC Lisse kon uiteindelijk geen ge bruik maken van het numerieke voordeel. MIEP VROONHOF Al in de 9e minuut van de eerste helft bewees de snelle SJC-voor- hoede zijn waarde. Een goede aan val begon met een gerichte bal van Robert Pont op Marco Huurman, die vervolgens een voorzet verzorg de van rechts. In het centrum dook Marco de Ridder op om de bal strak in te koppen. Bijna direct daarna gaf SJC die voorsprong weer uit handen. Doelman Chiel Smit blun derde door de bal in de voeten van een tegenstander te schuiven. Die fout kon ten koste van een overtre ding nog worden hersteld, maar vanuit de daardoor toegekende vrije trap scoorde Nol Halverhout de gelijkmaker. Met veel pijn en mpoeite slaagde Smit er in de rest van de eerste helft zijn doel schoon te houden. Na de pauze was het wederom de negende minuut die SJC aan de lei ding bracht. VELO verkeerde in de verkeerde veronderstelling een in- worp te mogen nemen, maar SJC nam die worp zelf en profiteerde van het misverstand. Jan van de Berg gooide in op Marco de Ridder, die zijn broertje Rene in staat stel de in te koppen. Het aandringende VELO kreeg binnen de minuut een penalty na een geval van "aange schoten" hands van Peter Alkema de. Jan de Jong wist Smit niet in één keer te passeren, hij schoot te gen het houtwerk en trof het doel wel in de rebound. Maar hij zag zijn treffer afgekeurd omdat de straf schop-nemer niet zelf de reboound in mag schieten. Toch kreeg VELO het verdiende gelijkspel door een doelpunt in de 24e minuut, toen Frank Duyvesteijn uiteindelijk raak schoot in de zoveelste poging. Meerburg deelt LEIDEN - Meerburg moest zich in de uitwedstrijd tegen hekkesluiter Alblasserdam tevreden stellen met een 1-1 gelijkspel. Na drie minuten spelen keek Meerburg al tegen een 1-0 achterstand aan. Arie Roest van Alblasserdam ontving een lange trap vanaf het middenveld, speelde Ger Straathof uit en liet met zijn schot keeper Peter van der Heijden kansloos. Daarna veroverde Meer burg weliswaar een veldoverwrcht, maar maakte hiervan geen gebruik om de Alblasserdamse keeper Kees den Besten onder vuur te ne men. De combinaties van de Meer- burger aanvallers gingen over te veel schijven, waarbij de verant woordelijkheid om te schieten met de bal van man tot man werd door geschoven. Het was dan ook type rend voor de wedstrijd dat de ge lijkmaker voor Meerburg van de voet van laatste man Ger Straathof kwam. Bij een hoekschop naar vo ren gekomen onderschepte hij een terugspeelbal op keeper Kees den Besten en tikte beheerst binnen. persoonlijke fouten (ook Pouw met Léon Meijs (die noodgedwon- maakte zich daaraan schuldig) af te gen voor de plotseling ziek gewor- schuiven op het ontbreken van de den Van Weerlee aan de bak moest) Ted\ Berkel als speerpunten De simpele speelwijze heeft van zijn trainer. "Het klinkt speelde het uiterst behendig tegenstrijdig, maar toch moeten op deze weg verder gaan", meent Pouw. "Ik ben er namelijk overtuigd dat dit een incident Een Fillipo (volgende week w< fit), een Meijs en een Van Orssagen terende EDO in de kaart, maar niet- de beste kansen voor UVS. De Kruys, Van Berkel en Meijs weigerden de Leidse ploeg evenwel de gelijkmaker te bezor gen. Gescoord werd er wel zijn uitstekende verdedigers. Daar andere kant van het veld. In de kan het toch niet aan liggen". Waar ligt het dan wel aan? Ruud de Groot oordeelde dat de manier van spelen beter had gekund. "Er fensie- probleem' alleen werd niet resoluut ingegrepen", re fereerde de trainer onder meer aan laatste minuut bepaalde Rob 1 Berkel de eindstand op 2-4 en maakte ongewild het 'Leidse de- gro- Tolsma geschorst LEIDEN - Bij UVS ontbrak gis termiddag Marcel Tolsma in de basiself voor de wedstrijd tegen EDO. De ex-speler van Wilhel mus is voor vier wedstrijden ge schorst naar aanleiding van de rode kaart in het duel tegen zijn oude club, twee weken geleden. Zijn plaats werd ingenomen door zaalvoetbalinternational Hans van Leeuwen. Voorts kwam de naam van Ri chard van Polanen niet op het wedstrijdformulier voor. De oud-prof van Sparta heeft zich de ergernis van trainer Ruud de Groot op de hals gehaald: "Van Polanen verschijnt nauwelijks op de training en aan zo'n voet baller heb ik natuurlijk niets. Voorlopig is hij teruggezet naar de B-selectie", aldus de Leidse oefenmeester. Wellicht werkt een langdurige winterstop heilzaam. ROB ONDERWATER Wereldbeker golf voor Amerikanen MELBOURNE (Reuter) - De Amerikaanse golfprofessionals hebben gisteren in Melbourne voor de zeventiende keer de wereldbe ker gewonnen. Ben Crenshaw en Mark McCumber hadden voor de vier omlopen één slag minder no dig dan de Japanse deelnemers. De Amerikanen verdienden met hun zege ieder 200.00 gulden. Australië eindigde als derde met twee slagen meer dan de winnaar. De Nederlandse ploeg, bestaande uit Willem Swart en Kees Borst, fi nishte op de 32ste plaats. Het duo gebruikte tachtig slagen meer dan de Amerikanen. Titelverdediger gen zich goede kansen te schep- Wales werd teleurstellend twaalf- pen. Voor Docos was het Rob Rei de. zevoort «die verreweg de mooiste LEIDEN - In de kop van de zon- dagvierdeklasse A maakte zowel WSB als Docos geen misstap. De Noordwijkerhouters versloegen VTL in een uitwedstrijd met 0-7, terwijl Docos het Oegstgeester UDO naar de middenmoot middels een 1-0 zege. VTL - WSB 0-7 De Vlietbewoners bood kelijk goed tegenstand tegen een nerveus startend WSË. In de 8e minuut wist John Jansen, na goed voorbereidend werk van Theo Nul- kes en Berend van der Linden, ge makkelijk de 0-1 aan te tekenen. De scoringsdrift van de WSB-ers te kende zich echter pas na rust goed af. Nadat Berend van der Linden vlak voor de pauze met een droge knal voor 0-2 zorgde, had VTL na de thee weinig weerwoord op de vele counters van WSB. Waardoor doelpunten van Berend van der Linden 0-3 en 0-4 niet uit konden blijven. Theo Aanhaane tilde daar na met een regelrechte hattrick de stand naar 0-7. DOCOS - UDO 1-0 Beide ploegen speelden over het geheel genomen een matige pot voetbal. De thuisclub had aan het sterk verdedigende UDO een zwa re kluif. Pas in de 47ste minuut van de eerste helft werd de diepgaande Peter Hoogenboom op maat be diend en kon hij vrij gemakkelijk keeper Leon Heemskerk passeren: 1-0. Na de pauze wisten beide ploe- kans kreeg, maar hij liet hem ech ter voor open doel onbenut. Stompwijkse Boys - Unitas 5-2 Deze wedstrijd, die onder goede leiding stond van arbiter Van Vuure, werd in de eerste helft al be slist. Edwin Develing strafte een verdedigingsfout van Unitas in de 8ste minuut af, door het leder over keeper Gilles van der Broek te schieten: 1-0. Leon Jansort schoot zeven minuten later de thuisclub vanaf 25 meter wonderschoon naar 2-0. Een kwartier voor rust zorgde Janus van der Linden voor de aan sluitingstreffer: 2-1. Maar binnen tien minuten werd het slechte ver dedigen van de bezoekers bestraft door doelpunten van Marco Dis seldorp: 3-1 en door Chris Duyves- teijn: 4-1. In de tweede helft ver kleinde Nico Lefebre (schuiver) de marge nog tot 4-2. De thuisclub voegde er vlak voor tijd nog een treffer bij via Marcel van Es: 5-2. LFC - SJZ 1-2 Deze wedstrijd was meer span nend dan fraai. In het eerste part le ken de kanaries geen kind te heb ben aan de zonder overleg spelen de bezoekers. Zowel Peter van der Broek als Michèl Mejri kreeg goede kansen, die zij echter onbenut lie ten. Het was Iwan van 't Haft die drie minuten voor rust de 1-0 scoor de. In de tweede helft legden de be zoekers meer lijn in het spel. Het was In de 50ste minuut Joost Vink die het leder na goed voorgeven van Albert Pelt inkopte: 1-1. Tien minuten later botste doelman Pe ter van der Wal bij een SJZ- inzet tegen een medespeler op, raakte daarbij lichtgeblesseerd (hij werd vervangen door Ronald Koppen), waarna Michèl Pieterse de bezoe kers aan de 1-2 hielp. Zoeterwou- denaar Peter Bos vestigde overi gens met 311 wedstrijden in de het eerste elftal het clubrecord. SVLV - Foreholte 3-1 In deze aardige wedstrijd bleef spel aanvankelijk over en weer gaan. Beide ploegen waren daarbij dichtbij een treffer. Het veldover- wicht was naarmate de wedstrijd vorderde voor de thuisclub. Een in zet van Corne Klaassen halverwege de eerste helft werd in de rebound door Steef Roodakkers verzilverd: 1-0. Het offensief van Foreholte na rust werd door de SVLV verdedi ging rustig verwerkt. Maar in de 65ste minuut zorgde Piet Ruigrok toch voor de gelijkmaker: 1-1. In de slotfase speelde de thuisclub met name op het middenveld sterk. hetgeen in de 75ste minuut tot een treffer leidde van Marcel Lamboo: 2-1. Tien minuten voor het einde le verde Piet Douwes een goede pass op Corné Klaassen, die de bal snoeihard in de touwen joeg :3-l. Roac - Alphen 2-0 De Rippers hadden ondanks de overwinning een zware dobber aan Alphen. In het begin van dit spor tieve duel was Gerrit van der Berg namens de bezoekers dichtbij een treffer (kopbal). Alphen doelman Matthijs van der Doef daarentegen hield zijn doel schoon na een schot van Per Veilbrief in de 12de mi nuut Een misverstand van de ove rigens sterk spelende Hans Ver kerk zorgde ervoor dat ripper Ro nald Wortman in de 20ste minuut het buitenkansje kon verwerken tot doelpunt: 1-0. Hoewel Alphen de thuisclub in de tweede helft zwaar onder druk zette, met kan sen voor Gijs Verweij en Marco de NIS zonder bestuur DOORN (ANP) - De bondsraad vergadering van de Nederlandse Invalide Sportbond (NIS) is zater dag in Doorn geëindigd in een be stuurscrisis. Tijdens de roerige ver gadering legde een belangrijk deel van het hoofdbestuur met onmid dellijke ingang haar functie neer. De voorzitter, secretaris en twee al gemene leden stapten op, alleen de penningmeester bleef in functie. Achtergrond van de crisis vorm de het gebrek aan harmonieuze sa menwerking in het hoofdbestuur. De vier en de schatbewaarder ver schilden van visie over het toekom stige beleid. De bondsraad koos de zijde van de penningmeester, waar na het kwartet uit eigener bewe ging opstapte. Het belangrijkste agendapunt van de vergadering, de begroting voor '89, werd naar een volgende vergadering verschoven. De bondsraad koos een interim-be stuur dat de lopende zaken zal af wikkelen. Beer, hielden de rippers het hoof koel. Keeper Jan van der Poel ver richtte daarbij een hoofdrol.In d 90ste minuut vergrootte Roac de marge zelfs tot 2-0 via een schuiver van Per van Es. Van Nispen - Velsen 0-0 Ofschoon de uitslag anders doet vermoeden, was het een aardige wedstrijd. Beide doelwachters wa ren in dit duel, dat snel van start ging, goed op dreef. Zilker Andfe van Eeden wist in de tweede helft zijn ploeg voor een nederlaag te be hoedden, door het speeltuig van de doellijn weg te werken. Vredenburg - Wassenaar 1-1 Wassenaar speelde deze wed strijd met slechts zes basisspelers en deed dat niet eens onverdienste lijk. In de 30ste minuut van de eer ste helft kwam de thuisploeg op voorsprong dankzij een gave kop bal van Piet Vreeswijk achter kee per Tristan van Rijn: 1-0. Tot grote vreugde van Wassenaar trof Berry Vreeburg, uit een vrije trap het doel: 1-1. VSV - Hillegom 1-1 Hillegom opereerde in deze wed strijd niet slecht. Een aktie van Mart Veen werd door een VSV ver dediger gestuit, waarna Robert van Lierop van elf meter koelbloedig inschoot: 0-1. VSV zette de bezoe kers in de tweede helft regelmatig onder druk. Ook de thuisclub zag een aanval een kwartier voor tijd onreglementair gestuit door Hille- gommer Tom de Klerk. De elfme- tertrap bleef voor VSV evenmin moeilijk, hetgeen de 1-1 betekende.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 13