Feyenoord zo lek als n zeef BUITENLANDS v*«£tbal Malta pakt Hongarije een punt af FC Twente leeft zich uit Politie rekent supporters in PAGINA 12 i MAANDAG 12 DECEMBER 1988 LA VALETTA (SID) - Malta heeft Hongarije in de voorronde om het wereldkampioenschap voetbal 1990 een belangrijk punt afhandig gemaakt. In La Valetta werd het 2-2. Bij rust leidde Hongarije met 1-0. In de rondegroep 6 leiden de Honga ren wel met drie punten uit twee duels. Malta - Hongarije 2-2 (0-1). 5. Vincze 0-1, 46. Busuttil 1-1, 56. Kiprich 1-2, 90. Busuttil 2-2. Toe schouwers: 8000. Groep 6 Hongarije 2-3 Nrd. Ierland 3-3 Spanje 1-2 Ierland 2-1 Malta 2-1 Zonder enige moeite heeft Joe goslavië gisteren in Belgrado zijn wedstrijd in de voorronde vooi het wereldkampioenschap voet bal tegen Cyprus met 4-0 gewon nen. Uitblinker was Dejan Sa vicevic, die drie keer scoorde. Bij rust was het al 3-0. Èr w 30.000 toeschouwers. In drie duels verspeelde Joeo- goslavië slechts één punt. De ploeg voert groep vijf aan, vööi Schotland en Frankrijk. Joegoslavië - Cyprus 4-0 (3-0). 12. Savicevic 1-0, 33. Savicevic 2- 0,45. Hadzibegic (strafschop) 3-0, 81. Savicevic 4-0. Groep 5 Joegoslavië Schotland Frankrijk Noorwegen Cyprus Jürgen Kohier weg bij Köln KEULEN (SID) - Jürgen Kohier zal FC Köln aan het einde van het seizoen verlaten. De 23-jarige voorstopper van het Westduitse elftal ging niet akkoord met salarisverhoging van 110 pro cent. De Keulse club was bereid Kohier met ingang van het vol gend seizoen een jaarsalaris te betalen van een half miljoen marken. Momenteel verdient de man dekker 230.000 marken per sei zoen. Kohier heeft nog geen kon- trakt bij een andere club onder tekend, maar het is in de Bonds republiek een publiek geheim dat Bayern München en VFB Stuttgart bereid zijn astronomi sche bedragen voor de interna tional te reserveren. Vooral Bayern staat te trappelen om de verdediger in te lijven. Officieel zal het de onderhandelingen ope nen als Kohier zich op de trans- ferlijst heeft laten plaatsen. Offi cieus schijnen beide partijen al een akkoord bereikt te hebben. Trainer Daum verlengde zijn verbintenis met FC Köln wel. Hij zal tot 30 juni 1992 de selectie on der zijn hoede houden. De 35-ja- rige Daum nam op 22 september 1987 het roer over van Georg Kessler, die toen de laan werd uitgestuurd na een rampzalige seizoenstart. Beter contract voorVelten ALMELO (ANP) - Heracles heeft het contract met zijn topschutter Folkert Velten open gebroken er" hem een beter aanbod gedaan. De nieuwe verbintenis met de topschutter uit de eerste divisie, die dit seizoen overkwam van za terdag-eersteklasser Enter Voor uit, loopt tot 1 juli 1994. De 24-ja- rige Velten, uitbener van profes sie, krijgt tevens een baan aange boden in de commerciële sector bij een sponsor van Heracles. De Almelose club is tot actie overge gaan door de grote belangstel ling, die de laatste tijd is getoond voor Velten. Wel is een ontsnap pingsclausule in het contract op genomen, waardoor er te praten valt als zich een Bundesliga-club meldt met een erg aantrekkelijke aanbieding voor beide partijen. Maximaal vier buitenlanders bij Portugese clubs LISSABON (AFP) - De Portuge- se voetbalfederatie heeft zater dag besloten het aantal buiten landers in de hoogste afdeling van de competitie te beperken tot maximaal vier per club. Het besluit treft vooral het contin gent Brazilianen, die dikwijls be schikken over een dubbele natio naliteit en massaal over de Por tugese velden zwerven. Alle 22 afgevaardigden bij de najaarsvergadering in- Lissabon gingen akkoord met dit voorstel. De verenigingen in de tweede di- mogen komend jaar nog drie buitenlanders per wedstrijd opstellen. In totaal spelen er in Portugal liefst 750 vreemdelingen in de verschillen de afdelingen. Het merendeel is Braziliaanse afkomst. ENSCHEDE (GPD) In één klap was FC Twente alle mi sère van de laatste weken vergeten. Vechtend voor eerher stel na de bloedeloze opvoeringen tegen Haarlem en FC Utrecht, werd Feyenoord gistermiddag het slachtoffer van de Twentse dadendrang. Getergd door de vlijmscherpe kritiek die de laatste weken op de ambitieuze club was neergedaald, ging de Enschedese ploeg vanaf de eerste mi nuut als een bezetene tekeer. De onwerkelijke uitslag (6-1) die uiteindelijk op het scorebord stond, was nog maar een flauwe afspiegeling van het kansenfestival in het scheme rige Diekmanstadion. De tienduizend toeschouwers ke- ken hun ogen uit. Niet eerder dit seizoen begon FC Twente zo gretig en bezield aan een ontmoeting als nu. Boordevol strijdlust en met een instelling, die de moeite van het be zoek ruimschoots loonde, werd Feyenoord bij vlagen volledig on der de voet gelopen. Pas een keer eerder dit seizoen (tegen RKC) zag het Twentse publiek echter ook zo'n desolate verdediging aan het werk als die van Feyenoord. Juniorenteam "Ik heb me afgevraagd", klaagde Rob Jacobs na afloop steen en been, "of er een juniorenteam in het veld stond. Zo gemakkelijk kregen wij de doelpunten tegen". "Feyenoord heeft ons aardig in de kaart gespeeld", onderkende Theo Vonk al meteen, toen hij de opstel ling van de tegenstander in handen kreeg. Door angst gedreven, lever de Jacobs de individuele klasse van Hofman in voor een extra ver dediger (Troost). "Het was niet in ons nadeel", grinnikte Vonk, "dat Feyenoord met twee in plaats van drie spitsen speelde, zoals wij had den verwacht". Ondanks het totale gemis aan lei ding in de Rotterdamse verdedi ging was het toch op de eerste plaats de verdienste van FC Twen te, dat er vaker werd gescoord dan in zes andere thuiswedstrijden bij elkaar. Dat waren er zegge en schrijve vijf, tegen zeven in het on gelijke gevecht met RKC. De ge dreven aanpak resulteerde al na tien minuten in de openingstreffer, nadat Keur eerder twee keer had verzuimd twee prima voorzetten van Huistra te verzilveren. Con form de opdracht van Vonk, die de spelers had voorgehouden wat meer van afstand te schieten, knal de Roelofsen de bal van zo'n 30 me ter op het doel. Een blunderende .De Jongh deed de rest. Twee minu ten later was het al 2-0, toen Huistra op aangeven van Scharmin de ver ste hoek uitzocht. "Vanaf dat moment", deed Ja cobs een greep in de kast met voet- balcliché's, "liepen wij achter de feiten aan. Als je dan ook nog de pech hebt dat je tegen de paal schiet", refereerde hij aan de net mislukte doelpoging van Smola- rek, "en het wordt 3-0 in plaats van 2-1, is de wedstrijd in feite ge speeld". Die treffer kwam op naam van Keur (rake kopbal uit een voor zet van Huistra) en viel in een pe riode, dat FC Twente net wat gas had teruggenomen. "Op zo'n mo ment krijg je vleugels", erkende Vonk grif, "en slaat de tegenstan der het lood in de benen". Dan zit alles mee, tot het geluk toe. Want nog .voor de rust troffen Lokhoff (schitterende vrije trap) en Van Geel het houtwerk. Risico's Met Hofman en zonder Metgod, die voor de rust tegen z'n derde ge le kaart opliep, weigerde Feye- Piet Keur geeft uiting gebracht. noord zich echter gewonnen te ge ven. De Rotterdammers forceer den meteen na de rust twee hoek schoppen (op een totaal van twaalf tegen FC Twente een), maar moes ten de verplichte risico's al snel be kopen met Enschedese treffers van Balm en Schmidt. Pas daarna deed Feyenoord (Hofman) iets terug, maar herstelde Keur vervolgens simpel de marge: 6-1. "De laatste weken creeërden wij genoeg kan sen", blikte Vonk intens tevreden terug, "maar konden wij ze niet te benutten. Vanmiddag is weer eens gebleken hoe belangrijk Keur en Rutten voor ons zijn", kent Vonk de smalle marges in de selectie. De zwakte van Feyenoord ligt achterin. Dat is niks nieuws voor Jacobs. "Al voor de competitie heb ik gezegd, dat ik benieuwd was of wij verdedigend kunnen spelen. Vanmiddag is gebleken, dat wij ENSCHEDE (ANP) - Tijdens en na afloop van de eredivisie-wedstrijd FC Twente-Feijenoord heeft de politie 29 aanhangers van de Rotterdamse club aangehouden wegens openlijke geweldpleging en vernieling. Eén 21-jarige supporter van Feijenoord werd zo ernstig mishandeld dat hij buiten bewustzijn naar het ziekenhuis moest worden gebracht. Dat kon hij overigens op eigen kracht ook weer verlaten. Later hield de politie een 22-jarige man uit Enschede aan die er van wordt verdacht hem de klappen te hebben toegediend. Eén van de bussen die de supporters van Feijenoord van het Diek manstadion naar het NS-station brachten reed linea recta naar het hoofd bureau van politie. Dit gebeurde nadat ruiten van de bus waren iggegooid en lampen vernield. De 25 mensen die in het achterste deel van de bus zaten werden ingere kend om uit te zoeken wie van hen schuld heeft aan de vernielingen. Drie Feijenoord-supporters werden opgepakt omdat ze op de parkeer plaats van het stadion auto's hadden vernield. geen orde kunnen scheppen. Dat begint bi) de keeper, al wil ik hem absoluut geen verwijt maken. Ook met Hiele in een grote vorm kregen wij te veel goals tegen. Feyenoord mist in de achterhoede gewoon een leider". Net zo teleurgesteld als hij over Metgod is, was Jacobs dat gis termiddag over Nortan en Troost. Het kon daardoor ook gebeuren, dat Huistra de middag van z'n le ven beleefde. "Je kon merken, dat Troost er een tijdje uit is geweest. Ik ben hem vanmiddag nauwelijks tegengekomen", dreef Huistra on bewust de spot met Feyenoords voormalige international. Afscheiding FC Twente staat nu in verlies- punten gelijk met Feyenoord, dat nog twee wedstrijden tegoed heeft. "Er komt nu een afscheiding in de langgerekte sub-top", doelde Vonk op de nederlagen van Volendam en Feyenoord en het puntverlies van Haarlem. "Die klappen moesten wel een keer vallen. Voor FC Twen te is het nu zaak om bij te blijven". Jacobs op zijn beurt beschouwt de afstraffing in Enschede als 'een in cident'. "De hele ploeg heeft hier gefaald, inclusief de trainer en de verzorger". FC Twente profiteerde naar hartelust van de ruimte en de vrijheid die het kreeg. Tot laat in de avond. VOETBAL - Nieuwzeeland heeft in het eerste kwalificatieduel voor het wereldkampioenschap voetbal in 1990, tellend voor de Oceanië- groep, Taiwan met 4-0 verslagen. De ruststand was 2-0. MILAAN (GPD) - Slechts dank zij een geslaagde pe naltyserie tegen Rode Ster Belgrado staat Arrigo Sac- chi nog niet als hoofdscho tel op het kerstmenu van de Milanisti. Veel krediet heeft de vorig seizoen nog de he mel ingeprezen oefenmees- ter echter niet meer bij de 66.000 seizoenkaarthouders en de overige fans van AC Milan. Kwamen de onthuts ende nederlagen tegen Na- poli en Atalanta al hard aan, na de zeperd tegen stadge noot Inter (0-1), nota bene voor eigen publiek in de ko kende ketel van San Siro, zullen de machtige suppor- tersgroepen Sacchi onge twijfeld aan het spit willen zien. Sacchi, die na de 206e keizerlijke klassieker weinig meer kon uit brengen dan dat het seizoen nog lang duurt, heeft in zijn tweede werkjaar bij Associazone Calcio Milan rukwinden tegen. Van het swingende, voor Italiaanse begrip pen ongehoord aanvallende en sprankelende spel, vorig seizoen goed voor de landstitel, is bitter weinig over. Het gemis van dyna mo Ruud Gullit, plus de langduri ge afwezigheid van voorstopper Fi- lippo Galli en middenvelder Ro berto Donadoni, die zijn rentree gisteren vierde met een gescheur de wenkbrauw, hebben de Milane se machine onklaar gemaakt. De Europa Cup 1, door AC Milan voor de laatste maal in 1969 (na een triomf over Ajax) aan de veeleisen de supporters gepresenteerd, is al na negen competitieduels noodge dwongen uitgeroepen tot het nieu we doelwit. In eigen land valt er, met zeven punten achterstand op stadgenoot Inter en vijf op Napoli, weinig eer meer te behalen. Na de gelijke spelen tegen Lazio en Ju- ventus en de nederlagen tegen Ata lanta (2-1), Napoli (4-1) en Inter (1-0) heeft hpt gezelschap van geldschie ter/voorzitter Berlusconi norrriaal gesproken nog slechts één ijzer in het vuur. "De Europa Cup wordt nu wel héél belangrijk", beaamde Marco van Basten. "Zegt Sacchi dat we door zullen blijven vechten? Tja, wat moeten we anders?" En Frank Rijkaard, opvallende afwezige in het Milanese strafschopgebied bij de treffer van de talentvolle prijs- schutter Aldo Serena: "Ja, die Eu ropa Cup krijgt zo steeds meer waarde. Meer wil ik er eigenlijk Inter-doelman Walter Zenga werpt zich op de bal die door Marco van Basten net niet hard genoeg is geraakt. niet over zeggen. Eerst dit maar 'ns verwerken". Het is zeer de vraag of de aan hang, verwend geraakt door de successen van vorig seizoen, zich tevreden stelt met slechts een rol op het voorste Europese plan. De chauvinistische Milanisti, die dank zij het thuisvoordeel het San Siro gisteren 'Tutto rossonero', bijna ge heel rood-zwart, konden kleuren, zien het Europa Cup-toernooi voor al als smakelijk extraatje. Kampioen worden en ais dat niet lukt Inter eronder houden, daar gaat het de modale fan om. Ook Van Basten heeft dat gemerkt: "De Europa Cup leeft denk ik meer bij de spelers dan bij de supporters". Van Basten, tegen Inter voortdu rend gevaarlijk, twee maal dicht bij een doelpunt maar nauwelijks ge steund, krijgt in Italië wekelijks de rekening gepresenteerd van de Milanese misere. De spits scoorde in negen duels slechts twee maal (tegen de kleintjes Pescara en Lec- ce) en zulke cijfers roepen in Italië onherroepelijk boosaardige kritie ken op. Rijkaard, gisteren superieur en stijlvol verdedigend, blijft tot nu toe buiten schot maar zelfs Gullit moet er aan geloven. Gullit, nu weer tobbend met een mysterieuze dijbeenblessure en wellicht vol gende week tegen Torino weer ac tief, was in de Serie A dit seizoen pas 165 minuten in touw en de Itali aanse sportpers heeft daar weke lijks een hele grote kluif aan. De neergang van AC Milan kan niet los gezien worden van het bles sureleed van Gullit, een maand ge leden in het Europa Cup-duel te gen Rode Ster vóór de laatste keer van de partij. De afwezigheid van de Nederlandse steun en toeverlaat werkt verlammend op AC Milan. De balans tussen aanval en verde diging is ernstig verstoord en spe lers als Ancelotti en Virdis, toch geen kleine jongens, weten niet waar ze het zoeken moeten. Matt- haus cum suis, die tot nu toe slechts één punt verspeelden, pro fiteerden daar gisteren vakkundig De emotionele derby, gelardeerd met vier gele kaarten en veertig ovetredingen, riep geen enkele her innering op aan de 205e editie van april dit jaar. Toen liet AC Milan, onder leiding van een ontembare Gullit, Inter alle hoeken van het veld zien (2-0), nu was er slechts sprake van een onbeduidend over wicht van een ploeg die wanhopig op zoek is naar de vorm. Koploper Inter, niet zichtbaar mentaal geknakt door het specta culaire pak slaag van afgelopen woensdag tegen Bayern München, had in de slijtageslag opmerkelijk weinig moeite met de regerend kampioen. De defensie van Inter onder leiding van de capabele scheermessen Bergomi en Feri, in de competitie pas drie maal ge klopt, schrok slechts van pietepeu terige kansen voor Van Basten (tweemaal) en Colombo en grote voor Donadoni en, in de slotsecon de, diens stand-in Mussi. Donadoni, de middenvelder die in Belgrado de dood nog in de ogen had gezien, had het moreel van In- ter in de veertiende minuut een on geneeslijke slag kunnen toebren gen, maar de international faalde oog in oog met Zenga. "Gaat-ie erin, dan komt alle ellende van woensdag weer bovendrijven", wist Matthaus, en de door Bayern toegebrachte kater was definitief voorbij toen Serena eindstation was van een door Matteoli en Ber gomi opgezette, mooie aanval (0-1). Rijkaard, bij afwezigheid van Galli voorstopper, was op dat mo ment in geen velden of wegen te bekennen. "Maar het was niet mijn fout", legde hij naderhand in de catacomben van het rouwende sta dion uit. "De afspraak is dat ande ren mijn positie overnemen als ik naar het middenveld ben doorge schoven. En dat gebeurde dus niet". De dekkingsfout, vakkundig af gestraft door spits Serena, de waar dige opvolger van Altobelli, kwam AC Milan duur te staan. Het chaoti sche offensief na de pauze leverde slechts frustraties bij de rood-zwar- te fans op. Met de feestdagen in het vooruitzicht moet Arrigo Sacchi daardoor vrezen dat hem in Milaan binnenkort de rol van kerstkonijn wordt toebedeeld. PAUL ONKENHOUT SPANJE BILBAO (ANP) - Door de neder laag van Sevilla voor eigen pu bliek tegen Valladolid (2-4) is de strijd om de Spaanse voetbaltitel al voor de Kerst bijna uitsluitend een aangelegenheid geworden van Beenhakkers Real Madrid en Cruijffs. Barcelona. De Ko ninklijke nam op de vijftiende speeldag de eerste plaats weer over door de uitwedstrijd bij Ca diz tot een goed einde te brengen en te profiteren van de misstap van Barcelona tegen Athletic Bil bao (2-3). De Basken bezorgden Barcelo na d,e tweede nederlaag van het seizoen. Voor 30.000 toeschou wers deelde jeugdinternational Mendiguren de beslissende klap uit aan de formatie van Johan Cruijff. Mendiguren (20) was matchwinner met twee doelpun ten. Eén treffer van het dit sei zoen bij Athletic doorgebroken talent kwam wel tot stand na een blunder van doelman Zubizaret- ta. "Barca" moest het in San Ma- mes stellen zonder Carrasco en Lineker, die sukkelen met bles- Athletic, dat negen wedstrij den achtereen zonder winst was gebleven, gaf de Catalanen van af het begin uitstekend partij. Uralde gaf Athletic de leiding in de achtste minuut (1-0). Drie mi nuten later maakte Bakero ge lijk. De dubbelklapper van Men diguren (in de 40e en 62 minuut) hield beide punten in Bilbao. De gelijkmaker van Salinas, een mi nuut na rust, had slechts kort enige waarde. Het was zijn tien de seizoentreffer. Door het wegvallen van Sevilla is er geen club meer over, die bij Barcelona of Real kan aanklam pen, zodat al voor de helft van de competitie de achtervolgers zich kunnen gaan richten op het be reiken van Europees voetbal. Voor een landskampioenschap zijn nu al wondertjes nodig. Real Madrid had zoiets ook zohder de geschorste Buyo en drie gebles seerde verdedigers in Cadiz niet nodig. De Koninklijke speelde erg goed, te goed voor het be scheiden Cadiz, dat blij mocht zijn met de nederlaag van 0-2. Uitblinker Martin Vasquez open de de score na 35 minuten. In de slotfase zorgde de Mexicaan Hugo Sanchez voor de eind stand. Leo Beenhakker gaf voor de tweede keer 'dit seizoen in een uitwedstrijd - dat wel - de voor keur aan Paco Llorente op de vleugel. Het neefje van Gento hield in Cadiz opnieuw Butra- gueno buiten de basis. ENGELAND De match of the day op de zes tiende speeldag van de Engelse League tussen koploper Nor wich en achtervolger Arsenal eindigde zaterdag gelijk (0-0). Ar senal was de betere ploeg, schiep een handvol kansen, maar slaag de er niet in doelman Gunn op re glementaire wijze te passeren. Door de puntendeling behield Norwich twee punten voor sprong op Arsenal. Coventry schoof op naar de kopgroep door de overwinning met 1-0 door een doelpunt van Cyrille Regis op Manchester United. De achter stand van Millwall groeide tot zes punten door de nederlaag bij Tottenham Hotspur (2-0). Liver pool en Everton deelden in de Mersey-derby het punt: 1-1. Norwich was zaterdag uitgelo pen voor de topper tegen Ar senal. Het knusse stadion aan Carrow-Road zat met 23.000 toe schouwers tot de nok toe vol. De thuisploeg bleek in de wedstrijd de inzinking van de laatste we ken nog niet te boven. Arsenal controleerde het duel en had voortdurend het initiatief. Top scorer Allan Smith werd regel matig in stelling gebracht, maar faalde in de afwerking of vond doelman Gunn op zijn weg. Gunn ging in de 37ste minuut toch in de fout. Hij torpedeerde aanvaller Marwood op de acher- lijn en arbiter Morton gaf terecht een strafschop. Die werd door Marwood zelf koel ingeschoten. Maar Morton keurde de treffer af. Middenvelder Thomas van Arsenal was te vroeg ingelopen en Marwood moest nogmaals aanleggen. In tweede instantie ging zijn schot hoog over, waar door Norwich aan een achter stand ontsnapte. Na de rust groeide de confron tatie naar een regelrechte thriller met Arsenal wederom in de hoofdrol en de thuisclub als sluipschutter. De Gunners wa ren bij herhaling dichtbij de ope ningstreffer, maar altijd was er in de talrijke scrimmages wel een been of hoofd van een Norwich- speler die voor opluchting zorg de. Norwich loerde op de coun ter, kwam er twee keer heel knap uit, maar Rosario, een fotomodel in zijn vrije tijd, was niet bij machte de snel uitgevoerde aan vallen doeltreffend af te ronden. BELGIE KV Mechelen en Anderlecht controleren het competitiever loop in de Belgische eerste divi sie. De twee namen dit weekein de ruimer afstand van de subtop. KV Mechelen behield zijn punt voorsprong door in Brugge met 0-2 te winnen van Cerkel, An derlecht haalde fors uit tegen Ra cing Genk (6-1). De subtoppers FC Luik, FC Antwerp en Club Brugge speelden gelijk. KV Mechelen was niet bepaald op dreef in Brugge. Pas na de rust slaagde de koploper er in het klasseverschil in de score tot ui ting te brengen. Piet den Boer maakte in de 47ste minuut het eerste doelpunt, Bruno Versavel acht minuten voor het einde het tweede (0-2). Anderlecht had het heel wat gemakkelijker tegen Racing Ge nk (6-1). Krnevic nam de helft voor zijn rekening en kwam met 13 doelpunten naast Varga van FC Luik aan de kop van de top- scorerslijst. Grün, Vervoort en Jankovic maakten het halve do zijn vol. Voor Genk scoorde ex- Willem 2-er Farrington. WESTDUITSLAND De kerstvakantie van Rinus Mi- chels is niet bedorven. Na de ma tige prestaties vanLeverkusen in de competitie, waardoor duchtig aan de troon van de voormalige Nederlandse bondscoach werd geschud, bereikte zijn ploeg za terdag voor 5200 toeschouwers via een duidelijke zege van 5-2 op Waldhof Mannheim de kwartfi nales van het toernooi om de Westduitse voetbalbeker. Hoewel de uitslag er mocht zijn, was het spel van Lever- kusen niet van dien aard, dat Mi- chels de feestdagen helemaal zonder aan voetbal te denken kan doorbrengen. Vooral in de beginfase grossierde Lever- kusen in foutieve passes. Van Mannheim, troosteloos onder aan in de Bundesliga, was even wel geen gevaar te duchten. Naarmate het duel vorderde ging het concept van Michels, die drie spitsen opstelde, toch werken. Schreier, op de rand van buitenspel of er net overheen, zorgde na 20 minuten voor het openingsdoelpunt. Sterk aan dringen op de tweede had een averechts effect. Bockenfeld ge bruikte de onoplettendheid van de Leverkusen-defensie voor de gelijkmaker. De thuisploeg liet zich er niet door in verwarring brengen en stelde via Lesniak en Waas (2) orde op zaken. In de slotfase verhoogde Hausmann de voorsprong nog tot 5-1 en deed de Joegoslaaf Buric iets na mens Mannheim terug. Arie Haan, die net zijn handte kening heeft gezet onder een nieuw contract bij VfB Stuttgart, blijft op alle fronten actief. Zater dag werd een plaats bij de beste acht bekerteams veilig gesteld. Wel dwong Saarbrücken, dat een klas lager speelt, een verlenging af. In het extra half uur scoorde Gaudino en Allgówer alsnog voor Stuttgart. FRANKRIJK Paris Saint-Germain heeft on danks het gelijke spel tegen Nan tes in de 22ste ronde van de Fran se voetbalcompetitie de voor sprong op naaste rivaal Auxerre zien groeien tot twee punten. Pa ris SG sleepte in Nantes een punt weg door de vroege treffer van de Belgische international Frankie Vercauteren op slag van rust goed te maken. International Da niel Xuereb tekende voor de ge lijkmaker. De Parijse lijstaan voerder, sinds 1 oktober ongesla gen, zag Auxerre in Metz uitglij den. Relmy en Zanon bezorgden de thuisclub binnen een half uur een voorsprong van 2-0. Runner- up Auxerre kon in de tweede helft via Vahirua de achterstand slechts halveren. Glen Hoddle Monaco handhaafde zich op de juiste koèrs door met dezelfde cijfers van Caen te winnen. Het werd andermaal een Engels par tijtje met doelpunten van Hoddle en Hateley. Touré blies ook nog mee. Bordeaux slaagde er op nieuw niet in de eerste overwin ning sinds 15 oktober by te schrijven. Het publiek ging na de 0-0 tegen Lille alweer teleurge steld naar huis. In de onderste regionen pakte Racing Club de Paris van oud- Ajacied Sonny Silooy een puntje. Nice werd in Parijs op 1-1 gehouden. ITALIË Napoli dankte de overwinning bij Verona (0-1) aan zijn doelman Giulani. Hij stopte een straf schop van Verona-aanvoerder Galderisi. Daan/oor had Crippa de Napolitanen in de 53ste mi nuut aan de leiding gebracht. De zelfde speler werd 25 minuten la ter uit het veld gestuurd wegens beledigend taalgebruik aan het adres van de arbiter. Ook de Westduitse Berthold van Verona moest in de 88e minuut op scheidsrechterlijk bevel voortij dig vertrekken. Bij Napoli ont brak de geschorste Carnevale en speelde Maradona een onopval lende partij. Juventus en Sampdoria hiel den elkaar in Turijn in even wicht, al deed Zavarov er alles aan dat te verbreken. AS Roma dankte de overwinning (1-0) op Como aan Rudi Voller. De spits van het Westduitse elftal scoorde in de tweede helft. Pisa, de ploeg van Mario Been, werd hekkeslui- ter door de nederlaag (1-0) by Atalanta in Bergamo.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 12