'Ik neem de gedichten serieus' Showmaster van jaar TELEVISIE TOEGELICHT Voor zakenman Jan van Veen is 'Candlelight' ontspanning TV-RUBRIEK PAGINA 38 RADIO-TV ZATERDAG 10 DECEMBER 1988 IN HET WEEKEINDE Gerard Reve „Amsterdam boycot mij nog steedé. Het is niet bij ze opgeko men, dat ik Amsterdam nog eens zou boycotten," zegt de 'grote volksschrijver' Gerard Reve. Als décor voor het langste televisie interview, dat hem ooit werd af genomen, stelde Rotterdams burgemeester A. Peper persoon lijk de monumentale 'Trouwzaal der Eerste Klasse' in het stadhuis van de Maasstad ter beschik king. Zondagavond wordt het inter view (met Koos Postema) via Ne derland 3 uitgezonden. Drie da gen later viert Reve zijn 65ste verjaardag. „Ik denk niet, dat de gemeente Amsterdam me voor dit interview een plek ter be schikking zou hebben gesteld," grijnst Reve na afloop van de voorvertoning van de opnamen. Reve staat in de hoofdstad, sa men met collega-auteur W.F. Hermans, nog altijd op de zwarte lijst van ongewenste sprekers. Net als Hermans weigert Reve zich te conformeren met de cul turele boycot van Zuid-Afrika. Dat Rotterdam Reve de trouw zaal van het stadhuis als studio toewees, is vooral te danken aan het feit dat burgemeester Pepér 'een groot fan' van de schrijver is. Aanleiding tot het tv-interview is niet alleen, dat Reve 65 jaar wordt. Aan het feit, dat hij ook vijftig jaar schrijver is hecht hij grotere waarde. Maar waar schijnlijk de belangrijkste aan leiding is, dat deze maand zijn nieuwste boek 'Bezorgde Ou ders' in de boekwinkels komt te liggen. Dat hij met zijn tv-optreden re clame maakt voor dat nieuwe boek ontkent Reve. Uit eerdere televisie-optredens weet de schrijver dat de verkoop niet toe nam. „Ik heb het ruitje ook niet meer nodig om de boeken te ver kopen," licht Reve toe. „Alleen als je flair hebt voor tv is er nog een verkoopbevorderend ef fect." Ook de literaire kritieken bezorgen schrijvers heden ten dage geen extra-lezers, zo laat Reve na het voorvertonen van het Postema-interview weten. Dat Koos Postema (ook een Re- ve-fan) de interviewer zou zijn heeft de volksschrijver mede over de drempel getrokken om zich aan de vooravond van zijn 65-ste verjaardag nog eens voor tv te laten interviewen. „Poste ma is een begenadigde presenta tor omdat de kijker hem vergeet, terwijl een groot deel van het succes van een programma aan hem te danken is," zegt Reve. „Zijn grote talent is, dat hij het belangrijkste uit de geïnter- vieuwde weet te halen." In het tv-interview zelf onthult Reve, dat het succes van zijn eerste boek, 'De Avonden', voor hem zelf 'vreselijk' is geweest: „Het ergste is succes na het uitgeven van je eerste boek. Jaren heb ik droog gestaan". (Nederland 3, 21.25 uur). Amnesty Tour Zaterdag 10 december is uitge roepen tot Dag van de Mensen rechten. Vandaag is het namelijk precies veertig jaar geleden dat de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens werd on dertekend. Ter gelegenheid van deze dag zendt Veronica zaterdagavond het programma 'Amnesty Inter national Tour' uit: een registratie van een groots opgezet popcon cert met o.a. Bruce Springsteen, Sting, Peter Gabriel, Tracy Chapman en Youssou N'Dour. Zij deden met het concert Lon den, Parijs, Budapest, Turijn, Barcelona, Costa Rica, Toronto, Philadelphia, Los Angeles, Ja pan, India, Ivoorkust, Brazilië en Argentinië aan. Doel van deze 65.000 kilometer lange tournee was de jongeren duidelijk te ma ken dat de rechten van de mens nog in tal van landen geschon den worden. (Nederland 2, 22.35 uur). Herman Finkers Het huwelijk tussen man en vrouw is het centrale thema van elpee van Herman Finkers die de titel meekreeg: 'Herman Finkers: Van zijn elpee'. In het zondagavond uit te zenden programma, dat Jop Pan- nekoek voor de VARA maakte, is Finkers o.m. te zien als kozak, kerkorganist, dominee en cere moniemeester. De jodelzangeres Hilde Kor en Dieuwertje Blok nemen een aantal bijrollen voor hun rekening. Tot de nummers, die Finkers zingt, horen 'Achter het ijzeren gordijn', 'Waar is de wc?', 'Echte liefde' en 'Met Tru- die op bijbelstudie'. (Nederland 1, 21.20 uur). Rijnland-tv Rijnland-tv zendt zaterdag en zondag herhalingen uit van de NOS-produktie 'Elco's Leiden', die in het afgelopen vooijaar bij gelegenheid van de ingebruikne ming van het derde net op het scherm te zien was. Een rond gang van drie kwartier door de Sleutelstad met minister Brink man als gids. Verder staat op het program ma de gala-wieleravond op 3 de cember in het Antonius Club huis, de voetbalwedstrijd Rand stad Sport - ASC, gespeeld op 4 december, het quatre-mains or gelconcert, gegeven op 4 decem ber in de Waalse kerk. Tenslotte een interview met wethouder Hans de la Mar en een politiek vluchteling over het thema 'Lei den vluchtellngenstad'. Beide uitzendingen beginnen om zes Capitool In het NOS-discussieprogram- ma 'Het Capitool' wordt zondag middag gediscussieerd over de zwakzinnigenzorg in ons land. Gespreksleider is Pieter de Vink. (Nederland 3,12.00 uur). NIJKERK - Dit seizoen is de acht ste bundel verschenen van Candle light, de verzamelnaam voor een selectie gevoelige gedichten. Jan van Veen, presentator van het ge lijknamige radioprogramma, is de samensteller van de bundel. door Margriet Hunfeld Hij maakte een keuze uit honder den gedichten die hem wekelijks worden toegestuurd. Bovendien leest hij elke maandagavond tus sen tien en elf uur een aantal van deze teksten voor. Dat doet hij al eenentwintig jaar. Wat opvalt is de droeve teneur, de smartelijke liefdesthema's en de dramatische levenservaringen die veel mensen heeft aangezet tot het schrijven van dergelijke gedichten. Titels als 'Wat heeft liefde toch voor zin?', 'Gebroken geluk', 'Een stille groet' uf 'Vallende Bladeren', spreken voor zich zelf. 'Candlelight' is (nog altijd) het best-beluisterde avondprogramma in Nederland en Jan van Veens dichtbundels horen tot de meest verkochte boekwerken in dit gen- In het dagelijks leven is hij een joviale, zij het - naar eigen zeggen - keiharde zakenman. Zetelend in een ruim bemeten kantoor in een modern pand op een industrieter rein bestiert hij een textielonderne ming, enkele aanleveringsbedrij- ven, de bijbehorende showrooms en nogal wat personeel. Als direc teur is hij een man die zich de geba ren en mimiek van de succesvolle manager heeft eigen gemaakt: Jan van Veen, de baas met een krachti ge uitstraling en een stevige hand druk. Het staat op een onbegrijpelijke manier in tegenstelling tot de stem, waarmee hij beroemd is geworden. Want de wijze waarop Jan van Veen elke maandagavond gedich ten voorleest beroert velen zeer en inspireert anderen tot gepassio neerde bekentenissen. Jan van Veen: „Ik probeer me te verplaatsen in de persoon die een gedicht schrijft. Ik zie daar een be paald mens bij en bij het ene ge dicht lukt dat beter dan bij het an dere. Ik zit dan met zo'n gedicht in de studio en kan tijdens de uitzen ding absoluut niemand om me heen velen. Afgeleid worden door iets buiten of achter mij om zou fu nest zijn. Bovendien moet ik die avond helemaal vrij zijn van mijn werk. Ik kan niet van een zakelijke bespreking, hup, weg, gauw, gauw dat programma presenteren. Dat is één keer gebeurd en dat werd niks. De NCRV heeft op een handige manier van de nood een deugd gemaakt. Hilversum is natuur lijk dagelijks op zoek naar nieuw talent om het monster televisie, dat zijn eigen kinderen in re cordtempo verslindt, steeds weer verse, beetgrage hapjes te kun nen voortzetten. Er zijn verschil lende manieren waarop je nieuw talent kunt opsporen. Je kunt ambitieuze mensen die zichzelf aanmelden een cameratest laten doen. Je kunt in de theaters ('off off Leidseplein') op zoek gaan naar jong en nog talent. Je kunt door het hele land avonden orga niseren waarop onbekend talent zich kan manifesteren (zo zijn André van Duin en Willy Alberti voor het eerst in de schijnwerper gekomen). En je kunt, zoals de NCRV gedaan heeft, van de nood een deugd maken door het talent in een tv-programma meteen voor de leeuwen te gooien en ze ter plekke te laten bewijzen wat ze als showmaster presteren. 'Showmasters' heette het pro gramma. Afgelopen zaterdag za gen we de finale tussen de drie winnaars van de voorronden. Twee eindigden met een gelijk aantal punten van de deskundi ge jury bovenaan: Jan Ten Hoopen uit Leiden en Willem Bol uit Goirle. De applausmeter van het publiek moest toen de door slag geven en bezorgde Jan Ten Hoopen een zeer nipte overwin ning. Over die uitslag zometeen Want eerst wil ik even mijn tweede zin ontkrachten, over het monster televisie dat zijn eigen kinderen in recordtempo ver slindt. Dat is een cliché van je welste, dat niet zoals de meeste cliché's een kern van waarheid bevat. Als er iets immers opvalt van televisie, dan is het wel dat de goeien die zijn komen boven drijven ook nooit meer lijken te verdwijnen. Het publiek is zo aan ze gewend geraakt, heeft ze zo leren liefhebben of op zijn minst waarderen, dat ze ten eeu wigen dage deel blijven uitma ken van het gezin, net als een ou we trouwe hond die je ook niet na een tijdje wegdoet omdat zijn ge zicht je niet langer bevalt. Mies Bouwman, Koos Postema, Rudi Carrell, Kees van Kooten en Wim de Bie (ook al sinds 1967, dus nu al 21 jaar, continu op het scherm! Aad van den Heuvel, Henk Mo- chel... Zij gaan al een generatie lang mee! Televisie verslindt haar kinde ren helemaal niet, integendeel, koestert ze, vertroetelt ze, kan geen afstand van ze doen! Tops port verslindt zijn eigen kinde ren! Zij mogen hooguit twintig jaar aan de top meevoetballen en tien jaar aan de top meezwem- men, dan is het gedaan. Maar te levisie heeft zulke kannibalisti sche neigingen niet! Althans niet aan de top. Wat dat betreft is tele visie voor haar makers een even duurzaam bestaansmiddel als toneel en muziek: je kunt er stokoud in worden! Terug naar de Showmasters. Ik herinner me nog goed de eerste keer dat ik Willem Bol zag opko men, ik dacht toen dat ze hem al leen voor de contrastwerking hadden genomen! Want laten we eerlijk zijn: wat uiterlijk betreft is hij niet het prototype van de showmaster. Als het de bedoeling was geweest dat God na de mens en alle dieren ook nog een show master had geschapen, dan zou hij vast en zeker niet met Willem Bol uit Goirle voor de dag zijn ge komen. Goirle bestond toen misschien nog niet eens. Ik begreep echter al snel waar om Willem Bol daar in werkelijk heid stond. Een onomstotelijke persoonlijkheid, met gevoel voor humor en gevat tegelijk! Ik had de hoorn al van de telefoon geno men om hem te engageren voor een quiz of show, toen ik, nog juist bijtijds, besefte dat ik geen tv-di- recteur was maar een tv-criticus die het niet voor het zeggen heeft. U zult mij dan ook niet horen zeg gen dat Jan Ten Hoopen niet uit stekend geschikt is voor zo'n rol als showmaster (hij wordt al ver geleken met Willem Ruis), maar dat is juist mijn bezwaar. Hij is hetprototype,enhij speelde de showmaster in 'Showmasters' dan ook als een showmaster. Showmasters zien er uit als Jan Ten Hoopen en gedragen zich als Jan Ten Hoopen,- dat is nou pre cies wat er aan showmasters mankeert! Willem Bol daarentegen (hoe krijg je zo'n pasklare naam op je bordje geschoven!) kreeg van een tv-criticus deze recensie: „Willem Bol uit Goirle is een gevatte per soonlijkheid maar voor de televi sie door gebrek aan uitstraling onbruikbaar". Want u weet, de televisie straalt uit, dus zonder uitstra ling bereik je de kijker niet. Welnu, ik beweer dat Willem Bol de grootst mogelijke uitstra ling had van iedereen die ik de afgelopen week op de televisie heb gezien, inclusief Gorbatsjov en Brigitte Kaandorp, en dat de uitslag andersom zou zijn uitge vallen als niet het publiek in de zaal dat naar een zaaloptreden keek had mogen applaudisseren, maar het publiek thuis dat naar een televisie-uitzending keek. Ik heb gezegd. Jan van Veen: 'Het gaat melijk over de smart'(foto gpd) helemaal niks. Het hangt boven dien sterk af van mijn eigen emo tionele toestand. Sommige dingen spreken mij meer aan dan andere." Eigen ervaring - Welke dingen? Van Veen: „Ach. Dat wat je zelf ook hebt meegemaakt, bepaalde ervaringen uit je eigen leven, denk ik." - Je bent twintig jaar getrouwd... Van Veen, in de rede vallend: „Jaja, ik begin bij de ouwe zakken te horen.". - Dus veel van de jou aangereikte onderwerpen behoren niet tot je ei gen ervaringen. Je hebt bijvoor beeld Jiooit hoeven lopen tobben van: krijg ik haar wel of niet, een veel terugkomend thema in de ge dichten. Van Veen: „Heeft er absoluut niets mee te maken. Je moet die ge voeligheid van mij, die ik in ge dichten kan leggen, wel voorname lijk zien als een -eh-ja, als een stuk je werk. Toon Hermans loopt toch ook niet elke dag met een feestneus op?" - Je krijgt niet af en toe iets lache- r je, je zaam gedicht moet voorlezen over een zwaar aangezet, dramatisch thema? „Ach, misschien heb ik dat ge voel ook wel eens, natuurlijk. Maar doorgaans neem ik alles bijzonder Dat komt omdat 'Candle light' mijn hobby is. In het dage lijks leven ben ik een nuchtere za kenman die een grote onderne ming draaiende moet houden en behoorlijke beslissingen moet ne men; om me te ontspannen lees en bekijk ik gedichten: pure hobby dus". Met zware stem: „Ik ken za kenmensen die na een dag hard werken 's avonds tegen hun post duiven gaan staan schreeuwen of postzegeltjes zitten in te plakken. Ik lees gedichten voor." Dan: „Daar komt bij dat ik me heel wel realiseer dat degene die my een gedicht toestuurt dat ge motiveerd doet. Voor hem is dat ei gen stukje tekst het meest poëti sche, meest professionele werk, ooit geschreven. En dat heeft niets te maken met wat nou dichterlijk verantwoord is of taalkundig juist. Ik krijg dingen onder ogen waar geen hout van klopt, op spellings gebied plan: 'werd' met een -t ge schreven, of met de verkeerde ver voeging van de werkwoorden. Dat soort fouten. Nou, daar maak je dan wat van, want wat ze bedoeld hebben is wel duidelijk. - Ben je je langzamerhand niet een soort expert op het gebied van De Liefde gaan voelen, dankzij de tienduizenden teksten die je over dit onderwerp onder ogen hebt ge kregen? „Ben je gek. Dat is overdreven. Een uurtje in de week ben ik daar mee bezig, meer niet hoor. Paar mi nuutjes". - Maar je moet je toch voorberei den Van Veen: „Ach. Kost me een paar minuutjes. In de auto, bijvoor beeld, nadenken over de muziek, een leuke plaat noteren op een pa piertje als je voor een stoplicht staat. Bovendien heb ik door de ja ren heen leren lezen. Meestal weet ik na de eerste drie regels of het wat is of niet. Kijk, er bestaat een me neer die mé in de loop der tijd ze venhonderd gedichten heeft ge stuurd. Inclusief zijn dagboekver slagen, notities over de huidige toe stand waarin hij verkeert en aante keningen over toekomstperspek- tieven. Kan je nagaan hoeveel werk daar in zou zitten voor iemand die alles zeer grondig ging lezen. Dat is dus ondoenlijk. Verder heb ik al tijd een standaard voorraad van twintig gedichten bij me. Die be kijk ik tijdens de uitzending. Als om tien uur het nieuws begint weet ik nog niet wat ik ga doen, maar dan begin ik wèl in die geselecteer de gedichten de punten en kom ma's aan te brengen, vanwege het voorlezen, begrijp je. En verder probeer ik de thema's niet te herha len. Dat soort werk kost me per weekeinde een uurtje of vier." Aarzelend: „Wat dat betreft ben ik wel een gedichtenman, hoewel ik me nog nooit heb verdiept in het werk van professionele dichters. Als ik 'Candlelight' zou volstoppen met werk van, bijvoorbeeld, Hans Andreus, dan zou de luisterdicht heid van mijn programma in elkaar klappen. Omdat ik denk dat een luisteraar zich moet kunnen vin den in datgene dat ik voorlees. Ge deelde smart is halve smart, zo werkt dat." - Geluk is er niet zo veel bij Van Veen, ernstig: „Nee, het gaat bijna allemaal over De Smart." Hij pakt opeens het boek Candle light erbij, bladert wat. Vraagt ge ïnteresseerd op enkele aanstre pingen wijzend: vond je die ge dichten bijzonder? Ik kan niet an ders dan zeggen dat sommige van de aangestreepte teksten het tegen overgestelde van ontroerde emo- .ties Dij mij opriepen. En dan wil ik niet direkt toegeven dat ik me er tranen met tuiten bij gelachen heb. - Een couplet als dit bijvoorbeeld: Wanneer ik om me heen kijk, besef ik dat het leven aan mij voorbij gaat. Ik denk te veel aan jou en sla in de wind elke goede raad- Van Veen: „Kijk, als ik het nu, hier, in mijn kantoor, zou voorle zen, klinkt dat heel anders. Dan krijg ik daar misschien ook iets spottends bij. Maar zodra ik werk, gebruik ik mijn stem en die heeft zich in de loop der jaren toch in een bepaalde richting gevormd. Als je gedichtenbanden uit het verleden van mij zou terughoren denk ik dat die heel anders klinken. Je stem ontwikkelt zich." - Misschien ook iets te doorrookt geworden? Van Veen, zakelijk: „Klopt. Ik rook te veel. Nee, ik zeg niet hoe veel. Elke dag probeer ik ermee te stoppen, dat lukt me niet. Slap. ge woon slap!" Kryptogram bokken. 15. Een zuil om een ronde afbeelding. 16. Hier be vindt zich de vorige, maar nu met 50 achter een bureau. 20. Aardigheid over groente schiet niet op. 21. De man die bij de omroep een verslag geeft. 22. Hij probeert alles te verkrijgen, hij schiet zelfs beesten zonder staart. 23. Sta een paar secon den stil bij deze woningen. 27. En bij deze historische gang moet je onder andere je mond houden. 28. Meid, je hebt je jas verkeerd aan. Horizontaal 1. Pijn van het bakken. 8. Haal met de hengel hetelfde op zon der staart als er mensen ko men. 9. De pijniging bij de start. 12. Hij brengt u een 8.13. Bij de Eiffeltoren een hand ver roeren om die regering te steu nen. 14. Meisje, vertrek alsje blieft met je kleed. 17. Speciale aanbieding in de vakantie. 18. Een beroerd maatje vlees. 19. Daar staat 10 allemaal in. 22. Een ren in de Jura. 24. Als die goed is, is 'ie duur. 25. Servies wat altijd onder ligt. 26. Opmer kelijk, een boom, maar moei lijk te verstaan. 29. Dat voesel sluit precies bij het andere voedsel aan. 30. Luid lachende vogels. 31. Zeurende ziekte kiem. Verticaal 2. Daar staan auto's voor de ex peditie. 3. Werkstof. 4. Iemand geeft jou een smakelijke af straffing. 5. Beter dan geen fluit. 6. Luizig jochie. 7. Stom me poes! 10. Het spook van de vereniging. 11. Voerbak voor Oplossing De twee winnaars van de Leidsch Dagblad-handdoek zijn: G. Nijs, Cleveringalaan 22, 2343 DV Oegst- geest, G. v.d. Plas, Hoorneslaan 133, 2221 CL Katwijk ZH. De prijs wordt de winnaars toe gezonden. Oplossingen onder vermelding van 'Puzzel' voor donderdag op briefkaart of in een enveloppe zen den aan: Redactie Leidsch Dag blad, Postbus 54, 2300 AB Leiden. ZATERDAG Radio 1 na 18 uur TROS: 18.06 Coulissen. NOS: 19.02 NOS Jazz Platform. 20.02 Langs de lijn. 22.02 Metro's music. 23.05 Met het oog op morgen. KRO: 0.02 Damokles. 1.02-7.00 Niemandsland. Rad» 2 na 18 uur KRO: 18.03 Echo. 18.15 Levenslief en levensleed. 19.00-7.00 Zie radio Radio 3 na 18 uur NOS: 18.03 Driespoor. NCRV: 19.02 Koploper. 20.02 Harro de Jonge, met om 20.02 Elpee pop special: 21.02 Elpee- en CD pop; 22.02 Country style. 23.02-24.00 Late date. Radio 4 na 18 uur NOSf 18.00 Nws.VOO: 18.02 Avondstemming. 20.00 Nws. KRO: 20.02-23.00 KRO-klassiek op za terdagavond met om 20.02 Muziek van Johannes Ciconia (1); 20.45 Maarten Bon en Rembert de Leeuw, piano Visions de l'Amen. Messiaen. 21.40 Orgelrubriek. 22.20 Laudate. 23.00-24.00 KRO- Literair: Camera Obscura. Radio 5 na 18 uur NOS: 18.00 Nws. EO: 18.10 lyi Ha- berler (Goed nieuws). 18.25 Kayen Rasja (Er is hoop). IOS: 18.40 Ara bisch progr. NOS: 19.00 Progr. voor buitenl. werknemers. EO: 20.30 Laat ons de rustdag wijden. 21.14 EO-Metterdaad hulpverle ning. 21.15 Reflector. 21.35 Deze OMROEP RkJNLANb 11.00-12.00 Oegstgeest Lokaal 12.00-13.00 Hindoestaans/Suri- 13.00-15.00 Noordwijk Lokaal 15.00-17.00 Vandaag de dag 17.00-19.00 Dance Flash 19.00-20.00 Voorhout Lokaal VLOK KATWIJK 10.00-11.00 -Informatief', meuws en actualiteiten 11.00-13.00 'Jongerensoos'. jon- pf.^lT(W'G?oeten en verzoe- gramma 14.00-15.00'Het blijft Hollands', muziekprogramma 15.00-17.00 'Sport', met o.a. voet- 17.00-18.00 'Het overstuur'. NOS: elk heeL uur nieuws. KRO: 7.02 KRO's ontbijtshow. 7.53 Ter overweging. EO: 8.05 Groot nieuws. VOO: 9.02 Veronica sport. TROS: 10.02 Wegwezen. VARA: 11.02 VARA radio 1 zondageditie. 12.02 Ophef en vertier. NCRV: 13.05 Hier en nu. NOS: 14.02 Langs de lijn, sport en muziek. Radio 1 na 18 uur VPRO: 18.05 Het Spoor: In Duitse Krijgsdienst. AVRO: 19.02 Leuter- koek en zandgebak. 19.10 Sssssssssssst19.30 Her sengymnastiek. 20.02 Toppers van toen. 21.02 Play it again. 22.02 Landleven, hoorspel. NOS: 23.05 Met het oog op morgen. TROS: 0.02 TROS Nachtwacht; 6.02-7.00 Een goede morgen met Ron Brand- steder. Radio 2 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. VARA. 8.02 Vroege Vogels. 10.02 Tony van Verre ontmoet Fons Jansen (8). AVRO: 10.30 Muziekmozaiek. 12.02 Nederlands op AVRO 2. 13.02 AVRO Radiojournaal. 14.02 Muziek met Meta. 16.02 Gitaar spe cial. 16.30 Kom 'ns langs in Des In- Radio 2 na 18 uur 18.02 Swing low. 19.00-7.00 Zie n dio.1. Radio 3 v r 18 u NOS: elk heel uur nieuws. KRO: 8.02 Heksennest. dorp der dorpen. 9.02 Zin in pop. 10.02 De wakkere wereld. 12.02 KRO-miniparade. 13.02 Het weeshuis van de hits. 15.02 Tijd voor toen. 16.02 KRO's Zalige Liefdeslijn. Radio 3 na 18 uur 18.02 KRO'S Hitweek. 19.02 Pop- eye. 20.02 Radio Thuisland. 21-02 De krijsende tafel. 22.02-00.00 Op Slag van Maandag. Radio 4 v r 18 l NOS: 8.00 Nieuws. 8.02 H Vier. 9.00 Musica religiosa et profana. 9.55 Programmaoverzicht. KRO: 10.00 Eucharistieviering. NOS: 11.00 För Elise. 13.00 Nieuws. 13.02 Opera Matinee. L'heure Espagnole, opera van Ravel. Uitge voerd door het Nouvel Orchestre Philharmonique o.l.v. Armin Jordan met sol. 14.00 Onder de groene lin de. 14.15 Concert op de zondag middag: Rotterdams Philharmo- nisch Orkest o.lv. Edo de Waart m.m.v. koor en sol. (In de pauze: Praten over mzuiek.). 16.30 Disko- tabel, nieuwe grammofoonplaten en CD's. Radio 4 na 18 uur 18.02 Jazzgeschiedenis. TROS: 18.30 Continu klassiek. 20.00 Nws. 20.02 Specialiteiten la carte. 22.00 Kamerconcert: Orlando Fes tival. Borodin trio m.m.v. sol. 23.00- 24.00 Finale. Radio 5 voor 18 uur NOS: 6.30-6.49 Scheepvaart- en marktberichten en uitgebreid weer bericht. 9.00 Nieuws. NCRV: 9.02 Woord op zondag. 9.30 Te Deum Laudamus. NOS: 9.55 Waterstan den. IKON: 10.00 Aartsvaders. 10.10 Kerkdienst. 10.58 Wilde Ganzen. 11.00 De andere wereld van zondagmorgen. NOS: 12.00 Nieuws. VOO: 12.05 Het zwarte gat. 14.00 Radio Romantica. NOS: 16.55 Mededelingen en schippers- De onbekende islam. NOS: 19.00 Programma voor buitenlandse werknemers. 19.20 Suara Maluku. 19.55 Tambu. 20.30 Zorg en Hoop. FEDUCO: 21.20 Medelanders Ne derlanders: Surinamers. 21.45 Me delanders Nederlanders: Joegosla- ven. NOS: 22.10-22.40 Jazz uit het 21.00-22.00 Sportcarrousel VLOK KATWIJK 09.30Kerkdienst OMROEP RIJNLAND 10.30-11.00 Voorlichting ge meente Leiden 11.00-12.00 Sassenheim Lokaal 12.00-13.00 Noordwijkerhout Lo kaal 13.00-14.00 Lisse Lokaal 14.00-18.00 Sport 18.00-19.00 Warmond Lokaal 19.00-22.00 Rijnland Royaal MAANDAG Radio 1 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. NCRV: 7.03 Hier en nu. 7.15 Het Levende Woord. 7.22 Lichte muziek. 7.33 Hier en nu. 8.32 Maandagmorgen Magazine. 12.05 Boer en tuinder. 12.32 Over kopen gesproken. 12.50 Moment. NOS: 12.56 Meded. voor land- en tuinbouw. NCRV: 13.08 Hier en nu. VOO: 14.05 Vero nica Nieuwsradio. Rad» 2 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. TROS: 7.03 Een goede morgen met Ron Brandsteder (8.03-8.15 TROS-Ak- lua) 9 03 TROS Gouden Uren. 11.03 Op Volle Toeren. 12.03 An dré van Duin. 13.03 TROS Aktua. 13.15 Tijd voor Tetske. 14.03 Mu ziek uit duizenden. EO: 15.03 Met muziek het hele land door. 16.03 Open huis. 16.58 EO-Metterdaad hulpverlening. 17.03 Ronduit Ra diokrant Radio 3 voor 18 uur NOS: elk heel uur nieuws. AVRO: 7.03 De Baas van de week. 9.03 Ar beidsvitaminen. 12.03 Hollands Glorie. 14.03 Toppop Radio. 16.03 Toppop twintig. Rad» 4 voor 18 uur KRO: 7.00 Nws. 7.02 Aubade (8.00 Nws). 9.30 Daar word ik stil van. 10.00 KRO-Klassiek op maandag morgen: I. Suisse-Romande Orkest o.l.v. Semyon Buchkov m.m.v. Jean-Bernard Pommier, piano. II. Cuarneri-kwartet m.m.v. Ida Kava- fian, altviool. 11.50 Over muziek. 12.00 Radio vierklank. (13.00 Nws.). 14.00 KRO-Klassiek op maandagmiddag: Orfeo ed Euridi- ce, opera van Von Gluck. Münche- ner Radio Orkest o.l.v. Leopold Ha- ger m.m.v. koor en sol. 15.50 Over poèzie. 16.00 In antwoord op uw schrijven - klassiek. 16.45 Zin in Red» 5 voor 18 uur NOS: 6.30-6.49 Scheepvaart- en marktberichten en uitgebreid weer bericht. 9.00 Nws. 9.02 NOS Spor tief. 9.25 Waterstanden. RVU: 9.30 Australië. VARA: 10.00 Factor 5, met om 11.00 Berichten van en over ouderen. NOS: 12.00 Nws. HUM.VERBOND: 12.05 Het voor deel van de twijfel. NOS: 13.00 Nws. VARA: 13.10 Faktor 5. met om 13.10 Bericht van buiten. AVRO: 14.00 Moet je horen. 14.05 Weet wat je eet. 14.25 Hoor je knet ter II. VARA: 14.45 Chips die je niet kunt eten. 15.00 Bericht uit het ko ninkrijk. NOS: 16.30 NOS Kinder magazine. 17.00 Wat een taal. 17.30 Het einde van de oorlog. 17.55 Meded. en s aktualiteiten, weekberich ten en verkeersinformatie. 12.00-13.00 Lunch-uur. met nws- overzicht, progr.aank., serviceru- br., weerber., verkeersin»., land- en tuinbouwinf., de kwis Hebbes en de voorstelling van de dag.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 38