Uitkeringsgeld voor ►en van werk GATT-overleg levert nog steeds niets op Ambtenarenoverleg muurvast Britse vastgoedwereld in rep en roer Proef Rotterdam voor langdurig werklozen Maxwell Petroleum wil zich laten overnemen PAUL KLUWER Aww-uitspraak rechter verbaast kamerfracties Loonsverhoging maakt geen einde aan Franse staking Werkloosheid vrijwel gelijk Ooit kiest u voor mooist Bang&Olufsen I 3 jaar garantie DONDERDAG 8 DECEMBER 1988 PAGINA 7 AMSTERDAM (GPD) - Het be stuur van de beleggingsmaat schappij Maxwell Petroleum is met twee partijen in onderhande ling over overname van het fonds. President-commissaris W. van de Wardt liet gisteren, op een buiten-, gewone aandeelhoudersvergade ring in Amsterdam, doorscheme ren dat de zaak binnen enkele maanden rond kan zijn. Hij ver klaarde, dat het voordeel van die transactie aan alle aandeelhouders ten goede dient te komen. Sfl I H I I ■9""* I I V jtM I I 1/V 9 9 IV De buitengewone vergadering 1^-r |s^r VyJSL JL T M'XX T J-m. werd gehouden op aandrang van de Naardense belegger drs. J. Crol, die het bestuur van Maxwell had ROTTERDAM (ANP) - Minister De Koning (sociale zaken) wil bij wijze van proef toe- deltatuten^vanhet beur ffondfniet staan dat langdurig werklozen met behulp van uitkeringsgelden aan werk kunnen worden zouden worden aangepast. Vol- geholpen. De gemeente Rotterdam gaat op verzoek van de minister hiervoor een plan uit- ®e^SrmonidmfdïïmaaS°en veure van de vier bestuursleden, die samen elk jaar honderdduizend werken voor werklozen die op de normale arbeidsmarkt vrijwel kansloos zijn. gulden aan de maatschappij ver dienen. De Naardense belegger, die voor zijn cliënten ruim tien procent van de Maxwell-aandelen beheert, heeft zijn zinnen gezet op een snel le overname van de holding omdat het fonds behoorlijk is onderge waardeerd. Maxwell belegt alleen in aandelen Dordtsche Petroleum, die op zijn beurt weer belegt in Ko ninklijke Olie. Het aantrekkelijke van de Max well-aandelen is, dat zij met een ge ringe investering een hoog rende ment opleveren. Maar bij een even tuele overneming door derden kan de aandeelhouder fors verdienen Dat heeft de Rotterdamse wethou- brengsten van de werkzaamheden der Simons (werkgelegenheid) gis- als financieringsbron naar voren teren bekend gemaakt tijdens de gebracht. Begin volgend jaar zal beraadslagingen van de gemeente raad van de Maasstad over de be groting voor volgend jaar. Tot voor kort was het gebruik van uitke ringsgelden als financiering voor werk niet bespreekbaar voor het kabinet en de Tweede Kamer. In een recent overleg tussen De Ko ning en een delegatie van het Rot terdamse college van B en W heeft deze de mogelijkheid tot het benut ten van uitkeringen voor het finan cieren van dit soort gemeenschaps taken echter nadrukkelijk openge laten. PvdA-fractievoorzitter Janse sprak in dat verband van een door braak. Het Rotterdamse gemeentebe stuur zal op verzoek van De Ko ning een plan ontwerpen voor het scheppen van werk voor de grote groep Rotterdammers zonder enig uitzicht op werk. Daarbij zal onder meer aan de orde komen welke groep ervoor in aanmerking moet komen, om wat voor werk het gaat, hoe de loonopbouw eruit komt te zien en hoe de plannen worden be taald. Naast het inzetten van uitke ringsgelden heeft De Koning ook de mogelijkheden van gemeentelij ke bijdragen en de eventuele op- Rotterdamse delegatie op nieuw overleg met de minister heb ben over de nadere uitwerking van de plannen. Het experiment moet zich vooral o richten op de groep werklozen die jaar 600 miljoen gulden winst boe- Winst DSM dit jaar naar record HEERLEN (GPD) - DSM gaat dit nauwelijks nog een kans heeft een reguliere baan te komen. "Er is een categorie voor wie het traject ken, het beste resultaat dat het che- ooit behaalde. In au gustus sprak het DSM-bestuur al werk te lang en te moeilijk zal de verwachting uit dat het bedrijf zijn. Voor die groep is er mogelijk dit jaar een recordwinst zou halen ook geen werk meer", aldus wet houder Simons. De knelpunten bij het Rotter damse werkgelegenheidsbeleid doen zich vooral voor bij de groep van ongeveer 27.000 werklozen die een opleiding hebben beneden het niveau van lager beroepsonderwijs werd nog gesproken i 500 miljoen. Over de eerste negen maanden van dit jaar blijkt de winst echter al op 450 miljoen te liggen, 27 procent meer dan in de zelfde periode vorig jaar. DSM maakte deze cijfers giste- - - ren bekend, de dag na de goedkeu- Voor die groep zijn 5000 ring Van het privatiseringsvoorstel vacatures voorhanden, zo hield Si- m de Eerste Kamer. DSM gaf het - mons de Rotterdamse gemeente- florissante - bericht over de.cijfers raad voor. Omdat er in veel banen beschikbaar zijn met een iets hogere opleiding met het derde kwartaal uit, i.. mate verband met de aanstaande beurs- ^f.ge" gang. Het was de eerste keer dat ïiding het chemieconcern financiële cij- blijft bijscholing daarom belang- fers bekendmaakte, naast het half- r«k in het Rotterdamse werkgele- jaarbericht en het jaarverslag. Het genheidsbeleid. Simons erkende js bij aan de beurs genoteerde on echter dat voor een aanzienlijke dernemingen, waartoe DSM vanaf groep bijscholing tot een voor de februari 1989 behoort, gebruikelijk arbeidsmarkt aanvaardbaar een buitengewoon moeilijke zaak ^aken blijft, ook per kwartaal de stand en weer te geven. Met de nettowinst van 600 mil joen gulden komt DSM circa 35 procent hoger uit dan vorig jaar (442 miljoen gulden). De omzet steeg met 12 procent tot een bedrag van 7,4 miljard gulden. Installaties op het terrein van DSM-Chemie in Geleen. MONTREAL (ANP) - De bespre- Ook hier spelen meningsverschil- kingen binnen de GATT (Algeme- 'en tussen de EG en de VS. ne Overeenkomst inzake Tarieven Diverse delegaties in Montreal en Handel) in Montreal hebben nog hebben laten weten op tijd (mor- steeds niet veel opgeleverd. De gen) naar huis te willen gaan. De voorzitter van het overleg, Ricardo Zerbino, noemde gisteren het ont breken van soepelheid in de be sprekingen zorgwekkend. In het overleg over de landbouw subsidies zit nog in het geheel geen schot. De partijen beschouwen het stuk van Aart de Zeeuw, voorzitter van de landbouwgroep in de GATT, nog wel steeds als basis voor het overleg. Zerbino heeft om de stilstand in het landbouwberaad te doorbreken een eigen stuk opge steld, maar veel heeft dat nog niet opgeleverd. De EG hecht niet veel waarde aan het document van Zer bino omdat het geen nieuwe ele menten bevat. Volgens de Franse delegatie heeft zich in het landbouwoverleg een aantal botsingen voorgedaan, maar hebben de EG-landen zich solidair met elkaar opgesteld. De Nederlandse minister van handel, Yvonne van Rooy, zei gisteren dat de VS niet van hun harde stand punt zijn af te brengen en dat zij geen pogingen zal ondernemen om de EG tot een comprömis te bewe gen als de VS in hun positie volhar den. De VS staan er nog steeds op dat de landbouwsubsidies volledig moeten worden afgeschaft. Vorige week heeft de voorzitter van de landbouwcommissie van de Ame rikaanse Senaat zelfs gedreigd dat in de nieuwe agrarische wetgeving in de VS een verhoging van de sub sidies zal worden opgenomen als de partijen in Montreal het niet eens kunnen worden. Bij de sector dienstenvërkeer wordt er gewerkt aan plannen dir waarschijnlijk als basis kunnen dienen voor verder overleg. De EG is tot nu toe nog niet tevreden. De gemeenschap meent dat er te wei nig rekening wordt gehouden met de ontwikkeling van de Derde We reld en dat ook de marktontwikke ling nog onvoldoende is belicht. Economie kort Autogas De prijs van autogas is vandaag met twee cent per liter omhoog ge gaan. De adviesprijs (inclusief btw) bedraagt nu 47,9 cent per liter. De verhoging is het gevolg van prijs stijgingen op de internationale pro- duktenmarkt. Fokker Fokker en Thomso'n-CSF gaan sa menwerken bij de ontwikkeling en de produktie van de nieuwe gene ratie Crotale, een luchtverdedi gingssysteem voor geringe hoogte dat ingezet kan worden voor de verdediging van onder meer lucht machtbases. Verwacht wordt dat de Nederlandse overheid binnen kort een besluit zal nemen over de aanschaf van dit systeem. Joegoslavië Vijf Nederlandse bedrijven heb ben gisteren een samenwerkings overeenkomst gesloten met Joego slavische partners. Het gaat om projekten in de sectoren scheeps bouw, land- en tuinbouw en cos metica, met eèn totale waarde van ongeveer 30 miljoen gulden. De Joegoslavische premier Mikulic was gisteren te gast bij het Ver bond van Nederlandse Onderne mingen (VNO). kans dat het overleg over de land bouwsubsidies, het belangrijkste geschilpunt in de besprekingen, succes heeft, was gisteren in ieder geval nog erg klein. Ook de EG-de- legatie zegt op tijd te willen ver trekken. Zij hecht grote waarde aan het beraad in Montreal omdat daar positieve signalen van kun nen uitgaan, maar beschouwt het niet als de laatste fase kingen. DEN HAAG (GPD/ANP) - Het overleg tussen de ambtenarenbon den en minister Van Dijk (binnen landse zaken) over de arbeidsvoor waarden voor 1989 heeft gisteren niets opgeleverd. De drie grote ambtenarencentra- les blokkeren de mogelijkheid voor 60-jarige ambtenaren om vol gend jaar met vut te gaan. Op die manier willen ze Van Dijk (over heidspersoneel) dwingen conces sies te doen. Het gisteren afgebro ken overleg hierover wordt pas in de bespre- januari voortgezet. Van Dijk wilde juist gisteren de ADVERTENTIE Zaterdag 10 december van 14.00 -16.00 uur is directeur-uitgever Ankh-Hermes aanwezig bij Boekhandel Kooyker om zijn boek "DOMME, VERSTANDIGE EN WIJZE MENSEN" te signeren. Tevens kan men met hem van gedachten wisselen over het fonds van Ankh-Hermes (esoterie, oosterse filosofie, alternatieve geneeswijzen). KOOYKER sinds 1863 Boekhandel Kooyker bv. Breestraat 93, 2311 CK Leiden. Tel. 071-160520 vut-maatregel voor 60-jarigen afronden omdat de maatregel an ders niët meer op 1 januari zou kunnen ingaan. Alleen de middel bare en hogere ambtenaren van de CMHA waren bereid om de vut- maatregel (die dit en vorig jaar als 'tijdelijk' gold voor 60-jareigen) met drie maanden te verlengen, los van de van de uitkomst van het ar beidsvoorwaardenoverleg. De vierhonderd ambtenaren van 60 jaar die in januari met vut zouden kunnen zullen nu in elk geval moe ten wachten. De ambtenarencentrales van FNV en CNV en het onafhankelij ke Ambtenarencentrum beschou wen de verlenging van de 60-jari gen vut als onlosmakelijk onder deel van het pakket van arbeids voorwaarden voor volgend jaar. Daarover moet Van Dijk met drie van de vier centrales overeenstem ming bereiken. Sinds het bekend worden van het aanbod van Van Dijk, dinsdag, is er gisteren na uren onderhande len niets veranderd. De drie grote centrales handhaven hun eis dat al le ambtenaren er één procent (450 miljoen, op een totale ruimte van 475, exclusief de 60-jaren-vut) op vooruit moeten gaan, maar Van Dijk is nog geen millimeter opge schoven in hun richting. Volgens de FNV-ambtenaren zit het overleg 'muurvast'. Op 4 januari praten mi nister en bonden verder. Na vijandig bod van Rodamco op onroerend-goedfonds Hammerson ROTTERDAM/LONDEN - Het vijandig bod van het Rotterdamse vastgoedbeleggingsfonds Rodam co op het Britse onroerend-goed fonds Hammerson Property In vestment and Development Corpo ration PLC houdt de Londense be leggingswereld in zijn greep. Met vertragingstaktieken en door het verspreiden van speculatieve ge ruchten is het bestuur van Ham merson er immiddels in geslaagd het miljardenbod van Rodamco, onderdeel van de Robeco Groep, deels te ondergraven. door Hans Roodenburg en Louis Velleman Rodamco biedt in totaal 1,3 mil jard pond sterling (4,6 miljard gul den) voQr het Britse beursfonds. Maar de koers van het gewone Hammerson-aandeel is op de beurs van Londen inmiddels gestegen tot omstreeks negen pond-, ruim een pond boven het bod van Rodamco. In de Britse financiële pers wordt al druk gespeculeerd over een ver hoging van het bod door Rodamco naar zelfs twee miljard pond, 7 mil jard gulden. Rodamco blijft echter ten stellig ste ontkennen de prijs te verhogen. Niettemin rekenen Britse financië le analisten erop dat Rodamco nog wat achter de hand houdt, ook om dat het Rotterdamse beleggings fonds 'barst van het geld'. Als het bod van Rodamco, vroeg of laat, slaagt, dan zou dit vastgoed fonds achter twee Japanse beleg gingsfondsen de derde in de we reld worden. Rodamco staat nu in de wereldvastgoed-toptien op de achtste plaats. De Britse, nogal arrogante vast goedwereld beschouwt Nederlan ders en Rodamco wel als solide za kenlieden. Maar betwijfeld wordt of men in Holland, 'op klompen en met petjes op', in staat is een om vangrijke wereldvastgoedporte- feuille deskundig te beheren, hoe wel men ook erkent dat Rodamco een behorlijke reputatie heeft. Geruchten Anderzijds constateren de Britse analisten nuchter dat Rodamco toch wel de beste papieren heeft om Hammerson over te nemen, ze ker als het bod nog wat wordt opge hoogd. De geruchten dat er andere (Britse) kandidaten voor een hoger bod zijn om Rodamco in de wielen te rijden, worden niet al te serieus genomen. Het is gebruikelijk bij dit soort gevechten dat de afweren de party, het bestuur van Ham merson, zelf de geruchten de Lon dense City ingooit in de hoop de koers verder op te schroeven. Topman Syney Mason van Ham merson zet zijn verzet tegen het door hem ongewenste bod inmid dels voort. "Het verstandigste dat Rodamco kan doen, is het bod in trekken en elders zijn heil'zoeken", zegt hij. Directeur drs. D. J. M. G. van Slingelandt van Rodamco in Rot terdam blijft kalm en zelfverzekerd onder al deze Britse commotie en tegenstand. Dat het bestuur van Hammerson behoorlijk dwars ligt, verontrust hem niet. Hij zegt er alle vertrouwen in te hebben dat met het huidige bod, zonder dat te ver hogen, de overname wordt be werkstelligd. Van Slingelandt: "Het bestuur van Hammerson blijft natuurlijk tegensputteren. Maar het is niet het bestuur van Hammerson dat be paald of een bod wel of niet geac cepteerd wordt, maar de aandeel houders. Die hebben van ons deze week per post het biedingsdocu ment toegestuurd gekregen. Op grond daarvan moeten ze hun oor deel vormen en dat kan nog wel even duren". Van Slingelandt zegt niet ver baasd te zijn dat de koers van de Hammerson-aandelen boven het Rodamco-bod zijn gestegen. "Er zijn natuurlijk direct na ons bod zeer veel speculaties geweest. Niet alleen over wat wij verder zouden doen met Hammerson in de toe komst maar ook dat anderen Ham merson zouden willen overnemen en ons bod zouden overbieden. Er is een geweldige geruchtenmachi ne in beweging gekomen". omdat dan het gat met Dordtsche voor een groot deel wordt gedicht. Van de Wardt verklaarde dat Maxwell kan worden overgeno men de koper goed bij kas zit, het voordeel van het 'gat' met Dordt sche ten goede van de aandeelhou ders laat komen, er geen fiscale na delen zijn en een oplossing voor de mineralen-rechten in de VS wordt gevonden. Maxwell heeft in Ameri ka namelijk het recht op delfstof fen van een vrij groot terrein. In dat gebied zou zich olie en gas kunnen bevinden, maar gezien de huidige brandstofprijzen is het niet aan trekkelijk om dat te exploiteren. Zowel Crol als directeur R. de Haze Winkelman van de VEB (Ver eniging van Effecten Bezitters), toonde zich gisteren tevreden over de opstelling van het Maxwell-be stuur. Volgens de VEB is iedereen gebaat bij verkoop van het fonds. "Het is te klein en de bestuurskos- ten zijn te hoog. Maar ik heb er wel vertrouwen in, dat de zaak rond komt" De vergadering, die in het begin bol stond van allerlei stekelighe den, werd uiteindelijk zelfs beslo ten met een bescheiden applaus. "Maar ketst een overname af en worden de statuten niet gewijzigd, dan zullen wij veranderingen op de jaarvergadering in april afdwin gen", verklaarde De Haze Winkel man na de zitting. Crol voegde daaraan toe desnoods alsnog naar de rechter te stappen. Beiden gaan er vooralsnog vanuit dat Maxwell in de huidige vorm april niet zal ha len. DEN HAAG (ANP) - De vier grote fracties in de Tweede Kamer heb ben gisteren verbaasd gereageerd op de uitspraak van de Centrale Raad van Beroep, die twee weduw naars een pensioen heeft toege kend op basis van de aww (algeme ne weduwen en wezenwet). De hoogste rechter in uitkeringszaken doorkruist een initiatief-wetsont werp uit de Tweede Kamer om ook weduwnaars recht te geven op een uitkering en de voorbereiding van voorstellen van staatssecretaris De Graaf voor een nabestaandenpen- CDA, WD en de kleine christe lijke partijen vrezen dat de uit spraak de doodsteek is voor het ini tiatief-wetsontwerp dat zij hebben ingediend om de weduwnaar een verzorgingsuitkering toe te kennen voor zijn kinderen. In dat voorstel krijgt de weduwnaar tijdelijk twee honderd gulden per maand voor de opvang van zijn kind. Staatssecretaris De Graaf van so ciale zaken en werkgelegenheid heeft kort geleden de Sociaal-Eco nomische Raad en de Emancipatie- raad om advies gevraagd over zijn plan om het weduwen- en wezen pensioen ook toe te kennen aan we duwnaars zolang zü kinderen be neden de twaalf jaar hebben. De uitkering wordt wel gekort op de inkomsten van de weduwnaar. Tot dusver is het pensioen inko- mensohafhankelijk. De richting die de Centrale Raad van Beroep nu inslaat strookt niet met de diverse, uiteenlopende op vattingen van de grote politieke partijen. CDA en WD willen we duwnaars anders behandelen dan PARIJS (DPA) - De staking bij het openbaar vervoer in Parijs duurde gisteren voort. Dit ondanks het akkoord over hogere lonen dat de vakbon den en de Parijse vervoersbedrijven dinsdag hadden gesloten. De communistische vakbond CGT, die circa de helft van de stakers ver tegenwoordigt, riep op de staking voort te zetten. Vier van de andere tien bij het arbeidsconflict betrokken vakbonden hadden hun standpunt nog niet bepaald. De Franse premier Michel Rocard kondigde als gevolg van de staking een decentralisatie van de openbare diensten aan. De bedoeling hiervan is de verschillende onderdelen meer autonomie te geven. Rocard riep de vakbonden op met voorstellen te komen om in geval van arbeidsconflic ten een nooddiepst in stand te houden. Ook in andere sectoren van het openbaar vervoer in Frankrijk spitsten de arbeidsconflicten zich toe. De veerboten naar Corsica, Algerije, Tune sië en Marokko voeren slechts gedeeltelijk, de goederenomslag in de ha vens van Duinkerken en Marseille lag volledig plat. Ook de stakingen bij het openbaar vervoer in Marseille en in andere provinciesteden duurden onverminderd voort. ABP betaalde te veel salaris GRONINGEN (GPD) Het Algemeen Burgerlijk Pen sioenfonds in Heerlen heeft by een herziening van de salaris schalen voor de zo'n 3400 perso neelsleden in 1986 een fout ge maakt. Nadat de operatie voor een deel was afgerond, bleek dat ongeveer 1500 personeelsle den te veel salaris kregen. Toen bleek dat het budget voor de inschalingsoperatie als gevolg van die fouten op was, visten andere perseelsleden achter het net. Een deel van het benadeelde personeel probeert nu via de ambtenarenrechter alsnog meer salaris te krijgen. Eén bepleitte zijn zaak gisteren bij de rechter in Groningen. Dit gerecht doet over drie weken uitspraak. Deze kan mede be palend zijn voor de afloop van een groot aantal andere zaken. Het ambtenarengerecht in Roermond krygt nog een klei ne honderd zaken van dit soort zaken te behandelen. weduwen. De PvdA wil een aan vullende uitkering op het inkomen van alleenstaanden met kinderen die wegens de verzorging daarvan niet volledig kunnen werken. Die uitkering moet oplopen met de leeftijd van de kinderen. D66 wil in de toekomst helemaal af van wedu wen- en weduwnaarspensioenen. Nog niet duidelijk is hoe het mi nisterie van sociale zaken met de uitspraak van de Centrale Raad van Beroep zal omgaan. Eerder heeft Sociale Zaken ten aanzien van uitspraken van de Centrale Raad van Beroep verschillende standpunten ingenomen. Zo werd onder meer bij de wwv (wet werk loosheidsvoorziening) een uit spraak dat ook gehuwde vrouwen onder bepaalde voorwaarde een uitkering konden krijgen, alge meen van toepassing verklaard. In andere gevallen besloot Socia le Zaken de uitspraken van de Raad alleen op te volgen in het be trokken geval. Anderen moesten afzonderlijk procederen om dezelf de rechten te krijgen. DEN HAAG (ANP) - De werk loosheid volgens de cijfers van de arbeidsbureaus is in november met 400 toegenomen tot 678.600. Een jaar geleden lag de werkloosheid op 679.900. Dat blykt uit gisteren door het ministerie van sociale za ken gepubliceerde werkloosheids cijfers. De styging in november kwam geheel voor rekening van mannen (plus 3200). Onder vrou wen daalde de werkloosheid met 2800. Voor seizoensinvloeden gecorri geerd nam de werkloosheid in no vember met 1900 toen tot 680.700. Hier was sprake van een daling on der mannen met 100 en een stijging onder vrouwen met 2000. De voor seizoensinvloeden gecorrigeerde werkloosheid onder bouwvakkers daalde met 1000, die onder kan toorpersoneel nam toe met 1.100. De stijging onder onderwijzend personeel was zelfs fors, met 1500. In vrijwel alle provincies steeg of daalde de voor seizoensinvloeden gecorrigeerde werkloosheid met hooguit enige honderden. Uitzon dering is de provincie Zuid-Hol land. met een toename van 1400. Het cijfer van de arbeidsbureaus wijkt sterk af van dat van het CBS. Dat lag in de drie maanden augus- tus-oktober op gemiddeld 417.000, wat 39 procent lager is dan het ge middelde cijfer van de arbeidsbu reaus. Oorzaak is de 'vervuiling' van de bestanden bij de arbeidsbu reaus. Dat wil zeggen dat er werk lozen staan geregistreerd die dat feitelijk niet (meer) zyn. ADVERTENTIE Waarom is Hammerson zo aantrek kelijk voor Rodamco? Van Slinge landt: "Het is de internationale spreiding van het onroerend goed van Hammerson dat op goede loca ties in de westerse wereld is geves tigd. Hammerson kan daardoor on ze posities in Engeland, de Vere nigde Staten en in Frankrijk ver stevigen. Daarnaast voegt het vast goedfonds ook iets toe aan onze po sities in Canada en Australië". Met Hammerson komt het zwaartepunt van Rodamco in Groot-Brittannië te liggen. Van Slingelandt: "Op dit moment heeft Hammerson 43 percent van zyn portefeuille in Groot-Britannië zit ten. Rodamco heeft een portefeuil le in Engeland van 35 percent. Door de overname komt ongeveer 40 percent van onze portfeuille in Engeland te liggen". "Dat past in onze strategie, waar mee ik niet wil zeggen dat het be lang in Engeland niet aan de hoge kant is. Dat is eerder by ons ook al aan de orde geweest toen wij in 1986 een ander Brits onroerend- goedfonds, Haslemere, overna men. Ons belang in Engeland is in de afgelopen jaren in onze balans teruglopen. Dat zal weer moeten gebeuren. We hebben op verschil lende plekken meerdere investe ringsplannen waardoor het belang van Engeland ook automatisch wat zal teruglopen". Alweer aan de top... Na de televisietest van vorige maand* vindt u Bang&Olufsen nu weer in de Consumentengids. En weer in de top van het klassement Van 17 geteste middelgrote luidsprekers werden er maar twee "goed" bevonden. Waarvan één dus de Red Line 45-2 van Bang&Olufsen. 'Beovision L 2502: goed/zeer goed. Ja, zegt u misschien, maar B&O Is ook duurder. Dat valt nogal mee. Met "matig" of "redelijk" beoordeelde boxen, zijn precies even duur of slechts honderd gulden goed koper. Mooi en goed gaan niet altijd samen.Gelukkig hebben we één merk waar dat conse quent wel zo is. Dat maakt uw keuze alleen maar makkelijker. Van Cleef Bang&Olufsen Center LEIDEN Botermarkt 25. Tel. 071-122669 Swaak Bruingoed LEIDEN Haarlemmerstraat 279, Tel. 071-215151 Nic. de Tombe Audio-Video-CD LEIOEN Pieterskerkchoorsteeg 11.Tel 071-122184 Firma G. W. Roest OEOSTGEEST Lange Voort 11. Tel. 071 -174940

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 7