NATUURLIJK, U KUNT WEER'N MAANDJE WACHTEN. Gorbatsjov snijdt diep in Sovjetleger 'Werken aan tijdperk van vrede' Nederland en Engeland sluiten verdrag over drugs Shultz reageert koel op PLO-erkenning Israël Mandela naar bewaakt huis gebracht Westduitse Haussmann: liberale carrièremaker Britse functionaris vindt houding Thatcher hypocriet DONDERDAG 8 DECEMBER 1988 BUITENLAND PAGINA 5 NEW YORK - Sovjet-leider Gorbatsjov heeft gisteren tijdens zijn historische speech bij de Verenigde Naties gezegd dat de Sovjetunie met de door hem voorgestelde troepenvermin dering wil bijdragen aan een "nieuwe realiteit, waarin we een verandering van super-be wapening naar het principe van een redelijk defensief vermogen zien". LONDEN - Nederland en Groot Brittannië zullen een bilateraal ver drag aangaan over de inbeslagna me van verdolende middelen en daarbij betrokken geld en goede ren. De minister van justitie, mr. F. Korthals Altes heeft daarover ver dere besprekingen gevoerd met zijn Britse collega Douglas Hurd, gedurende een tweedaagse ont moeting, waarin de misdaadbe strijding centraal stond. door Haye Thomas Het verdrag is een nieuwe stap in de toch al intensieve samenwer king tussen beide landen in de strijd tegen de handel in en ver spreiding van drugs. Tijdens ge sprekken in Londen is een hele reeks thema's van de misdaadbe strijding aan de orde geweest. On der meer de mogelijkheid van elek tronisch huisarrest, waarover in Nederland nog dit jaar een rapport wordt uitgebracht. Korthals Altes vertelde dat Groot Brittannië op het gebied van de technische voorzieningen, die nodig zijn voor het elektronische huisarrest, verder is dan Neder land, maar dat ook hier sprake is van een zekere terughoudendheid als het gaat om de doeltreffendheid van het systeem waarmee in de Verenigde Staten met gemengde resultaten wordt geëxperimen teerd. De bewindsman legde er de na druk op dat Nederland in eerste in stantie het bouwprogramma voor nieuwe gevangenissen, dat tot eind 1990 loopt, wil afmaken. En, ook minder haast heeft met het zoeken naar andere mogelijkheden dan Groot Brittannië, waar het veelal sterk verouderde gevangeniswe zen overbelast is. Uit zijn gesprek met minister Hurd is duidelijk geworden dat nu ook Groot Brittannië het interna tionale verdrag voor wederzijdse rechtshulp zal ondertekenen. En dus besloten heeft om mee te doen aan de mogelijkheid om op ver zoek van andere regeringen in ei gen land getuigen te verhoren. Niet aan de orde was gekomen het omstreden punt van de kinder pornografie, in de verspreiding waarvan Nederland internationaal een kwade naam heeft gekregen, met name in Groot Brittannië. De minister zei dat er tussen beide lan den nu een uitstekende samenwer king bestaat in de bestrijding van de handel in kinderpornografie. Vooral als het gaat om concrete aanwijzingen. Dat is ook het cen trale punt, aldus Korthals Altes. "Wij kunnen pas in actie komen als er concrete aanwijzingen zijn. Ik heb nooit gezegd dat er in Ne derland geen kinderpornografie is, al wordt dat wel beweerd. Maar wij kunnen alleen tot daden overgaan als blijkt dat er strafbare feiten zijn gepleegd", aldus de bewindsman. "Nu wij onze wet hebben aange past, is er duidelijk sprake van een meer doeltreffende bestrijding". De aankondiging om binnen twee jaar de sterkte van de Sovjet-troe pen eenzijdig met een half miljoen manschappen te verminderen, ko men neer een inkrimping van het leger met 10 procent. Dit zal ge paard gaan met een "aanzienlijke" vermindering van het aantal con ventionele (niet-nucleaire) wapens, aldus Gorbatsjov. Voor een belangrijk deel zullen de verminderingen in Europa plaatsvinden. Gorbatsjov zei dat de Sovjetunie uit Oost-Duitsland, Tsjechoslowakije en Hongarije in totaal 6 tankdivisies zal weghalen en 50.000 manschappen. door Henk Dam In het Europese gedeelte van de Sovjetunie zelf zal ook drastisch gesnoeid worden. Alles bij elkaar gaat het, voor wat Europa betreft (de Sovjetunie plus bondgenoten), om 10.000 tanks, 8500 artilleriesys temen en 800 gevechtsvliegtuigen, aldus de Sovjet-leider. De Sovjet-divisies die "voorlo pig" nog op het grondgebied van de Europese bondgenoten gesta tioneerd blijven, zullen grondig ge reorganiseerd worden. Ze zullen worden omgebouwd tot een "dui delijk defensieve macht". In dezelfde periode van twee jaar zal de Sovjetunie ook eenzijdig de Sovjets een "belangrijk deel" van hun troepen terug naar huis la-_ ten gaan, zo zei hij, daarmee een ou de wens van China vervullend. Later in zijn speech herhaalde hij dat de Sovjetunie nu nog vooral haar militaire mogelijkheden wil handhaven op een niveau waarop "redelijke en betrouwbare defen sie" mogelijk is zodat "niemand de veiligheid van ons en onze bondge noten in gevaar zal willen bren gen". Gorbatsjov zei dat de conventio- Buitenland kort Machtsmisbruik Een comité van Amerikaanse ad vocaten voor mensenrechten heeft Israël in een gisteren verschenen rapport beschuldigd van machts misbruik door Palestijnen en poli tieke gevangenen zonder vorm van proces onder onmenselijke om standigheden vast te houden. Argentinië In Argentinië wordt nog altijd een legerplaats bezet gehouden door rebellerende militairen. De opstan dige infanterie in de stad Mercedes zou wachten op een loyale officier om het commando aan over te dra gen, aldus het officiële Argentijnse persbureau Telam. President Alf- onsin herhaalde dat geen enkele concessie was gedaan aan de mui ters. Rust Matthias Rust, de Westduitse ama teurpiloot die vorig jaar internatio nale bekendheid verwierf door zijn landing bij de gebouwen van het Kremlin in Moskou, zal in de Bondsrepubliek niet worden ver volgd. Dat is gisteren vernomen van justitiële kringen. Suriname Tegen de Surinaamse mensenrech tenactivist Stanley Rensch is een opsporingsbevel uitgevaardigd door de militaire politie en de pro cureur-generaal. Rensch wordt er van verdacht steun te hebben ver leend aan het junglecommando van Ronnie Brunswijk. Turkije De hongerstaking van ruim 2000 politiek gedetineerden in dertien Turkse gevangenissen is de laatste dagen geleidelijk opgeheven. Zij was begonnen uit protest tegen het 'decreet van 1 augustus' van de nieuwe minister van justitie Topac, waarbij het regime in de gevange nissen aanmerkelijk strenger wordt gemaakt. Emigratie In 1988 hebben tot nu toe meer dan 77.000 Sovjetrussen toestemming gekregen voor emigratie en hereni ging met familie in het buitenland. Dit heeft het hoofd van het Bureau voor Visa en Registraties (OVIR) van het Sovjetministerie van bin nenlandse zaken gezegd in een in terview, aldus het officiële persbu reau TASS. Vervuiling Het Bureau voor Milieuzaken van het Zwitserse kanton Basel-land heeft bij de justitie een aanklacht ingediend tegen het bedrijf Saure- fabrik AG in de plaats Pratteln. De fabriek wordt ervan beschuldigd nadat het in oktober de Rijn had vervuild met 1.600 kilo van een in- sektenbestrijdingsmiddel de auto riteiten niet tijdig te hebben inge licht. De troepen- en wapenreducties die de Sovjetunie in Europa wil doorvoeren in cijfers: - 500.000 man troepen (de NAVO schat de huidige troepen sterkte van de Sovjetunie in Eu ropa op 2,2 miljoen). - 10.000 tanks (NAVO-schatting huidige aantal: 37.000). - 8.500 artilleriesystemen (nu 33.000 volgens de NAVO). - 800 gevechtsvliegtuigen (vol gens NAVO thans 6.050). nele ontwapening ook deel uit maakt van een plan om af te stap pen van een economie die is geba seerd op voortdurende bewape ning, en over te gaan op een meer civiel gemotiveerde economie. In de loop van volgend jaar al zullen, bij wijze van experiment, twee of drie wapenfabrieken worden om gebouwd tot civiele bedrijven. Gorbatsjov plaatste zijn ontwa peningsplannen in het kader van de nieuwe samenwerking, die vol gens hem gewenst is nu de tijd van de 'koude oorlog' en de confronta tie in de wereld achter de rug is. Heel anders dan Nikita Chroesjt- sjov, die 28 jaar geleden als laatste Sovjet-leider de VN toesprak met een harde rede waarin hij onder meer de onvermijdelijkheid van het wereld-communisme schetste, pleitte Gorbatsjov voor "eenheid in verscheidenheid". Hij vroeg om "respect voor de meningen van anderen, tolerantie, de bereidheid iets dat anders is niet noodzakelijk als slecht of vijandig te beschouwen, en het vermogen naast anderen te leven, ook al zijn we het niet altijd met elkaar eens". Samenwerking, al dan niet bin nen het kader van de VN, acht Gor batsjov onder meer geboden bij het omgaan met milieu-problemen en de grote schuld van tal van Derde- Wereld-landen. In zijn uitgespro ken verzoenende rede had Gor batsjov eigenlijk maar één klein puntje van kritiek. Hij zei het be sluit van de Amerikaanse regering om PLO-leider Yasser Arafat geen toestemming te geven de VN toe te spreken "te betreuren". Stafchef leger van Sovjetunie neemt ontslag MOSKOU (AP) - De Russi sche maarschalk Achromejev, die gedurende zijn 48 jaar lange militaire loopbaan de supervi sie had over inlichtingenwerk en strategische raketten, is gis teren afgetreden. Het ontslag kwam op dezelfde dag dat Sov jet-leider Gorbatsjov een aan zienlijke troepenvermindering aankondigde voor Oosteuropa. Achromejev, de 65-jarige qhef-staf van het leger, reisde met Gorbatsjov naar Reykjavik en ontmoetingen in Washing ton met de Amerikaanse presi dent Reagan. Hij bezocht in juli het Pentagon. Achromejev was evenwel niet aanwezig op de jongste topconferentie, die gis teren begon, en Sovjet-functio narissen zeiden dat hij vanwege gezondheidsredenen ontslag had genomen. Een woordvoerder van het ministerie van buitenlandse za ken, Gerasimov, zei dat Achro- mejevs terugtreden geen ver band hield met Gorbatsjovs toespraak in de Verenigde Na ties. Het is evenwel bekend dat Sovjet-militaire leiders zijn ge kant tegen unilaterale ontwa pening. Gerasimov zei dat de maarschalk ook in de toekomst als adviseur van Gorbatsjov zal functioneren. Een warm welkom voor Gorbatsjov op New York Time Square. Contructiewerkers hadden vanaf de stellage een spandoek opgehangen waarop zij de Russische partijleider welkom heetten en voor de wereld vrede en welzijn wensten. <foto Ap> JOHANNESBURG - De ANC-lei- der Nelson Mandela is gisteravond van de Constantia Berg-kliniek bij Kaapstad overgebracht naar een bewaakte woning op het terrein van de Victor Verster-gevangenis in het stadje Paarl, op ongeveer 60 kilometer van de Zuidafrikaanse 'moederstad'. Dat is gisteren be kend gemaakt door zowel het mi nisterie van justitie als de advocaat van de familie Mandela, Ayob. door Ruud de Wit De 70-jarige Mandela, die al van af 1963 gevangen wordt gehouden, zal in zijn nieuwe verblijfplaats on beperkt contact mogen hebben met zijn vrouw, zijn dochters en zijn kleinkinderen. Maar Mandel- a's vrouw, Winnie, liet via Ayob on middellijk weten dat zij van dit aanbod geen gebruik zal maken zo lang haar echtgenoot gevangen wordt gehouden en zijn mede-ge- Mandela werd in augustus in het ziekenhuis opgenomen nadat was geconstateerd dat hij in de Pollsmoor-gevangenis tuberculose had opgelopen. Aanvankelijk werd er voor zijn leven gevreesd, maar later bleek dat de besmetting niet zo ernstig was. Zijn ziekte leidde opnieuw tot internationale druk op de regering-Botha om de bejaarde ANC-leider vrij te laten. De afgelo pen maanden heeft de regering-Bo tha aanwijzingen gegeven daartoe in principe bereid te zijn. In rege ringskringen is echter een aantal keren de vrees geuit dat Mandela mogelijk zal worden vermoord door ultra-rechtse of linkse eleme- neten in de Zuidafrikanse samenle ving, zodra hij vrij is. Uit de verklaring van Winnie Mandela moet echter worden opge maakt, dat zij niet genegen is om de regering-Botha samen te werken. "Ik beschouw mijn man nog steeds als een gevangene en daarom zal ik geen gebruik maken van het bod om met hem in zijn verblijplaats te gaan wonen. Het enige wat ik zal doen, is hem op de zelfde manier te blijven bezoeken, als ik dat voorheen gewoon was". "Zuidafrika gaat nog steeds ge bukt onder de noodtoestand en er zitten duizenden politieke gevan genen vast. Evenmin kunnen Man- dela's medestrijders van het eerste uur, die met hem tot levenslang werden veroordeeld, Sisulu, Katr- adra, Mhlaba, Mlangeni en Motsoa- ledi, van dezelfde privileges ge bruik maken", aldus Winnie Man dela afgelopen nacht. In een toelichting zei minister van justitie, Coetsee, dat met de overbrenging van Mandela naar "een aangename, gepaste en veili ge plaats" een eerdere toezegging van zijn kant is uitgevoerd. "Ik heb twee weken geleden gezegd, dat als de gezondheid van meneer Mande la zodanig verbeterd is, dat hij niet langer meer hoeft te worden ver pleegd, wij ervoor zullen zorgen dat hem niets kan overkomen". NEW YORK (Rtr) - De Ameri kaanse minister van buitenlandse zaken, Shultz, heeft gisteren nogal koel gereageerd op een verklaring van de PLO-leider Arafat, waarin deze bevestigde dat de Palestijnse Bevrijdingsorganisatie de staat Is raël erkent. Arafat legde dit stand punt gisteren vast in een gemeen schappelijke verklaring na een ge sprek met Amerikaanse joden in de Zweedse hoofdstad Stockholm. Shultz zei dat hij de verduidelij king van het standpunt van de PLO verwelkomde, maar dat hij geen aanleiding zag in gesprekken met de PLO te beginnen. Volgens Shultz, die vorige week een storm van verontwaardiging veroorzaak te door Arafat een visum een be zoek aan de Verenigde Naties in New York te weigeren, moet de PLO het bestaansrecht van Israël "onomwonden en niet indirect" er kennen en alle vormen van terreur afzweren. Op een persconferentie na een tweedaagse ontmoeting met Ame rikaanse joden in Stockholm zei Arafat dat de Palestijnse Nationale Raad (PNR) vorige maand op zijn bijeenkomst in Algiers Israël in fei te had erkend. "De PNR aanvaard de twee staten: een Palestijnse staat en een joodse staat, Israël. Is dat niet duidelijk genoeg?". In een ook door zijn joodse ge sprekspartners ondertekend com muniqué nam Arafat verder af stand van alle vormen van terroris me. De Israëlische regering deed de verklaring af als een 'publici teitsstunt'. "Zij kunnen alles ver klaren, maar hun bedoeling, ambi tie en filosofie - de vernietiging van Israël - blijven onveranderd", zo zei de Israëlische premier Shamir. Midden-Oostendeskundigen noemden de verklaring van Arafat echter een doorbraak en voorspel den dat zij de PLO nieuwe diplo matieke winst zal opleveren. De Zweedse minister van buitenland se zaken, Anderson, noemde het document een 'historische door braak', terwql een woordvoerder van het Britse Foreign Office de PLO-verklaring begroette. "Het bevestigt onze opvatting dat de PLO in de goede richting gaat", zo zei hij. Inmiddels hebben ruim 70 lan- BONN (GPD) - Morgen beëdigt de Westduitse president Von Wei- zsacker twee nieuwe ministers in het kabinet-Kohl. Niet alleen krijgt de Bondsrepubliek in Ursula-Ma- ria Lehr een nieuwe minister voor vrouwen, jeugd, gezin en gezond heid, ook op economische zaken komt een nieuweling: de 45-jarige liberaal Helmut Haussmann. Hij volgt Martin Bangemann op, die genoeg heeft van het uitzicht op de Rijn en zijn verdere politieke heil in Brussel zoekt als EG-c Haussmann zit pas twaalf jaar in het parlement en in politiek Bonn vraagt menigeen zich af wat deze carrière-maker zoekt op de stoel waar eens coryfeeën als Erhard, Schiller en Schmidt zaten. Haussmann heeft enige ervaring. Na een jaar in de Bondsdag werd hij in 1977 opvolger van Otto graaf Lambsdorff als economisch woordvoerder van de FDP. Dat vond hij een veel zwaardere opga ve dan de overstap naar economi sche zaken, te meer daar Bange mann het ministerie tamelijk non chalant bestuurde. Haussmann: "Daar willen ze iemand die tijd meebrengt en kan luisteren". Voor adviseurs van buiten het ministerie, die moeten voorkomen dat de nieuwe minister aan be drijfsblindheid gaat lijden, is al ge zorgd. Uwe Holy, directeur van de dure mode-trendsetter 'Boss' Reitzle, directeur ontwikkeling, en Hensier, chef Duitsland van McK- insey, staan klaar om hun vriend rnet raad en daad bij te staan. Voor zijn tegenstanders is dit het bewijs dat Haussmann onvoldoende com petent is. Daarbij vergeten ze dan wel met deze liberaal voor het eerst sinds 1972 een gepromoveerde econoom zijn intrek in het ministe rie neemt. Haussmann is een door velen on derschat politicus. Genscher, nog altijd de sterke man binnen de FDP, zei eens in het openbaar dat hij niets moest hebben van Haus- smanns vlotte babbels. Een half jaar later moest hij hem accepteren als secretaris-generaal van de par tij. Kohl maakte jaren geleden be kend niet bereid te zijn als wrijf paal voor "dat jonge hert" te funge ren. Vanaf morgen moet hij hem elk kabinetsberaad aanhoren. Haussmann bezit het politieke instinct om op lange termijn doe len na te streven zonder dat dit al te opportunistisch lijkt. Hij verandert zijn posities altijd traag, in grote cirkels. In de tijd dat de liberalen nog samen met de sociaal-demo craten aan de macht waren, be pleitte hij een grotere rol van de staat op politiek-economisch ge bied. Nu, in het liberaal-conserva tieve tijdperk, bekritiseert hij de SPD, omdat die nog steeds voor een grotere rol van de staat pleit. den de onafhankelijke Palestijnse staat erkend die het PLO-parle- ment vorige maand op de bijeen komst in Algiers uitriep. De PLO aanvaardde bij die gelegenheid ook impliciet het bestaansrecht van Israël, maar dat gebeurde in ta melijk dubbelzinnige bewoordin gen^ Estland weigert eis soevereiniteit weer in te trekken TALLINN - Het parlement van Estland heeft gisteren geweigerd de onlangs afgelegde soevereini teitsverklaring in te trekken, zoals dat door het Sovjet-Presidium is geëist. Met een stemverhouding van 152-91 verwierp de Estse Op perste Sovjet een voorstel om de opdracht van het Presidium uit te De afgevaardigden besloten in plaats daarvan uitsluitend om de nationale Opperste Sovjet in de toekomst als 'richtsnoer' te laten dienen. Het regionale parlement stelde verder de Sovjet-regering voor om de repressie onder Stalin te bestempelen tot "misdaad tegen de mensheid". In het verzoek wordt aangevoerd dat de misdaden onder Stalin dienen te worden ver volgd. Ook wordt gesuggereerd om nog in leven zijnde slachtoffers smartegeld uit te keren. In de jaren 40 en 50 werden tien duizenden Estlanders naar Siberië gedeporteerd en velen kwamen daar in onmenselijke omstandig heden om het leven. Het parlement verhief verder in een amendement op de grondwet het Estisch tot offi ciële taal van de republiek. De afgevaardigden schrokken evenwel terug voor aanvaarding van een wetsvoorstel waardoor honderdduizenden Russen die in de republiek woonachtig zijn, zou den worden gedwongen de regio nale taal te leren. Er werd wijselijk besloten de behandeling van dit wetsvoorstel uit te stellen. De stemverhouding over het constitutionele amendement was 204-49 met vier onthoudingen. Het aantal voorstemmers was daarmee 14 groter dan de tweederde meer derheid die voor een grondwets wijziging vereist is. Het feit dat er sprake was van zoveel tegenstem mers is een verschijnsel dat tot dusverre niet voorkwam in de Op perste Sovjets, lichamen die geacht werden om zonder debat de door de partij ingediende voorstellen klakkeloos goed te keuren. BLANKE SCHUTTER - Een 15- jarige zwarte Zuidafrikaan is giste ren gedood toen een blanke schut ter het vuur opende op een groepje zwarte jongeren die op weg waren naar een bushalte in Johannes burg. Volgens de politie passeerde de schutter de drie zwarte jongeren in Mondeor, een blanke voorstad van Johannesburg. Hij keerde te rug, opende het vuur en schoot een van de jongeren in de rug. De zwar te jongen overleed in het zieken huis. De twee anderen bleven on gedeerd. ADVERTENTIE Staking wegens herdenking van opstand Palestijnen JERUZALEM (AP) - De Pales- tijnse bevolking in de Gaza-strook heeft vandaag de eerste verjaardag van haar opstand tegen de Israëli sche bezetting herdacht met een al gemene staking. Scholen, winkels, bedrijven en kantoren bleven ge sloten. Een Arabische journalist zei dat in de Gaza-strook, waar de opstand vorig jaar begon, massaal wordt ge staakt. Het Israëlische leger heeft in verband met de verjaardag van de opstand een uitgaansverbod af gekondigd voor negen Palestijnse vluchtelingenkampen in de Gaza- strook, waardoor naar schatting 224.000 Palestijnen hun huis niet kunnen verlaten. Het leger kreeg in de bezette ge bieden versterking voor het geval op grote schaal onlusten uitbreken. Voor morgen is een tweede alge mene staking aangekondigd voor de Westelijke Jordaanoever en de Gaza-strook, waar in het totaal 1,5 miljoen Palestijnen wonen. LONDEN (AFP) - Het ministerie van buitenlandse zaken in Londen zal een onderzoek starten naar de publikatie in het dagblad The Gu ardian gisteren van een open brief van een functionaris van the Fo reign Office waarin premier That cher wordt beschuldigd van het spreken met 'dubbele tong' inzake haar terrorismebeleid. De ambtenaar, Haseldine, ver wijt de Britse premier 'hypocriete smaad' in haar kritiek op de Ierse en Belgische autoriteiten in de kwestie van de voormalige Ierse priester Patrick Ryan. België ging niet in op het verzoek van Londen om Ryan, die door de Britten ver dacht wordt van banden met het Ierse Republikeinse leger IRA, uit leveren. Hij werd naar Ierland uit gewezen, waar hij nog altijd ver blijft. Haseldine herinnert daarbij aan het besluit uit 1984 om vier (blan ke) Zuidafrikanen, die beschul digd werden van overtreding van het wapenembargo, toestemming te geven het land te verlaten. Dit gebeurde nadat een lid van de Zuidafrikaanse ambassade ver klaarde geen gebruik te zullen ma ken van zijn diplomatieke on schendbaarheid en voor de vier ga rant te staan. De ambassade beloof de dat de verdachten op tijd terug zouden zijn om voor de rechtbank te verschijnen. Uiteraard kwamen zij niet opda gen en de ambassade bevestigde officieel ook nooit het laten vallen van de diplomatieke onschend baarheid van de betreffende diplo maat. "Het is duidelijk", aldus Haseldine, "dat Thatcher de vier hoge gevangenen buiten het bereik van de Britse justitie wilde hebben, terug in Zuidafrika en van de agen da afgevoerd, ruim .voor haar ont moeting in juni van dat jaar met de twee bezoekende Botha's". Het is vreemd, zo vervolgt hij, dat minister van buitenlandse za ken Pik Botha in staat bleek een ar gument te vinden om de vier geen toestemming te geven terecht te staan. Nog vreemder is het dat Thatcher de weigering van Botha de vier "terroristen" af te staan niet veroordeelde. Haseldine werd van zijn functie ontheven tot het inter ne administlratief onderzoek tegen hem is afgerond. Intussen keurde het Britse La gerhuis dinsdagavond met grote meerderheid de voorgestelde ver scherping van de anti-terreurwet goed. Hierdoor krijgt de politie meer bevoegdheden waardoor het eenvoudiger wordt beslag te leg gen op gelden en banktegoeden van terroristen. V U Wie slim is koopt meteen een lot. Want ook deze maand zijn er meer dan 1 miljoen prijzen te winnen tegenover zo'n 2 miljoen loten. Verdeeld over 3 trekkingen. Alles bij elkaar ruim 33 miljoen gulden aan prijzen. Van een tientje tot het half miljoen. Eerste trek king volgende week woensdag. MÉÉR KANS IN DE STAATSLOTERIJ

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 5