'Sprookjes bestaan dus nog' Roma kan zaak niet recht zetten SpoOrPtTV Vele nieuwelingen in hockeyselectie Keeper Real op matje geroepen Vijf nieuwe sporten op Olympische Spelen Bayern München ronde verder na stunt in Milaan: 1-3 Wedstrijden in kunststoten worden minder langdradig Bax speelt zich bij laatste zestien Amateurclub BW op rand van afgrond DONDERDAG 8 DECEMBER 1988 SPORT PAGINA 17 Dresden ook in Rome te sterk ROME (Reuter) - AS Roma heeft de twee weken geleden opgelo pen 2-0 nederlaag tegen Dynamo Dresden niet recht kunnen zet ten. Integendeel: de Italianen gingen gisteravond in eigen huis opnieuw onderuit met dezelfde cijfers. De Oostduitsers gaan door naar de kwartfinales van het UEFA Cup-toernooi die in maart worden gespeeld. Real Sociedad heeft zich ten koste van FC Köln ook geplaatst voor de kwartfinales. Na de Spaanse winst in Sociedad (1-0) volgde in Keulen een gelijk spel: 2-2. De Westduitsers stonden al bin nen enkele minuten op een 1-0 voorsprong door een doelpunt van Götz. De volgende ronde leek ver volgens binnen handbereik toen Engels de tweede Keulse treffer scoorde in de 28ste minuut. Engels werkte een door doelman Arcona- do slecht verwerkt schot van uit blinker Hassler binnen. Nog voor rust echter kwamen de Spanjaar den terug uit een strafschop die door Goicoechea werd benut. Aangezien FC Köln vanaf de pe naltystip niet wist te scoren bleef de voor Real Sociedad gunstige 2-1 stand tot de slotfase gehandhaafd. In de 90ste minuut maakte Real aan alle onzekerheid een einde. Fuentes scoorde 2-2. Juventus versloeg Club Luik uit België met 1-0. Twee weken gele den was het duel in Luik eveneens in een overwinning van Juventus (1-0) geëindigd. Napoli plaatste zich door thuis gelijk te spelen (0-0) tegen Bor deaux. In Frankrijk had de ploeg van Maradona al met 1-0 gewon- Nationale vrouwenteam samengesteld AMSTELVEEN (ANP) - Net als de onlangs bekend gemaakte se lectie van de nationale mannenhockeyploeg telt ook de na-Olym- pische selectie voor het vrouwenteam van bondscoach Gijs van Heumen een fors aantal nieuwe gezichten. Niet minder dan acht speelsters, die bij de bronzen ploeg van Seoul hoorden, zijn niet teruggekeerd in de voorlopige groep, die voor de trainings- en wedstrijdperiode tot en met april is geformeerd. Altobelli laat doelman Stojic De overige vier kwartf.S Spaanse voetbalbond straft via tv-beelden Viktoria Bu- ten zijn Vfb Stuttgart, Viktoria Bu- karest, Hearts of Midlothian Bayern München. Remise voor Van der Wiel BELGRADO (ANP) - John van der Wiel heeft gisteren tijdens het schaaktoernooi van de Grand Mas ters Association (GMA) in Belgra do zijn partij voor de vierde ronde remise gespeeld tegen de Sovjet- russische grootmeester Mikalisjisj- in. Van der Wiel, die wit had, staat nu met drie punten op de gedeelde tiende plaats in het veld van 258 deelnemers. De Joegoslaaf Hulak, die van de Sovjetrus Kaidanov won, was na de eerste zitting de enige met een score van honderd procent. Van zijn concurrenten braken de Ijslander Petursson en de Sovjetrus Psachis hun onderlin ge partij af met goede kansen op winst voor Psachis. Van de andere Nederlanders kwamen Riemersma en Vanhestë door overwinningen op respectie velijk de Joegoslaven Nenadovic en Atanasijadis op vijftig procent (twee punten). Blees, die een half Qphiict ni^t punt heeft, verloor van de Bulgaar Spiridonov, Los haalde zijn eerste zege binnen ten koste van de Joe goslaaf Bakic. t? Vunderink nog steeds in vorm UTRECHT (ANP) - Schaatser Ro bert Vunderink is aan een ijzerster- ke periode bezig. De Raaltenaar, die onlangs het werelduurrecord verbeterde, kwalificeerde zich gis teren op de ijsbaan in Utrecht voor de nationale titelstrijd op de tien kilometer. Vunderink won de se lectiewedstrijd in 15 minuten en 19,7 seconden. Hij werd gevolgd door marathonschaatser Richard van, Kempen, de leider in het klas sement om de KNSB-cup. Van Kempen finishte in 15.24,0. De der de plaats was voor Wijnand Kooi man, die 15.27,5 noteerde. De eer ste zes van de selectiewedstrijd plaatsten zich voor de titelstrijd. De uitslag van de selectiewed- trijd op de 10 (Raalte) 15.19,7, 2. Van kempen (Nieuwveen) 15.24,0, 3. Kooiman (Bergambacht) 15.27,5, 4. Kooy (Rijsenhout) 15.31,9, 5. Pronk (Oost Graftdijk) 15.38,6, 6. Pieterse (Die- men) 15.40,6,7. Zoon (Rockanje) en Van der Hoorn (Ter Aar) 15.41,8, 9. Bouma (Oudetrijne) 15.45,3,10. Al- leblas (Den Hoorn) 15.46,5. Alex Blanchard verdedigt titel DEN HAAG (ANP) - Alex Blan chard verdedigt maandagavond in Helsinki zijn Europese bokstitel in het zwaar-middengewicht, volgens de versie van de International Boxing Federation (IBF), tegen de Fin Tarmo Uusivirta. De Amsterdammer kwam op 7 oktober in West-Berlijn in het bezit van de titel door een overwinning met knock out in de vijfde ronde op de in West-Duitsland wonende Turk Agamil Yilderim. Haan nog twee jaar in Stuttgart STUTTGART (SID) - Arie Haan blijft nog twee seizoenen trainer van Vfb Stuttgart. De Nederlandse oefenmeester, die niet over een trainerslicentie beschikt, tekent vandaag het nieuwe contract. De club moet wel de bekende .truc' toepassen om Haan te behouden. De veertig-jarige Nederlander be- t over de vereiste papie- de Bundesliga te mogen werken. Als stroman fungeert de huidige assistent-trainer Willi En- tenmann, die wel in bezit is van de juiste diploma's. MADRID (Reuter) - De Spaanse voetbalbond heeft drie dagen no dig gehad om met behulp van vi deo-beelden de gebeurtenissen tij dens de uit de hand gelopen derby tussen Real Madrid en Atletico Ma drid op een rijtje te zetten. In het duel werden zaterdag drie spelers uit het veld gestuurd, negen kre gen er een gele kaart voorgescho teld. Afgaande op de beelden be sloot de Spaanse bpnd de Portu gees Paolo Futre (Atletico) voor drie wedstrijden te schorsen. Real- speler Tendillo werd voor één wed strijd naar de tribune verbannen. Doelman Buyo van Real staat voor lopig op non-actief. Hij moet zich volgende week verantwoorden voor zijn onsportieve gedrag. Atletico-speler Urujuela, die doelman Buyo zou hebben gesla gen en daarvoor de rode kaart kreeg, werd vrijgesproken. De beelden wezen uit, dat Buyo pro beerde zijn tegenstander te slaan en zichzelf daarbij raakte. Ook scheidsrechter Martin Navarette werd niet gespaard. De bond ver zocht de Spaanse scheidsrechters- organisatie de rol van Navarette verder te onderzoeken. De arbiter Barcelona aan de leiding. Gil kreeg wel te horen, dat Atletico tegen de ze beslissing bezwaar kan maken. De Spaanse bond ging niet in op Diverse spelers kregen een boete het verzoek van Atletico-voorzitter opgelegd. Futre kreeg de zwaarste. Jesus Gil de wedstrijd ongeldig te de Portugese aanvaller moet ruim verklaren. Real, dat de wedstrijd in 3000 gulden betalen. Tendillo blessuretijd besliste, behoudt de kreeg een boete van 1000 gulden twee punten en blijft daardoor met WENEN (Reuter) - Het bestuur van het Internationaal Olym pisch Comité heeft gisteren in Wenen besloten vijf nieuwe on derdelen op het Olympisch pro gramma op te nemen: drie bij de winter - en twee bij de zomerspe len. Bij de winterspelen van 1992 in Albertville staan de biathlon voor dames, het free style skiën op een bobbelpiste en het short track schaatsen voor vrouwen en r de eerste maal offi cieel op het programma. Bij de zomerspelen in Barcelona onder gaat de atletiek en het zeilen een uitbreiding. Op het atletiekpro- gramma komt de tien kilometer snelwandelen voor vrouwen en aan het zeilen wordt de Finn- dinghy voor vrouwen toege- Badminton, honkbal en judo voor vrouwen waren reeds als nieuwe sporten aan het Olym pisch programma van Barcelona toegevoegd. De meesten hebben inmiddels hun internationale hockeyloopbaan be ëindigd, zoals Aletta van Manen, Marjolein Bolhuis, Yvonne Buter, Marieke van Doorn en Sophie von Weiier. Van keepster Det de Beus is dat nog niet helemaal zeker. Voorlopig heeft ze gekozen voor haar studie. Lisanne Lejeune en Carina Benninga ontbreken voor alsnog omdat zij na de Spelen een enkele maanden durende reis on dernamen en de hockeystick pas weer na de winterstop ter hand ne- Spelverdeelsters Van de nieuwelingen debuteren keepster Jaqueline Toxopeus en de veldspeelsters Renee van Aalde ren, Anne Segeren, Astrid Leurs en Angela Veeger. Het trio Carina Bleeker (doel), Caroline Leenders en Terry Sibbing maakte al eerder deel uit van nationale selecties. „Ik heb zoveel mogelijk spelverdeel sters bij de groep genomen om te kijken hoe ze zich op internatio naal niveau presenteren", aldus Van Heumen. Dinsdag 20 december komt de selectie voor de eerste maal bijeen. Dan is er op Papendal een instruc tieve avond over krachttraining. Donderdag 12 januari is de eerste centrale training op Papendal. Er wordt vanaf die datum afwisselend getraind op de donderdagen (Pa pendal) en de dinsdagen (Amstel veen). Het eerste toernooi vindt met de Paasdagen (25-27 maart) plaats in Amstelveen, met vier deelnemende landen, waarbij in elk geval Zuid-Korea, dat zilver in Seoul veroverde. Op 15 juli begint vervolgens de voorbereiding op het toernooi om de Champions Trophy, dat van 3 tot en met 10 sep tember in Frankfurt wordt gehou den. De nieuwe selectie ziet er als volgt uit: Doel: Carina Bleeker (Gronin gen) en Jaqueline Toxopeus (Hil versum); Veld: Willemien Aarden- burg, Helen van der Ben, Terry Sibbing en Ingrid Wolff (allen Am- ANTWERPEN (ANP) - De Europe se biljartbond (CEB) heeft besloten de opzet van de kunststoot-toer- nooien met ingang van het seizoen 1989 -1990 drastisch te veranderen. De kunststoters zullen dan in Eu ropese evenementen niet meer het programma van 68 figuren afwer- MILAAN (GPD) Hoogmoed komt voor de val en verde digend voetbal gelukkig ook. Inter Milan dacht het schijn baar eenvoudige karwei tegen Bayern München met één spits te kunnen klaren en kwam pas tot inkeer toen het kalf verdronken was. Bayern, opgezadeld met een 2-0 achter stand, veertien dagen geleden opgelopen in München, na gelde Inter gisteravond voor rust in een tijdsbestek van acht minuten drie maal aan de schandpaal (0-3) er daarna nog slechts voor een treffer van Serena. beste ploeg de derde UEFA Cup ronde overleefd heeft. „Wij hebben het erg dom gespeeld. Vooral na de blessure van Brehme klopte er niks meer van". Beschermheilige Sint Ambrosius moet haast wel fan van AC Milan zijn. De be schermheilige van de stad Milaan stond op zijn jaardag toe dat Wo- hlfarth die kon profiteren van een blessure van de Westduitser in Milanese dienst Brehme Au- genthaler en Wegmann tussen de 33ste en 41ste minuut de score in de uitpuilende voetbalburcht San Siro naar 0-3 tilden, aldus een uniek kunststuk uithalend. Dat Se rena, in de eerste helft de enige In- ter-spits, met zijn derde Europese doelpunt de spanning nog in de eerste helft terug bracht (1-3), bracht de beschermheilige niet op andere gedachten. Ondanks het uitblijven van meer treffers werd het tweede bedrijf er één om niet licht te vergeten. Inter- trainer Giovanni Trapattoni, ken nelijk tot inkeer gekomen, diri geerde meer manschappen naar het front en dat leverde een even fascinerende, spannende als spec taculaire botsing op. Bruno Galler genoot kennelijk ook met volle teu gen, want de Zwitserse scheids rechter rekte de wedstrijd tot ruim 95 minuten. Inter, in slaap gesust door de com fortabele voorsprong en met de ge dachten reeds lang en breed bij de derby tegen stadgenoot AC, had voor de gelegenheid het aloude ca- tenaccio van stal gehaald. Het bleek een misrekening. De defen sieve spelwijze, waarmee de club halverwege de jaren zestig grote triomfen boekte, speelde Bayern in de kaart. De onbevangen aanval lende taktiek van de Westduitsers, die zich geenszins geslagen acht ten, deed de rest. „Sprookjes bestaan dus nog", lachtte Jupp Heynckes na het zin derende spektakelstuk zijn tanden bloot. De technische leider van Bayern gaf toe in het San Siro, aan staande zondag decor van de derby tussen Inter en AC, duizend doden gestorven te zijn. „Vooral in de tweede helft was de spanning on gelooflijk. Ik kan het eigenlijk nog nauwelijks bevatten". Inter-chef Trapattoni kon er nau welijks meer uitpersen dan dat de Jürgen Wegmann (links liggend) heeft Inter-doelman Walter Zenga gepasseerd t chen op een riante 3-0 voorsprong. zondag op de eerste plaats eindig de, kwamen de twaalf deelnemers bijeen om met vertegenwoordigers van de CEB over de toekomst van het „billiard artistique" te filosofe ren. „In Stockerau heeft de CEB in overleg met de spelers besloten in meerdere malen overvleugeld door zijn opvolger Thon, zich twee prachtige scoringsmogelijkheden creëerden. Bayern-doelman Aumann sleep te Bayern er in die fase doorheer en hield ook tijdens de daaropvol gende aanvalsgolven het hoofd koel. De opvolger van Pfaff werd dank zij een serie prachtige reddin gen de held van Beieren en hield in Ook aan de extra-time had Inter de slotfase ook Morello en Bergomi niet genoeg. Kansen om de schan- ken. De huidige opzet maakt plaats de eerste helft van januari het knock out-systeem, waar bij gespeeld wordt om drie gewon- i sets. Deze vorm wordt al gerui- set-systeem als proef uit te voe- In de nieuwe opzet wordt uit gegaan van een groep van acht tot tijd in het driebanden gebruikt, twaalf spelers, die automatisch tot Daarnaast komt er een Grand Prix- cyclus, die uit vijf of zes toernooien zal bestaan en waarvan de winnaar tot Europees kampioen wordt uit geroepen. De Europese 'biljartbond en de kunststoters ontevreden c titeltoernooien, die vaak ontaard den in urenlange séances. Na af loop van de wereldtitelstrijd Stockerau, de Grand Prix-toernooien wordt toegelaten. Dat groepje wordt aan gevuld met vier spelers van het or ganiserende land en vier uit een vooraf te houden kwalificatietoer nooi. Het huidige programma ren al geruime tijd wordt zeventig figuren, die in pak- het verloop van de ketten worden verdeeld. We moe ten nog bepalen hoeveel stootbeel- den een set zal tellen", aldus de Belg Marcel van Raemdonck, wed- Jean Bessems strjjdleider van de CEB. de weg te wissen had de blauw zwarte brigade, in eigen land en ook in Europees verband dit sei zoen nog ongeslagen, overigens voldoende. De 73.000 fans gingen er goed voor zitten toen invaller Morello en Matthaus, tegen zijn ou de ploeg niet in zijn beste doen en VOETBAL - Veendammer Re- né van Tilburg speelt de rest van het seizoen voor de eerste-divisie- club NEC. Van Tilburg, die in juli Helmond Sport voor Veendam ver ruilde, had aanpassingsproblemen in het noorden. NEC betaalt de ere divisieclub 100.000 gulden voor de 26-jarige aanvaller. Matthaus en Brehme, vallen na 33 minuten de Italiaanse defensie voor grote organisatori sche problemen stelde, en de overi ge Milanezen kunnen als pleister op de gapende wonde een riante die fase doorheen donatie op hun bankrekening ver wachten. Inter kon een recordre cette van ruim 3,5 miftoen gulden in de boeken bijschrijven en de af spraak bestaat dat de spelers daar onderling een kwart van mogen verdelen. Bayern München, door arbiter uit- Galler bestraft met een viertal gele VOORHOUT - Het zaalvoetbal team van Bax heeft zich bij de laatste zestien clubs geplaatst in de landelijke bekercompetitie. Bre- zan uit Den Helder keerde met een 5-2 nederlaag huiswaarts. Nadat de wedstrijd een kwartier later begonnen was (de kleding van Bax leek te veel op die van de be zoekers) kwam Bax door Mario Fa- ber na zes minuten met 1-0 aan de leiding. De vreugde was van korte duur want uitblinker Johan Gast zette zijn ploeg een minuut later al weer naast de Voorhouters (1-1). Daarna was het voor beide ploegen wat aftasten. Geen der partijen durfde echt voluit te gaan. De rust werd met een 1-1 stand bereikt om dat Wim Bouckaert vanaf de penal tystip faalde. In het tweede speelpart kwam kaarten (tegen Inter één), wordt per speler met 'slechts' 15.000 gul den beloond. „Maar misschien moeten we dat bedrag wat aanpas sen", vond manager Uli Hoeness. Afgaande op de manier waarop Bayern de opponent in de Milanese heksenketel - het duurde angstval lig lang voordat een uit de hand ge lopen 'vreugdevuur' op de tribune geblust werd - na de pauze in het gareel hield en zich toegang ver schafte tot de kwartfinales, is een extra douceurtje wel op zijn plaats. sterdam), Annemieke Fokke, Noor Holsboer, Caroline Leenders en Laurien Willemse (allen HGC), Re- nee van Aalderen, Anne Segeren (beiden Hilversum), Astrid Leurs (Upward), Anneloes Nieuwenhui- zen (MOP), Martine Ohr (HDM) en Angela Veeger (Groningen). DEN BOSCH (ANP) - De 82 jaar oude Bossche amateurclub BW, zustervereniging van BW Den Bosch, verkeert in ernstige finan ciële moeilijkheden. De landskam pioen van 1948 heeft bij de arron dissementsrechtbank in Den Bosch surseance van betaling ge vraagd en gekregen. Mr. R. van den Dungen is aangesteld tot bewind voerder. De betaalde organisatie BW Den Bosch blijft buiten de finan ciële problemen. De twee vereni gingen gingen in juli wel een sa menwerkingsverband aan. maar de organisaties bleven daarbij zelf standige rechtspersonen. Het in de eerste klasse E van het zondagvoetbal uitkomende BW heeft een schuld van 85.000 gulden bij de belastingen en bedrijfsvere niging en een hypotheekschuld van 300.000 gulden. De fiscus had al eerder beslag gelegd op roerende goederen van de club en zelfs een datum voor een openbare verkoop vastgesteld. Kort voor die uitverkoop bereik te de fiscaal adviseur van BW als nog overeenstemming met de ont vanger der belastingen over een af betalingsregeling. Vrijdag 2 de cember zou de club de eerste ter mijn van 15.000 gulden voldoen. Via acties onder de Bossche bevol king schraapte BW enkele dui zenden guldens bijeen, maar toen het op betaling aankwam, haakte de club op advies van zijn juridisch adviseur mr. J. van Mierlo toch af. „Ons is verteld, dat we er voor de toekomst niets mee zouden op schieten. Er zou slechts sprake zijn van een momentopname", verde digt BW-voorzitter Jan Gösgens de handelwijze, die bij de fiscus in verkeerde aarde viel. Volgens een woordvoerder van het Bossche ontvangstkantoor van de belastin gen beraadt men zich pas na een gesprek met de bewindvoerder van BVV, mr. Van den Dungen, over de te volgen strategie. Dat onderhoud vindt donderdag plaats. De fiscus hoeft zich wettelijk niets aan te trekken van de surseance van beta ling en kan de openbare verkoop doorzetten. De Bossche arrondise- mentsrechtbank heeft 1 maart 1989 vastgesteld als de datum waarop de schuldeisers eventueel over een bereikt akkoord zullen stemmen. BWs bewindvoerder zal vol gende week ook aankloppen bij de KNVB, waar men nog niet op de hoogte was van BW's problemen. De sectie betaald voetbal van de KNVB heeft een waarborgfonds, waarop profclubs in zorgelijke tij den een beroep kunnen doen. On duidelijk is echter in hoeverre ama teurclub BW een beroep kan doen op de voetbalbond. Den Helder verliest KIEV (AFP) - De basketballers van Den Helder hebben het duel tegen Stroitel Kiev in groep D van de kwartfinales van de strijd om de Korac-beker gisteren verloren met 65-89. De ruststand in Kiev was 41- Het was de eerste wedstrijd van de Noordhollanders voor deze groep. Op 14 december volgt het tweede duel bij de Franse club Or- thez, 11 januari ontvangt Den Hel der het Italiaanse Cantu. HOCKEY - Paul Lissek is Wolfgang Strödter opgevolgd als coach van het dameshockeyteam van West-Duitsland. Lissek was leider van het Westduitse junioren- team (jongens). Bax pas los van zijn tegenstander. Martin Bax passeerde koeftjes doelman Fred Berg en Jeffrey Fo- rée voegde daar nog een treffer aan toe (3-1). Toen Martin Brouwer (Brezan) voor twee minuten naar de kant moest haalde Forée de buit voor Bax binnen (4-1). Internatio nal André Tielens deed nog een maal wat terug voor de gasten, maar Hennie Koet bepaalde de eindstand uiteindelijk op 5-2. DONDERDAG 10.23-11.55 Did 1 ARD-Sport extra: re turns in de derde ronde van het Europa cup 3-toernooi. 16.10-16.55 Did 2: Pfiff: sportprogramma voor jongeren. 20.30-21.30 Super: Dubai International Masters Snooker: verslag van het snook er toernooi vanuit Dubai. 21.30-22.00 Super: Autosport: Formule I. 22.00-22.58 SKY: Ski Report: informatie bulletin. 22.00-23.00 Super: Super Dutch Foot ball Nederlands voetbal. 00.00-00.57 SKY. World Cup o» Golf VRUDAG 13.15-14:00 Did 1: Die Grenzen des Sports oder Verzicht auf das Machbare.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 17