2499.- «StBBS Bod Van Dijk valt ambtenaren tegen Lagere belastingen scheppen werk Beurs-yuppies op straat door verliezen in de City Kleine bonden overstag in staking Frankrijk EG-landbouw kost gemiddeld gezin 30 gulden per week extra Geen akkoord minimumloon UIT VOORRAAD LEVERBAAR Vendex Headstart II PC Dixons I je komt ogen len oren tekort. WOENSDAG 7 DECEMBER 1988 PAGINA 7 Meer loonsverhoging geëist LONDEN - Zo heb je een baan van ruim een ton met uitstekende vooruitzichten op een gouden toe komst, zo ben je ontslagen en plot seling kansloos in een verzadigde markt. Dat is nu meer en meer de keiharde realiteit in de City, het fi nanciële centrum van de Britse hoofdstad, waar de ene bank na de andere zijn beursactiviteiten be ëindigt onder druk van steeds gro tere verliezen. door Haye Thomas DEN HAAG (GPD/ANP) Een scheuring in het ambtenarenfront over de arbeidsvoor- onts^LÉ waarden voor volgend jaar is vrijwel onafwendbaar. Minister Van Dijk van binnenlandse 'zighouc zaken heeft de ambtenaren een loonsverhoging van slechts 0,2 procent geboden. Dat is voor drie van de vier centrales van overheidspersoneel onvoldoende. Zij eisen een algemene loonsverho ging van een procent. Dit kost de minister 440 miljoen gulden. Hij heeft voor volgend jaar slechts 350, miljoen gulden beschikbaar voor de verbetering van de arbeidsvoor waarden van ambtenaren. Dit staat in de voorstellen, die de minister vandaag in het overleg met de amb- tenarencentrales zal inbrengen. GATT-overleg nog muurvast MONTREAL (AP) - De handels conferentie die de meer dan hon derd leden van de GATT in Mon treal houden is vandaag de laatste dag ingegaan met een patstelling over de landbouwsubsidies in de Europese Gemeenschap. De Vere nigde Staten 'eisen dat de twaalf EG-landen die subsidies afschaf fen omdat ze de internationale han del belemmeren. De EG is bereid tot enige vermindering, maar wil niets weten van afschaffing van de steun aan de Europese boeren. De onderhandelaars van de gein- dustraliseerde landen hoopten ak koorden te kunnen sluiten over de handel in diensten, zoals toerisme en transport. Maar dat werd door de ontwikkelingslanden, India en Brazilië voorop, getorpedeerd. Directeur-generaal Michel Cam dessus van het Internationaal Mo netair Fonds maakte gisteren in een toespraak tot de GATT-gedele- geerden bekend dat de economi sche groei van de zeven belangrijk ste industrielanden dit jaar waar schijnlijk uitkomt op 4,25 procent, het beste resultaat sinds het begin van de jaren 70. Hij zei dat de snelle groei de industrielanden een gou den kans bood om hun markten meer open te stellen voor elkaar en voor de ontwikkelingslanden. De zeven belangrijkste indus trielanden, ook wel de Groep van 7 of de G-7 genaamd, zijn de Verenig de Staten, Japan, Engeland, Frank rijk, West-Duitsland, Italië en Ca nada. Economie kort Landbouw De melkveehouderij doet het be ter, de akkerbouw is nog niet uit het dal, de glastuinbouw behaalt opnieuw gunstige resultaten, het herstel in .de champignonteelt zet door en de intensieve veehouderij moet op slechte resultaten reke nen. Dit concludeert het Land- bouw-Economisch Instituut (LEI) in twee rapporten over de bedrijfs tak Ahoy Directeur ad-interim J. Mortier van het Rotterdamse sport- en tentoon stellingencomplex Ahoy denkt 23 miljoen gulden nodig te hebben om het voortbestaan van dit bedrijf verzelfstandigd (los van de ge meente) veilig te stellen. Kalkar Er bestaat geen juridische ver plichting voor ons land om met de Duitse regering te praten over een hogere financiële bijdrage aan de kernreactor Kalkar. Dit blijkt uit een nog niet gepubliceerd advies dat drie topjuristen aan de Kamer hebben uitgebracht. Dit naar aan leiding van een Duits verzoek aan de Nederlandse regering om op nieuw te gaan praten over het ver drag dat de bijdrage van de drie in Kalkar deelnemende landen (West- duitsland, Nederland en België) aan de exploitatie van de kernreac tor regelt. Fokker Minister De Korte (economische zaken) moet de Kamer voor medio januari rapporteren over de samen werking tussen Fokker en de Ame rikaanse vliegtuigbouwer Lock heed. Tevens zal de minister duide lijk moeten maken wat de rol van de overheid is geweest bij het be- sluit van KLM om toch tien Fokker F 100-toestellen af te nemen. Smit Smit Internationale heeft over de periode 1 oktober 1987 tot en met 30 september 1988 een nettoverlies geleden van 36 miljoen gulden. In het voorgaande jaar 1986/87 be droeg dit verlies 234,5 miljoen. In het tweede halfjaar van dit jaar is tot dusver een positief bedrijfsre sultaat behaald van 2,6 miljoen gul den. Breevast Breevast (Bredero Vast Goed) heeft de Amro Bank omstreeks 11,7 miljoen gulden betaald. In ruil daarvoor heeft de bank alle vorde ringen prijsgegeven die zij had op Breevast en haar dochtermaat schappijen. Een uitzondering is ge maakt voor drie Duitse dochters. De schikking met de bank maakt in beginsel de weg vrij voor een sa nering van het negatieve eigen ver mogen van Breevast, ongeveer 210 miljoen. De minister wil, dat alle ambte naren een lagere pensioenpremie gaan betalen. In de maatregel die de minister nu voorstelt, zouden de beter betaalde ambtenaren maan delijks daarvan netto meer over houden dan de lagere ambtenaren. De minister heeft de bonden van overheidspersoneel ook voorge steld de loonschalen voor middel- bare- en hogere ambtenaren te ver lengen. Dit kost de minister 65 mil joen extra, boven de 90 miljoen gul den die hij al kwijt is aan de salaris verbetering van 0,2 procent. Voor 65 miljoen gulden wil van Dijk voorts de inkomens van ambtena ren bij Defensie, gemeenten en provincies en bij het onderwijs ex tra verbeteren. Deze sectoren krij gen nog eens 125 miljoen gulden extra voor verbetering van de werkgelegenheid. De minister handhaaft zijn eerder gedane voor stellen om de vut-leeftijd met een jaar te verlagen tot 60 jaar. Komen de ambtenarencentrales met Van Dijk niet tot een vergelijk, dan zullen de arbeidsvoorwaarden voor volgend jaar niet veranderen. Volgens het nieuwe overlegsys- teem moet de minister drie ambte narencentrales aan zijn zijde heb ben, wil hij veranderingen in ar beidsvoorwaarden kunnen door- De ambtenarencentrales zeiden gisteren te verwachten dat van daag nog niet definitief de laatste hamerslag zal vallen. Eerst willen ze zien of de minister nog wat extra ruimte te bieden heeft. Verwacht CAO WEGVERVOER - De onder handelingen over de cao voor het wegvervoer verlopen uiterst moei zaam. Werkgevers willen voor in ternationale vrachtwagenchauf feurs een Europese cao afwachten. De Vervoersbonden CNV en FNV betitelen het plan als vertragingst actiek. Volgens een woordvoerder van de FNV-bond zal er veel afhan gen van het volgende gesprek. Als daar weer niets uitkomt, sluit hij acties niet uit. Het gevolg daarvan is massaal onder degenen die zich be zighouden met de aan- en verkoop van aandelen. De laatste klap is het vertrek van 450 employées van Morgan Grenfell, één van de meest wordt dat voor de Kerstdagen geen vertrouwde namen in de City en definitieve standpunten zullen zijn een belofte op zich toen hier twee ingenomen. jaar geleden werd begonnen met Big Bang, de computerrevolutie van de aandelenhandel. Big Bang luidde een periode van grote verwachting in. En voor de direct betrokkenen grote voor spoed en welvaart. Binnen de kortst mogelijke tijd zag men er een leger van vooral jonge make laars, die op de kracht van hun dik ke salarissen triomfantelijk rondraasden in glanzende BMW's en Porsches en dag in dag uit champagne dronken op hun suc ces. Het waren de goed verdienen de yuppies die mede de Londense koop- en huurprijzen van huizen opdreven en verantwoordelijk wa ren voor een forse 'hausse' in het nachtleven van de Britse hoofd stad. Niets scheen een groeiende voor spoed in de weg te staan, totdat in oktober van het vorig jaar de beurs in elkaar klapte en werd geroken aan een diepe recessie. Ofschoon in de Londense City de aandelenhan del zich enigszins heeft hersteld van de crisis in oktober vorig jaar, is toch spoedig duidelijk geworden dat er te veel belangstellenden op het vette spek waren afgekomen en dat er veel meer makelaars ope reerden dan de markt aankon. Met als gevolg dat er wel slachtoffers moesten vallen. Eerst onder de kleintjes en ten slotte ook de grote ren. Zoals Morgan Grenfell, waar van nu het gehele aankoop- en ver- koopteam van de aandelenbranche wordt opgeheven. Morgan Grenfell gold als een van de beste betalers en onder degenen die gisteren onverwachts met hun ontslag werden geconfronteerd, waren er die meer dan 650.000 gul den per jaar verdienden. Aangeno men wordt dat de firma met de aan- delenoperaties dit jaar alleen al zo'n 30 miljoen gulden heeft verlo ren, het merendeel daarvan de af gelopen maanden. Er wordt op gerekend dat de City nu zo'n 500 miljoen pond sterling per jaar verliest in de effectenhan del. De Britse econoom Stephen Lewis heeft voorspeld dat in de Ci ty na de Big Bang 50.000 verloren gaan. De stand is nu 14.000. De klap bij Morgan Grenfell draagt zeker bij tot de meest sombere gevoe lens. Verwacht wordt nu dat de ontslagen bij Morgan Grenfell een kettingreactie van verdere sluitin gen tot gevolg zal hebben in de Ci ty, waar de stemming te is snijden en velen rekening houden met een donkere Kerstmis. Nog even en deze stapels post groeien qua omvang tot het meer dan tienvoudige, omdat de jaarlijkse lawine kerstpost moet worden verwerkt. Op het hoofdpostkantoor in Rotterdam wordt aan het eind van deze week de eer ste golf van 1,2 miljoen kerstkaarten verwacht. (foto anp) Protest Belgen bij Philips in Eindhoven BRUSSEL (ANP) - Met ont slag bedreigde werknemers van de Philips-fabriek in het Belgische Leuven demonstre ren vrijdag in Eindhoven voor het behoud van hun baan. Dat is gisteren bekendgemaakt tij dens een betoging bij de Phi- lips-vestiging in Hasselt. Er wordt vrijdag op een duizend tal deelnemers gerekend. De bonden eisen een gesprek met de internationale directie van de multinational. Philips wil ruim 700 van de 1200 arbeidsplaatsen in Leuven schrappen, omdat de in de fa briek geproduceerde audio-ap- paratuur niet meer is opgewas sen tegen'de concurrentie uit het Verre Oosten. In politieke kringen in België is met veront waardiging gereageerd op de plannen. Onderhandelingen tussen de Philips-directie en een afvaardiging van de vak bonden hebben nog niets opge- leverd. De bonden eisen dat Philips niemand ontslaat zon der werk in een andere vesti ging aan te bieden. ROTTERDAM (GPD) - Een ge middeld huisgezin in een van de EG-landen betaalt per week onge veer 30 gulden te veel voor voe- dingsprodukten. Dat wordt veroor zaakt door landbouwsubsidies op grond van van het gemeenschap pelijk landbouwbeleid. Bovendien betaalt dat gezin vijftien gulden per week extra belasting om de landbouwpolitiek in stand te hou den. Jill Moore van de Britse con sumentenorganisatie Nation Con sumer Council, maakte dat giste ren bekend tijdens een vergade ring van de Koninklijke Vereni ging Het Comité van Graanhande laren in Rotterdam. Moore was gastspreker op de vergadering. Onderzoek, van haar organisatie heeft uitgewezen dat van het geld van de EG slechts tweederde bij de boeren terecht komt. Dat zijn vaak welvarende boeren, die die steun niet nodig hebben. De consument is volgens haar van dit alles de dupe. Toen de wereldgraanprijzen laag waren, be taalde de consument het dubbele om de voorraden te kunnen garan deren. De vertegenwoordigster van de Engelse consumentenorganisatie meent dat de EG-beleidsmakers al leen symptomen bestrijden, maar de echte oorzaken van de hoge prij zen niet aanpakken. Als voorbeejd noemde zij de quota die de over- produktie weliswaar beperken, maar de prijzen opdrijven. Volgens haar moet de huidige korte ter- mijnpolitiek plaatsmaken voor een politiek van hervorming op de lan gere termijn. Daarin moet de prijs politiek worden losgekoppeld van de inkomenspolitiek voor de boe ren. Daarnaast moet de controle op de doelmatigheid van het beleid beter worden. Het Comité van Graanhandela ren toonde zich gisteren een sterk tegenstander van de verwerking van graan in veevoeders, waarmee de Europese Gemeenschap een deel van haar graanoverschot wil wegwerken. Volgens voorzitter ir. K. K. Vervelde van het Comité is dat pure geldverspilling. Het zal de EG volgens hem 300 miljoen gul den meer kosten dan export. Het gaat volgens de voorstellen twee miljoen ton. Dat is volgens Vervelde nog maar een kleine hoe veelheid, waar tegenover hoge kos ten en te veel inspanningen staan. Hij noemt het instrument boven dien bureaucratisch. Vervelde verwacht nadelige ge volgen voor de internationale han delspartners, voornamelijk de Der de-Wereldlanden, die grote hoe veelheden tapioca en citruspulp aan de veevoedermengfabrieken leveren. Want door de toevoeging van graan, vermindert de prijs van hun produkten. Het ligt volgens hem voor de hand dat er gerechte lijke procedures tegen de Europese de Europese Commissie (het Commissie zullen worden aange- dagelijks bestuur van de EG) om spannen. PARIJS (GPD/Rtr/AP) - De sta kingen bij de Parijse metro en de buurtspoorwegen zijn nog niet van de baan. Hoewel een aantal kleine re bonden gisteren besloot het door het vervoersbedrijf RATP voorgestelde contract te tekenen, houden de vier grote 'gematigde' bonden (waaronder de socialisti sche CFDT en de onafhankelijke 'Force Ouvrière') nog een slag om de arm. Vierkant tegen het voorgestelde nieuwe contract is de communisti sche vakbond CGT. Ze heeft bo vendien voor 11 en 12 september een staking bij de Franse nationale spoorwegen SNCF aangekondigd. De nu al meer dan drie weken durende stakingen hebben onder het publiek een gevaarlijk verzadi gingspunt bereikt. Ook de leiders van de communistische CGT be ginnen zich achter de schermen af te vragen in hoeverre ze nog langer kunnen doorgaan met het schaden van de belangen van 1,2 miljoen.' De door de werkgevers voorge stelde loonsverhoging van 300 francs per maand (iets meer dan 90 gulden) over twee jaar wijzen de communisten nog steeds van de hand. Ze eisen een verhoging van 1000 francs (300 gulden) in de maand. De communistische CGT verte genwoordigt binnen de buurtspoorwegbonden 46 procent van het totaal aan stemmen. Voor het geval alle andere bonden bij el kaar bereid zouden zijn het werk te hervatten, is het nu de vraag in hoe verre de communisten zich tegen deze ontwikkeling zullen blijven verzetten. In verband met de sta kingsgolf in Frankrijk heeft de neogaullistische RPR gisteren in het parlement een motie van wan trouwen ingediend tegen de socia listische minderheidsregering. De socialistische partij zei de motie te beschouwen als een 'interne opera tie van de oppositie'. De commu nistische partij zal niet aan de stemming op vrijdag deelnemen. Daardoor kan de motie niet reke nen op een de vereiste meerder heid. Joegoslavië Een nieuwe stakingsgolf met als inzet de erbarmelijk lage levens standaard heeft Joegoslavië over- DEN HAAG (GPD) - De centrale organisaties van ondernemers en vakbeweging kunnen het niet eens worden over een gezamenlijke aan beveling ter verlaging van de kos ten van het minimumloon. Wel zul len zij vrijdag kunnen komen met een advies over een regeling voor werkervaringsplaatsen. In beide gevallen gaat het om ex tra inspanningen ter bestrijding van de werkloosheid onder vooral diegenen die al lange tijd (vaak ja ren) zonder betaalde baan zitten. Van werkervaringsplaatsen wordt verwacht dat werklozen er zo veel kennis en ervaring in op doen dat ze daarna gemakkelijker in een vol waardige baan kunnen functione ren. Dat zou hun kansen om zo'n baan ook te vinden, aanzienlijk ve- groten, zo is de veronderstelling. Tienduizenden banen zouden beschikbaar komen wanneer de kosten van het minimumloon wor den verlaagd. Zo'n maatregel zou niet moeten leiden tot verlaging van het nettobedrag van het mini mumloon. Door in de belastinghef fing en in de inning van sociale pre- Preadvies De Kam en Van Herwaarden mies in te grijpen kunnen de kos ten voor de werkgever echter wel worden verlaagd. In het centrale najaarsoverleg van oktober tussen het kabinet en de Stichting van de Arbeid (ge vormd door de centrales van werk gevers en de vakbeweging) werd een dergelijke operatie naar voren geschoven als een hanteerbare maatregel. Een werkgroep zou er een plan voor moeten uitwerken dat komend jaar in werking zou kunnen treden. Het kabinet ver klaarde zich al bereid tot een subsi die ter grootte van 10 procent van de loonkosten van loner. De commissie blijkt niet uit te kunnen komen. spoeld nadat 7000 werkn de schoenenindustrie zich gisteren hebben aansloten bij stakende mijnwerkers en arbeiders in de kunstmestindustrie. Bovendien dreigden spoorwegemployees het openbare leven in en om Belgrado te verlammen door op woensdag gans het raderwerk tot stilstand te brengen, tenzij een looneis van 50 percent wordt ingewilligd. Staatslening DEN HAAG (ANP) - De minister van financiën heeft vanochtend de uitgifte aangekondigd van een 6,5 procent staatslening die een loop tijd zal hebben van tien jaar. Deze voorwaarden werden eerder deze week op de beurs al verwacht. Op de lening kan worden inge schreven op 13 december volgens het tendersysteem. Dit betekent dat bedrag en uitgiftekoers pas na sluiting van de inschrijving wor den vastgesteld. Het is niet moge lijk vervroegd af te lossen. Op 16 januari 1989 moet de stor ting plaatsvinden. Dit houdt in dat deze lening de eerste is die be stemd is voor het opvangen van het financieringstekort van 1989. In 1988 haalde de staat in totaal 30,8 miljard gulden uit de markt. Schuiïnga neemt gas terug in kritiek op PTT AMSTERDAM (ANP/GPD) - De modernisering van de telefooncen trales van de PIT zal als de ITT in 1989 zelfstandig wordt, snel kun nen worden doorgevoerd. Tot nu toe was er onvoldoende geld be schikbaar om de opstoppingen in het interlokale telefoonverkeer te verhelpen. Dat zei professor ir. T. Schuringa, directeur Telecommu nicatie van de EG-commissie, gis teren bij de opening van de Euro- Comm conferentie in de RAI in Amsterdam. Volgens Schuringa is de afgelo pen jaren een te groot deel van de winst van de PTT teruggevloeid naar het ministerie van financiën waardoor de PIT ten opzichte van landen als Frankrijk en de Bonds republiek Duitsland een achter stand heeft opgelopen in de digita le aanpassingen van de telefoon centrales, aldus Schuringa. Schuringa noemde een maand geleden de Nederlandse prestaties op het gebied van invoering van het systeem voor het gelijktijdig communiceren met spraak, data en beeld via een glasvezelkabel abo minabel. Nu heeft hij de PIT als goedmakertje een compliment ge maakt: zo werkt PTT Nederland in Europa "bijna het meest efficiënt en wordt daarip alleen door de Zweden overtroffen". Het is op de Europese markt van telecommunicatie volgens Schu ringa nu nog een chaos, omdat de diverse landen en bedrijven zich bedienen van verschillende stan daarden zodat de onderlinge gege vensuitwisseling vrijwel onmoge lijk is. ADVERTENTIE UTRECHT - De belastingtarieven in Nederland mogen niet blijvend op een veel hoger niveau komen te liggen, dan elders het geval is. Dat is bezwaarlijk voor de internationa le concurrentiepositie. Wil Neder land met zijn open economie geen fiscaal Staphorst worden, dan kan en mag het in dit opzicht niet te veel uit de pas lopen met de ont wikkelingen in het buitenland. Dit geldt des te sterker met het oog op de interne Europese markt, die vol gens plan met ingang van 1992 tot stand zal komen. door Hans Amesz Dit betogen prof. mr. C. A. de Kam en ir. F. G. van Herwaarden in het preadvies 'Belastingherziening in Nederland: problemen en per spectieven' van de Koninklijke Vereniging voor de Staathuishoud kunde. Die wijdt haar jaarvergade ring zaterdag aan het thema 'Belas tingheffing en Belastinghervor ming'. Volgens De Kam en Van Her waarden ontmoedigen de bestaan de hoge tarieven van inkomstenbe lasting en sociale premies mogelijk het aanbod van arbeid en kapitaal. Daardoor is de (toekomstige) groei van het nationaal inkomen gerin ger dan mogelijk zou zijn. Eén as pect verdient hierbij, schrijven de preadviseurs, bijzonder de aan dacht. De bestaande grote wig tus sen loonkosten en vrij besteedbaar loon kan de inschakeling van een deel van de (al dan niet als zodanig geregistreerde) werklozen belem- Een voetnoot in het preadvies: "Op dit moment zijn de loonkosten zo hoog, ook wanneer werknemers slechts het netto minimumloon verdienen, dat hun inschakeling voor ondernemers vaak niet lo nend is. Het in dienst nemen van een minimumloner kost werkge vers op het ogenblik in doorsnee 32.400 gulden, terwijl de werkne mer daarvan netto 19.100 gulden overhoudt. De ruim dertien mille die daartussen zit bestaat uit socia le premies en loonbelasting. Een versmalling van de kloof tussen bruto en netto kan leiden tot meer werkgelegenheid, zonder nadelige gevolgen voor het vrij besteedbaar inkomen van de minimumloner". De Kam en Van Herwaardén zijn van mening dat veel slecht of laag opgeleide werklozen na een verla ging van de loonkosten werk zou den kunnen vinden in allerlei vor men van (eenvoudige) commercië le dienstverlening. Een krachtige aanval op de werkloosheid vergt in deze benadering een aanzienlijke lastenverlichting, in de vorm van lagere tarieven. De vormgeving van de tariefverlaging zou daarom dusdanig moeten zijn dat vooral de arbeidskosten van lager betaalde werknemers dalen. In hun preadvies wijzen de au teurs erop dat de ingewikkeldheid van de belastingwetgeving ook een reden is voor belastingherziening. Het is volgens De Kam en Van Her waarden opmerkelijk dat de volks vertegenwoordiging aan de com plicering van het belastingstelsel een belangrijke bijdrage heeft gele verd. "Wij geven daarvan één goed gedocumenteerd voorbeeld. Gedu rende de jaren 1948-1954 legde een Vereenvoudigingscommissie de grondslagen voor wat later de Wet op de inkomstenbelasting 1964 zou worden. Na talrijke amendemen ten leverde de parlementaire be handeling echter een nieuwe wet op die nog een heel stuk ingewik kelder was dan haar voorgang ster". Beoefenaren van de belasting wetenschap, dienaren van de fis cus en fiscale hulpverleners heb ben, staat in het preadvies, de afge lopen jaren bij herhaling en met toenemende klem gewaarschuwd dat de belastingwetgeving voor steeds meer mensen volstrekt on begrijpelijk is geworden. Vooral de 'modale' belastingplichtige is van deze ontwikkeling het slachtoffer geworden. Drie van elke vier belas tingplicht ingen, die aangifte voor de inkomstenbelasting moeten doen, roepen de hulp van derden in omdat ze het gevoel hebben er zelf niet uit te komen. Hoewel politici regelmatig lip pendienst bewijzen aan het vereen- voudigingsideaal, is, aldus De Kam en Van Herwaarden, met name de loon- en inkomstenbelasting tot het midden van de jaren tachtig voortdurend verder verloederd. "De tweeverdienerswetgeving (1983-1985) betekende volgens het nagenoeg unanieme oordeel van de fiscale wereld in dit opzicht een ab soluut dieptepunt". DenieuweHeadstartll.de meest complete XT-machine in Nederland. Met standaard een S.25 inch en een 3.5 inch diskdrive. De machine is gebaseerd op de 8088-1 chip met een verwerkingssnelheid van 9.54 Mhz en 640 K-geheugen. Compleet met een uitgebreid i pakket Nederlandse JJ software t.w.v. 3000.-. Vanaf Vendex Headstart "Tbrbo 888XT: vanaf 1999.-

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 7