Bruin onhoudbaar Fides blij met winst op BEP Saturnus laat UVG kansloos Grasshoppers zet Canadians opzij Sterk sluitstuk Blitz lisse laat Lokomotief ontsnappen MAANDAG 5 DECEMBER 1988 SPORT PAGINA 17 Zuiderkwartier te laat op gang LEIDEN Het Sinterklaasweekeinde had voor Fides Pac ta en Pernix een aangename verrassing in petto. Fides be haalde zijn eerste overwinning tegen BEP (17-13) en Per nix trok tegen Swift net aan het langste eind: 16-17. De Da naïden werd op een minder aangename surprise getrac- teerd en verloor met 13-10 van Ons Eibernest. ASVU passeert BV Leiderdorp in verlenging PURMEREND - Wat is Datateam/Foreholte zonder Mar jan Bult en Christine Knigge? Niet wat het zijn moet getui ge het verlies tegen JCV in Purmerend: 12-13 (rust 6-6). Be halve Foreholte liep gisteren nog een kampioenskandidaat averij op. De vrouwen van HVS moesten concurrent Vires et Celeritas in Gouda voorlopig voor laten gaan: 16-20 (4- 11). Alleen de mannen van Saturnus maakten geen fout en lieten in de Vijf Meihal UVG uit Schiedam kansloos: 25-14. Foreholte miste gisteren weliswaar Christine Knigge maar dat had te gen het vier plaatsen lager op de ranglijst staande JCV geen pro bleem mogen zijn. Zelfs niet" toen ook Marjan Bult niet in haar gewo ne doen bleek te steken. Zij miste bijvoorbeeld twee strafworpen. Het manco school tegen de ploeg uit Purmerend echter in de activi teiten van de ander Voorhoutse ba sisspeelsters.. Die zagen gisteren zelfs geen kans om een numerieke minderheid van JCV uit te spelen terwijl de Purmerendse defensie van de vijf speelsters nota bene nog een speelster opofferden om de persoonlijke dekking op Marjan Bult vol te houden. Natuurlijk creeèrde Foreholte kansen maar dat deed de ploeg uit Foreholte ook simpel tegen een volledige Purmerendse defensie. Tot ergernis en later zichtbare ver twijfeling van Kecskemethy ver prutsten zijn pupillen al in het eer ste kwartier van de wedstrijd acht riante mogelijkheden door slecht schieten. In de rust, die inging met een gelijke stand 6-6, probeerde Kecskemethy zijn speelsters te prikkelen door te zeggen dat zij zonder het duo Bult en Knigge niet in staat waren om een gemiddelde eerste divisionist hun wil op te leg gen. Die opmerking haalde echter weinig uit. Het schieten bleef ver beneden de maat en als er niet wordt gescoord krijgt de tegen standster doorgaans moed. Zo ook JCV dat dolgelukkig de winst vier de alsof het een Cup-finale betrof. Dat Foreholte., deze nederlaag ten spijt, toch de eerste gegadigde blijft voor het kampioenschap en de promotie naar de eredivisie staat buiten kijf. Concurrent VZV won gisteren met 13-12 van Quiqk'20 en staat dus nu weer sa men met Foreholte op de eerste plaats van de ranglijst van de eerste divisie A. Saturnus had den in de derde divisie helemaal geen probleem met UVG en dat is in het verleden wel eens anders ge weest. De rommelige acties van de Schiedammers wekten ditmaal nauwelijks irritatie in de Leidse ge lederen. De ploeg bleef zonder Don Olsen gedisciplineerd handballen en leidde na halverwege de eerste helft al met 8-2. Via een ruststand van 10-4 werd het tenslotte 25-14. André van Es, op de bank begon nen, had een groot aandeel in de score met negen treffers. Het niet sterk aantasten van de Schiedamse verdedigers was voor hem een kolfje naar zijn hand. De overscha keling van de 3-2-1 defensie naar 14-2 defensie, waarbij de opbou wers werden vastgezet en vervol gens een 5-1 met een persoonlijke dekking op de centrale opbouwer haalde ieder overleg uit de Schie damse aanvalsacties. De vrouwen van Olympia'72 werden wel verrast door het snelle en bewegelijke spel van de reser ves van UVG maar zij hielden het hoofd goed bij de les en handhaaf den hun bij de rust verkregen voor sprong toch gemakkelijk. De per soonlijke dekking op de gevaarlij ke linkeropbouwspeelster van UVG haalde de angel uit de Schie damse aanval en daarmee was het gevaar voor Olympia bezworen: 13- 8. Als de ploeg uit Wassenaar erin slaagt om de tweede helft van de wedstrijd tegen Vires et Celeritas (7-4 voor Vires) naar winst om te buigen staat Olympia samen met Vires en HVS samen aan kop van de ranglijst van de derde divisie. HVV'70 verlo ren in Rotterdam met 10-11 (5-6) van Ancora en staan nu samen met het nog puntloze Oase onderaan in de derde divisie. Oase verloor gis teren ook. In Roelofarendsveen werd het na een 3-5 ruststand in het voordeel van de Treffers tenslotte 4-10. Scoren blijkt voor Oase van daag nog steeds een moeilijke zaak. Anja van der Geest deed het in het Oase doel voortreffelijk. Zonder haar zou de score uit de ve le breakout mogelijkheden die Treffers in het laatste kwartier kreeg ongetwijfeld hoger zijn uit gevallen. FRANK BONTE Handbalteam door doelsaldo op tweede plek OBERLAA (ANP) - Door een be ter doelsaldo dan Oostenrijk en Turkije is het Nederlands handbal team tijdens een vierlandentoer- nooi in Oostenrijk als tweede ge ëindigd. Tsjechoslowakije bleef onbedreigd en ongeslagen. Even als enige weken geleden kwam de enige Nederlandse overwinning tot stand ten koste van Oostenrijk. Op de slotdag leed de formatie van trainer Ton van Linder voor 400 toeschouwers in Oberlaa een nederlaag tegen de toernooiwin- naar, 17-22. Halverwege was de score al met 12-10 al in het voordeel van de Tsjechoslowaken. Door de onnodige nederlaag op de ope ningsdag tegen Turkije kon Neder land niet werkelijk afstand nemen van de landen, die als C-naties te boek staan. Nederland hield twee doelpunten over voor de tweede plaats: min vier tegen min zes voor de Oostenrijkers. Nederland sloeg zaterdag in Barnbach, net als twee weken gele den in Haarlem een gaatje van drie doelpunten met de Oostenrijkers, 22-19. In tegenstelling tot de Haar lemse week speelde Oostenrijk echter in zijn sterkste formatie. Meest constante handballer aan Nederlandse kant was Kees Boom houwer, die in drie wedstrijden weer vlot scoorde. De Aalsmeerder werd onlangs door Van Linder in de selectie te ruggehaald. Met Henk Groener vormt hij de basis voor de op- bouwrij. Groener en Schuurs voe ren namens de spelersraad nog steeds onderhandelingen om Wil Jacobs, de topscorer van de Neder landse competitie, als centrale man in de ploeg te praten. Medio februa ri speelt Nederland in Belfort en omgeving het toernooi om het B- wereldkampioenschap. Barcelona houdt verschil beperkt WEST-BERLIJN (SID) - De wa- terpoloërs van Spandau 04 Berlin zijn nog ver verwijderd van de vier de overwinning in het toernooi om de Europese beker voor landskam pioenen. De Westduitse titelhou der kwam in de eerste finalewed strijd tegen Barcelona niet verder dan een magere overwinning: 11- 10. De periodestanden waren 4-3,2- 2, 3-2, 2-3. De Spanjaarden, die eer der in het toernooi de Nederlandse kampioen AZC Alphen een halt toeriepen, profiteerden slim van de zenuwen bij de Berlijners en hiel den de schade beperkt. De return is volgende week zondag. SKI - De Italiaanse skifederatie heeft een interview-verbod afge kondigd voor zijn ster Alberto Tomba. Volgens voorzitter Valenti no komt de tweevoudig Olympisch kampioen door de grote belang stelling niet meer aan zijn wed strijdvoorbereiding toe. Tot na de wereldbekerwedstrijd in Sestrière deze week, wordt Tomba afge schermd van de pers. Fides Pacta behaalde de eerste winstpunten door een 17-13 over winning op BEP. De ploeg van coach John Tims trok in de eerste helft fel van leer. De 4-1 voorsprong was na een kwartier weliswaar ge slonken tot 4-3, maar het tweede part was compleet voor Fides. De schotkracht van de Noordhollan ders werd volledig aan banden ge legd en de thuisploeg liep uit naar 9-3. De Leidenaars bleven ook na de spelhervatting de wedstrijd con troleren. BEP kwam aanvallend beter uit de verf, maar vormde nooit een serieuze bedreiging. Op de beslissende momenten was vooral uitblinkster BettinaSom- meling (6x) nadrukkelijk aanwezig om alle illusies van de tegenpartij de grond in te boren. Via 12-6 stoot te Fides door naar 17-10 en BEP mocht de laatste minuten aangrij pen om de nederlaag een draaglij ker aanzien te geven: 17-13. "Zo'n goed spelend Pernix be looft zeker nog wat voor de toe komst, maar we hadden met wat pech nu ook 0 uit 3 kunnen heb ben", zo omkleedde coach Rob van Dort met enige voorzichtigheid de knappe zege van Pernix op Swift. Van Dort wenst zich na de goede prestaties van zijn ploeg nog niet over te geven aan een overmatig optimisme. Tegen Swift kroop Pernix door het oog van de naald. De voor rust opgebouwde voorsprong (7-10) was na een kwartier in de tweede helft omgezet in een 15-13 achter stand. De routiniers van de Leidse formatie namen de rest vervolgens op sleeptouw. Peter Kuipers (6x), Janneke Mulder (4x) en Carla Kui pers (3x) loodsten de ploeg met succes naar de overwinning: 16-17. Binnenhof De Danaïden maakte tegen Ons Eibernest de eerste misstap op weg naar het kampioenschap. "Ik denk dat ze de tegenstander een beetje onderschat hebben", analyseerde coach Rene Versloot, "maar als je kampioen wilt worden moet je ook de mindere potten kunnen win nen". Tegen Ons Eibernest stak een oude gewoonte van de Leidse ploeg weer de kop op: "Ze gaan praten tegen de scheidsrechter en tegen medespelers en dan knok ken ze meer tegen zichzelf dan te gen een tegenstander". Slechts een enkeling viel terug in de oude fout, maar het beïnvloedde de rest van de ploeg op nadelige wijze. Mede door doelpunten van Ingrid (3x) en Sandra (2x) Slinger land wist De Danaïden zich lange tijd nog niet verslagen. De extra ri sico's bij een 11-10 achterstand leidden echter tot nog twee tegen treffers: 13-10. Versloot heeft in ie der geval duidelijke conclusies ge trokken. "Ik wil dat dat gezeur nou eindelijk eens afgelopen is. Soms heb ik het idee dat ik hier op het Binnenhof rondloop in plaats van bij een korfbalwedstrijd". Fiks versloeg OWO met ruime cijfers: 17-11. Pas laat in de wed strijd wisten de Oegstgeestenaren de zege definitief veilig te stellen. Dankzij fraaie doelpunten door goed combinatiespel bouwde Fiks al voor rust een 9-5 voorsprong op. OWO wist in de slotminuten de marge nog te verkleinen en ging gesterkt door die wetenschap de tweede helft in. De ploeg uit Maarssen had enige tijd goede vooruitzichten op de ge lijkmaker. Topscorers Theo Vreek en (6x) en Sandra van Gelderen (4x) hielden hun ploeg op het rech te spoor. Na 14-9 was de strijd feite lijk beslist en Fiks balde de wed strijd rustig uit. Zuiderkwartier liet in het duel tegen de Bermen te laat haar ware gezicht zien. Voor de Bermen leek er 45 minuten lang geen vuiltje aan de lucht. De thuisploeg kwam door onnodig veel plaatsfouten vooral in aanvallend opzicht niet in het ver haal voor. Pas in het laatste kwar tier had de ploeg van coach Wim van Huis haar draai gevonden. Met veel inzet en een beter verzorgd schot bleek Zuiderkwartier niet al te zeer onder te hoeven doen voor de tegenstander. De 6-13 achter stand was echter te groot. Invaller Erik van Lunteren bepaalde de eindstand op 13-16. Adempauze Eindelijk leek het Velocitas dan toch te gaan lukken. Tegen Sagitta konden de Leiderdorpers dankzij een goede eerste helft met een 5-3 voorsprong de kleedkamer opzoe ken: De adempauze had echter op Sagitta een beduidend positievere uitwerking dan op de thuisploeg. Binnen enkele minuten waren de rollen omgedraaid en moest het achttal van coach Rien van Poel geest opnieuw tegen een achter stand aanvechten. Pas na twintig minuten had Velocitas de scherpte hervonden, maar de resterende tijd bleek onvoldoende om de neder laag af te wentelen: 7-9. Een na het wegvallen van Winand Alberts en Alfons Corne- lissen verzwakt Crescendo ging met ll-8ten onder tegen Water- rand. Qua veldspel waren beide ploegen redelijk aan elkaar ge waagd, qua produktiviteit moest Crescendo duidelijk haar meerde re erkennen in de formatie uit Landsmeer. Vooral voor rust liet Crescendo teveel steken vallen en de 7-3 voorsprong werd door Wa terland omgezet in een 11-8 over winning. Doelpuntrijk De Algemene wist tegen Amers foort de stijgende lijn vast te hou den. In een doelpuntrijke wed strijd bleef het Leidse achttal ruim schoots aan de positieve kant van de score. Een goede start leidde tot een 0-4 voordelige marge en die werd niet meer uit handen gege ven. Via 6-11 bij rust eindigde De Algemene op een 12-18 zege. Bart Verwey (4x), Annemiek Molloy, Ramon Terwiel en Alfred Lam- booy, allen drie maal, toonden zich bijzonder trefzeker. Ondanks een gewijzigde opstel ling kon Fluks het Vriendenschaar niet echt lastig maken. De overtui ging bij de Noordwijkers ontbreekt en dat toonde zich in sterke mate in de tweede helft. Tot 7-5 kon Fluks nog redelijk in de pas blijven. Vriendenschaar schudde vervol gens de tegenstander definitief van zich af en het verschil liep uiteinde lijk nog op tot 17-9. JETSKE GOUDSMIT SASSENHEIM - Ria Nijenhuis zag haar rentree bij TOP zater dagmiddag met een overwinning bekroond. Ruim twintig minu ten voor het einde ingezet voor Monique Wiegerink scoorde zij driemaal, waaronder de beslis sende 16-13. De 18-14 zege op DOS'46 was de eerste zege voor de Sassenheimse korfballers. In de veldcompetitie bleef Ria Nijenhuis, vorig jaar vaste keus in het eerste team, buiten de se lectie van coach Jasper Engel. Werkzaamheden in de avondu ren beletten haar te trainen en dat betekende onherroepelijk te rugzetting naar het derde team. Omdat zij vanaf oktober tijdens de trainingen weer van de partij was, was zij weer een potentiële kandidaat voor het zaalteam. "Ik heb aan Monique Wiege rink de voorkeur gegeven, want om Nijenhuis op dat moment in het eerste team te kiezen kon niet", lichtte Engel zijn besluit toe. "Ik heb voor het vak geko zen. Dat liep met Monique erg goed, terwijl Ria wedstrijdritme miste". LEIDERDORP - Wie Simon Bruin weet te stoppen heeft de sleutel tot de overwinning op AS VU. Leiderdorp kon de ranke Am- stelvener gistermiddag geen halt toeroepen en verloor met de wed strijd (69-70 na verlenging) voorlo pig ook de aansluiting met koplo per Leiden. Voor datzelfde Leiden slaat wellicht volgende maand al het uur van de waarheid, wanneer ASVU op twee achtereenvolgende zaterdagen tegenstander is. Over Simon Bruin raken spelers en fans in de eerste divisie maar moeilijk uitgepraat. De lijzige cen ter is voor iedere ploeg een ver schrikking. Bruin is net iets langer dan de gemiddelde tegenstander en weet door zijn jarenlange eredi visie-ervaring de veelal jongere op ponenten slim uit te spelen. Bruin schuwt daarbij geen enkel middel. Zwaaiend met zijn ellebogen zet hij zijn verdedigers opzij, met gebalde vuisten na een score provoceert hij/ publiek en tegenspelers en de arbi ters worden soms zuigend, soms slijmend 'bewerkt'. Geliefd is de Ria Nijenhuis viert rentree met drie goals Niettemin was het het eerste aanvalsvak dat de laatste tijd ma tig opereerde. Het lag daarom voor de hand, dat TOP het duel tegen het eveneens puntloze DOS'46 voorzichtig bégon. Het duurde negen minuten eer de eerste TOP-treffer viel. Het hek was toen wel van de dam en in de tien minuten daaropvolgend stootte TOP door naar 8-1 door goals van Jacqueline Winter (2), Ron van der Willik(2), Anne van der Zaag, Monique Wiegerink en. Gerco Langelaan. Even gemakkelijk werd echter de voorsprong uit handen (8-6) gegeven. "Dat je een periode hebt, waarin je niet scoort, is nor maal", oordeelde Engel, "maar veteraan dan ook allerminst, maar effectief wel degelijk. BVL-coach Bert Samson kop pelde Erik,Huybens aan Bruin en toen Huybens vrij snel drie fouten achter zijn naam genoteerd kreeg, de jonge Marco Pikaar; Pikaar toonde zich nog niet zo sluw als Bruin, maar kon de Amstelveense topscorer (31 punten) toch enige tijd van de basket te houden. In die fase van de strijd liep het bij Lei derdorp toch vrij redelijk. Na de chaotische opening was ASVU te ruggevallen in een slaapverwek kende zóne - ideaal voor Bruin om krachten te sparen - en wist de thuisploeg tot tweemaal toe een gat te slaan ((24-16, 32-24). Direct na rust liep Leiderdorp weg van de Amstelveense studen ten, die de laatste weken naar de tweede plaats op de ranglijst geslo pen zijn. Bij 40-26 leek er geen vuil tje aan de lucht voor het overigens matig spelende Leiderdorp. ASVU had echter zijn antwoord klaar. Op slinkse wijze werd de tegenstander uit balans gebracht. Bij de chaoti- dit was echt weggeven. We speel den veel te afwachtend, lieten DOS van afstand schieten. In de rust begrepen ze het allemaal goed". Vooral de Drentse vrouwen brachten TOP in problemen. La- mita Bos, drie goals voor rust en ook Lina Pinkster, vier door Inge Bijma benutte strafworpen, wa ren een voortdurend gevaar. Het inzetten van Ria Nijenhuis voor Monique Wiegerink, die geen greep kreeg op de snelle Pink ster, was in eerste instantie ook voor de verdediging bedoeld. Aanvallend bleek zij eveneens al snel een versterking. Haar twee de goal was zelfs cruciaal, want vier minuten voor het einde bete kende 16-13 een veilige marge. Een marge die ze overigens zelf nog tot vier treffers vergrootte. Een basisplaats voor Ria Nij enhuis lijkt na dit optreden slechts een kwestie van tijd. Dat beseft ook Jasper Engel. "De be slissing zit er aan te komen", was vooralsnog het enige wat hij kwijt wilde. BRAM VAN GENT sche taferelen op het veld, waarbij ASVU gebruik maakte van de zelf gestichte wanorde om de achter stand ongedaan te maken, verloor Leiderdorp de kalmte en de winst. Bruin, in deze sfeer in zijn element, zette ASVU bij 48-49 (na 42-38) op voorsprong. Bruin toonde zich in de slotfase keer op keer de koele afmaker voor ASVU, terwijl de jeugdige Jeroen •van Veen aan de andere kant tot vier maal toe vergeefs en te gehaast een beslissing probeerde te force ren. De gelijkmaker kwam er uit eindelijk toch .(vrije worpen van René Paulides: 59-59), maar in de verlenging was het andermaal Si mon Bruin die de goede opening van Leiderdorp (via Huybens, 67- 63) teniet deed: 67-67. Bij 69-67 faalde Bruin vanaf de vrije worplijn, maar in de mêlee van spelers tikte Jean Blom de bal binnen en kreeg daarbij een bonus (69-70). Jeroen van Veen (19 pnt) kon ook ditmaal zijn schot niet af maken, waardoor ASVU voorlopig alleen de tweede plaats bezet. HANS JACOBS LEIDEN - Het traditionele kerst toernooi van Blitz, dat dit jaar voor de twintigste en laatste keer wordt gehouden, kent een bijzonder ster ke bezetting. Organisator Rob .Knijnenburg heeft de Belgische en Israëlische lijstaanvoerders, Ra cing Mechelen en Hapoel Tel Aviv, weten te strikken, alsmede het Joe goslavische Sibenka en Miniware Weert. Bij Weert spelen de ex-Lei- denaars Bert Kragtwijk en Hans Heijdeman. Het toernooi wordt op tweede Kerstdag in Voorschoten volgens de formule van het Ajax' voetbal toernooi gehouden. Alle vier de wedstrijden zijn daardoor even be langrijk. Sibenka, Weert en Hapoel komen ook uit in de Haarlem Bas ketbal Week, die een dag later van start gaat. Lisse organiseert haar inmiddels al even traditionele internationale vrouwentoernooi op 23 en 24 de cember. Het deelnemersveld is nog niet rond. In Leiden is van 27 tot en met 30 december in dé Vijf Meihal het zes- landen-toemooi voor meisjes ka- detten, met deelname van Neder land, Frankrijk, Westduitsland, Engeland, België en Spanje. Zagreb De eindronde om het Europees kampioenschap basketbal voor mannen wordt van 20 tot 25 juni ge houden in de Joegoslavische stad Zagreb. Die keuze werd zaterdag in München door de Internationale Basketbal Bond (FIBA) gemaakt ten koste van Rome. De loting voor het toernooi is op 28 december in Zagreb. Nederland is een van de acht deelnemers aan de eindronde. De FIBA verwierp het beroep van de Griekse club PAOK Saloni- ki tegen de uitsluiting van het Eu ropese basketbal en de schorsing voor twee jaar van coach John Neumann. De Amerikaan had op 8 november, in de verlenging van de Europese wedstrijd tegen Rode Ster Belgrado, de Italiaanse scheidsrechter Grossi gevloerd. AMSTERDAM - In de eredivisie behaalden de basketbalsters van Grasshoppers zaterdag een uiterst belangrijke overwinning (50-72) op Ca nadians. De vrouwenploeg uit Katwijk nam met deze overwinning af stand van de laatste plaatsen en heeft weer zicht pp de kampioenspoule, waarvoor de eerste zes ploegen in aanmerking komen. Aanvoerdster Anja Kuyt was uiteraard zeer tevreden met de ruime winst. Kuyt: "Het liep eindelijk weer eens lekker. Sinds lange tijd werd er weer goed verdedigd, maar ook aanvallend ging het goed. Tot de rust ging het nog gelijk op en stonden we nog maar zes punten voor, maar in de tweede helft liepen we steeds verder uit". Met name Petra van de Oever was weer ouderwets op dreef. Zij scoorde 24 punten, waarvan maar liefst twintig (uit 23) van de vrije worplijn. In de verdediging werd Canadians- guard Brenda Candies goed aan banden gelegd door Marja Schaap. Grasshoppers is door de overwinning op Canadians de nummer zes op de ranglijst, Midland, tot op twee punten genaderd. Over twee weken zul len de ploegen elkaar in Utrecht ontmoeten. Dit weekeinde moet Grasshoppers eerst nog aantreden tegen landskampioen HOI/Den Hel der. Lisse haalde in de promotiedivisie fors uit tegen Racing Amsterdam: 62-38. De Amsterdamsen bakten er bar weinig van en Lisse buitte dat goed uit. In de rust was het al 28-15, maar volgens coach Martin Feitsma had dat ook 40-15 kunnen zijn. Feitsma: "We waren zo verbouwereerd van de ruimte die we kregen, dat we er eigenlijk niet genoeg gebruik van maakten". Na de rust gooide de thuisploeg er met name verdedigend nog een schepje bovenop. Amsterdam leed om de haverklap balverlies en overtrad een paar keer de 30-secondenregel. Feitsma: "In de tweede helft hebben we keihard verdedigd. Als je eenmaal zo'n stuk voorstaat, dan groei je in de wedstrijd en op een gegeven moment lukt dan alles". Lida van der Voort (11), Erna Bruins (10) en Mary van Nobelen (10) scoorden in de dubbele cijfers. Een gehavend MSV leed een pijnlijke nederlaag tegen Landslake Lions. De Noordwijkse ploeg speelt nog steeds zonder de geblesserde speelsters Marian Janson en Ria Bröring en moest het in Landsmeer dit maal ook doen zonder coach Rick Driessen. Bij rust keek MSV tegen een 37-28 achterstand aan. In de tweede helft vochten de Noordwijksen goed terug, maar trokken in de spannende slotfase toch aan het kortste eind: 69-67. ANNEKE VAN BRAKEL BEVERWIJK - Luba Leiden deed het afgelopen weekeinde opnieuw goede zaken in de eer ste divisie A. De ploeg van Paul Rosdorff verstevigde de leiders positie door een 64-72 overwin ning op het gevaarlijke Bever wijk. Leiden, dat aantrad zonder de zieke Thijs Minderhout en de aan het militair team afgestane Ro nald van der Geest, besliste de strijd al in de eerste helft: 25-41. Beverwijk kon na de pauze nog wel terugkomen (54-58), maar de Leidse winst kwam in het bik kelharde en weinig fraaie duel niet meer in gevaar. Erik Paul van Weeren (25 pnt) en Tom Gus- sen (20 pnt en 15 reb) waren de Leidse topscorers, Schuijt teken de voor 26 punten bij Beverwijk. In de eerste divisie B leed Lis se in eigen hal een onnodige ne derlaag tegen Lokomotief. Na een gelijkopgaande eerste helft (40-42) liepen de bezoekers hal verwege de tweede helft uit naar een tien punten voorsprong. Lis se schakelde vervolgens over van een 1-3-1 zone naar man-to- man en kwam terug. In de slotfa se kreeg de ploeg van coach Erik Zwiers alle kansen op een over winning maar Lisse gaf deze toch uit handen. Lokomotief mistte het laatste deel van de wedstrijd door foutenlast de schutters, maar Lisse maakte daar geen gebruik van. Boven dien mistte de thuisploeg in de laatste minuut, bij een stand van 80-80, drie vrije lay-ups. Loko motief kroop met de 84-81 door het oog van de naald en voert nu de kop van de ranglijst aan. In de rayon eerste klasse won MSV in een bar slechte wedstrijd met 81-79 van Grasshoppers. De Noordwijkers handhaafden hier mee het al vier jaar oude ongesla gen record tegen de aartsrivaal uit Katwijk. Leiderdorp 2 leed een forse nederlaag tegen Zoe- bas (68-81). Ton Paulides was topscorer met 18 punten. Chaotische taferelen in de basketbalwedstrijd Leiderdorp - ASVU. Marcel Canoy (midden) duwt Erik Huybens •(11) uit de weg, terwijl Simon Bruin (rechts) met een bezwerend gebaar de bal probeert te vangen. Jean Blom (lig gend) bekijkt het geheel vanuit een andere optiek. (foto Loek zuyderduin)

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 17