De Korte voorspelt daling werkloosheid Overleg vrijere wereldhandel in teken ruzie VS-EG KLM verhuurt Fokker-100 Werkgelegenheid in Amerika stijgt fors Kwart mell^veehoudeiijen besmet met melkerskoorts Afsluiten reactorvat Dodewaard uitgesteld Experiment langdurig werklozen in metaal Een heer van Stand de Concordia m Koopsompolis! p neemt ZATERDAG 3 DECEMBER 1988 ENSCHEDE (GPD) - De melkers koorts in Nederland breidt zich fors uit. Uit voorlopige cijfers blijkt dat een kwart van de melkveehou derijen in Nederland is besmet. Friesland met 60 procent en Flevoland met 40 procent zijn kop lopers. In Twente en de Achter hoek is naar schatting 10 procent besmet. Het Centraal Diergenees kundig Instituut zal deze maand de definitieve resultaten van een lan delijk onderzoek onder alle melk veebedrijven bekendmaken. De in dividuele bedrijven zullen in janu- DEN HAAG (GPD) - Volgend jaar zullen er 10.000 werklozen minder zijn dan tot nu toe ari uitslag ontvangen, werd verwacht. Het totale aantal werklozen zal zo uitkomen op gemiddeld 660.000. Oor- VOq° n^ren in^Overijssel'™ zaak vormt de aantrekkende economische groei. Vice-premier De Korte heeft dit gisteren Flevoland bestaat er geen gevaar na afloop van het kabinetsberaad bekend gemaakt. bij het drinken van melk, omdat zuivelprodukten worden gepasteu- economische groei vast te kunnen zal het kabinet „haar eigen verant- riseerd. Het drinken De Korte citeerde uit nieuwe bere keningen van het Centraal planbu reau (CPB) over 1989. Zoals reeds bekend komt de economische groei volgend jaar uit op 3,5 pro cent, een half procent meer dan waarop tot nu toe werd gerekend. De extra groei zorgt ervoor dat er 90.000 tot 100.000 mensen volgend jaar een baan kunnen vinden. On der hen ook 10.000 werklozen. De produktie in de bedrijven neemt volgend jaar met 3 procent toe. Dat is een half procent meer dan verwacht. Dit jaar zal die groei op 3,5 procent uitkomen, exclusief de energie-sector zelfs boven vier procent. Bedrijfsinvesteringen stij gen dit jaar met 6,5 procent, 3 pro cent meer dan gedacht. De inflatie zal volgend jaar vol gens De Korte „een tikkeltje" ho ger uitkomen dan de 1 procent die tot nu toe waarschijnlijk werd ge acht. Desondanks blijft koop- krachtbehoud voor de laagstbe taalden binnen handbereik terwijl anderen er duidelijk op vooruit zul len gaan, aldus de minister. „Het gaat lang niet slecht", aldus De Korte over de toestand van de economie. Desondanks is „nog lang niet alles koek en ei". Het de laatste jaren gevoerde saneringsbe- leid zal nog minstens een volle ka binetsperiode van vier jaar voort gezet moeten worden. Bovendien moet er geïnvesteerd worden in in frastructuur, scholing technologieën om het tempo houden. Gezien de gunstige ontwikkelin gen in de economie heeft het kabi net gisteren besloten het voor vol gend jaar uitgezette beleid niet aan te passen. Er zijn weliswaar tegen vallers bij de inkomsten en uitga ven, maar die worden opgevangen door meevallers (belastingen) el ders. Per saldo zal het financie ringstekort van de rijksoverheid zoals verwacht op zes procent uit komen en zullen belastingen en so ciale premies niet extra stijgen. Het kabinet besloot voorts vol gend jaar tussen 2400 en 3000 ar beidsplaatsen in de overheidssec tor te scheppen ten behoeve van huismeesters, stadswachten en controleurs in het vervoer. Hier mee komt men tegemoet aan een door de Kamer aangenomen motie- Voorhoeve. Het is de bedoeling dat langdurig werklozen op de plaat sen werkervaring opdoen. Met het besluit loopt het kabinet vooruit op een overleg dat op 9 de cember nog plaatsheeft met werk gevers en vakbonden over het op zetten van werkervaringsplaatsen voor werklozen in het bedrijfsle ven. Dit als voornaamste onderdeel van talrijke banenplannen die tij dens en rond de algemene politie ke beschouwingen naar buiten zijn gebracht. De Korte liet weten dat het overleg op 9 december het laatste zal zijn. Indien er dan geen overeenstemming te bereiken valt woordelijkheid i ongekookte melk wordt ten stellig ste ontraden. Tevens raadt het ge zondheidsdienst zwangere boerin nen aan om uit de melkput te blij ven. Besmetting bij zwangerschap kan volgens de dienst leiden tot miskramen. Melkerskoorts wordt veroor zaakt door een bacterie (leptospiro- se) die door urine wordt overgedra gen op mens en dier. De verschijn selen openbaren zich by de mens als een ernstige vorm van griep met koorts, spierpijn, lichtschuwheid en hoofdpijn. Bij koeien veroor zaakt het een ernstige vorm van ui erontsteking, een melkgiftdaling en doodgeboren kalveren. Om de als een epidemie om zich heen grijpende melkerskoorts op veehouderijbedrijven tot staan te brengen, wordt binnenkort een be- strijdingscampagne begonnen. Onderdeel zal volgens directeur H. Logterberg van de Gezondheids dienst voor Dieren in Overijssel en Flevoland een regelmatige contro le van de bedrijven zijn. Door lan delijke melktankcontroles kan be strijding op besmette bedrijven worden doorgevoerd. Daarnaast dient volgens Logter berg worden voorkomen dat door het aankopen van vee de melkers koorts verder wordt verspreid. Daarbij zouden mogelijkheden moeten worden geboden om mid dels bloedproeven aangekocht vee te controleren. Logterberg gaat uit van vrijwilligheid. Een registratie van besmette bedrijven die ter in zage ligt, staat nog ter discussie. TILBURG (ANP) - In de metaalin dustrie gaat een experiment start dat er op is gericht rig werklozen in deze bedrijfstak aan een baan te helpen en vraag i langdu- aanbod op de arbeidsmarkt beter op elkaar af te stemmen. Dit heeft bestuurder H. Peperkamp van de Industriebond FNV gisteravond op een ledenvergadering in Tilburg bekendgemaakt. Het experiment -in de regio's Til burg, Waalwijk, Dén Bosch, Boxtel en Hengelo- is op touw gezet door werkgevers, vakbonden en de ge westelijke arbeidsbureaus (GAB's). De bond mikt erop dat er in eer- DEN HAAG (GPD) - De Centrale ste instantie 500 langdurig werklo- Zestig politiemensen uit Hong Kong zijn er gisteren op de luchthaven van deze stad niet in geslaagd om een Boeing 747 binnen één minuut honderd me ter met een touw voort te trek ken. De politiemensen deden een poging om een record te bre ken dat hun Engelse collega's hadden neergezet. Zij ver plaatsten op de Londense vlieg- haven Heathrow in 57.7 seconde een Jumbo Jet over honderd me ter. De agenten uit Hong Kong hadden voor hun poging bijna veertien seconden meer nodig. (foto AP) DODEWAARD (GPD) - Voordat personeel van de Kema en de kern centrale in Dodewaard (GKN) een afsluiting in het reactorvat defini tief mogen dichten, moeten eerst meer gegevens bekend zijn over de conditie van de tijdelijke dichting. De voorgenomen reparatie aan het reactorvat die in januari tijdens de jaarlijkse splijtstofwisseling zou plaatshebben, is daarom met een jaar uitgesteld. De Kema en de GKN hebben verrast gereageerd op het besluit van het ministerie van sociale za-' ken. De tot in details voorbereidde operatie is voortdurend besproken met de Kernfysische Dienst en de Dienst voor het Stoomwezen. Deze instanties adviseerden het ministe rie eerst te laten onderzoeken hoe de huidige afdichting, die drie jaar in het reactorvat heeft gezeten, zich heeft gehouden. Met de uit dit on derzoek opgedane kennis zou vol- SCHIPHOL (ANP) - De KLM zal acht van de tien door haar bestelde Fokker 100-vliegtuigen de eerstko mende twee jaar zeker niet in ge bruik nemen. De KLM zoekt onder meer naar maatschappijen waar aan de acht vliegtuigen kunnen worden verhuurd. Wat er over twee jaar met de toestellen gebeurt, is volgens een KLM-woordvoerder nog niet bekend. Op 26 januari en 8 februari krijgt Goedkopere hypotheek ambteneren i Middelbare en Hogere Func- i de slag kunnen. In de regio tionarissen bij Overheid en Onder- Tilburg zijn inmiddels al 40 vacatu- wijs (CMHA) wil dat ambtenaren res aangemeld. Het experiment flinke kortingen op hun hypotheek wordt gefinancierd door de over- kunnen krijgen. Volgens de CMHA heid en door de bedrijfstak zelf. zou het ambtenarenpensioenfonds ABP hypothecaire leningen Het project komt metaalbedrijven hun vacatures ten aanbieden tegen een rente, die melden bij het arbeidsbureau, dat ongeveer één procent beneden de WASHINGTON (KRF/ANP) - Het aantal banen in ,de Verenigde Sta- testijging. ten, exclusief de landbouw, is in november fors toegenomen met 463.000, zo heeft het Amerikaanse ministerie van landbouw gisteren bekendgemaakt. Het cijfer was aanzienlijk hoger dan op de finan- verwacht. De ___Dzoekt die twee jaar of lan- ciele markten marktrente ligt. Verder zouden de ger staan ingeschreven. Als het groei van de werkgelegenheid afsluitkosten moeten vervallen of aanbod daar onvoldoende is rich- oktober is echter flink lager uitge- ten de GAB's zich op werklozen die langer dan een jaar staan inge schreven. Opleiding en begeleiding zijn tenminste fors worden verlaagd. De centrale heeft dit voorstel 'in de wandelgangen' voorgelegd aan het ABP en het ministerie van bin- nenlandse zaken. Die hebben daar sentieel en staan centraal in eerste instantie niet afwijzend project. Dat kan betekenen dat op gereageerd. het vallen dan aanvankelijk meld, namelijk 238.000 in plaats van 323.000 banen. Het werkloos heidspercentage steeg in novem ber van 5,3 tot 5,4. Economie kort aantal mensen eerst een opleiding moet volgen van enkele maanden. Wat de financiering betreft gaat de ROM, het samenwerkingsorgaan werkgevers en vakbonden i Op de financiële markten was voor november gerekend op een groei van de werkgelegenheid met ongeveer 250.000 banen en een on veranderd werkloosheidspercenta- de metaalindustrie, per werkloze ge. De onverwacht sterke groei v maximaal 5.000 gulden bydragen in de scholingskosten. het aantal banen veroorzaakte oververhitting De koers van de dollar, die profi teert van een hogere rente, schoot op de wisselmarkt in Amsterdam na de publicatie van de cijfers on middellijk met een cent omhoog tot 1,9640 gulden. De Amerikaanse obligatiemarkt reageerde met flin ke verliezen. Na ongeveer een half uur leek het verrassingseffect ech ter te zijn verdwenen. De dollar koers was toen bijna terug op het oude niveau. De groei van de werkgelegen heid in november kwam opnieuw voornamelijk voor rekening van de dienstensector. Daar ontstonden maar liefst 344.000 banen. Ook in andere sectoren was er echter een flinke groei. In de industrie kwa men er 71.000 arbeidsplaatsen bij en in de mynbouw 55.000. de KLM de eerste twee Fokker 100- vliegtuigen afgeleverd. Deze twee zullen de komende zomer op de Europese routes van de KLM wor den ingezet. Voor de overige acht toestellen heeft de KLM geen vlie gers en ook geen mogelijkheden deze tijdig op te leiden. Drie weken geleden werd be kend dat de KLM onder zware druk van de regering het besluit om de komende jaren helemaal geen Fokker 100-vliegtuigen te ge bruiken had ingetrokken. Het be sluit van de KLM was het recht streekse gevolg van een nieuwe vertraging van twee maanden in de afleveringen. De KLM wilde drie vliegtuigen annuleren. De overige zeven wilde de KLM verhuren. Fokker kwam echter op de eer der gedane aankondiging terug. Mede onder druk van de overheid heeft Fokker maatregelen getrof fen waardoor alsnog alle KLM- vliegtuigen volgens de jongst afge sproken schema's afgeleverd kun nen worden. Deze week werd be kend dat Fokker mede daarvoor tijdelijk logistiek personeel vanuit het buitenland voor de eindlijnpro- duktie heeft moeten aantrekken en dat produktiepersoneel van de Amerikaanse vliegtuigfabrikant Lockheed bij de eindlijnproduktie van de Fokker 100 zal worden inge schakeld. Ook zullen de Fokker- produktiemedewerkers de komen de tijd vele overuren moeten ma ken om de KLM-vliegtuigen op tijd gereed te hebben. Op dit moment heeft de KLM acht vliegers die opgeleid zijn voor de Fokker 100. Voor tien van deze toestellen zou de KLM negentig vliegers nodig hebben. Als gevolg van het uitstel in de afleveringen van de Fokker 100 ontstonden bij de KLM grote problemen voor wat betreft de opleiding van de vlie gers. De introductie van de Fokker 100 valt nu samen met de komst van de Boeing 747, waarvoor de op leidingsschema's voor de vliegers lopen. De KLM heeft in het verle den laten weten dat samen met Fokker naar een oplossing van de door de vertraging ontstane pro blemen werd gezocht. Over eventuele schadeclaims van de KLM wilden de woordvoer ders van de luchtvaartmaatschap pij en de fabrikant zich niet uitla- gens de diensten de definitieve af dichting verder geoptimaliseerd kunnen worden. Voor de definitieve afdichting hebben Kema en GKN een uitge breid project opgezet. De operatie is uniek in de wereld. De ontwikke ling van technieken voor de aan passing werd in de hele wereld met grote belangstelling gevolgd, om dat bij meer centrales soortgelijke problemen zijn ontstaan. Volgens een woordvoerder van Kema is het moeilijk te becijferen hoeveel het uitstel de Kema en GKN gaat kosten. De voorberei ding van de operatie heeft al enkele tonnen gekost. Een woordvoerder van het mi nisterie van sociale zaken meldt dat er bij de Kernfysische Dienst en de Dienst voor het Stoomwezen geen enkele twijfel bestaat over de technische haalbaarheid van de in greep. „Al analyserend kwam men echter op de gedachte om ook de gegevens van de tijdelijke afdich ting bij het geheel te betrekken. Vandaar dat de aanpassing van het reactorvat met een jaar is uitge steld. Daarover is de laatste weken steeds overleg geweest met de Ke ma en de GKN", aldus de woord voerder. OLIEVERBOD - Frankrijk heeft het verbod om olie uit Iran te im porteren volledig opgeheven. Het Franse ministerie van industrie maakte dat gisteren bekend. De Franse regering kondigde het ver bod af in juli 1987 toen beide lan den hun diplomatieke betrekkin gen verbraken als gevolg van ver meende Iraanse betrokkenheid bij terreuracties in Parijs. ADVERTENTIE Door de Concordia winstdeling plus slotbonus groeit uw kapitaal en gaat BR uw pensioen met sprongen vooruit. De koopsom is dit jaar fiscaal aftrekbaar tot een maximum van f 16.812,- en de lijfrente wordt te zijner tijd tegen ff een meestal lager tarief belast. «j H Rpl dus vnnr ppn w ft offerte: 030-330.841, of bestel de brochure. Aan CONCORDIA LEVENSVERZEKERING NV, Antwoordnummer 2102, 3500 VE Utrecht. Zend mi| dc b'txhure 'Kaaitaaiverfekcng met "if--1 rente-clausule" vrijblijvend otfcrtc. Naam Tel.: Straat: Postcode/Plaats Geb. datum:.m/vr E ne eef: |d jaar Bedrag kooosom m concord ia verzekeringen Degrijpt precies wat u bedoelt Windpark Het windpark van het energiebe drijf IJsselmij bij Urk heeft eerder dan verwacht een produktie van 10 miljoen kilowattuur bereikt. Dit heeft de IJsselmij gisteren meege deeld. De hoge produktie van het wind park wordt veroorzaakt doordat de turbines bij verschillende wind snelheden meer elektriciteit op wekken dan was berekend. De pro duktie komt overeen met een ver bruik van 4.000 gezinnen. Mijnenjagers De mijnenjagers „Vlaardingen" en „Willemstad" zijn klaar. Op 10 de cember worden de twee schepen gedoopt bij de scheepswerf Van der Giessen-De Noord in Alblas- serdam. Het betreft de laatste twee schepen uit een serie van vijftien die in Alblasserdam in opdracht van de Koninklijke marine zijn ge bouwd, aldus gisteren het ministe rie van defensie. Diesel Dieselolie wordt met ingang van maandag 5 december twee cent per liter duurder. Aan de meeste zelf- tank-stations zal dan een prijs van 83,80 cent per liter berekend wor den. Dit is gisteren in Rotterdam bekendgemaakt. ADVERTENTIE SALARIS ADMINISTRATIE EEN PROBLEEM? BURADLOST TOP! Burad OT) Computerservice TT? BRUSSEL/DEN HAAG (GPD) - Als de Verenigde Staten blijven volharden in hun eis dat in 2000 alle landbouwsubsidies moeten zijn af geschaft, dan brengen zij daarmee de onderhandelingen over nieuwe wereldwijde handelsafspraken in gevaar. Die waarschuwing kwam deze week van de Europese commissa ris voor buitenlandse handel, de Belg Willy De Clercq, aan de voor avond van de nieuwe besprekin gen in het kader van de GATT (de algemene overeenkomst inzake handel en tarieven). Maandag komen in het Canadese Montreal de handelsministers van 96 landen bijeen om een tussenba lans op te maken van de in 1986 in Punta del Este in Uruguay begon nen onderhandelingen, die in 1990 tot akkoorden over een vrijere we reldhandel moeten leiden. Maar de meningsverschillen tus sen de Europese Gemeenschap en de VS over de landbouwsteun drei gen de bijeenkomst in Montreal ernstig te gaan overschaduwen. Beide handelsblokken, de grootste van de wereld, staan lijnrecht te genover elkaar. De Amerikaanse eisen worden in Brussel 'buitensporig' en voor de EG onaanvaardbaar genoemd. En de Amerikanen verwijten op hun beurt dat de EG van Europa een protectionistisch 'fort' wil maken en helemaal niet bereid is tot vrije wereldhandel. De recente ruzie tussen de VS en de EG over het verbod in Europa op de verkoop van met groeihormonen behan deld vlees ziet Washin beschuldiging die in Brussel van de hand wordt gewezen. Afbreken De andere landen die in Montreal om de tafel zitten, vooral die uit de Derde Wereld, zien met lede ogen hoe deze transatlantische handels- strijd de andere, en voor hen vaak veel belangrijker onderwerpen van de agenda dreigt weg te drukken. De nu aan de gang zijnde onder handelingsronde - naar de start plaats ook wel de Uruguay-ronde genoemd - is de derde sinds de op richting van de GATT in 1947. In de jaren '60 was er de Kennedy-ronde, in de jaren '70 de Tokio-ronde. Doel was en is om de onderlinge handelsbarrières in de wereld, zoals douaneheffingen en invoer beperkingen, af te breken. Voor een deel is dat gelukt, maar de we reldhandel anno 1988 is nog aller- minst vrij van protectionisme te Tot nog toe is vooral gesproken over de handel in industriële en landbouwprodukten, maar in de Uruguayronde proberen de 96 lan den de vrijhandel uit te breiden tot tropische produkten, de diensten sector en technologische kennis. Het centrale thema is echter de landbouw. Succes bij het wegne men van de onderlinge handelsbar rières op dat punt zal in grote mate bepalend zijn voor het succes van de Uruguay-ronde. Maar dat suc ces lijkt helaas nog ver weg. De onverzoenlijke houding van VS en EG is niet nieuw. De Ameri kanen beschuldigen de EG er al ja- de concurrentieverhoudin- te trekken door ongebreidelde sub sidies aan de Europese boeren. Overproduktie wordt bevorderd door de gegarandeerde opkoop door de EG, de landbouwprijzen in Europa worden kunstmatig hoog gehouden en als de wereldmarkt prijs voor hun produkten te laag wordt krijgen zij inkomenssteun, zo luidt het verwijt. Boeren President Reagan kwam daarom vorig jaar met het voorstel om in 2000 alle subsidies af te schaffen. Dan moeten de boeren zichzelf maar zien te redden en bepaalt de markt hoeveel er nodig is en wat daarvoor betaald moet worden. Weliswaar heeft Reagan onlangs zijn voorstel wat afgezwakt - 2000 is niet meer persé het streefjaar - maar de kern ervan blijft intact. Een kern waar de Europese Com missie - die namens de twaalf on derhandelt - niet over wil en kan praten. Het schrappen van alle subsidies zou het einde van het dertig jaar ge voerde gemeenschappelijke land bouwbeleid betekenen, en miljoe nen boeren in de steun drijven. En dat terwijl een grote landbouwsec tor een van de pijlers van het EG- verdrag is. De Amerikanen hebben overi gens boter op hun hoofd, want ook zij subsidiëren hun landbouw fors. De benadering van de EG is veel genuanceerder. Europa is wel be reid de subsidies te beperken, maar van afschaffing kan geen sprake zijn. De Clercq en EG-landbouwcom- missaris Andriessen - die De Clercq. feuille gaat overnemen - zullen zich in Montreal bereid verklaren de EG-landbouwsubsidies volgend jaar te bevriezen op het niveau van 1984. Dat geldt dan voor graan, rijst, oliehoudende vetten, suiker, melk en rundvlees, de sectoren waar de overproduktie het grootst is. Voor# 1990 en later zou vervolgens een maximum-steunbedrag afgespro ken kunnen worden. De negentiger jaren zouden dan gebruikt kunnen worden om de landbouwsubsidies langzaam op een aanvaardbaarder, lager peil te brengen, terwijl tegelijk produktie- beperkende maatregelen worden genomen. Isoleren handelspartners van de EG daarop zullen reageren zal volgende week blijken. Maar duidelijk is dat zon der vooruitgang op dit gebied ook de andere dossiers in de la zullen blijven liggen. De Clercq heeft zich al verzet te gen de Amerikaanse neiging om het landbouwdossier te isoleren en daarvan de bereidheid om op ande re terreinen concessies te doen af hankelijk te maken. Hij wees erop dat andere landen in de wereld rea listischer zijn. De EG hecht immers groot be lang aan besluiten over het vrijma ken van de dienstensector. Een steeds groter deel van de wereld handel speelt zich in die sector (banken, verzekeringen, transport) af, maar van vrij dienstenverkeer is nog lang geen sprake. De EG zal zich in Montreal voor al moeten verdedigen tegen de vrees die in eigenlijk de hele we reld bestaat, dat de vrije Europese markt na 1992 vooral een binnen- Europese markt zal zijn waarop an dere landen moeilyk zullen kun nen doordringen. Maar De Clercq zal zijn gespreks partners verzekeren dat de EG van Europa geen onneembaar bolwerk wil maken. De EG-landen zijn meer dan bijvoorbeeld de Ameri kaanse van export afhankelijk en kunnen zich dergelijk protectionis me niet veroorloven. De Nederlandse regering, in Montreal vertegenwoordigd door staatssecretaris Van Rooy (econo mische zaken), ziet wel mogelijk heden voor het slagen van 'Mon treal Wanneer tenminste geringe gezien. Van Rooy 'hoopt en ver wacht' dat er een 'vertrouwenwek kend signaal' van de vergadering uit kan gaan, waarmee de onder handelaars in Genève de komende twee jaar tot serieuze resultaten kunnen komen. Ook wil de Nederlandse staatsse cretaris aandringen op regelmati-, ger overleg op ministersniveau om het 'gezag' van de Gatt te verhogen evenals het regelmatig publiceren van landenrapporten inzake han delspraktijken, zoals de OESO re gelmatig de economische presta ties van de leden in kaart brengt. Volgens Van Rooy, in het buiten land 'minister', zouden beide maat regelen een preventieve werking kunnen hebben. "Het is tenslotte niet leuk voor een land om publie kelijk aan de schandpaal genageld te worden". Vrijhandel Nederland is overigens zelf geen onderhandelingspartij in Mon treal. Wel spreekt de regering als een van de grotere handelstanden (qua omvang op de achtste plaats in de wereld) een behoorlyk woordje mee in het EG-overleg. Naast de EG, de VS, Japan en een (soms wisselende) groep Der de-Wereldlanden, zal in Montreal overigens ook het toenemende be lang blijken van een groep landen, die pretenderen op het gebied van landbouw- en veeteelt-produkten al vryhandel in praktijk te bren gen. Onder leiding van landen als Australië, Nieuw-Zeeland, Joego slavië en Latyns Amerikaanse lan den als Argentinië zou een bemid deling tussen de EG en de VS i

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 7