Vertraging bij invoer akkoord m< Ledicij nen Illegale handel in vuurwerk blijft ongrijpbaar Rapportcijfer Deetman: 4,5 'Minder interesse voor functie in gemeenteraad' Ongerustheid over werken met giftige stof bij marine torn westen kapsalon Landmacht maakt veel verkeersongelukken Onderzoek: halvering van sterfte na infarct mogelijk ZATERDAG 3 DECEMBER 1988 BINNENLAND UTRECHT (ANP) - De invoering van het vorige maand gesloten akkoord over de genees- middelenprijzen dreigt te worden vertraagd. Het akkoord, het zogenaamde omnipartijen- akkoord (OPA), had op 1 januari 1989 moeten ingaan. Het plan moet in 1990 een besparing hebben opgeleverd van 420 miljoen gulden. De overheid i? geen partij bij het akkoord. Ze wil het wel een jaar lang een kans geven. Als de beoog de bezuinigingen niet worden ge haald komt ze alsnog met een ijk- prijzensysteem. Ziekenfondsver zekerden krijgen dan per groep ge neesmiddelen een maximumprijs vergoed en moeten voor duurdere middelen het verschil zelf bijbeta- Het OPA maakt aanpassing nodig van enkele richtlijnen van het Cen traal Orgaan Tarieven Gezond heidszorg. Maar het COTG heeft de betrokken partijen laten weten dat de zaak niet in de vergadering van 19 december aan de orde kan ko men. Volgens het COTG hebben de betrokken organisaties namelijk verzuimd op tijd wijzigingsvoor stellen in te dienen. Een besluit over de richtlijnen kan dan pas op zijn vroegst in de januari-vergade- ring worden genomen. Namens de betrokken organisa ties heeft secretaris C. Landheer van de Vereniging van Nederland se Ziekenfondsen Eisen gistermid dag een brandbrief geschreven. Hij noemt het in het licht van de kos tenbeheersing in de farmaceuti sche sector bijzonder ernstig als de invoering van het akkoord per 1 ja nuari onmogelijk wordt gemaakt. Het OPA omvat een prijsverla- AMSTERDAM (ANP) - Het Ne derlandse volk geeft minister Deetman een onvoldoende voor zijn onderwijsbeleid. Hij kreeg gemiddeld een 4,5. Dit blijkt uit een onderzoek dat het bureau Buske-Interview in opdracht van de Algemene Bond van On derwijspersoneel (ABOP) heeft uitgevoerd. Het noorden van het land was het minst ingenomen met het be leid van de bewindsman. Het le verde hem daar niet meer dan een 3,9 op. Mensen boven de 65 jaar hadden een milder pordeel, Bijna drie kwart van de bevol king (72 procent) meent dat er in ons land te veel op onderwijs wordt bezuinigd. Dat vinden meer jongeren dan ouderen en len. Staatssecretaris Dees van volks gezondheid liet gisteren weten dat de situatie hem met zorg vervult. Zijn departement zal alle invloed aanwenden om te bereiken dat het COTG toch nog in december over OPA vergadert. Ook de apothe kersorganisatie KNMP toonde zich 'uitermate teleurgesteld'. Voorzitter E. Verschuren van Produfarma, de organisatie van fa- brikanten en importeurs van goed- ging van 7 procent (6 procent in- kope merkloze geneesmiddelen, dustrie, 1 procent groothandel) vermoedde gisteren dat de vertra- voor merkgeneesmiddelen, het ging mede is ontstaan door een achterwege bUjven van prijsverho- brief van hem aan het COTG. Pro gingen, het verhogen van de kor- dufarma wil door het COTG wor- iing die apothekers krijgen als ze den gehoord over de verlaging van efficiënt inkopen van 2 tot 4 pro- de stimulans voor apothekers en cent en het verlagen van hun 'sti- dreigt zonodig een kort geding a mulans' voor het afleveren te zullen spannen. Produfarma i goedkope medicijnen in plaats van fel gekant tegen verlaging i dure merkgeneesmiddelen 33,3 tot 15 procent van het prijsver schil. stimulans omdat tuigd is dat daardoor de omzet var goedkopere preparaten zal dalen. DEN HAAG - Ruim 100 Arme- de inkomenspositie DEN HAAG (GPD) - Het Pv4A. "beuren aan de inkomenspositie «f* kamerlid Rein Hummel vindt dat van volksvertegenwoordigers, dan „aaa teoen i tet wtaSm geef ik er de voorkeur aan eerst gemeenteraadsleden te het kabinet het lidmaatschap gemeenteraden en provinciale sta ten bepaald niet aanmoedigt. On dermeer doordat mensen met een uitkering gekort worden als ze raadslid worden, is de stimulans om deel te nemen aan het openbaar bestuur steeds verder te zoeken, vindt Hummel. "Allengs zie je dat mensen min der geïnteresseerd raken in het ver vullen van functies in het openbaar bestuur", aldus Hummel. Hij zal zich maandag dan ook verzetten te gen een voorstel van het kabinet, om leden van gedeputeerde staten een salarisverhoging van maxi maal duizend gulden per maand te geven. Zij verdienen nu 9600 gul den per maand. Hummel: "Als er al iets moet ge- Binnenland kort mensenrechten in de provincie Na- kfjken. Dat de eemte prioriteit b() 9°™ KTWT de gedeputeerde staten gelegd moet worden, valt bij ons niet zien", aldus het PvdA-kamerlid. Maandag behandelt de Tweede Kamer het gemeente- en provincie fonds. Het kabinet wil de provin cies in drie klassen indelen. Gede puteerden in de laagste klasse, waar het werk het gemakkelijkst zouden hetzelfde salaris hou- r aansluiting i Karabach bij Armenië. den. In de middenklasse krijgen de k u "J.1™ vMen,,teerden er RM m.lrtln ner brand heeft gisteren belfabnekje in het Brabantse Berg- Zeker 2 miljoen marine mei ue iteer gevaaujue schade door brand BERGHEM (ANP) - Een uitslaan- DEN HELDER (ANP) - De Vereni ging Belangenbehartiging Zeem acht (VBZ) in Den Helder wil een onderzoek naar het werken bij de met de zeer gevaarljke gedeputeerden er 500 gulden per maand bij en in de hoogste (waar het werk het zwaarst is) zouden de gedeputeerden er duizend gulden per maand bovenop moeten krij gen. "Ik erken wel dat er verschil is in Huis uit land, maar ik vind niet dat nu spe cifiek voor deze groep mensen iets moet worden gedaan. Het kabinet heeft aangekondigd met een noti- De 79-jarige schoonmoeder van tie te komen over de inkomens van een inwoner van Dalfsen moet bin- alle vertegenwoordigers in ge nen een maand het huis van haar meenten en provincies. Laten we schoonzoon uit. Dit heeft de presi- daar eerst maar eens op wachten", dent van de rechtbank in Zwolle, vragen omdat het geen vertrouwen heeft in de huidige manier van wer ken met deze stof. Bovendien vreest de VBZ dat voor 1982, toen er nog geen voorschriften daarover bestonden, marinepersoneel vaak met het giftige spul in aanraking is geweest. Als marineschepen met stoom ketels, zoals het bevoorradings schip Poolster en de twee schepen van de Van Speykklasse, voor lan gere tijd aan de wal liggen, wordt wat hydrazine aan het ketelwater slagruimte konden worden behou- toegevoegd. Daardoor wordt roest- den. Het vuur werd bestreden door vorming in de ketel tegengegaan. hem in de as gelegd. Daarbij raakte een man licht gewond. Hij werd met ademhalingsmoeilijkheden overgebracht naar een ziekenhuis in Oss. Door de brand is een schade aangericht van ten minste twee miljoen gulden. Een woordvoerder van de rijkspolitie heeft dit meege deeld. Berg- Marinemensen gebruiken een neuskapje en handschoenen kinderknipmiddag4Q5Q speciaal tarief KJg J.C.A. Schunck, beslist kort geding dat de schoonzoon had aangespannen. In ruil daarvoor moet de man 10.000 gulden bijdra gen in de kosten van verhuizing en inrichting van zijn schoonmoeder en onder meer gas en verwarming opnieuw aansluiten. Wurging Het gerechtshof in Amsterdam heeft gisteren een 41-jarige man uit Amsterdam conform de eis veroor deeld tot 6 jaar cel wegens het wur gen van een 10-jarig Marokkaans jongetje. Bij de rechtbank was de man tot eenzelfde straf veroor deeld. De man wurgde op nieuw jaarsdag dit jaar Abdel Ahaddouch in zijn woning. Hij heeft de wur ging altijd ontkend en zou het kind in het portiek van zijn huis gevon den hebben. De rechtbank en nu het hof achtten echter bewijs ge noeg aanwezig voor zijn schuld. Lozing De stichtingen Natuur en Milieu en Werkgroep Noordzee willen dat de Raad van State de vergunningen schorst die de minister van verkeer en waterstaat dit jaar gaf aan DSM DEN HAAG Onvermijdelijk zal Meststoffen in Rotterdam en Wind- het nieuwe jaar weer worden inge- mill Holland in Vlaardingen. DSM luid met het nodige gjl. en knal. kan daardoor in elk geval tot 1 ja- werk. En het wordt langzamerhand nuari 1991 afval lozen op de Nieu- evenzeer traditie dat de Stichting we en Oude Maas. Windmill mag Ideële Reciame (SIRE) en de stich- tot dezelfde datum afval m de ting Consument en Veiligheid voor Nieuwe Waterweg laten lopep. De gevaren hiervan voor mensen, flora en fauna zijn daarvoor echter veel te groot, vinden de organisaties. Kerktoren De toren van de Arnhemse Eusebi- uskerk moet zo snel mogelijk wor- den gerestaureerd. Verder uitstel is de jaarwisseling een publiciteits- levensgevaarlijk. Dat heeft de ge- campagne voeren tegen vuurwerk- meente Arnhem gisteren bekend- ongelukken, onder het motto Ver- gemaakt. De gemeente had enkele knal je toekomst niet SIRE-secre- jaren geleden al hekken rondom te biris W. L. de Haan: "Als we in ja- toren geplaatst omdat er brokstuk- nuari de balans van de actie opma ken van het bouwwerk naar bene- ken' hoop ik dat we net als vorig den vielen. Een onderzoek naar de kunnen zeggen: De bood- staat van de toren dat afgelopen s<*aP goed overgekomen voorjaar werd uitgevoerd heeft De organisatoren grijpen voor aangetoond dat de situatie van de deze campagne opnieuw naar tele- toren nog veel slechter is dan werd visiespots met Brigitte Kaandorp aangenomen. fn Adelheid Roosen als gillende keukenmeiden, Andre van Duin Wijkverbod met Hans Otjes als een bundeltje In een derde kort geding binnen vuurpijlen en Urbanus als rotje. Op drie maanden heeft een Zwolse 250 spoorwegstations en op twee vrouw gisteren voor de rechtbank duize nd "£"'3 (bus- en tramhokjes) in Zwolle een wijkverbod geëist worden affiches gehangen, waarop voor haar ex-man, nadat zij eerder wordt gewaarschuwd tegen het on een straatverbod had gevraagd. Dit doordacht afsteken van vuurwerk, wijkverbod zou moeten gelden Bovendien krijgen de middelbare voor een periode van één jaar. Op scholen een speciale lesbrief toege- - -onden. Kinderknipfeest: iedere eerste woensdag van de maand. Elke eerste woensdagmiddag van de maand reserveren we voor onze jongste klanten. Dan is het kinderknip feest voor jongens en meisjes t/m 10 jaar. We maken het extra gezellig met spelletjes, ballonnen en vrolijke muziek. En als u ze thuis even de haren wast, geldt het speciale lage tarief. Wel even van tevoren 'n afspraak maken. leiden: oegstgeest: alphen a/d rijn: 071*132947 1 lel 071 174270 I56 lel 01720-73848 meer hoger dan lager opgelei den. Van de studenten stemde 84 procent voor deze stelling. Volgens acht van de tien Ne derlanders moet de regering meer geld uittrekken om het on derwijs te verbeteren. Ook hier scoren jongeren hoger dan oude ren. Deetmans plan om op het budget van kleine basis- en mid delbare scholen te bezuinigen valt bij de bevolking ook niet in goede aarde. Van de ondervraag den vindt 13 procent het een aan vaardbaar voorstel, maar 81 pro cent wijst het plan van de hand. Vijfling maakt het redelijk goed UTRECHT (ANP) - De vijfling Van den Heuvel uit het Brabantse Dies- sen maakt het goed, zo meldde gis teren het Academisch Ziekenhuis Utrecht (AZU) waar Koen, Harm, Joost, Ruud en Marloes tien dagen geleden zijn geboren. Drie kinde ren zijn overgeplaatst naar de cou veuse-afdeling van het Sint Elisa beth Ziekenhuis in Tilburg, dat dichter bij het ouderlijk huis ligt. De andere twee volgen zodra daartoe gelegenheid is, aldus het AZU. Het ziekenhuis spreekt van 'reden tot voorzichtig optimisme'. DEN HAAG (ANP) - Chauffeurs van de Koninklijke Landmacht maken veel verkeersongelukken met legervoertuigen. Vorig jaar zelfs zoveel dat 'het dieptepunt van 1979 weer is bereikt'. Dit blijkt uit het 'Jaarverslag 1987 Verkeersongevallen' van de Koninklijke Landmacht (KL). Een woordvoerder van het ministerie van defensie heeft dit gisteren be kendgemaakt. Commandanten en kaderleden moeten de jonge dienstplichtigen beter begeleiden, concludeert het verslag. De ruim 16.000 KL-voertuigen waren vorig jaar 2.847 keer betrok ken bij een verkeersongeval. Dat is een stijging van bijna twintig pro cent vergeleken bij vorig jaar. In 2.379 gevallen (tweederde) was sprake van schuld van de militaire bestuurder. De verhouding schuld- gevallen tot verreden kilometers was 1 op 46.000. Hiermee is het dieptepunt van 1979 weer bereikt, aldus het verslag. In totaal werden 291 slachtoffers geteld, 63 meer dan in 1986. Onder de 291 vielen vier doden. dienstplichtigen (ongeveer 12.000 per jaar). Zij behoren, zeker gelet op hun leeftijd 18-24 jaar) tot een groep met een verhoogd risico, al dus het verslag. Het rapport schetst de meest voorkomende typen ongevallen door-schuld. De meeste ongeluk ken (26 procent) gebeuren tijdens het achteruitrijden. De dienst plichtigen blijken ook vaak de om vang van hun voertuig verkeerd in te schatten. De ongelukken die daardoor gebeuren scoren 20 pro cent. Ongelukken door het onjuist gebruiken van de bedieningsme chanismen (stuurfouten, remfou- ten en dergelijke) scoren 13,6 pro cent. Op de vierde en laatste plaats staan de ongelukken die ontstaan doordat de chauffeurs achterop an dere voertuigen rijden (8,1 pro cent). Het verslag wijst er op dat juist deze botsingen veel lichame lijk letsel opleveren. Daarom moet blijvend aandacht worden besteed aan dit ongevalstype. Maar het verslag maakt zich ook zorgen over de gestegen aantallen ongevallen door te snel rijden, het gestegen aantal ongelukken met de stijging van on- Het verslag is opgesteld in sa menwerking met het Instituut voor Zintuigfysiologie van TNO in Soes- o terberg. Commandanten en kader- motorfietsen leden wordt geadviseerd goede be- gevallen ten gevolge geleiding te geven aan de dienst- rangsfouten. plichtigen en het goede voorbeeld te geven. Dat is een effectieve ma nier om het verkeersgedrag te be ïnvloeden. Het menselijk falen is immers nog steeds de belangrijk- Met ongevallen zijn aanzienlijke kosten gemoeid, aldus het verslag. Per ongeval zonder letstel kunnen de kosten op 3.500 gulden worden ook open op maandag en koopavond dij. ziij doen wat hydrazine in een leeg blikje, lopen naar de ketel en leggen dat in het water. Volgens VBZ-woordvoerder Broodbakker staat deze manier van werken in schrille tegenstel ling tot de werkwijze bij de lucht macht. "Als een F-16 straaljager neerstort, worden mannetjes in maanpakken er op uitgestuurd om het tankje met hydrazine te lokali seren. Daar is men zich dus zeer be wust van de gevaren van deze stof'. Volgens een woordvoerder van de luchtmacht wordt daar gewerkt met interne voorschriften over het veilig werken met hydrazine. Daar staat in wat de stof is, de wijze waarop met hydrazine gewerkt moet worden en de te nemen vei ligheidsmaatregelen. Zo moet er beschermende kleding worden ge dragen, waardoor hydrazine niet op blote handen terecht kan ko men als het gemorst wordt. Bij de luchtmacht wordt gewerkt met een verdunning met gedistil leerd water tot 70 procent. Dan ont staat er een kleurloze, heldere wa terige vloeistof die olieachtig aan voelt, met een vies geurtje dat aan rotte vis doet denken. De verve lendste eigenschap van hydrazine is dat de giftigheid nauwelijks ver mindert door verdunning met wa ter. Ook een concentratie die je nog niet kunt ruiken, kan schadelijk zijn. In de toekomst gaat de marine de voorschriften over hydrazine aan scherpen omdat bij de nieuwe on derzeeboten van de Walrusklasse met een meer geconcentreerde vorm van hydrazine gewerkt gaat worden. Dat wordt dan gebruikt als brandstof voor de noodgasge- neratoren, aldus een marinewoord voerder. ste ongevalsoorzaak. Daarbij moet begroot. Bij een ongeval met letsel het kader er voortdurend v, doordrongen dat het gros zijn de militaire chauffeurs bestaat uit den. kunnen de kosten variëren tussen de veertig en vijftigduizend gul- AMSTERDAM (ANP) - Een onder zoek in het Sint Lucas Ziekenhuis in Amsterdam heeft uitgewezen dat het 'op maat' toedienen van bloedverdunnende middelen de sterfte na een herseninfarct kan te rugbrengen van 25 tot 10 tot 15 pro cent. Bovendien is er bij de overle venden geen sprake van ernstiger invaliditeit. Een team specialisten onder lei ding van de anesthesist dr. H. Gos- linga heeft de afgelopen twee en een halfjaar een onderzoek gedaan naar de viscositeit ('dikte') van het bloed en de invloed daarvan op de bloedsomloop. Gisteren is een tus senrapport gepubliceerd met de gegevens van 150 patiënten. In het eindrapport, dat over drie jaar verschijnt na de behandeling van ongeveer 500 patiënten, ver wachten de onderzoekers te kun nen aantonen dat toediening van een bepaalde dosis van het bloed verdunnende middel Albumine een goede behandelingsmethode is vlak na een herseninfarct. Dat is in strijd met de resultaten van buitenlands onderzoek dat heeft uitgewezen dat bloedverdun- ning na een beroerte niet aantoon baar tot betere resultaten leidt. Maar volgens het Amsterdamse team is daarbij een ander middel gebruikt, terwijl bovendien geen rekening werd gehouden met de per patiënt voorkomende verschil- geren. Vijfjaar ageren tegen vuur- werkmisbruik ('Humor en cynisme sparen vingers en ogen') heeft vol- komstig uit België en Westduits- land," zegt korpscommandant W. A. Modderkolk. "In die landen gel- door Pieter Webeling gens de organisatie zijn uitwerking den andere regels, daar kun je vrij niet gemist: ten opzichte van 1983 vuurwerk krijgen. Geen probleem, is het aantal ernstige vuurwerkiets- En het is ook eenvoudig om het els gedaald met maar liefst 69 pro- spul de grens over te krijgen, er zijn cent. Volgens de stichting Consu- diverse trucs te bedenken. In prin- ment en Veiligheid bedroeg het cipe kan iedere vrachtwagen die aantal ongelukken met vuurwerk leeg terugkomt, vuurwerk de vorige jaarwisseling ongeveer 500; voorgaande jaren schommel de het cijfer tussen de 300 en 500. Het effect van de reclamecampag ne kan moeilijk worden gemeten. Diverse andere factoren zoals het weer (regen, harde wind) en de ver krijgbaarheid van illegaal vuur werk spelen ook een rol, aldus Con sument en Veiligheid. Trucs Vorig jaar gaf Nederland zo'n der tig miljoen gulden uit aan vuur werk. Ongeveer twintig tot dertig procent daarvan is illegaal. Om het aantal malafide handelaren in te dammen is er uit het korps 'contro leurs gevaarlijke stoffen' van het ministerie van Verkeer en Water staat een speciaal opsporingsteam geformeerd, dat vorig jaar veertig ton illegaal vuurwerk in beslag nam. Vanaf begin november houdt dit team zich met negen man full time bezig met de onwettige ver handeling van vuurwerk. de grens wordt nauwe lijks gecontroleerd. Er zijn in Ne derland dus veertien miljoen po tentiële illegale vuurwerkhandela- Geruchten als zou de drugshan del betrokken zqn bij de malafide vuurwerkhandel vindt Modder kolk overtrokken, maar hij erkent wel dat het 'zeer wel mogelijk' is dat criminelen de markt bezoede len: "Overal waar snel en makke lijk geld is te verdienen, zijn die jongens er bij". Eerder deze week zei een Utrechtse brigadier zeker te weten dat er criminele organisaties zitten achter illegaal vuurwerk. Vuurwerk handel als 'een ramp' voor de bona fide branche. Toch ziet hij de ver koop van vuurwerk optimistisch in: "Ik ga er minimaal vanuit dat de omzet van vorig jaar, dertig mil ter van de Federatie Vuurwerk Ne- joen, zal worden gehaald. Er is be- derland, het overkoepelend orgaan van (legale) vuurwerkhandelaren. "Volgens mij zijn het allemaal klei- tv- i ne scharrelaars. Op illegaal vuur- I^nalWerK werk wordt zo'n twintig procent Bij het illegale knalwerk gaat het verdiend, dat lijkt me voor crimi- volgens Broekhoff vooral om de nelen niet interessant. Die doen 't zogeheten strijkers, die in Neder- neer-ie ontbrandt en er zit wit kruit in, met aluminiumsnippers. Als zo'n strijker dichtbij je ogen ont ploft, ben je inderdóéd toe aan dat hondje". Broekhoff is bly dat de regelge ving is versoepeld door het maxi male aantal toegestane decibellen te verhogen tot 155. "Dat was 150, maar daar hadden die Chinezen, die 95 procent van al het vuurwerk fabriceren, problemen mee. Nu de knal harder mag, kunnen we beter ivnnrhftalH len in de bloedsomloop en de dikte van het bloed. Die zijn bij de pa tiënten in het Lucas Ziekenhuis wel geanalyseerd. Dat kan alleen in een intensive care-afdeling. Daarby viel op dat de algemene bloedcirculatie van ongeveer de helft van de patiënten nauwelijks toereikend is voor een goede bloedvoorziening van de hersenen. Daardoor lopen ze een vele malen grotere kans op een herseninfarct. De circulatiestoornissen kunnen het gevolg zijn van vochtverlies door 'plaspillen' tegen te hoge bloeddruk, diarree, koorts, ontre gelde suikerziekte, een teveel aan rode bloedlichaampjes, astmati sche bronchitis of teveel roken. Het analyseren en bijsturen van het ontregelde mechanisme levert volgens de onderzoekers waar schijnlijk de grootste winst op bij een herseninfarct. Het onderzoek is niet alleen van belang voor de behandeling van herseninfarcten, maar ook voor het voorkomen ervan (het toedienen van Albumine dis de dikte van het bloed een bepaalde grens over schrijdt) en het 'beschermen' van de hersenen tijdens bijvoorbeeld operaties onder narcose. In Nederland krijgen jaarlijks ongeveer 15.000 mensen een her seninfarct. Een kwart van hen overlijdt binnen drie maanden. GROEIKERN - Een verzoek van de gemeente Helmond om de sta tus van groeikern te mogen behou den tot en met 1994 is door het mi nisterie van volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieu niet ingewilligd. De gemeente betreurt dit in hoge mate. Een woordvoer der van de gemeente heeft dit giste ren meegedeeld. In 1991 komt een einde aan de status groeikern. Politie boos na tweede keer oppakken bende HELLEVOETSLUIS (GPD) - De politie van Hellevoetsluis is veront waardigd over het feit dat justitie een bende van dertien jongeren weigert vast te houden. De dertien, in leeftijd variërend van 16 tot 24 jaar, waren door de Hellevoetsluise politie voorgeleid op verdenking van brandstichting, openlijke ge weldpleging en diefstal uit huizen, scholen en auto's. Een paar dagen nadat de rechter-commissaris in Rotterdam had besloten dat de der tien niet behoefden te worden vast gehouden, werden in Hellevoet- sluis enkele van de bendeleden op nieuw opgepakt na een reeks van veertig autokraken. De jongeren zijn inmiddels na hun voorgeleiding opnieuw op vrije voeten gesteld. "Zo komen we er nooit vanaf', verzuchtte gisteren een woordvoerder van de politie in Hellevoetsluis. "Dit is dweilen met

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 3