Van Geel verlangt erkenning Van Vliet blijft bij Post Vrijspraak Roda-manager Limburger voelt zich thuis bij Feyenoord Keepersprobleem voor Ajax EC-finales in Barcelona en Lausanne De professionalisering kan in Rusland niet snel genoeg gaan ZATERDAG 3 DECEMBER 1988 SPORT PAGINA 15 Kelly toch in Spaanse dienst MADRID (ANP) - Sean Kelly gaat toch voor een Spaanse ploeg rijden. De manager van de Ierse wielrenner, Frank Quinn, bereik te gisteren overeenstemming met de leiding van de formatie TEKA. Eerder leek de overgang van de veel gevraagde renner naar Fagor slechts een formali teit. TEKA voldeed, integenstel- ling tot Fagor en in een eerder stadium de Belgische formatie ADR, wel aan de financiële wen sen van Kelly. Quinn liet daarop weten dat niets een overgang in de weg kan staan, hoewel de ren ner zelf nog niet heeft getekend. Een woordvoerder van de Spaanse ploeg liet weten dat dit waarschijnlijk nog in het week einde zal gebeuren. Bessems regeert bij kunststoten STOCKERAU (ANP) - Jean Bes sems zet de wereldtitelstrijd kunst stoten, helemaal naar zijn hand. De 43-jarige Limburger kleineerde gisteren zijn tegenstanders tot be ginnelingen door met een fluwelen afstoot vijftien van de twintig voor gelegde figuren op te lossen. Zijn hoge score bracht hem na 38 van de 68 figuren op 206 punten en dicht bij zijn tweede mondiale kam BAARLE-HERTOG (ANP) - Teun van Vliet heeft besloten de door hem aangespannen proce dure tegen de wielerploeg Panasonic, om ontbinding van zijn contract voor 1989 te be werkstelligen, in te trekken. Van Vliet bracht zijn beslissing vrij dag naar buiten via een door zijn advocaat uitgegeven communi que. De 26-jarige wielerprof wilde onder zijn verbintenis met de ploeg van Peter Post uit, omdat hij bij de TVM-ploeg van Cees Priem een kwart miljoen gulden meer zou kunnen verdien: 550.000 gulden om drie ton. Van Vliet spande een procedure aan bij het kantongerecht in Amster dam. Tijdens de zitting op 17 no vember eiste Van Vliets raads man Claassen ontbinding van de overeenkomst met Post, omdat sprake was van een wezenlijke positieverbering. Kantonrechter Mr. Luijckx zou uiterlijk 7 de cember uitspraak doen, maar zo ver heeft de wielrenner het niet laten komen. In het communique stelt Van Vliet, dat hij tot zijn beslissing is gekomen na overleg met de hoofdsponsor van de ploeg- Priem. Ze trokken de conclusie, dat een procedure niet de juiste manier is om een overgang te be werkstelligen. Van Vliet geeft te kennen alsnog de overstap te willen maken, maar dan alleen als beide wielerploegen onder ling tot overeenstemming ko men. Doen ze dat niet, dan dient hij het contract bij Post gewoon Gert Jan Theunisse. Theunisse legt geschil met PDM voor aan arbitragehof KERKDRIEL (GPD) - Gert Jan Theunisse, de renner die onder zijn contract uit wil bij PDM. gaat zijn zaak voorleggen aan de arbitragecommissie van het Na tionaal Instituut voor Sportspon soring in Den Haag. Die commis sie moet zich uitspreken of het medio mei getekende contract tussen Theunisse en zijn sponsor nog steeds rechtsgeldig is nu de 26-jarige coureur aanbiedingen hebben bereikt, die vijf keer zo hoog zijn en het miljoen gulden per jaar te boven gaan. MAASTRICHT (GPD) - Roda JC-manager Hans Coerver gaat vrijuit in de geruchtmakende zwart geld-affaire die in 1985 bij de Kerkraadse club aan het licht kwam. De officier van justitie mr. Van Opstal had acht maan den celstraf, waarvan drie voor waardelijk, geëist, maar de ar rondissementsrechtbank in Maastricht besloot gisteroch tend tot vrijspraak bij gebrek aan bewijzen. Ex-penningmeester Toon Vreuls, die dezelfde eis bo ven het hoofd hing, werd wel schuldig bevonden. Hij werd veroordeeld tot een maand voor waardelijke celstraf (met een proeftijd van twee jaar) wegens medeplichtigheid aan foutieve belastingaangiften van de club en een boete van 1500 gulden we gens persoonlijke belastingont duiking. Rechtbankpresident mr. Wort- mann betoogde dat niet bewezen was dat manager Coerver op dracht gaf tot en leiding gaf aan de verboden praktijken in de ja ren '77 tot en met '84, zoals hem ten laste was gelegd. "Evenmin is wettelijk en overtuigend bewe zen dat verdachte opzettelijk be hulpzaam is geweest bij de ver boden gedragingen. Hij heeft in die periode wel bij Roda ge werkt, maar dat wil niet tegelij kertijd zeggen dat hij strafbaar is. Het is onvoldoende aange toond dat hij leiding of opdracht gaf bij verkeerd invullen van be lastingformulieren, noch dat hij gelegenheid en middelen ver schafte", lichtte mr. Wortmann toe. ROTTERDAM (GPD) - Het waarschuwende vingertje komt pas aan het eind van zijn betoog omhoog. "Ik ben", Westcfuitser ^"orbeT Schudt zegt Martin van Geel, "een nuchtere jongen. Ik laat me nu volgt de Europees kampioen op 27 niet op de schouders zetten. Maar als het over twee weken punten. Voor Jan Brunnekreef liep de tweede dag een stuk min der. De 53-jarige kastelein harkte met veel moeite de puntjes bij el kaar. Hij leverde zijn tweede plaats na de openingsdag in voor een ze vende positie. Bessems is bezig aan een impo sant toernooi. De Limburger voelt zich in de ongezellige, kille speel zaal van het grote sportcentrum in Stockerau goed op zijn gemak. In tegenstelling tot vorig jaar in Món- chengladbach, waar hij een ge spannen indruk maakte, vlecht hij de stootbeelden in Oostenrijk een voudig aan elkaar. Van de 148 pun ten die er vrijdag te verdienen wa ren, voegde de machine-bank werker uit Cadier en Keer er 109 aan zijn totaal toe. Een prestatie, die allen de Westduitser Schmidt enigszins kon benaderen. "De zaal is slecht, maar ik speel het beste als ik me ergens over kwaad maak. De sfeer is hier ver te zoeken. Dat sti muleert me. daarnaast is de voor bereiding voor het eerst sinds jaren optimaal verlopen. Andere seizoen richtte ik me ook nog op het drie banden. Nu valt het driebanden- toernooi in Valkenburg na het kunststoten, zodat ik me helemaal op het artistiek heb kunnen toeleg gen", luidt Besssems verklaring voor zijn goede spel. Helaas voor Bessems werden zijn verrichtingen slechts door een klein publiek ademloos gevolgd. De organisatoren zijn er wel in ge slaagd de aandacht van sponsors te trekken. De grote sporthal puilt uit van de reclameboodschappen en daar houdt alles mee op. De Oos tenrijkers lopen niet slecht gaat, laat ik me ook niet de grond intrappen" Feyenoords nieuwe spelbepaler en opvolger van Mario Been is door schade en schande wijs geworden. Aan de huidige voor hem zo bloei ende periode zijn jaren van kom mer en kwel voorafgegaan. In zijn voorlaatste seizoen bij Roda JC bij voorbeeld kwam hij zegge en schrijven drie keer in actie. Ernsti ge blessures (gescheurde enkel- me telkens te moeten waarmaken", zegt Martin van Geel, die uiteinde lijk nog zeven jaar bij Roda JC zou volmaken. Mölby betert leven Avontuur Op zijn 25e was hij klaar nieuw avontuur, maar wilde Roda ti<^l JanMölby JC hem voor minder dan een mil- LIVERPOOL (Reuter) - De intema- banden, achillespezen en verrekte joen niet laten gaan. Willem II, FC Groningen, Fortuna Sittard en PSV hadden in Kerkrade op de deur geklopt. Van Geel: "Roda wil de het onderste uit de kan halen. Daardoor haakten de eerste drie af. PSV had mijn transfersom natuur lijk wel kunnen betalen, maar daar ben ik heel eerlijk in had het blijkbaar niet voor me over". kniebanden) waren daarvan de oorzaak. Maar ook zijn transfer naar Ajax. zo'n tien jaar geleden al weer, bleek achteraf een diepte punt in zijn carrière. Martin van Geel: "Ik heb alles meegemaakt. Net zo veel 'ups' als 'downs' gekend. Maar als je er, zoals ik, iedere keer goed uitkomt, neem je toch wat in je bagage mee. Mijn rijpheid als voetballer heeft dan ook niet alleen met leeftijd te maken". Na amper een half seizoen in de Kuip mag hij de succesvolste aan koop van Hans Kraay worden ge noemd. De inmiddels 28-jarige Brabander, ooit bij Willem II als profvoetballer begonnen, heeft zich ontwikkeld als een dominante speler en vindt het een eer aanvoer der van Feyenoord te zijn. Die band, zo meent trainer Rob Jacobs, heeft hij dubbel en dwars ver diend. Martin van Geel is de meest constante schakel in zijn elftal en dwingt door zijn goede vorm en creativiteit respect af bij zijn mede spelers. Dat hij veel kwaliteiten bezat, was natuurlijk al langer bekend. Ajax liet destijds niet voor niets het MMP°P bem vaUvn. -pe reden enement. De media laat het zlefs dat !k be'd?.Me" n|et heb ®e" helmaal afweten. Geen krant heeft maakt blikt Van Geel nog een- in de eerste twee dagen een letter maal °P Z'J"? Amsterdamse periode aan de wereldtitelstrijd verspild. teru2- Dat heeft ongetwijfeld te maken met de magere klassering van de enige Oostenrijkse deelnemer. Ro- volwassen kon ik net in dat keihar- bertlmmervoll, die de meeste figu- de Profmilieu niet opbrengen de dat ik eigenlijk te jong :o'n grote stap. Als 18-ja- dg rige, fysiek en mentaal nauwelijks volwassen, kon ik het in dat keihar- alleen uit de boeken kent. Afgelastingen DEN HAAG (ANP) - De KNVB heeft alle wedstrijden voor zater dag in het district noord afgelast. Ook de duels in de afdelingen Dordrecht, Drenthe, Friesland, Groningen, Rotterdam, Twente en Zwolle gaan zaterdag niet door. Voor het district noord zijn ook alle wedstrijden voor zondag afge last. Dat geldt ook voor de afdelin gen Drenthe, Friesland en Gronin gen. concurrentiestrijd met allerlei dettes aan te gaan. Daarnaast werd ik in mijn tweede seizoen bij Ajax gekweld door blessures, waardoor ik hooguit vijftien wedstrijden van de partij was. Ik ben met Ajax landskampioen geworden, maar de champagne heb ik me niet laten smaken. Daarvoor was mijn aan deel te gering". Eenmaal terug in Limburg trok hij zelf vrij snel een streep onder het mislukte avontuur, maar voor anderen bleef het 4ang als een paal Waarom hij toch weg wilde uit het diepe zuiden? Omdat hij het ge voel had dat hij nooit naam zou ma ken in de eredivisie en verlangde naar een werkgever die meer dan alleen een regionale uitstraling heeft. Van Geel: "Ik ben niet gek op publiciteit, maar ik vind het wel prettig als mijn kwaliteiten worden erkend en gewaardeerd. Een paar seizoenen geleden was ik met ze ventien doelpunten de meest sco rende middenvelder van Neder land. Ik heb dat nooit ergens kun nen lezen. In het westen krijg je meer aandacht. Sparta is een goed voorbeeld. Als die club halverwege de ranglijst bengelde, was er meer belangstelling dan wanneer Roda JC in de subtop verkeerde. Daar had ik behoorlijk wat problemen Zijn blessureperikelen stonden in de twee opvolgende seizoenen helemaal een vertrek in de weg. En afgelopen zomer, bekent Martin van Geel, had hij alle hoop om ooit nog voor een topclub uit te komen al laten varen. Het telefoontje van Hans Kraay, die nog maar net was aangesteld als de nieuwe direkteur van Feyenoord, kwam als een ge schenk uit de hemel. "Ik wist niet wat me overkwam. Ik had met mijn vrouw al min of meer besloten tot het einde van mijn.carrière in Lim burg te blijven of op zoek te gaan naar één of andere buitenlandse werkgever. Ik had niet het idee dat er nog een toptlub op me zat te wachten". Feyenoord werd zijn redding t zal zijn voetbal loopbaan voort zetten bij de veel voudig Engelse kampioen Liver pool. Dat heeft clubvoorzitter John Smith vrij dagmiddag be kend gemaakt. Oud-Ajacied Möl by werd donder dag op vrije voe ten gesteld, na zes weken te hebben uitgezeten van een gevangenis straf van drie maanden die hem' gens roekeloos rij den. "De club heeft de zaak na tuurlijk nauw keurig onder zocht. We hebben naar Mölby's ver klaring geluisterd en zijn oprechte verontschuldigin gen voor de nega tieve publiciteit, die zijn gedrag voor Liverpool heeft opgeleverd, geaccepteerd. Mölby heeft be rouw getoond en gevraagd bij ons te mogen blijven. We zijn daarmee akkoord gegaan, op voorwaarde dat zoiets nooit weer gebeurt", zei Smith. Molby be loofde zijn leven te beteren. verzekerde voetballer. Ik i tijdens de zomermaanden r Feyenoord: 'Deze club gaat nog een keer een prijs winnen. andersom ook, mag men wellicht midden in de club te stappen en do- heel voorzichtig stellen. Martin Geel heeft zich tot op heden boven water staan dat hij het niet geval dankbaar getoond had gered in de top. "Het heeft me een paar jaar achtervolgd, anders was ik veel eerder bij een andere club terechtgekomen. Ik scheen ZEIST (ANP) - Lloyd Doesburg verdedigt morgen in de uitwedstrijd te gen Haarlem het doel van Ajax niet. De tweede doelman van de Amster damse ploeg, die vorige week tegen Volendam zijn eerste volledige com petitie-wedstrijd voor Ajax 1 speelde, is als gevolg van zijn derde gele kaart voor één wedstrijd geschorst. De technische leiding van Ajax kon vrijdag nog niet zeggen hoe het ont stane keepersprobleem wordt opgelost. Het is niet uitgesloten dat Menzo, die vorige week wegens een blessure ontbrak, zijn rentree maakt. Dit zal ploeggenoten te raken. Van Geel, elk 'het vierjarig contract, dat de Rotter dammers hem op een presenteer blaadje aanreikten. "Het is een ver rukking om bij Feyenoord te spe len. Met zoveel goed materiaal om je heen, kom je vanzelf op een ho ger niveau terecht. Ik heb het ge voel dat ik bij deze club nog een keer een prijs zal winnen. Het heeft een poosje geduurd, voordat het elftal is gaan draaien en het kan nog veel beter. Het maximum is nog lang niet uit deze ploeg ge haald". minant te gaan spelen. Ik wilde niet arrogant overkomen, maar mijzelf wel presenteren. Dat is me gelukt. We speelden een keer een wedstrijd en het elftal draaide niet. Op een gegeven moment schreeuwde Bennie Wijnstekers me toe: 'Regel jij het dan!' Vanaf dat moment voelde ik me groeien". pas kort a de vedstrijd worden beslist. Een andere Ajacied, Winter, ji duel uitgesloten. BERN (SID) - De UEFA heeft de - finales om de voetbaltoernooien in de Europa Cup I en II dit sei zoen toegewezen aan respectie velijk Barcelona (Spa) en Lausanne (Zwi). De landskam pioenen spelen hun eindstrijd op 24 mei. De bekerwinnaars ko men op 10 mei in actie. De finale van het toernooi om de UEFA beker wordt, op 3 en 17 mei. over twee wedstrijden ge houden. De teams i :c rm uit komen spelen be:do con thuis wedstrijd. In Barcelona werd reeds twee keer er-i der een finale in een toernooi om een Europa Cup gehouden. Dat was in 1972 en in 1982. Lausanne debuteert als plaats van handeling voor een eindstrijd. De kaartverkoop voor het toer nooi om het wereldkampioen schap voetbal, in 1990 in Italië, begint reeds in januari van het volgende jaar. De voorverkoop eindigt op 31 maart 1990. Niet- Italianen zullen de kaarten voor de helft in Italië moeten betalen. In totaal gaat het om 2,7 miljoen tickets voor 52 wedstrijden. De kaarten, die in prijs vari ëren van 25 tot bijna 300 gulden, zijn niet zo maar verkrijgbaar. Ze kunnen alleen per pakket wor den aangeschaft. De koper daar van is verplicht om voor alle wedstrijden in één stadion een toegangsbiljet te kopen. In totaal wordt in twaalf verschillende steden gevoetbald. Belangstellenden kunnen bo vendien niet meer dan vier van dergelijke pakketten in huis ha len. Pas na 31 maart 1990 wordt het mogelijk kaarten, die dan nog geen bestemming hebben, per stuk te kopen. De FIFA besloot gisteren spe lers die bij twee clubs contracten hebben getekend harder aan te pakken. De wereldvoetbalbond zal voortaan voetballers die twee verplichtingen zijn aangegaan, met onmiddellijke ingang schor sen. De straf wordt pas opgehe ven, als de zaak is uitgezocht en opgelost. Twee spelers die zich recente lijk aan dit vergrijp schuldig maakten, kregen vrijdag een boete van 10.000 gulden. Het ging om Jan Hellström (IFK Nor- rköpping/Iraklis Saloniki) en Jo sé Sinvall (Servette/Olympique Lyon). MOSKOU (SID) - De "perestrojka" heeft ook grote invloed op de gedachten in het Russi sche voetbal. Nu het 'experiment Dnjepropetrovsk' is geslaagd - de enige profclub uit de Sovjetunie werd landskampioen kan de professionalisering in de voetbalsport niet snel genoeg gaan. Het is de bedoeling dat de nieu we bond aanvankelijk steun krijgt van het sportcomité. Volgens Ko- loskov moet'het mogelijk zijn dat de voetbalunie na ongeveer drie jaar zelfstandig en onafhankelijk werkt. Voor de 194 clubs in de hoogste drie divisies breken ande re tijden aan. Ze maken zich los uit de overkoepelende 'totaalvereni gingen' en gaan zelfstandig verder. De hoogste klasse krijgt voorlopig drie of vier clubs, die gaan werken zoals Dnjepropetrovsk. Dat wil zeggen, op economische basis en met een vorm van zelfstandige fi nanciering. En de Sovjet-leiding kijkt goed- keurdend toe. Vlatsjeslav Ko- loskov, directeur voetbal en ijshoc key van het staats-sportcomité (Goskomsport) zegt: "We trekken voor de sport conclusies uit de pe restrojka. Michael Gorbatsjov is namelijk ook een liefhebber van voetbal". De eerste stap wordt gezet op 13 en 14 december, wanneer de tradi tionele koppeling tussen voetbal en ijshockey in het sportcomité wordt losgelaten en de oprichting van een zelfstandige voetbalbond gestalte krijgt. 'Tot nu toe zijn niet altijd even slimme beslissingen ge nomen. De nieuwe bond moet door experts worden geleid: trainers, scheidsrechters, artsen en weten schappers". aldus Koloskov, die een dergelijke ontwikkeling ook bij het ijshockey aankondigde. Volgens Koloskov zijn de nieu we plannen niet concurrerend voor de bezigheden van het staatscomi- té, maar eerder een noodzakelijke aanvulling. "Het komt voort uit de geest van de perestrojka. Die ver eist de deelneming van brede lagen van de bevolking bij het leiden van de staat. Dat geldt ook voor het voetbal' Nederlaag voor Gerard Bakker jr NANTES (AFP) - Gerard Bakker en Frank Boute zijn in de eerste ronde van het toernooi om het open Franse tafeltenniskampioen schap uitgeschakeld. De voor Ne derland uitkomende Engelsman Paul Haldan overkwam hetzelfde. Bakker jr. verloor in drie games van de Joegoslaaf Ilija Lupulesku, 21-13, 21-14, 21-18. Frank Boute bood tegen de Westduitser Georg- Zsolt Bohm meer verzet. Hij gaf zich pas na vyf games gewonnen, 20-22, 19-22, 21-15, 21-16, 21-8. Haldan, vorig week in Den Bosch Nederlands kampioen ge worden, kwam ook niet verder dan de eerste ronde. Voor hem was de Chinees Sun Janwei te sterk: 21-10, 17-21, 21-12, 17-21, 21-15. middeld Russisch inkomen. Bo vendien wordt het transfersysteem ingevoerd. Voor binnenlandse spe lersovergangen ligt het te betalen bedrag overigens niet hoger dan een ton. Voor Westerse clubs geldt dat koopje niet. Zij moeten, zoals afgelopen zomer bijvoorbeeld Ju- ventus voor Zavarov en onlangs Sevilla voor doelman Dassgjev, miljoenen in harde valuta neertel len voor de diensten van een Soj- vet-ster. BETAALD VOETBAL EERSTE DIVISIE: Wageningen NEC 3-1 (1-0). 24. Waterink 1-0, 79. Van de Brink 2-0, 82. Paymans 2-1, 86. Van de Brink 3-1. Scheidsrechter: Egbertzen, toeschouwers: 1.500. AfdaHng m Val d'laere: 1 Figini (Zwi) 1.11,58,2. Mösenlechner (WDI) 1.11,79, 3. Gerg (WDI) 111.84.4. Merle (Fra) 1.11.86.5. Wallinger (Oos) 1 12,09, 6. Percy (Can) 1.12,14, 7. Zurbriggen (Zwi) 1.12,20, 8. Gutensohn (Oos) 1.12,31, 9. Bournissen (Zwi) en Sadleder (Oos) 1.12,35,11. Walliser (Zwi) 1.12,49, 12. Kronberger (Oos) 1.12,50, 13. Stanggassmger (WDI) 1.12,76, 14. Emonet (Fra) 1 12,81.15. Eder (Oos) 1 12.85. Stand om de Wereld Beker: 1 Merle 37 punten, 2. Maier (Oos), Mösenlechner en Wachter (Oos) 35.5. Figini 34,6. Schneider (Zwi) 32.7 Gerg 31 8. Hager (WDI) 19, 9. Guignerd (Fra) en Kronberger (Oos) 12 Concours hippique Zuidlaren De uitslag van het springen, tabel A, 1,50 meter: 1 Choupay (Fra) Jacquart D|awa Dakkar 0 strafpunten - 56,63 seconden, 2. Greenwood (GBr) Land saver Monsanta 0-60,54, 3. Helsen (Bel) Video 0-63,44, 4. Billington (GBr) Aclair 0- 63,63, 5. Lansink (Ned) Hazan H 0-68,66, 6. Voorn (Ned) Investment 4-53,37, 7. Van der Schans (Ned) Nouveau Risque 4-54,74, 8. Van der Ham (Ned) Almee Z 4-59,94. Dressage: 1. Ruben (WDI) Schivago 1272 punten. 2 loriston-Clarke (Eng) Dutch Gold 1249, 3 Aubert (Ned) Olympic Mister X 1247,4. Heyser (WDI) Wagram 12415. Laus (WDI) Adrett 1240. Jachtspringconcours, tabel C. 1.50 m: 1. Voorn (Ned) Concern 55,62 seconden, 2. Heins (Ned) Saluut 57.67, 3. Charles (GBr) Real Flaim 57,70, 4 Romp (Ned) Wagenaar 57.70. 5. Kenn (Lux) Gatspy 59,06, 6. Van der Vleuten (Ned) 59,11. Wereldbeker driebanden Eerste ronde: Ceulemans (Bel) - Arenaza (Spa) 3-1 (15-13, 15-9, 7-15,15-5), Dielis (Bel) - Muller (WDI) 3-0 (15-4, 15-12. 15-13), Rico (Spa) - Kobayashi (Jap) 34) (15-5,15-11.15-9). WK Kunatstoten De stand na 38 van de 68 figuren te: 1. Bessems (Ned) 206 punten uit 69 pogingen; 2. Schmidt (WDI) 179 80; 3. Fonellosa (Spa) 172 - 82; 4. Casales (Ita) 172-84; 5. Corin (Bel) 165 - 75; 6. Steylaerts (Bel) 164-91; 7. Brunnekreef (Ned) 160 - 80; 8. Machida (Jap) 156 - 84; 9. Oliver (Spa) 136 - 88; 10. Pacetti (Fra) 135-93; 11Kawashima (Jap) 129-100. Open Franse kampioenschappen Mannen, landenwedstrijd kwart finale: Nederland - Belgis 0-3. Henk van Spanje - Saive 19-21, 21-18, 19-21, Haldan - Podpinka 19-21. 17-21, Van Spanje/Haldan - Saive/Podpinka 16- 21, 21-14, 20-22. Vrouwen, landenwedstrijd kwart finale: Nederland - Frankrijk 1-3. Keen - Wang 5-12,18- 21. Kloppenburg - Coubat 21-16, 21-17, Kloppenburg/Noor - Wang/Fouguet 18-21,19-21 Kloppenburg - Wang 21-17,15-21.19-21. Mix-dubbel, kwart finale: Boute/Keen (Ned) - Siyed/Lomas (GBr) 17-21,21-7,21-14. ADVERTENTIE De toekomstige profclubs beslis sen zelf over de manier waarop ze inkomsten en uitgaven regelen. Ze mogen bijvoorbeeld sponsors aan trekken. Steun van staatsfabriek, leger, hoge school of ministerie zal er daarentegen niet meer zijn. Het loon van de spelers gaat omhoog. Moesten ze het tot voor de wijzigin gen doen met ongeveer 300 roebel (ruim duizend gulden) in de maand, volgens Koloskov kunnen goede voetballers in de toekomst wel duizend roebel verdienen, on geveer vijf keer zo veel als e r.k.s.v. WARMUNDA WARMOND zoekt, z.s.m., voor haar Jeugdafdeling een TRAINER voor: trainen en begeleiden van de A.-junioren leiding geven aan de trainers van de andere jeugdelftallen. Gaarne uw sollicitatie richten aan de secretaris van de voetbalver. Postbus 19, 2360 AA Warmond.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 15