Restauratie Rnipscheer- orgel kost drie ton Hervormde gemeente Noordwijk organiseert tal van inzamelingsacties Optimisme Paats over sterkte politiekorps leidt tot onbegrip 'Zielig' einde aan meldpunt discriminatie den Frankrijk; pas de problème Frankrijk kansrijk voor Nederlandse lijnrijders ZATERDAG 3 DECEMBER 1988 REGIO PAGINA 11 NOORDWIJK - Wellicht kan in 1990 of in 1991 worden be gonnen met de restauratie van het Knipscheer-orgel van de Grote of St. Jeroenskerk in Noordwijk. Het bijna 150 jaar oude orgel is dringend aan een opknapbeurt toe. Vol gens een ruwe schatting is daarvoor een bedrag nodig dat ligt tussen de 300.000 en 500.000 gulden. De hoogte van het bedrag hangt af van welke vorm van restauratie de kerk voogdij van de hervormde gemeente van de kustplaats uit eindelijk kiest. Dan kan ook bekeken worden wat de totale klus gaat kosten. Het Knipscheerorgel staat op de monu mentenlijst. door Kees van Kuilenburg Voor het restauratiefonds worden in Noordwijk de komende weken een aantal acties gehouden. Zo wordt op 8 december in het ont moetingscentrum van de hervorm de gemeente, de Geertruidehof, de zogenaamde orgelwijn verkocht. Deze 'Cötes du Roussillon' wordt met een speciaal etiket ('Actie kerkorgel') voor het restauratie fonds verkocht. De Oude Dorpskerk de vereni ging die zich inzet voor het behoud van het historische centrum van Noordwijk-Binnen houdt 16 de cember in de Grote Kerk een kunstmarkt. Ook die dag wordt een aantal acties gehouden, waar van de opbrengst voor het restau ratiefonds van het orgel is. Ook voor volgend jaar staan een aantal activiteiten op het programma, waarvan de opbrengst is bestemd voor de restauratie van het orgel. Het orgel van de kerk aan de Voor straat in Noordwijk-Binnen is des tijds geschonken door ds. Gerrit Kuyper en zijn vrouw Cornelia Pennewart. Kuyper was predikant geweest in Haarlem en kwam na zijn emeritaat (domineespensioen) in de kustplaats wonen. Kuyper bezocht in Noordwijk de diensten in de Grote Kerk aan de Voorstraat, dat in die tijd geen or gel bezat. De diensten werden be geleid door een zogenaamde voor zanger. Uit brieven uit 1623 blijkt dat die man in die jaren 24 gulden per jaar ontving voor zijn werk. Ds. Kuyper vond het ontbreken van t een orgel een gemis en daarom pro beerde hij het kerkbestuur te over tuigen van de noodzaak van het plaatsen van het orgel. Die overtui gingskracht was noodzakelijk om dat er bij sommige protestantse kerken een tijd lang geen muziek instrumenten gebruikt mochten worden. Eindelijk na veel gepraat kreeg de predikant in ruste toestemming om op zijn kosten een kerkorgel te laten bouwen. Orgelbouwer Her- mannus Knipscheer uit Amster dam kreeg de opdracht. Het orgel is gebouwd in de zogenoemde neo- empirestijl, omhuld met wit en goud en gevestigd op vier witte zui len en tevens verbonden aan vier pilaren van het schip van de kerk. Behalve het orgel schonken ds. Kuyper en zijn vrouw ook nog een bedrag aan de kerk voor een fonds waaruit de organist en het onder houd van het orgel betaald moes ten worden. In de kerk is een mar meren gedenksteen waarop mel ding van deze schenking wordt ge daan. Volgens de vaste bespeler van het Knipscheer-orgel, Jaco van Leeuwen, is een spoedige restaura tie van het instrument noodzake ALPHEN AAN DEN RIJN - Burgemeester M. Paats heeft 'goede hoop' dat de Alphense politie minder ar beidsplaatsen hoeft in te leveren dan in het rapport van de stuur groep 'Project Kwan tificering Politiewerk' (PKP) staat vermeld. Volgens dat rapport zou Alphen terugval len naar 85,2 plaatsen. Paats baseert zich op landelijke ontwikke lingen. Daarbij wees hij in de commissie al gemeen bestuurlijke zaken met name op uitspraken van de po litieministers C. van Dijk (binnenlandse za ken) en F. Korthals Al- tes (justitie) dat geen gedwongen ontslagen zullen vallen en op hét feit dat de korpsen niet ten koste van el kaar personeel zullen Het 'optimisme' Paats leidde kelijk tot het nodige onbegrip bij een aan tal commissieleden. "Ik vind u wat te opti mistisch. Het inleve- wijl er juist meer no dig zijn, is toch een kwalijke zaak", aldus J. Bijl, die steun kreeg van PvdA en Progres sief Alphen. Paats zwakte zijn opmerkingen daarop enigszins af: "Ik ben optimistisch vanuit een zorgelijke positie. Ook ik blijf het een be roerde zaak vinden dat we plaatsen moeten inleveren, ook al zijn dat er dan geen tien. Het is nu al verschrik kelijk moeilijk om al les goed te doen". Vóoruitlopend op de besluitvorming in de Tweede Kamer op 12 december deed J. van Arkel (RPF/SGP/GPV) het college de suggestie aan de hand om in de welzijnssector tot een herverdeling van de gelden over te gaan: "De politie zorgt im mers voor een stukje welzijn". Paats voelt daar evenwel niets voor: "We moeten niet naar de andere kant doorslaan. '-Welzijns voorzieningen kunnen juist voorkomen dat meer politie nodig is". Medische Diensten ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Zwijnenburg, Meyer, Van Leeuwen, Verhage, Groeneveld, de Ruiter, Janssen. Maris en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur: M.A. van Schie, tel: 177100, Rijnsburgerweg 163. zo 8 uur tot 24 uur: J.A. Verhage/C.Maris, tel: 218661, Rosmolen 2. Groep 2 - Nering Bögel, Van Gent, Taytel- baum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis, Berg- meijer.de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: F.B. Kruis, tel: 126371, Minnebroersgracht 41 zo 8 uur tot 24 uur: M.Th. Bergmeyer, tel: 226201, Oude Singel 76. Groep 3 - Pleiter, Smit, Lely, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jurgens, Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: W. de Bruyne, tel: 134345, de Lt. de Kanterstraat 32. zo 8 uur tot 24 uur: J. de Bruyne, tel: 125245, Kernstraat 11 Groep 4 - Van Wingerden, Lahr, Van Rijn, Bé- nit, Nieuwenhuis, Horn, Van der Waardt, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer, de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Nijkamp, tel: 175164. zo 8 uur tot 24 uur: A.A. van Rijn, tel: 314349, Kennedylaan 24. Groep 5 - Jasperse, Wiersma, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: dr. Kalmthout, tel: 212628. zo 8 uur tot 24 uur: H.J.H.R. Prince, tel: 761754, Vondellaan 58. Waarnemingsregeling Homeopatische art sen: I. Cowan, Levendaal 87, tel: 146337; C. Juffermans/D. Koster, Haagweg 41, tel: 315900; via dokterstelefoon 071-122222 kunt u vernemen welke arts dienst heeft. Leiderdorp za 8.00 uur tot zo 24 uur: za: K. van der Post, tel: 226568, spreekuur: Hoofdstraat 40, tel: 410070; zo: F. Kemme, tel: 893139, spreek- lijk. "Het orgel speelt ontzettend zwaar en zo nu en dan blijft er wel eens wat hangen, zodat je een sle pend geluid hoort. Vooral dat laatste is niet zo plezierig als je be zig bent met een concert. De Noórdwijkers zijn dan wel op de hoogte van de slechte toestand van hét orgel, maar als organist voel je je op een dergelijk moment niet prettig". Gescheurd Zo is het de bedoeling dat de zoge noemde windladen worden opge knapt. Veel van de leren zakjes van deze laden zijn gescheurd, waar door er windverlies optreedt. Bo vendien zijn een aantal houten pij pen gescheurd en ook de loden pij pen zijn dringend aan restauratie toe. Deze lodèn pijpen zijn van een legering van tin en lood en hebben ook niet het eeuwige leven. "Bovendien is. bij de restauratie in 1903 door orgelbouwer Van Leeuwen uit Leiderdorp het een en ander gesleuteld aan de pijpen. Dit om een andere klankkleur te krij gen. Er zijn toen enkele pijpen af gezaagd of verlengd. Destijds was dat mode, maar nu is het onze wens om het orgel zoveel mogelijk weer in de oude staat terug te brengen", legt organist Van Leeuwen uit. Ook bij een grote opknapbeurt van het orgel in 1950 is er het een en ander aan het orgel veranderd. On der andere is dat jaar de dispositie de samenstelling van de regis ters veranderd. Bij de komende restauratie zal ook dit naar ver wachting weer ongedaan worden gemaakt; "In de hervormde kerk in Zand- voort staat eenzelfde Knipscheer- orgel, waar indertijd dezelfde ver anderingen aan zijn uitgevoerd. Dit orgel is inmiddels voor een groot Koster Kas Hoek (rechts) en organist Jaco van Leeuwen b tale kerk aan de Noordwijkse Voorstraat. Op de achtergrond het Knip scheerorgel dat dringend moet worden gerestaureerd. (foto Holvast) deel weer in de oude staat terugge bracht, zodat we daar ons licht kunnen opsteken", aldus Van Leeuwen. Ook de hervormde kerk in het Noordhollandse Winkel heeft nog een gaaf Knipscheeror gel, zodat bij de aanstaande restau ratie ook daar zal worden gekeken om het een en ander over het in strument te weten te komen. Adviseur Vorig jaar al heeft het kerkbestuur een eerste stap op weg naar de res tauratie gezet met het aantrekken van adviseur Klaas Bolt, de vaste organist van de Grote of St. Bavo in Haarlem. Bolt heeft een eerste rap port gemaakt over de toestand van het orgel en het kerkbestuur gead viseerd wat er moet worden ge daan. Volgens Koster Kas Hoek is riog niet precies duidelijk hoe het res tauratie-plan er uit komt te zien. "We krijgen 90 procent subsidie van Monumentenzorg dat staat vast, maar wanneer dat geld komt is nog niet duidelijk en dat is uiter aard van groot belang voor het uit stippelen van de plannen. Mis schien kiezen we voor een stapsge wijze restauratie, als dat financieel gezien gemakkelijker is. Maar dat zal de tijd leren". "Duidelijk is in elk geval dat wij als kerkelijke gemeente voor de taak staan om rond de 50.000 gul den bij elkaar te krijgen voor de restauratie. Dat zal niet gemakke lijk zijn, maar als we ons instru ment weer in een goede staat wil len krijgen zullen we er de komen de maanden tegenaan moeten", al dus Hoek. Overigens gaan de con certen in de zomermaanden ge woon door. "Deze concerten trek ken redelijke belangstelling en le veren bovendien geld op voor het restauratiefonds". ALPHEN AAN DEN RIJN - Al phen krijgt geen apart meldpunt voor rassendiscriminatie. De meer derheid van de gemeenteraad vindt de voorstellen van de voorbe reidingswerkgroep te kostbaar. De plannen van de werkgroep houden onder meer zelfstandige huisves ting en het aantrekken van een be roepskracht in. Daarmee is per jaar 35.000 gulden gemoeid. CDA, WD en RPF/SGP/GPV wezen die voorstellen in de com missie algemeen bestuurlijke za ken van de hand. Zij zijn evenals het college van B en W.van mening dat het meldpunt op een eenvoudi ger manier bij een bestaande orga nisatie moet worden onderge bracht. Om die reden voelden zij er niets voor om de 35.000 gulden voor 1990 te halen uit de pot van een half miljoen gulden die de raad jaarlijks aan nieuwe zaken uitgeeft. Andere mogelijkheden van finan cieren zouden er niet zijn. Alleen Progressief Alphen en de SP toonden zich voorstanders van het gedeeltelijk aanspreken van de vijf ton. De PvdA is weliswaar ook vóór een apart meldpunt, maar wil de over de manier van betalen eerst nog overleg in de fractie. Of zoals N. te Bos opmerkte: "Je kunt toch moeilijk nu al geld halen uit die pot voor 1990. Er kunnen zich in die tussentijd nog zoveel belangrijke zaken voordoen". Over het oprichten van een meldpunt voor discriminatie wordt in Alphen al vier jaar gedis cussieerd. Zo kwam in februari van dit jaar in dezelfde commissie een voorstel van de werkgroep ter spra ke om voor een meldpunt 68.000 gulden uit te trekken, aanzienlijk meer dan de 8000 gulden die het college voor het project wilde re serveren. De hoogte van het door de werkgroep genoemde bedrag werd ook toen door de meerder heid van vaardbaar geacht. Oegstgeest van za 8 uur tot ma 7.30 uur: J.J. Voorzaat, Jan Campertlaan 20, tel: 177461. Voorschoten za: C. Meijer, J.W. Frisolaan 13, tel: 3032; zo: E. Schotanus, Leidseweg 305, tel: 071- 766462. Warmond L. Lempers, Churchilllaan 13, Voorhout, tel: 02522-10140. Wassenaar za: R. van Niekerk, Van Polanenpark 92, tel: 19014; zo: Mevr. I.C. Spelt, Van Groenevelt- laan 17, tel: 11844. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715-1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de v dienst v APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waarge- Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest Warmond wordt waargenomen door: W. Kuiters, Hoge Rijndijk 38, Leiden, tel: 071- 125215. Voor patiënten van tandartsenpraktijk 'Haas- wijk' heeft tandarts R.S. van Mierlo spreekuur van 11-12 uur. Simon Vestdijklaan 28, 2343 KV Oegstgeest. Dienst in eigen praktijk: S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeterwou- de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. Wi Lijnrijders zijn in West-Duitsland en Engeland een be kend verschijnsel. Hollandse jonge handelaren laden op een van de Nederlandse veilingen hun wagen vol met bloemen, rijden naar het buitenland en verkopen ze daar zonder tussenkomst van een groothandelaar. Sinds de eerste lijnrijder 15 jaar geleden de sprong in het diepe waagde, zijn vele honderden hem gevolgd. Frankrijk werd tot nu toe geme den door lijnrijders. Het land kent een veelheid aan regels, veelal bedoeld om de eigen han delaren en producenten te be schermen. Het Rijnsburgse ex peditiebedrijf Hans van Berkel heeft echter in samenwerking met het Belgisch/Franse douane bureau Boulanger een systeem bedacht waardoor lijnrijden op Frankrijk interessant wordt voor Nederlanders. Ans Kreft, medewerkster van het expeditiebedrijf, vertelt dat Frankrijk vrij vreemde eisen stelt. Zo mag een handelaar slechts een bepaalde hoeveel heid Franse francs mee terugne men naar Nederland. "Boven dien is het venten officieel verbo den. Lijnrijden is in wezen ven ten, dus daar zat het mooi klem". De meeste problemen kunnen worden omzeild door in Frank rijk een bedrijf op te richten. Dat kost een behoorlijke som geld. Kreft hierover: "Lijnrijders zijn meestal jonge jongens die hun debuut in de handel maken. Die hebben niet ergens geld liggen om te investeren". Het is volgens Kreft heel be langrijk ook de Franse markt voor lijnrijders 'open te breken'. Voor de jonge Hollandse hande laren betekent het een nieuwe markt waar zonder al te scherpe concurrentie geld kan worden verdiend. In Engeland en West-Duits land zijn er inmiddels zoveel lijn rijders dat de kleine handelaren gedwongen zijn hun prijs te ver lagen omdat ze anders de con- currentie'niet aankunnen. De lijnrijders zijn niet de eni gen die garen spinnen bij het openbreken van de Franse markt. Frankrijk biedt, met 55 miljoen inwoners, een gigantisch koperspotentieel. De verkoop van bloemen en planten in Frankrijk is veel minder goed ge organiseerd dan in Nederland. Er zijn 20.000 verkooppunten van sierteeltprodukten. Vergele ken met Nederland, waar voor 14 miljoen inwoners 11.000 ver kooppunten beschikbaar zijn, is de distributie in Frankrijk dus' aanmerkelijk slechter. Bovendien is de consumptie per hoofd van de bevolking in Frankrijk nog erg laag. Dit is enerzijds het gevolg van gewoon ten, Fransen kopen niet zo auto matisch een bloemetje als Neder landers dat doen, en anderzijds het gevolg van de prijs. Bloemen zijn over het algemeen in Frank rijk behoorlijk aan de prijs. Een" netwerk van lijnrijders vergroot niet alleen het aantal verkooppunten, maar zorgt bo vendien voor een duidelijke ver laging van de gemiddelde prijs die een Fransman voor een bos bloemen moét betalen. De lijnrij der werkt immers zonder tussen komst van de groothandelaar en dat scheelt een slok op een bor rel. Al met al kunnen de lijnrij ders de eerste aanzet geven voor een flinke groei van de export naar Frankrijk. Er van uitgaand dat lijnrijden in Frankrijk geld kan opleveren, heeft het expeditiebedrijf van Hans van Berkel een systeem be dacht waardoor het wettelijk ge zien mogelijk is. Kreft denkt dat het niet zo vreemd is dat uitgere kend een expeditiebedrijf dit ini tiatief ontwikkelt: "Het betekent voor ons een uitbreiding van het servicepakket. Bovendien is het een stuk public relations" De constructie die Boulanger en Kreft hebben bedacht is even eenvoudig als doeltreffend. De lijnrijder opent een bankreke ning in Frankrijk. Dat is geen probleem. Vervolgens gaat hij op pad met een verkoopfactuur met het adres van die bank waarbij de naam van de verkoper nog niet bekend is. Bij de grens zegt hij dat hij bloemen gaat verko pen en dat hij op de terugweg wel zal vertellen aai) wie hij ze heeft verkocht. De omzetbelasting A. Kreft: "Er zijn nog wat kinderziektenmaar lijnrijden op Frankrijk kan zeker aantrekkelijk zigr£ wordt afgedragen en ook het venten in Frankrijk zelf is geen probleem meer. De handelaar heeft immers een verkoopfac tuur. Overigens blijven bepaalde ge bieden in Frankrijk gesloten voor Hollandse lijnrijders. De Franse regering weigert hen toe te laten in het gebied rondom Pa rijs om de eigen handelaren niet het brood uit de mond te stoten. Op straat venten is er nergens bij. De Nederlandse.lijnrijder zal in Frankrijk een klantenkring be staande uit wat kleinere bloe- menzaken, moeten zien op te zet ten. Boulanger en Van Berkel bie den de lijnrijders die het willen proberen, een totaal-pakket aan. Alle formiliteiten en papieren rompslomp wordt voor hen afge handeld. Bovendien is contact gelegd met twee taleninstituten en is het mogelijk een particulie re cursus te volgen. Ruim een week geleden werd de nieuwe service gepresenteerd tij dens de kopersmarkt die de Rijnsburgse'bloemenveiling Flo ra geregeld houdt. De belangstel ling was volgens Kreft overwel digend. Omdat niet iedereen 'aan bod is gekomen' wordt komende zaterdag opnieuw een informa tieochtend gehouden. De eerste lijnrijder is overi gens drie weken geleden al ver trokken. "Natuurlijk komen er dan kinderziekten naar voren, maar het systeem werkt wel. Frankrijk biedt ongekende mo- Rozen Rozen bloeien langer dan welke andere heester dan ook, maar stellen wel de nodige eisen aan de verzorging. Wat de grond be treft wordt de voorkeur gegeven aan een kalkrijke, voedzame en vochthoudende grond. Lichte kleigronden en zavelgronden zijn in feite het meest geschikt. Dit wil echter niet zeggen dat an dere grondsoorten ongeschikt zijn, maar wel dat dan nog meer aandacht moet worden besteed aan grondverbetering en bemes ting. Alleen natte, zure en ex treem droge grond zijn voor struikrozen niet geschikt. Rozen wortelen diep en daar om is het aan te raden een grond bewerking tot 50 tot 60 cm diepte uit te voeren. Om de grond te ver beteren kan tijdens de grondbe werking compost door de grond worden gewerkt; bij voorkeur in bovenste 25 tot 30 centimeter. Per 10 vierkante meter kan wel' 200 liter worden ondergewerkt. Als de zuurgraad te hoog is (en de pH dus te laag) is een flinke en re gelmatig herhaalde kalkbemes- ting de oplossing. Veel 'oudere' rozenliefhebbers zweren nog steeds bij oude stal mest voor hun rozen (maximaal 100 liter per 10 vierkante meter). Alleen zeer oude (verrotte) mest Dijkman) is geschikt. Als daar niet gemak kelijk aan te komen is, kan ge droogde koemest als een goede vervanger beschouwd worden. Bij sommige bedrijven is specia le bemeste rozengrond verkrijg baar. Zeker op plaatsen waar de grond niet erg geschikt is voor rozen, kan dit uitkomst bieden. De beste tijd om rozen te plan ten is de herfst. De grond is dan nog warm zodat de net geplante roos onmiddellijk begint met het maken van nieuwe wortels. In het voorjaar kunnen deze nieuwe wortels dan beginnen met het opnemen van voedsel en een vlotte groei en de daaropvolgen de rijke bloei zal dan het gevolg zijn. Het planten zelf moet uiterst zorgvuldig worden uitgevoerd. Het plantgat moet voldoende groot zijn en de wortels moeten zorgvuldig worden uitgespreid. De oculatie van de roos, het ver dikte gedeelte, moet ongeveer 5 centimeter onder de grond ko men te zitten. Rozenwortels mogen niet droog z(jn. Zet daarom de plan ten voordat zexie grond ingaan even in een emmer water. Druk de grond na het planten goed aan. Breng na het planten wat ruig materiaal rond de rozen aan, dit ter voorkoming van indrogen. Het sortiment is groot: er be staan grootbloemige rozen, tros- rozen, klimrozen, miniatuurro zen, stamrozen, treurrozen, zoge naamde heesterrozen en bodem- bedekkende rozen. ZATERDAG 3 DECEMBER Alphen Sinterklaasfeest in buurtcen trum De Ridder, Concertweg, aan vang 14.00 uur. optreden Special Delivery Jo nes. jongerencentrum Stek, aan vang 22.30 uur. Leiden vlooienmarkt in de Groenoor- hallen, van 10.00 tot 16.00 uur. traditionele Sint tatieloop over afstanden 15 km, start om 10.00 uur bij club huis Matilo, Zaanstraat. jubileumshow van de LPKV in de groenteveiling, Zoeterwoudse- weg, van 10.00 tot 17.00 uur. vogeltentoonstelling van 'De Zanger', 10.00-18.00 uur in buurt huis 't Spoortje, Bernhardkade. naturistisch zwemuur voor het hele gezin, van 13.00 tot 14.00 uur in het Vijf Mei-bad. concert in de Meesterserie door het Residentie Orkest met Godfried Hoogeveen (cello), vang 20.15 uur in hoorzaal. van de slijterij' door Herman Fin kers, aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. voorstelling 'Do you fancy any cream today?', door Vals Bloed, aanvang 20.30 uur in het Lak- Theater, Cleveringaplaats. ren van leden en donateurs van de buurt- en speeltuinvereniging Zijlkwartier, voor 9 tot 12-jarigen om 10.00 uur; voor 2 tot 8-jarigen om 14.00 uur in het Zijlkwartier. Sint Nicolaasfeest Tamarco (voor kinderen), 's middags in het clubgebouw, Splinterlaan. dansen op muziek van Whelan', aanvang 22.00 uur in Boerderij Meerrust, Dorpsstraat. naar, aanvang 20.30 uur, vooraf gegaan door dansles, aanvang 19.30 uur, Muziekcentrum, Schenkelweg. ZONDAG 4 DECEMBER Alphen concert leerlingen Haags Con servatorium in Streekmuziek- school, Sint Jorisstraat, 13.30 uur. Leiden voorrondes Nederlandse Danskampioenschappen, van 10.00 tot 17.00 uur in de Stadsge- Bernhardkade. open huis in Dienstencentrum De Kooi, Driftstraat 49, tel: 221742. demonstratie figurale pijpen- maken, van 13.00 tot 17.00 uur in het Pijpenkabinet. film: The blind Swordsman', re portage uit het leven van de Ja panse acteur Shintaro Katsu, aan vang 15.00 uur in het Rijksmuse um voor Volkenkunde. concert voor twee luiten en zang door Eveline Juten en Cisca Mertens, aanvang 15.00 uur in Stedelijk Museum De Lakenhal. archeologisch spreekuur in de Taffeh-zaal van het Rijksmuseum van Oudheden, 13.00-16.00 uur. orgelconcert Rijk en Anneke Jansen in de Waalse Kerk, aan vang 19.00 uur. Noordwijk Happy Hours met Pia Beek, van 16.00 tot 19.00 uur in hotel Hof van Holland, Voorstraat. Warmond jazz van Big Simon met de New Formation, aanvang 15.00 uur in Boerderij Meerrust, Dorpsstraat. Zoeterwoude veldrit, dertig minuten plus een ronde, start om 13.00 uur op het Loetheterrein. MAANDAG 5 DECEMBER Leiden extra klachtenspreekuur van de Jongerenbeweging FNV. over loon- en werkomstandigheden, van 10.00 tot 17.00 uur, Koppen- hinksteeg 2.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 11