Privé-auto moet sterk aan banden Mariniers tonen lekken Petten aan Kinderrecht schippert tussen rechtsbeginselen en pedagogie KEP: bedrijf treft geen blaam Nederland komt nader tot Suriname wmmif Man pleegt ontucht met 40 kinderen Verzuring kan stoppen via technische ingrepen LIEVE KINDEREN PAGINA 3 Plannen Smit-Kroes en Nijpels DEN HAAG (ANP/GPD) Beperking van het privé-ge- bruik van de auto in de spits met 20 procent in 2010 door een aantrekkelijker openbaar vervoer en een snelle trein verbinding (TGV) tussen Amsterdam en Parijs moet onbe lemmerde hoofdtransportwegen opleveren voor het vrachtverkeer en vrachtvervoer over het water. Dat zijn de belangrijkste voornemens van minister Smit-Kroes (ver keer en waterstaat) en haar collega Nijpels (milieu) om ons land bereikbaar en leefbaar te houden. Zij willen daarmee een antwoord geven op de verkeers- en vervoersproble men tot het jaar 2010. AMSTERDAM (ANP) - Binnen de jeugdstrafrechtspleging wordt terwille van vermeend pedago gisch denken inbreuk gepleegd op een aantal rechtsbeginselen. Dit schrijft de rechtsgeleerde Van Sloun in zijn proefschrift 'De schuldvraag in het kinderrecht', waarop hij vandaag aan de Univer siteit van Amsterdam is gepromo veerd. Hij is het er niet mee eens dat voor kinderen andere juridi sche spelregels gelden dan voor volwassenen. Van Sloun wijst er op dat de kin derrechter voortdurend in allerlei vreemdsoortige strafrechtelijke bochten gewrongen wordt om een vaak gekunstelde samenhang te bereiken tussen juridisch en peda gogisch denken. Deze onmogelijke opgave leidt tot juridische ironie ten top, zo meent de promovendus. De misdrijven en overtredingen die in het Wetboek van Strafrecht genoemd staan refereren aan nor- men uit de wereld van volwasse nen. Ook de juridische straf is geënt op die wereld. Voor jeugdige delinquenten echter is de straf zo aangepast dat deze een educatieve doelstelling moet hebben. De nor men echter werden niet overeen komstig verlegd, aldus de promo vendus. Volgens Van Sloun zijn in het kinderstrafrecht juridische spelre gels opzij gezet ten gunste van het belang dat wordt toegekend aan het opvoedkundige aspect van de straf. Het beginsel van de objectivi- de rechter werd bijvoor beeld opgeofferd. Van Sloun: "De controle op de kinderrechter is moeilijk en soms zelfs minimaal. Vaak is het gebrek aan openbaar heid hiervan de oorzaak. Ook het beginsel van de onpartijdigheid van de rechter wordt veelal geweld aangedaan. De kinderrechter is een soort juridisch-pedagogische oc topus. In de hele rechtsgang waar mee de jeugdige te maken heeft komt hij dezelfde rechter tegen: in het vooronderzoek, op de zitting, in de raadkamer". Ook de scheiding der machten De bewindslieden hebben hun voornemens neergelegd in de Nota Verkeer en Vervoer, die vandaag officieel is gepresenteerd. Een aan tal hoofdlijnen was overigens al eerder bekend geworden. De bewindslieden willen het pri- vé-gebruik van de auto ontmoedi gen door bijvoorbeeld op bepaalde weggedeelten of op bepaalde tijd stippen op rekening te laten rijden. Ook het parkeerbeleid moet stren ger worden. Glijdende werktijden en met meerdere mensen in één au to rijden zijn andere mogelijkhe den. Een beter openbaar vervoer moet dit ontmoedigingsbeleid op vangen. Zonder afremmen van de groei van het privé-autoverkeer lukt het volgens de bewindslieden niet om de bereikbaarheid over de weg voor het zakelijk personen- en goe derenverkeer te verzekeren en te- Burgemeester muilkorft pitbull SPIJKENISSE (GPD) - Burge meester De Groen van Spijkenisse heeft persoonlijk de eigenaar van een agressieve pitbull-terriër bevo len zijn hond te muilkorven. Twee jaar geleden al had De Groen de ei genaar van het dier verplicht een hek te plaatsen rond zijn tuin, die naast een kinderspeelplaats gele gen is. Dat gebeurde nadat omwo nenden over het agressieve gedrag van de toen nog jonge hond had den geklaagd. Vorige week beet de pitbull-ter riër een hondje dat te dicht bij zijn territorium kwam, half dood. Vol gens buurtbewoners heeft de pit bull-terriër al drie maal eerder toe gehapt. Volgens de politie is de pitbull terriër zeer agressief en gevaarlijk. De burgemeester heeft nu de eige naar van de hond bevolen het dier te muilkorven. Ook in de tuin moet het dier voortaan aan de lijn. Binnenland kort Leiding De olietransportleiding tussen Rotterdam en Antwerpen is gere pareerd. Het gemeentelijk Haven bedrijf van Rotterdam' heeft giste ren pijpleiding-exploitant Rotter- dam-Antwerpen Pijpleiding (RAPL) toestemming gegeven de leiding weer te gebruiken. Vorige week werd in de leiding een scheurtje ontdekt, waardoor ver moedelijk 80.000 liter ruwe olie in de grond is terechtgekomen. Smallenbroek Minister Van Dijk (binnenlandse zaken) heeft nog geen beslissing genomen over burgemeester Smal lenbroek van Smallingerland. Van Dijk heeft inmiddels twee gesprek ken gehad met Smallenbroek. Hij zal deze week nog overleggen met de Friese commissaris der konin gin Wiegel. Van Dijk denkt nu dat hij tegen het einde van deze week of in het begin van volgende week een beslissing zal nemen. Incest Wegens het jarenlang plegen van incest met twee dochters heeft de rechtbank in Almelo gisteren een 59-jarige man uit Vroomshoop ver oordeeld tot een jaar cel. Bij het op leggen van de straf heeft rechtbank er rekening mee gehouden dat één van de dochters pas in september dit jaar, toen zij 35 jaar was, aangif te heeft gedaan en dat de man in 1983 is opgehouden met de seksue le omgang. De officier van justitie bestempelde hem als een tyrannie- ke psychopaat. Herfst De herfst in ons land was dit jaar somber, aan de droge kant en met een vrijwel normale temperatuur, aldus gisteren het KNMI. De zon scheen dicht 'aan de kust het langst (280 uur), het midden van het land kwam er kariger vanaf met 230 uur. Met 10,4 graden Celsius was de temperatuur vrijwel normaal (10,2 graden. Het KNMI registreerde 195 millimeter regen tegen 214 milli meter normaal. gelijkertijd de leefbaarheid land te verbeteren. Verbetering van het openbaar vervoer moet lei den tot minder vertragingen bij de spoorwegen. Op de hoofdlijnen moeten betrouwbare en comforta bele treinen rijden met maximum snelheden tussen de 160 en 200 ki lometer per uur. Binnen stadsge westen mag de reistijd in beginsel nooit langer zijn dan drie kwartier. De samenhang tussen spoorwegen en stads- en streekvervoer moet verzekerd zijn. Door gebruik van nieuwe systemen en technieken kunnen de autosnelwegen dertig procent meer auto's verwerken. Voor hun plannen hebben de be- windsliedén jaarlijks 325 miljoen gulden extra nodig is. Daarbij heb ben zij de private financiering van vijf nieuwe tunnels en de aanleg van een hoge-snelheidslijn voor de trein Amsterdam-Parijs niet mee gerekend. Voor verbetering van de infrastructuur is vanaf 1990 jaar lijks al 400 miljoen gulden beschik baar. Tegenover de extra kosten stSan bovendien extra inkomsten, zoals bij het 'op rekening rijden'. Door beperking van de verkeers stroom hopen beide bewindslie den ook de leefbaarheid te verbete ren en het aantal verkeersdoden in het jaar 2010 teruggedrongen heb ben tot de helft. Het aantal gewon den moet in die zelfde periode met 40 procent dalen. De bewindslie den willen een auto die veiliger is, onder andere door een snelheids begrenzer. Speciale aandacht krijgt de verbetering van de veilig heid van de bromfietser. De luchtverontreiniging door au to's moet worden teruggedrongen door aanscherping van de eisen. Smit-Kroes en Nijpels willen de ontwikkeling van een schonere dieselmotor voor vrachtauto's en bussen stimuleren. Dit geldt ook voor het ontwikkelen van een na genoeg 100 procent schone vracht- automotor van een nieuw type. Zij willen netwerken van fietspa den binnen en buiten de steden, die aan elkaar worden gekoppeld. Bestaande recreatieve fietsroutes in beheer bij rijk en lagere overhe den willen zij koppelen. Speciale aandacht krijgt de aanleg van auto- en spoorwegen door gevoelige lan delijke of natuurgebieden. Doel is het voorkomen of compenseren of verzachten van de gevolgen daar van. jjjp& ,,'t Is wel een moment, hè", zei kamervoorzitter Dolman gisteren toen oud-staatssecretaris Van der Luiden voor het eerst de presentielijst tekende nadat hij als Tweede-Kamerlid voor het CDA was beëdigd. De terugkeer van Van der Linden in de Kamer - na zijn gedwongen aftreden als staatssecretaris in verband met de paspoortaffaire - viel precies samen met het verbreken van het paspoortcontract met fabrikant KEP. Op de foto wordt Van der. Linden verwelkomd door andere kamerleden. (foto anp> Ondanks vernietigend rapport over paspoortproef (Vervolg pagina 1) DEN HAAG (ANP/GPD) - KEP- manager Van Dijk toonde zich vooral boos over het feit dat minis ter Van den Broek de resultaten van een praktijkproef van de pas poorten begin deze maand naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. Bij deze test moest KEP aantonen 300 aanvraagformulieren tot paspoor ten te kunnen verwerken. De resul taten waren vernietigend voor KEP. Van Dijk gaf toe dat de paspoor ten nog "kwaliteitsfouten" verto nen. Hij wees er echter op dat KEP zijn toevlucht had moeten nemen tot enkele noodvoorzieningen, als gevolg van vertragingen in de pas poortaffaire die KEP niet te verwij ten vallen. Verder had een toeleve rancier een blunder gemaakt. De betreffende toeleverancier zou dit tegenover Van den Broek hebben toegegeven. Ter verdediging van KEP citeer de Van Dijk verder uit een rapport van TNO uit augustus, waarin staat dat de "technische problemen" rond het paspoort zijn opgelost. Het betreffende rapport - dat ver der overigens negatief is voor KEP - was voor Van den Broek toen aan leiding om de voorwaardelijke op zegging van de samenwerkings overeenkomst ongedaan te maken. Van Dijk benadrukte dat het met de staat gesloten contract een sa menwerkingsovereenkomst is, waarbij problemen door beide partners moeten worden opgelost. Problemen In het evaluatierapport over de proef waarbij KEP 300 aanvraag formulieren voor een nieuw pas poort moest verwerken staat dat het de eerste dag van de proef al mis ging met het foto-apparaat. De pasfoto's zitten op een vaste plaats op de aanvraagformulieren. Als die op een stapeltje worden gelegd, ontstaat op die plek een verdik king. De fotomachine kon een fiks stapeltje met een flinke bobbel niet automatisch pakken. Dat moest dan maar met de hand gebeuren, zo werd besloten. Verder waren er problemen met lijmresten van pasfoto's en werd de eerste zending na vijf maal op de fotorol afgedrukt. Dat leverde per aanvrager dus vijf paspoorten op, waarvan er toch wel eentje zou moeten deugen, zo redeneerde men bij KEP blijkbaar. Deze resultaten staan in schril contrast met de uitlatingen van in terim-manager Van Dijk ('het beste paspoort ter wereld') en KEP- woordvoerder Willems van KEP 'dat dit bedrijf zijn weerga niet kent in West-Europa'. WEGLOPERS Jaarlijks lopen zo'n 30.000 jongeren tussen de 12 en 18 jaar weg van huis. Een kwart van de weglopers keert niet meer terug. Kinderen die weglopen wor den over het algemeen in eerste in stantie opgevangen door familie of vrienden, daarna in opvanghuizen. Het merendeel loopt weg omdat zij te weinig aandacht krijgen. Slechts een klein deel wordt weggestuurd. Het ministerie van WVC meldt dat in de brochure 'onzichtbare ban den met thuis', die is samengesteld naar aanleiding van drie recente onderzoeken. PETTEN De 'terroristenoverval' van twintig mariniers op de nucle aire hoge flux-reactor (HFR) in Pet ten, is zeker geen routine-oefening geweest om de kwaliteit van de be waking en beveiliging te testen. In de afgelopen acht jaar, waarin het complex structureel door beveili gingsmensen wordt bewaakt, heeft een dergelijke oefening niet eerder plaatsgehad. Bovendien zou het bij een routine-oefening geen zaak van het ministerie van economische za ken zijn geweest, zoals nu wel het geval was. door Guus Perisutti Het ministerie, dat verantwoor delijk is voor de beveiliging van de Nederlandse kerncentrales, bleef ook gisteren zwijgen. Minister De Korte erkende slechts dat de 'routi ne-actie' was uitgevoerd en dat er 'nog wat kon worden verbeterd aan de beveiliging'. Een hoge functionaris van het HFR-onderzoekscentrum in Pet ten zei: "De bewakers hebben pre cies gehandeld volgens de voor schriften. Verder vind ik de hele actie volslagen belachelijk. Ik heb nog nooit zoiets meegemaakt. Deze actie zegt helemaal niets over de kwaliteit van de bewaking maar toont hooguit de efficiëntie van een bepaald onderdeel van de krijgs macht aan". Dat de twintig leden van het keurkorps van de marine efficiënt te werk zijn gegaan, lijdt inderdaad geen twijfel. Al een week voor de eigenlijke actie, hielden de com mando's 's nachts de omgeving rond het ECN en de HFR in de ga ten met behulp van infraroodkij- kers. Deze gaven een dermate dui delijk beeld, dat de mariniers over de schouders van de bewakers de krant konden meelezen. Overigens heeft het Energie On derzoekscentrum (ECN) in Petten feitelijk niets met deze actie te ma ken had. Het ECN-terrein in de dui nen aldaar ligt namelijk naast het terrein met de hoge flux-reactor, die daar op gebied van het Ge meenschappelijk Centrum voor Onderzoek staat en wordt geëx ploiteerd door de Commissie van de Europese Gemeenschap. De mariniers hebben bij hun ac tie het buitenhek van het GCO-ge- bied stukgeknipt om op het HFR- terrein te komen. Ze waren in over alls gekleed en niet als mariniers te herkennen. De overvallers droegen zeer zware en moderne wapens bij zich. Ze gebruikten geen echt ge weld, want het uitschakelen van de beide bewakers bij de buitenloge (achter de hoofdpoort) betekende in dit geval: overmeesteren en van verdere actie weerhouden. Overigens hoefden de r geen waakhonden uit te schakelen, want de een of twee honden die ge woonlijk op het buitenterrein rondlopen, bleven die dag in de kennel. Ze stuitten vervolgens op de tweede bewakingsbarricade: de binnenloge. Deze zijn ze niet bin nengedrongen, want die binnenlo ge is bijna ondoordringbaar van wege zijn polsdikke en gelaagde ruiten. De mariniers hebben eerst een ruit van twee bij drie meter voor het draaihek naast de loge in geslagen, om via de tegenover gele gen ruimte langs het hek te komen. Zij hebben zich vervolgens door een tweede ruit weer naar buiten gebeukt, om de gang naar de reac tor te bereiken. Zoals eerder ge meld ondernamen de commando's vervolgens geen poging om in de gepantserde kluis met staven hoogverrijkt uranium te komen. Het hoogverrijkt uranium waar mee de HFR wordt gestookt, komt uit Amerika. Aan de uitvoer van dergelijk strategisch materiaal, waarvoor in allerhoogste instantie de Amerikaanse president per soonlijk zijn goedkeuring moet verlenen, is een groot aantal voor waarden verbonden. Conform deze algemene regels zijn ook eisen ge- Hot line partijen vooraf ingeseind door het ministerie van economische zaken. De reactor in Petten is via een hot line verbonden met de meldkamer van de rijkspolitie. Een essentiële telefoonverbinding voor de bewa king, want volgens de wet zijn de beveiligingsbeambten niet be voegd een wapen te dragen. Een van de weinige tegenacties die zij kunnen ondernemen, is razendsnel alarm slaan. Toen bij de dienstdoende agen ten de melding van een terreurac tie binnenkwam, werd een aantal maatregelen genomen die bij een echte overval ook in het draaiboek staan. Over de aard van deze maat regelen wil de politie niets kwijt. Er is echter geen politieauto langs ge stuurd. Overigens werd het tech nisch personeel van de reactor zeer kort voor de actie middels een ge codeerde brief (te openen na telefo nische opdracht) op de hoogte ge steld. steld ten aanzien van de beveili ging van het GCO-terrein en de re actor. Die dient gelijk te zijn aan wijze waarop in Amerika nucleaire centra worden bewaakt, waar met brandstof van kernwapenkwaliteit wordt gewerkt. In de praktijk betekent dat in Petten, dat het GCO-terrein al een aantal jaren veel strenger wordt be waakt dan het aangrenzende ECN- terrein. Meer camera's, waakhon den en schijnwerpers, alsmede een extra versperring rondom de HFR. Maar ook akoestische en elektri sche detectiesystemen, aange bracht op de grond en in de omhei ning. Krachtens de Amerikaanse eisen zou er rondom de hekken van het GCO-terrein in Petten in feite ook permanent door zwaar bewa pende beveiligingsfunctionarissen per jeep/auto gepatrouilleerd moe ten worden. Tot nu toe is aan die voorwaarde niet voldaan. Een der gelijke maatregel wordt on-Neder- lands, onnodig en zeer schadelijk voor het duingebied gevonden. Het is de vraag of hier nu nog aan ont komen kan worden. wordt volgens hem binnen het kin derrecht geweld aangedaan: "De officier van justitie wordt daar door de kinderrechter aan banden gelegd". Bovendien kijkt het kin derstrafrecht over het kind heen naar de ouders. Als er een boete wordt opgelegd bijvoorbeeld be kijkt men het inkomen van de ou ders. Daarmee wordt het personali teitsbeginsel aangetast. Van Sloun bepleit in zijn proef schrift handhaving van het essen tiële juridische beginsel 'geen straf zonder schuld'. Hij vindt dat die vraag niet alleen in het strafrecht voor volwassenen toegepast moet worden, maar ook in het jeugd strafrecht. "Immers, alleen schuld rechtvaardigt straf en niet het feit dat er mogelijk opvoedkundig iets schort bij de jeugdige verdachte' aldus Van Sloun. Nu nog is, vol gens hem, de strafrechtspleging voor jeugdigen gebaseerd op een cirkelredenering: de stelling dat straf een opvoedende waarde moet hebben wordt gerechtvaardigd door het aannemen dat de oorzaak van het criminele gedrag te wijten is aan het ontbreken van opvoe ding. Praktische regels voor een kin derrecht, zoals dat in de ogen van Van Sloun zou moeten zijn, geeft hij niet. Daarvoor is. volgens de promovendus, nog meer onder zoek nodig. Zo zou bekeken kun nen worden wanneer een jeugdige delinquent wel of niet rijp is om vanuit het strafrecht te worden be naderd. DEN HAAG/PARAMARIBO (AN- P/Rtr) De Nederlandse regering en de Surinaamse parlementsdele- gatie zijn nader tot elkaar gekomen over de hervatting van de ontwik kelingshulp. In een kort commen taar onderstreepten zowel de Suri naamse premier en vice-president Arron als minister Van den Broek (buitenlandse zaken) gisteren de samenhang die bestaat tussen de economische ontwikkeling van Suriname en het proces van demo cratisering. „Beide zaken zijn niet van elkaar te scheiden", zo zei Ar- Voor de Surinamers is de demo cratie afhankelijk van de economi sche ontwikkeling. Met hongerige magen kan geen ware democratie bestaan, zei Soemita zondag na aankomst in Nederland. Arron wees gisteren eveneens in deze richting. De Nederlandse regering stelt op haar beurt dat de economi sche ontwikkeling evenzeer afhan kelijk is van het proces van demo cratisering. Beide partijen denken daarbij op de eerste plaats aan de situatie in Oost-Suriname, waar nog altijd geen vrede is bereikt met het Junglecommando van Ronnie Brunswijk. Gisteren werd tijdens besprekingen op het Catshuis dui delijk dat Nederland en Suriname elkaar vinden in de 'ernstige pogin gen' die Suriname in het werk stelt om democratisering en ontwikke ling in gelijke mate te stimuleren. Vrede in Oost-Suriname is voor de Nederlandse regering geen voorwaarde voor de hervatting van de ontwikkelingshulp met een be drag van 200 miljoen gulden, waar van vanaf volgend jaar mei sprake kan zijn. Dat standpunt, dat eerder naar voren is gebracht door minis ter Bukman (ontwikkelingssamen werking), is gisteren door Van den Broek herhaald. Volgens hem kan dat ook geen voorwaarde zijn, aan gezien Nederland in dit opzicht de toeskijkende partij is. Arron bena drukte dat het de autoriteiten ernst is met het vredesproces in Oost-Su riname. Maar Suriname wil ander zijds niet gestoord worden in het delicate vredesproces, zo zei de Su- ""«-premier. HENGELO (GPD) - Een 56-jarige dirigent van een kinderkerkkkoor in Hengelo heeft in de afgelopen 20 jaar ontucht gepleegd met tenmin ste 40 kinderen tussen de zeven en 12 jaar. De man, een vooraanstand lid van de kerk, hoorde gisteren 15 maanden cel eisen, waarvan drie voorwaardelijk, en verplichte be geleiding door de reclassering. De man pleegde de ontucht veel al op een camping in Oldenzaal. waar hij en zijn gezin een caravan hadden. In al die jaren is er nooit aangifte gedaan. De affaire kwam in september aan het licht, toen een van de moeders naar de politie stapte. Ze was ingelicht door een onderwijzeres, aan wie haar doch tertje van twaalf alles had verteld. Volgens een psychiater is de man normaal begaafd en geldt hij slechts in geringe mate als vermin derd toerekeningsvatbaar. De kans op herhaling wordt zeer groot ge acht. Na zijn arrestatie heeft zijn werkgever, bij wie hij tientallen ja ren in dienst was, hem ontslagen. Zijn vrouw heeft een verzoek om echtscheiding ingediend. BILTHOVEN (GPD) - Zelfs als de milieuvervuiling drastisch wordt verminderd, duurt het nog tiental len jaren voor het natuurlijk even wicht enigszins terugkeert in bos sen, heide en vennen. De vervui ling is daarvoor al te ver doorge schoten. De vitaliteit van bossen en heide zal eerst nog verder teruglo pen. Dat staat in een rapport over het verzuringsprobleem van het Rijks instituut voor Volksgezondheid en Milieuhygiëne. De onderzoekers concluderen, dat de uitstoot van zwavel en stikstofverbindingen met 80 tot 90 procent verminderd moet worden, om de ecosystemen te herstellen. Daarvoor zijn ver gaande afspraken op internatio naal niveau nodig. Zij menen dat deze vermindering in principe mo gelijk is met technische maatrege len zoals andere produktiemetho- den en opvang van milieugevaarlij ke stoffen. Het ammoniakpro- bleem (veroorzaakt door de inten sieve veehouderij) moet met voor rang worden aangepakt boven de verzuring, stelt het onderzoek. Zelfs met maximale internatio nale en nationale inspanning blij ven enkele gebieden zwaar be dreigd, namelijk de Peel in Oost- Brabant en Noord-Limburg en de Veluwe. De ammoniakbelasting door de veehouderij duurt daar al te lang en is het grondwater bin nengedrongen. Volgens het rap port is 21 procent van het Neder landse bos weinig of niet vitaal. De grove den heeft zich vorig jaar door. de natte zomer enigszins hersteld, maar eiken en beuken gaan nog steeds achteruit. Het rapport oppert, dat het na tuurlijk evenwicht in bossen, heide en vennen mogelijk kan worden versneld met kunstgrepen: stik- stofrijke lagen uit vennen bag geren en anti-stoffen in bos en hei de spuiten. Op basis van de gege vens in het rapport wil minister Nijpels (milieu) het anti-verzu- ringsbeleid vaststellen. Het RIVM brengt nog een vervolg uit waarin ook aandacht' wordt gegeven aan. gevaren voor de mens van de ver zuring. Lege huls De granaat die maandagmiddag op het strand in Den Helder is gevon den, blijkt een lege marker te zijn. Markers zijn rook- of lichtgranaten, gevuld met fosfor, die door heli kopters, schepen of onderzeeboten worden afgeschoten. De Explosie ven Opruimingsdienst besloot maandag al de marker nog even te laten liggen en pas later in de week op te ruimen. ADVERTENTIE SINT NICOLAAS EN ZIJN ZWARTE PIETEN KOMEN NAAR WINKELCENTRUM LEIDSENHAGE. JIJ KOMT TOCH OOK? Vadersmoeders, maar vooral kinderen opgelet! Sint Nicolaas en zi|n Zwarte Pieten komen naar Winkelcentrum Leidsenhage. Na een wandeling door het winkelcentrum neemt de Sint plaats op het centrale plein. Zullen we afspreken dat wij er met z'n allen een geweldig festijn van maken? Namens de Sint graag tot ziens in Leidsenhage! Doe mee aan de kleurpiaat-aklie En win één van de prachtige prijzen De kleurplaat kun je alhalen (en inleveren) bij de klantenservice van V&D of C&A. SINT NICOLAAS BEZOEKT LEIDSENHAGE OP: t zaterdag 26 nov. (van 11.30 - 14.00 uur. centrale plein van 13.00 -14 00 uur) woensdag 30 nov. (van 13.30 16.00 uur. centrale plein 13.30 -14.30 uur) zaterdag 3 dec. (van 13 30 - 16 00 uur. centrale plein 13 30 - 14.30 uur) WINKELCENTRUM LEIDSENHAGE

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 3