Auto uit. bus of trein in 'Inspectie niet uit om Alphens ziekenhuis Rijnoord te sluiten' Zoeken naar skeletresten Rembrandt weer vertraagd Actie tegen alcohol in verkeer Weer twintig vaten ontdekt Alphens tweetal 'Op goed geluk' op reis naar Parijs DEN HAAG/ALPHEN/LEI- DERDORP - Geneeskundig in specteur G.H.A. Siemons zegt het met enige klem: "De in spectie is er nooit op uit ge weest om het ziekenhuis in Al phen weg te krijgen. Absoluut niet. Van die kolossen in grote steden is zij zeker geen voor stander. Ziekenhuis Rijnoord heeft de inspectie veel tijd ge kost. Maar altijd met de ge dachte om een betere zorg voor de patiënt te waarborgen". door Jan Westerlaken Een dreigende sluiting hangt het Alphense ziekenhuis (op 1 januari 1989 loopt de erkenning af) echter boven het hoofd. Om dat te voorko men zijn er gesprekken gaande met het Elisabethziekenhuis in Leiderdorp voor een nauwere sa menwerking waardoor de fusiebe sprekingen met het Academisch Ziekenhuis Leiden in een impasse zijn geraakt. Het is echter kort dag. Binnen twee weken moet er een fu sieplan op tafel liggen anders dreigt sluiting. Inspecteur Siemons: "Indien het daarop uitdraait moet men bij zich zelf te rade gaan. De inspectie heeft vroeg genoeg de aandacht op de te kortkomingen van het ziekenhuis gevestigd. Al in mei van het vorige jaar. Je kunt er niet om heen: het ziekenhuis heeft geen beste naam. Mede daardoor is de bezettings graad van de bedden tot onder de zestig procent gedaald. Toch zie ik wel mogelijkheden als de fusie met het Elisabethziekenhuis goed uit pakt. Maar dan zullen er wel con cessies moeten worden gedaan". Tekortschieten Siemons, die Zuid-Holland op 1 ja nuari volgend jaar verruilt voor Friesland om hier als regionaal ge neeskundig inspecteur aan de slag te gaan, zegt in de kwestie rond Rijnoord een 'actieve rol op de ach tergrond' te hebben gespeeld. "De fusie", legt hij uit, "heeft vooral plaats op aandringen van de in spectie omdat de zorg in Rijnoord tekortschiet. De consequentie daarvan is dat het ziekenhuis niet zelfstandig kan blijven voortbe staan. Nee, dan praatje niet over de zorg aan bed, maar over beleidsza ken". De vraag die de inspectie zich heeft gesteld is of er 24 uur per dag voor iedere patiënt die zorg aanwe zig is die noodzakelijk is. "Daar draait het om", zegt Siemons. "Een rol daarbij speelt tevens of die zorg is afgestemd op wat de patiënt mankeert. Zwakke plekken wor den soms door grote inzet opge vangen. Maar dat waarborgt geen continuïteit. Eén man voor 24-uurs zorg kan niet. Inderdaad is daar, voor wat Rijnoord betreft, sprake Volgens Siemons moet er nu een plan komen op basis van functies. Aan dat plan moet het aantal bed den worden gekoppeld. "Dus", legt de inspecteur uit, "is het best mo gelijk dat er een uitbreiding van functies komt, maar dat er aan de andere kant sprake moet zijn van een concentratie. Uitgangspunt bij alles is dat Alphen zijn ziekenhuis kan behouden". Betrokkenheid Op de vraag hoe groot die kans is zegt Siemons: "De inspectie sluit zeker niet uit dat het proces dat nu aan de gang is tot een positieve ont wikkeling leidt. Dat hangt sterk af van wat er de komende twee we ken gaat gebeuren. De besturen en Geneeskundig inspecteur Sie mons. "De inspectie is na een eigen onderzoek tot de conclusie gekomen dat er het één en ander schort aan het Alphense ziekenhuis". (foto GPD) den kunnen zich niet meer uit deze zaak terugtrekken. De feiten liggen er. Beide zijn bij de fusiebesprekin gen betrokken. Ze kunnen daar niet omheen. Een goede gezond heidsvoorziening in de tweede lijn moet blijven. Mijn verwachting is dat die er uiteindelijk ook wel zal komen. Maar het is wel kort dag". Zo kort dat er over nauwelijks een week duidelijkheid moet zijn. Siemons: "Zo'n switch van fusie- partner (van het AZL naar het Eli sabethziekenhuis) op het aller laatste moment vind ik wel zorge lijk. Het betekent dat er weer hele maal opnieuw moet worden begon nen met de besprekingen. De in spectie adviseert alleen maar en heeft er op dit moment geen idee van welke uitkomst er mag worden verwacht. Zou er géén oplossing komen, dan is niemand daarmee gebaat". Siemons hoopt ook dat er een op lossing wordt gevonden waarbin nen Rijnoord kan blijven voortbe staan. "Alphen herbergt straks honderdduizend inwoners. Als je een kwestie als deze niet tot een goed eind brengt, dan zitten we met een gat in de voorzieningen. Het is, voor wat mijzelf betreft, wel eens vervelend datje niet kunt stu- Onderzoek De achtergrond om Rijnoord aan te pakken? Siemons: "Eigenlijk is dat een beetje vreemd want die achter grond was er niet. En er was ook geen sprake van een incident. De inspectie is na een eigen onderzoek tot de conclusie gekomen dat er het één en ander aan het Alphense zie kenhuis schortte". Een degelijk onderzoek, bena drukt de geneeskundig inspecteur. "We zijn bepaald niet over één nacht ijs gegaan. Waar we met na me naar hebben gekeken is het feit of Rijnoord rekening hield met zijn beperkingen als er patiënten wer den opgenomen. In een basiszie kenhuis kunnen ook geen hart transplantaties worden uitge voerd. Hoe goed of slecht een spe cialist is, was niet aan de orde. De inspectie heeft puur gekeken naar de'mensen die werden opgenomen of ze er ook inderdaad thuishoor den en naar de zorg die zij nodig hadden. Op grond van die bevin dingen is zij tot de conclusie geko men dat er maatregelen nodig zijn. Maatregelen die alles met de beper kingen van het ziekenhuis te ma ken hebben. Hoe het nu verder moet? Dat is niet mijn eerste ver antwoordelijkheid. Want die ligt bij de directie van Rijnoord. Mijn taak is het om aan de minister ad- vies uit te brengen. Dat moet bin nen twee weken rond zijn". Nu al omstreden voorstellen in structuurschema verkeer en vervoer (Vervolg van pagina 1) DEN HAAG - Volgens minister Smit-Kroes van verkeer kunnen transferia (parkeertorens naast de autosnelwe gen) een belangrijk middel zijn in de strijd tegen de grote bereikbaarheidsproblemen in de Randstad. "Via dit sys teem worden steden ontlast van geparkeerde auto's, ont staat er meer capaciteit op het hoofdwegennet en wordt het openbaar-vervoergebruik gestimuleerd", aldus de mi nister, die de parkeertorens aantrekkelijk wil maken door er garagebedrijven en keuringsstations in te vestigen. Smit-Kroes doet in het vandaag be kend gemaaakte Tweede Struc tuurschema Verkeer en Vervoer een reeks van voorstellen om de verkeers- envervoersproblemen aan te pakken die er nu al zijn en die alleen maar groter worden. Het stimuleren van het openbaar ver voer is in de ogen van de minister erg belangrijk, maar zij kiest ook voor de aanleg van nieuwe wegen. Zo is de omstreden Al 1-west tus sen de A44 bij Wassenaar en de A4 bij Leidschendam ook in het defi nitieve structuurschema opgenó- men. Wassenaar is groot voorstan der van deze nieuwe verbinding die vlak langs de Leidse Stevens hof en dwars door Voorschoten komt te lopen. Wassenaar ver- Weer valse snip ALKEMADE - Bij een bank in Ou de Wetering is gistermiddag een vals biljet van honderd gulden aan getroffen. De valse snip is waar schijnlijk aan een transportbedrijf aangeboden, maar de herkomst is niet meer te achterhalen. De politie in Alkemade krijgt re gelmatig meldingen binnen van valse honderdjes. wacht dat de nieuwe weg een be langrijke ontlasting van de Rijks straatweg tot gevolg heeft en dat ook het sluipverkeer door de ge meente zelf verminderd. Automo bilisten zouden dan gemakkelijk via de Al 1-west op de A4 kunnen komen. Voorschoten en Leiden keren zich tegen de aanleg. Zij vinden de weg overbodig en vrezen boven dien overlast in de woonwijken die op enkele honderden meters af stand liggen. Voorschoten heeft zelfs 75.000 gulden uitgetrokken om 'actie te voeren tegen de nieuwe verbinding. Provinciaal bestuurder T. Jan sen (WD/verkeer en vervoer wil zich op dit moment nog niet uitla ten over de All-west. Hij vindt de kwestie 'zo gevoelig' dat hij het structuurschema eerst grondig wil bestuderen. Wel wijst hij erop dat de provincie de minister heeft ver zocht de weg slechts in studie te ne men. Die toevoeging ontbreekt in het nu gepubliceerde structuur schema. Ook op de door de minister ge wenste verbreding van de A44 van Burgerveen (het punt waar de A44 en de A4 bij elkaar komen) tot aan het Wassenaarse kruispunt Den Deyl wil Jansen geen commentaar geven. "Het is natuurlijk wel zo dat je wegen niet zomaar kunt verbre den. Je moet voorkomen datje het autoverkeer in een fuik (de Rijks straatweg-red.) leidt. Maar ik be grijp dat de minister deze verbre ding wil in combinatie met de aan leg van de Al 1-west)", zegt Jansen. Als de All-west hoeft het verkeer niet via de Rijksstraatweg, maar kan het via de nieuwe weg naar de A4. Bollenroute Jansen is wel teleurgesteld over het schrappen van de A22, de noord-zuidroute in de Bollen streek. Minister Smit-Kroes heeft deze weg uit het structuurschema gelaten omdat er volgens haar geen behoefte meer aan is. Als de A5 (een weg langs het westelijk deel van Amsterdam) wordt aangelegd, kan het verkeer van en naar Noord- Holland gewoon over de A4. Daar door zal de druk op de oude bollen route - Sassenheim, Lisse, Hille- gom - afnemen, aldus de minister. "Het schrappen van de A22 is een ernstige zaak", meent Jansen. "Alle betrokken gemeenten en de orovincie zijn voorstander van de ze weg die voor een betere verbin ding met Schiphol moest zorgen. Het is ook zeker een belangrijke ontlasting van de bollenroute". De gedeputeerde wijst erop dat de Tweede Kamer een motie heeft aangenomen waarin de aanleg van deze weg werd bepleit. Hij hoopt dat de Kamerleden de minister zul len overhalen de motie alsnog uit te Oude Rijn De vaarwegomlegging van de Ou de Rijn in Alphen aan den Rijn ont breekt in het structuurschema. De vaarwegomlegging via de Zeeger- plas en een nieuw te graven kanaal is noodzakelijk om de kern van Al phen te vrijwaren van binnenvaart schepen met kerosine en andere gevaarlijke stoffen. Bovendien kan de Oude Rijn in het Alphense cen trum dan beter worden gebruikt voor de recreatievaart. Gedeputeerde Jansen vindt het niet vreemd dat de vaarwegomleg ging niet in het schema is opgeno men. "De minister heeft steeds ge zegd dat het een provinciale en ge meentelijke aangelegenheid gaat. Bovendien gaat het voor haar om een gering bedrag", meent Jansen, die inmiddels bijna 20 miljoen gul den van de benodigde 33,5 miljoen bijeen heeft. De gemeente en de provincie steken elk 7 miljoen in het project, terwijl Smit-Kroes 5 miljoen gulden heeft toegezegd. De minister betaalt overigens pas uit als al het geld is verzameld. Jansen wil daarover op korte termijn dui delijkheid hebben. Spoorwegen Wel opgenomen in het structuur schema zijn enkele projecten op het terrein van de spoorwegen. De aanleg van twee extra sporen tus sen Leiden en Mariahoeve staan er op (inmiddels in uitvoering), even als de reconstructie van het Leidse station. De reconstructie is nodig omdat de extra sporen worden aan gelegd en er meer ruimte moet ko men voor de doorgaande treinen. In het schema wordt verder de aanleg van een extra spoor van op het traject Leiden-Woerden be pleit. Het gaat dan vooral om de verdubbeling vanaf Alphen in de richting Woerden. Wethouder W. de Jong overnadigt op het stadskantoor in Alpjien de 23- jarige Alphenaar P. Verduyn de eerste envelop met informatie over het ge vaar van alcohol in het verkeer. (foto Ben de Bruyn) ALPHEN AAN DEN RIJN - In het kader van het verkeersveiligheids- plan heeft wethouder W. de Jong gistermiddag op het stadskantoor.in Al phen aan de 23-jarige Alphenaar P. Verduyn de eerste envelop uitgereikt met informatie over het gevaar van alcohol in het verkeer. Ook kreeg hij door de wethouder een slipcursus aangeboden. Van" de actie 'Alcohol en verkeer, dat kun je niet maken' van Veilig Verkeer Nederland waaraan de gemeente Alphen ook meedoet, moet een preventieve werking uitgaan. Alle mensen die hun rijbewijs komen afhalen op het stadskantoor krij gen vanaf gisteren een envelop uitgereikt met een informatiefolder van Veilig Verkeer Nederland over alcohol en verkeer, een sticker en een do norcodicil. Jongeren in de leeftijd van 18 tot 25 jaar krijgen daarnaast ook nog een brief van de gemeente die hen nog eens extra moet wijzen op de gevaren van alcohol in het verkeer. De politie van Alphen gaat bovendien in de maanden december en januari verscherpte alcoholcontroles hou den. De controles worden over de hele dag vespreid en zijn niet gebonden aan een vaste plaats. De Alphenaar die zijn rijbewijs kwam ophalen behoort als automobilist in de leeftijd van 18 tot 25 jaar tot de meest kwetsbare groep van verkeers deelnemers. De gemeente wil zich in haar campagne dan ook vooral op deze groep richten. Het aantal verkeersslachtoffers is in deze groep een stuk hoger dan bij de oudere automobilisten. Alcohol speelt daarbij vaak een rol. ALPHEN AAN DEN RIJN - Bij de zoekactie naar illegaal gestort chemisch afval op de voormalige vuilnisbelt in de Alphense Cou pépolder zijn gisteren opnieuw on geveer 20 vaten gevonden. Daar mee is het totaal aantal vaten op circa 75 gekomen. Evenals in voor gaande gevallen kon nog niet wor den vastgesteld wat zich in de va ten heeft bevonden. Ze waren zwaar beschadigd en leeg. Voor na dere inspectie worden de vaten ge stuurd naar het gerechtelijk labora torium in Rijswijk. Gisteren werd evenals maandag aan de noordkant van de bult in een V-vorm gegraven. Gisteren werd de ene poot van de V onder zocht, vandaag de andere. Tegelij kertijd wordt ook op andere plek ken gegraven. De werkzaamheden duren nog tot 7 december. Bej aardenoorden soms belangrijker dan oudere zelf ALPHEN AAN DEN RIJN - "Nog steeds bestaat de indruk dat de be langen en de belasting van het be jaardenoord prevaleren boven de noodsituatie waarin sommige ou deren verkeren". Dat stelt de vesti ging Rijnstreek van de Basisge zondheidsdienst Zuid-Holland Noord in het jaarverslag over 1987, toen in Alphen nog de GG en GD werkzaam was, de voorloper van de BaGD. Volgens het jaarverslag functio neert het huidige indicatiesysteem slecht. Er is onvoldoende zicht op de leefomstandigheden van geïndi ceerde bejaarden die wachten op een plaats in een verzorgingshuis. Verder moet volgens de dienst meer aandacht worden besteed aan het zelfstandig blijven van "oude ren. Dat kan door adequate huis vesting, waardoor ouderen mis schien eerder moeten verhuizen, door het verbeteren van de veilig heid van de woningen en woonom geving, door het voorkomen van sufheid (met behulp van medicij nen) en door te letten op een 'ver antwoord alcoholgebruik'. Die laatste voorzorg voorkomt volgens de dienst ongevallen, slechte eetge woonten en botontkalking. BaGD: onderzoek naar vochtigheid Alphense woningen ALPHEN AAN DEN RIJN - De Basisgezondheidsdienst in de Rijnstreek wil dat in heel Alphen onderzoek wordt gedaan naar de relatie tussen de gezondheid van de bewoners en de vochtigheid van woningen. De oorzaken van vochtigheid zijn 'nogal complex'. Vaak komt het door verkeerde isolatie, ventila tie, door een open keuken of een hogere grondwaterstand. "Voch tigheid kan leiden tot schimmel en dat is niet plezierig wonen. Sommi ge mensen zijn er allergisch voor". LEIDEN - Het zoeken naar de ske letresten van de kunstschilder Rembrandt van Rijn, die in de Wes- terkerk in Amsterdam zijn begra ven, is opnieuw vertraagd. De ver wachting is dat met het daadwer kelijk zoeken naar de botten pas in de tweede helft van het volgend jaar, juni/juli, een begin kan wor den gemaakt. Het is de tweede keer dat er spra ke is van uitstel. In januari van dit jaar kreeg conservator W.J. Mulder van het Anatomisch Museum in Leiden (hem is verzocht de resten op te sporen) ook al te horen dat het zoeken naar het skelet van Rem brandt, die een periode van zijn le ven in Leiden woonde, werkte en studeerde, een jaar was uitgesteld. Net als in het begin van dit jaar geeft de kerkvoogdij van de Wes- terkerk voorrang aan andere werk zaamheden (de kerk wordt grondig gerestaureerd) boven het openen van de grafkelders die onder de houten vloer liggen. Als gevolg hiervan kan conservator Mulder de graven niet onderzoeken. Overigens, Mulder gaat niet al leen op zoek naar de botten van Rembrandt en eventueel diens zoon Titus, die ook in de Wester- kerk is begraven. Rembrandt en Titus zijn ondergeschikt aan een veel uitgebreider - fysisch-antropo- logisch - onderzoek. De conserva tor hoopt onder meer antwoord te krijgen op de vraag hoeveel man nen en vrouwen er begraven lig gen, hoe oud mensen in de zestien de eeuw werden, welke ziekten er voorkwamen en of er sprake is van grote groeiverschuivingen. Onbekend Vooralsnog is de juiste plek in de kerk waar Rembrandt en zijn zoon zijn begraven (nog) niet bekend. Professor H. Beukers, hoogleraar medische geschiedenis in Leiden die zijn medewerking aan het groots opgezette onderzoek ver leent, benadrukt nog eens dat niet de kunstschilder centraal staat, maar de wetenschap prioriteit heeft. "We hebben nog niet naar het graf van Rembrandt gezocht. Wanneer dat gaat gebeuren weet ik niet. Maar het is praktisch zeker dat hij niet ligt in het deel van de kerk waaraan nu wordt gewerkt". Professor Beukers verwacht geen al te grote problemen bij het vinden van het graf van Rem brandt. Volgens hem bestaan er oude journalen en begraafboeken waaruit de juiste plaats kan wor den afgeleid. Het uitstellen van het onderzoek omschrijft hij als 'niet rampzalig', omdat het in goede conditie brengen van de kerk voor- er in slaagt het graf van Rembrandt te vinden, zo vertelde Mulder in 1987, dan is met vrij gro te zekerheid vast te stellen aan wie de resten ooit hebben toebehoord. Indien het skelet nog in tact is kan de leeftijd ervan worden bepaald. Wat Rembrandt betreft kan de schedel worden vergeleken met •een zelfportret. Bovendien, zei Mulder toen, kan er hoogstwaar schijnlijk nog lood in de botten worden aangetoond, afkomstig uit loodwit waarmee de kunstschilder werkte. ALPHEN - Thor en Arina, twee twintigers uit Alphen, zeggen niet of 'het' wat wordt tussen hen bei den. "Dat laten we maar in het mid den", antwoorden ze in stereo. Op dat punt zijn ze het dus al met elkaar eens. Hoe ze verder over el kander denken, wordt vrijdag avond pas duidelijk. Althans voor degenen die de moeite nemen de tv op twee te zetten wanneer Carry Tefsen het programma 'Op goed geluk' presenteert. Soms overigens ook wel het 'Ten einde raad-festi val' genoemd, de show waarin vrij gezellen op zoek gaan naar een reis- partner voor een enkele dag. En wat wilde het toeval, zoals afgelo pen vrijdag was te zien: de Alphen se politie-agente Arina Verkerk trof daarbij de ook al Alphense paardrij-instructeur Thor Bouw man. Vorige week verbleven zij twee dagen in Parijs, komende vrij dag is te zien hoe zij het daar heb ben gemaakt en vertellen ze ook wat ze sindsdien van elkaar vin den. Voordat ze op de buis mochten, moesten de twee wel even tekenen dat ze inderdaad vrijgezel waren. Geen van beiden wist overigens dat ze voor de gelukshow waren opgegeven. Sterker: Thor Bouw man had het programma tot afgelo pen vrijdag nog nooit gezien. Arina Verkerk (22) werd opgege ven door een paar nichtjes, die 'Op goed geluk' een lachwekkend pro gramma vinden. "Op een gegeven moment kom ik op het bureau en zegt iemand dat ik de Tros moest bellen. Ik heb toen eerst nog alle processen-verbaal nagekeken of ie mand misschien daarover belde. Maar het was dus voor het pro gramma. Voor de gein wilde ik toen wel meedoen aan de selectie. Daar waren we met z'n vijftigen. Ik dacht: dat wordt niks, dus komen we er mooi van af. Maar, aan de an dere kant vond ik het toch wel leuk". Bouwman (25) zag het 'eerlijk ge zegd' ook niet zo zitten dat drie meiden van de manege hem erin hadden geluisd. "Ik dacht ook bij de selectie wel af te vallen, totdat bleek dat die selectie al was ge weest. Ze vonden dat ik een goede kop voor tv had, waardoor ik zó mee mocht doen". Achteraf kan ook hij alleen maar zeggen dat het grandioos is ge weest. In tegenstelling tot Bouw man wist Arina Verkerk al voordat de opname begon dat zij direct na afloop op reis moest. "Maar omdat je niet weet waar dat naar toe is, moet je allerlei kleren meenemen. Van zwempak tot dikke jas. Ik was verschrikkelijk zenuwachtig, maar het is als in een droom geweest". Bouwman moest eerst afwach ten of hij wel kon worden gekozen. Toen Arina vertelde dat ze gek was op borstharen en hij er daarvan di rect een paar aan de cameraman toonde, was dat feitelijk bekeken. GERARD HAVERKAMP De Alphense politie-agente Arina Verkerk en de eveneens uit Alphen af komstige paardrij-instructeur Thor Bouwman vlak voor hun 'Op goed ge- luk'-reis naar Parijs. Vrijdagavond mogen ze het Nederlandse volk vertel len hoe dat is uitgepakt. (foto pr> WOENSDAG 30 NOVEMBER Lelden voorstelling 'De Theatermaker' door Theaterkollektief Malpertuis, aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. concert in de Divertissements serie door Olivia Krenk (piano), aanvang 20.15 uur in de Kapel zaal van K&O, Oude Vest. voorstelling: 'Cimitero' door To neelschuur Producties, aanvang 20.30 uur in het Lak-Theater, Cle- venngaplaats. concert Studenten Muziekge zelschap 'Sempre Cresendo', werk van Brahms, Dvorók en Rachmaninoff, aanvang 20.15 uur in de Stadsgehoorzaal. informatiepunt gemeenschap pelijk wqnen, van 20.00 tot 21.00 uur bij Vereniging Centraal Wo nen. Gerestraat 20, tel: 121554. DONDERDAG 1 DECEMBER Leiden lunchconcert door Joke Har- zheim (viool) en Ariane Karres (piano), van 12.45 tot 13.30 uur in de Kapelzaal van K&O, Oude Vest. Sinterklaasfeest van de Stich ting Surinamers, voor kinderen en volwassenen, van 18.00 tot 20.00 uur. Valkenpad 2. spreekuur PvdA, van 19.00 tot 21.00 uur in de Fractiekamer, Het Gulden Vlies, Breestraat. bijzonder theaterconcert door The Nits, aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. lezing: 'Sinterklaas in de kunst: heidense en christelijke legende vorming' door Marion Weijmans, aanvang 20.15 uur in de Kapel zaal van K&O, Oude Vest. voorstelling 'Cimitero' door To- neelsachuur Producties, aanvang 20.30 uur in het Lak-Theater. Cle- veringaplaats. Leiderdorp klaverjassen bij Tamarco, aan vang 20.00 uur, clubgebouw, Splinterlaan. klaverjassen, rummykub er. yathzee bij de Buitengewonen, 20.00 uur in de Muzenhof. VRIJDAG 2 DECEMBER Leiden optreden Herman Finkers met 'Het meisje van de slijterij', aan vang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. voorstelling 'Do you fancy and cream today?', door Vals Bloed, aanvang 20.30 uur in het Lak- Theater, Cleveringaplaats. Leiderdorp klaverjassen supportersvereni ging RCL, aanvang 20.00 uur'in clubgebouw in de Bloemerd. Oegstgeest derde concert in de Concertse rie Oegstgeest door Quatuor Oli vier Messianen, aanvang 20.15 uur in de Groene Kerk, Haarlem merstraatweg. ZATERDAG 3 DECEMBER Alphen i Sinterklaasfeest in buurtcen trum De Ridder, Concertweg, aan vang 14.00 uur. Sinterklaasfeest in buurthuis Westerhaven, Emmalaan, aan vang 14.00 uur. Lelden traditionele Sint Nicolaas-pres- tatieloop over afstanden van 2 tot 15 km, start om 10.00 uur bij club huis Matilo, Zaanstraat. concert in de Meesterserie door het Residentie Orkest met Godfried Hoogeveen (cello), 20.15 uur, Stadsgehoorzaal. cabaretvoorstelling 'Het meisje an de slijterij' door Herman Fin kers, aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouwburg. voorstelling 'Do you fancy and cream today?', door Vals Bloed, aanvang 20.30 uur in het Lak- Theater. Cleveringaplaats. Leiderdorp Sint Nicolaasfeest voor kinde ren van leden en donateurs van de buurt- en speeltuinvereniging Zij-kwartier, 9 tot 12 jaar, aanvang 10.00 uur; 2 tot 8 jaar, aanvang 14.00 uur in het Zijlkwartier. Sint Nicolaasfeest Tamarco (voor kinderen), 's middags in het clubgebouw, Splinterlaan. Warmond optreden Whelan', aanvang 22.00 uur in Boerderij Meerrust, Dorpsstraat. ZONDAG 4 DECEMBER Leiden concert voor twee luiten en zang door Eveline Juten en Cisca Mar tens, aanvang 15.00 uur in Stede lijk Museum De Lakenhal.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 16