TOTO Vijftig miljoen voor sporters Van der Louw blijft zitten Titel voor Tuur SPOoTTV Yunderiuk verpulvert uurrecord Startbewijs Van Gennip SPORT Comité wil voor 'beloning' zorgen ALMERE (GPD) Het Comité Topsport denkt de ruif voor de elite van de vaderlandse sporters binnen enkele ja ren vol te krijgen tot een bedrag van vijftig miljoen gulden. Dat lijkt een flinke verbetering van het nu nog povere top sportklimaat dat het moet stellen met een jaarlijkse injec tie van 16,5 miljoen. Het 'beloningssysteem' dat gedacht, zal echter het klimaat geen goed doen. Een topsporter die de absolute top al heeft bereikt, mag uit de pot jaarlijks een modaal inkomen opeisen. Voor de échte De nobele ideeën van het comité dragen de tegenstrijdigheid in zich mee dat er voor de weg naar de top in feite weinig geld is. Pas aan de top beland, heb je bewezen datje in aanmerking komt voor de kwalifi- redactie: Rob Onderwater, Rob van der Zanden, Jaap Visser probleemgevallen in de topsport, catie 'topsporter' en ligt er een berg resten slechts de kruimels. Uit de gisteren door het comité gepresenteerde discussienota 'Topsport in Nederland' blijkt dat de problemen van een topsportkli maat pas goed beginnen als het geld er is. De financiële onderbou wing in het epistel lijkt waterdicht en het bedrag van vijftig miljoen gulden zal er wellicht best komen. geld klaar. Maar de absolute top pers kunnen in veel gevallen dan hun eigen bonen onderhand wel doppen in financiële zin. In totaal denkt het comité zo'n elf miljoen gulden nodig te hebben voor individuele begeleiding van topsporters. Elke sportbond moet zelf een beleidsplan maken Regilio Tuur (links) steekt zijn handen omhoog nadat hij bij het NK bok sen al in de eerste ronde op k.o. heeft gewonnen van Fons Delmotte. Tuur is daardoor Nederlands kampioen vedergewicht. (foto and Maar het kan bijna niet anders of wordt betrokken bij het overleg de verdeling van het geld draait uit op een hoop gekissebis, waar overi gens de discussie over de financië le steun van topsporters groot mee is geworden. Salarisschaal Het comité denkt een aardige 'sala risschaal' te hebben ontworpen. Topsporters worden verdeeld in vijf categorieën, van A tot en met D. De A-categorie wordt gevormd door de toppers. „Sporters die presteren op v/ereldniveau, op het niveau van finales", zo staat in de nota. Daarboven zit echter nog een groep ('categorie A-plus') en dat is de absolute top. „Sporters die pres teren op het niveau van een gouden medaille bij EK, WK en/of Olympi sche Spelen", zo omschrijft de nota deze élitegroep. Een 'A-plusser' krijgt de garantie van een modaal inkomen en de vergoeding van specifieke kosten. Het comité re kent in de nota op tien sporters die dit mogen opeisen. Als een hockeyteam echter van een groot toernooi terugkomt met bij voorbeeld een gouden medaille, is er in één klap echter al een groep die in aanmerking komt voor een inkomen. Want al is de financiële bijdrage dan speciaal voor indivi duele begeleiding bedoeld, het ver schil tussen teamsporten en indivi duele sporten wordt niet gemaakt. Volgens voorzitter Ruud Frese van het Comité Topsport - een samen werkingsverband tussen leden van het Nederlands Olympisch Comité (NOC) en de Nederlandse Sport Fe deratie (NSF) - worden in een der gelijk geval 'enkele pijlers uit het hockeyteam gehonoreerd'. Daar mee aangevend dat de criteria voor wie wel en wie niet mag meepik-' ken uit de ruif, een groot probleem kunnen gaan vormen. Het uit gangspunt voor de nota („Het op zetten en uitvoeren van een goed topsportbeleid wordt belemmerd door onduidelijkheid over het be grip topsport") kan daarmee te vens de nekslag worden. Het comité wil de rechten en plich ten van de topsporter vastgelegd zien in een 'topsportersstatuut'. „Dat is nodig, want je zou het een soort premiestelsel kunnen noe men. We belonen de sporter die veel tijd in zijn of haar sport steekt. De achterliggend gedachte is im mers dat het ten koste gaat van an dere zaken. Topsport is een primai re tijdsbesteding die geen ruimte laat voor iets anders", aldus Frese. Het comité laat eventuele spons orgelden geheel buiten beschou wing. Een sporter die zelf een geld bron heeft gevonden in het be drijfsleven hoeft zijn 'inkomen' van het NOC-NSF-comité niet in te leveren. Het gat tussen de absolute top en de daaronder zittende A-,B- ,C- en D-categorie lijkt op die ma nier alleen maar groter te worden. De sporters in de normale A-ca tegorie (geschat op 250) kunnen re kenen op een minimum-inkomen. De jeugdige B-categorie („aanko mende sporters die de belofte in houden tot de A-categorie te gaan behoren") mag in zijn geheel 'slechts' één miljoen gulden beste den, net als de C-categorie („top pers op nationaal niveau, maar niet tot de A- of B-groep behorend"). GENT (SID) De Belgische wie- lerprofessional Geert Vandewalle is gisteren tijdens een voetbalpar tijtje met zijn ploeggenoten in Gent overleden aan een hartverlam ming. met het Comité Topsport, met me als het gaat om het aanwijzen van topsporters die in aanmerking komen voor een bijdrage. Voor hef 'trainings- en wedstrijd wezen' wordt 25 miljoen uitgetrok ken. Andere hoge posten in het budget zijn de sporttechnische be geleiding (elke bond moet een top- trainer/bondscoach hebben die ook tijd maakt voor bijscholing en dergelijke; 9 miljoen) en medische begeleiding (4 miljoen). Uiteindelijk rolt er een bedrag uit van vijftig miljoen. Op dit mo ment is voor de topsport een be drag van 16,5 miljoen beschikbaar. Dit komt van de toto- en lottogel- den, het ministerie van WVC en de stichting Sportsupport. Laattsge- noemde is een ander 'onderonsje' van het NOC en NSF waarin de sponsorgelden worden verzameld. Het comité denkt het bedrag te halen uit een verruiming van de Loterijwet (15 miljoen), bredere sponsoring (15 miljoen) en uit de portemonnee van de sportliefheb bers zelf. In het kader van 'Holland Promotion' moet ook het ministe rie" van Economische Zaken bijdra gen. Net als Sociale Zaken, omdat het mede gaat om werkgelegen heidsgeld. En omdat ook de vol kgezondheid is gediend met een beter topsportklimaar, moet WVC ook een bedrag ophoesten. Het rijk moet zodoende 10 miljoen leveren. ROB VAN DER ZANDEN ARNHEM (ANP) - Het applaus was voor Regilio Tuur, het gefluit voor Arnold Vanderlijde. Bijna twee maanden nadat zij voor de laatste maal in de Olympische ring in Seoul hadden gestaan, was gis teravond de Arnhemse Rijnhal, ge vuld met 2500 toeschouwers, het decor voor de finales van de natio nale titelstrijd. Regilio Tuur behaalde zijn eerste nationale titel. De 21-jarige Rotter dammer, in Seoul een bekende Ne derlander geworden door zijn flit sende knock out overwinning op de Amerikaanse wereldkampioen Kelcy Banks, was in Arnhem bin nen drie minuten klaar met Fons Delmotte. De Bredanaar, tien jaar ouder dan zijn tegenstander, was geen partij voor Tuur. Delmotte wist tevoren dat hij weinig kans had tegen de explosi viteit van zijn opponent. Toch wil de de Brabander zich niet laten slachtofferen. Maar tegen de stoot kracht van Tuur was hij niet be stand. Een linkse hoek op de lever, direct gevolgd door eenzelfde tref fer op de maag, dwongen Delmotte acht tellen rust te nemen. Tuur sloeg op het moment dat Delmotte de bokshouding weer had aange nomen, onmiddellijk toe. Een rechtse hoek op het hoofd deed de Brabander op het canvas belanden. „Hij stond open voor die lever- stoot vertelde Tuur later in de kleedkamer. „Ik was blij dat ik weer eens kon boksen. Twee maan den wachten gaatje niet in de kou de kleren zitten." Arnold Vanderlijde zag opnieuw de keerzijde van de medaille van de populariteit. Na een duidelijke overwinning op punten op de Arn hemse favoriet Bert van Berkel, die Vanderlijde vorig jaar ook in de eindstrijd ontmoette, kreeg de Eu ropese kampioen en tweevoudig winnaar van het Olympisch brons een striemend fluitconcert over zich heen. Het publiek toonde zich ontevreden met de jury-uitslag: 5- 0. Vanderlijde werd gisteren voor het laatst bijgestaan door zijn Hon gaarse trainer Gyula Bodis. Bodis keert volgende maand terug naar Budapest, waar hij zijn werk als trainer van Vasas weer opneemt. HEERENVEEN (GPD) - Het we- relduurecord van Hilbert van der Duim heeft op de dag nauwkeurig twee jaar stand gehouden. In de holst van de nacht, om exact 23.54 uur, kraste gisteravond jurylid Fol- kert Brouwer een streepje in het ijs van Thialf. Dat kerfje gaf aan dat de 27-jarige Robert Vunderink in één uur precies 39 kilometer, 986 meter en 59 centimeter had afgelegd. Daarmee gleed de postbesteller uit Raalte het oude record van Hilbert van der Duim (39.492,80 meter) met maar liefst 493,79 meter voorbij. De rijder kwam slechts 13,41 meter te kort om als eerste schaatser in de geschiedenis de grens van 40 kilo meter te doorbreken. ALMERE (GPD) Op verzoek van Anton Geesink heeft de Verenigde Spaarbank gisteren een poging tot verzoening ge daan in het conflict dat was on- staan tussen het Nederlands Olympisch Comité en het IOC- lid. Tijdens een persconferentie in Almere deelde Chris van den Berg namens de sponsor mee dat Koen Anthoni, bestuurslid van de Stichting Sportsupport, is verzocht zitting te nemen in de „groep van wijze mensen". Deze commissie, onder voor zitterschap van Geesink (giste ren vanwege een knie-operatie overigens niet aanwezig in Al mere), adviseert bij de verde ling van het geld dat de sponsor via een topsport-activiteiten plan beschikbaar stelt. De bank Bank sust in zaak Geesink wil (voorlopig) tot de Spelen in Barcelona jaarlijks zeven tot tien topsport-evenementen steunen met een totaalbedrag van één miljoen gulden. Dit schoot het NOC echter in het verkeerde keelgat. Vorige week woensdag haalde voorzit ter Vonhoff op een vergadering in Den Haag fel uit naar Geesink. Een ordinaire ruzie was het gevolg. Het NOC is van mening dat deze sponsoring via de Stichting Sportsupport dient te lopen. Hetgeen Van den Berg niet begreep. „Waar om zou Sportsupport het al leenrecht hebben bij de verde ling van sponsorgelden?" Het lid van de Raad van Be stuur van de Spaarbank had zich ook verbaasd over het on- stane conflict. „Deze proble men zijn niet relevant. We heb ben allemaal hetzelfde doel: zorgen dat er geld beschikbaar komt voor de topsport. Daarom willen we het een en ander niet op de spits drijven en hebben we de heer Anthoni gevraagd zitting te nemen in de advies commissie. Verder blijft het plan onveranderd gehand haafd". Anthoni zal zeer waar schijnlijk aan dit verzoek vol doen, maar wil eerst nog een persoonlijk gesprek met Geesink. Patstelling (1) Het begint een beetje te stormen in Katwijk. Oorzaak: Quick Boys heeft twee keer achter elkaar ver loren. En dat betekent hier pa niek", weet trainer Hans van der Zee. De Amsterdammer ver wacht nu de Zwarte Piet te krij gen uit handen van een groot deel van de omvangrijke Kat- wijkse supportersschare. In Kat wijk doen ze daar niet moeilijk over, want kritiek leveren heb ben ze in de kustplaats zo'n beetje tegelijk met het vissen uit gevonden. Nergens ter wereld staan zulke goede stuurlui op de wal als in Katwijk aan Zee. Een deel van die lui riep zater dag luidkeels om Mart(in) van der Plas, acht jaar lang topscorer van Quick Boys 1 en nu zijn kun sten vertonend in het tweede van de roemruchte zaterdageerste klasser. De relatie tussen Van der Plas en Van der Zee is verwa terd. De voetballer liet dat zater dag duidelijk blijken in het pro grammablad van Quick Boys, dat de thuiswedstrijd tegen Spa kenburg met 1-3 verloor. De re dactieleden Nico van Duyvenbo- de en Gert Aandewiel, die zich behalve als auteur van het pro grammablad ook nog voor de club verdienstelijk maakt als aanvallende middenvelder van het eerste elftal, tekenden de vol gende uitspraak op uit de mond van Van der Plas: „De relatie tus sen mij en Van der Zee is hevig bekoeld". Toch mocht de 27-jarige goal- tjesdief en technicus bij uitstek vorige week in de uitwedstrijd tegen Rozenburg weer eens in Quick Boys 1 opdraven. Het be tekende zijn 200ste optreden als eerste elftélspeler." „Maar het was geen succes", blikt Van der Zee terug, „want Mart was zo'n beetje de hele wedstrijd onzichtbaar. Ik had gehoopt dat hij zijn tanden zou laten zien en op scherp zou staan. Hij maakte op mij niet de indruk dat hij ten koste van alles terug wil komen op het hoogste plan". Toch is dat wel degelijk het ge val volgens het onderwerp van gesprek van de morrende achter ban. „Ik wil niets liever", meldt de vrije trappen-specia- list, „maar de trainer en ik hebben totaal verschillende ideeën over hoe ik moet voetballen. Het is een principezaak geworden waarin wij allebei de poot stijf houden". Patstelling (2) Met als gevolg dat er een patstel ling is ontstaan. Maar waar gaat het eigenlijk allemaal om? Van der Plas: „De trainer vindt dat ik niet voldoende meeverdedig en ik vind dat ik niet het type voetbal ler ben dat de hele wedstrijd ach ter een vent aan moet draven. Ik ben geen Floor van Duyn of Hans van der Plas, maar iemand die echt voorin moet blijven hangen. Als ik moet meeverdedigen gaat dat ten koste van mijn aanval lende capaciteiten". Van der Zee: Dat is het bekende verhaal van de luxe voetballer. Mart van der Plas is denk ik in technisch opzicht de beste voetballer die bij Quick Boys rondloopt: een fluwe len techniek en ijzersterk bij spel hervattingen. Een vrije trap in de buurt van de goal is bij hem een half doelpunt. Maar... op dit moment komt hij duidelijk loop vermogen tekort. Daarom staat Rob Kraan voorin, onze mara thonman die ik hard nodig heb voor het verdedigend evenwicht. Wij hebben een heel aanvallend middenveld, eigenlijk is iedereen bij ons puur offensief ingesteld. Ik propageer aanvallend voet bal, maar er moet wel een beetje evenwicht zijn en dat betekent dat iedereen ook een verdedigen de taak heeft. Ik heb daar met Mart van der Plas heel veel over gepraat en hij weet ook heel goed dat hij niet bij mij uit beeld is. Het ligt aan hem zelf of hij weer terugkeert in de basiself'. Mits hij bereid is om achter een tegenstander aan te draven. Maar dat is dus tegen het principe van Van der Plas die in het program mablad van zaterdag nog op merkt dat hij de mogelijkheid om van club te veranderen niet uitsluit. Met andere woorden: Van der Zee er uit of hij weg. Van der Plas: „Nee, nee, met die opmerking heb ik niet willen chanteren. Ik heb alleen tegen Gert en Nico ge zegd datje 'nooit, nooit'moet zeg gen. Ik hoef helemaal niet weg bij Quick Boys, ook niet als Van der Zee volgend jaar nog trainer is. Ik vind hem namelijk best een goede trainer, vooral zijn oefen stof en tactische besprekingen zijn prima. Ik weet ook wel dat het voor een deel aan mijzelf ligt dat ik geen basisplaats in het eer ste heb. Ik train op dit moment keihard met de bedoeling in het eerste terug te komen". Maar dan moet er toch eerst een principe overboord. Nico van Duyvenbode en Gert Aande wiel hebben daar zo hun twijfels over getuige de vraag waarmee zij hun 'item Van der Plas' in het programmablad beëindigen: „Zien wij de enige echte Mart van der Plas nog terug of moeten wij wachten tot er misschien weer zo'n maatjesharing van die klasse de Quick Boys-school bin- nenzwemt Gekwetst De kwestie Albert Siera houdt de gemoederen nog steeds bezig bij de voetbalvereniging Leiden. Het incident rondom de voetbal ler, die aan het begin van het sei zoen trainer Hennie Beerenfen- ger nogal hardhandig in de ar men 'vloog', heeft tot het opstap pen van secretaris Kwestro ge leid. Naar alle waarschijnlijk zul len nog meer bestuursleden het voorbeeld van Kwestro volgen. Even het geheugen opfrissen. Tijdens het duel Leiden 2-Quick Boys 5 wordt Albert Siera naar de kant geroepen. Eenmaal gear riveerd in de nabijheid van de dug-out gaat Siera trainer Bee- renfenger te lijf. Als gevolg van het incident royeert het bestuur de in opspraak geraakte speler. Die zich evenwel niet zonder slag of stoot neerlegt bij de uitspraak. Siera vindt gehoor bij de com missie van beroep. Dat 'college' brengt de straf terug tot twee maanden. Royement of twee maanden schorsing. Het is een wereld van verschil. Het bestuur van Leiden voelde zich begrijpelijk in zijn hemd gezet door de commissie van beroep. Om met de leden van gedachten te wisselen over de brandende kwestie voerde de clubleiding de zaak Siera op als een agendapunt tijdens de alge mene ledenvergadering. De le den evenwel hadden daar weinig trek in. Een voorstel van één van de leden om het agendapunt af te voeren, kreeg bijval. Zaak geslo ten dus. Echter niet voor be stuurslid Kwestro. Hij trok zijn conclusies en leverde zijn boeltje „Iemand die zich op een derge lijke manier misdraagt, hoort niet bij voetbalvereniging Lei den thuis. Dat is mijn mening en dat is het ook enige wat ik erover wil zeggen", is het opgestapte bestuurslid weinig mededeelzaam. Kwestro beheerde het secretariaat bijna driejaar. Daarvoor was hij twaalf seizoenen actief als jeugdleider en jeugdbestuurder. een gevoelige „En ik hoop van ganser harte dat er niet méér bestuursleden volgen. Die geruchten doen in derdaad de ronde. Hoe ik erover denk? Ik heb er wel zo mijn ge dachten over, maar die hou ik voor mezelf. Als bestuur hebben we ons maar neer te leggen bij de conclusie van de beroepscommis sie. Dat staat in de statuten en die hebben we maar te respecte- Wat niet wegneemt dat Im- mink niet bepaald gelukkig is met de 'terechtwijzing' van de beroepscommissie. „Dat de straf is teruggebracht tot twee maanden had ik nooit verwacht. Het is voor ons ook een aanleiding om de leden een wij ziging van de statuten voor te leggen. Het bestuur heeft duide lijk geleerd van dit incident". Hoewel Siera zijn door Leiden opgelegde straf er al heeft opzit ten, is de voetballer nog niet speelgerechtigd. Naar aanlei ding van de handtastelijkheden legde de KNVB Siera een schor sing op tot 1 juni 1989. Tot die tijd is De Morsch verboden gebied voor Siera. Hoewel, de ex-Lugdunummer vertoont zich nog geregeld in de kantine. Is Siera straks weer welkom bij de zaterdagderdeklasser? Im- mink: „Eh, ik denk van wel. De tech nische commissie zal dan wel be palen in welk elftal hij mag voet ballen". Voor Siera is het dan te hopen dat Hennie Beerenfenger geen trainer meer is van Leiden en al de 'dwarsliggende' bestuurders door een zijdeur zijn verdwenen. Sectiebestuur weerstaat laitiek ZEIST (GPD) André van der Louw is met geen stok uit Zeist weg te krijgen. De voorzitter van de sectie betaald voetbal doorstaat alle stormen en laat zich zelfs niet meer afschrikken door een karrevracht vol kritiek die gister avond over hem en het sectiebestuur werd uitgestort. Waar bijna iedere bestuurder deemoedig het hoofd zou hebben gebogen en was gezwicht voor het wantrouwen (EK-afre- kening) en de afkeuring (bestuursbeleid) vanuit het voet- balparlement, bleef Van der Louw (voorlopig althans) keu rig zitten waar hij zat. Algelopen zondag had B n niemand 12 goed in de Toto. Daarom pakt de Toto deze week twee keer uit. Met 'n beetje geluk wint u de hoofd prijs incl. de jackpot van circa 1' 45.000,-. Dus als u 'as echt uw slag wilt slaan... Het pluche van de stoelen in het ra darcentrum van de KNVB moet wel heel erg comfortabel zitten. Anders is er geen verklaring te vin den voor de snelle beloftes van Van der Louw, die in zijn openingstoe spraak nog eens bevestigde dat het sectiebestuur zich op vrijwel alle punten kan vinden in de commer ciële plannen die de FBO voor ogen staat. Hij hield echter ook een vurig pleidooi voor de instandhou ding van de (innige) band met het amateurvoetbal. De toonzetting van zijn ope ningsrede was net zo onvriendelijk als de sfeer waarin deze najaarsver gadering zich voltrok. Eens te meer werd duidelijk, dat de vertrou wensbasis niet meer aanwezig is en dat voor een fiks aantal clubs en de spelers de streep is bereikt. Het col lege heeft zijn geloofwaardigheid verspeeld. De manier waarop Ge rard Bouwer (DS '79) tot twee keer toe 'de vloer aanveegde met het sectiebestuur' (citaat SVV'er De Jager) was daarvoor het bewijs bij uitstek. Toen echter puntje bij paaltje kwam, krabbelde de verga dering haastig terug. André van der Louw, voorziter betaald voetbal van de KNVB, overlegt vanachter de bestuurstafel met DS'79- voorzitter Gerard Brouwer. Brouwer uitte scherpe kritiek op het bondsbestuur. (foto anp> Dat is de kracht van André van der Louw. De ex-politicus beheerst de vergadertechniek als geen an der en maakte daar handig gebruik van. Toen het hem te heet onder de voeten werd, deinsde hij er boven dien niet voor terug zijn emoties in de strijd te werpen, zonder daarbij overigens in te gaan op de inhoude lijke kant van de kritiek die Bou wer had gespuid. De voorzitter van DS, die zich, op papier althans, in de rug wist gedekt door 18 clubs (waaronder PSV), nam het sectie bestuur in de marathonzit van zes uur zwaar onder vuur. Hij verweet Van der Louw en co een 'weinig middels twee miljoen per jaar. Daar mogen we buitengewoon trots op zijn. De media-inkomsten gaan elk jaar met forse schreden omhoog". De kritiek noemde hij 'complete waanzin' en 'volstrekt ongepast', zoals hij zich eveneens fel verzette tegen het negatieve oordeel over het secretariaat be taald voetbal. „Wie mij als een pie peltje wil gebruiken", sprak hij met stemverheffing, „heeft een verkeerde aan mij. Wij erkennen dat in de komende jaren het appa raat versterkt moet worden. Ik ac cepteer echter niet dat we op een grauwe maandagavond dwars door slagvaardig beleid in commerciële alle procedures heenbreken. In het zaken' en hekelde het secretariaat betaald voetbal. 'Onvoldoende kennis en te weinig tijd' liggen vol gens hem ten grondslag aan het fa lende beleid in Zeist. De onverhulde aanvallen op het sectiebestuur kwamen als een mo kerslag. Emotioneel als nooit eer der ging Van der Louw prompt op de demagogische toer. „De inkom sten uit sponsoring bedragen in- van Bouwer. Maar voor de verga dering er erg in had, voerde Van der Louw een moeilijk controleer bare stemming uit bij handopste ken, om onmiddellijk daarna mee te delen dat het bestuursvoorstel was aangenomen. Onbegrijpelijk was de houding van de 18 clubs, die Bouwer min of meer in zijn hemd zetten. De DS-voorzitter zag dat iets anders: „Je weet hoe dat werkt als Van der Louw zo'n emotioneel betoog houdt. Toch hebben we meer bereikt dan ooit. Er is iets aangezwengeld. De nieuwe struc tuur die wij voorstaan is niet meer te stoppen, het proces kan hoog stens vertraagd worden". GRONINGEN (GPD) - Gruno-bo- kaal-winnares Yvonne van Gennip is door de BCK (Begeleidings Commissie Kernploegen) toege voegd aan de ploeg die komend weekeinde in Groningen deel neemt aan de tweede World Cup meeting. De drievoudig Olympi sche kampioene start in het Stads park op zowel de 1500 als de 3000 meter. Behalve Van Gennip maakt ook Petra Moolhuizen, indien voldoen de fit, haar rentree. De schaatsster uit Weesp ontbrak het afgelopen weekeinde in Oost-Berlijn wegens ziekte. Op de 3000 meter is het vier de startbewijs nog niet ingevuld. Hoewel Anja Bollaart op basis van haar resultaat in de DDR recht heeft om te starten, houdt de BCK de deur nog op een kier voor Ingrid Paul. Hierover zal nog overleg wor den gepleegd met trainer Jan Wie- be Last. In de mannenploeg neemt Leo Visser, evenals Van Genip rijdend in de 'alternative kernploeg', de plaats in van Ben van der Burg. platformoverleg met vijf voorzit ters, waartoe notabene ook Bou wer behoort, willen we de profes sionalisering rustig en gedegen voorbereiden". De onzakelijke manier waarop de sectievoorzitter wild om zich heen sloeg, was ongepast, net als de wijze waarop hij de vergadering dering de mond te snoeren, manipuleerde. Die liet hij kiezen tussen het bestuursvoorstel en dat ALBERT GEESING Voor het kabinet-Van der Louw is de stoom voorlopig van de ketel. Het heeft minimaal zes weken de tijd om zich te bezinnen op de vraag welke maatregelen getroffen moeten worden om de oppositie op de buitengewone algemene verga- DINSDAG 14.30-15.00 SKY Motor Sports News. 15.40-16.00 BBC 2: Under Sail: zeilma- gazine. 20.00-21.00 TV 5: Sports Magazine. 21.30-22.00 BBC 1A Question of Sport: sportquiz. 21.30-22.00 Super: Soccer Scene: inter nationaal voetbalnieuws. 22.00-23.05 Super: Super Dutch Foot ball samenvattingen van voetbalwed strijden uit de Nederlandse competitie. 22.10-22.40 Did 2: Die Sport-Reportage: beker- en Bundesligavoetbal. 22.30-23.28 SKY NFL American Foot ball i988/*89.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 17