'Winkeliers met zand in de ogen in val gemeente gelopen' Labrujère Parfumerieën 1 januari dicht Staatsbosbeheer moet meewerken aan winpul LDM Echtpaar Koos en Tini stopt na 56 jaar 'Ik vraag aan die agent: Mag ik uw krik even gebruiken?' DINSDAG 29 NOVEMBER 1988 LEIDEN - Hij was er al bij toen de middenstand van de Breestraat in 1977 de ge meente trachtte te weerhou den van het autovrij maken van de Breestraat. Onder aanvoering van de roem ruchte voorzitter van het Leids City Centrum Joop van Egmond werd een felle (woordenstrijd gestreden met de eveneens weinig buigzame verkeerswethou der Cees Waal. De midden stand was 'verbijsterd en woedend' over de plannen van het gemeentebestuur, zo schreef het Leidsch Dag blad in september 1977. De middenstand zou het gevecht winnen voor de Raad van State en de wethouder besloot de Bree straat te laten voor wat het was. De auto's zouden er voorgoed in twee richtingen blijven rijden, zo leek het, en de aandacht van de politiek verplaatste zich naar de markten- route. Tot ieders verrassing kwam tien jaar later de discussie opnieuw op gang. Echter, de omstandighe den waren gewijzigd en de hoofd personen uit de jaren zeventig wa ren van het toneel verdwenen. De onderhandelaars van de jaren tachtig waren bereid het compro mis te zoeken. Dat leidde er toe dat de Breestraat in oktober het groot ste gedeelte van de dag voor het doorgaand verkeer werd afgeslo ten. G. Klaassens, sinds 1937 winke lier in herenmode en -confectie aan de Breestraat, is echter niet van plan zich er bij neer te leggen. Met 1977 in het geheugen gaat hij op- zich door het gemeentebestuur la ten inpakken en zit nu met de ge bakken peren, vindt Klaassens. Bang Want wat de discussie ook heeft opgeleverd, in ieder geval geen promenade en geen autostraat. Er is niets terecht gekomen van de wensen waarmee de winkeliers twee jaar geleden het gesprek met de gemeente aangingen, meent Klaassens. Daarom heeft hij de Raad van State gevraagd het be sluit van het gemeentebestuur te vernietigen. Klaassens analyseert het gebeur de: "Het is begonnen met de ver huizing van C&A naar de Haarlem merstraat, nadat het C&A door ac tiegroepen en bedilzucht van het gemeentebestuur onmogelijk was gemaakt zijn panden aan de Bree straat te verbouwen. Toen werden de winkeliers aan de Breestraat bang. Ze verhuisden of probeerden via de winkeliersvereniging de leegloop tegen te gaan. Daarom werd er met de gemeente gepraat om het op de Breestraat wat gezel liger te maken, via een promenade of zo". "De gemeente had er wel oren naar om wat in 1977 niet was ge lukt, opnieuw te proberen en het verkeer uit de binnenstad te halen. De winkeliersvereniging liep on danks mijn waarschuwingen met zand in de ogen in de val en er kwam een proef op de Breestraat. Nu kan de winkeliersvereniging fatsoenshalve niet meer terug". Het zal duidelijk zijn dat de mo dewinkelier zijn lidmaatschap van de vereniging inmiddels heeft op gezegd. Naar zijn zeggen was hij niet de enige die moeite had met de opstelling van de winkeliersvereni ging die voor de buitenstaanders zo eensgezind leek te opereren. De anderen hielden echter hun mond. "Er is altijd al gesold met de Bree straat. Men had geen zin meer om er tegen in te gaan", beweert Klaas sens. Hij zegt ten minste vijf mid denstanders te weten die er net zo over denken en van wie hij hoopt dat zij hem zullen steunen wanneer zijn zaak voor de Raad van State dient. Chaos "De winkeliers worden nu gecon fronteerd met de gevolgen van de afsluiting", vervolgt Klaasens: "De omzetten lopen terug. In mijn zaak ging de omzet de laatste jaren steeds met 20 tot 30 procent om hoog, dat is heel veel. Waarom ging het zo goed? Omdat er verkeer door de Breestraat reed en het er ook nog kon parkeren. Sinds de proef is mijn omzet met een ton ge daald, ik zal dat de Raad van State met cijfers aantonen". Klaassens vindt dat de Bree straat weer in oude glorie hersteld moet worden. Het verkeer in twee richtingen moet terugkomen, met zo mogelijk verbrede trottoirs om het de voetgangers makkelijker te maken. "Kijk nu maar eens", vervolgt Klassens zijn betoog: "De bussen kunnen er niet door, staan op el kaar of achter lossende vrachtwa gens te wachten. Fietsers moeten over de stoep willen zij niet te plet ter worden gereden. Het is al diver se malen voorgekomen dat brand weerwagens en ambulances opge houden werden. Het is een chaos, hier komen slachtoffers van". Heeft Klaassens dan nooit ge tracht de politieke partijen van zijn gelijk te overtuigen? "Jazeker, zo wel naar PvdA, CDA als WD heb ik een brief geschreven. Bij. het CDA werd ik uitgenodigd om eens langs te komen. Daar kreeg ik te horen dat ze liever niet hun nek uit staken voor iets dat ze toch niet konden winnen. Bij de WD wer den mijn bezwaren weggewimpeld en van de PvdA heb ik nooit ant woord gehad". Proef Klaassens geeft toe dat er ook on dernemers zijn aan de Breestraat die zeer tevreden zijn met de huidi ge gang van zaken. Ze kwamen nog onlangs uitgebreid in deze krant aan bod. "Maar dan gaat het om winkels die nog maar pas aan de Breestraat gevestigd zijn", aldus de winkelier: "Match bijvoorbeeld komt van de Nieuwe Rijn, evenals Kooyker. 'Licht en Interieur' komt van de Haarlemmerstraat. Wamec- ke heeft pas een nieuwe eigenaar. de ondernemers die al lan ger op de Breestraat zitten, zijn daartoe in staat". "Toen de proef werd aangekon digd, wilde ik al bezwaar aanteke nen. Men zei dat dat niet kon omdat het nog maar een proef was. Er was immers nog geen besluit genomen. Maar mijn omzet ging achteruit. Nu is het besluit genomen en zal ik er alles aan doen om mijn zin door te drijven. Ik ga door tot de laatste mogelijkheid". De Breestraat anno 1976: Het verkeer werd verdeeld over Breestraat en Marktenroute, de discussie c menade was in volle gang. Ruim tien jaar later werd de 'promenade' toch gerealiseerd. LEIDEN - "Jullie gaan stoppen hè?" Vertwijfeld buigt de klant zich door het gordijn van arti kelen dat boven de toonbank hangt. Voor de vierde keer die ochtend moet Koos Labrujère knikken. Hij hoort niets an ders. Zesenvijftig jaar stond hij achter de toonbank, vanaf ja nuari staat hij er alleen nog maar voor. door Carla van Rijn Als iemand wil weten hoe een oli fant zich voelt in een porseleinkast, dan moet hij bij Labrujère de zaak binnenstappen. Het staat er zo af geladen vol dat je je afvraagt of ze wel op klanten rekenen. "Nooit iets afgestoten, alleen maar uitge breid", verklaart de 75-jarige La brujère de aanwezigheid van de ve le bussen haarlak, moderne oorbel len, rollen toiletpapier en andere huishoudartikelen. De laatste dertig jaar heeft het in terieur nauwelijks veranderingen ondergaan. De toonbank is nog steeds dezelfde, evenals de stellin gen en de kamerhoge ladenkasten. Zelfs de geest van de vroegere kap perszaak, die er tot 1942 was geves tigd, leeft voort: het portiek bleef behouden en tussen de beglazing ontdekt de oplettende bezoeker een gebrandschilderd raam met in sierlijke witte letters 'Salon'. "De aankleding van de zaak is heel belangrijk, de winkel ademt sfeer, de mensen vinden het gezel lig en bovendien zijn we nu te oud om alles nog te veranderen", lacht Tini Labrujère (68). "Trouwens we hebben er niet eens behoefte aan. Achter die toonbank zitten 86 laad- jes. Ik hoef niet eens te denken waar iets ligt. Je grijpt het zo. Als je zelf maar weet wat je erin propt". Maar de laden raken steeds leger en worden niet meer aangevuld. Aan het einde van dit jaar hoopt het winkeliersechtpaar de winkel voorgoed te sluiten. "Slapeloze LEIDEN Staatsbosbeheer moet toestemming geven voor de aanleg van een winput in het duingebied tussen Katwijk en Wassenaar. De vice-president van de Haagse rechtbank, mr. Wijnholt, heeft dit vanmiddag besloten in een kort ge ding dat de Leidsche Duinwater maatschappij tegen de Staat had aangespannen. Verleent Staatsbosbeheer geen medewerking, dan mag de LDM een dwangsom eisen van 10.000 gulden per dag, met een maximum van 250.000 gulden. De uitspraak van mr. Wijnholt betekent dat de LDM najaren strijd haar capaciteit met twee miljoen kubieke meter kan uitbreiden. De LDM heeft die uitbreiding hard nodig omdat by dit bedrijf volgend vooijaar een te kort aan drinkwater dreigt. Staatsbosbeheer weigerde twee maanden geleden toestemming voor de aanleg van de winput om dat het ministerie van landbouw en visserij en de Stichting Duinbe houd bezwaar hadden aangete kend tegen de vergunning. Beide instanties vinden dat de winput een te grote aanslag op het duinmi lieu betekent. Staatsbosbeheer wil de eerst wachten tot de bezwaar- schiften waren behandeld. De LDM meende dat Staatsbosbeheer de boel traineerde en spande het kort geding aan. Vanmiddag, kort na de uitspraak, heeft de provincie definitief toe stemming gegeven voor de winput. De provincie is altijd een groot te genstander geweest van deze uit breiding, omdat ook zij het een aanslag vindt op de duinen. De pro vincie heeft onder druk van de Raad van State echter toestem-- ming moeten verlenen. In een overeenkomst die de LDM en de provincie vanmiddag^ hebben getekend, heeft het provin ciebestuur wel laten opnemen dat dit de laatste keer is dat de LDM een dergelijke winput in de duinen tussen Katwijk en Wassenaar heeft mogen aanleggen. Verder is afge sproken dat de Leidsche Duinwa termaatschappij binnen drie jaar een plan maakt voor diep-infiltra- tie. Dit is een vorm van waterwin ning waarbij het milieu aanmerke lijk minder wordt aangetast dan bij oppervlakte-infiltratie, zoals dat nu wordt toegepast. De LDM heeft verder beloofd binnen tien jaar te beginnen met diep-infiltratie. Als dit lukt, moeten enkele winputten en infiltratieplassen in de duinen worden gesloten, zo heeft de LDM toegezegd. Overigens is het nog maar de vraag of de winput volgend voor jaar gereed is. Het werk duurt on geveer een halfjaar. In april echter moet het werk in principe worden stilgelegd, omdat dan het broedsei- zoen begint. LDM-directeur Ha- ijkens vertelde vanmiddag dat de LDM Staatsbosbeheer nu gaat vra gen of het werk zo nodig toch mag worden voortgezet. Lukt dat niet, dan wordt de aanleg stilgelegd en probeert de LDM het te redden met de capaciteit die ze dan beschik baar heeft. "Met alle risico's van- dien", aldus Haijkens. Het echtpaar Tini en Koos Labrujère dat na 56 jaar een punt zet achter de zaak in 'Parfumerieën' in de Haar lemmerstraat. (foto Wim Dijkman) nachten heb ik ervan", verzucht Koos, "maar je kan niet aan de gang blijven. Beetje rust is ook wel goed. Kan ik thuis mijn vrouw een beetje helpen met stoffen". Tini schiet in de lach om deze opmer king. "Een opvolger hebben we niet", vervolgt haar man, "het pandje gaan we verhuren. Mis schien wel aan een kapper, de ra men zitten er nog in". Vliegers Met het sluiten van zijn winkel, sluit Labrujere ook een periode van zesenvijftig jaar winkelier- schap af. Ooit begon hij zijn loop baan als jochie van dertien bij zijn zusje die een winkel dreef in onder meer kousen en band. Zeven jaar later begon hij voor zichzelf. Het was midden in jaren dertig geen vetpot. De economie was slecht, ook voor de middenstand. Als bijverdienste plakte de jonge ondernemer 15.000 papieren vlie gers per seizoen in elkaar die gretig aftrek vonden bij de boulevardwin keltjes in Noordwijk en Zandvoort. Het kleine winkeltje groeide des ondanks in de loop der jaren uit zijn jas en Koos, die al die tyd by zijn ouders inwoonde en op eigen benen wilde staan, vond een prach tig pand aan de Haarlemmerstraat. Tijdens de oorlog lag de handel grotendeels plat, maar rond de ja ren vijftig ondervond het echtpaar de positieve gevolgen van de op bloeiende economie en stegen de verkoopcijfers. Financieel kreeg Koos dan ook wat meer ruimte, wat woonruimte betreft was dat niet het geval. Zijn vrouw Tini, die hij in '46 huwde: "Eerst woonden we lekker ruim. Maar ja, toen kwam er meer en meer handel en langzamerhand werd het hele huis in beslag geno men". "Het was zelfs zo", vult Koos aan, "dat de ene helft van het dres soir voor haar was en de andere helft voor mijn sta alwaar dat niet mocht roesten". Waar eens de voorkamer was, is nu weer magazijn. Op de planken een voorraad make-up waarvan een fotomodel in extase raakt. He lemaal bovenop nog een stapel do zen voorzien van ouderwetse eti ketten en volgepropt met stopwol, iets wat* het tweetal al lang niet meer verkoopt, "want wie stopt er tegenwoordig nou nog sokken", LEIDEN De politie je beste vriend? De Voorhouter moet daar vorig jaar toch even anders over hebben gedacht toen hij een agent een krik te leen vroeg en in plaats van het gevraagde een be keuring kreeg aangereikt. "Een vreemde zaak", zei hy gisteren tegen de kantonrechter, waar hy zich voor een gladde voorband onder zijn auto - reden van die bekeuring - kwam verantwoor den. door Simone van Driel De verdachte vertelde dat hy op de snelweg was aangehouden door een politie-wagen. "Ik reed namelijk achter die agenten en ze zeiden dat ik iets te weinig af stand hield. Toen gingen ze m'n auto controleren". Er had niks aan het handje moeten zijn, want volgens de verdachte was de auto twee we ken ervoor nog apk-goedge- keurd, maar de politie consta teerde dat de rechter voorband glad was. "Die agent vroeg aan me of ik een goede reserve-band bij me had. Als ik die eronder zou zetten, kon ik zo doorryden. Die band had ik inderdaad, maar ik bleek de krik in de schuur te heb ben laten liggen. Dus ik vraag aan de agent: mag ik misschien uw krik even gebruiken? Nou, dat mocht niet en ik kreeg een boete van 50 gulden. Alleen om dat ik die krik niet bij me had. 's Avonds ben ik naar het politie bureau gegaan om te laten zien dat ik de band had verwisseld, maar de dienstdoende agent wei gerde te komen kijken". De officier deelde de mening van de verdachte niet dat het hier een vreemde zaak betrof. "De band had bijna geen profiel meer dus die was ook niet zo'n béétje glad. Het is een gunst dat u die band mocht vervangen en ja, als u dan vervolgens geen krik bij u heeft... Het is nogal logisch dat die agent u zijn krik niet wil le nen, want dan moet hij op u wachten en zijn dienst gaat ge woon verder". Vijftig gulden boete eiste ze. Bij de rechter vond de ver dachte evenwel veel meer ge hoor. "Ik geloof u, anders zou u zó'n aaneenschakeling van ver zinsels moeten hebben verteld". Schuldig zonder straf. De officier hield hoger beroep in beraad. Nooit "Dat wordt beweerd, ja", sprak de man uit Roelofarendsveen wat zuinig nadat de kantonrech ter had voorgelezen wat in het proces-verbaal stond. De man was vorig jaar december op de kruising Willem de Zwijgerlaan- /Marnixstraat met zijn auto door rood licht gereden. Uit welke op merking de rechter de juiste con clusie trok dat meneer het met de bekeuring niet eens was. "Ik kan me niet voorstellen dat ik door rood ben gereden, want dat doe ik nooit". Zoals dus elke zitting wel een paar, van deze overtre ding verdachte automobilisten zeggen. Maar deze verdachte was bij zonder volhardend, hij vond zelfs de gedachte dat hij dan mis schien door oranje was gegaan, te sterk. Hij kon zich bovendien niet met zekerheid herinneren op die bewuste dag op de Willem de Zwijgerlaan te zijn geweest. Waarop de rechter uiteraard wil de weten hoe hij dan zo stellig wist daar niet door rood te zijn gereden. "Dat weet ik uit ervaring: ik rij nooit door rood". De kantonrechter trachtte de verdachte tot een ander inzicht te bewegen door te stellen dat volgens de agent die de overtre ding had geconstateerd, het ver keerslicht al drie seconden op rood had gestaan. "En die agent staat onder ede". "Dus ik zou de onwaarheid spreken", was de reactie van de Roelofarendsvener. "Ik sta hier ook onder ede". "Nee hoor", zei de rechter, daar vergiste meneer zich echt in. "En er wórdt hier wel eens ge jokt". De officier, die geen enkele twyfel over de zaak had, eiste eenzelfde bedrag als de verdach te als schikking had kunnen be talen: 100 gulden. "Ik hou in be raad of ik in hoger beroep ga", was diens antwoord. "Ik weet dat ik in dit geval als niet-beë- digd mens de waarheid vertel". De rechter hield hem voor dat hy in hoger beroep ook niet on der ede zou staan. "Nee, maar misschien reageren ze daar an ders op myn argumenten. Het is toch wel sneu als je verbaliseerd wordt voor iets waaraan je denkt niet schuldig te zyn". Omdat de verdachte hem geen type leek dat expres door rood rydt, maar ook geloofde dat hy de overtreding werkelijk had be gaan, ging de rechter mee in de eis van de officier. "Verder is dit een kwestie van een beëdigd pro- ces-verbaal versus een niet al te beste herinnering". "En van het feit dat ik niet beë digd ben", had de verdachte het laatste woord. Gebrekkig Gebrekkig, iel, van bierviltjes- achtig formaat, kortom: er deugt weinig van het bord dat automo bilisten in Noordwijk attent moet maken op het feit dat ze voor bepaalde parkeerplaatsen op bepaalde tijden een vergun ning nodig hebben. Bovendien is het systeem onduidelijk. Een Katwijker en een Noordwyker- houter wisten het uit ervaring: de een had het bord aan de Abraham van Royenstraat totaal over het hoofd gezien en de an der had uit de afwezigheid van zo'n bord aan de Nicolaas Barn- hoornweg opgemaakt dat hij daar wel mocht parkeren. "Want in andere straten staan ze wel". Met in beide gevallen boetes als gevolg. "Ik ben de enige niet die het bord zo gebrekkig vindt", vertel de de Katwijker de rechter. "Ik was op visite en alle mensen die in dat huis waren, moesten hun auto verplaatsen. In het donker zie je bijna niet dat het een ver bodsbod is, want het eigenlijke verbod is niet groter dan een stic ker". De Noordwijkerhouter onder steunde even later het betoog van zijn mede-slachtoffer door te stellen dat hij het er niet by had laten zitten en zijn bezwaren kenbaar gemaakt aan de Noord- wijkse wethouder van verkeers zaken. De gemeenteraad heeft volgens hem inmiddels, op basis van de evaluatie van de proef van het vergunningensysteem, ook erkend dat de gemiddelde auto mobilist niet met het bord uit de voeten kan. Officier en rechter oordeelden in beide gevallen: schuldig zonder straf. Op de vloer drie verschillende li- noleumtapyten, een lekkere war me kachel, een paar verdwaalde vliegers en twee uitgezeten stoelen. De wanden zijn behangen met ver geelde reclameposters, kalender platen, speldjes en uit tijdschriften gescheurde afbeeldingen. "Mijn vrouw wil het graag gezellig ma ken", legt Koos uit als ze even de achter de toonbank schiet om een zojuist binnengekomen klant te helpen. Ouderwets En evenals bij de twee voorgaande klanten, klinkt er uit de aangren zende winkel weer het bekende: 'Goh jullie gaan stoppen hè?' On geloof en verbijstering by de klan ten. Koos begrijpt het wel: "Som migen komen hier al meer dan der tig jaar. Gisteren was er nog ie mand en die zei: 'O mijnheer, ik ken wel huilen dat u weggaat'. Er zijn erg veel mensen die hier al ja ren komen voor oude artikelen als bepaalde haarnetjes en zo. Die ver kopen ze bij de grote bedrijven niet. Wy verkopen wat de klant vraagt en dat is echt ouderwets. Als we iets niet hebben dan zorgen we ervoor dat het er komt". "En zo boort het ook", conclu deert Tini en gaat weer zitten. "Wij maken ook altijd een praatje en een flauwekulletje met de klanten. Maar wij helpen echt nog. Als ie mand oorbellen zoekt die we niet verkopen, dan gaan we op zoek naar alternatieven. Die behulp zaamheid die vroeger zo gewoon was, tref je tegenwoordig bijna ner gens meer aan". Goede ouderwetse gewoonten staan hoog in het vaandel bij de La- brujères, de klant is koning en moet weten wat er te koop is. Daar om staat de winkeldeur de hele dag open, behalve als het vriest, daar om is de etalage zo volgepropt. Koos: "Dat zie je nergens meer, zo'n etalage van 1001 artikel. Als ik hem moet inrichten, ben ik soms drie dagen bezig". Burgerlijke Stand LEIDEN - Geboren: Brenda Maria dv. T.H.P. van Wieringen en A.C.M. Bierman; An na Wilhelmina Elisabeth dv. P.G. Hoek en A. van Dijk; Max zv. M.D. Bonnet en J.P.M. Lub- be; Eveline dv S.E. Dijkstra en E. Griffioen; Angelique dv. B. Boumia; Remy Jonathan zv. S. Jethoe en V. Bharosa; Angélique dv. M.P. van der Linden en J. van Leeuwen; Joyce Sy- bela Wilhelmina Maria dv. J.C. Koelewijn en W.M.M. Molenkamp; ündsay dv. R.W. Wer- nars en M.M. Jongbloed; Mary Martina dv. W.M. Genuït en C.E.M. van Steijn; Aafje Jaco bs dv. J. Groen en G.G. van Duijn; Jessica dv. A.H. Hesseling en J.M.M. Kraan; Joanna Jo hanna dv. H.J.P. Wortman en J.E. Prins; Kim Elisabeth Maria dv. A.M. Out en J.E.R. van Wijk; Elisabeth Willemijn dv. E. Schipaan- boord en J.E. van Dongen; Angela Sophia Maria dv. N.W.C. Immerzeel en T.J.A. van No- belen; Marcel Michiel Abraham zv. T.M.J. de Vries en P.W.J.M. Keijzer; Robbert Johannes Jacobus Maarten zv. J.J. Hoek en M. Lind- hout; Linda dv. W.F. Honsbeek en M.C. van Dijk; Adem zv. M. Kirac en E. Kira?; Jennifer dv. N.R. Kort en J.A.M. Andeweg; Karin Jaco bs dv. B.L. Remmelzwaal en A.C. Mullens; Tomasz Domink zv. D.J. Janokowski en J.M. Snopkowska; llona Jamie dv. W. Sloos en E.M. Kuijer; Helen dv. P.R. van Heeringen en I.E.J. Göbbels; Beima dv. A. Arikan en M. An- kan; Ne?la dv. A. Arikan en M. Arikan; Sebas- tiaan Cornelis Bartholomeus zv. H.B.J. Lefe- ber en L. Varkevisser; Robbert zv. H.J. Koet en H.J. Warmerdam; Bas zv. T.M. van den Berg en H.A. de Boo; Joep Michiel zv J.A. Dekker en E.M. Berendsenn; Rodrigo zv. T.G. Malleé en M. de Visser; Michael Frederick zv. P.M.R. Brewin en M.E. Elsdon; Denise dv R. van der Heiden en M. Groenendijk; Brenda dv. J.P.J. Keijzer en E.H. Vermond; Ide Tom zv. P.T. Spaanderman en J. Kleijburg; Johannes Bemardus zv. LC. de Vries en M.A.C. Berg; Dylan Francis zv. P. Antheunis en M. Pariyar; Femke dv. P.T. Jonker en H.M. Goes; Ah zv. A.EIKaltoumi en Z.EI Youssfi; Rianne Miran da Jantiena dv. J.E. Schrage en Y.A.T. Ouwe hand; Johanna Catharina dv. J.B. Sickman en C. Boot. Overleden: H. Barendse (1907) man; C. van Duijn (1928) man; M.F. Kukler (1904) vri. geh. gew. met P. Chaudron; I.Y. Goedhart (1940) vri. geh. gew. met B. Cicuttini; J.A. Blansjaar (1913) vri. echtg. van G.M. Kikkert; W. Keijzer (1912) vri echtg. van H.C. Kosto; A.M. Döll (1919) vri. geh. gew. met J.H. van Hartevelt; J.T.H. Hakkaart (1909) man; C. Geelhoed (1961) vri.; J.T.M. van Amsterdam (1915) vri. echtg. van R.J. van Oosten; M.J. Siraa (1923) vri. echtg. van A.B. van der Horst; J.C. van der Drift (1939) vri. geh. gew. met S.A. Huiberts; D. Ruwaard (1911) man; N. van der Bent (1918) vri. echtg. van J. Roggeveen.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 15