René Guyt enige echte veldrijder Eric Flaim klasse apart Theunisse weg bij PDM Van Kempen buit sprint uit Last weert Van Gennip MAANDAG 28 NOVEMBER 1988 JL): 1. i. 2. Ha- I. Barn- LEIDEN Swift mag René Guyt wel dankbaar zijn. De Haagse Katwijker gaf zaterdag tijdens de door de Leidse wielervereniging georganiseerde districtskampioenschap pen als enige een staaltje veldrijden van formaat weg. Met speels gemak, alsof het een training betrof, zette hij zijn te genstanders op grote achterstand. Dat hij en passant de districtstitel opstreek was in feite alleen van belang voor de statistiek. 0-3. Ska (K 2 2-3 1-1, Dos Wat bezielt een getalenteerde veld rijder om acte de présence te geven bij een wielerevenement dat die naam nauwelijks verdient? Guyt, zo te zien niet eens getekend door een uur lang fietsen, lopen en springen, meldde iets in de trant KERKDRIEL (GPD) - Gert Jan Theunisse rijdt volgend wielersei- zoen voor een andere ploeg dan PDM. De in januari 26-jarige, vijf- dejaars prof uit Kerkdriel heeft het management van zijn ploeg via zijn advocaat laten weten, dat hij geen handtekening zal zetten onder een nieuw contract. In principe waren Theunisse en PDM overeengekomen, dat de sen satie van de voorbije Tour de Fran ce ook in 1989 en 1990 voor de ploeg-Gisbers zou uitkomen. Maar tot een formele afronding van de besprekingen was het nog niet ge komen. Andere ploegleiders heb ben daar lucht van gekregen, met als gevolg dat de renner de laatste weken is overstroomd met aanbie dingen, die tot vier, vijf keer zo hoog gaan. Theunisse: „Ik kan naar een stuk of vijf Spaanse ploegen, maar ook de andere drie Nederlandse zijn ge ïnteresseerd". Een keuze heeft hij nog allerminst gemaakt, maar de namen in concreto: Teka, BH, C^ja Rural, Reynolds, Fagor, Panaso nic, SuperConfex, TVM. Geld, meeijarige zekerheid èn een positieverbetering binnen de ploeg dat zijn de voornaamste overwegingen van Theunisse om zijn biezen te pakken. Hoeveel hij kan gaan verdienen, wil hij niet kwijt, maar hij zegt dat het 'vijf keer zoveel is als het contract over 1988 en nog altijd 400 procent beter dan de PDM-offerte voor de ko mende twee jaar'. Dan kunnen de voorstellen niet ver afliggen van het miljoen. Per jaar. Theunisse be slist in ieder geval in de eerste helft van december. van 'niets beters te doen vanmid dag'. Ook de andere districten had den namelijk de titelstrijd op het programma staan en bovendien, moest er nog wat getraind worden voor de belangrijke veldrit van Val- kenswaard, waar Guyt één dag la ter beslag legde op de negentiende plaats. Hoewel hij de uitermate zwakke tegenstand betreurde, vertelde Guyt na afloop toch een opgewekt verhaal: „In tegenstelling tot vorig jaar, toen ik op een gegeven ogen blik zelfs overtraind raakte, bereid ik mij nu rustig voor op de Neder landse kampioenschappen. Elk jaar leer ik bij; het moet een keer goed gaan. Aan de omstandighe den zal het niet liggen, want ik heb met mijn manager Koos Groenen- daal en trainer Wim Lutjens een ge weldig team om mij heen. Ik hoef me nergens druk om te maken, als ik me maar met mijn wedstrijden bezighoud. Dat legt geen zware druk op mij. Die steun sterkt mij juist". Het nadeel van de aanwezigheid van Guyt op De Bult was dat wat de andere deelnemers uitrichtten meteen niets meer leek voor te stel len. Hoe zij ook hun best deden, zij haalden het niet bij het parade paardje van Swift/Casba. Getooid in zijn militaire kampioenstrui („Die moet ik volgende week inle veren. Hopelijk win ik ooit nog eens de echte") nam Guyt de kunstmatig opgeworpen hinder nissen veel soepeler dan alle ande ren. van wie Swift-renner KareJ Knijnenburg wel erg veel tegen slag ondervond. Deze pechvogel kwam al vroeg in de wedstrijd mei een defecte fiets de heuvel opgelo pen, die hij meteen aan de wilgen kon hangen. De 50 minuten plus één ronde durende veldrit bracht het publiek niet in vervoering, ook al zorgden de weergoden voor aangenaam herfstweer. De veldrijders vochten ALKMAAR (ANP) - Richard van Kempen heeft zaterdagavond de schaatsmarathon van Alkmaar gewonnen. Hij was de snelste in de sprint. Kasper werd tweede, Wetman derde. Het was de vijfde mara thon die meetelt voor de KNSB-Cup. Van Kempen won er twee. Peter Grimbergen uit Rijnsburg (zesde) bleef streekgenoot Edward Hagen uit Lisse (zevende) net voor. Yvonne van Gennip won in Groningen ondanks een val de Gruno bokaal. Jolanda Grimbergen, metgezellin van Van Gennip in de alter natieve kernploeg van Tjaart Kloosterboer, werd op de 1500 meter tweede op meer dan vijf seconden van Van Gennip: 2.16,12. De 5.000 meter werd gewonnen door Grietje Mulder (7.53,87), die daarmee Pe tra (vierde in 8.08,86) en Jolanda Grimbergen (vijfde in 8.09,48) ruirr voorbleef. in de schaduw van Guyt hun eigen duels uit, wat Swift-coureur Jean Paul van Brunsveld een zesde en John Kagenaar uit Alphen aan den Rijn een negende plaats in het alge meen klassement opleverde. Eerder op de middag boekte John Kuyvenhoven, gisteren in Valkenswaard tweede achter Van Grinsven, in de categorie van lief hebbers weer een succes. De Leid se Swift-renner legde als snelste de 30 minuten plus één ronde af. Ach ter hem bezetten Tjaco Janz en Hans Schoelink de derde en vierde positie. Hoewel de deelname klein was en de spanning ver te zoeken, had de organisatie toch reden om tevre den te zijn. Swift-voorzitter Cock van der Hulst: „Het parcours zat goed in elkaar en ook het weer zat mee. Dan valt alleen de geringe deelname me tegen. Met meer ren ners krijg je automatisch een span nender wedstrijdverloop. Maar de veldrijders liggen in onze regio nu eenmaal niet voor het oprapen". TIM BROUWER DE KONING Amerikaan troeft concurrentie af in West-Berlijn WEST-BERLIJN (GPD) - In na volging van zijn idool Eric Heiden dreigt ook Eric Flaim het allround- schaatsen voor langere tijd naar zijn hand te zetten. Na zijn geslaag de jacht op de wereldtitel in Alma Ata, bewees de kleine Amerikaan het afgelopen weekeinde tijdens de eerste Worldcup-wedstrijden in West-Berlijn bepaald geen één- dags-vlieg te zijn en met kop en schouder boven de andere klasse- ments-rijders uit te steken. Flaim HAARLEM (GPD) - Ondanks toe zeggingen van het bestuur van de KNSB dat de alternatieve kern ploeg van Yvonne van Gennip en Leo Visser alle medewerking van bondszijde krijgt, verloopt de sa menwerking stroef. Met name de starre houding van vrouwencoach Jan-Wiebe Last heeft de vorige week voor wrijving gezorgd. Van Gennip en Visser wilden af gelopen woensdag 's middags op het moment dat er geen publiek was op het ijs, tegelijk met de pu pillen van Ab Krook en Last trai nen in de Thialf-hal te Heerenveen. Aangezien de kernploegen de baan als eerste hadden afgehuurd, vroeg Hein Vergeer namens Van Gennip en Visser toestemming om op het zelfde tijdstip ook gebruik te mo gen maken van de ijsbaan. De vice- voorzitter van de KNSB, Dick van Zanten, ging daar evenals Ab Krook mee akkoord. Last echter niet. Hij wenste niet, dat Van Gen nip tegelijk met zijn schaatsters zou trainen. De Haarlemse werd daardoor gedwongen om woens dagmorgen tijdens de uren, dat de baan ook open was voor recrean ten, haar rondjes te rijden. Last: „Ik ben niet op de wens van Vergeer ingegaan, omdat anders het einde zoek is. Dan hadden we ook Vunderink, die traint voor zijn werelduurrecordpoging en een zelfde verzoek had ingediend, toe stemming moeten verlenen. We kunnen wel aan de gang blijven. Nee, mij niet gezien, ik wil rust. We moeten consequent zijn en een koers blijven varen. Klaar uit. Af spraak is afspraak". Van Gennips trainer Tjaart Kloosterboer noem de de situatie erg onplezierig, maar onthield zich gisteren van verder commentaar. - pas vrijdagmiddag na een vlieg reis vanuit Canada gearriveerd was onvermoeibaar in de weer en kwam als enige 'topper' op alle af standen op het ijs. Op de door Mey beheerste 500 en 1000 meter en door Zjelezovski gewonnen 1500 meter waren de sprint-specialisten hem nog de baas, maar op de vijf kilometer bleef de goedlachse we reldkampioen erkende stayers als Gustafson, Kemkers (vierde) en Karlstad voor. Flaim heeft de afgelopen zomer op de racefiets en in het kracht honk nog meer aan inhoud gewon nen. „Bovendien ben ik vroeger dan ooit begonnen met de ijstrai- ningen. Ik was in september al be zig in de indoor-hal van Calgary. Ik woon er sinds een tijdje, 'omdat ik in Calgary mijn economie-studie en het schaatsen mooi kan combi neren", aldus Flaim, die over zijn schaats-ambities kort en krachtig is. „Ik wil nog veel "bereiken. Tien jaar geleden werd Heiden voor het laatst wereldkampioen in Oslo. Hij reed toen als eerste tijdens een WK op de vijf kilometer onder de zeven minuten. Dit seizoen is het wereld kampioenschap weer in Bislett. Het zou mooi zijn als ik zijn presta tie van toen kan herhalen". De vraag is, wie Flaim in de na bije toekomst een halt kan toeroe pen. Afgaand op de eerste resulta ten duldt de pupil van Peter Schot- ting voorlopig bitter weinig in spraak. Goeljajev beperkt zich van wege lichamelijk ongemak tot de korte nummers, Hadschieff is (nog) niet in vorm, Silk is gestopt en de uitgebluste Noren moeten het heb ben van een uitschieter op de lange afstanden van Karlstad. Tomas Gustafson, die dankzij speciale bandages opvallend snel hersteld is van zijn enkelblessure, en het nieuwe 18-jarige Oostduitse talent Michael Spielmann hebben de beste papieren om Flaim in de wielen te rijden. Gustafson der de op de vijf kilometer krijgt het evenwel erg moeilijk tegen de vlijmscherpe sprint van Flaim, ter wijl met junioren-wereldkampioen Spielmann (tweede op 1500 en 5000 meter) voorzichtig wordt omge sprongen door zijn ploegleiding. DDR-trainer Werner Unterdörfel: „Spielmann krijgt van ons de tijd om de top te halen. Hij is nog jong. Lichamelijk kan hij al veel aan, maar er komt zo veel meer bij kij ken om een knappe klassements rijder te worden. We gaan voorzich tig te werk met Spielmann". Aan Nederlandse zijde zijn Leo Visser niet aanwezig in West- Berlijn en Gerard Kemkers de paradepaardjes. maar als de voor tekenen niet bedriegen, vormen zij geen bedreiging voor Flaim. In te genstelling tot de 21-jarige num mer één van de wereld-ranglijst, die geen zwakke plekken kent, laat het Oranje-duo op sommige pun ten steken vallen. Bij Kemkers vormt de 1500 meter een probleem. Zaterdag reed hy een acceptabele schaatsmijl, maar desondanks werd de Drent op meer dan twee seconden gereden door Flaim. Een dergelijk verschil op zo'n cruciaal nummer is tijdens een grote meer kamp haast niet overbrugbaar. „De 1500 meter is en blijft voor mij een moeilijke afstand. Ik ver lies te veel in het begin en kan daar na het gat niet meer dichtrijden. Dat was zaterdag ook zo in mijn rit tegen Hadschieff', aldus Kemkers, die Flaim voor dit seizoen als 'favo riet nummer 1' bestempelt. Ook de sprintformatie van Eppie Bleeker kon dit weekeinde geen potten breken. De zevende plaat sen van Jan Ykema (2x) en Tjerk Terpstra bleken het hoogst haalba re. Die weinig zeggende resultaten vielen in het niet bij het geweld, dat Uwe-Jens Mey ontwikkelde. Met name zijn 37,27 op de eerste 500 meter, waarop 'zilveren' Ykema door de olympisch kampioen en wereldrecordhouder werd wegge reden, was verbazingwekkend. Mey ging op alle drie de sprint-on derdelen als eerste over de finish. Daarmee heeft hij zich verzekerd van de eerste centen voor een nieu we Trabant, aangezien aan het ein de van het Worldcup-seizoen 4000 Zwitserse francs op de eindwin naar liggen te wachten. Hoofdrol voor Leidse bowlers LEIDEN - De Leidse bowlers hebben de laatste competitiewed strijd van 1988 goede zaken ge daan. In Amsterdam versloeg Lei den gisteren Schalkwijk en Sas- senheim met 2-1. Den Haag werd zelfs op een maximale nederlaag getrakteerd (3-0). Na vier ronden staat Leiden met 28 punten op de tweede plaats in de eerste klasse, twee punten achter Vlaardingen. Bas Menken had een groot aan deel in het succes van de Leide- naars. Zijn dagtotaal bedroeg 1166 punten. Bovendien behaalde hij met 254 de hoogste game van de )-3, Acco l-Oikos 3 ficon 1-3 3-1. S'71 77 1 13-WVV Utopia Rid.vek) 5 3-0, Gem jS 2-LUS KC 1-DVI IV03-SC, Leython SKC3?: 2 1-3, DA pasia 13- 3-Liusna DVO 2-D/ 1. Rid.veld 2, Utopia Leython 'allen, Asp •/RW 30 .DV03-C 3-1, WVC 3 2 2-2, (NIET) VAN GISTEREN LEIDEN Ruim 20 jaar geleden was Cock van der Hulst de beste veldrijder van Nederland. Op het wereldkampioenschap in 1968 in Luxemburg eindigde hij achter illustere wielrenners als Roger de Vlaeminck en Peter Frischknecht op de derde plaats. Als geen an der kent de Zoeterwoudenaar, vanaf 1977 voorzitter van de Leidse wielervereniging Swift, het klappen van de zweep in het winterse wielprspecialisme. ..Vroeger was het allemaal be ter', praat Van der Hulst net als zovele toppers van weleer. „Ta lent is er ook bij de huidige gene ratie veldrijders voldoende, maar de bereidheid om alies voor het wielrennen opzij te zetten is in de loop der jaren minder ge worden". „Het is dat ik het zelf nu wat rustiger aan doe, maar op mijn leeftijd (Van der Hulst stamt uit eind 1942 red.) rijd ik mijn gene ratiegenoten er nog gemakkelijk af. Dat heeft natuurlijk met aan leg te maken, maar ook met mijn opvatting van sport bedrijven. Ik heb mij altijd heel goed op een wedstrijd kunnen richten". „Om een voorbeeld te geven: één van mijn laatste nationale ti tels bij het veldrijden behaalde ik in de lijd dat de broers Scheffer Albert en Gerrit red.) tot mijn grootste concurrenten behoor den. Een week voor de Neder landse kampioenschappen liet ik ze bij een veldrit in Brunssum één voor één van mij wegrijden. Na afloop hoorde ik ze onder de douche tegen elkaar zeggen dat ze die Van der Hulst een mooie loer hadden gedraaid. Ze wisten niet dat ik ze kon verstaan en ze wisten bovendien niet dat ik mij bewust had gespaard. De week daarop pakte ik de titel". Van der Hulst kan nog genie ten als hij terugdenkt aan de hoogtepunten uit zijn carrière, die hij als gevolg van een rugbles sure in 1973 vrij abrupt moest af breken. „Ik heb veel voor mijn sport overgehad, ik heb er ook veel voor teruggekregen. Als ren ner voelde ik me als snel geroepen om bepaalde zaken te regelen. Ook na mijn actieve loopbaan is dat zo gebleven. Vandaar dat ik voorzitter van Swift ben gewor den. Zo kan ik meteen wat terug doen voor alle steun die ik als wielrenner en dan vooral als veldrijder heb ontvangen". „Ik merk trouwens dat ik nu nog profijt heb van mijn naams bekendheid. Zelfs brieven met al leen 'Wielrenner Cock van der Hulst Holland' op de enveloppe kwamen bij mij aan. Als ik in an dere streken wedstrijden bezoek, word ik regelmatig herkend. Na tuurlijk is het leuk om herkend te worden en bovendien kan het de vereniging ten goede komen". Het belang van de wielersport in Leiden en omstreken staat mo menteel voorop bij Van der Hulst. „Van de wielerunie moet ik niet zoveel meer hebben sinds ik vanwege mijn deelname aan een zogenaamde wilde wedstrijd een schorsing kreeg opgelegd. Ik heb mijn licentie toen opgezegd. Als deelnemer aan onderlinge wedstrijden kan ik mijn lol nog steeds op. Daarnaast moet de wielersport hier een grotere vlucht nemen. Ik had me voorge nomen om hoogstens tien jaar voorzitter te blijven, maar ik zit nu al langer: er is nog zoveel werk aan de winkel". Als ik dan de belangstelling voor de districtskampioenschap pen veldrijden bij ons op De Bult bekijk, stemt me dat toch droevig. Eigenlijk zou Swift zo iets veel vaker moeten organiseren, maar dan moeten we op zijn minst uit de kosten komen. Aan de andere kant leveren we op deze manier toch een visitekaartje af. Er zijn heel wat mensen naar ons par cours, dat met de nodige zorg was uitgezet, gekomen. Maar wat ze kregen voorgeschoteld was niet zo aantrekkelijk als in mijn tijd. Vroeger viel er van meer strijd te genieten, toen waren er meer ren ners van gelijke sterkte. Hoewel, ik geloof dat ik de districtstitel ook wel een keer of tien heb ge- TIM BROUWER DE KONING Twente-speler Andy Scharmin (geheel rechts) en Utrechter Rob Alflen (met de benen gespreid) lijken nog naar stig op zoek naar de bal, niet wetende dat keeper Hans de Koning (FC Twente) hem al lang in zijn bezit heeft. Het was zo'n beetje de meest opwindende scène uit de wedstrijd FC Twente - FC Utrecht. (foto anp) Dop-erwt Scheidsrechter Nico van der Dop had het zaterdag even niet. Kort voor aanvang van de wedstrijd in de zaterdagafdeling tussen ZLC en GWS kwam de leidsman tot de ont dekking dat zijn fluitje haperde. Aangezien dit apparaatje onmis baar is voor de mannen in het zwart werd de aftrap even uitgesteld. Het mankement van het weiger achtige kleinood zat ergens in het interieur. Anders gezegd: er zat geen erwt in de fluit. ZLC-doelman Piet van Hal wist zich opeens te herinneren dat-ie ergens in zijn binnenzak van zijn jas nog wel een fluit mét erwt had zitten. Toen Van der Dop vrolyk flui tend aan de slag ging leek er niks aan de hand. De ellende wilde ech ter dat de wedstrijd nóg een keer hinderlijk werd opgehouden. De arbiter had zich verstapt. Vanwege een 'oneffenheid' heette het. Die erwt misschien...? Watersnood (1) Een voetbalwedstrijd kan worden afgelast wegens wateroverlast op het veld. Maar kan een waterpolo- duel van de agenda worden ge schrapt door gebrek aan water? Ja, zo bleek zaterdagavond in zwem bad De Trits te Baarn, waar de wa terspiegel tot twintig centimeter beneden het gangbare peil reikte. De hoofdklasse-duels tussen De Vuursche-De Donk (vrouwen) en De Vuursche-De Rijn (mannen) gingen om die reden niet door. De commotie werd veroorzaakt door een menselijke fout. De heer Brink, bedrijfsleider van De Trits: „Voordat er in ons bad de waterpo- lo-wedstrijden worden gespeeld, moet het waterniveau een paar centimeter zakken. Eén van onze medewerkers zette de klep open, zoals ieder week. Maar hij werd on verwachts weggeroepen. In de sporthal naast ons bad was een on gelukje gebeurd. Het liep daar iets uit, toen hij terugkeerde om de klep weer dicht te doen was het leed al geschied. Er was inmiddels te veel water weggelopen". Watersnood (2) Het personeel van De Trits liet het er niet bij zitten. Het schakelde de plaatselijke brandweer in, die zo vriendelijk was om met behulp van brandslangen het water weer op de gewenste hoogte te brengen. Brink: „Maar daar ging wel even wat tijd over heen. De vrouwen- wedstrijd kon niet meer worden gespeeld, maar volgens mij hadden de manngn nog wel hun partij kun nen afwerken. Helaas was de scheidsrechter al naar huis. Die Bedreigd Het vrouwenvoetbal lijkt in de dis cussie over toenemende agressie op de voetbalvelden niet mee te doen. Navraag leert echter dat er bij het vrouwelijk deel van de voet balbevolking wel degelijk wat loos is. Gisteren werd bij voorbeeld de wedstrijd tussen Iduna en Oliveo gestaakt. In de tweede helft achtte scheidsrechter Vink het niet ver antwoord om door te gaan. Hy voelde zich bedreigd door suppor ters van de thuisploeg, in dit geval het Ter Aarse Iduna. Frappant ge noeg: dat waren voornamelijk Twee weken geleden was het ook al raak bij de wedstrijd KMD - Valken '68. De scheidsrechter in Wateringen voelde zich toen niet lekker tijdens een meningsverschil met de grensrechter van de Val kenburgers. Hoewel de grensrech ter ontkent ook maar iets drei gends te hebben gedaan, besloot de arbiter om 'veiligheidsredenen' de zaak af te fluiten en in te rukken. Voor de goede orde: de scheids was een man, de grens ook. Mis schien moeten bij het vrouwen- voetbal behalve de speelsters, ook de arbiters, grensrechters en derge lijke maar van het vrouwelijke ge slacht zijn. „Van politiek begrijp ik niet zo veel. Soms begrijp ik er helemaal niets van. Dat komt omdat ik sportjournalist ben". (Sportjournalist Frans Hen- richs in Haagse Post). „Scoren is niet meer dan een ge woonte voor me. Het is net zo van zelfsprekend voor me als adem halen. Ik word er echt niet warm of koud van. Op de één of andere manier zijn bij mijn geboorte de zenuwen vergeten of wegge raakt". (Zaterdagvoetballer en Heracles-topschutter Folkert Velten in Panorama). „Weet u dat ik Folkert in zijn hele leven maar één keer heb zien hui len? Dat was toen Ard Schenk viel tijdens een schaatswed strijd". (De moeder van Folkert Velten in Panorama). „Hans Coerver blijft onze juiste man, hoewel hij in dat geval een tijdje niet op de juiste plaats zit". (Roda-voorzitter Servé Kuijer tegenover het ANP over de mo gelijkheid dat manager Hans Coerver wegens zwart geld- betalingen de gevangenis in moet). Jack van Gelder praatte als Lucky Luke, de man die sneller schiet dan zijn schaduw. En die had van voetbal ook geen bal ver stand". (De Volkskrant-redacteur Sie- tse van der Hoek, naar aanlei ding van het commentaar bij de tv-beelden van FC Groningen- VfB Stuttgart). „Ik heb nog nooit zo'n saaie tak van sport gezien. Ik was blij dat de zon scheen, zodat ik lekker kon gaan liggen slapen". (Tafeltennisser Bart van Haren in het Tafeltennismagazine, naar aanleiding van een hockeyduel van Nederland tij dens de Olympische Spelen in Seoul). „Favoriete boekVI". (Roda JC-spits John van Loen in VI Junior). „Ik zou er niet aan moeten den ken hoofdtrainer in het betaalde voetbal te moeten zijn. Heb je wel eens goed van dichtbij gezien hoe die mensen er uitzien?" (BW Den Bosch-aanvaller Mart(in) van Duren in Voetbal International). „Dat was een hele ervaring hoor, al die journalisten. Ik was wel wat op m'n hoede, dat heb ik ge leerd van m'n vader die zelf jour nalist is, bij het Friesch Dagblad. Zeg nooit iets provocerends, heeft hij me altijd voorgehouden, want dat wordt eens toch weer tegen je gebruikt". (Oranje-debutant Pieter Huistra in Voetbal In ternational, terugblikkend op de persconferentie na afloop van Italië-Nederland). „Op de trimclub geeft Vonhoffhet tempo aan". (Burgemeester Weide van Ha ren in Nieuwe Revu). „Ik ben Fred Kaps niet". (Feyenoord-trainer Rob Jacobs in Voetbal International). „Men roept wel eens van schakers en dammers dat het idioten, neu roten zijn. Dat zijn pingpongers ook". (Jan Vlieg, bondscoach der ta feltennissers, in Het Vrije Volk). „André Agassi zou mijn zoon kunnen zijn. Misschien is hij het ook. Ik heb vroeger veel in Las Ve gas gezeten". (Tennisser Jimmy Connors in Sports Illustrated). „ïk word soms totaal onjuist be naderd, soms zelfs smakeloos". (Bondscoach Thijs Libregts in Sport International). „Een Amsterdammer ouwehoert me te veel en te graag". (André van der Louw, voorzit ter van de sectie betaald voet bal van de KNVB, in het Alge meen Dagblad). „Ik heb in vier maanden tijd meer werk verzet dan wat een an dere trainer in vijfjaar doet". (Barry Hughes, trainer van Beerschot, in Voetbal Interna tional). „Sinds Claus Boekweg bij Ted Troost loopt, plast hij niet meer in zijn bed". (Columnist Henk Spaan in Nieuwe Revu). „Het hele Nederlandse voetbal is vlak, nietszeggend, grijs, weinig kleur". (Ben de Graaf, sport journalist van De Volkskrant, in Sport International). „Na elke training ligt er zelfs een onderbroek voor je klaar". (Danny Muller, jeugdspeler bij FC Barcelona, in Het Parool). „Ik zie ons nog niet als twee be kende burgemeesters samen gaan stappen". (André van der Louw in De Telegraaf). „Na de winterstop moeten de mensen echt rekening met ons houden". (Emmen-voetballer Willem Brouwer in Emmen Magazine).

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 21