Valken '68 verslikt zich Leidse jeugd biedt kijkplezier Nuttig inhaalduel Roomburg Ter Leede herstelt zich met ruime zege Slordig Oegstgeest onderuit Concurrenten maliën geen fout Koploper ZLC gaat in de fout Evenwicht tussen UVS en Roodenburg: 3-3 Nederlaag komt hard aan bij rugbyploeg Eerste punt voor Lisse MsmsMsmmm PAGINA 18 LEIDEN Roomburg heeft zijn inhaalwedstrijd nuttig besteed door via 2-1 winst op Zwart Wit naar de vierde plaats te klimmen. Tweede-klasseleider Forescate deelde de punten (2-2) met het Am sterdamse VW, waardoor Benne- broek tot op een punt naderde. LM- HC verloor in Zeist met 4-1 van Schaerweijde, dat koploper in de overgangsklasse A blijft. Veel scheidsrechterlijke beslissin gen pakten voor LMHC ongeluk kig uit en leverde Schaerweijde in direct doelpunten op. Halverwege de eerste helft liet Harmen Jansen Schoonhoven een hoge bal, die in de cirkel zou komen en afgefloten zou worden, van de stick scham pen. Waarna Niels Eegdeman het eerste schot nog wel stopte, maar het nakijken had bij de tweede in zet: 1-0. Twee minuten later revan cheerde Jansen Schoonhoven zich met 1-1 door een tip-in. Nog voor rust werd het 2-1 voor de thuis ploeg die een strafbal benutte, na dat Bob-Jan Dietrich de bal had onderschept en had weggewerkt uit de cirkel. De scheidsrechter constateerde 'hakken' en legde de bal op de stip. Tot groot ongenoe gen van LMHC kreeg Jeroen Dub- beld geen strafpush toen een Zeis ter speler de bal met het lichaam uit het doel hield. Coach Martijn Drijver kon zijn mond helemaal niet meer houden na de fel omstre den 3-1 (veel overtredingen) en werd door de scheidsrechter voor de keuze geplaatst zijn mond te houden of achter het hek plaats te nemen. Drijver koos voor het laatste. Vijf minuten voor tijd werd het 4-1 uit een strafcornervariatie. In het eerste-klasse duel tussen thuisploeg Roomburg en Zwart Wit was de persoonlijke inzet zeer groot, maar bleven de combinaties veelal achterwege. Met name bij Roomburg liepen te veel spelers zich herhaaldelijk vast. Het Breda se Zwart Wit, dat op de één na on derste plaats staat, kon daar niet veel tegenover stellen. Nadat de Leidenaars al twee van de in totaal zeven strafcorners (zonder succes) hadden genomen, had Zwart Wit direct succes door via een verdedi gende stick doelman Enno Schets kansloos te laten. Gert Terink kwam aan het eind van de eerste helft voor rech terspits Lukas van Schaik in het veld en stelde na de hervatting de zeer technische Oskar Snijders in staat 1-1 te scoren met een fraaie tip-in. Deze treffer werd evenwel afgekeurd na Bredase protesten. Roomburg ging er nog zeer krachtdadig tegenaan en had tweemaal succes. Terink liep halverwege het tweede part goed door naar de achterlijn en be diende Rutger van Schaik, die raak pushte: 1-1. Bas Koning had zo'n vijf minuten voor het einde even eens een sterke actie waarbij hij Snijders, die met een veegslag scoorde, tot matchwinnaar maak te: 2-1. Forescate kwam op het natuur- gras van VW in het eerste deel, waarin het Peter van Esveld met een hoofdwond verloor en Jelmer Siersema inbracht, net als de Am sterdammers niet tot scoren. Tien minuten na de pauze benutte Wou ter van Paassen een rebound voor het openingsdoelpunt. Specialist Bernard Thieme faalde echter door de strafbal naast te pushen, waarna Eric Cornelissen met alert reageren de voorsprong toch vergrootte tot 0-2. Ronald Carpentier viel in voor Thieme die kampte met een enkel blessure. VW benutte tweemaal een afspringende bal tijdens een strafcorner om 2-2 te scoren, waar bij de tweede een 'buitenspellucht je' had. Vierde-klasser Hisalis verloor zaterdag met veel invallers zijn uit wedstrijd met 5-0 van Abcoude. Gistermiddag vertrokken slecht tien spelers van Hisalis naar Alke made, alwaar zij op een modderig veld 1-0 verlies incasseerden. NIEK FAAS LEIDEN - Valken'68 heeft in de achtervolging op koploper Ha- zerswoudse Boys een belangrijk punt verloren. Met pijn en moei te konden de Valkenburgers te gen LSW een 3-3 gelijkspel ver overen. De lijstaanvoerder, die met 1-5 van SVOW won, zag de de andere concurrenten TAW (6-1 winst op SVLV) en Alphia (3- 0 tegen MVKV) voorlopig geen duimbreed toegeven. AFD. LEIDEN ZATERDAG Valken'68 - LSW 3-3 Na afloop van de wedstrijd toonde de Valken-trainer Arie Jonker zich opgelucht. „LSVV is één van de betere ploegen in de afdeling. „Je bent al blij als je een punt pakt". De thuisclub nam al snel een voorsprong door Robert Binnendijk, maar een foutje van de Valkenburger Michel Schrok werd door Ronald Pilmeyer afge straft (1-1). Het veldspel van de Leidenaars was van betere kwa liteit, terwijl Valken het voorna melijk van inzet moest hebben. De kwaliteit leek de doorslag te geven toen Ronald Hoogen- doorn en Pilmeyer de stand naar 1-3 uitbouwden. Met een extra dosis karakter hielden Albert de Haas en Peter van Delft de Val kenburgers echter net overeind (3-3). vijf basisspelers maar gingen voortvarend van start. Dat ver raste de TAW'ers enigszins en er leek een surprise in te zitten toen Rob Bokhorst de bal onder de Ter Aarse doelman Fred Ubink doorschoof (0-1). De thuis club trok toen feller van leer en kwam vlak voor rust door Willi am Bakker op gelijke hoogte. SVLV bleef voorbeeldig partij geven, maar kwam wat ongeluk kig op achterstand toen een schot van Nico den Hartog van richting werd veranderd (2-1). Een zuivere hattrick van Kees Hoogenes en een treffer van Kees Reijngoud bepaalden de eindstand op 6-1. Alphia - MVKV 3-0 Nadat Leen Baay via een vrije trap Jan Martens in staat had ge steld 1-0 te laten aantekenen was de strijd al gestreden. Vooral de vondst om Martens als hangende spits te laten fungeren werpt zijn vruchten af. In de tweede treffer van Alphia (Peter Verheul) had hij nog geen direct aandeel maar bij de derde was hij weer duide lijk aanwezig. Een voorzet van Kees van Raamsdonk verzilver de Martens keurig. SVOW - Hazerswoudse Boys 1-5 Zeker op het individuele vlak won Hazerswoudse Boys het van de thuisclub. In de eerste helft nam de koploper al ruim afstand van SVOW door treffers van Ge rard van de Haas (2x) en Sjaak van Dorp (strafschop). De thuis club bleef echter aardig partij ge ven en kreeg na rust drie riante kansen op een tegentreffer. De Hazerswoudse topschutter Koen Warnau schoot de lijstaanvoer der daarop naar 5-1, waarna Bert de Vries de spreekwoordelijke eer voor SVOW redde. KRV - Meerburg 5-2 Dankzij een eigen doelpunt van Meerburger Hans Verschoor kwam KRV al vroeg op 1-0 en even later zelfs op 2-0, toen Jan Kuyt van afstand doel trof. An- dré van der Wal bracht de bezoe kers weer terug in de race, maar nog voor rust bracht Maarten van den Oever de marge weer op twee treffers (3-1). Van der Wal had de spanning nog kunnen te rugbrengen, maar hij faalde al leen voor de Katwijkse doelman. Humphrey Naarendorp en weer Van den Oever schoten KRV toen naar 5-1. Een tweede treffer van Van der Wal zette voor Meer burg geen zoden meer aan de dijk. ZLC - GWS 2-3 Het spannende duel werd door doelpunten van Percy Looman (2x) en Wim van der Meij in Sas- senheims voordeel beslist. De te gentreffers werden geprodu ceerd door Ad van Kaam en Kees Vrolijk. Abbenes - Woubrugge 2-0 De voornaamste schermutse lingen speelden zich in de eerste helft af waar Henk Jan Schalk en de weer uitblinkende Eric Kat- tenberg de eindstand vastleg den. Woubrugge kreeg vlak voor tijd nog kans op de tegentreffer maar Walter ten Dool schoot de hem toegekende strafschop op de paal. LEIDEN In de interregionale klasse van het vrouwenvoetbal leek Ter Leede zich zaterdag goed te hebben hersteld van het verlies van de vorige wedstrijd tegen con current Rijsoord. De Sassenheim- se vrouwen behaalden een 5-1 overwinning op HBSS. Oegstgeest won in de eerste klasse met 5-2 van Hazerswoudse Girls. De Sleutels en NSV'46 hielden de stand in evenwicht (1-1) en UDO verloor met 0-2 van De Spartaan'20. In de eerste klasse verraste het onder- aanstaande Meerburg door Alkma- nia met 2-1 te verslaan. VROUWENVOETBAL LEIDEN In de afdeling Leiden is de spanning aan de kop van de ranglijst weer geheel terug. ZLC verloor het toptreffen tegen Kic kers (0-2) en Randstad Sport ging ten onder bij MMO (1-0). Alkmania was goed op schot bij Bernardus (1- 6). De derby tussen VNA en Oranje Groen eindigde in een 1-1 gelijk spel. AFD. LEIDEN ZONDAG ZLC - Kickers '69 0-2 De opmars van Kickers duurt nog steeds voort. Nu werd koplo per ZLC het kind van de rekening. Geen moment kon de Leidse ploeg haar koppositie waarmaken. Peter van der Hoek bezorgde uit een pass van Danny Maliepaard zijn ploeg in de eerste helft een 1-0 voor sprong. Nadat Hein Visser, Ron de Rijk en Danny Maliepaard enkele scoringskansen hadden laten lig gen was het weer Peter van der Hoek die de zege voor Kickers vei lig stelde (0-2). Bernardus - Alkmania 1-6 Een monsterzege voor de grillige jonge ploeg van trainer Jos Cosijn. Gerard van Leur en Ed Muller we zen de bezoekers in de eerste helft de goede weg (0-2). Daarna zorgde de Alkmania-voorwaartsen voor een waar doelpuntenfestival. Peter de Jong (2x) en Henk Heemskerk (2x) voerden de scoren tot 0-6 op. Pas vlak voor tijd redde Robert Valk voor Bernardus de eer (1-6). VNA - Oranje Groen 1-1 Beide ploegen kampen nog met vormverlies wat dan ook resulteer de in een slechte wedstrijd. Vooral bij Oranje Groen is het gemis van Bert Jan de Ridder, Piet Plezier en Matty Cerdijn goed te merken. Ro nald Zandvliet zette VNA op 1-0 door een vrije trap achter doelman Chris Tisseur te plaatsen. Vlak voor tijd schoot Johan de Ridder zijn ploeg toch nog naast VNA, en waren beide partijen tevreden met een punt. Teylingen - Leidsche Boys 2-0 In een slechte wedstrijd toonde de thuisclub zich het produktiefst. Tegenover de Sassenheimse doel punten van Robert van Leeuwen en Nico Jong kreeg Leidsche Boys slechts één doelrijpe kans in naam van Ton van Berkel. MMO - Randstad Sport 1-0 Op het slecht bespeelbare veld kwamen beide ploegen amper tot goed voetbal. De bezoekers waren wel technisch beter, maar gevaar lijk waren de Voorschotense aan vallen niet. Twintig minuten voor tijd bezorgde John van der Poel MMO niet alleen de zege maar ook de aansluiting bij de kopgroep. ASC - Warmunda 2-1 Een aardige wedstrijd waarin .ASC toch iets produktiever was. Wim Meutstege zette ASC op het goede spoor aan en kwam op een veilige 2-0 voorsprong. Mare van Grieken doelpuntte vlak voor tijd voor Warmunda. nuut van de wedstrijd al op voor sprong kwam door een treffer van Ellen de Ruiter. Pas na een kwar tier waren de Sassenheimse gasten dat doelpunt te boven en begonnen ze weer goed te combineren. Dat le verde al snel de gelijkmaker op, die Jenny van der Mark verzorgde. Daarna had HBSS niets meer in te brengen. Van der Mark scoorde nogmaals en ook Sandra Bakker (2x) en aanvoerster Marion van der Ploeg troffen het doel. Oegstgeest was duidelijk ster ker dan Hazerswoudse Girls. De gastvrouwen kwamen op voor sprong door twee doelpunten Anneke Amir. Daarna werd van de Hazerswoudse speels het veld uitgestuurd wegens 'i mentaar op de scheidsrechter'. Toch slaagde Gerda van Tol er nog voor de rust in om voor de gasten te scoren. De thuisploeg gaf de wed strijd echter niet uit handen en breidde de voorsprong ten van Amir en Anja van Borssum (2x) nog verder uit. Clementine Laurier verzorgde de tweede Ha zerswoudse tegentreffer. Ter Leede 2 behaalde overwinning op Lyra. De Sassen heimse vrouwen controleerden de wedstrijd en benutten hun kansen goed. Mary Pelgrim, Coba Eiker bout, Natasja Boer en Linda Beu ling verzorgden de doelpunten. Katwijk dolf met 0-4 het onder spit tegen KMD. De Wateringse formatie had een duidelijk veld- overwicht. Paula van Reeuwijk en Heieen de Boer schoten beide twee maal raak. Valken'68 kreeg veel kansen te gen Maasdijk: 4-1. Marjan Boogert opende voor de pauze de score uit een penalty, die werd toegekend wegens hands. Daarna breidde Ca- rolien Roem de score uit. In de tweede helft tekende Boogert nog eens twee treffers. De Sleutels deed het weer goed tegen het als tweede geplaatste NSV'46. Vorige week wonnen de Leidse vrouwen al met 3-0 van de Noordense formatie. De wedstrijd was nog maar vijf minuten oud toen Mariëlle Bavelaar een doelrij pe kans kreeg. Maar zij verzuimde er gebruik van te maken. Daarna hadden de gasten het initiatief, wat vlak voor de rust resulteerde in een doelpunt van Riane Rietveld. Na de pauze nam De Sleutels het heft in handen. Na een prachtige pass van Natasja Kruts kreeg Bavelaar weer een goede mogelijkheid. Dit maal aarzelde zij geen moment en schoot raak. Daarna gingen beide ploegen gelijkop. Er werden geen gevaarlijke situaties meer gecre ëerd. Randstad Sport verloor met 0-1 van KFC'71 2. De Voorschotense formatie speelde met tien vrouwen en stond constant onder druk. Toch wisten zij in de eerste helft het doel schoon te houden. Na de pauze gingen ze zelfs wat meer in de aanval, waardoor zij echter meer ruimte in de Voorschotense verde diging open lieten. De Delftse Wil- ma van Loon maakte daar dank baar gebruik van en scoorde de winnende treffer voor KFC'71. SJZ verloor bij Nieuwkoop met 0-2. De gastvrouwen hadden veel moeite om het overwicht in doel punten uit te drukken. Uiteindelijk lukte het Miranda Rijnbeek en Margret van der Laan te scoren. UDO kon niet op tegen een beter spelend De Spartaan'20, dat in de eerste helft nogal wat kansen mis te. Na de pauze werd niet meer zo onvoorzichtig met de mogelijkhe den omgesprongen. Bianca Man- glie scoorde tweemaal. Meerburg verraste Alkmania volkomen. Birgit Spijker opende de score. Nog voor de pauze trok Ellen Koren de stand voor de Oude Weteringse formatie gelijk. Ingrid Overdevest verzorgde voor Meer burg de winnende treffer. \UVS won met 1-0 van Iduna. De Leidse vrouwen beheersten de wedstrijd, maar hadden moeite met scoren. Mariëlle Schoenma kers verzorgde halverwege de eer ste helft de enige treffer. Foreholte versloeg Roodenburg met 3-0. De Voorhoutse ploeg had duidelijk het betere van het spel, wat resulteerde in de treffers van Wendy Exel (2x) en Maria Kersten. 7 jfyar - .ff - De hoog opspringende Roodenburgse verdediger Hans Mieremet zorgt (10) en Frans van de Wetering kijken gespannen toe. r dat UVS'er Richard Onstenk niet bij de bal kan. Ronald i LEIDEN - Een dikke zes honderd toeschouwers wa ren zaterdag naar de Kik kerpolder getogen om 'het duel van de week' tussen UVS en Roodenburg (3-3) in de eerste klasse A van de Landelijke Jeugd te aan schouwen. Zij die gekozen hebben voor een andere wedstrijd, zullen het later alleen van horen zeggen moeten hebben, want het cruciale duel van de bloem der Leidse Jeugd was er één om in te lijsten. Voor de gelukkigen die wél aanwe zig waren zal de wedstrijd in het ge heugen gegrifd blijven staan als één van de interessantste van het seizoen 1988/1989. De Leidse broe derstrijd bood namelijk alles wat voetbal zo leuk kan maken: talent (Jeffrey van As van Roodenburg), mentaliteit (Paul Pikaar van Roodenburg en Alex Leeflang van UVS) gedurfde en ook mislukte ac ties (Patrick Kamperveen van Roodenburg) maar, wat pijnlijker en minder leuk, ook 'professionele' trucjes (Roodenburger Peter van Wanrooy contra Koen Dekker). Bleek het vorig seizoen de teneur nog te bestaan uit het melden van het gebrek aan talent onder de jeugdige Leidse voetballers, nu kan worden gezegd dat er wel de gelijk hoop is. De begeleiding dient dan wel navenant te zijn, maar zoals de heren trainers Hans Tis seur (Roodenburg) en Bert Jansen (UVS) bezig zijn lijkt de toekomst wel gewaarborgd. Voor Tisseur geldt nog dat hij waarschijnlijk één van de grootste talenten uit de Leidse regio in zijn ploeg herbergt, namelijk Jeffrey van As. Zonder de anderen te kort te doen speelde de wedstrijd tussen de nummers één (UVS) en num mer drie (Roodenburg) zich voor namelijk af op het middenveld, waar Van As en Leeflang hun duels uitvochten. Met name op aanval lend gebied overklaste de Rooden burger zijn leeftijdgenoot volledig, waarbij wel dient te worden aange tekend dat de UVS'er niet topfit was. "Van As is natuurlijk een ge weldige voetballer", erkende Leef lang, "maar ik ben geblesseerd. Vanochtend wist ik niet eens of ik zou kunnen schieten". De met een gekwetste kuit tobbende aanvoe- der toonde over een uitstekende wedstrijdmentaliteit te beschik ken door ondanks de handicap twee treffers voor zijn rekening te Waarmee het belangrijkste min punt van zijn directe opponent is blootgelegd, want op defensief ge bied heeft Van As nog wel het één en ander te leren. Zijn ploeg kwam al vroeg op achterstand toen Ri chard Onstenk een voorzet losliet die door doelman Marcel IJzen- doorn verkeerd werd beoordeeld en zomaar in het doel verdween (1- 0). De ploeg van Tisseur kwam langszij toen de matig leidende ar biter Verbeek in een tuimeling van Kamperveen trapte en de bezoe kers een strafschop toekende. Van af de elfmeterstip faalde Michael Verver niet (1-1). Nadat Peter van Wanrooy op aangeven van Hans Mieremet en na een zwakke uittrap van doel man Michiei Ober de stand naar 1-3 had getild leek een verrassing in de maak. Leeflang zorgde er echter in samenwerking met Ronald van Delft voor dat de droom van de Roodenburgers net niet uitkwam (3-3). RUUD PATTIAPON SPLIT - De Nederlandse rugby ploeg heeft ook de zesde wedstrijd in de competitie van de Fira b-pou- le verloren. Joegoslavië, dat in zes duels nog niet éénmaal tot winst kwam, versloeg gisteren in Split falend Oranjeteam met 6-0. Ne derland en Joegoslavië delen nu met twee punten de laatste plaats. Oranje ontmoet in april nog Por tugal en West-Duitlsand, Joegosla vië staat nog een wedstrijd tegen België te wachten. Er degradeert ploeg Nederland en Joegoslavië hebben elkaar in totaal zes maal ontmoet. De balans is in evenwicht: beide ploegen wonnen drie keer. De zes de confrontatie was een armzalige vertoning. In de eerste helft werd niet gescoord. Nederland vertoon de weinig agressie en vooral de driekwartlijn speelde erg zelfzuch tig. Weliswaar won Oranje vrijwel alle scrums en line outs, maar in de tweede fase namen de Joegoslaven het initiatief. In de 30e minuut kreeg aanvoerder Gale de kans Oranje op voorsprong te schoppen, maar hij faalde. DIOK-speler Bos, met Berend- sen, Kummer, Michielsen, Vermeulen en Van Loon verant woordelijk voor de Leidse inbreng in het Nederlands team, was in de tweede helft eenmaal heel dichtbij een try, maar vlak voor de lijn werd hij getackeld. Bovendien miste Ne derland vier penalty's. LSRG De Leidse studenten boekten een niet verwachte maar gemakkelijke overwinning bij Te Werve: 7-20. Ar- noud Gebbink- bracht de Leide naars met twee penaltykicks op een 0-6 voorsprong. Via debutant Hans Rosenberg liepen de bezoe kers verder uit om de rust in te gaan met 0-13, opnieuw na een pe naltykick van Gebbink. In de tweede helft kwam de thuisclub sterk opzetten. In een mum van tijd stond het 7-13. Tot overmaat van ramp moesten de studenten de slotfase uitspelen met een man minder. Wouter van Oosterom moest het veld verlaten na een slaande beweging te hebben gemaakt naar een tegenstander. Het team pakte de zaak echter goed op en liep uit naar 7-20. Onder an dere door een penalty-kick van Rie Schild. LEIDEN - FC Lisse is eindelijk van de hatelijk nul af. Na tien wedstrij den wisten de Lissenaren tegen Elinkwijk een knappe 2-2 te be werkstelligen waardoor het eerste punt een feit werd. Ook Quick Boys voegde weer een puntje aan zijn totaal toe door tegen UVV met 1-1 gelijk te spelen. Elinkwijk - FC Lisse 2-2 De Lissenaren speelden een ster ke wedstrijd maar schrokken be hoorlijk toen Elinkwijk al snel op de paal schoot. Ook in de elfde mi nuut kroop Lisse door het oog van de naald, maar de Elinkwijkse tref- fer werd afgekeurd wegens buiten spel. Een soortgelijke situatie vond later wel genade in de ogen van de scheidrechter waardoor de thuis club op 1-0 kwam. Jasper van der Salm schoot echter voor rust de be zoekers op gelijke hoogte en na de thee zelfs op 1-2. Die voorsprong behielden de Lissenaren tot vijf minuten voor rust en Elinkwijk, tot dan toe niet gevaarlijk, pikte toen toch nog een punt in. UW - Quick Boys 1-1 De einduitslag gaf de verhoudin gen goed weer. Beide ploegen wa ren aan elkaar gewaagd en Quick Boys nam na een half uur spelen een 0-1 voorsprong. Marco Kleine brak op links door en zijn voorzet werd door Jan Jeroen Schaap inge schoten. Op slag van rust werd de stand door de thuisclub genivel leerd waarmee het kruit aan beide zijden was verschoten. LEIDEN - De zegetocht van Oegst geest is voorlopig tót staan ge bracht. In Gouda vond de ploeg van Henk Swaak zijn Waterloo. De Jodan Boys versloeg de lijstaan voerder met het kleinst mogelijke verschil: 1-0. Voorschoten kroop door een 0-3 zege op staartploeg Zwammerdam weer dichterbij en ook de perspectieven van Ter Leede werden beter na de 2-0 over winning op Rohda'76. De Sleutels nam tegen Nootdorp (1-0) weer wat afstand van de onderste plaatsen terwijl Kagia en Koudekerk de strijd onderin niet konden beslis sen (2-2). 4e KLASSE ZATERDAG De Jodan Boys - Oegstgeest 1-0 De ongelukkigste man in Oegst geest heette afgelopen zaterdag Eric Onderwater die er direct voor verantwoordelijk was dat De Jodan Boys met de zege aan de haal ging. In de 50e minuut speelde de Oegsteegster verdediger de bal volkomen verkeerd terug op doel man Frits Bleichrodt die zich plot seling belaagd zag door Teus de Kruyff. De Goudse aanvaller, als een duveltje uit een doosje tussen Onderwater en Bleichrodt ge sprongen, liet de sluitpost vol strekt kansloos. „Dit was één van onze mindere wedstrijden", schoof de Oegstgeester trainer Henk Swaak de schuld niet geheel op Onderwater. „Er was te weinig overleg en er werd gewoon slordig gevoetbald". Rick Abma en Rein Grooters kregen nog wel de kans om de stand om te buigen, maar ze faalden in de afwerking. Zwammerdam - Voorschoten 0-3 De overwinning had voor de Voorschotense oefenmeester Leo Holl wel wat groter mogen uitval len. Blij was hij natuurlijk wel. „Het is een lekkere overwinning en we hadden het ook nodig", stelde hij, want Voorschoten stond wat scoren betreft de laatste tijd droog. De openingtreffer werd aange vochten door Zwammerdam dat voor het doelpunt van Ruud Boe- dermaker een handsgeval signa leerde, waarvoor scheidsrechter Blom geen oog had. De grensrech ter van de thuisclub moest daarop van Blom wegens herhaaldelijk protesteren worden vervangen. Het was ten slotte de met Pieter Terbrugge excellerende Hein de Graaff die met twee doelpunten de eindstand op 0-3 bepaalde. Zwam- merdammer Joop van den Bos was toen al van het veld gezonden. De Sleutels - Nootdorp 1-0 Met een versterkt middenveld en een twee-spitsensysteem trad De Sleutels Nootdorp zeer voorzichtig tegemoet. Het resultaat stond bij de Vlietbewoners duidelijk voor op. Desondanks speelde de thuis club op de aanval, wat resulteerde in een treffer van Eric de Haas, die na een Nootdorpse verdegingsfout doel trof. Invaller Afrim van Es kreeg nog een aardige kans op meer, maar zijn inzet verdween naast het doel. Koudekerk - Kagia 2-2 Het door blessures geplaagde Kagia kwam op achterstand toen de verdediging een steekje liet val len en Pieter van Harskamp profi teerde. Kagia herstelde zich en doelman Cock Dorrepaal hielp Koudekerk door een moeilijke pe riode heen. Na rust kreeg de thuis club een penalty toegewezen toen de collega van Dorrepaal aan de an dere kant, Frank Roubos, Peter van Asch vasthield. Ron Paling zag zijn elfmeterschot in eerste instan tie door Roubos gestopt maar Van Asch en Dirk Wijman liepen de bal toen gezamenlijk in het doel (2-0). Een foutieve terugspeelbal van Wijman was er de oorzaak van dat Peter Daalman de aansluiting vond. Even later stelde Daalman Marcel Westijn in staat om Kagia naast Koudekerk te brengen (2-2). Ter Leede - Rohda'76 2-0 De samenwerking tussen John Kroese en Ronald Vonk heeft Ter Leede tegen het onberekenbare Rohda bepaald geen windeieren gelegd. Eerst bediende Vonk de in komende Kroese die de voorzet van zijn ploegmakker direct op de schoen nam wat 1-0 betekende. Daarna was het de beurt aan Kroe se die na een aanval over veel schij ven Vonk aanspeelde die daarop 2- 0 liet aantekenen. Rohda probeer de nog wel aan de nederlaag te ont snappen maar kon niet gevaarlijk worden. Voor Ter Leede benutte Bou Westerbeek zijn kansen niet.

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 18