Rode kaart coach Leython Monsterscore van Foreholte Slotoffensief komt te laat Derde plaats karateka Thür Misstap Oranje LZ heeft uitzicht op promotie Dekker met gemak langs Haarlem Odin zaal uit gespeeld: 36-11 Stan van Belkmn brengt De Zijl nog dicht bij Robben PAGINA 16 MAANDAG 28 NOVEMBER 1988 LEIDEN - Bij de mannen van Leython heerst weer enig optimisme. Tegen New Flash/OVRA werd na een 2- 1 achterstand nog een 2-3 overwinning behaald. Ge- mini/K deed goede zaken. Zelf versloeg het achtervol gens Inter Amicos, terwijl de overige concurrenten al lemaal punten verloren. Het resultaat is de eerste plaats. NOVO kon niet omhoog klimmen; tegen Skania werd het een 2-3 nederlaag. Bij de vrouwen kon Gemini vier sets opponent Bos- ta/The Smash bijbenen, maar moest in de vijfde set capituleren. Leython wist na een tumultueuze wed strijd SVC de baas te blijven (3-1). VOLLEYBAL Leython startte uitstekend bij OVRA en hoefde alleen maar de zwakke passers op te zoeken om de eerste set uit te serveren (4-15). In de tweede set verspeelde Leython een 9-13 voorsprong en verviel in de oude kwaal, maakte onnodige fouten en verloor prompt met 15- 13. Dat tastte het moreel even aan, want in de derde set kreeg Leython HANDBAL „Met dank aan Odin", zouden de supporters in De Gaasbak hebben kunnen zeggen. De handbalsters uit Heemskerk, die toch een zekere stand hadden op te houden deden dat op heel andere wijze dan eerder in de competitie DSVD en Quick'20. Zelf scoren was bij deze ploeg minstens zo interessant als treffers van Foreholte voorkomen. Odin opende ook brutaal met een treffer uit de rechterhoek, 0-1. Na de gelijkmaker van Ellen War merdam, die even voor het eindsig naal met een naar het zich liet aan zien gelukkig lichte liesblessure moest uitvallen, werd nog eens de Achilleshiel van de 4-2 defensie (de hoeken) bloot gelegd. Daarop richtte zich na afloop de kritiek van coach Kecskemethy. „Kijk eens", zei Kecskemethy, die er geen doekjes om windt dat hij graag gehoor zal geven aan de wens van de vaderlandse toppers bij de mannen om Oranje te bege leiden bij het komende WK in Frankrijk, „ik ben zeker niet onte vreden over de vorderingen van Foreholte, maar de fouten die nog worden gemaakt, zullen ons in de eredivisie de kop breken". De coach wees op het uitspelen van een aanval bij een numerieke min derheid, verdedigen van een aan- valster met eenzelfde schijnbewe ging en de verdediging van de hoe ken. „In een wedstrijd als deze te gen Odin levert het geen proble men op Dat wordt straks wel an ders. Ach ja, het moet gek lopen als we niet naar de eredivisie pro moveren." De wedstrijd zelf was natuurlijk geen echte wedstrijd. Daarvoor etaleerde Foreholte met in de hoofdrol weer Marjan Bult, Christi ne Knigge en ditmaal in het doel Anita Seur boven de in de tweede helft acterende Karina Bruins, een te grote technische en tactische LEIDEN - Dennis Thür heeft bij het Nederlands kampioenschap karate voor junioren een derde plaats in de gewichtsklasse tot 70 kilo bemachtigd. In Geleen legde Robert Jan Schippers in de 80+ klasse beslag op de vierde plaats. Andere leden van de Leidse sportschool kwamen bij het Thai- boxing gala in Haarlem in actie. In valler Edwin van Emmerik en Mounir Dadi wonnen hun partij op punten. Ted van Rijn sloeg zijn te genstander Jeroen Tas uit Hoofd dorp in de eerste ronde knock out. KAOHSIUNG (ANP) - Het Ne derlandse honkbalteam heeft tij dens het internationale toernooi in Taiwan een eervolle nederlaag ge leden tegen de Dominicaanse Re publiek. Na negen innings was het verschil minimaal: 7-8. De beslissing in het duel viel in de achtste inning. Het sterk ver jongde Nederlandse team nam in die fase een voorsprong van 7-4. In de gelijkmakende slagbeurt ble ken de spelers uit Midden-Amerika geenszins aangeslagen: 7-8. In de laatste slagbeurt kwam de Neder landse ploeg niet meer tot scoren. geen kans: 15-8. Daarna hervond het team zich en met leuke combi naties werd OVRA opgerold 6-15. In de beslissende vijfde set was de eindfase toch weer rommelig, maar Leython wist wel te winnen (13-15) en gaf de supporters weer moed. Gemini speelde tegen Inter Ami cos een prima wedstrijd. Inter Amicos, op het laatste moment nog gepromoveerd naar de derde divi sie, stond weliswaar tweede met een punt voorsprong op Gemini, maar werd op alle onderdelen afge troefd door de Voorschotenaren die qua tempo en aanvalskracht erg veel in huis hebben. De punten die Inter Amicos verzamelde wa ren geen eigen verdiensten maar foutjes van Gemini. Daar ook de koploper en nummer drie verloren, kwam Gemini op de eerste plaats met twee punten voorsprong op naaste concurrent Tonegido. NOVO leek aanvankelijk uitste kende vooruitzichten op de winst te hebben tegen Skania want het won de eerste twe'. sets vrij gemak kelijk. Na een t.rugval in de derde set, kondigde zich in de vierde her stel aan met een 10-2 voorsprong. Skania wist dit echter helemaal in te lopen en te zegevieren. In de vijf de moest NOVO na 13-13 ook nu meerderheid. Kecskemethy is erin geslaagd om de speelsters achter Bult en Knigge zodanig op te vijze len dat de tegenstandster zich niet kan permitteren de aanwezige kracht op dat duo te concentreren, zonder daar onmiddelijk de tol voor te betalen. Dat lieten Ellen Warmerdam, Elly van Leeuwen, Marjan Mens, Conny van der Werf en Monique Gijsman herhaaldelijk zien. Sterker, ook Lydy Vink die bij Northa al was verwezen naar de achterwacht, bloeit onder Kecske methy helemaal op en tekende ook gisteren weer voor een fraaie tref fer uit de tweede lijn. Foreholte twijfelt niet meer over het bereiken van de eredivisie, al legt Kecskemethy er bij iedere trai ning nog steeds de zweep over en spaart hij ongeacht de stand in een wedstrijd niemand, ook de vedet ten niet, in zijn striemende com mentaar. Kecskemethy kijkt uit naar winst in de bekercompetitie om volgend jaar als bekerkam pioen meteen het bewijs van zijn kunnen af te leveren in de Europa Cup. Het is beslist niet onmogelijk. Ritme De vrouwen van HVS hadden met Ank van der Bosch en Mieke Over- devest weer in de gelederen eigen lijk dik moeten winnen van de Treffers. Maar duidelijk was dat beide speelsters, die door hun bles sures toch geruime tijd buiten trai ning en wedstrijd zijn gebleven, enige tijd nodig hebben om weer in hun ritme te raken. Defensief klop te het enkele malen niet bij HVS en Treffers maakte daar gebruik van met afstandsschoten, waar keeps- ter Lenie van Rijn niet bij kwam. De 6-2 ruststand voor Treffers was verdiend. Wat defensief nog schortte aan de acties van Ank van der Bosch en Mieke Overdevest werd offensief wel goedgemaakt. Drie treffers op rij van Ank van der Bosch haalde de overtuiging bij de ploeg uit Krimpen weg en bij 9-12 voor HVS was de klip omzeild, 10- 12. Lenie van Rijn stopte nog twee strafworpen in de slotfase. De vrouwen van Olympia'72 speelden een bekeken wedstrijd te gen Oase. Defensief zijn de hand balsters uit Oud Ade, na het af scheid van de oude getrouwen Helma van der Geest, Gerri Hoog- enboom en Lydia van der Poel, wel .weer redelijk bijgetrokken maar aanvallend zal er nog wel wat water door de Rijn moeten stromen eer zij op weer hetzelfde niveau spelen. Olympia bouwde het verschil met de rust, 5-8, zonder teveel proble men uit naar een 8-13 overwinning. De vrouwen van HW'70 hadden de wedstrijd tegen WIK in handen toen zij met nog circa acht minuten speeltijd de achterstand op de Rot terdamse handbalsters in een voor sprong hadden omgezet, 7-6 en ver volgens 9-8. Onverklaarbare blun ders in de defensie zetten WIK toch nog op winst, 9-10. De mannen van Saturnus stoei den wat met Kwiek Sport, benut ten lang niet alle kansen, en won nen zonder een centje pijn met ro yale marge, rust 2-12, eindstand 11- 27. In de afdelings eerste klasse wonnen bij de vrouwen de reserves van Foreholte in Leiden minder simpel dan werd verwacht van Sa turnus, rust 3-5, eindstand 6-15. Ook de kampioenskandidaat in de afdelings eerste klasse bij de man nen, HW'70, had in Voorschoten geen gemakkelijke middag. Velo uit Wateringen bood krachtige te genstand en verloor tenslotte door •een explosie van Peter Innemee in de slotfase, rust 10-8, eindstand 11- 27. FRANK BONTE zijn meerdere erkennen in de Delf tenaren (2-3). In de promotieklassen had Donar in de eerste set teveel moeite met de aanval om ZOVOC 2 te kunnen verrassen, misschien veroorzaakt door het wel erg witte plafond? In ieder geval kreeg het met 15-5 een flinke tik. Op basis van serve en blok wist Donar het tij te keren en al ging het vaak moeizaam, de vol gende sets wel winnend af te slui ten (4-15, 10-15, 13-15). Daar Radius 2 verloor van VOY (0-3), kwam het alleen op kop met een punt voor sprong op datzelfde VOY. Leython 2 bleef goed bij in de strijd. In een spannende wedstrijd, waarin de ploegen elkaar weinig ontliepen, won het duidelijk met 0- 3 van ACCO/DOS 3. Zonder drie basisspelers, waaronder trainer- /speler/coach Hans Broere won het de eerste twee sets. De derde perio de gaf wat concentratie problemen tegen een zich nu verbeten verzet tend ACCO/D. Dit kwam tot uiting in het weggeven van een 9-11 voor sprong. Via 14-11 werd het in een zinderende slotfasle toch nog 14-16 en 0-3. VCS won de eerste set vrij eenvou dig van DOS door een goede pass LEIDEN - De Zijl/LGB valt in herhalingen. Evenals vorig jaar toen De Zijl een voortvarende start kende en daarna in een ellenlange im passe belandde, verkeert de Leidse hoofdklasser nu in een nagenoeg identieke si tuatie. De openingsreeks was ook dit jaar verbluf fend, maar de derde neder laag binnen acht dagen heeft de hoop op het felbe geerde kampioenschap doen vervliegen. De verge lijking gaat niet helemaal op, omdat De Zijl/LGB met het huidige talent zich dit jaar wel zal weten te kwalifi ceren voor de play-offs. WATERPOLO Talent wat overigens in de verloren wedstrijd (10-12) tegen De Robben afgelopen zaterdag maar zelden tot ontplooiing kwam. Bij vlagen kreeg Stan van Belkum het nog wel eens op zijn heupen maar dat bleek onvoldoende om de wed strijd naar zijn hand te zetten. Ster ker nog, behalve de tweede periode waarin het team van Frits Welling maar kort een 5-4 voorsprong koesterde lag het initiatief volko men in handen van de Hilversumse opponent. Bij De Robben is een belangrijke rol weggelegd voor de 34-jarige ex- internationaal Nico Landeweerd die in de nadagen van zijn carrière niet meer zo'n neus voor doelpun ten heeft als Stan van Belkum, maar zijn team op een geheel ande re wijze dient door in het water als verlengstuk te fungeren van trai ner Aalmoes. Nico Landeweerd was het ook die middels een af standschot De Robben naar de grootste voorsprong (7-11) schoot. Met nog twee minuten te spelen gaf niemand van het al afdruipende publiek nog een stuiver voor de kansen van De Zijl. Wonderlijk ge noeg kwamen de Leidse vechtjas- en aanval (15-10), maar ging daarna collectief in de fout. Het blok faal de, de veldverdediging was om te huilen en aanvallend stelde het ook niet veel meer voor. Af en toe was er nog wel een opleving, maar DOS profiteerde dankbaar van dit on verwachte buitenkansje met 6-15, 10-15 en 13-15. LUSV verloor in de Marimbahal in Rijswijk kansloos van het tot dan slechts één punt vergaard hebben de Riva/VSC met 3-0. Het liep dit keer van geen kant bij de studen ten, die via 15-8,15-11 en 15-6 nu Ri- va naast zich moeten dulden op de ranglijst. Ook NOVO 2 redde het niet. Het kon slechts zes basisspe lers op de been krijgen en dit aan gevuld met enige aanvallers was geen partij voor koploper Agon (Boskoop) 0-3. Leuk Leython 3 kon tegen het nog punt loze DAC 2 niet zijn slag slaan en kwam niet verder dan een 3-2 ne derlaag. Bij de vrouwen speelde Gemini/K vier leuke en spannende sets tegen Bosta/The Smash, maar in de vijf de was de koek op en werd het overklast door de grotere ervaring en routine van een team dat kan bo- sen nog terug in de wedstrijd: 8-11 Stan van Belkum, 9-11 Stan van Belkum, 10-11 Stan van Belkum. De blonde goalgetter ("Ik kreeg ze eindelijk eens lekker op mijn hand") bracht de spanning in de wedstrijd terug door op onnavolg bare wijze door de defensie van De Robben te slalommen. Even leek er nog een verrassing in de lucht te hangen. De resterende 21 seconden trachtten Nico Landeweerd c.s. de zege veilig te stellen door de bal in de ploeg te houden. Een verwoede krachtsinspanning van de thuis ploeg scheen zowaar nog vruchten af te werpen. In het nauw gebracht door het fel pressende De Zijl raak ten de Hilversumse jonkies in op perste paniek en deponeerden de bal buiten het bassin. De Zijl/LGB maakte zich al op de remise te for ceren maar werd gedwarsboomd door arbiter Teilegen die als enige van het tweehonderdkoppig pu bliek een overtreding van een Zijl speler had geconstateerd. De Rob ben maakte gebruik van de verwar ring door de eindstand te bepalen op 10-12. Een remise zou ook te veel zijn geweest voor de mat spe lende Leidse formatie die in de ko mende weken de wankele kopposi tie moet verdedigen tegen Bran denburg en Polar Bears. Half de cember reist De Zijl naar Hongarije om daar verse krachten op te doen. Setstanden: 2-3, 5-5, 6-8 en 10-12. Doelpunten: Stan van Belkum 6 maal, Edwin Redegeld 2 maal, Alex van Belkum en Mark van Bel kum ieder eenmaal. De wedstrijd DZV-LZ'86 speelde zich meer af rond de jurytafel dan in het bassin. LZ'86 protesteerde zowel tijdens als na afloop van het treffen tegen het inadequaat han delen van het Delftse secretariaat dat het niet zo nauw nam met het waarheidsgetrouw weergeven van het wedstrijdverloop. Zo werd Wil- co van der Zeeuw al in de 4e perio de met drie persoonlijke fouten de finitief uitgesloten terwijl hij er fei telijk maar twee op zijn conto had. Dit in tegenstelling tot DZV-speler Erik te Kulve die doodleuk bleef meespelen met een maximale fou- tenlast. Tussendoor werd er ook nog gespeeld in de Delftse Kerk- gen op een jarenlange eerste divi sie ervaring. De wedstrijd was het aanzien ten volle waard en spekta- kulaire momenten met lange ral ly's waren aan de orde van de dag (15-13, 9-15, 12-15, 15-13 en 4-15). Leython pakte heel gemakkelijk de eerste set van SVC (15-3), door sterk serveren - Tine de Bloois scoorde liefst negen maal - maar had in de volgende set moeite met de pass. Toen ook nog Annemiek Oudshoorn uitviel (vingerkootje uit de kom) was het helemaal ge daan: 12-15. De derde set ging ge lijk op tot 9-9, toen was opnieuw een goede servebeurt van de Bloois voldoende voor de zege: 15-9. In de vierde kwam Leython met 1-9 ach ter. Coach Willem Spierdijk kreeg toen achtereenvolgens de gele en rode kaart, wegens opstaan van de coachbank, hetgeen de stand auto matisch op 1-10 bracht. Zijn pro test kwam Spierdijk op een verwij dering uit de zaal te staan en dat be tekende 1-11. Daarna begon Ley thon een stuk feller te spelen en met de steun van het publiek kwam-het op 13-11. Op dat moment werd de coach van SVC met de ro de kaart geconfronteerd, dus 14-11! In een foutenfestival kwam de polder en andermaal verloor LZ van een tegenstander die op papier gelijkwaardig is. LZ bleek echter niet bij machte de sterke midvoor Wichert Deelen in te dammen en zijn inbreng was dan ook voldoen de om, ondanks dat de Leidenaar in een produktieve bui waren, LZ met een 15-13 nederlaag op te zade len. Bijna iedere wedstrijd ligt er bij LZ een andere keeper onder de lat en ditmaal viel de eer te beurt aan Jan Teske die twee jaar geleden nog werd bedankt voor zijn diensten maar nu verdienstelijk 'debuteer de'. Leidse scores Wilco van der Zeeuw viermaal, Bob Brebde drie maal, Michel van der Zeeuw drie maal, Mark Mommers, Frans van der Brink en Ruud Muusse ieder eenmaal. Katwijk revancheerde zich van de eerder dit seizoen geleden neder laag tegen De Meeuwen. De Kat- wijkers sloegen met name toe in de laatste periode, waarin de 13-10 ze ge werd bewerkstelligd. Hans Schaap doelpuntte vijfmaal. winst via 14-14 bij Leython door twee smashes in het net van SVC (16-14 en 3-1). In de promotieklasse kan Liusna verlicht ademhalen. Het versloeg Orion met 3-1 en klom daardoor naar de achtste plaats. Over het geheel genomen speelde Liusna het spelletje wat slimmer en wist met prikballen (Marian Teeuwen) de Orion-verdediging nogal eens te verschalken. Orion werkte wel hard, maar maakte veel fouten (15-13, 13-15, 15-8, 15-9). De Gemini reserves konden tegen Thor pas na vijf sets met 15-17 de zege veilig stellen. Het was een bij vlagen goede wedstrijd waarbij het geluk af en toe een handje hielp, want ook de tweede set eindigde voor Gemini 2 in 15-17 winst. In de overige sets was het verschil gro ter: 15-12, 12-15 en 15-6. (2-3 voor Gemini 2). Het derde team van Ge- mini speelde een leuke pot tegen Zovoc maar kwam iets tekort, om aanspraak op de winst te mogen maken. Vooral blokkerend was Zo voc beter en dat kwam met name in de vierde set tot uitdrukking. Bo vendien wist Zovoc de bal beter in de ploeg te houden (11-15, 15-13, 6- 15 en 12-15). NOVO en AV '40 speelden geen hoogstaande wedstrijd maar ver goeden veel met hun inzet. AV '40 startte het best (15-13), maar had daarmee haar kruit verschoten, want NOVO nam het initiatief over en wist ondanks de absentie van Peggy Zoet de volgende drie sets te "winnen: 5-15, 8-15, 11-15. GER RENES Vivax scoort matig en is na de 8-6 nederlaag tegen UZSC afgegleden naar de onderste regionen van de tweede klasse. Lange tijd had de Oegstgeestse formatie uitzicht op een goed resultaat maar vier doel punten van UZSC in de laatste pe riode deden Vivax de das om. In.de derde klasse presteerden de ploe gen uit de Leidse regio matig. Sas- senheim verloor regelmatig van het sterke Koudekerk (7-2) terwijl het Leiderdorpse DKD het hoofd moest buigen voor Alkemade. Sas- senheim scores Rob Burgmeyer en Peter Bijman. De Leiderdorpse doelpunten werden gemaakt door Frank Dreef (2) en Sjouke Kuiper. De vrouwen van De Zijl/LGB zijn aan de winnende hand. Na de over winning op LZ werd nu het taaie HPC met 6-4 aan de zegekar gebon den. De vrouwen van LZ'86 speel den een knappe partij tegen DSZ uit Den Haag. Halverwege de wed strijd stond men nog met 5-2 achter maar een geslaagde inhaalrace le verde een 7-5 overwinning op. WIM SIERA LEIDEN De A-ploeg van LZ'86 heeft het gisteren uitstekend ge daan in de tweede ronde van de na tionale zwemcompetitie. De Leide- naars staan na twee van de in totaal zes ronden al drie minuten voor op het als vierde genoteerde De Gou we. LZ'86 mag met zo'n voor sprong de promotie uit de B-com- petitie (van de dertig ploegen gaan er drie over) naar de nationale top- 14 niet meer missen. De Zijl/LGB deed het heel wat minder en moet oppassen dat het niet bij de onder ste vijf beland. ZWEMMEN In de districtscompetitie heeft de B ploeg van LZ'86 verder afstand ge nomen van de concurrentie. Kat wijk heeft, in dezelfde afdeling, een middenmootpositie behaald. Het gaat erg goed bij LZ'86, want na twee competitierondes staan de A en de B ploeg allebei op een eer ste plaats. Voor de A-ploeg bete kent dit dat ze zich kunnen plaat sen bij de beste veertien verenigin gen van Nederland. Dat LZ niet al leen met de toppers erg sterk is maar ook in de breedte toont de B ploeg aan. Als zij promoveren dan is LZ de vijfde beste ploeg van Ne derland. Er vielen gisteren een aantal lan delijke toptijden te noteren in het Vijf Meibad. Alexander Willemsen wist twee overwinningen op zijn naam te schrijven bij de jongens geboren in 1970. Zijn 200 m wissel in 2,21.2 en 200m vrije slag in 2,05.4 zijn prima tijden. Dennis Schouten was in grote topvorm en wist grote indruk ach ter te laten. Op de 100m schoolslag zwom deze dertienjarige jongen in 1,12.5, een tijd waar menig volwas sen zwemmer jaloers op is. Verdei behaalde hij nog twee overwinnin gen op de 200m vrije slag in 2,10.2 en de 100 m vlinder in 1,09.1. Maai ke Parrel behaalde de overwinning op de 400m vrije slag meisjes gebo ren voor 1972. Haar tijd van 4,46.4 viel iets tegen. Nancy Kijk in de Vegte en Dan ny van Klink behaalden ieder een eerste plaats bij de meisjes ondei de veertien. Kijk in de Vegte op de 200m wisssel in 2,35.2 en Van Klink op de 100m vrijeslag in 1,03.1. Ri chard van Duyvenbode zwom naai twee overwinningen op de 200m wissel in 2,47.5 en 100m rug in 1,20.9. Dit zelfde deed Biancs Hoeks op de 200m vrije slag in 2,19.0 en 100m vlinder in 1,15.6. De laatste die een overwinning op zijn naam schreef was Bas Willemser op de 200m rug j.o. 16 jaar. in 2,30.7 Mark Schouten wist op dit num mer een limiet te zwemmen vooi de nationale winterkampioen schappen (NWK) in 2,32.8. De Zijl/LGB moet dit jaar alle zeilen bij zetten om niet te degrade ren. Na de eerste ronde stond De Zijl op een 22e plaats. De tweede ronde is De Zijl niet zo best doorge komen, want de Leidenaars lieter maar drie verenigingen duidelijk achter zich. Twee andere vereni gingen hebben ongeveer dezelfde score. Alleen Robin Sprinkhuizen deell niet mee in de malaise. Hij wist als enige een overwinning op zijn naam te schrijven. Hij deed dit op de 200 m vrije slag j.o. 14 jaar. Zijn tijd van 2,06.4 betekent dat Sprink huizen tevens op deze afstand mee mag doen op de NWK. De B-ploegen van LZ'86 en Kat wijk zwommen hun wedstrijd in 1 Wassenaar. LZ liep in deze wed- strijd weer honderd punten verdei uit op Donk. Katwijk leverde een goede prestatie want men wist de- ze wedstrijd tevens voor Donk te eindigen. Winny van Deelen en Na- tasja Raaphorst wisten beiden twee overwinningen voor LZ te be- halen. Van Deelen deed dit op de J 100m vrije slag in 1,03.9 en op de 100m rug in 1,17.8. Raaphorst 1 zwom op de 100m vrije slag 1,05.9 f en op de 200m wissel 2,45.9. Andrea Hoenselaar won haar 50m vlinder m.o. 12. c Katwijk had in Robbert Schaap c een goede zwemmer. Hij wist maar liefst drie overwinningen te halen. De 100m school in 1,16.7, de 200m s vrije slag in 2,29.3 en de 100m vlin- c der in 1,13.6. De Katwijks mannen toonden hun kracht. Ronald v Heemrood won de 50m vrij in 25.0 en Sjouke Dijkstra won zijn 200m school in 2,38.4. Jessica Rebel zwom als enige vrouwelijke zwem ster naar een overwinning voor c Katwijk. Zij deed dit op de 200 m 0 wissel in 2,37.4. e HAARLEM De mannen van Dekker Squash wonnen in de eer ste divisie met 3-1 van Haarlem. In de derde divisie wonnen de man nen van Casino in Alphen met 4-0 van de reserves van AJphen. De re serves van Dekker Squash behiel den hun koppositie in de andere derde divisie door een even simpe le 4-0 zege tegen Aalsmeer. Brian Witherden moest het in de wedstrijd tegen Haarlem voor de verandering eens aan zijn teamge noten overlaten om voor Dekker de punten te scoren. De aanvoer der van de Warmondse ploeg was door de vele extra exercities op zijn werk gewoon te vermoeid om in de vijfde game tegen Pieter Kooistra nog verweer te kunnen bieden. Met 4-9, 1-9, 3-9, 10-9 en 0-9 won de Haarlemse nummer één. „Eigen lijk had ik beter niet kunnen spe len", zei de Warmondse squasher". Dat zijn teamgenoten hem niet in de kou lieten staan blijkt uit het verbeten verweer van invaller Jaap Zwaart tegen Fred Ruigrok, 9-4, 9- 3, 7-9, 6-9, 9-1. Carel de Bruyn won van Roel Jansen met 8-10, 9-5, 9-6 en 9-6 en Peter Buitendijk over klaste Peter de Vrucht met 9-0,9-2. 9-4. Casino kende tegen de reserves van Alphen twee'vijf setters. De Noordwijkse starter Jan van Duin had tegen Jaap van der Zwan vijf games nodig, 2-9, 9-4, 4-9, 6-9 en tenslotte 1-9 voor de superfitte Van Duin. Anton Will van Zoelen liet Van der Cruyff in de eerste game nauwelijks de kans om zich enig zins op hem in te spelen, 0-9. In de tweede game lukte dat voor Van der Cruyff beter, 8-10 maar in de derde game had Van Zoelen hem weer regelmatig op het verkeerde been, 5-9. Aijan van Duin, begoi tegen Roverkamp met 0-9 en ein I digde met die score ook in de vijfd i game, 9-6, 3-9, 9-7 en 0-9. De vierd i man van Casino, Ibboel Ansing won van Ehlenbaas met 5-9, 0-9, C De mannen van LSRC warei voor de variatie nu eens opper machtig tegen de reserves van Di Kieviten. Ruud de Maagd, Pete Altenburg, Nico Heemskerk ei Feri Toth hoefden geen game prij: te geven. Ruud de Maagd won di puntenklassering van zijn teamge noten door in zijn wedstrijd tegei Peter Leeflang in totaal maar drii punten weg te geven, 9-0, 9-1, 9- Daarna volgde Nico Heemskerl met 9-2, 9-1 en 9-1 tegen Mulder Peter Altenburg won van Muider berg, 9-3,9-6, 9-3 en Feri Toth klop te van den Berge, 9-0, 9-6, 9-1. 2k FRANK BONT1 VOORHOUT - Datateam Foreholte doorbrak gisteren in de sporthal De Gaasbak de "droomgrens" van dertig tref fers. Tegen Odin, de nummer vier uit de eerste divisie A, werd het 32-11 (16-5). De vrouwen van HVS kwamen in Krimpen tegen de Treffers met de schrik vrij: 10-12. De mannen van Saturnus hadden in Den Haag geen enkel pro bleem met het zwakke Kwiek Sport (11-27).

Leidsch Dagblad | 1988 | | pagina 16